Bennie Provoost enig in zijn soort Bloedeloze 0-0 in Terneuzen Voortvarende start voor sterk Sinar'75 Zestienjarige dammer behoort nu al tot de Zeeuwse top Williams ongedeerd bij ongeluk Zwemcoach vrijgesproken FBK Games opgewaardeerd Duitse schaatsbond doet knieval Megawinst in Salt Lake City Sauber kan straf ontlopen Van Acker en Krappen bij Overdam memorial uitslagen Honig verliest in dambeker Zeeuwse atletes op derde plaats Lichte roeiers blinken uit op WK in Sevilla donderdag 19 september 2002 door Frits Bakker AAGTEKERKE - Het contrast is zuiver toeval. De posters van snelle motoren, op de slaapka mer van de jonge damkampi- oen, zijn er zo maar opgeplakt, omdat hij het zelf wel mooie plaatjes vond. De zestienjarige Bennie Provoost uit Aagtekerke heeft verder niets met lawaai en met motoren. „Het is dat ik een brommer nodig heb om naar school te rijden..." Want al zijn vrije uurtjes gaan verder op aan een sport die doorgaans in een serene stilte wordt bedreven: dammen. Hij is veruit de jongste in het Zeeuwse team van PWG uit 's-Gravenpolder, dat zaterdag in Dordrecht aan de competitie in de nieuw gevormde hoofd klasse begint. De andere zeven spelers, onder aanvoering van de zestigjarige provinciale kampioen Cees Rijk, lopen veel langer mee in de sport die in Zeeland langzaam dreigt uit te sterven. Bennie Provoost, die een admi nistratieve opleiding volgt aan het ROC in Middelburg, kijkt te gen een kloof van minstens vijf tien jaar aan als hij aanschuift voor een partij tegen de andere spelers van zijn team. Vóór hem is er al tien jaar geen jonge spe ler meer doorgebroken, na hem kan zeker niemand in zijn scha duw staan. Provoost is enig in zijn soort. Op het Zeeuws kampioenschap voor junioren (tot twintig jaar) haalde hij dit jaar spelenderwijs een score van honderd procent en eigenlijk heeft hij daar niets meer te zoeken. „Ik moet mee spelen om me voor het NK te plaatsen, maar het is wel triest gesteld met de jeugd in Zeeland. Bij de clubs wordt er heel weinig aan opvang en opleiding ge daan." Partijtjes Bennie is thuis de enige van acht kinderen die het dammen van zijn vader heeft geleerd. „Mijn oudste broer zit op voetbal en judo, de vier andere broers en twee zusjes doen niet aan sport", vertelt hij op de kleine zolderkamer die uitkijkt op een boerenerf, waar zijn vader (die aannemer is) eenden, kippen, geiten en konijnen houdt. „Ik speelde al partijtjes tegen mijn vader toen ik acht was en werd op mijn tiende jaar al jeugd kampioen van de club Zijn eerste titel aan het dam bord opende de weg naar nog veel meer successen. De bekers op zijn kamer zijn niet meer te tellen. „Hoeveel keer ik Zeeuws kampioen bij de jeugd ben ge weest, weet ik zelf niet meer. Bijna was ik het vorig jaar ook in mijn eerste kampioenschap bij de senioren. Cees Rijk werd heel verrassend winnaar, ik ein digde op de tweede plaats." Zeeuwen Bennie Provoost hoeft nu al niet meer onder te doen voor Zeeuw se topspelers als Daaf Kasse, Cees Rijk, Aart Walraven en Ar- jo Kousemaker, die net als hij voor PWG spelen. „Alleen Johnny de Leeuw is wel ietsje beter dan de rest", vindt Pro voost. „Ik was op het SNS Zee land Open, in Goes dit jaar, de beste van de Zeeuwen. Voor mijn gevoel had ik daar nog één of twee partijen meer moeten winnen." Dat toernooi was het eerste aan sprekende succes op nationaal gebied, na titels bij de adspiran- ten en pupillen. De jonge Pro voost duelleerde in Goes onbe vangen met gelouterde spelers als de Oekraïner Wadim Wirny, de ex-wereldkampioen, die hij op een keurige remise hield. De Zeeuwse juniorenkampioen viel op door zijn mentale weer baarheid en tactische kennis. ,Ik heb mezelf aangeleerd om in elke fase van de partij te blijven knokken", verklaart hij de snel le progressie die hij maakt. „Het heeft veel met concentratie te maken. Mijn zwakste punt is nu nog het afmaken van een partij. Ik heb vaak betere standen op het bord, maar laat het dan toch nog lopen. Beter staan en het ook afmaken, dat is de kunst. Je moet er in de eerste plaats men taal sterk voor zijn, maar erva ring is natuurlijk ook belang Bennie Provoost, de jongste uit het team van PWG, begint zaterdag aan de competitie in de hoofdklasse. foto Ruben Oreel rijk. En ik krijg training op afstand van Toby Hage, dat helpt natuurlijk ook om sterker te worden." Zijn grote technische kennis heeft hij opgedaan in onderlin ge partijen, uit boeken en op in ternet. „Mijn oom, die in het be stuur van de Zeeuwse dambond zat, heeft me, toen ik acht was, het eerste boekje over dammen gegeven. Nadat ik dat had gele zen, ben ik me nog meer gaan verdiepen in partijen, combina ties en analyses." Toen hij op de basisschool zat, zat hij al twee tot drie uur per dag in boeken te kijken. „Ik kwam uit school, ging naar mijn kamer en na het eten ging ik weer verder. Urenlang kon ik partijen bekijken, bijvoorbeeld van Ton Sijbrands, die in mijn ogen de meest geniale dammer ter wereld is. Hij is zelfs beter dan Tsjizjov, de wereldkampi oen." Zelf damt hij nu ook op in ternet, tegen onzichtbare tegen standers. Het tempo ligt. laag: zo'n drie zetten per week. „Ik heb in een jaar tijd maar drie partijen gespeeld, omdat je na elke zet één of twee dagen moet wachten op de tegenzet. Maar zo kun je elke zet wel tot in de tail bestuderen." Harkers Het debuut in de hoofdklasse, die na vorig jaar werd gevormd uit de beste teams uit twee eer ste klassen, is voor de Zeeuwse dammers van PWG weer een stap hoger. De promotie kwam pas heel laat in zicht door een tactische manoeuvre. Provoost: „In de eerste helft speelden we met de beste spelers op de eerste borden. Dat hebben we omge zet, omdat het niet zo goed uit pakte." ,Met de beste spelers op de laat ste borden en de puntenharkers (die spelen om niet te verliezen) tegen de betere tegenstanders ging het opeens goed draaien. We wonnen zes wedstrijden op rij en kwamen daardoor nog net bij de eerste zes in de eind stand." Voor het eerste duel reizen de Zeeuwen zaterdag naar Dor drecht. Met welke tactiek die te genstander wordt bestreden, wil Bennie Provoost nog niet prijsgeven. „Ik weet het nog niet. We komen altijd samen bij het restaurant van Kanters, net voor de Moerdijkbrug. Daar drinken we een bakje koffie en spreken we de tactiek door. Het wordt vast een moeilijk jaar, met al die nieuwe tegenstan ders, maar ik denk wel dat we meekunnen in deze klasse." PALM BEACH - Venus Williams is bij een auto-ongeluk m Florida met de schrik vrijgekomen. De Amerikaanse tennis ster was met haar 37-jarige halfbroer en diens vrouw onder weg toen het ongeluk gebeurde. Volgens vader Richard Williams raakte geen van de inzitten den ernstig gewond. De precieze toedracht van het ongeval as nog onbekend. SID SYDNEY - De vooraanstaande Australische zwemcoach Scott Volkers is vrijgesproken van seksueel misbruik van zijn voormalige pupillen. De openbaar aanklager in de staat Queensland oordeelde dat er te weinig bewijs was om hem fe veroordelen. Volkers coachte olympisch en wereldkampioene Susie O'Neill en voormalig wereldkampioen Sam Riley. De aanklager kreeg klachten binnen van zeven andere zwem mers, onderwiedriemeisjesonderdezestien jaar. Volkers, va der van twee kinderen, zou zijn pupillen begin jaren '80 heb ben misbruikt. RTR HENGELO - De FBK Games zijn door de internationale atle- tiekfederatie IAAF opgewaardeerd. Met ingang van 2003 behoort het atletiekgala in Hengelo tot de Grand Prix I. Daar mee gaat een lang gekoesterde wens van de organisatie in ver vulling. De FBK behoorde sinds 1994 tot de categorie Graitd Prix II. Op grond van de nieuwe indeling zal de FBK Games voortaan minimaal veertien onderdelen moeten organiseren, waarvan zes disciplines voor mannen en zes voor vrouwen. Door de IAAF worden twee onderdelen aangegeven. ANP INZELL - Anni Friesinger en Claudia Pechstein hebben de Duitse schaatsbond tot een knieval gedwongen. De bond ging in Inzeil schoorvoetend akkoord met ruimere reclamemoge lijkheden voor de schaatsters. De olympisch kampioenen eis ten drie van de zes reclamevakken op de tenues zelf te mogen invullen. De bond wilde niet verder gaan dan twee vakken. Daarop weigerden de vedetten het door de bond voorgelegde contract voor het komende seizoen te ondertekenen en span den ze een rechtszaak aan tegen de bond. SID SALT LAKE CITY - De olympische winterspelen in Salt Lake City hebben een winst van 100 miljoen dollar opgeleverd. Dat heeft Fraser Bullock, de voorzitter van het organisatiecomité SLOC, in Salt Lake City verklaard. De winst is geen record in de olympische geschiedenis. De zomerspelen van LosAngelës 1984 zijn recordhouder met 225 miljoen dollar. RTR/ANP LONDEN - Sauber kan de straf tegen de Braziliaanse courenr Felipe Massa ontlopen als het formule-1 -team volgende week zondag bij de Grand Prix van Amerika Heinz-Harald Frerft- zen als vervanger laat rijden. De FIA besloot Massa bij de eei - stevolgende race tien plaatsen op de startgrid achteruit te zetten, nadat hij vorig weekeinde in Monza een ongeluk ver oorzaakte. Sauber wil nu Frentzen als vervanger laten rijden om de vijfde plaats in het algemeen klassement voor teams te behouden. RTR f.w»- - Sjaak Swart is aandachtig toeschouwer bij jeugdinterland van onze sportredactie MIDDELBURG - De darters Jean-Paul van Acker en Karin Krappen maken zondag hun op wachting bij de Jelmer Over dam memorial in Middelburg. De winnaar van het evenement krijgt een door de familie van Overdam aangeboden wisselbe ker. De Jelmer Overdam memorial, die in sportcentrum Slaghvaert in Middelburg wordt gehouden, is een wedstrijd ter nagedachte nis aan de competitieleider van de Zeeuwse Dartsfederatie (ZDF) Jelmer Overdam. Over dam overleed plotseling in april van dit jaar. Het bestuur van de ZDF besloot daarop een memo rial te organiseren. „We hebben de familie van Jel mer geïnformeerd en die vond het natuurlijk prachtig. Wij als bestuur van de dartsfederatie hebben geprobeerd om de fami lie zoveel mogelijk te steunen na zijn overlijden. Zondag zullen leden van de familie ook aanwe zig zijn om naar de verrichtin gen van de darters te kijken. De opbrengst van de memorial zal naar een goed doel gaan. Welk doel dat zal worden zullen we door de familie van Overdam la ten beslissen", vertelt Erik Vie ring, bestuurslid van de ZDF. De memorial is niet eenmalig, maar moet elk jaar terugkeren. Viering: „We willen het eerste rankingtoernooi van elk nieuw seizoen de Overdam memorial gaan noemen. Dat wil dus zeg gen dat het niét elk jaar in Mid delburg is, maar gewoon op de plaats waar die rankingwed- strijd gehouden wordt. De win naar van zo'n rankingtoernooi zal dan naast de gewone prijs, ook de wisselbeker ontvangen." De memorial van dit jaar telt niet mee voor een ranking. Atletiek Een verdediger van Nederland duelleert met een Belgische aanvaller. foto Camile Schelstraete Steenwijk. Resultaten Zeeuwse combi- ploeg in landelijke finale derde divisie. Wendy Docters (Scheldesport): hoog springen, vierde plaats (1.50 meter); 100 meter horden, achtste (19.39 seconden). Sandra de Block (RKKAV): 3000 meter, derde plaats (11.04,12 minuten). Veerle Vermaire (Dynamica); 800 meter, twee de plaats (2.31,09 minuten); versprin gen, achtste plaats (4.13 meter). Marjo Vermaire (Dynamica): speerwerpen, achtste plaats (22.92 meter). Dorien Dek (AV'56): 400 meter, tweede plaats (60.04 seconden); 100 meter, vierde plaats (13.15 seconden). Vera Wisse (Dynami ca): discuswerpen, eerste plaats (38.15 meter); kogelstoten, tweede plaats (10.81 meter). Zweedse estafette: vierde plaats (2.31,10 minuten) Badminton District Zuid-West. Hoofdklasse: Si- nar'75 1-Schollevaar 2 6-2. Regio Zee land. Derde klasse (afdeling 71): Astroden 1-Sinar'75 2 4-4, Marathon 2- Terneuzen 2 3-5. Vierde klasse (afdeling 72): Den Ossaert 2-Sjuttul 1 2-6, Schepnet 1-Den Ossaert 1 6-2. Vijfde klasse (afdeling 73): Schepnet 2-Sinar'75 4 3-5, Astroden 2-Kats 11-7. Vijfde klasse (afdeling 74): Kats-Den Ossaert 3 2-6. Zesde klasse: Rillandia 5-Terneuzen 4 0- 8, Asteroden 4-Schepnet 31 -7, Pluumpje 2-Marathon 5 5-3. Paardensport Jerez. Wereldruiterspelen. Springen. Stand na eerste onderdeel, jachtsprin- gen: 1Markus Fuchs (Zwi) Tinka's Boy 0, 2, Levallois (Fra) Diamant de Semilly Ecolit 0,16, 3. Ludger Beerbaum (Dui) Gladdys 0,50, 4. Wylde (VSt) Fein Cera 1,55, 5. Bertran de Balanda (Fra) Crocus Graverie 1,77, 6. Zetterman (Zwe) Rich- mont Park 1,87, 7. Fernandez Sender (Mex) Bohemio 2,06,8. Navet (Fra) Dollar du Murier 2,29, 9. Becker (Dui) Dobel's Cento 2,29, 10. Pessoa (Bra) Baloubet 2,79, 20. Bruggink/Joël 4,21, 21. Hoorn- /Hascal 4,28, 23. Dubbeldam/De Sjiem 4,90, 35. Lansink (Bel) AK Caridor Z 5,80, 79. Tops/Roofs 13,38. Landenwedstrijd: 1. Frankrijk 4,22, 2. Duitsland 7,69, 3. Zweden 9,02, Neder land 13,39. Vierspan, stand na dressuur: 1 Chardon (Ned) 34.08, 2. Brasseur (Bel) 36.32, 21. Weusthof (Ned) 55.04. Roeien Waco (VSt). Challenger, 50.000 euro Eerste ronde: Wesse's (Ned) Hawk (VSt) 6-4 7-6 (8), Kempes (Ned) - Sarstrand (Zwe) 6-7 (1)6-2 6-4. Volleybal Middelburgse Bedrijfsvolleybal Vereni ging. Eerste klasse. DGA fin. adv. - Artli tos 8-0, AKZ verzekeringen - Zeeuwse ei landen 2-6, Rabo Beveland - Tecona 2-6, HZ sport - Murre moens 6-2. Tweede klasse: Piet Voskamp/'t Zand - LVV 7-1. RTC de Singel - Raab Karcher 0-8, Delta consult/Dauwendaele - Bosma elektro 0- 8, PSW - Delta 0-8. Derde klasse: SV Düo- /Parc central - Indoor karting 0-8, Posei don/ziekenhuis Walcheren - Nehalennia 8-0, Provincie Zeeland - Bowl de Kruit molen 2-6, Schoonen elektro - SVA/Kod- deO-8. Vierde klasse: ROCZeeland Ban doeng 4-4, CZ groep zorg - Plu 2 0-8, HZ sport 2 - Gemeente Middelburg 8-0, De Voogd - PZC 2-6. Vrouwen. Eerste klas se: Renault Dijkwel/SVS - Tènce/Dau- wendaele 7-1, Bakkersland/Dauwendée Ie - Smith kaas 1 -7, Jachtwerf Goes - LVV 3-5. Tweede klasse: Wijk Klarenbeek Breedijk/SVS 4-4. Schoonm.bedr. Si mons 't Ken net 4-4, Bakker Schrieks/MZ Ardita 1-7, Justitie Middelburg - Poaei- don/ziekenhuis Walcheren 4-4. Wielrennen Ronde van Spanje. Elfde etappe, Alcobendas-Collado Villal- ba: 1. Lastras(Spa) 166,1 km in3.55.54)2. Zubeldia (Spa), 3. Möller (Den) 0.02, 4. Millar (Sch) 0.09, 5. Casagrande (Ita), 6. Di Luca (Ita), 7. Sevilla (Spa), 8. Simoni (Ita), 9. Jeker (Zwi), 10. Heras (Spa), 88. Moerenhout 11.34,168 en laatste: Blijle- vens 21.51. Klassement: 1. Sevilla 37.15.08, 2. Aitor Gonzalez (Spa) 0.01, 3. Heras 1.42, 4. Mayo (Spa) 2.04, 5. Belokl (Spa) 2.04, 6. Zubeldia 2.47,113. Moerenhout 1.29.35, 165. Blijlevens 2.10.57. Ronde van Rijnland-Palts. Eerste etappe, Saarburg-Trier: 1. Lang (Dui) 132,9 km in 3.15.21, 2. Schweda (Dui), 3. Beat Zberg (Zwi), 6. Vierhouten (Ned) 0.15, 28. Boven 1.25, 37. Van Dijk, 73, Engels, 74. Dekker, 93. De Groot 4,54. Goes. Negende wedstrijd Van Dijke avondcompetitie. Categorie A: 1. Johny van de Klooster; 2. Dirk van Dam; 3. John van de Vreede; 4. Corné van Ast; 5. Wilco Jonker. Categorie B: 1. Jack van der Horst; 2 Ko Schrier; 3. Jan Meijers; 4. Kees Hoogerland; 5. Jaap Weststrate. van onze sportredactie MIDDELBURG - Het eerste team van Sinar'75 is de compe titie in de hoofdklasse van de badmintoncompetitie in het district Zuid-West voortvarend van start gegaan. Met afgete kende cijfers (6-2) werd Schol levaar 2 uit Capelle aan den IJs- sel verslagen. Met die uitstekende start geeft Sinar'75 1 het hoge verwach tingspatroon voor deze compe titie nu al een beetje gestalte. Drie teams die in deze hoofd klasse uitkomen zijn naar deze klasse gepromoveerd en drie an dere teams eindigden vorig sei zoen onder Sinar in de rang schikking. De wedstrijd tegen Schollevaar 2 kende vrij veel driesetters, maar over de gehele lijn was de thuisploeg beter. Vooral Patrick Caljouw maakte indruk door te genstander Jim van Cauter vol strekt kansloos te laten met de cijfers 15-3 en 15-4. Sinar'75 1-Schollevaar 2 6-2. ME: Patrick Caljouw-Jim van Cauter 15- 3 15-4; Wouter Phaff-Ulrich Linger H-15 15-11 9-15. VE: Stephanie Potter-Helene Hofland 11-3 11-6; Eveline van de Hof-Anja de Rek 5-11 11-9 11-3. GD: Patrick Caljouw- /Stephanie Potler-Henk Jan Lam- mers/Anja de Rek 11-5 11-9; Marcel van Asperen/Eveline van de Hof- Ul- rich Linger/Helene Hofland 5-11 11-7 11-7. MD: Patrick Caljouw- jWouter Phaff-Henk Jan Lam- mers/Jim van Cauter 15-11 8-15 15- 13. VD: Stephanie Potter/Eveline van de Hof-Helene Hofland/Anja de Rek 10-13 7-11. ZIERIKZEE - John Honig is in de eerste ronde van de onderlin ge dambeker Goes-Zierikzee verrassend uitgeschakeld. Ho nig kwam in zijn partij tegen de jeugdige Leonie de Graag gaan deweg de partij steeds nadeliger te staan en hij kon een winnende doorbraak van De Graag uitein delijk niet meer voorkomen. Ineke Flik weert verloor van Jan Sonnevyle, die in het midden spel een schijf voor was geko men door een hielslag. Tegen het eindspel merkte Flik weert een voor haar winnende slagzet niet op, zodat verlies niet meer te voorkomen was. Chiel Poulisse verloor van Rein den Toonder, die in het eindspel met een fines se toesloeg. Cees Rijk won van J an Schot en J ohan Tilroe speel de remise tegen Jan Sinke. door Aector Dooms TERNEUZEN - Sjaak Swart bekijkt jaarlijks veel wedstrij den van Jong Oranje en de jeugd van Ajax. Gisteren was de ex- topvoetballer van Ajax en voor malig international in het Zui dersportpark van Terneuzen aandachtig toeschouwer bij het oefenduel tussen de elftallen van Nederland en België tot 17 jaar, dat in een bloedeloze 0-0 eindigde. Een enkeling herkende het brui ne gezicht van mister Ajax, die in de zestiger en zeventiger ja ren met de Amsterdammers in ternationale successen behaal de. Swart liet zich op de tribune van de voetbalvereniging Ter- neuzense Boys opvallend in woord en gebaar gelden. „Tjon ge, jonge, ze kunnen nog geen drie keer de bal naar elkaar spe len. Er springen veel te veel bal len van de voeten. Dat deden we vroeger toch anders", uitte hij zijn kritiek met een typisch Am sterdams accent. Om zich even later te veront schuldigen. „Och, er zit best wel talent bij. Maar vanavond komt het er niet uit. Neem nou zo'n spits als Ryan Babel van Ajax. Die moet niet door de lucht wor den aangespeeld. Die jongen moet de ballen in de voeten krij gen", verzekerde de kenner van het Nederlandse jeugdvoetbal. De Nederlandse bondscoach Ruud Kaiser vond dat beide ploegen aan elkaar gewaagd waren en was niet eens ontevre den. „Het was ons eerste echte oefenduel van het nieuwe sei zoen. België was al verder. Babel en Tim Janssen van PSV zijn bij ons normaal twee scorende spit sen." De brilscore was volgens de Bel gische coach Patrick Klinken berg gemakkelijk te verklaren. „De vei'dedigers waren de aan vallers de baas. Ik miste een aantal belangrijke spelers door blessures, maar daar wil ik me niet achter verschuilen. We heb ben net een toernooi in Polen achter de rug. Dat hadden we voor op Nederland." Zo groeide Siebe Blondelle, spe lend voor Vitesse, voor België uit tot de beste man van het veld Dat had ook Sjaak Swart ge zien. „Maar ook die nummer tien bij België, Prince Asubon- teng van Germinal Beerschot wasgoed. Jammer dat hij gewis seld werd." Hoogtepunten Het duel, dat ter voorbereiding op de kwalificatieronde voor het EK werd gespeeld, kende weinig hoogtepunten. Zo waren voor Oranje Dennis Schaap (Utrecht) voor rust en Tim Vinc- ken (Feyenoord) na rust (door Swart tot de beste Nederlandse aanval bestempeld) en Damien Galucci (AS Nancy) voor België nog het dichtst bij een treffer. De gevaarlijkste man was nog Blondelle maar zijn schoten werden gepareerd door doel man Armand van den Top, zijn ploeggenoot bij Vitesse. Sevilla. WK, vierde dag, herkansingen. Mannen, open klasse Dubbelvier (eer ste 3 in halve finale). Derde race: 1 Wit Rusland 5.49,92, 2. Verenigde Stalen 5.52,76, 3. Nederland (Rom Colthoff, Dirksmeier, Schuuring, Vermeulen) 5.56,47, 4. Griekenland 5.58,34, 5. Vere nuela 6.23,00. Lichtgewicht- Twee-zonder-stuurman (eerste 2 in halve finale). Derde race: 1 Van Eupen/Hilckmann (Ned) 6.38,90. Dubbelvier (eerste 2 in finale) Tweede race: 1. Nederland (Blankert. De Loos, Van der Linde, Bosma) 5.57,31, 2. Ver enigde Staten 5.59,52. Vrouwen. Open klasse. Dubbelvier (eer ste 2 in finale). Eerste race 1. Australië 6.19,60, 2. Groot-Brittannië 6.23,88, 3. Rusland 6.28,86, 4. Nederland (Smul ders. Hommes. Bus, Dekker) 6.33,03. Lichtgewicht. Dubbeltwee (eerste 3 in halve finale). Tweede race: 1 Van Eupen /Poot (Ned) 7.01,68. Dubbelvier (eerste 4 in finale): 1. Neder land (Pikkemaat, Ter Beek, Van Os, Klin kers) 6.36,00. Tennis Istanboel. Challenger, 75 000 euro Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) Okkayun (Tur) 6-4 6-0, Phau (Dui) - Van Lottum (Ned/5) 2-7 7-6 (4) 7-6 (5), Golo vanov (Rus) - Hemmes (Ned) 6-4 6-7 (4) 7- 6(6). STEENWIJK - De Zeeuwse vrouwen-combiploeg is als der de geëindigd tijdens de landelij ke finale van de derde divisie, die in Steenwijk bij AV Start'78 werd afgewerkt. De Zeeuwse ploeg behaalde vijf podium plaatsen. Sandra dc Block van RKHAV werd derde op de 3000 meter in een tijd van 11.04,14 minuten. Dynamica-atlete Veerle Ver maire kwam op de 800 meter in 2.31,09 minuten als tweede dooi de finish, terwijl Dorien Dek (AV'56) tweede werd op dc 400 meter in 60.04 seconden. Vera Wisse van Dynamica won het discuswerpen met een nieuw persoonlijk record van 38:15 meter en Wisse werd bij het ko gelstoten tweede met 10.81 me ter. van onze sportredactie SEVILLA - De voorwedstrij den en herkansingen op het WK roeien in Sevilla zijn ach ter de rug. Het kaf is van het koren gescheiden, het WK kan nu echt losbarsten. Van de der tien Nederlandse boten zijn er op de helft van het toernooi nog tien in de strijd. Nadat dinsdag al de door bles sures geplaagde twee-zonder- stuurvrouw van Froukje Weg- man en Helen Tanger het veld had moeten ruimen, gingen gisteren de lichte mannen- vier-zonder en de vrouwen- dubbel vier voor de bijl. De Duitsers toonden zich dan wel de kampioenen van de her kansingen door alle boten te kwalificeren voor de volgende ronde, vooral in de ochtend was het oranje boven in Zuid- Spanje. En opnieuw blonk Ne derland uit in de lichte num mers. Zowel bij de mannen als vrouwen plaatsten de nationa le ploegen zich in het niet- olympische veld van de lichte dubbelvier voor de finale. De beide lichte dubbeltweeën varen morgen in de halve eind strijd. De jonge honden Ivo Snijders en Gerard van der Linden wrongen zich nog net voorbij hun Belgische concur renten naar een tweede plek achter de Britten. Marit van Eupen en Hedi Poot hadden de hectische taferelen rond de verstuikte duim van slagroei- ster Poot achter zich gelaten en onderstreepten met soeve rein roeien hun medaille-aspi raties. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21