Israëlisch leger [isoleert Arafat Supers halen melk terug FIAT Vrijda* koopavoi id! Van der G. geeft hongerstaking op Verscherpte maatregelen na aanslag Veerman wil vertrouwen boer Verbod meer organisaties Voor de advertentie van zie pagina 22 Met een Grand Cafémenu voor €4,95 morres j WONEN Spelletjes kijken Bevelands verzet tegen WCT groeit Utrecht en Heerenveen kansloos Amerika dood en levend Privé-slagbomen voor Zeeuws-Vlaamse boer Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 15,- Soms zon Wolkenvelden, soms ook zon en droog. Maximumtemperatuur 18 graden. Matige noordelijke wind. 245e jaargang no. 223 vrijdag 20 september 2002 los nummer 1,00 door Ad Bloemendaal ;TEL AVIV - Israëlische tanks en pantserwagens hebben gisteravond de Mukata, Jasser Arafats regeringscomplex in Ramallah, omsingeld. Bij een schotenwisseling zijn twee Palestijnse bewakers gewond geraakt en Israë lische soldaten zouden binnen het complex een gezochte Palestijn hebben doodgeschoten. Voorde Palestijnse steden op de Westelijke Jordaanoever, met Hebron als enige uitzondering, geldt sinds gisteravond een uit gaansverbod. De aanscherping van Israëls bezettingsmaatre gelen op de Westoever volgt op een Palestijnse zelfmoordaan slag in Tel Aviv, waarbij gister middag vijf mensen om het le ven kwamen. Er vielen meer dan zestig gewonden. Het was de tweede zelfmoord aanslag in Israël in twee dagen, na zes weken van betrekkelijke rust. De Islamitische Jihad en de Harnas, zeggen de aanslag in Tel Aviv te hebben uitgevoerd. De naam van de zelfmoordterrorist willen ze niet bekendmaken, zeggen ze, om Israëlische straf maatregelen tegen diens nabe staanden te voorkomen. De explosie in Tel Aviv deed zich voor om één uur plaatselijke tijd, op de hoek van Allenby Street and Rothschildt Boule- I van onze redactie binnenland j DEN HAAG - Nederland gaat 3 zijn beleid ten aanzien van 'ver- dachte' politieke organisaties j op één lijn brengen met de Euro- l peseUnie. Dit betekent in de praktijk dat een flink aantal bewegingen - en het lidmaatschap daarvan - binnenkort verboden wordt. Dit heeft het kabinet gisteren toe- nadat CDA, LPF en WD om een harder beleid had den gevraagd. Minister De Hoop Scheffer van Buitenland se Zaken wilde gisteravond nog geen organisaties noemen. Maar hij wees er wel opdat Den Haag al de financiering van de Filip pijnse communisten heeft drooggelegd en in Duitsland de Palestijnse terreurgroep Al Ak- sa verboden is. ,,Dus u kunt wel nagaan welke kant het op gaat."GPD pagina 4: meer geld veiligheid mÊÊmnKÊmmammami Advertentie Advertentie Advertentie WAARSCHUWING VOOR PENICILLINE IN HALFVOLLE MELK Albert Heijn heeft besloten met onmiddellijke ingang een beperkte hoeveelheid halfvolle melk terug te halen uit haar winkels, in verband met verontreiniging met penicilline. Het betreft uitsluitend halfvolle melk in 1,5 literpakken onder de merknaam Albert Heijn en onder de merknaam De Molen met als houdbaarheidsdatum 25-09. Deze halfvolle melk is alleen verkocht in Albert Heijn-winkels, in de provincies Limburg en Noord-Brabant en in de gebieden Zeeuws-Vlaanderen. Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. Tholen, de plaats Gorinchem en het gebied ten zuiden van de snelweg A12 in de provincie Gelderland. Klanten wordt dringend verzocht deze halfvolle melk niet te consumeren. Het gehalte aan penicilline in de melk is hoger dan wettelijk is toegestaan. Mensen met een overgevoeligheid voor penicilline kunnen na consumptie te maken krijgen met lichamelijke reacties. De betreffende pakken 1.5 liter halfvolle melk stonden sinds woensdag 18 september in de winkel. Klanten die deze melk hebben gekocht, kunnen dit product terug brengen naar de Albert Heijn-winkel. Zij krijgen dan het aankoop bedrag vergoed. Voor meer informatie kunnen klanten tevens contact opnemen met de gratis Servicelijn van Albert Heijn. telefoon 0800 - 0305. Naar de oorzaak van de verontreiniging wordt momenteel nog onderzoek gedaan. Wij bieden onze excuses aan voor dit ongemak Zaandam, 19 september Albert Heijn bv vard. Het was er druk vanwege de middagpauze. Ook stadsbus nummer vier, waarin de terro rist wist binnen te dringen, was vol. „Na de klap steeg een rook kolom op", vertelde een oogge tuige in de buurt van de bushal te. „Onmiddellijk was een grote politiemacht ter plekke. We probeerden gewonden te helpen door hen te drinken te geven." Andere ooggetuigen vertelden dat bebloede gewonden door de weggeblazen ramen aan de ach terkant van de bus naar buiten sprongen. Een woordvoerder van premier Sharon zei dat de aanslag op nieuw laat zien dat de Palestij- nen voor terreur hebben geko zen en oorlog voeren tegen burgers. Recht Een vertegenwoordiger van de islamitische verzetsbeweging Hamas in de Gazastrook, Abde- laziz Rantisi, vertelde dat de Pa- lestijnen met de aanslagen dui delijk willen maken dat ze recht hebben op heel Palestina, met inbegrip van de staat Israël. Minister Ghassan al-Khatib van het Palestijnse Bestuur ver klaarde dat dergelijke aansla gen niet konden uitblijven om dat het Israëlische leger in de afgelopen maand in de bezette gebieden 75 Palestijnen, van wie tweederde burgers, heeft gedood. Hij riep op alle geweld tegen burgers te stoppen. GPD van onze redactie binnenland VLISSINGEN - Albert Heijn en Edah halen pakken halfvolle melk met een te hoog gehalte pe nicilline terug. Het gaat om melk die beide su permarktketens onder him huismerk verkopen, maar door Campina wordt geproduceerd. De melk is afkomstig van één melkveehouderij, zei een woordvoerder van het zuivel concern gisteren. AH en Edah hebben hun klan ten inmiddels opgeroepen de melk terug te brengen. Bij beide gaat het om pakken met houd baarheidsdatum 25 september. De twee bedrijven raden consu menten aan de melk niet te drin ken. Albert Heijn verkoopt de melk onder de eigen naam en onder merknaam De Molen. De pak ken, van 1,5 liter, lagen in de winkels in Limburg, Noord- Brabant, Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren, Noord- en Zuid-Be- DEN BOSCH - Een bezoekster kijkt in de spiegel van een speeltoestel op KindVak 2002, de vak beurs voor de kinderopvangsector in de Brabanthallen in Den Bosch. Op de beurs tonen circa tweehonderd bedrijven hun producten op het gebied van onder meer huisvesting, spelen en ma nagement. De komende jaren zullen in Nederland ruim duizend nieuwe kinderopvangcentra en zeventigduizend kindplaatsen bijkomen. foto Robert Vos/ANP van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Volkert van der G., de ver moedelijke moordenaar van Pim Fortuyn, is na zeventig dagen hongerstaking weer gaan eten. Het risico dat de verdachte nog voor zijn berechting de hongerdood zou sterven, is daarmee vooralsnog verdwenen. Intussen gaan Van der G.'s advocaten en de Amsterdamse rechtbank ervan uit dat de in houdelijke behandeling van de moordzaak opnieuw moet worden uitgesteld, maxi maal tot februari volgend jaar- Volgens zijn advocaten heeft Van der G. zijn hongerstaking beëindigd omdat hij concre te aanwijzingen heeft dat zijn detentie-om standigheden zullen verbeteren. Aan de belangrijkste reden voor zijn protest, het permanente toezicht in zijn cel, verandert voorlopig echter niets. Wel wordt hij voort aan vaker gelucht en sinds gisteren geldt ook een versoepeling van de bezoekrege ling. Van der G. had onder meer bezwaar tegen de aanwezigheid van bewaarders die met hem in een klein kamertje aan tafel zaten als Van der G. bezoek ontving van bijvoorbeeld Veel anders dan zijn voor ganger Brinkhorst zal hij het niet doen. Maar de manier waarop hij zijn be leid uitvoert, verschilt. De nieuwe minister van Landbouw Cees Veerman is uit op het ver trouwen van de A boer. Zes CD A-wethouder-s en -fractievoorzitters op de Bevelan- den willen dat 'hun' Statenfractie de beslissing over de Wes- terschelde Container Terminal uitstelt. Zij willen meer dui delijkheid over de gevolgen van de WCT. De Goese PvdA- fractievoorzitter dreigt zelfs bij de Statenverkiezin gen niet op zijn eigen partij te stemmen, als de socia listische fractie instemt met de aanleg van de WCT. FC Utrecht en SC Heerenveen kunnen plaatsing voor de tweede ronde van de Uefa-be- ker wel vergeten. Utrecht had gisteravond geen enkele kans bij het Poolse Legia Warschau: 4-1. Heerenveen kwam er in Roemenië niet aan te pas tegen National a Q Boekarest: 3-0. Amerika als een huiska merproject. De poppen van Duane Hanson (1925- 1996) zijn zo levensecht, dat je je bijna ongemakke lijk voelt als je ze in een expositieruimte ziet staan. De Kunsthal in Rotterdam is voor even hun O r~ huiskamer. O varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6 en 7; radio en televisie: 9; wetenschap: 10; zeeland: 11, 12, 13, 15 en 17; sport: 19, 20, 21 en 23; kunst cultuur: 25,26,27,29 en 30. veland, Tholen, Gorinchem en een deel van Gelderland. De melk is vanuit het distribu tiecentrum in Tilburg naar de winkels vervoerd. „Wij vermoe den dat het gaat om een medi cijn dat wordt gebruikt in de melkveehouderij", aldus I. van Kuilenburg van Albert Heijn. „We hebben een heel snelle lo gistieke keten en dat is in dit soort gevallen vervelend. Want een deel is teruggehaald, maar een deel is ook al bij de consu ment." Vanuit het hoofdkantoor Zaan dam zijn alle vestigingen giste ren op de hoogte gebracht. Bij een aantal vestigingen, zoals in Yerseke en Oostburg, is de melk uit de schappen gehaald. In Vlissingen en Hulst hebben de pakken niet eens de winkelrek- ken gehaald. Edah heeft volgens een woord voerster honderd van de ge wraakte (liter)pakken verkocht in elf filialen door het land. De rest kon op tijd uit de rekken worden gehaald. Boete Over de schade die de bedrijven oplopen, is nog niets bekend. Campina heeft de fout zelf op gemerkt. „We nemen dit zeer hoog op", aldus de woordvoer der. Volgens hem wordt elke le vering van de boer afzonderlijk gecontroleerd. Het concern legt melkveehouders die melk met te veel penicilline leveren een boe te op. Boeren dienen penicilline onder meer toe aan koeien die last hebben van een ontsteking aan de uiers. Volgens de Keuringsdienst van Waren worden consumenten er niet ziek van. Alleen mensen die overgevoelig zijn voor penicilli ne kunnen last krijgen van huiduitslag. ANP door Eugène Verstraeten AXEL - Bij het voormalige kruispunt Tweede Verkorting- Langeweg tussen Hulst en Axel zijn gisteren twee moderne computergestuurde slagbomen geplaatst, die maar door één persoon mogen worden ge bruikt. Dat is boer Goense, die af en toe met zijn landbouwvoertuigen de weg moet oversteken. Door het afsluiten van het kruispunt Langeweg/Tweede Verkorting zou hij een paar kilometer moe ten omrijden om bij zijn akker aan de zuidzijde van de weg te kunnen komen. De provincie heeft gepobeerd om de omrij- schade af te kopen, maar kon daarover geen overeenstem ming bereiken. Daarom is be sloten om speciaal voor boer Goense een stel moderne slag bomen te installeren. De slagbo men functioneren met behulp van een speciale afstandsbedie ning en gaan automatisch weer naar beneden zodra de land bouwer er doorheen is. „Inderdaad een nogal prijzige investering voor één persoon", zegt E. Roelans van provinciale Waterstaat in Zeeuws-Vlaan deren. „Maar minder dan de af koopsom voor omrijschade die meneer Goense vroeg." Anderen mogen geen gebruik maken van de slagbomen Ook voor hulp diensten zoals brandweer en ambulance wordt geen uitzon dering gemaakt. Advertentie Stadsveste, wonen met karakter in historisch SMidde/burg BEZOEK ONZE SPECIALE INFODAGEN OP 20/21 EN 27/28 SEPTEMBER ÏVR. «.«.20.00UUfcZA. 50.0Q-15.«!i;ÜR: OAMPtEIN ï,M(DDglStlRG 3INKE JKOMEJAN INFO: 0118-689200 WWW.SINKE,NL (Advertentie) voorletters: n noteert u mij voor eei proefabonnement van m/v 6 weken voor 15,- zijn moeder of zijn vriendin met hun doch tertje. Minister van Justitie Donner liet weten dat het cameratoezicht in de cel van de verdach te voorlopig van kracht blijft. De camera's worden alleen weggehaald als Van der G. 'geen risico meer is voor zichzelf'. De rechtbank gaat ervan uit dat de zaak, die eind oktober inhoudelijk zou worden be handeld, opnieuw wordt uitgesteld, maar durft geen termijn te noemen. Dat zou bete kenen dat de eerstvolgende zitting, die ui terlijk op 7 november plaats moet vinden, een pro forma-zitting wordt. GPD Ik qeef daarbij eenmalig straatnr3 toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon:noteert u mij voor een abonnement. De eerste e_maj|. twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik Voor automatische incasso stem ik toe in betalen: afschrijving van mijn (post)bankrekening- per ma3ncj met nummer automatische incasso 19,25). handtekening; r per kwartaal met automatische incasso 52.-). per jaar met PZC bv qaat zorgvuldig om met persoonsgege- j L automatische incasso vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. (€198 Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig) 8 713214'000002" Vandaag viert DRV haar 80-jarig bestaan. Alle kantoren zijn daarom vanaf 12.00 uur gesloten. foto Yossi Aloni/AP Omstanders geven water aan een gewonde vrouw in Tel Aviv.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 1