Versieren op de millimeter Het is toch een toffe kleur Cosmetica Graffiti Passie Rokerig Nacht 29 WINTER Nagelstyliste Jessica Groenenberg verovert de top donderdag 19 september 2002 Face Graffiti' wordt het helemaal volgens de nieuwe lijn 'Decadence' van No 17 van Boots. Cy- berbabes mogen aan de slag met sjablonen, zodat ze met de oogschaduw bij voorbeeld een sterretje op de wang kunnen maken. Met de 17 Decadent Glow Highlighter gooi je er wat glans tegenaan. Gouden roze voor overdag, een zonsopgangkleur en lila zilver, de sterren voor 's avonds. Met de blauwgroene, gouden en roze nagelstickers, pruimenpaar- se lak en transparante topcoat van de 'Wrapped Around Mv Finger' nagelkit kun je lekker creatief aan de slag. 'Purple Chic' van L'Oréal gaat ook voor theatraal, maar met nadruk op roze en paarse tinten, en donkere maar warme kleuren voor de ogen zoals Chocolat, Violetta (nagellak) of oogschaduwpotloden Muscat 303 of Lilas Glace316. Ook Bourjois kiest niet per se voor donker, eerder bejubelen ze de 'veelzijdige vrouw' met 'Chassé-Croisé'. Dus de ene dag in 'zinderend rood' (zoals de lippenstift Rouge Volcano pour Soprano) en de andere dag toch een beetje mysterieus met bei ge. De raadselachtige blik is echter overal aanwezig, want ook bij Bourjois ligt de nadruk op de ogen. No7 van Boots baseerde de winterlook op de Incacultuur en Zuid-Amerikaanse passie. In 'Colourwheels of Pas sion' vind j e een crème-oogschaduwhighlighter en een lipco- lour. Ook de lipglosses kregen een Zuid-Amerikaans vleugje met koffie- en karamelkleuren. Natuurimpressies ook bij Maybelline. Express Blush laat je wangen 'gloeien als het avondrood', de lippen krijgen roos achtige tinten met 'Moisture Whip'. De nagels zijn kort en hebben donkere kleuren. De oogopslag van een filmster wordt gedo mineerd door zwart. Neem een Catherine Zeta Jones of Kate Hudson: zij kiezen voor een rokerige oogopslag, die al populair is sinds Marilyn Monroe. Ditmaal echter geen tra ditionele houtskool- of chocoladetinten: een rookeffect kun je ook met kleur bereiken. Voor de Black-Angel collectie koos MaxFac- tor dus voor donkere bessentinten, grijsgroen en tin, gecom bineerd met zilverspikkels. Voor de lippen is er dan Chrush- ed-Rose nr. 238, maar wel subtiel, niet te 'glossy' en alweer op een bleke ondergrond (de huid dus). Marbert ontwierp de 'Drama Look' voor een echt 'diva-uiter lijk' in donkerrood, aubergine, oudroze en zalm. 'FaceBase' is de foundation die je dat breekbare, transparante uiterlijk geeft: helemaal als je dan inderdaad de ogen donker maakt. De wimpers zijn daarbij zeer aanwezig zwart wat zorgt voor een opvallend effect. Advertentie Advertentie Ze is een frêle blondine met een ijzeren wil en stevige toe komstplannen. De Middelburgse nagelstyliste Jessica Groenenberg maakt in haar eigen studiootje kunstwerkjes op de vierkante millimeter. Of ze nu een nagelsieraad aan brengt, glass design-nagels zet of haar creativiteit de vrije loop laat in nail-art, ze draait er haar hand niet voor om. In alle rust gaat ze haar gang. Diezelfde rust bezorgde haar on langs een tweede plaats tijdens de nationale kampioen schappen Nail Design in Utrecht. Met slechts zes-tiende punt verschil moest ze een deelneemster voor laten gaan. Maar wie daar op let is een kniesoor, zeker gezien het feit dat Jessica blanco naar de wedstrij d ging. Voor de ervaring. Win nen? Och daar had ze eigenlijk niet over nagedacht... Toch leuk meegenomen. Het geeft haar toekomstplannen in ieder geval een duwtje. fotografie Mechteld Jansen rust. Ik heb niet het systeem van hoe krijg ik zo snel mogelijk jouw geld in mijn zakken. Het is ook afwisselend. Het ene mo ment werk je met een bruidje, het andere moment doe je cor rectie-werk. Zo heb ik onlangs een schitterende nagel gezet bij een vrouw wier vingertopje er na een amputatie weer is aange zet. Alleen de nagel groeide niet goed en niet mooi. Plastische chirurgie hielp niet, maar nu heeft ze tóch een nagel. Als ik die om de drie, vier weken bij werk is er geen enkel probleem. ,,Ik kan al mijn creativiteit kwijt in nagels. Er zijn zo veel mogelij heden. Van nail-art tot glasnagels, en van French mani cure tot de puur natuurlijke na gel. Ik wil me nu ook gaan toe leggen op lesgeven. Mijn ideaal is een eigen studio met daarin een behoorlijk aantal werkta fels, die ik verhuur aan collega- stylistes. Op die manier kun je een leuke samenwerking aan gaan. Ik merk nu dat iedereen voor zichzelf werkt, weinig wil uitwisselen en het liefst niets met collega's te maken wil heb ben. In zo'n gezamenlijke studio kun je zowel economisch als so ciaal samenwerken." Annemarie Zevenbergen Hoe lang is het geleden dat je nieuwe kleren voor de zon dag waren? Dat ze minstens twee maanden schoon moesten blijven en dat vlekken met een doekje en koud water naarstig werden weggepoetst?Heel lang! Zondagse kleren zijn uit, nieuw is voor meteen en vies heeft in middels ook zijn aantrekkelijke kanten. Niet echt vies, natuur lijk, want dat stinkt en geeft af. Maar niemand gaat nog naar de kassa om op goed met een vuile zweem korting te bedingen. „Het zijn juist hele dure proces sen, om die kleding zo te krijgen dat die vuilgedragen lijkt. Het moet een beetje goor lijken maar dat mag je er niet uitwassen"", zegt Ouafaa Verzijden, die in de dertien j aar dat ze X-ray in Goes werkt, al heel veel trends voor bij heeft zien komen. Nu is er dan de dirty-look, maar, weet Ouafaa, niet voor alle klanten. „Eigenlijk komt er bij ons niemand echt naar vragen. De jongeren die hier kopen, ko men voor een speciaal model. Ze willen hele wijde, lange broeken met een laag kruis. Soms willen ze wel een bepaalde kleur, maar speciaal naar dirty heb ik ze nooit horen vragen. Het zijn vooral meiden die met broeken naar huis gaan die oud en ver steld moeten lijken, met inge zette stukken en verfvlekken en zo; jongens lopen zelf hun zo men binnen de kortste keren aan rafels. Omdat die dirty-look wel in het 'goede' model gemaakt wordt, verkopen we die ook best veel. Maar er hangt bijvoor beeld een afgewassen, nauw sluitende heupbroek in het rek en die gaat helemaal niet. Ik ge loof dus dat die trend echt op de tweede plaats komt. Bij ons staat het model voorop." „Ha die Mark", roept de X-ray verkoopster als een lange jon- gen binnenkomt. Ze kent haar klanten vaak bij naam, want niet zelden komen ze een paar keer kijken voordat er iets over de toonbank gaat. „Het komt ook door het systeem van klan tenkaarten, hoor. Daarmee krijg je iedere keer de naam onder ogen." Voor Mark hoeft Ouafaa geen vuilgeverfde broek of een jasje uit het rek te halen. Mark draagt hip-hop spullen: wel wijd en los, maar toch veel chi quer, met glanzende stoffen en vaak synthetische materialen. „Hip-hoppers willen dat hun kleren er juist nieuw blijven uit zien." Rachel Verpalen uit Heinkens- zand, die bij Miss Etam in Goes zojuist een vuilgeverfde spij kerbroek heeft laten inpakken, is dan ook beslist geen hip-hop- ster. „Meer een skater"vindt ze zelf. Ze benut een tussenuur om de broek te kopen. Waarom? „Omdat je er nu korting op krijgt en ik heb net mijn kleed geld gekregen. Over het feit dat ze zojuist ruim derig euro heeft betaald voor iets wat er vuil uit ziet, heeft ze nog niet nage dacht. „Het is toch een toffe kleur en die broek is lang ge noeg. Bij mij zijn ze dikwijls te kort." Voor Rachel gaat het dus ook om het model. De dirty-look neemt ze op de koop toe. Mieke van der Jagt Nieuw met een afgedragen uiterlijk scoort. foto Dirk-Jan Gjeltema Nagels zijn de grote liefde van Jessica Groenenberg. beurs. De opdracht voor deze wedstrijd was onder meer het vervaardigen en aanbrengen van een set zo natuurlijk moge lijke, elegante kunstnagels met French manicure. French mani cure is een klassieke manier van nagelbewerking waarbij de ge lakte (kunst)nagel aan het uit einde wordt voorzien van een wit randje. De techniek werd ooit bedacht door stylist Jeff Pink. Hij deed dat op verzoek van een Hollywoodproducer die dejnagels van zijn sterren zo ge lakt wilde zien dat ze probleem loos 'combineerden' met alle kleding die de ster in een film droeg. In eerste instantie werd de French manicure uitgevoerd in een transparante basislak en een wit randje, maar gezien de modetrends zijn er nu diverse kleurcombinaties te verzinnen, compleet met glittertjes in de lak. Het aanbrengen van het randje aan het eind van de na gel, gebeurt zonder hulpmidde len. En dat vergt dus een vaste hand. Jessica: „Ik denk dat ik zilveren handjes heb." Een leven zonder 'nagelen' kan ze zich ook niet meer voorstel len. „Ik vind het heerlijk om op deze manier met mensen om te gaan. Het is een leuk en heel cre atief vak en ik doe het in alle gesukkeld tot ik op het terras van het restaurant dat mijn partner en ik in Domburg heb ben, een vrouw zag zitten met echt schitterende nagels. Via haar ben ik in contact gekomen met de Amsterdamse nagelsty liste Tilly Westerveld. Zij heeft een opleidingsinstituut en haar eigen cosmetica-lijn. Vanaf dat moment is zij mijn trainster. Ik gebruik ook haar producten, omdat ik daarmee het beste werk." Jessica begon met 'nagelen' in Domburg, in een klein kamertje. Vriendinnen kwamen en er stond een blikje op tafel waar de meiden voor hun nieuwe nagels een bijdrage in konden stoppen. „Dat kon een gulden zijn, of een tientje. Maar ja, dat was natuur lijk niet echt het grote geld. La ter ben ik bij mijn ouders in huis verder gegaan en 2,5 jaar gele den ben ik hier mijn studiootje begonnen." Lachend: „Ik vergeet nooit de eerste nagel die ik zette. Ik had in een Amerikaanse supermarkt zo'n pakketje gekocht. Met kwastje, acryl en alles. Hart stikke troep, maar er kwam wel een goede nagel uit." Voor Jessica is er nu een leven vóór en en leven na De Wed strijd. Zeker nu ze tot de top twee van Neerlands nagelstylis ten behoort. Wat in eerste insta- tie een grapje leek, werd al snel serieus. „Ik ben naar Utrecht gegaan om wedstrijdervaring op te doen. Winnen was niet mijn uitgangspunt. Van te voren heb ik ook vrijwel niet geoefend. Ik heb heel rustig gewerkt. Als j e die andere deelnemers zag... Die waren soms zo gestresst. Er wa ren er zelfs die hun masseur hadden meegenomen." Jessica: „Dat ga ik de volgende keer ook doen, lijkt me wel lekker." De Nederlandse kampioenschap pen nagelmodellage Nail De sign worden georganiseerd door het vakblad Prof Nail in samen werking met de Utrechtse Jaar- Op zoek naar een toekomst vertrok Jessica op haar twintigste naar Amerika. Ze ging er werken als nanny. „Ik wist nog niet wat ik wilde en had zo iets van ik zie wel. Op een ze ker moment liet ik daar acry lna- gels zetten. Dat ging allemaal prima, tot ik bijna twee jaar la ter terugkwam in Nederland en hier niemand kon vinden die mijn nagels opnieuw kon doen. En dat terwijl ik in Amerika haast struikelde over de na gelshops. Tja, toen was mijn keuze gemaakt. Maar een oplei ding volgen viel niet mee. Ik wist de goede adressen niet. Ik heb toen een naar iaar wat aan- Na de zuurstoktinten van afgelopen zomer gaat de cosmetica deze winter weer de donkere kant op. Maar wel met een beetje kleur. Visagisten lieten zich inspireren dooi de salsa, Wuthering Heights, de 'diva Look' en het 'mysterie van de nacht'. Centraal staat een raadselachtige blik. Bij Dior bijvoorbeeld zijn er volop etnische invloe den. 'Street Sweet' en 'Street Casual' hebben de kleuren van de herfst: goudtinten als zachtbeige, heldergoud, crème en ivoor, met daarnaast chocolade, karamel en paarsgrijs. Bij de oogschaduws in deze kleuren krijgt de mond een sterk accent, met Rose Radiant 414 of Rose Projecteur 454 respectievelijk een bruinige en een rode tint. Belangrijk detail: de huid hoort hierbij 'doorschijnend'te zijn. Het 'Mysterie van de Nacht' is ook een be langrijk make up-thema. Vandaar 'Intriguing Night', het kleurenpalet van Lancaster. Nou ja kleur, eerder zwart met een tintje. De Kohl Eye pencils zijn er in Black Green 302 en Black Blue 303. Ook diep donkere tin ten voor de ogen, Black Clover 302 (blauwe tinten) en Black Fever 301 (met roodbruine tinten). Erg nachtelijk inderdaad. Daarbij draag je een Mauve CD50, bijna zwarte tint, of Burgundy WD49 juwelier modeaccessoires M&M Diesel Sarlini Fossil Molière Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29