CDA pleit voor rondweg om Sas m NAJAARSSHOW PZC Aandacht gevraagd voor reuma en werk 0 CDA opent in Hulst nieuw politiek jaar 1 1 I i i 4 Tweemaal binnen een etmaal bestolen Een bezoek aan de Volkswagen-dealer is nu dubbel de moeite waard. aTU 14 Partij vreest voor problemen door toenemende verkeersstroom Half jaar cel voor stelen van werkgever i I Vlissinger krijgt werkstraf voor ontucht Uw Volkswagen-dealer Zaterdag 21 september Zondag 22 september EUROPA UIN donderdag 19 september 2002 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - „Realisering van een westelijke rondweg om Sas van Gent, als ontlasting voor de naar verwachting toe nemende verkeersstroom, is es sentieel". zo stelt het CDA Mid- den-Zeeuws-Vlaanderen in het verkiezingsprogramma. Het CDA gaat daarmee in op de verkeersproblemen die in Sas van Gent worden verwacht na het gereedkomen van de Wes- terscheldetunnel. Omdat auto mobilisten geen zin hebben om voortdurend voor de brug bij Sluiskil te wachten bestaat de vrees dat er een flinke verkeers stroom uit de tunnel aan de westzijde van het kanaal blijft. Dat verkeer moet dan via Sas MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 46-jarige inwoner van Goes wegens verduistering van geld bij zijn werkgever een jaar cel opgelegd, waarvan de helft voorwaardelijk. De man was hoofd financiële administratie en personeelsza ken bij Schelde International ."BV uit Goes toen hij vorig jaar in korte tijd 125.000 euro achter over drukte. Hij verhoogde uit eigen beweging zijn salaris en sluisde geld door naar rekenin gen van gefingeerde bedrijven in België. Een deel van de schuld heeft hij aan het gedupeerde be drijf kunnen aflossen. Rest nog een bedrag van 69.187 euro, dat de Goesenaar nog aan Schelde International moet terugbeta len. van Gent richting België. Aan een rondweg om Sas van Gent zitten nogal wat haken en ogen, omdat zo'n weg gedeeltelijk over Belgisch grondgebied zou moeten lopen. Daar voelt men op dit moment weinig voor het idee. Het CDA vindt een rondweg echter van wezenlijk belang. De voorkeur van de christen-de mocraten gaat echter in de eer ste plaats uit naar het vervan gen van de brug bij Sluiskil door een tunnel. In dat geval kiest het verkeer richting België niet voor de route via Sas van Gent maar logischerwijs voor de Tractaatweg. Wat de kern Sas van Gent betreft, vindt het CDA dat het verkeer via de Westkade, Keizer Karelplein, Oostpoort- weg en Bolwerk moet worden geregeld in een verkeerscircula tieplan. De nieuwe gemeente Terneuzen moet zich volgens het CDA ook inspannen voor de realisatie van het Masterplan Axelse Dam en de herinrichting van de kop van de Noordstraat in Terneu zen. Dit geldt ook voor de reno vatie van de Nieuwstraat in Koewacht en de Terneuzense- straat in Zaamslag. Prioriteit Achterstandsituaties in Zand straat, Westdorpe en Sas van Gent hebben prioriteit, zo stelt het CDA. De partij vindt ook dat er ruimte moet komen voor nieuwbouw in de Zandstraat. De renovatie van de binnenstad van Sas van Gent moet versneld worden uitgevoerd. ,,In West dorpe moet de herinrichting van achterstandsituaties op korte termijn aangepakt worden", stelt het verkiezingsprogram ma. „Voor de leefbaarheid in de kern Westdorpe is een betere to tale ontsluiting van de Axelse Vlakte gewenst." c,.-. J. Plansoen kan het zelf nauwelijks geloven: binnen een dag werd hij twee keer van een portemonnee bestolen. foto Lex de Meester door Ron Magnée VROUWENPOLDER - Binnen een etmaal is de Middelburger J. Plansoen tweemaal bestolen. Zowel in Kamperland als in Vlissingen was de gepensio neerde schipper de klos. De schade bedraagt meer dan dui zend euro. Zondagmiddag rond half vier. Plansoen zet zijn zilvergrijze wagen op het parkeerterrein bij natuurgebied Schotsman Rui- terplaat op Noord-Beveland. Hij gaat een stukje wandelen met zijn vriendin. Nog geen half uurt j e later arriveren ze weer bij de wagen. Nietsvermoedend keert het paar terug naar de boot. Plansoen en zijn partner zijn de trotse bezitter van een tweemaster die op dat moment in Vrouwenpolder ligt afge meerd. Bij de boot aangekomen blijkt de tas van Plansoen uit zijn auto te zijn gestolen. Tal van per soonlijke spullen is hij kwijt: bankpassen, een creditcard, zijn rijbewijs, het kentekenbe wijs van zijn auto en een reser- vebril. Bovendien zit er toevallig een behoorlijk bedrag in de tas, ruim driehonderd euro. Dat is hij dus ook kwijt. Het is dat Plansoen toevallig zijn telefoon in zijn jaszak heeft gestoken, anders was die ook weg. Diezelfde zondagmiddag laat Plansoen alle passen blokkeren. De dag daarna gaan hij en zijn vriendin naar de politie om aan gifte te doen. Gelukkig heeft Plansoen nog zijn paspoort, waarmee hij bij de bank geld kan opnemen. Met ruim 250 eu ro op zak in een oude portemon nee kunnen ze weer even voor uit. Tot slot melden Plansoen en zijn vriendin zich bij het post kantoor in Vlissingen voor een nieuw kentekenbewijs. Een maal buitengekomen merkt hij dat hij andermaal is bestolen. De oude portemonnee is gerold, met de zojuist opgenomen eu ro's. Een dag na het tweede vergrijp kan Plansoen het nog steeds niet begrijpen. Liefst 35 jaar heeft hij op een schip gewerkt, is in de meest si nistere plaatsen ter wereld ge weest, maar dit heeft hij nog nooit meegemaakt: „Ik heb zo'n beetje alle steden op aarde ge zien. En al die tijd ben ik nog nooit iets kwijtgeraakt. Dat me dit juist hier moet gebeuren. door Gino van den Broecke HULST - In samenwerking met CDA Zeeland hield de fractie CDA Hulst/Hontenisse gister avond in het Reynaertshof in Hulst de startavond voor het nieuwe politieke jaar. Op de drukbezochte avond pre senteerden de twee kandidaten voor het landelijke CDA-voor- zitterschap zich aan de aanwe zigen. Verder presenteerden zich de drie lijsttrekkers voor de gemeenteraadsverkiezingen van 20 november. Marja van Bijsterveldt-Vlie- genthart (41) opende de avond met haar visie op de partij„Het CDA is veel meer dan Den Haag. De politici moeten weg uit de Haagse kaasstolp en meer het land in gaan naar de lokale be volking toe." Ze zei verder bij een eventueel voorzitterschap haar huidige functie als burge meester van Schipluiden op te willen geven om fulltime voor het CDA te werken. Jan Krapels (51) sprak over een 'andere aanpak in eigen huis'. Speerpunten in zijn visie waren 'versterking en verbreding en verdieping' van het CDA. Ver der pleitte hij voor 'CDA-win- kels' in de regio, om 'als politici altijd beschikbaar te zijn voor de kiezers en de leden'. Verder presenteerden de lijst trekkers Ben Pauwels (CDA Hulst/Hontenisse), Adhemar van Waes (CDA Midden- Zeeuws-Vlaanderen) en Rein Leentfaar (CDA West-Zeeuws- Vlaanderen) hun ideeen aan de toehoorders. Pauwels pleitte voor een goede relatie tussen de bestuurders en de inwoners. „De politiek moet aanspreekbaar blijven voor ie dereen en borg staan voor een uitstekend woon- en werkkli maat." Ook moet in zijn ogen de nieuwe gemeente meer inhoud en uit straling hebben. „Het moet meer zijn dan de optelsom van de twee gemeenten samen", al- dus Pauwels. Van Waes pleitte voor een com merciële afdeling op het ge meentehuis, die alle aankopen op een deskundige wijze bena dert. „Dat is geen overbodige luxe voor een organisatie die jaarlijks voor 35 miljoen aanko pen doet." Leentfaar baarde zich zc over de bereikbaarheid West-Zeeuws-Vlaanderen. ,Het toerisme is voor ons erg be langrijk, maar de N61 wordtpas medio 2007-2010 aangepakt. Dat is veel te laat. Die had al klaar moeten zijn als de tunnel geopend zou worden, want toeristen moeten er wel kunnen komen." Ook het fiets/voetveer zat hem niet lekker. „De prijs van een overtocht wordt erg duur en hoeveel men sen kunnen er mee? Wij willen op een normale manier in de rest van het land komen, zonder dat het ons handenvol tijd en geld gaat kosten." MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 27-jarige inwoner van Vlis singen veroordeeld voor het ple gen van ontucht met een meisje jonger de zestien jaar tot 240 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf. Het vijftienjarige slachtoffer was 7 januari dit jaar met de Vlissinger meegegaan naar zijn woning. De man ontkende niel dat hij gemeenschap met het meisje heeft gehad, maar ver klaarde dat hij er van overtuigd was dat ze achttien jaar oud was. Bagageruïmie-afdekking n kleur mecgespoten stootslr Speciale 'Lupo Cambridge' bekleding Reistas in de kleur van de speciale bekleding Airbag voor bestuurder Stuurbekrachtiging 14" lichtmetalen U rijdt nu in het actiemodel Lupo Cambridge vanaf 11.930,- Elektrisch vorstel- en verwi buitenspiegels Centrale deurvergrendeling mèt afstandsbediening Airbag voor bestuurder e 'Golf Oxford' bekleding Cruise control (m.u.v. 1.4 55kW/75 pk) In kleur meegespoten stootstrips U rijdt nu in het actiemodel Golf Oxford vanaf 17.485,- Met de basisuitrusting van een Volkswagen is alles dik in orde. Dat geldt voor zowel de compacte Lupo als de populaire Golf. Toch staan er nu twee acliemodellen in de showroom met een nóg completere standaarduitrusting: de Lupo Cambridge en de Golf Oxford. U rijdt een Lupo Cambridge vanaf 11.930,-. Deze prijs is inclusief een royaal actievoordeel van 1.275,-. Afhankelijk van het motortype kunt u ook nog eens profiteren van milieuvoordeel tot 500,-. Hoe groot uw totale voordeel op de verleidelijke Lupo Cambridge is, rekenen wij graag voor u uit. U rijdt een Golf Oxford vanaf 17.485,-. Deze prijs is inclusief een aantrekkelijk actievoordeel van 995,-. Afhankelijk van het motortype kunt u ook nog eens profileren van milieuvoordeel tot 450,- voor de Golf en 775,- voor de Golf Variant. Probeer maar eens koel te blijven onder zoveel voordeel! Kom nu naar onze showroom voor een aangename kennis- making met de complete en voordelige Lupo Cambridge en Golf Oxford. Wacht niet te lang, want beide actiemodellen zijn leverbaar zolang de voorraad strekt. Volkswagen. Wie anders? Autobedrijf »Y1 Van Strien v.d. Spiegelstraat 92, 4461 LN Goes. Telefoon 0113 - 27 57 00, Fax 0113 - 23 16 70 Auto Euro Delta Handelspoorl 4, 4538 BN Terneuzen. Telefoon 0115 - 64 73 33 Afrikaweg 18, 4561 PA Hulst. Telefoon 0114 - 37 01 00 Ongeveer één op de tien Nederlanders heeft een vorm van reuma. Reuma is ook een belangrijke veroorzaker van het ziekteverzuim in Nederland. Velen raken door reuma arbeidsongeschikt. Zij die aan hét werk willen blijven, ondervinden vaak heel wat onbegrip. Dit is zo'n verhaal. Theo Hollestelle was nog maar een halfjaar bezig met zijn eenmanstransportbedrijf toen de diagnose werd gesteld: reu ma! "Je staat dan voor de keuze: het bijltje erbij neergooien of door vechten. Nog altijd ben ik niet van plan op te geven wat ik heb opge bouwd. Ik ben 37. Ik ga niet zomaar achter de geraniums zitten." Theo maakt lange dagen: 's ochtends om zes uur stapt hij op zijn truck om 's avonds rond acht uur weer thuis te komen. "Als je eenmaal in het ritme zit, gaat het prima. Maar 's avonds ben ik echt op. Gelukkig heb ik veel steun aan mijn vrouw en kinderen." Onbegrip maakt veel kapot Theo Hollestelle heeft allerlei aan passingen laten aanbrengen om zijn werk te kunnen doen. Ook kreeg hij te maken met de bureaucratie van de uitvoerende instanties. Theo moest bijvoorbeeld "hemel en aarde bewegen" om een automatische versnellingsbak in zijn truck ver goed te krijgen. Met pijn in zijn handen en voeten is aldoor koppe len en schakelen veel te zwaar. Bij het laden en lossen heeft hij uiter aard ook de nodige pijn. Echter, zijn aanvraag voor een elektrische pompkar voor het laden en lossen is afgewezen. "Ik heb bezwaar aange tekend, want een pompkar bij laden en lossen betekent voor mij dat ik wellicht nog jaren vooruit kan in mijn werk... Die bureaucratie en dat onbegrip, onvoorstelbaar!" Waarom niet wat meer begrip voor de individuele mogelijkheden bij het zoeken en vinden van geschikt werk? Steun het Nationaal Reumafonds Giro 324, Amsterdam. Nationaal Reumafonds Voor vragen over (Leven met) reuma: De Nationale Reumalijn 0900 - 2030300 www.reumafonds.nl van 08.00-17.00 uur en van 11.00-17.00 uur met een scala van planten, bloembollen, sfeerartikelen en Halloweenartikelen. En natuurlijk leuke verrassingen. iNIM alle seizoen groen Nieuwveltweg 56 - OOSTBURG tel. 0117-452279 E-mail: europatuin@zeelandnet.nl internet: www.europatuinoostburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 48