Scoren met tol voor tunnel PZC Kritiek op plan voor toerisme in Hulst 14 'Als je kind een nierziekte heeft, zet dat je leven op z'n kop' Wanneer heb jij voor het laatst een kind van 81 voorgelezen? .misschien heeft u wel 100 laatste wensen.. M BEKENDMAKING zaterdag 21 september 2002 Met zijn oproep om de tol voor de Westerschelde- tunnel geen inzet te ma ken van de verkiezingen voor de gemeenteraad, heeft Terneuzens burge meester Ron Barbé precies het tegenovergestelde be reikt. Exact twee maan den voor het uur U - op 20 november gaat Zeeuws- Vlaanderen naar de stem bus - is al duidelijk dat het toltarief één van de cen trale onderwerpen van de verkiezingen wordt. Op de achterhand naderen bo vendien ook op provinci aal niveau de verkiezin gen van maart 2003. door Peter Oggel TERNEUZEN - Kleine voor spelling: vrijwel geen politieke partij laat zich een dergelijk smakelijk en hapklaar brokje ontgaan. Het gaat immers om de portemonnee en geld speelt in verkiezingstijd doorgaans een belangrijke rol. Bovendien, niets is zo simpel als scoren voor open doel: eind oktober maakt de NV Westerscheldetunnel de tarieven bekend, in maart gaat de tunnel open. Als eerste heeft de WD in de Kanaalzone de stellingen betrokken: de tunnel moet van meet af aan tolvrij zijn. In de praktijk is dat slechts een loze kreet, verkiezingsreto riek ook naar het oordeel van Barbé, want: wettelijk is im mers vastgelegd dat de Wester scheldetunnel een toltunnel wordt. En dat weten de libera len natuurlijk ook. Bovendien dit: de WD onderbouwt een tol vrije tunnel op geen enkele ma nier. Het blijft bij een kreet. De liberalen gaan gemakshalve ook voorbij aan de gevolgen voor de aanleg van een tunnel onder het kanaal van Gent naar Terneuzen. Die tunnel lijkt er uiteindelijk toch te komen, in een gezamenlijke financiering van provincie, Rijk en NV Wes terscheldetunnel. Het is duide lijk dat inkomsten middels tol heffing in de besluitvorming van doorslaggevende aard zijn. Het neemt echter niet weg dat de oproep van Barbé misplaatst is. De burgemeester heeft geen enkele zeggenschap over het doen en laten van politieke par tijen, uitgezonderd dan (wel licht) zijn eigen CDA. Men mag toch aannemen dat politieke partijen beschikken over wel denkende kandidaten. En: is het juist niet de taak van volksver tegenwoordigers excessen te voorkomen dan wel aan de orde te stellen? Barbé verkiest bovendien de za kelijke benadering, ontdaan van enig sentiment. De ervaring leert juist dat in de beslotenheid van het stemhokje het gevoel nog wel eens het laatste zetje kan geven. De Westerschelde is omgeven met sentiment. In de jaren vijftig strijdt Zeeuws- Vlaanderen onder aanvoering van de legendarische Sluiskilse veehandelaar Honoré Colsen tot op het Haagse Binnenhof voor vrije veren. Want: waarom beta len voor een verlengstuk van de openbare weg? Waarom boeten voor geografische ligging? De demonstraties zijn vergeefs, evenals ook latere acties eind zestig, begin zeventig. Maar de protesten van toen plaatsen an- analyse no 2002 de tol voor de Wester scheldetunnel wel degelijk in een historisch perspectief. In dit verband geldt nadrukkelijk ook dat de tunnel in Zeeuws-Vlaan- deren nimmer heeft kunnen re kenen op een breed 'draagvlak', zoals dat in politiek jargon zo mooi heet. Het zijn aspecten om terdege re kening mee te houden. Het gaat de komende periode dus niet om tolvrij als wel om de hoogte van het tarief. De af spraak luidt: eindtarief veren is begintarief tunnel. Dat is dui delijke taal. Of misschien toch niet? Want soms, met een kleine variant op Willem Elsschot, lig gen er tussen afspraak en wer kelijkheid zaken in de weg, en onoverkomelijke bezwaren. De PSD berekent nu voor een over tocht een standaardtarief van 9,10 euro (zomer) of 6,60 eui'o (winter). Inwoners van Zeeuws- Vlaanderen betalen met een zogeheten waardekaart hoge korting 2,22 euro, met een waar dekaart lage korting 2,62. Voor gebruikers buiten deze regio zijn eveneens reductiekaarten verkrijgbaar; afhankelijk van de korting kost een overtocht dan 2,70 respectievelijk 3,34 eu ro. Ook voor vrachtwagens gelden fikse reducties op het stan daardtarief. Inmiddels is overi gens bekend dat de PSD-tarie- ven met ingang van volgend j aar met vijf procent stijgen. Eindtarief begintarief. Dat zou betekenen dat de NV Wes terscheldetunnel eind volgende maand bovenstaande tarieven bekend maakt. Was de praktijk maar zo simpel. In zaken en po litiek kunnen afspraken altijd weer anders worden uitgelegd. Want, zegt gedeputeerde Jaap Hennekeij (verkeer) deze week: kortingen zullen minder hoog zijn en, erger nog, voor Zeeuws- Vlamingen komt er geen apart tarief. En zo dreigt Zeeuws-Vlaande- ren dus opnieuw de tol te moe ten betalen van de natuurlijke barrière die Westerschelde heet. door Jean-Lou de Gucht HULST - Oppositiepartijen CDA en Progressief Hulst heb ben in de commissie Financiën stevige kritiek geuit op het Toe ristisch Ontwikkelingsplan Hulst. Beide partijen hadden nogal wat moeite met de totale kosten van het plan, zo'n miljoen euro. Bijna een half miljoen komt voor rekening van de gemeente Hulst. Het hele plan is er op gericht Hulst als koopstad te versterken en daarnaast de aan dacht te richten op de vesting- Werken. Dit zal gebeuren via een aantal projecten. En een aantal van die projecten hébben zien CDA en Progressief Hulst niet zitten. „Er staan za- ken in die we zeker moeten doen", merkte A. Hegger (Pro gressief Hulst) op. „Maar ook een aantal projecten waarvan wij ons afvragen wat je er mee aan moet. Als je die niet uitvoert levert dat een behoorlijke be sparing op." Projecten die Progressief Hulst niet ziet zitten,zijn onder ande re een brug bij het Ravelijn voor de jeugd met een speelvoorzie- ning, de aankoop van een aantal beelden voor de binnenstad en een kanon. „Denkt u nou werke lijk dat de aanschaf van een ka non dat een schot kan lossen een hoop bezoekers oplevert?" Besparing In totaal kan er volgens Hegger 269.000 euro bespaard worden. „En dat geld kun je dan beste den aan evenementen en andere zaken die van belang zijn voor de inwoners van Hulst." J. van Eek (CDA) had nogal wat moeite met de 47.000 euro die gemoeid is met de kinderopvang voor bezoekers van Hulst. „Welk idee zit daar achter en aan wie wordt het geld beschik baar gesteld? Ook een aan te stellen bezoekersmanager voor twee jaar kon niet op zijn in stemming rekenen. „Wie gaat hem of haar opvolgen en welke middelen staan daar tegenover?" Burgemeester A. Kessen begreep de verbazing over de kinderopvang niet. „In andere steden komt dat ook voor. Ouders willen wel eens de handen vrij hebben." Een be zoekersmanager kan volgens hem niet gemist worden bij het op gang brengen van het Toeris tisch Ontwikkelings Plan. „Er zijn natuurlijk honderden ma nieren om de toeristen aan ver tier te helpen. Een ding is zeker. Als je niets doet lopen de bezoe kersaantallen in Hulst terug." Steun de Nierstichting. Giro 88.000 NIERSTICHTING Nuttig en nodig ledereen denkt af en toe na over afscheid nemen. De één wat meer dan de ander. Maar wat uw persoonlijke wensen ook mogen zijn, het is honderd keer beter dat een overlijden wordt geregeld door een uitvaartspécialist die u kent. Informeert u gerust naar ons totaalpakket voor de beste uitvaartzorg en -verzekeringen die u zich maar kunt wensen. We kennen elkaar Monuta W Uitvaartzorg en -verzekeringen Rust vind je hier nog overal: op het water, langs het strand, i het bos. Nog wel. Help ons de rust te bewaren. Word lid. Bel (0517) 493 600. www.waddenvereniging.nl Wodde/ivereniging VAN DEN BERG MERTENS NOTARISSEN- EXECUTORIALE VERKOOP (krachtens artikel 3:268 Burgerlijk Wetboek, juncto artikel 548 lid 4 Wetboek van Burgerlijke Rechtsvordering). 'Ten overstaan van notaris mr. J. van den Berg dan wel één van zijn waarnemers zal op woensdag 9 oktober 2002 om 15.00 uur in Hotel Best Western aan de Zouterik 2 te Nieuwvliet-Bad, in één zitting bij opbod en afslag in het openbaar worden verkocht: de bungalow met erf en tuin, plaatslijk bekend Heggerank 5b te Nieuwvliet, gemeente Oostburg en gelegen in bunga lowpark "Saint Pierre", kadastraal bekend gemeente Oost burg, sectie EN, nummer 815, groot 1 are en 94 centiaren. Voor zover bekend is het pand thans in gebruik bij de eige naar ten behoeve van de recreatie. Bezichtigingen (indien mogelijk) in overleg met onderstaand notariskantoor. Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Veilingvoor- waarden voor Executieveilingen 1993 (AWE 1993), opge nomen in een akte verleden voor mr. H.R. Okkens, notaris te Rotterdam op 3 december 1992, en gedeponeerd bij de Arrondissementsrechtbank te 's Gravenhage diezelfde dag •onder nummer 238/1992, voorzover daarvan niet wordt af geweken in de nog vast te stellen bijzondere veilingvoor- waarden. De Veilingvoorwaarden zullen ter inzage liggen bij onderstaand notariskantoor. Voor rekening van koper komen buitengerechtelijke incas sokosten ad 1.000,00-, de royements- en executiekosten verschuldigd conform de AWE 1993, alsmede eventuele achterstallige lasten. Bieders dienen zich bij de openbare verkoop desgevraagd te legitimeren en een verklaring van hun bankrelatie te overleggen waaruit hun financiële gegoedheid blijkt. De koper moet tijdens de veiling aan de notaris ter hand stellen een bankgarantie voor de betaling van de kosten als bedoeld in art. 9 lid 1 van toepasselijke AWE 1993. Gegadigden kunnen tot en met 24 september 2002, 17.00 uur onderhands een schriftelijk bod uitbrengen bij het kan toor Van den Berg Mertens, Nieuwstraat 34, 4501 BE Oostburg, postbus 44, 4500 AA Oostburg, t.a.v. mw. mr. D.M.E. Lambert. Nadere inlichtingen: Telefoon: 0117-453851 Fax 0117- 454278 S e i j d Terneuzen Hulsf EXECUTIEVEILING KRACHTENS ARTIKEL 3:268 BURGERLIJK WETBOEK Mrs. Seijdlitz, Loof en Segers, notarissen te 4532 BB Terneuzen, Claushof 2 (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen), telefoon: 0115-617977, fax: 0115- 630216 (E-mail: j.loof@terneuzen.knb.nl), zijn voor nemens om op donderdag 26 september 2002 om 14.00 uur in Hotel-Restaurant Dallinga, Nieuwe Kerkstraat 5, 4541 EB Sluiskil, in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: het woonhuis met schuur, staande en gelegen te 4541 EL Sluiskil, gemeente Terneuzen, Griffierstraat 5, kadastraal bekend gemeente Terneuzen, sectie G nummer 3420, groot één are zesenveertig centiare. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AVVE) (Voorzover daarvan bij de bijzondere veiling voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning. Onderhandse biedingen: Bij een aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling derhalve tot en met 11 september onderhands worden geboden. Bieders: Deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor. De veilingvoorwaarden Met bijbehorende informatie zullen uiterlijk 8 dagen voor, alsmede op de verkooopdag, ter inzage liggen bij genoemd notariskantoor, alwaar verdere inlichtin gen terzake worden verstrekt door mr. J.P. Loof. S e i j d EXECUTIEVEILING KRACHTENS ARTIKEL 3:268 BURGERLIJK WETBOEK Mrs. Seijdlitz, Loof en Segers, notarissen te 4532 BB Terneuzen, Claushof 2 (Postbus 20 te 4530 AA Terneuzen), telefoon: 0115-617977, fax: 0115- 630216 (E-mail-, j.loof@temeuzen.knb.nl), zijn voor nemens om op donderdag 26 september 2002 om 15.00 uur in Café Du Commerce, Markt 2, 4531 EP Terneuzen, in het openbaar in één zitting bij opbod en afmijning te verkopen: het woonhuis met verder aanbehoren en tuin, staande en gelegen te 4532 GB Terneuzen, De Genestetstraat 20, kadastraal bekend gemeen te Terneuzen, sectie E nummer 3569, groot één are tweeënzestig centiare. De veiling geschiedt met toepassing van de Algemene Veilingvoorwaarden voor Executieveilingen 1993 (AWE) (Voorzover daarvan bij de bijzondere veiling voorwaarden niet wordt afgeweken). Aanvaarding Na betaling van koopsom en kosten. Betaling Een bedrag van 10% van de koopsom binnen acht dagen na gunning. De koopsom uiterlijk 6 weken na de gunning Onderhandse biedingen: Bij een aan de veilingnotaris gericht schrijven kan tot 14 dagen voor de dag van de veiling derhalve tot en met 11 september onderhands worden geboden. Bieders: Deze dienen zich te legitimeren en een bewijs van financiële gegoedheid aan te bieden. Bezichtiging In overleg met bovengenoemd notariskantoor. De veilingvoorwaarden Met bijbehorende informatie zullen uiterlijk 8 dagen voor, alsmede op de verkoopdag, ter inzage liggen bij genoemd notariskantoor, alwaar verdere inlichtingen terzake worden verstrekt door mr. J.P. Loof. Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt op grond van de In spraakverordening waterschap Zeeuws-Vlaanderen bekend dat is vastgesteld de: ONTWERP- KEUR WATERKERINGEN WATERSCHAP ZEEUWS-VLAANDEREN Deze keur treedt in de plaats van de thans geldende provinciale Verordening op de wa terkering en waterbeheersing Zeeland. De keur bevat regels (ge- en verboden) ter bescherming van de waterkeringen (zeedijken, duinen en binnendijken) in het beheerge- bied. In de bij de keur behorende ontwerp-"Nota begrenzingen waterkeringen (keur- zones)" en kaartbijlagen wordt ingegaan in op de beschermingszones van de primaire en regionale waterkeringen. TER INZAGE Met ingang van 23 september 2002 ligt de ontwerp "Keur waterkeringen waterschap Zeeuws-Vlaanderen" alsmede de "Nota begrenzingen waterkeringen (keurzones)" en bijbehorende kaartbijlagen, gedurende 4 weken tijdens kantooruren voor een ieder ter in zage op: - het waterschapskantoor, Kennedylaan 1 te Terneuzen; - de gemeentesecretarie van de gemeente Hulst, Grote Markt 21 te Hulst; - de gemeentesecretarie van de gemeente Hontenisse, Hof te Zandeplein 1 te Kloos- terzande; - de gemeentesecretarie van de gemeente Axel, Markt 1 te Axel; - de gemeentesecretarie van de gemeente Terneuzen, centrale balie, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen; - de gemeentesecretarie van de gemeente Sas van Gent, Viaanderenplein 1 te Sas van Gent; - de gemeentesecretarie van de gemeente Oostburg, Raadhuisplein 1 te Oostburg; - de gemeentesecretarieën van de gemeente Sluis-Aardenburg, Groote Markt 1 te Sluis en Markt 7 te Aardenburg. Op het waterschapskantoor wordt - desgewenst - tegen vergoeding van de kosten een af schrift verstrekt. INSPRAAK Ingezetenen en in het gebied belang hebbende natuurlijke- en rechtspersonen kunnen gedurende de termijn van terinzageligging hun gemotiveerde zienswijze omtrent het te nemen besluit schriftelijk kenbaar maken aan het dagelijks bestuur van het waterschap, Postbus 88, 4530 AB Terneuzen. Degenen, die daar in hun schriftelijke reactie om verzoeken, worden te zijner tijd door het dagelijks bestuur in de gelegenheid gesteld hun reactie mondeling toe te lichten, tenzij een dergelijk verzoek kennelijk onredelijk is Het dagelijks bestuur brengt degenen die een reactie hebben ingediend, op de hoogte van de beschouwingen van het dagelijks bestuur omtrent de ingediende reacties door toezending van het voorstel dat aan de algemene vergadering wordt gedaan. Het voorstel aan de algemene vergadering zal tevens bij de agenda voor de te houden al gemene vergadering, waarin behandeling van het voorstel plaatsvindt, voor een ieder ter inzage worden gelegd. INFORMATIEAVOND Op woensdag 2 oktober 2002, om 19.30 uur, wordt in het waterschapskantoor, Kenndy- laan 1 te Terneuzen, voor belangstellenden een informatieavond gehouden over de ont- werp-"Keur waterkeringen waterschap Zeeuws-Vlaanderen" en de "Nota begrenzingen waterkeringen (keurzones)". Medewerkers van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen zullen een toelichting geven over deze regelgeving en de ruimtereservering voor de bescherming van de waterkeringen. Na afloop van de toelichting is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Overzicht van de primaire en regionale waterkeringen waarop de keur van toepassing is. Terneuzen, 21 september 2002 Het dagelijks bestuur van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. W.A. de Graaf, dijkgraaf Mr. J.Y. Dekker, secretaris Waterschap^ Zeeuws-Vlaanderen Postbus 88, 4530 AB Terneuzen Bezoekadres: Kennedylaan 1Terneuzen Telefoon 01 15-641000, Fax 01 15-641200

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 68