Schap stelt aanleg van fietspad uit PZC Proef Yerseke Moer jaar uitgesteld Bouw Stadsveste begint binnenkort Gewoon de plomp in met die troep Waterschap besteedt zijn geld doelmatig 2 PZC 13 Project vakantiehuizen Biggekerke in ijskast Eerst bomen kappen Politiehonden Samenzang Bromfietser krijgt rijverbod Zwemverbod Speelmansplaten Politie pakt inbrekers op A58 Ontwerp nieuw kantoor Rijkswaterstaat definitief Schenkin8en Boerenboeidag Auto in sloot Show van Bassie en Adriaan zaterdag 21 september 2002 Hoor Ron Maqnée BIGGEKERKE - De bouw van de recreatiewoningen op het Kaasboercomplex in Biggeker ke gaat in de ijskast. Dat zegt directeur-eigenaar J. van Garderen van het bureau Van Garderen en Dekker. Reden is de tegenvallende verkoop van de woningen. „De economische tijden zijn minder, niet alleen in Nederland maar ook zeker in Duitsland. En daar komen toch onze meeste klanten vandaan", meldt projectontwikkelaar Van Garderen. Zijn bureau is samen met drie andere Zeeuwse be drijven verantwoordelijk voor het project in Biggekerke „Mis schien dat ook de locatie net iets te ver van het strand ligt. Als de plek iets dichter bij de kust had gelegen, hadden we eerder doorgezet. Maar nu maken we even pas op de plaats." Het was de bedoeling om op de plaats van de voormalige kaasboerde rij in Biggekerke een complex met 180 hotelappartementen te bouwen. Het ontwerp was vol ledig in kan en kruiken. Ook aan alle vergunningen en eisen van welstand was voldaan. Nog im mer meldt een groot bord op de bewuste plek de komst van de woningen met een startprijs van 99.000 gulden. Vooralsnog wordt het project nog niet afge blazen. „Ik geef het een kans van vijftig procent dat we door gaan". aldus Van Garderen. Mocht het project niet door gaan, dan hoeven er geen aan kopen ongedaan gemaakt te worden. „We hebben met reser veringen gewerkt, waarbij men sen konden intekenen op een appartement", aldus Van Gar deren. door Miriam van den Broek BIGGEKERKE - Het water schap Zeeuwse Eilanden heeft de aanleg van het fietspad langs de Hogelandseweg tussen Big gekerke en Middelburg uitge steld. Het schap legt de oorzaak van de vertraging bij de Stichting Tuin van Zeeland. Deze stich ting heeft bij de gemeente Veere bezwaar aangetekend tegen de verleende kapvergunning voor de Hogelandseweg. Het water schap wil eerst het besluit op dat bezwaar afwachten. Volgens het waterschap en het Veerse gemeentebestuur kan het fietspad pas worden aange legd als er ruim 250 bomen en struiken zijn gerooid. Het be sluit om de bomen te kappen, is gebaseerd op de verkeersveilig heid, de sociale veiligheid en de kwaliteit van de beplanting. Duurder Ook wordt de aanleg duurder als de bomen blijven staan en het fietspad achter de bomen langs komt. De Stichting Tuin van Zeeland is van oordeel dat veel van de beplanting gespaard kan blijven. Als de gemeente dit bezwaar verwerpt, begint het waterschap in november met de aanleg. Het pad wordt naar ver- NIEUWDORP - De Koninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging houdt zaterdag 21 september in Nieuwdorp het kampioenschap voor Zeeuwse politiehonden. De wedstrijden aan de Frankrijk weg beginnen om 9.00 uur met zwem-, spring en zoekoefeningen. Vanaf 14.00 uur moeten de honden proberen een boef te bedwingen. GOES - In de Grote Kerk in Goes wordt op zaterdag 28 sep tember een massale koor- en sa- menzangavond gehouden. Aan de avond werken de jeug- koren Jubilate uit Arnemuiden, Jong Begonnen uit Middelburg, Sjaloom en Hanaja uit Tholen en Asarela uit Yerseke mee. Verder laten het mannenkoor Elim uit 's Gravenpoldere, de gemengde koren VZOS. uit 's-Gravenpolder, Met Hart en Stem uit Sint-Maartensdijk, Cresendo uit Tholen en A Capel- la uit Yerseke hun stem horen. De laatste groep wordt gevormd door de gemengde koren De Lofstem uit Arnemuiden, Asaf uit Goes, Sursum Corda uit Middelburg en Soli Deo Gloria uit Oostkapelle. De avond be gint om 19.30 uur. REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl wachting pas in oktober 2003 in gebruik genomen. Zeeuwse Ei landen zegt dat door dit uitstel ook de reconstructie van de Zoutelandseweg vertraging op loopt. Het waterschap wilde na de aanleg van het fietspad aan de Hogelandseweg, het fietspad aan de aansluitende Zouteland seweg verbreden. In een persbericht schrijft het waterschap het uitstel te be treuren. „Het fietspad draagt immers bij aan de verkeersvei ligheid waar de bewoners van Veerse dorpskernen en enkele dorpsraden lang op hebben aangedrongen", aldus Zeeuwse Eilanden. Mocht Veere het bezwaar ge grond verklaren, dan zal het be stuur van het waterschap de si tuatie nogmaals bezien. GOES - Een 21-jarige bromfietser uit Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag aan de Blaauwe Steen in zijn woon plaats aangehouden, omdat hij te veel had gedronken. De ademanalyse toonde bijna twee keer de toegestane hoeveel heid alcohol aan. De man kreeg een proces-verbaal en een rij verbod van drie uur. THOLEN - Er geldt voorlopig een zwemverbod bij het strand van recreatiegebied de Speelmansplaten, aan de Oesterdam. De reden is een verhoogde concentratie blauwalgen, zoals die de afgelopen jaren vaker is geconstateerd. Tijdens de controles die de provincie geregeld uitvoert naar de kwaliteit van het zwemwater in Zeeland, werden - alleen bij de Speelmansplaten - verhoogde concentraties blauwalg ge constateerd. Wie toch in het water gaat zwemmen, kan te ma ken krijgen met huidirritatie en maag- en darmklachten. Re den voor Gedeputeerde Staten om gisteren een zwemverbod in te stellen. Dat wordt ter plaatse met waarschuwingsborden aangegeven. De Speelmansplaten hebben de afgelopen jaren herhaalde lijk hinder ondervonden van de blauwalg. Zowel in 2000 als vorig j aar leidde dat ook al tot een zwemverbod. Toen gebeur de dat beide keren in juli, gedurende het hoogseizoen. Nu komt het verbod voor het recreatieterrein op een wat minder slecht moment. Voor waterbeheerder Rijkswaterstaat is de blauwalg een las tig op te lossen probleem, omdat bij het ontstaan van het gifti ge organisme verschillende factoren een rol spelen. RILLAND - De politie heeft donderdagavond twee inbrekers aangehouden op de A58 ter hoogte van Rilland. Het duo, man nen van 26 en 37 jaar oud uit Ossendrecht, hadden eerder die avond een DVD-speler gestolen uit een elektronicawinkel in Middelburg. Oplettende getuigen hadden het kenteken geno teerd. Het nieuwe gebouw van Rijkswaterstaat in Middelburg, gezien vanaf de kant van de spoorlijn. door Ron Magnée MIDDELBURG - Het ontwerp voor het nieuwe gebouw van Rijkswaterstaat is af. Het pand verrijst op de plek waar tot vo rig jaar zwembad Poelendaele was gevestigd. De stuurgroep die de bouw be geleidt, stemde onlangs in met het definitieve ontwerp. De Amsterdamse architect Paul de Ruiter heeft gekozen voor een ontwerp van 140 meter lang, ruim 15 meter diep en 5 verdie pingen hoog. Het gebouw is als het ware 'opgetild'. Hierdoor kunnen 120 auto's en 226 fietsen onder het gebouw gestald wor den en blijft er genoeg ruimte voor een parkachtige omgeving. Het gebouw heeft twee ingan gen. Zowel via de kanaalzijde als de parkzijde is het grote atrium te bereiken. De voorbereiding voor de bouw starten begin volgend jaar. Naar alle waarschijnlijkheid begint de bouw op 1 mei 2003. De ople vering staat in het najaar van 2004 gepland. SAS VAN GENT - Medewerkers van Rijkswaterstaat hebben gisterochtend ontdekt dat er afval gedumpt is bij het sluisje aan de Prinsenkade in Sas van Gent. Onbekenden gooiden daar tussen afgelopen donder dagavond en gisterochtend negentien computer beeldschermen en vier televisietoestellen in het wa ter. Rijkswaterstaat bracht de politie en de dienst ge meentewerken van Sas van Gent op de hoogte. Mede werkers van de gemeentelijke buitendienst visten de spullen uit het water. Nog onduidelijk is, of het om apparatuur gaat die van diefstal afkomstig is, of dat het om afgedankte spul len gaat. De politie probeert dat nog uit te zoeken. foto Charles Strijd door Rolf Bosboom YERSEKE - Er komt dit jaar geen proef met peilverhoging in natuurgebied Yerseke Moer. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft besloten het experiment uit te stellen tot volgend jaar, gezien de commotie die de plan nen in de streek hebben veroor zaakt. Het uitstel leidt meteen tot een financieel probleem. Via een rijksregeling was een bijdrage toegezegd voor het project, op voorwaarde dat de plannen in 2002 zouden worden uitge voerd. Nu dat niet lukt, moet het wa terschap zoeken naar alterna tieve financiering. Daarover wordt overleg gevoerd met de gemeente Reimerswaal en de Zeeuwse Milieufederatie. Zeeuwse Eilanden en Stichting Het Zeeuwse Landschap willen de proef doen om een oplossing te vinden voor de verdroging van de Yerseke Moer. Agrariërs keerden zich voor de zomer ech ter tegen het project. Zij vrezen onder meer dat door peilverho ging ganzen in de Yerseke Moer uitwijken naar omliggende tar wevelden en weilanden, zodat er schade ontstaat aan de land bouwgewassen. Meepraten M. van Overloop, lid van het al gemeen bestuur van Zeeuwse Eilanden, had opheldering over de kwestie gevraagd bij het da gelijks bestuur van het water schap. Hij liet onder meer weten de indruk te hebben dat het pro ject 'onvoldoende onderbouwd en niet deugdelijk gemotiveerd' was. Als de betrokken mensep er vanaf het begin over hadden kunnen meepraten, 'dan was er waarschijnlijk een betere basis van vertrouwen' geweest', aldus Van Overloop. In zijn antwoord laat het dage lijks bestuur weten dat tijdens de ambtelijke voorbereidingen met 'iedere agrariër in het na tuurgebied' contact is geweest. „Tijdens die contacten is ons niets gebleken van enige onwil ten opzichte van de voorgeno men maatregelen." Het verzet dat op een informatieavond in juni naar voren kwam, was dan ook een verrassing voor Zeeuw se Eilanden. Het bestuur wijst erop dat er een uitgebreid onderzoek is verricht naar de nadelige gevolgen van een peilverhoging. Dat is uitge voerd door het advies- en inge nieursbureau Iwaco. De uit komsten gaven geen aanleiding tot zorg, aldus het bestuur. „Wij zijn van mening dat de gevolgen beperkt zijn." Voor een eventuele proef met peilverhoging is niet, zoals Van Overloop meende, een officieel peilbesluit met bijbehorende procedures nodig. Juist omdat het om een experiment gaat, moet er de mogelijkheid zijn om 'bij te sturen'. Met een peilbe sluit zouden daarvoor weer langdurige procedures nodig zijn. Onrust Op de informatieavond in juni leidde een uitspraak van een taxateur, die namens stichting Het Zeeuwse Landschap sprak, tot onrust. Hij zei dat eventuele schade door peilverhoging bij voorbaat ook andere oorzaken zal hebben dan de proef alleen. „Voor hetgeen hij heeft gezegd voelen wij ons niet verantwoor delijk", schrijft het water schapsbestuur aan Van Over loop. „Wij hebben begrepen dat de vertegenwoordigers van Het Zeeuwse Landschap na afloop een hartig woordje met hem ge sproken hebben. Het kwaad was toen echter al geschied." Het waterschap heeft besloten de werkzaamheden voor de proef niet meer dit jaar uit te voeren. Naar aanleiding van de commo tie die is ontstaan in de streek zijn er verschillende gesprek ken gevoerd met betrokken per sonen en instanties. De afspra ken die daarin zijn gemaakt, moeten nog worden uitgewerkt. Indien nodig wordt het plan nog aangepast. In de tussentijd dient ook een oplossing te wor den gevonden voor de financie ring. BROUWERSHAVEN - In de gemeenschapsruimte van de christelijke basisschool De Schouw in Brouwershaven wer den gisteravond met gulle hand cheques uitgedeeld aan di verse goede doelen. Het betrof de schenking van een deel van de opbrengst van de traditionele Boerenboeldag die begin de ze maand werd gehouden. Die jaarlijkse grote verkoopdag met veel kramen, rad van avontuur en antiekveiling bracht dit keer 14.000 euro op. Een cheque van 3000 euro werd overhandigd aan voorzitter B. Schot van de Stichting Thuredrith ten behoeve de twee va kantiebungalows voor kankerpatiëntjes en him familie op het CJV-kamp in Renesse. Verder was er een cheque van 2000 euro voor Jetty Schouten die voor de CAMA-zending werkt. Een andere cheque van 2000 euro was voor Martin en Mirjam Kristelijn die begin december voor een ontwikkelingsproject naar India vertrekken. ZIERIKZEE - Een 29-jarige man uit Zierikzee is gisteren op de Weg naar de Val met zijn auto in de sloot beland. Hij kwam uit de richting van zijn woonplaats en reed door nog onbeken de oorzaak in een bocht rechtdoor. De bestuurder bleef onge deerd, zijn auto raakte aan de voorkant beschadigd. door Britta Janssen MIDDELBURG - In het cen trum van Middelburg start bin nenkort de bouw 72 nieuwe wo ningen. Het project Stadsveste Middelburg wordt uitgevoerd naast de Stadsschouwburg aan het Molenwater waar eerst loodsen stonden. Het gaat om verschillende typen stadsvilla's en appartementen die worden verkocht door Ma kelaardij Sinke Komejan BV in Middelburg en ontwikkeld door Proverko Woningbouw BV in Goes. Ontwerp Het ontwerp van het project is van het Zweedse architectenbu reau Ahlqvist Co in samen werking met Rothuizen van Doorn 't Hooft BV „Het unieke van dit project is dat de stadsvil la's en appartementen elkaar af wisselen", zegt S. van Liere van Sinke Komejan. „De apparte menten komen op de hoeken van de straten te staan en de stadsvilla's daar tussenin. Zo krijg je niet alleen een gevari eerde buurt qua grootte en inde ling van de woningen, maar ook wat bewoners betreft. De ap partementen trekken namelijk grotendeels ouderen aan en de stadsvila's zijn juist weer aan trekkelijk voor gezinnen met kinderen. Deze opzet spreekt duidelijk aan, want er zijn in korte tijd al 24 woningen en ap partementen verkocht." Het is de bedoeling dat de bouw in oktober of november begint en dat de huizen over anderhalf tot twee jaar worden opgele verd. De prijzen van de appartemen ten variëren van 190.000 tot 341.500 euro en de prijzen van de villa's liggen tussen de 235.000 tot 296.500 euro. De prijzen zijn inclusief een plaats in de parkeergarage. door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat doelmatig om met het geld van de burger. Dat concludeert het bureau Deloitte Touche, dat op uitnodiging van het waterschap een verken nend onderzoek naar het func tioneren van de organisatie heeft uitgevoerd. Het waterschap streeft er voort durend naar efficiënter te wer ken. Het onderzoek moest uit wijzen in hoeverre het budget doelmatig wordt gebruikt. Deloitte Touche heeft inter views gehouden met medewer kers, diverse plannen en nota's bestudeerd, gekeken of er zuinig wordt ingekocht en onderzocht hoe het is gesteld met de produc tiviteit en het gedrag van de me dewerkers. Slotsom Het onderzoeksbureau komt tot de slotsom dat Zeeuwse Eilan den volop bezig is om de kosten van de uitvoering zo laag moge lijk te houden, door onder meer gezamenlijke inkoop, het auto matiseren van werkzaamheden en externe prijsvergelijkingen. Verder wordt het waterschap een 'doe-organisatie' genoemd, waar prestaties belangrijker worden geacht dan procedures en waar ruimte is voor eigen ini tiatieven. De onderzoekers doen ook en kele aanbevelingen voor verbe teringen. Zo zouden alle maatregelen die worden genomen om doelmati ger te werken op papier moeten worden gezet in afdelingsplan nen. Ook wordt een businessplan wenselijk geacht voor activitei ten die geheel of gedeeltelijk worden betaald uit externe in komsten. Verder krijgt het waterschap het advies om kritisch te blijven bij de inkoop van producten en het doen van investeringen. YERSEKE - De Bassie en Adri aan Lachspektakelshow is woensdag 25 september te zien in dorpshuis De Zaete in Yerse ke. De voorstelling begint om 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13