Informatieavond BAM geflopt I PZC PZC Spectaculaire opening van Toversluis in Sluis Honkers Brassband viert tienjarig bestaan Vijf dorpen wandelmarsen afgesloten Enthousiasme druipt er af bij zangers Grootkoor Zeeland 13 Bijeenkomst resulteert in nog meer onduidelijkheid bij raad agenda Man steelt kabelslot GBK wil tunnel eerder open Aangepaste boerderijenroute CDA wil gemeentehuis vaker open Aandacht voor fietsers in Sas Boten en zeeslagen op de kinderboekenweek de manier Werl waarop we werken eigenlijk wel donderdag 19 september 2002 SAS VAN GENT - Het tienjarig bestaan van de Honkers Brass band wordt op zaterdag 21 sep- tember gevierd in zaal Reseda aan de Noordweststraat in Sas van Gent. Tijdens dit jubileum feest worden tevens opnames gemaakt voor een live-cd. Vanaf de oprichting bleken de Honkers al op te vallen door de aparte en opvallende speelwij ze. Hun muziek is afkomstig van de Dirty Dozen uit New Or leans. Een stijl die het beste kan worden omschreven als een re volutionaire ontwikkeling in dans- en brassmuziek, geba seerd op de oude, traditionele New Orleans jazz. Zelf noemen ze het liever een swingende New Orleans-jazz met een duidelijke 'groove' en uitspattingen naar de funk, latin en blues. Zo treedt de negenmans jazzformatie re gelmatig op tijdens grote Jazz festivals van onder meer Breda, Eindhoven, Helmond en Rotter dam. Ook op de Gentse Feesten en het bekende jazzcafé Porgy Bess spelen Coen Vervaeck - trombone. Maarten Hemelsoet en Mare Stofferis trompet, John Geerlings sousafoon, Wim Ver vaeck snaredrum, Jan Salome saxofoon, Max Geerlings bassdrum, Edwin van Leuven baritonsaxofoon en Rodny Hof man percussie regelmatig. Al die jaren oefent de groep trouw in de repetitieruimte bij café Re seda. Daar geven ze, aanstaande za terdag om 20.30 uur, dan ook hun jubileumfeest. De Honkers willen geen receptie en handjes schudden, maar op hun jubile um zelf spelen. Tegelijkertijd worden de opnames gemaakt voor een eerste live-CD voor meer bekendheid en om een nog groter publiek te bereiken. Het eerstvolgende optreden is ge pland op 19 oktober tijdens het Big Swing Band jaarconcert in het Scheldetheater te Terneu- zen. door Jean-Lou de Gucht HULST - De informatiebijeen komst over het BAM-plan gis- leravond in het stadhuis van Hulst heeft meer vragen opge roepen dan antwoorden gege ven. Ontwikkelingsmanager G. Veldkamp van BAM NBM Vastgoed schitterde door afwe zigheid en de fracties slepen al vast de messen voor de raad van volgende week. Terwijl wethouder W. Kayser op eeni-ijtje aan het zetten was wat uitvoering van de plannen de gemeente allemaal zou kosten, werd hij onderbroken door raadsleden die zeiden geen idee te hebben waar het allemaal overging. Cijfers werden in guldens gege ven, het prijspeil 2001 werd ge hanteerd en BTW werd ook niet altijd meegerekend. „We zijn hier vanavond naartoe geko men om duidelijkheid te krij gen", riep A. Totté (CDA) van verbazing uit. „Wat we hier voorgeschoteld krijgen, is ech ter een cijferbrij, gegoochel." „Hier worden appels met peren vergeleken", voegde A. Hegger (Progressief Hulst) er aan toe. Afwezig De officiële uitleg van BAM NBM Vastgoed voor de afwezig heid op de informatie avond was dat de financiële consequenties van de verschillende plannen voor zich spreken. Wat na een hoop gereken duidelijk werd, is dat de projectontwikkelaar de gemeente Hulst 500.000 euro in rekening brengt bij het niet doorgaan van het hele plan. Uit voering van het hele plan gaat STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten; DeHalle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Solodansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor; CLINGE - Café de Gouden Kroon, 14.00 uur Kaarten; Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: ANBO hobby handwerkmiddag; 19.45 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9 30 uur: Koersbalcompetitie; 13 30 uur: Biljarten, kaarten en soosmid- dag; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal en sjoelen voor ouderen; Zwincollege, 19.00 uur: Proefles Djem- bé; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Oefenavond stijldansen; SLUISKIL - Het Meulengat, 18.00 uur: Kindercabaret Het Talent; 19.00 uur: Jeugdcabaret Het Talent; 19.30 uur: Blaaskapel Ein Prosit en to neelgroep Sempre Avanti; ST. JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: KBO biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Hand werken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor; 19.00 uur: Bridge; 8uurthuis de Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; 20.00 uur: Bingo; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14 00 uur: Kaarten; WESTDORPE - Café 't Polderken, 13.30 uur: Jokeren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volkdansen; 13.00 uur: Kaartenen biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zeven miljoen euro kosten en bij het niet doorgaan van fase vijf - ontwikkeling van het 's Graven hofplein met onder andere een parkeergarage - kost het twee miljoen euro. BAM NBM Vast goed zegt in een brief aan de raad in principe nog steeds ach ter uitvoering van het hele plan te staan. Eerst wil de project ontwikkelaar echter een aan vullend onderzoek laten ver richten waaruit naar voren moet komen of de veranderde economische situatie een nega tieve invloed heeft gehad op de consumentenbestedingen in het centrum van Hulst. Het woord is nu aan het college van B en W. Zij komen volgende week met een voorstel naar de raad of het gehele BAM-plan wordt uitgevoerd of dat wordt afgezien van de parkeergarage. De raad is meer dan eens duide lijk geweest: geen parkeergara ge. Of wordt het hele plan niet door BAM uitgevoerd? Kayser: „Dat is ook een mogelijkheid." OOSTBURG - De laatste tocht van de 'vijf dorpen wan delmarsen' werd gisteren afgelegd. Deze keer zat ver zorgingstehuis De Burght in Oostburg achter de regie tafel. Ongeveer vijftig bewoners en begeleiders van de tehui zen Coensdike (Aardenburg), Rozenoord (Sluis), De Stelle (Oostburg), Ter Schelde (Breskens) en natuurlijk De Burght deden aan de tocht mee De tocht ging langs natuurgebied het Grote Gat door de nieuwbouwwijk Oostdijke langs 't Vestje naar de C- ranch in de oude stad waar de koffie werd genuttigd. Het was de zesde en laatste wandeltocht waarin Sluis, IJzendijke, OostburgAardenburg en Breskens werden aangedaan. Een van de zes moest wegens de weersom standigheden worden afgelast. Dit op woensdag 3 juli met De Stelle als organisator. Als alternatief werd toen een film over Zeeland vertoond. foto Peter Nicolai door Jeanette Vergouwen TERNEUZEN - De Dowzaal van het Scheldetheater is zo goed als uitverkocht. De gemid delde leeftijd is vrij hoog. Van de gezichten kun je de spanning af lepelen. Straks treden familie leden en bekenden op. De Zeeuwse zangers van het Groot koor Zeeland staan achter het gordijn te popelen. Dit is hun avond. Het aangekondigde orkest (Jong Krakow) is er niet bij, maar de driehonderd vocalisten en de grote vleugel vullen het podium. Rob van Dijk neemt de begeleidingspartijen voor zijn rekening. Onder leiding van Nan van Groeningen klinkt het 'Domine, Salvam fac', dat Gie- sen ooit voor koningin Emma schreef. Vreugde en enthousias me spetteren er van af. Ondanks de meerderheid van de vrou wen, komen de mannenstem men goed uit. De kop is er af en het koor voelt de bevlogenheid van Van Groeningen. Pianist Rob van Dijk speelt als inter mezzo een 'rondje Bach'. Hij legt brokjes Bach als legpuzzel stukjes in elkaar. Amusant en knap, vooral door de heerlijke overgangen en toon wisselingen. Devoot Miranda van Kralingen zingt devoot het Ave Maria van Gou nod en samen met het koor on der leiding van Etty van der Mei het Sanctus uit de Messe Solen- nelle van Gounod. Van Dijk toont dat hij een feilloos volgen de begeleider is en Van Kralin gen weet het publiek fijntjes te bespelen. In de Cantique de Ra cine van Fa ure vliegen de afzon derlijke partijen wel eens uit de bocht. De hoge tonen blijken onneembare toppen, maar dat is na enkele repetities niet zo gek. Het plezier in zingen en de spon taniteit overheersen en dat maakt veel goed. Als Kamahl het podium op loopt, flitsen in de zaal verschil lende fototoestellen. Het lijkt of de temperatuur een paar graden gestegen is. De man met het pa lissander timbre en dat diepe warme strelende stemgeluid be schikt over een aparte uitstra ling en krijgt het warempel voor elkaar om in het lied Love is a beautiful song zaal en koor te laten meezingen. Zijn invulling van The Rose met een honing zoete begeleiding van het koor gaat er in als gesneden koek en in Ol'Man River bezorgt hij me nigeen kippenvel met zijn zware basgeluid. Van Kralingen over tuigt daarna met de song I belie ve en Summertime uit Porgy Bess in een jazzy jasje. Het Grootkoor Zeeland schiet in de hoge noten af en toe te kort, hier en daar hoor je een wegglij- der, maar als er een beetje swung in de melodie zit loopt alles ge smeerd. Een prestatie om na zo weinig repetitietij d zo'n pro gramma te kunnen brengen. Gewoon lekker om naar te kij ken en naar te luisteren. VLISSINGEN - Een 20-jarige man is gisteren bij de Hema aan de Torenstraat in Vlissingen aangehouden voor winkeldief stal. De man had een kabelslot ter waarde van 11,50 euro gesto len. Hij kreeg een boete van 125 euro. Toversluis werd gisteren geopend met veel toveracts, zoals deze waarbij twee dames uit een doos ver schijnen. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel SLUIS - Een klein beetje voorspelbaar was het wel, maar de officiële opening van Family Fan tasy Park Toversluis in Sluis was desondanks bij zonder spectaculair. Commissaris van de Konin gin W. van Gelder werd gistermiddag door illusio nist Winfried vanuit het niets op het podium geto verd. Van Gelder drukte vervolgens theatraal op een knop, waarna een vuurflits de vele toeschou wers verblindde. Na even met de ogen te hebben geknipperd, werd het Toversluis-logo zichtbaar en was de opening van het overdekte dagattrac tiepark een feit. Het park biedt ruimte aan een speelstad, laser arena, mini-theater, biljartzaal, bowlingbanen, fastfood-restaurant en restaurant met overdekt terras. Toversluis ging ruim twee maanden gele den al officieus van start. „We hebben in de zomer getest, nu kunnen we er echt tegenaan", aldus ini- TERNEUZEN- De nieuwe partij Gemeentebelangen Ka naalzone pleit in een open brief aan het gemeentebestuur van Terneuzen voor onderzoek naar de mogelijkheid de Wester- scheldetunnel eerder open te stellen. Het pleidooi is ingege ven door de krantenberichten over de versnelde afbouw van de timnel. Eerder deze week werd bekend dat, als alles vol gens plan verloopt, half januari de laatste asfaltlaag en de be lijning worden aangebracht. Daarna volgt het testen van de omvangrijke bedieningssystemen. GBK vindt dat moet wor den bekeken of de tunnel, als die tests voorspoedig verlopen, eerder open kan dan de geplande openingsdatum van vrijdag 14 maart. De partij tekent daar wel bij aan dat in dat kader de positie van het personeel van de PSD niet uit het oog mag wor den verloren. ZAAMSLAG - De verlichte polder- en boerderijenroute in Oost-Zeeuws-Vlaanderen krijgt als gevolg van wegwerk zaamheden een aangepast traject. De route kan vrijdag en za terdag worden verreden. De wijziging van de route houdt ver band met de aanleg van een parallelweg ter hoogte van Zaamslag-Veer. Daarnaast is op het laatste moment de ver lichte kerk van Hengstdijk in de route ingepast. De route heeft beide dagen vanaf 20.00 uur vier startplaatsen. Dat zijn: mi- nicamping Oude Haven bij De Vogel, boerderij De Nijs aan de Campensedijk, boerderij Eben Haëzer tussen Zaamslag en Stoppeldijk-Veer en boerderij Michielsen tussen Reuzenhoek en De Val. Bij deze startplaatsen is ook een programmaboekje verkrijgbaar tegen betaling van drie euro. Deelnemers krij gen voor dat bedrag een hoefijzer met herinneringstekst. Dit is mede ter gelegenheid van het eerste lustrum van de verlich te route in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Aan het evenement is nu ook een fotowedstrijd verbonden. TERNEUZEN - De dienstverlening van de nieuwe gemeente Terneuzen aan de burgers moet verbeterd worden. Daarom moet het gemeentehuis één keer in de week ook buiten kan toortijden open zijn. Het CDA Midden Zeeuws-Vlaanderen zegt dat in het verkiezingsprogrammaDaarnaast moet de ge meente sneller reageren op verzoeken van de burger. De chris ten democraten zien in het internet een goed middel om infor matie beschikbaar te stellen en met burgers te communiceren. „Er moet een permanente mogelijkheid zijn om via internet te reageren op het beleid en op raads- en commissievoorstellen", stelt het verkiezingsprogramma. Het CDA is tegelijkertijd op zijn hoede voor een tweedeling tussen degenen die wel en zij die niet de beschikking hebben over internet. Daarom moeten volgens het CDA ook de loketten in het gemeentehuis bemand blijven. SAS VAN GENT-De gemeente moet bij de uitvoering van het plan voor de verbetering van het centrum van Sas van Gent (Vitaal Sas van Gent) ook oog hebben voor de fiets, schrijft de Zeeuws-Vlaamse afdeling van de Fietsersbond aan het ge meentebestuur. De bond is op hoofdlijnen zeer te spreken over het herinrichtingsplan voor het centrum. Wel heeft de bond moeite met de voorgestelde route om het verkeer af te wikke len. „Meer verkeer langs schoolroutes kan alleen maar leiden tot meer verkeersonveiligheid voor de schooljeugd", zegt Ma rina Govaert van de Zeeuws-Vlaamse afdeling. Ze hoopt ver der, dat de gemeente de fietser een belangrijke plaats in het plan Vitaal Sas van Gent geeft. door Marian Hemelaar SAS VAN GENT - Onder het thema Ay ay kapitein wordt de Kinderboekenweek, van 2 tot en met 12 oktober, gehouden in de openbare bibliotheken van Phi lippine en Sas van Gent. Het thema verwijst naar alles wat met boten te maken heeft. Roeien, zeilen, zeeslagen en ro vers. Over de Ark van Noach, de ondergang van de Titanic, ont dekkingsreizen naar verre lan den en avonturen op koopvaar dijschepen. Kinderen van groep één tot en met vier uit Sas van Gent worden op 2 oktober om 14.00 uur verwacht in de plaat selijke bieb voor de Woeste Wil lem Piratenmiddag. Liefst ver kleed als bijvoorbeeld een piraat of matroos en in het bezit van de bijbehorende spulletjes. Wat er die middag gebeurt blijft nog een verrassing. Kinderen van dezelfde leeftijdsgroep uit Philippine worden voor een zelfde programma verwacht op vrijdag 4 oktober om 14.00 uur in. De Meerpaal. Ook verkleed uiteraard. Gratis toegangs kaartjes zijn af te halen bij de plaatselijke bibliotheken. Groep vijf en zes ontvangen via school een deelnameformulier voor Kinderboekenweek quiz. Tien afgebeelde boten moeten bij het juiste boek gezocht wor den. De oplossing moet uiterlijk woensdag 9 oktober ingeleverd worden bij de bibliotheken. On der de goede inzendingen wor den vrijkaartjes verloot voor de regionale afsluiting van de Kin derboekenweek op zaterdag middag 12 oktober op het strand van Groede. Alle leerlingen van de groepen zeven en acht mogen met de klas een lezing bijwonen van een be kende jeugdauteur. Dat is op donderdag 26 september Henk van Kerkwijk, schrijver van on der meer Het vuile mes, In het moeras en Heksenjacht. Don derdag 3 oktober de schrijfster Leonie Kooiker, bekend door het boek Het malle ding van bobbistiek dat in 1971 beloond werd met de Gouden Griffel. Advertentie tiatiefnemer R. van de Velde aan het begin van de opening. Net als Van de Velde spraken ook mede exploitanten A. Loontjes en L. van Velzen lovende woorden. Daarna mocht illusionist Winfried zijn assistente Angelique binnen een half uur op won derbaarlijke wijze en met veel gevoel voor show doorsnijden, in brand steken, laten verdwijnen en weer tevoorschijn toveren. Winfried besloot zijn optreden met een plots uit een kist stappende Commissaris Van Gelder, die de aanwezigen na het uitvoeren van de openingshandeling toe sprak. „Het is een trend in de huidige maatschap pij: vrije tijd wordt steeds belangrijker. Vijfen twintig procent van de Nederlandse inkomens wordt uitgegeven aan vrijetijdsbestedingen. Daar moet je economisch op inspringen", aldus Van Gelder. Burgemeester B. Straatsma van Sluis-Aardenburg kon dat alleen maar beamen. De burgermeester gaf tijdens zijn toespraak al vast een suggestie voor een potentieel lijflied voor het park:Toveren van Herman van Veen. Anders gelegd, kan ons bedril de dingen beter maken zigheid voor verbeteringen' Deze gedachten vormen de spil van Dow's inspanningen op het gebied van duurzame ontwikkeling. Het Goede Buui-progiamma van Dow heelt bijvoorbeeld tot doel dat 80% van de inwoners, m de ons omringende gemeenschappen, ons beschouwt als een goe de invloed. Ook belangri|k om op te rneiken voor het tweede achtereenvolgende jaat is Dow een van de kop lopers op de Dow Jones-mdex voor duurzame ontwikkeling. Deze index ki|kt naar de economische prestaties, ecologi sche bescherming en sociale verantwoordelijkheid die be drijven bieden. Dit is veelzeggend: we zijn op weg. maar het betekent ook dat we in beweging moeien goede Living. Improved daily. www.dow.com Handelsmerk van The Dow Chemical Company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 47