ötófffc zit als gegoten Blijvertjes bepalen de winter Atletiek-origineel Onzichtbare hak Stoere hoogte Rebelse schoen Zooi-handtekening 25 WINTER Vanaf za. 16 februari voor mannen en vrouwen The image you like! Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 01 18- 640773 Vanaf za. 16 februari voor mannen en vrouwen The image you like! Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118 - 640773 donderdag 19 september 2002 Zolang de retro-trend nog aanhoudt, blijven sportmerken hun archief naspeuren op klassiekers die opnieuw in pro ductie genomen kunnen worden. Het merk Reebok bijvoor beeld heeft een atletiek-origineel van eind jaren zeventig ge bruikt voor het ontwerp van de schoen Gold Medallist. Ge maakt van soepel en glad leer, met een slanke leest en veters en een speciaal reliëf onder de zool. Verkrijgbaar in de kleur combinaties wit met rode en donkerblauwe strepen, wit of zwart met goud (gelimiteerde oplage) en geel met wit en blau we strepen. Uit de wielersport haalde Reebok de inspiratie voor de schoen Classic Peloton. Met makkelijke klittenbandsluiting en glad de zool en in diverse flitsende kleuren (o.a. blauw en rood). Strak en zakelijk, zwart en bloemen, leer en bont, bohemian en basic. Wie wacht op spiksplinternieu we wintermode, heeft pech. Voortborduren op vorig sei zoen is troef. De wintermode biedt niet veel nieuws onder de zon. Het is vooral een kwestie van nieuwe varianten. Maar of dat erg is? Helemaal niet. Op de catwalks in Düsseldorf bijvoorbeeld was genoeg moois te zien voor deze winter. Vooral bij CPDXSITE, met street-, urbanwear voor de jongeren. Bekende merken als Mexx, Replay en Indian Rose De broek met de wijde pijp is weer helemaal terug van weggeweest. Die nalatenschap van de jaren zestig en zeventig laat duidelijk zijn sporen na in de mode voor komend seizoen. Volgens bedrijfsleidster Priscil- la Post van Jess Mode uit Zierik- zee, wordt het Zeeuwse straat beeld steeds meer bepaald door de hippe broek. Dertiger Nicole Meijsen, moe der van drie jonge kinderen, trekt hem vooral voor feestjes uit de kledingkast. Haar broek met de uitlopende pijp is een bij zonder exemplaar. ,,Ik ben in het bezit van een zwart linnen heupmodel van soepelvallend materiaal. Ik weeg sinds dit voorjaar vijftien kilo lichter, dus dat was voor mij aanleiding om tot aanschaf van een nieuw kledingstuk over te gaan. De broek valt soepel en zwierig, zit als gegoten en ik voel me er mooi in." Modeminnend Zierikzee valt met name voor het eenvoudige wijde model. Priscilla Post ziet wat meer opvallende modellen zelf wel zitten, maar merkt dat die niet zo hard gaan in haar winkel. Jess Mode houdt het daarom vooralsnog bij de een voudige wijde pijp. „Persoon lijk durf ik wel een broek te dra gen met gekke rafels, glitters of streepmotieven, maar niet ie dereen heeft zo veel lef." Toch vliegt die eenvoudige uit voering nu al over de toonbank. De broek die in de taille strak sluit, loopt vanuit de heupen of het dijbeen wijd uit tot aan de enkels. Waar in de vorige collec tie vooral heupmodellen de bo ventoon voerden, komen nu de hogere modellen tot aan de na vel in de spotlights. Priscilla vindt dat het kledingstuk niet aan leeftijd gebonden is. „Zo wel voor de jongere generatie als voor de volwassen vrouw is die broek ideaalDaarnaast is die geliefd, omdat hij niet be hoort tot een specifieke stijl. Het kledingstuk zit gegoten bij een skater, maar ook een alto of punker kan er me uit de voeten. De manier waarop je de broek draagt is allesbepalend", aldus Priscilla. Volgens Nicole wordt de pijp wel erg breed en lang gedragen; soms bedekt die tweederde van de schoenlengte. „Dit is on praktisch in het dagelijks leven. Bij het op- en afvliegen van de trap of bij het uitstappen van de auto struikel ik over de enorm lange pijp. Ik heb niet overwo gen om hem in te korten, want dan is heel het effect van de broek verdwenen." Met dit kle dingstuk moet de draagster zich dus als een dame bewegen. Nicole draagt de broek vooral sportief nonchalant of casual met een zwarte top en spijker jasje. „Natuurlijk kun je zo'n broek ook heel goed chic dra gen, maar daar houd ik niet zo van", is haar mening. Margritta van den Berge andere vertegenwoordigd door Noa Noa. Ook dramatiek in zwart met Gothic-interpreta- ties, zoals zwarte wijde wollen jurken. Zwart ook in een stijl volle variant gecombineerd met kleuren als rood en blauw. 'Blijvertjes' zijn het mannenpak en de amazonelook. Stropdas en paardrijlaarzen zijn onmisbare accessoires. Zuidelijke invloe den oftewel de gypsylooks ver schijnen onder andere in de vorm van veel kant. In tegen stelling tot de kleuruitbarstin- gen van een paar seizoenen gele den zijn nu naturelkleuren in trek, van oker tot bruin. Daar naast is het zwart-wit thema er nog. Mannen En dan de mannen. De man is niet van de romantiek en bloe men. Al hebben de witte over hemden met wijde kragen van de catwalk een negentiende- eeuws tintje. Maar er is ook de opkomst van de Bohemian- man. Zo paradeerden er een paar poncho's voorbij. Vooral seventies-trends zijn op de mannencollecties toe te pas sen. De motorcross-trend van Replay past daar zeer goed in, net als overhemden met ouder wetse behangprints. Of de kle ding van UFO, dat met mooie wolgevoerde nepsuède jassen of spijkerjacks. Hip, maarniet overdreven. Ook corduroy is in bij mannenkleding, net als de rockers-look. Leren jacks, boots en studs. En voor de minder mo- degevoelige man: collecties van Mc Gregor of Sand zijn basic en 'down to earth'. Stijlvol en met rustige kleuren en daarom altijd goed. Caroline Göttgens Je ziet hem niet maar je voelt hem wel. Schoenfabrikant Wolky heeft het dan over de hak van het nieuwe laarsje Stream. Het veterlaarsje lijkt een platte zool te hebben maai de hak zit wel degelijk aan de binnenkant. Nog zo'n bijzonde re laars is de Victoria waarbij zool en schoen in één kleur zijn uitgevoerd. Voor de heren is er de nieuwe Element-collectie, uitgevoerd in soepel Italiaans leer en uitgevoerd in vier ver schillende lijnen: van zakelijk tot sportief. Meer informatie: tel. 030 - 63 81 222. Zonder laarzen of laarsjes kun je deze winter amper over straat. Panama Jack doet in elk geval ook een stevige duit in het zakje. Bijvoorbeeld met de Tamara-veterlaarsjes van zacht Spaans nappa-leer. Er is ook een iets stoerdere uitvoe ring te koop, Kelly geheten met een stevig zooiprofiel. Het model Winner is er in boot- en laarsuitvoering. Allebei ver krijgbaar in de kleuren zwart, sahara, licht- en donkerbruin, rood en marineblauw. Voor de stoerste dames tot slot zijn er echte 'kistjes'. Ook voor de heren heeft Panama Jack diverse nieuwe modellen, van slank en soepel tot stoer en outdoor- achtig. Van ruig tot super-chique. Ook schoenen- en tassenmerk Fred de la Bretoniere heeft voor het nieuwe seizoen alle smaken in huis. Opvallend bij zowel de schoenen als tassen zijn de vaak bijzondere combinaties van materialen: bijvoor beeld een spits damesmuiltje van geitenleer met ponyhaar en een leren tas met bontvachtje. Ook voor kinderen heeft Fred de la Bretoniere een schoenencollectie met stoere elementen als kreukleer en een 'look' van verfbeits. Truien met zwart-witte motieven spingen in het oog. Floris van Bommel, het jongere en meer trendy merk van Van Bommel, komt onder andere met een Floris-Sport- lijn, voor heren en dames. De heren hebben keus uit een hoog of laag model van suède (kleuren: sand, bruin en bordeaux) met rits, veter of elastiek. Bij elke stap laat de drager een bij zonder spoor na: in de zool staat namelijk de handtekening van Floris van Bommel zelf. Voorde dames zijn er vijf laarsjes, van laag tot hoog (met elastiek zodat ook dikke Hollandse kuiten erin kunnen). AdvertentieAdvertentie Nicole Meijsen ziet de wijde pijp wel zitten. foto Marijke Folkertsma waren hier vertegenwoordigd. Bij Replay mode verwijzend naar de autoraces, zoals leren jacks, formule 1-shirts in felle kleuren. Alles in die typische ja ren zeventig-stijl die maar van geen wijken wil weten. Indian Rose heeft naast jeans veel fel gekleurd materiaal in het assor timent. Dikke vesten en truitjes met roze oranje en groene tin ten. Op de catwalks zag je bij de jongex-en-jeans ook veel jaren zeventig: wijde pijpen, coltrui en en leren jacks. Hier en daar laat ook de punk-invloed van de afgelopen tijd zich nog gelden, zoals bij H.I.S. Superwijd De supex-wij de-broekentrend zet door. De nieuwe Cimarron- collectie heet 'Nana's' en brengt geruite- streepjes- en jeans broeken, laag op de heup en met 'piratensluiting'. Freesoul en Gang hebben voor de winter zeer mooie collectie met jeans, veel jeans. Naast de soulpijp gaan we ook weer richting sti-ak. Onbekend is de hele nieu we invulling van sportswear van European Culture. Ze com bineren sporty invloeden, zoals trainingsjasjes met soepele mooie stoffen. Het ï'esultaat heeft wel iets van de ouderwetse ski- en sportkleding. Sportieve casualwear ook bij de vrouwenmode. Personal Affairs heeft een strakke, basic collec tie, verdeeld in zakelijke, prak tische en vrijetijdskleding. De kleuren zijn vooral rustig: grijs, zwart, donkerrood, mosgroen. Bandolera verdeelde de winter- kleding in drie thema's: auber gine/rood, zwart en zeer don kerblauw. Hier en daar wordt er gebruik gemaakt van kant bont Mode a la Stevie Nicks van Fleetwood Mac. en leer, items die je ook op de catwalks weer zag. Naast de ca sual- en comfoi'tabele kleding - erg gewild in de winter- genoeg romantiek. Avondkleding is glamoureuzer dan ooit. Accentuei'ende lijnen en wijde prinsessenjurken in rode en pastelkleuren met veel tule. Of juist zwart, in kant, doorschijnend of een smoking. Bohemians zijn er ook deze win ter: Russische bontmutsen, kleding in lagen met prints en donkere tinten. Loshangende blazers met een koord ei'omheen geknoopt en losgedrapeerde rokken. Deze ti-end worrit onder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 53