p: Minder banen weg bij Atofina brunch li Poppentheater Sim Bolus viert groot feest Slikborden veranderen van naam Principe-akkoord over verkoop IPV Goese jeugd krijgt toch sportherfstweek Directie en vakbonden bereiken principe-akkoord over sociaal plan Werkstraf voor rijden tijdens rijverbod zeeuwse almanak Zwaaien BEVELANDEIM/THOLEN donderdag 19 september 2002 Hoor Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Bij Atofina ko men door de reorganisatie Atoperformance naar verwach ting minder werknemers ge dwongen op straat te staan dan verwacht. Dat komt door het verloop on der het personeel. De vestiging heeft minimaal 160 werkne mers nodig om veilig te kunnen werken. Dat betekent dat van de huidige circa 200 werknemers tussen de twintig en dertig men sen worden ontslagen. Vakbon den en directie hebben een prin cipe-akkoord bereikt over een sociaal plan. Atofina in Vlissin- gen zit in zwaar weer. Het Fran se moederbedrijf eist aanzien lijk betere resultaten. Het (Advertentie Gewijzigd dK treinverkeer Werk aan het spoor V, 11 van 20-26 september In opdracht van de overheid werkt Railinfrabeheer aan het spoor. Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Leiden C-Alphen a/d Rijn 20sept/m 13 okt Alphen a/d Rijn-Gouda 21 en 22 sep Groningen-Leeuwarden 21 sep (NoordNed) Amersfoort-Amsterdam C Amersfoort-Schiphol Weesp-Naarden-Bussum 21 en 22 sep Amsterdam C-Utrecht C 21 op 22 sep Groningen-Roodeschool/Delfzijl 22 t/m 26 sep (NoordNed) Breda-Roosendaal 23 t/m 26 sep Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijkopwww.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord. Advertentie TOPMERKEN! TRUSSARDIJEANS SCAPA (SPORTS) GIGUE(S) CP COMPANY ROBERT FRIEDMAN LATRAM0DA CHAC0K Penthouse Langeviele 18 Middelburg Tel. 0118-641511 Advertentie De Drvkkery blijft vernieuwen de verbouwing is bijna afgerond vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu tomatensoep en couscous of gevulde paprika's (vegetarisch) en cappuccino-bavarois voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) Nieuwe Titels Van o.a. Donna Tartt, Conny Palmen, Adriaan van Dis, Maarten 't Hart, Isabel Allende Bij onze afdeling cds: Aangenaam klassiek zaterdag 21 september 14.30-16.30 uur Gert de Meijer 6 12 strings guitars kijk ook op www.drukkeriimiddelbure.nl de Winkel KERY Beeld Geluid «wuMmMu hoofdkantoor in Parijs heeft een rendementseis gesteld van veer tien procent. Het rendement be draagt nu enkele procenten. De reorganisatie Atoperfor mance is volgens het bedrijf on der meer noodzakelijk door het verbod op de verkoop van anti- algenverf voor schepen. Daar bovenop komt de rendementseis die het hoofdkantoor heeft ge steld. Eén van de onderdelen in het sociaal plan is een afvloei ingsregeling voor werknemers van 5 5 j aar en ouder. D onderdag en vrijdag besluiten de leden .van de bonden of ze met het ak- ikoord kunnen leven. „Het gekke is dat de vakbonden nog steeds niet precies weten hoeveel arbeidsplaatsen zullen verdwijnen", zegt FNV-be- stuurder J. Plat. „Daarom is er met de directie in elk geval een marge afgesproken. Het bedrijf heeft minimaal 160 mensen no dig om veilig te kunnen draaien. Dat is de grens. Meer mensen worden niet ontslagen, is de af spraak." In april leidde de aan kondiging van de reorganisatie nog tot heftige emoties onder het personeel. Volgens Plat zal, nu er meer duidelijkheid is, een meerderheid van de leden ak koord gaan. Atofina neemt wereldwijd de derde plaats in van producenten van hulpstoffen voor plastics. De bedrijfsleiding in Frankrijk kondigde twee jaar geleden aan te willen doorstoten naar een mondiale koppositie. De vesti ging van Atofina in Vlissingen speelt daarin een sleutelrol. Jarigen worden bij poppentheater Sim Bolus altijd even extra in het zonnetje gezet. door Steffan ter Maat GOES - In het Ambachtscen trum in Goes heerst een nerveu ze spanning. Het is er aardedon ker, totdat er langzaam een spotlicht aangaat. Zo'n twintig kinderen houden hun adem in. Dan gaat het doek open en is het nieuwe seizoen van poppenthe ater Sim Bolus begonnen. Een feestelijke opening, want het theater van Hans van der Haar bestaat vijftien jaar. Van der Haar voert het stuk Wat een schat op. Een verhaal van een Duitse schrijver, dat hij heeft bewerkt voor zijn poppen theater. „Je moet zo'n stuk hele maal kneden en vormen om het uiteindelijk uit de poppenkast te kunnen krijgen. Ik heb in de loop der jaren tien producties gemaakt, en daarvan speel ik er nu nog zeven", vertelt de pop penspeler. Van der Haar is zestien jaar ge leden met de poppenkast be gonnen. In zijn eerste jaar had hij een voorstelling waar hij mee rondtrok. Na een jaar kwam hij in het ambachtscentrum te recht. „Tijdens het seizoen speel ik elke woensdagmiddag en af en toe op zaterdag. Ik doe dat al tijd met veel plezier, maar met het vorderen van de leeftijd vind ik het fysiek wel steeds zwaar der worden. Ik geef ook nog ge woon les op een school, en bo vendien is het poppenspel een zeer intensieve bezigheid, om dat ik alles alleen doe." MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter veroor deelde gisteren een 42-jarige inwoner van Oostdijk voor het rijden tijdens een rijverbod tot 56 uur werkstraf. In de strafmaat werd meegeno men dat de man in zijn proeftijd zat. De man werd 3 december vorig jaar bij een verkeerscon trole in Veere aangehouden. Toen de agent naar de overkant van de weg liep ging hij er van door. „Ik wou naar huis", vertel de hij. De auto, die in beslag werd genomen, moet aan de ei genaar worden teruggegeven. De voorstellingen worden vaak door groepjes kinderen bezocht, meestal in het kader van een verjaardagsfeestje. Van der Haar zet de jarigen altijd even in het zonnetje voor hij begint. „Je moet direct alle aandacht pro beren te krijgen, anders heb je kans dat de kinderen te veel worden afgeleid, omdat ze met elkaar bezig zijn. Het mooiste is als er direct een soort van swing in zit." Van der Haar speelde ook een keer een rol met zijn poppenkast in een toneelvoorstelling. Een dergelijke zijsprong wil hij in de toekomst nog wel een keer ma ken. „Als ik een keer de kans krijg om als poppenspeler iets bijzonders te doen, ga ik daar foto Dirk-Jan Gjeltema wel op in. Het lijkt mij bijvoor beeld leuk als dat voor volwas senen zou zijn. Daarnaast wil ik er in het ambachtscentrum nog één of twee producties bij heb ben, want ik wil hier de komen de jaren graag doorgaan." Er is een nieuwe campagne die waarschuwt voor slik op de weg, in het midden het oude bord. door Rob Paardekam WOLPHAARTSDIJK - De alom bekende borden die waarschuwen voor 'slik op de weg' maken dit jaar plaats voor borden die bestuurders attent maken op 'modder op de weg'. Het gaat om dezelfde actie, maar die is dit jaar voor het eerst landelijk, en het woord slik zou buiten Zeeland niet bij ie dereen bekend zijn. De actie, die in Zeeland al sinds 1993 be staat, werd gisteren geopend door gedepu teerde J. Hennekeij (verkeer) op de boerde rij van de familie Van Strien even buiten Wolphaartsdijk. Hennekeij benadrukte dat het aantal slachtoffers op 'besmeurde we gen' sinds het begin van de actie 'Modder op de weg' aanzienlijk is gedaald. Behalve Zee land doen dit jaar zes andere plattelands provincies mee aan de actie. De actie, die samenvalt met de bietencam pagne, richt zich op zowel landbouwers als andere weggebruikers. Die eerste categorie moet vervuiling van de weg zo veel mogelijk zien te voorkomen door de banden van trekkers en wagens af te krabben of af te spuiten voordat ze erf of perceel verlaten. Als er toch modder op de weg valt, moeten ze het wegdek zo snel mogelijk schoonma ken, Zolang dat niet is gebeurd, dienen de bekende borden, die waarschuwen voor slik, te worden neergezet. Deze moeten 50 tot 75 meter voor het vervuilde stuk weg worden geplaatst. Ook via de regionale radio en televisie worden mensen gewaarschuwd voor met door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - De vakbonden hebben met de eigenaars van voormalig Hoechst-onderdeel Industrial Park Vlissingen (IPV) een principe-akkoord bereikt over het opsplitsen en verkopen van het bedrijf. Van de 120 werknemers worden er zeven tien gedwongen ontslagen. Voor hen is een sociaal plan opge steld. Alleen de onderhandelin gen met SGS kunnen nog een obstakel vormen voor een defi nitief akkoord. IPV is in 1997 ontstaan na de te loorgang van het voormalige Hoechst-concern. Na de op splitsing ervan in zelfstandige ondernemingen is IPV opge richt. De aandeelhouders zijn Thermphos, KoSa, Seaway Chemicals en Delta NV. Het be drijf moest diensten gaan leveren aan de andere voormali ge Hoechst-bedrijven, zoals Thermphos en KoSa. Op termijn zouden alle bedrij ven in het Sloegebied gebruik moeten kunnen maken van de diensten van IPV, zoals beveili ging, brandweer en laboratori um. Dat is nooit van de grond geko men, omdat de directie in het korte bestaan vijf keer van sa menstelling heeft gewisseld en omdat de aandeelhouders tege lijkertijd klant zijn. Beide heb ben niet altijd dezelfde belan gen. Een jaar geleden kwam de di rectie tot de conclusie dat het bedrijf geen toekomst meer heeft. De aandeelhouders van de facilitaire onderneming wil len zich eruit terugtrekken om kosten te besparen. Ze willen geen geld meer betalen voor diensten waarvan ze geen ge bruik maken. Opsplitsen De algemene raad van aandeel houders besloot IPV te verko pen aan één koper: Delta NV. Dat is niet gelukt, omdat IPV bestaat uit een aantal specialis tische afdelingen. Delta had al leen interesse in de onderdelen die zijn gerelateerd aan energie en energietransport. Daarom heeft de directie ervoor gekozen het bedrijf op te splitsen en de delen afzonderlijk in de etalage te zetten. Vakbonden en aandeelhouders hebben nu een akkoord gesloten over de verkoop van de onder delen. IPV blijft op papier be staan, omdat alle terreinen en gebouwen in bezit zijn van die onderneming. Aandeelhouders beraden zich nog, wat daarmee te doen. Personeel Het opsplitsen van IPV betreft met name het overnemen van personeel. Simpel gesteld: werknemers van IPV krijgen een andere werkgever. Voor zo ver bekend blijven ze op hetzelf de terrein werkzaam. Voor de zeventien werknemers die wor den ontslagen, is een sociaal plan opgesteld. Kopers van IPV-onderdelen zijn: Thermphos (magazijn- en technisch medewerkers), Sodexho (catering en wasruim te), Atos Origin (ICT en telefo nie), Delta (energie) en SGS (la boratorium). CAO Vakbonden onderhandelen morgen nog met SGS over de verkoop. De bonden willen dat SGS het nieuwe personeel laat werken onder een CAO. Het be drijf wil geen CAO voor werk nemers. „Dat betekent dat elke werknemer apart moet onder handelen over de eigen arbeids voorwaarden", zegt FNV-be- stuurder J. Plat. „Niet de vakbond, maar de onderne mingsraad speelt bij dat soort gesprekken een rol. De vakbon den kunnen een onafhankelij ker positie innemen en ook de arbeidsvoorwaarden regelen voor mensen die niet zo goed zijn in onderhandelen." De vakbonden zetten in op het afsluiten van een CAO. „Onze leden bepalen uiteindelijk wat ze willen. Als ze voortaan zelf w illen onderhandelen, kunnen we niets anders dan ermee ak koord gaan." door Rob Paardekam GOES - Er wordt toch een sportherfstweek gehouden in Goes tijdens de komende herfst vakantie. Het organiserende co mité gaf er vorig jaar november de brui aan, maar de nieuwe Goese welzijnsorganisatie SMWO Welzijn wil het evene ment nieuw leven inblazen. De sportherfstweek wordt jaar lijks gehouden in de herfstva kantie en is bedoeld om de j eugd tot en met veertien j aar te stimu leren deel te nemen aan sport en spelactiviteiten. De gemeen te Goes, de Goese Sportraad, Sportpunt Zeeland en sportop- leiding CIOS waren de oor spronkelijke initiatiefnemers. Vorig jaar leek er na zeventien jaar een eind te komen aan de sportweek, toen de organiseren de commissie het bijltje erbij neerlegde. Het evenement zou, ondanks zijn 1400 bezoekers, over de top heen zijn en slechts kunstmatig in leven worden ge houden. Bovendien was er wat frustratie over de medewerking van sportverenigingen en de ge meente. De Goese Sportraad, een ad viesorgaan voor de gemeente, toonde zich uitermate ontstemd over het besluit van de organise rende commissie. De toenmali ge voorzitter sprak zelfs over een 'verlies voor de hele ge meenschap'. Het evenement zou koste wat kost behouden moe ten blijven. De sportraad krijgt haar zin, want de sportherfstweek krijgt tijdens de komende herfstva kantie zijn achttiende editie, zij het in een iets bescheidener vorm: het duurt maar drie da gen. De SMWO Welzijn, die de week coördineert, vult twee da gen in en het CIOS één dag. Op de dinsdag zijn er activiteiten van het sportbuurtwerk in het Sportpunt Zeeland, op woens dag zijn er activiteiten in sa menwerking met de sportver enigingen en de donderdag wordt ingevuld door het CIOS. Het thema is buitensport. Drie dagen bleek op dit moment het maximaal haalbare, maar het is de bedoeling dat het eve nement volgend jaar groter van opzet wordt en weer vijf dagen duurt. Voorzitter D. van de Merwe van de Sportraad is blij met het doorgaan van de sportherfst week. „Natuurlijk is het jam mer dat het maar drie dagen duurt, maar het is beter dan niets." Advertentie met zeezicht Een overvloed aan warme en koude gerechten Grand Hotel Avion Tel.: 0118-410502 foto Dirk-Jan Gjeltema modder bevuilde wegen en het gevaar van landbouwverkeer in het algemeen. Het Re gionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) presenteerde gisteren twee spots onder het motto 'Let meer op landbouwver keer'. Vóór de actie begon vielen er in Zee land jaarlijks gemiddeld drie doden door besmeurde wegen. Nadien is dat er gemid deld 'slechts' één. „Er gebeuren niet zoveel ongelukken", constateerde B. Vroonland van verkeersveiligheidsorganisatie 3VO gisteren. „Maar als er iets gebeurt, is het vaak ernstig." Tussen neus en lippen door liet hij ook nog even weten dat hij het onbe grijpelijk vindt dat tractoren zijn vergeten bij de verplichtstelling van de dodehoek spiegel. „Landbouwvoertuigen worden steeds groter en hebben net zo goed met het probleem dode hoek te maken." Zijn vriend nam haar man mee voor een rondvlucht bo ven Zeeland. Zelf bedankte de Souburgse voor de gele genheid: vliegen deed ze wel eens, maar met niet minder dan vier straalmotoren. In zo'n geval met maar één mo tor en twee van die ielige vleugeltjes zag ze niks. Maar ze zou zwaaien, als de twee aviateurs in het lucht ruim boven hun huis zouden verschijnen. Op het geschat te tijdstip van overkomst hield ze woord en stond in de tuin met volle overgave het toestel toe te wuiven. Ze za ten wel erg hoog, vond ze. Hoe hoog zag ze vijf minuten later, toen het vliegtuigje vol gens afspraak boven Oost- Souburg cirkelde. Zouden ze haar gezien heb ben, de passagiers van de KLM-lijnvlucht naar Brus sel? De buren in elk geval wel....

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33