Woonstichtingen willen fuseren Stuiver rent, springt en vangt V I PZC PZC Zeemeerminnen prikkelen fantasie Aftrap project respect op school laniei bl3 Tholen en Bergen op Zoom positief over voorgenomen samensmelting Goesenaar vergat auto te verzekeren agenda Kledingbeurs in Gasthuiskerk Halfjaar cel voor stelen van baas Fooienpot en gokkasten geleegd Drankrijder jaar rijbewijs kwijt Dronken rijden niet bewezen donderdag 19 september 2002 I door Steffan ter Maat I SINT-MAARTENSDIJK Stichting Beter Wonen op Tholen wil fuseren met Woning- stichting Halsteren. De instel- lingen, die al langer samenwer- ken, hebben dit eind juni al besloten. Het wachten is op een advies van de gemeente Tholen. MIDDELBURG - De kanton rechter in Middelburg heeft gis teren een 34-jarige Goesenaar veroordeeld tot een boete van 250 euro omdat hij vorig jaar een onverzekerde auto had. De helft van de boete is voorwaar delijk. „Het is me totaal ontschoten dat ik de auto moest verzekeren", zei de man op de zitting. „Dat kwam doordat ik er niet mee reed." De verdachte werkte in die tijd bij een autozaak. Een vriendin van hem kwam een nieuwe auto kopen. De Goese naar bood aan de verzekering van haar oude ingeruilde auto 'even' op zijn naam te zetten. Hij verwachtte dat de auto snel ver kocht zou worden. Door de auto verzekerd te laten, kon er nog meegereden worden. Maar later vergat de man alsnog de auto te verzekeren. Officier van justitie A. Flik- weert eiste een boete van 2 5 0 eu ro in plaats van de gangbare 326 euro. „Ik geloof u wanneer u zegt dat u niet bewust die auto niet heeft verzekerd. Daar houd ik rekening mee. Maar u was toch de kentekenhouder en dus verantwoordelijk. Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout had ook begrip voor de situatie. „Ik denk niet dat u thuis hoort in de categorie men sen die de verzekering niet beta len omdat ze dat zonde vinden van het geld. Maar het blijft op vallend dat u zomaar een auto op uw naam zet." REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De woningbouworganisaties hopen per 1 januari 2003 als één instelling - en onder dezelfde naam - te gaan werken. Het college van burgemeester en wethouders van Bergen op Zoom heeft zich al positief over de fusie uitgesproken. De ge meente heeft hierbij wel de voorwaarde gesteld dat de sa mensmelting niet ten koste gaat van de belangen van de volks huisvesting. Ook moet de prijs- kwaliteitsverhouding van de woningen na de fusie op peil blijven. Een derde voorwaarde is dat het vermogen van de nieu we woningstichting Castria be schikbaar blijft voor investerin gen in de lokale huisvesting. Het college van Tholen heeft de zaak nog in behandeling, maar volgens wethouder W. van Kem pen ziet het er positief uit; hij verwacht op korte termijn uit sluitsel te kunnen geven. De ad viezen en de aanvraag van de stichtingen worden door het mi nisterie van VROM beoordeeld en het ministerie moet de uitein delijke goedkeuring geven. Aan het voornemen van de fusie liggen geografische en kwalita tieve redenen ten grondslag. Di recteur J. Kloet van Stichting Beter Wonen: „We zijn vanuit Tholen vooral aan West-Bra bant gebonden. We moeten ons daarom ook op dat gebied rich ten en dat is de reden van de al aanwezige samenwerking. Als de fusie doorgaat hebben we als één partij de mogelijkheid om specialismen te bundelen en het werk in z'n algemeenheid te centraliseren. Hierbij is ons uit gangspunt het leveren van meer kwaliteit." De fusie levert volgens Kloet geen overbodige werkplekken op. „We komen gelukkig niet met twee mensen op één stoel te zitten. Er zullen hoogstens wat kleine verschuivingen binnen enkele functies zijn, maar dit heeft eigenlijk al plaatsgevon den door het samenwerkings verband." Kloet verwacht rond 1 oktober advies van de gemeente Tholen en hij gaat er vanuit dat dit posi tief is. De directeur verwacht het definitieve oordeel van het ministerie uiterlijk 1 december. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES Oosterscheldeziekenhuis, 10.00-12.00 uur: Inloopochtend voor whiplashpatiënten; Sportpunt Zeeland, 13.00-14.35 uur: Li ne Dance door Country Club The Sounthern Riders; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; HEINKENSZAND - Gebouw van de Scou ting aan 't Dijkje, 09.00-11.30 uur: Kin- derkledingbeurs; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voorcarapatiënten; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio- YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Oosterschelde. VLISSINGEN - In de Middel burgse Gasthuiskerk aan de Lange Delft wordt donderdag 17 oktober een kledingbeurs ge houden. Er is kleding te koop voor kinde ren en volwassenen en er wordt speelgoed verkocht. De beurs vindt plaats van 9.00 tot 12.00 uur. Kinderen voeren een toneelstuk op over ruzie en pesten; burgemeester R. Barbé (links) en commissaris W. van Gelder en zijn vrouw kijken toe. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Commissaris van de koningin W. van Gelder heeft gisteren op basisschool de Piramide in Terneuzen de Zeeuwse aftrap gegeven voor het landelijke project 'Respect op school.nl'. Het streven is dat op termijn minstens de helft van alle Zeeuwse basisscholen aan deze campagne tegen ge weld meedoet. Tegen geweld en voor respect. Dat is het motto van de cam pagne, die als doel heeft een groter gevoel van veiligheid te scheppen op en rond basis scholen. De werkwijze is een voudig. Leerlingen van basis scholen meten de veiligheid van de school en de schoolom- geving met behulp van een vra genlijst, de zogenaamde veilig heidsthermometer. Vervolgens komen de leerlingen met idee- en om geweld en gebrek aan respect tegen te gaan en zelf te werken aan hun normen en waarden. De ideeën worden ingediend bij de website ww- iv.ikhebeenidee.nl. Een jonge renforum kiest uit al die sug gesties per school de beste ideeën uit. Van Gelder las gisteren bij de start van de campagne in Ter- neuzen een fragment voor uit het boek Spijt van kinderboe kenschrijfster Carry Slee. Dat boek gaat over pesten. „Een vorm van geweld die heel vaak op scholen voorkomt", aldus Van Gelder. Samen met leerlingen uit de hoogste klassen bracht percus sionist Menno de Bruin een programma met muziek, ver halen en toneel. Daarin wer den verschillende vormen van geweld belicht, zoals vechten, ruziemaken, discriminatie en het aanrichten van vernielin gen. Ook was er een knipoog naar het gedrag van ouders. Problemen beginnen vaak thuis en daarom wil het project ook de ouders erbij betrekken. Na het uitvoeren van ideeën om de veiligheid te verbeteren volgen opnieuw metingen om te zien of maatregelen effect hebben. De laatste fase van het project bestaat uit het door leerlingen en leerkrachten op stellen van spelregels, waar aan iedereen zich op school moet houden. Scholieren ma ken samen concrete afspraken over hoe ze elkaar op hun ge drag gaan aanspreken. Andere Zeeuwse gemeenten waar het project begint zijn Veereen Tholen. door Anita Hoekman WILHELMINADORP -Het enthousias me straalt er van af als hond Stuiver een frisbee ziet. De Australische herders hond rent, vliegt, springt en vangt. Nu is het nog maar een spelletje, maar aan staande zondag moet Stuiver haar fris beekwaliteiten waar maken op het Euro pees Kampioenschap Dogfrisbee in Schijndel. Niet alleen Stuiver wordt dan op de proef gesteld, maar ook eigenaar Arno van Hamburg uit Wilhelminadorp. „Het is een teamsport", zegt hij dan ook. „Als ik slecht gooi, kan Stuiver de frisbee niet vangen en dan scoor je dus ook geen punten." Het is prachtig om te zien hoe Stuiver zich eerst door de benen van Arno wurmt, door zijn armen springt en daar na een frisbee vangt. Als beloning gooit Arno daarna een frisbee ver weg, zodat Stuiver er achteraan kan stuiven. „Dat vindt ze het allermooiste"zegt Arno met een grote glimlach op zijn gezicht. „Als een idioot achter die frisbee aanrennen. Het liefst zou ze alleen dat doen." Het kampioenschap bestaat uit twee on derdelen. Freestyle én mini-distance Freestyle houdt in dat een duo twee mi nuten de tijd krijgt om allerlei kunstjes te laten zien. Dus over een been heen sprin gen en dan een frisbee vangen. Bij mini-distance moet de frisbee zo ver mogelijk weg worden gegooid en door de hond gevangen worden. Voor elke goed gevangen frisbee krijg je punten. Hoe verder weg, hoe beter. Op het Nederlands Kampioenschap presteerden Stuiver en Arno pas geleden zo goed dat ze de tweede werden en dus naar het Europees Kampioenschap mochten. Een hele prestatie, aangezien het duo nog maar zes maanden bezig is met dogfrisbee. Arno is instructeur bij de Goese Martin Gaus Hondenschool en Stuiver was dus al goed getraind. „Via de school konden we een instructeurscursus voor dogfris bee volgen. Dat ging hartstikke goed en dat blijkt ook wel uit het feit dat we twee de zijn geworden. Dat had ik nooit ge dacht. Top tien zat er wel in, maar een MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 46-jarige inwoner van Goes wegens verduistering van geld bij zijn werkgever een jaar cel opgelegd, waarvan de helft voorwaardeli j k. De man was hoofd financiële administratie en personeelsza ken bij Schelde International BV uit Goes toen hij vorig jaar in korte tijd 125.000 euro achterover wist te drukken. De ver duistering kwam uit toen het bedrijf in liquiditeitsproblemen geraakte en een onderzoek startte. De Goesenaar verhoogde uit eigen beweging zijn salaris en sluisde geld door naar rekeningen van gefingeerde bedrijven in België. De man was eerder voor een fraudezaak in Zwitserland ver oordeeld. Een deel van de schuld, dat nog op bankrekeningen stond, heeft hij aan het gedupeerde bedrijf kunnen aflossen. Rest nog een bedrag van 69.187 euro dat de Goesenaar aan Schelde International moet terugbetalen. OUD-VOSSEMEER - Tussen dinsdagmiddag en woensdag ochtend is er ingebroken in een horecagelegenheid in Oud- Vossemeer. Er werd voor honderden euro's aan sigaretten gestolen, de in houd van de fooienpot was weg en de gokautomaten werden opengebroken. Daaruit haalden de dieven voor enkele hon derden euro's aan muntgeld. MIDDELBURG - Een 31-jarige inwoner van Kamperland is gisteren in Middelburg veroordeeld tot een jaar rijontzeg ging, waarvan zeven maanden voorwaardelijk en 42 uur werkstraf. Politierechter R. Reinarz hield in haar uitspraak rekening met persoonlijke omstandigheden. Zo was de man voor de eerste keer betrapt voor het rijden onder invloed en was hij eerder in therapie bij Emergis gegaan voor zijn alco holprobleem. De drankrijder reed 29 juni dit jaar in Vrouwenpolder met de auto van zijn oma achterop een voorligger. Uit de blaastest bleek een score van 1035 microgram, bijna vijf keer zoveel als toegestaan. De verdachte zei zich tegoed te hebben gedaan aan de drankvoorraad van zijn ouders, die op vakantie waren. Daarna was hij in een paniekreactie in de auto gestapt. Offi cier van justitie J. Groen eiste een jaar rijontzegging, waarvan de helft voorwaardelijk, 500 euro boete en 28 uur taakstraf. MIDDELBURG - Een 23-jarige inwoner van Kwadendamme is gisteren in Middelburg vrijgesproken van het rijden onder invloed. Politierechter R. Reinarz achtte niet bewezen dat de verdachte dronken had gereden. De man zei 22 december vo rig j aar in Goesna een kerstborrel met collega 's van het werk, een kerstmuts in de auto te hebben gelegd. „Ik ben toen even in de auto blijven zitten om naar de muziek te luisteren. Daar voor moet ik met mijn sleutels het contact aanzetten.' Agen ten hoorden het geluid van planken van een marktkraam en zagen de achterlichten van de auto branden. Zij hielden ver volgens de man, die in zijn auto zat, aan en lieten hem een blaastest doen. Resultaat: 500 microgram. Officier van justitie J. Groen concludeerde tot vrij spraak. „Er is bewezen dat hij heeft gedronken, maar niet dat hij heeft ge reden." De politie was volgens de officier tekort geschoten in het verzamelen van de bewijsmiddelen. Zo hadden de agen ten verzuimd om aan de motorkap en de uitlaat te voelen of die warm waren. Arno en Stuiver in actie. prijs winnen was echt boven alle ver wachtingen in." Een plaats in de top drie op. het EK zit er foto Dirk-Jan Gjeltema echter nog niet in. „Dat gaat wel erg ver. Daar zijn we allebei nog niet aan toe. Stuiver moet nog veel leren. Zo komen er in Schijndel honden in actie die zo op de rug van de trainer springen en dan een frisbee uit de lucht pakken. Maar Stuiver houdt niet zo van springen. Ze springt ook niet erg hoog. Sommige honden springen heel hoog en dat ziet er dan spectaculairder uit en daar krijg je meer punten voor. Er zijn ook mensen die vre selijk goed kunnen gooien. Echt waar, dat is nog een hele kunst. Als ik niet goed gooi, kan de hond er niets mee. Als ze nooit iets kan vangen, raakt ze gefrus treerd en is de lol er zo vanaf. Het gaat me redelijk af, maar het moet nog veel beter kunnen. Net zo enthousiast als Stuiver achter frisbees aanrent, zo enthousiast kan Ar no zijn over de hondensport. Hij wil dan ook in Goes les gaan geven in dogfrisbee. Maar eerst wil hij alles even op een rijtje zetten. „Je kunt niet gelijk naar buiten rennen en frisbees naar je hond gaan gooien. Dat is echt de verkeerde manier. Ten eerste gebruiken wij echte honden- frisbees. Die zijn veel zachter. Andere zijn te hard en kunnen je hond echt pijn doen. Het ververvelende is dat de hon denfrisbees niet in Nederland te koop zijn. Je moet ze uit Amerika importeren." Veiligheid „Tijdens het NK werd er echt goed op de veiligheid gelet. En dat moet je altijd doen. Het is een hele explosieve sport. Je moet de hond dus eerst warm laten lopen. En achteraf moet ze ook een cooling- down krijgen. Op het veld mogen geen stokken liggen of kuilen zijn. Anders loop je het risico dat je hond een blessure krijgt. Heel gevaarlijk zijn ook hele scherpe bochten. Die laat ik Stuiver niet doen. Ze moet helemaal achterlangs me gaan. Honden willen vaak heel idioot doen, dan moet je ze echt even temperen en tegen zichzelf in bescherming nemen. Maar dat moet je met de baasjes ook wel eens. Als ik les ga geven in dogfrisbee, krijgen ze eerst saaie theorie in gooien. Je moet het echt wel kunnen anders raakt je hond hartstikke gefrustreerd en gaat hij alles wat met frisbees te maken heeft as sociëren met 'slecht'. Dat kunnen we na tuurlijk niet hebben. Want het is echt heel lguk om te doen." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Ze dacht aan Vlissingen, de zee en het film festival en kwam uit op een zee meermin die half in zeewater ligt, waarin schelpen en na- maakvisjes drijven. Janny Scholte uit Vlissingen won gis teravond met dat ontwerp de fotografiewedstrijd 'Maak het eigen droombeeld van een zee meermin'. Op de tweede plaats eindigde Ada Hommel uit Zierikzee en derde werd Anne Breel uit Mid delburg met een fotocollage. Het idee voor een fotowedstrijd rond het beeldmerk van Film by the Sea, een zeemeermin, werd geboren in het kantoor van Buro Beeldende Kunst (BBK) Vlis singen. Daarmee moest het filmfestival ook in de straten en onder de Zeeuwse bevolking gaan leven. Zo'n dertig deelne mers dienden 'allen eigenzinni ge zeemeerminnen in', oordeel de de jury, die bestond uit de vakfotografen Leo van Kampen en Remco van den Bosch. Alle collages, foto's, enscenerin gen en tekeningen worden op gehangen in De Glazen Pui in de Walstraat in Vlissingen. De gedachte aan de vrouw met een vissenstaart prikkelt blijk baar de creativiteit. Janny Scholte maakte een foto van haar dochter Anna, die als zee meermin naar de einder staart. Ze pakte de foto waterdicht in en wikkelde er een tweede laag plastic bolvormig omheen en vulde de bol met zeewater. „Ik wilde een soort 'sneeuwbol' maken. Als je de foto schudt, ontstaan er golven, gaat de zee meermin kopje onder en zwem men de visjes rond", zei ze. De jury honoreerde de Vlissing- se Hedy Traas en Hans Bommel- jé nog met eervolle vermeldin gen. De winnaar krijgt 250 euro. De tweede prijs is 150 euro en de nummer krijgt drie honderd eu- Advertentie Anders gezegd kan ons bedrijf de dingen beier maken zighetd voor veibeteringen? Deze gedachte" vormen de spil van Dow's inspanningen op het gebied van duurzame ontwikkeling Het Goede Buur-programma van Dow heeft bgvoorbeeld tot doel dat 80% van de inwoners, in de ons omringende gemeenschappen, ons beschouwt als een goe de invloed. Ook belangri|k om op te merken, voor het tweede achtereenvolgende iaar is Dow een van de kop lopers op de Dow Jones-iridex voor duurzame ontwikkeling. Deze index kijkt naar de economische prestaties, ecologi sche bescherming en sociale verantwoordelijkheid die be drijven bieden. Dit is veelzeggend' we zgn op de goede LivillQ. weg, maar hot betekent ook dat we in beweging moeten Improved daily. van The Dow Chemical Company

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35