LPF zet afdelingen voet dwars P&P 11 Vertrekkend gemeentesecretaris Sluis-Aardenburg geridderd Jeugd in debat over Duurzaam Veilig Burgemeester Sas bereikt akkoord over regeling secretarissen Proj ectont wikkelaar ziet uitgekleed BAM-plan niet zitten to landelijke top eist dat partijen in Hulst, Terneuzen en Sluis andere naam kiezen Danny Blind signeert ballen in Terneuzen Buitenschools project van start 16 0800 - 0231 231 (GRATIS) Op vrijdag 20 september zijn onze kantoren gesloten. Wij zijn dan op personeelsreis! PEKAAR SGP houdt bijeenkomst Hennepkwekerij opgerold zeeuwse almanak Zelf gezien ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 20 september 2002 rioorEugène Verstraeten 3 TERNEUZEN - Het landelijk bestuur van de Lijst Pim For- tuyn (LPF) vindt dat de LPF-af delingen Hulst, Terneuzen en Sluis de naam LPF niet mogen voeren. Het bestuur heeft beroep aan tegen de registratie TERNEUZEN - Voetballer Danny Blind bezoekt zondag- raiddag de kermis in Terneuzen en zal daar 150 gesigneerde le deren voetballen het publiek in trappen. Blind komt naar Terneuzen op uitnodiging van de kermisex ploitanten als promotiestunt ter afsluiting van de kermis. De Zeeuwse ex-Ajaxvoetballer en nu trainer van de A-Jeugd van Ajax signeert de voetballen tus sen 15.00 en 17.00 uur en trapt ze vervolgens het publiek in. De kermis is vandaag en zater- daggeopend van 12.00 tot 24.00 uur. zondag 21 september be gint de kermis om 13.00 uur. 's Avonds om 19.00 uur wordt na tien dagen vertier de kermis be ëindigd. (Advertentie Verrassende nieuwe collectie dameskleding bij: van de LPF in de Zeeuws- Vlaamse gemeenten. De kwes tie dient maandagmiddag voor de Raad van State in Den Haag. De gemeente Terneuzen zal daar ook namens de anderen aanvoeren dat de gemeenten volgens de kieswet de LPF wel degelijk terecht geregistreerd hebben. „Wij konden ook niet weten hoe de interne partijver houdingen liggen", stelt burge meester R. Barbé van Terneu zen. „Dat doet voor ons ook niet terzake." Lijsttrekker C. Freeke van de LPF Terneuzen zegt, ook na mens zijn geestverwanten in Hulst en Sluis, niets van de actie van het landelijke LPF-bestuur te begrijpen. „Destijds hebben we hier met toestemming van de landelijke coördinator van de LPF de afdelingen in Zeeuws- Vlaanderen opgericht. Nu zit ten er nieuwe mensen aan de top en die willen dat ineens van tafel vegen. Dat kan natuurlijk niet", zegt Freeke. Hij heeft alle ver trouwen in een goede afloop, omdat er van alles zwart op wit staat. „Het is dan ook onbegrij pelijk dat die procedure is aan gespannen." Geen erkenning Freeke denkt wel te weten waar de schoen wringt. De Zeeuws- Vlaamse afdelingen weigeren het pas gekozen Zeeuwse LPF- bestuur te erkennen. De lande lijke LPF erkent het Zeeuwse bestuur wel. Landelijk LPF- topman E. Maas heeft al laten weten dat de lucht weer ge klaard kan worden als de Zeeuws-Vlamingen het ge westelijk bestuur alsnog er kennen. Als de Raad van State het lande lijk bestuur gelijk geeft, bete kent dit dat de LPF-afdelingen in Zeeuws-Vlaanderen die naam niet meer mogen voeren en dat ze, als ze dan nog willen, DAMPLEIN 30 TEL. 0118-674419 OOSTBURG - De Stichting Welzijn West Zeeuws-Vlaande- ren houdt in het kader van het project Buitenschoolse Time Out gedurende het hele school jaar diverse activiteiten. Tieners kunnen iedere woens dag (13.00-17.00 uur) en vrijdag (15.00-18.00 uur) terecht in tie nersoos Time Out in Oostburg. Onder begeleiding van vrijwil ligers kunnen ze biljarten, mu ziek luisteren, films kijken en surfen op internet. Op het Zwin college is er dagelijks (behalve op vrijdag) huiswerkbegelei ding. Het BTO-project biedt ook de mogelijkheid tot gastouderop- vang en lessen bij fitnesscen trum Way of Life in Breskens. Op 18 oktober wordt in Time Out onder het genot van een gratis hapje en drankje de film Crossroads vertoond. Deelne men aan de onderdelen van het BTO-project kan met één en de zelfde strippenkaart. Die is te koop bij de Stichting Welzijn West Zeeuws-Vlaanderen, Tie nercentrum Time Out en het Zwincollege. Brandweer en ambulancedienst demonstreren hoe zij een automobilist bevrijden uit een autowrak. door Raymond de Frel OOSTBURG - Vastberaden en met een ongekende, gezonde felheid gingen de leerlingen uit groep acht van vier West- Zeeuws-Vlaamse basisscholen gistermiddag met elkaar in discussie. Tijdens een informa tiemarkt van het project Duur zaam Veilig Verkeer West Zeeuwsch-Vlaanderen in het Ledeltheater in Oostburg op perden zij in een jonge uitvoe ring van het Lagerhuis talloze ideeën voor verkeersveilige si tuaties. De kids kwamen met tips en beweringen, die ze vervolgens bediscussieerden en verdedig den. De vijftienjarige Nico Sa- lomé uit IJzendijke weet als geen ander dat er uit zo'n jeugdbrainstorm concrete ideeën kunnen voortkomen, die ook daadwerkelijk wor den uitgevoerd. Het plan van de leerling van het Zwincolle- ge om de uitgang van zijn school veiliger te maken voor fietsers wordt in de praktijk gebracht. Naast het jeugddebat konden de bezoekers informatie op vragen bij organisaties als 3VO, Stichting Slachtoffer hulp en gaven de projectpart ners (gemeente Oostburg, Sluis-Aardenburg, water schap Zeeuws-Vlaanderen, provincie Zeeland en Rijkswa terstaat directie Zeeland) uit leg over lopende zaken en toe komstplannen. De bestuurders beantwoord den vragen tijdens een vragen uurtje, jongeren testten het vermogen van hun brommer of scooter op een rollerbank en een rijsimulator bood vertier, weliswaar omlijst met 'een ernstig randje'. Gevolgen In de vroege avonduren de monstreerden medewerkers van de brandweer en ambu lancedienst hoe zij een auto mobilist bevrijden uit een au towrak. In het theater werden bezoekers tijdens de roadshow Een ongeluk, en dan? van het Institute for Traffic Care op in dringende wijze geconfron teerd met de gevolgen van een ongeluk. Zo doordrongen on der andere een motoragent, politieagent en slachtoffer de aanwezigen van de conse quenties en persoonlijke ge voelens bij een verkeersonge luk. De bestuurders grepen de in formatiemarkt aan om de ont wikkelingen in het Duurzaam Veilig-project te evalueren. „De doelstelling is om het aan tal verkeersdoden in West- Zeeuws-Vlaanderen met zes tig procent te verminderen. Daarbij gaan we uit van de cij fers uit 1986 (twaalf doden). Het blijft natuurlijk heel gril lig, maar het is nu midden september en we hebben dit jaar in West-Zeeuws-Vlaan deren nog geen verkeersdo de te betreuren", aldus poli tiewoordvoerder H. van Op- dorp. Wethouder L. Wille van de ge- foto Peter Nicolai meente Oostburg vindt dat te vredenheid in dit geval mag overheersen, maar voorzitter J. Hennekeij van het Bestuur lijk Overleg Duurzaam Veilig neemt daarin wat gas terug: „Je moet jezelf niet op de borst slaan, want voor hetzelfde geld gebeurt er morgen een dodelijk ongeluk." Ergernissen Wille benadrukte het te be treuren dat het bestuur er nog steeds niet in is geslaagd om het 'beleidslijden' van omwo nenden (denk bij voorbeeld aan trillingshinder bij verkeers drempels) op te lossen. „We gaan die ergernissen zoveel mogelijk verhelpen, alleen we- j ten we nog niet hoe", aldus i Wille. Advertentie WORKSHOP Thema: 'Stijl Kleur' Tijdens deze workshop leert u alles op het gebied van styling. Tevens wordt er aandacht besteed aan kleur en indeling van uw eigen interieur. Schrijf u nu in! Plaats: Zonnemaire Tijd: 10.30 tot ±16.00 uur Info inschrijving: 0111-401318 of www.interieur-paauwe.nl Zuidweg 20a. Zonnemaire. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen door Raymond de Frel SLUIS - Onder grote belang stelling is gemeentesecretaris Jan Janssen van Sluis-Aarden burg gistermiddag benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nas sau. De 59-jarige Aardenburger nam tijdens een bijzondere raadsvergadering in de raad zaal van het Belfort in Sluis af scheid van zijn collega's. Janssen werkte zich via diverse functies in Ewijk, Megen, Hors- sen op tot gemeentesecretaris in Bergharen en later Aardenburg. Na de vrijwillige samenvoeging met Sluis trad hij als gemeente secretaris in dienst van de ge meente Sluis-Aardenburg. Janssen was een grote voortrek ker in het herindelingsproces. In die periode realiseerde hij een omslag in de ambtelijke ar- beidscultuur van de nieuwe ge meente. Doelmatigheid en bedrijfsma tigheid waren de stokpaardjes van de in Druten geboren secre taris. Dit concept stond later model bij veel andere gemeente-. lijke organisaties. Janssen droeg ook intensief bij aan de ontwikkeling van de grens overschrijdende samenwerking met de Belgische buurge meenten Maldegem, Sint Laur- eins, Knokke-Heist en Dam me. In 1997 werd Jan Janssen ge vraagd als secretaris van de Ver eniging van Zeeuwse Gemeen ten. In de dubbelfunctie van secretaris-penningmeester stond hij aan de wieg van de ver dere professionalisering van de vereniging. Janssen was tevens alleen aan de verkiezingen mo gen meedoen zonder naamsver melding. Tenzij alsnog de vrede wordt getekend. De kans dat de Zeeuws-Vlaam- se LPF'ers eieren voor hun geld kiezen, is groot. „Wij willen vol gende week nader overleg met het landelijk bestuur", kondigt Freeke alvast aan. „We weten nu wie er in het nieuwe geweste lijke bestuur zitten en ik denk dat we alsnog tot overeenstem ming kunnen komen." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester P. van den Baar van Sas van Gent heeft een akkoord bereikt over een financiële regeling met gemeentesecretaris M. Luijen- dijk-Bergwerf van Axel en oud gemeentesecretaris T. Reijns van Terneuzen. De voorstellen liggen nu ter goedkeuring bij de colleges van Burgemeester en Wethouders. Er is inmiddels ook een regeling getroffen met chef Personeel en Organisatie H. van der Veeke van de gemeente Terneuzen, voor wie straks in de nieuwe ge meente geen functie meer is. „Het is de afronding van de pro cedure die moet leiden tot het verlenen van eervol ontslag aan de betrokkenen", zegt Van den Baar. Hij werd als onderhande laar aangewezen, nadat Luijen- dijk en Reijns een eis om schade vergoeding indienden. Zij vinden dat ze slachtoffer zijn geworden van een onzorgvuldi ge sollicitatieprocedure voor een nieuwe gemeentesecretaris van de toekomstige gemeente Terneuzen. Reijns trok zich tij dens de procedure terug en is in middels benoemd tot gemeente secretaris van de nieuwe gemeente Sluis. Omdat ze haar baan verliest, heeft Luijendijk tot haar pensi oen recht op wachtgeld. Er ligt nu een voorstel voor een af koopregeling, waarbij een deel van het wachtgeld in één keer wordt verzilverd. „Het is mijn derde herindeling die ik meemaak", zegt Van den Baar. „Ik vind dat je moet pro beren te voorkomen dat er dan nog mensen op de loonlijst van de nieuwe gemeente staan, zon der dat ze er werken. Het afko pen van het wachtgeld is dan een mogelijkheid." Nadat Luijendijk had aangege ven daar wel voor te voelen, is een advocatenkantoor in de arm genomen om een voor alle par tijen aanvaardbare regeling te bedenken. Van den Baar zei gis teren niet te kunnen zeggen om hoeveel geld het precies gaat. ,Voor de gemeente is het in ieder geval wel goedkoper dan een wachtgeldregeling. Vakantiedagen Bij Reijns speelt de kwestie dat hij een groot aantal vakantieda gen heeft opgebouwd. Hij is die al geruime tijd aan het opne men, maar is inmiddels ook al aan de slag gegaan voor zijn nieuwe werkgever Sluis. Er is nu een regeling opgesteld, waarbij het salaris dat hij nog tegoed heeft en de dan nog reste rende vrije dagen worden verre kend. „We willen dat netjes af ronden", aldus Van den Baar. Voor Van der Veeke is afkopen van wachtgeld niet interessant, in verband met zijn pensioenop bouw. Afgesproken is dat hij op de loonlijst blijft en intussen aan een eigen adviesbureau kan werken. Die inkomsten worden verrekend met het wachtgeld. „We hebben dus voor drie per sonen een oplossing op maat moeten leveren", zegt Van den Baar, „en dat valt erg mee." Advertentie www.pekaar.nl Partners goes middelburg stellendam Burgemeester Straatsma speldt secretaris Janssen de versierselen op. foto Peter Nicolai. nauw betrokken bij de oprich ting van de stichting De Zeeuw se Ombudsman. In 1998 werd hij benoemd in het algemeen bestuur van de Bestuursacade- mie Zuid Nederland. Na 41 jaar arbeid bij de gemeentelijke overheid vindt Janssen dat hij 'zijn steentje wel heeft bijgedra gen'. TERNEUZEN - De Staatkun dig Gereformeerde Partij (SGP) in de Kanaalzone houdt op dins dag 24 september een politieke bijeenkomst in de dominee D. L. Aangeenbrugschool in Terneu zen. De bijeenkomst wordt gehou den in het kader van de gemeen teraadsverkiezing. Tijdens de meeting gaan lijsttrekker P. Ha melink en nummer twee op de SGP-kandidatenlijst C. van Burg in op het verkiezingspro gramma van de partij. De poli tieke avond is vrij toegankelijk en begint om 19.30 uur. door Jean-Lou de Gucht HULST - Projectontwikkelaar BAM NBM Vastgoed voelt er niets voor om een uitgekleed BAM-plan in Hulst te gaan uit voeren. „Het valt te bezien of we het dan gaan doen", stelt ont wikkelingsmanager G. Veld kamp. Volgende week komt het college van B en W van Hulst naar bui ten met het definitieve voorstel over invulling van de noordwes telijke binnenstad. Vorig jaar ging de gemeenteraad unaniem akkoord met het in de ijskast zetten van fase vijf van het plan, de herinrichting van het 's Gra venhofplein inclusief een on dergrondse parkeergarage. Bij herhaling heeft de raad beves tigd hier nog steeds achter te staan. Het lijkt daarom uitge sloten dat fase vijf weer terug op de agenda komt. Van de fasen een tot en met vier is fase drie, ontwikkeling van de Keldermanspoort, in zwaar weer terechtgekomen. Er is nog steeds geen exploitant gevon den die bereid is om te investe ren in een in de Kelder- manspoort te realiseren horecagelegenheid. De fasen een, twee en vier maken wel een goede kans. Het gaat dan om respectievelijk de ontwikkeling van de Dubbele Poort, de kop van de Bierkaaistraat en de om geving van het postkantoor. „Als de gemeenteraad dit vol doende vindt, dan wordt het dit", zegt Veldkamp. Hij begrijpt niets van de opwin ding die in Hulst is ontstaan over zijn afwezigheid bij de in formatie bijeenkomst waar het BAM-plan werd gepresenteerd. „De financiële consequenties die daar naar voren zijn ge bracht, spreken voor zich. Dat heeft de wethouder allemaal uitgelegd. Het is nu aan de poli tiek om hierover rustig na te denken. Haastige spoed is zel den goed. Voor B AM NBM Vast goed is het nu afwachten." Veldkamp ontkent dat een wei gering van de projectontwikke laar om akkoord te gaan met een uitgekleed BAM-plan iets te maken heeft met eigenbelang. „Alleen met uitvoering van het hele plan krijgt Hulst de krach tige impuls die het nodig heeft om ook de komende jaren de koopkracht aan zich te binden en de ondernemers een goed be staansrecht te bieden. GOES - In een woning in Goes- Noord is gistermorgen een hen nepkwekerij ontdekt en ont manteld. Op de zolder van de woning werden 247 stekjes van hennepplanten aangetroffen. Tegen de 21-jarige bewoner werd proces-verbaal opge maakt. Het was het evenement van de dag, toen de dierenambu lance arriveerde op dat Baar- landsevakantiepark. Voorde vakantievierende kotertjes dan, die in hordes toestroom den om het reddend werk van de twee vrijwilligers gade te slaan. Salvo's kindervragen kreeg het duo over zich heen, terwijl ze zich een weg baan den naar de auto, met in een doos het slachtoffer: een ge wonde meeuw. De twee weerden zich zo goed en kwaad als ze konden, maar moesten op één vraag het antwoord schuldig blij ven. Was het een jongetjes meeuw of een meisjes meeuw? Tja, dat openbaren vogelachtigen niet zo publie kelijk. De staat van het beest - en diens heftig hakkende snavel - maakten onderzoek ter plekke geen optie. Gelukkig wist de dochter van de melder het te vertellen. Ze had het zelfgezien toen haar vader de vogel ving. „Het is een meisje", verklaarde ze gewichtig. „Want toen m'n vader 'm oppakte, zag ik dat 'ie geen sliertje had!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41