d: Jammer dat mam niets heeft bewaard winter 23 Op de catwalk «sasSs door die affiches enzo, anders had ik daar nooit zo bij stil ge staan." Monique kan nog intens genieten van haar oude helden, die nu (nog) furore maken op se- venties-feesten, The Stones, Beatles, Neil Sedaka, Simon Garfunkel, noem maar op. „Ge lukkig hoor je hun nummers nog steeds." Veerle denkt dat dit er voor haar generatie muzikanten niet in zit. „Een bandje maakt een nummer en vervolgens hoor je nooit meer wat van dat groep jeen van het nummer trouwens ook nietDat moet ik die arties ten van toen wel nageven, die maakten tenminste muziek. Niet van dat gestamp dat je nu vaak hoort." Lachen Wanneer oude fotoboeken uit de kast worden gehaald, is het vooral lachen om de heren. Zeg nou zelf, die soulpijpen staan bij mannen toch echt allesbehalve flatteus. Die zie je nu (goddank) in de winkels dan ook niet terug. „Allemaal rechte pijpen voor de mannen", zegt Emmy Janssen, verkoopster bij de grote Hulster modezaak Hot Legs. „Maar voor de rest, noem het maar op, frutsels, tierelantijnen, bloe- menprints, brede riemen, ru ches en corduroy, bérgen cordu roy. Hijs jezelf van top tot teen in het ribfuweel, kleur maakt niet uit, en je bent helemaal hot." Iedere stijl van toen is nu wel te kopiëren, of je nu gaat voor soul, punk of glamrock. Desgewenst te combineren met passend schoeisel en kapsel. Die 'feathe red' look van Farah Fawcett is misschien een beetje oefenen, maar sluik-met-scheiding-in- het-midden is een kwestie van uit de douche komen en that's it. Mannen hoeven alleen hun bak kebaarden te laten groeien, maar asjeblieft niet tot aan de mondhoeken... Paars Veerle gaat volgend jaar stude ren en zal een studentenkamer tje moeten betrekken. Terwijl Monique enthousiast vertelt over haar oranje muur plus paarse gordijnen van weleer, gaan Veerles mondhoeken han gen. „Mam, dat meen je toch niet?? Oranje en paars?? Dat is toch geen combinatie zeg!Wie echter in trendy winkels kijkt ziet dat voorzichtig behang met psychedelische vormen weer te rugkomt. Zich herhalende pa tronen gelijkend op 'schoppen' in speelkaarten, tot je er scheel van ziet. Ook paars en oranje zijn combinaties die, met mate, niet misstaan. Monique: „Leuk hoor, allemaal, je kunt alles wel weer proberen nieuw leven in te blazen, maar het gaat om het gevoel. En wat er toen leefde onder de jeugd, is heel anders dan nu. Dat gevoel is passé. Voor ons was toen alles nieuw, opeens met jongens in de klas, drugs maakten hun op wachting, Pinkpop was er voor het eerst, nu is alles al een keer uitgeprobeerd. Veerle: „Wij zijn nu dus eigenlijk een stelletje na-apers." Sheila van Doorselaar Bruine corduroy, soulpij pen (deze twee het liefst gecombineerd), bloemen- prints, plateauzolen, ruches, trompetmouwen, een afro- kapsel, juist sluik of de 'Fa rah Fawcett-look', zitzak- ken en lavalampen. De se venties zijn weer helemaal hip. That's the way ahah ahah, I like it ahah ahah! i e wintermode staat in het te- ken van toen. Wijde pijpen, ro mantische elementjes en ribfluweel halen de j aren zeventig weer terug. In deze bijlage een overzicht van de ko- mende trends. Een vleugje nostalgie in een modern jasje. Verder de modische voorkeur van Zeeuwen en een Middelburgse die zich in de nationale top van nagelstylistes nestelt. Vooral in het modebeeld zijn de seventiesinvloeden niet te missen. Tienerdochters dui ken, voor dat ene groovy India- bloesje, massaal de oude kle- dingkist van hun moeder in of zijn boos omdat ze niks bewaard heeft. Monique Brems (45) uit Hulst heeft alles de deur uit ge daan. „Niks paste meer en wist ik veel dat flessengoen of auber- ginekleurig ribfluweel weer hip zou worden." Op haar gezicht verschijnt een mysterieus lachje als ze het over 'haar tijd' heeft. Veerle Brems voelt zich wel happy in haar jaren zeventig-kleding. Het waren de hoogtijdagen van seks, drugs and rock'n roll, maar Monique was meer het typ je van Moeder en dochter Brems 'bezien' de seventies. foto Peter Nicolai love, peace and happyness. „Drugs? Oh nee, nooit gedaan Ik ging in die tijd voor het eerst naar het café en dat vond ik al spannend genoeg!De middel bare school was voor Monique de eerste keer dat ze een jurk in ruilde voor een broek, ook een memorabel moment. „Soulpij pen of juist superstrak. Van dat type broek dat je op bed moest gaan liggen om 'm dicht te krij gen. En om hem compleet nauw sluitend te krijgen, trok je 'm binnenstebuiten aan en speldde je elke centimeter af die niet strak om je benen zat.. En dan maar hopen dat je op gewicht bleef..." In een warm bad gaan zitten met een nieuwe broek (hopen dat-ie krimpt) heeft Mo nique nooit gedaan. Het risico was namelijk aanwezig dat je'm na een half uur badderen nóóit meer uit kreeg. Polyester deed ook zijn intrede. Strakke blous- jes met puntkragen (ook voor hem), blokhakken en Afghaan se jassen. Monique ziet het lachend aan dat haar dochter Veerle (17) zo uit een fotoboek uit de seventies gekropen kan zijn. „Ik zie veel overeenkomsten, alleen zijn de foto Peter Nicolai zolen nu nóg hoger dan toen. Al leen kun je vandaag de dag ei genlijk alles aan, je loopt nooit voor gek. (Veerle: „Jawel! Leg gings met tijgerprint!De dresscode was vroeger strenger. Je was hip of niet." Veerle is geen trendsetter, zegt ze zelf. Ze koopt wat lekker zit. „Maar om dat de winkels nu volhangen met van dat seventies-spul, moet je het wel kopen." Zo is ze al in het bezit van een corduroy-jas (jawel, bruin) en draagt ze eigenlijk alleen nog maar broeken met soulpijpen, oftewel bell bottoms. „Ach, als je wat bij Hennis Mauritz koopt, is het eigenlijk altijd wel in. Ik vind het wel jammer dat mam niks meerheeft uit die tijd. Want dan heb je tenminste echt iets origineels." Het favoriete kledingstuk van Monique was zonder twijfel haar zwarte fluwelen broek. Toevalligerwijs heeft Veerle er net eentje gekocht. Jongeren van nu hebben vaak geen idee dat wat ze aanhebben, al eens eerder is bedacht. Veerle: ,,'t Is dat veel feesten nu een se- venties-thema hebben. Dan word je daar wel op gewezen donderdag 19 september 2002 In mode zoals die op de catwalks getoond wordt, zullen een hele boel mensen niet over straat durven gaan. Maar de algemene trends worden wel gezet tijdens die grote shows in Milaan en Parijs. Trends die, met enige vertraging, weer doorsijpelen in de kleding die op dit moment in de winkels hangt. Zoals op deze impressies van de catwalks te zien is. foto's Jeroen Snijders "SS»*"* oiorVsaWjd Een°P^Jend /,ak]e\-a n .-e*ander McQ,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43