Heerlijk voetbalgevecht in Kuip Nu heel voordelig chatten en bellen tegelijk! Barcelona vermaakt de aanhang PZC IJsbrand gokt toch Chardon op goud Tweede dagsucces van Pablo Lastras Makaay schittert tegen Bayern 19 Feyenoord voorkomt dankzij Van Hooijdonk rampzalige start (1-1) Advocaat weg bij Rangers Raemon Sluiter kan toch spelen Bergkamp weet weg naar PSV Oranje stijgt op Fifa-ranglijst Braziliaanse ex-spelers overleden Olfers blijft bij Excelsior Libië ontslaat voetbalelftal Ruiters houden schade beperkt donderdag 19 september 2002 van onze sportredactie MUNCHEN - Roy Makaay zorgde er gisteravond met De- portivo la Coruna persoonlijk voor dat Bayern München in ei sen stadion een pijnlijk verlies leed. De Nederlandse spits schoot in de eerste helft al twee keer raak en tekende later in de wedstrijd ook voor de winnende De Duitsers raakten er aanvan kelijk niet door van streek. Sali- hamidzic en Eiber brachten Bayern langszij (2-2) en gaven de favoriet weer alle vertrou wen in een betere afloop. Maar met nog minder dan een kwartier te gaan schoot Makaay weer uit zijn sloffen. Zijn derde treffer was de doodsteek voor de Duiters. Makaay kreeg in de slotfase een applauswissel, die overigens aan de Bayern-aan- hang niet was besteed. AC Milan, met Clarence Seedorf in de basis, had in deze poule weinig moeite met Lens, al kon den de Italianen dat pas na rust echt tot uitdrukking brengen door Inzaghi: 2-0. Moreira deed met een schitte rende volley onverwacht iets te rug. Dat betekende alsnog een enerverend laatste kwartier. Bij Milan maakten Rivaldo, Rui Costa en Inzaghi gauw plaats voor verse krachten, onder wie Tomasson, om de voorsprong uiteindelijk succesvol over de streep te brengen. Groep G. Bayern München (Dui) - Deportivo La Coruna (Spa) 2-3 (0-2 12. Makaay 0-1, 45. Makaay 0-2, 57. Salihamidzic 1-1, 64. Eiber 2-2, 77. Makaay 2-3. Scheidsrechter: Poll (Eng). Gele kaart: Salihamidzic Bayern München), Sanchez (De portivo). Aantal toeschouwers: 40.000. AC Milan (Ita) - RC Lens (Fra) 2-1 (0-0). 57. Inzaghi 1-0, 61. Inzaghi 2- 0, 75. Moreira 2-1. Scheidsrechter: Vassaras (Gri). Gele kaart: Maldini (AC Milan), Diop (Lens). Aantal toe schouwers: 70.259. ANP door Jaap van Essen ROTTERDAM - Vorig seizoen werd wel eens geopperd dat voetballen in de Uefa Cup veel leuker is dan in de Champions League. In de Rotterdamse Kuip bleek dat gisteravond een misvatting. Feyenoord en Ju- ventus leverden in de eerste groepswedstrijd een heerlijk voetbalgevecht. Bij het scheiden van de markt was de eindstand 1-1. Dat was een uitslag waar iedereen vrede mee kon hebben. Op voorhand rekende zowel Feyenoord als Juventus er tenslotte op dat de echte slag moet worden gesla gen tegen Dynamo Kiev en Newcastle United. Feyenoord won vorig seizoen de Uefa Cup en leed sinds 23 okto ber in de twee Europese beker toernooien nu al dertien duels op rij geen nederlaag meer. Toch leert ook Feyenoord af en toe nog een belangrijke les. Die van gisteren was dat het in de top toch wel erg belangrijk is om kansen te benutten. Missers De rust brak gisteren aan met een 0-1 achterstand, door een prachtige treffer van Camora- nesi na een schijnbaar afgesla gen hoekschop. De beste drie kansen van de eerste helft wa ren echter voor de Rotterdam mers geweest. Song zette zowel Pardo als Buffel een keer hele maal vriij voor doelman Buffon. Buffel op zijn beurt bood Pierre van Hooijdonk een enorme kans. Alle drie de kanshebbers bleken kansenmissers. Op zicfrwas de Italiaanse voor sprong overigens helemaal niet GLASGOW - Dick Advocaat verlaat Glasgow Rangers in no vember. Dat heeft een woord voerder van de Schotse club verklaard. De bondscoach ver trekt precies een jaar na de aan stelling van McLeish tot mana gervan de Rangers. Advocaat, die op 27 september 55 jaar wordt, tekende begin van dit jaar een tweejaxng con tract als bondscoach. De KNVB was gisteren niet op de hoogte van het vroege vertrek van Ad vocaat in Glasgow. ANP TURKU - Raemon Sluiter heeft gisteren uit voorzorg een mri- scan laten maken van zijn hand. De Rotterdamse tennisser raak te 's morgens tijdens de training voor de Daviscup-ontmoeting met Finland in Turku gebles seerd. Op de scan was echter niets ern stigs te zien. Sluiter gaat er van uit dat hij morgen kan spelen. Captain Tjerk Bogtstra wil de training van vanmorgen af wachten voordat hij zijn opstel ling voor het duel bekend maakt. ANP onverdiend. Juventus, de kam pioen van de Serie A, verstopte zich in Rotterdam geen moment en toonde zich on-Italiaans daadkrachtig in de aanval. Het grote probleem van Feyenoord lag gisteren overduidelijk op de eigen rechterflank. Daar had Juventus altijd een groot over wicht. Want behalve Edgar Da vids en linksback Birindelli kropen ook Nedved en spits Di Vaio steeds naar die kant van het veld. Gyan had de handen vol aan Di Vaio, de aanvaller die deze zo mer werd overgenomen van Parma. Bleven over Brett Emer- ton en Song om drie man af te stoppen. Dat was meestal te veel gevraagd. Bert van Marwijk slaagde er ook niet in dit pro bleem op te lossen. Niet zo vreemd, want zonder Paul Bos- velt (afwezig wegens familie omstandigheden) was er weinig bij te stellen aan de rechterkant van het veld. Pas na een uur spe len wex-d het probleem voor Fey enoord opgelost, omdat Edgar Davids (uitstekend op dreef trouwens) geblesseerd naar de kant moest. Kunstje Onmiddellijk kreeg Feyenoord weer greep op het duel. En me teen was ook Song weer een van de betere Feyenoorders. Met de gelijkmaker had de Koreaan overigens niets van doen. PieiTe van Hooijdonk des te meer. De man die vorig seizoen in de Uefa Cup zes maal uit een vrije trap scooi'de en onlangs ook tegen Real Madrid dat kunstje weer eens vertoonde, deed het giste ren weer. Het was wel een vrije trap met een hoog zeldzaamheidsgehal te. Nadat Ferrara hands had ge maakt, mocht Pierre van Hooij donk maar liefst driemaal achtereen aanleggen. Tot twee keer toe schoot hij tegen een Ita liaan aan, even zo vaak oordeel de arbiter Lopez Nieto dat de Italianen te snel uit de muur kwamen. Hij had gelijk, maar internationaal komt liet toch maar zelden voor dat een scheidsrechter een vrije trap driemaal laat nemen. Zo kon het gebeuren dat Van Hooijdonk in de 75e minuut (pakweg vier minuten na zijn eerste poging) de bal bij zijn derde poging op rij in de boven hoek deed belanden. De linker hoek van de doelman nog wel, terwijl de Feyenoord-spits een voorkeur heeft voor de rechter hoek. De 1-1 was op dat moment dik verdiend. En eigenlijk ook wel bij het laatste fluitsignaal, aan gezien beide ploegen daarna nog kansen kregen. Feyenoord ondervond dat Juventus niet een ploeggie als FC Twente is. Maar de Rotterdammers lieten ook tegen een van de weinige Italiaanse clubs die nog geld heeft zien ook op dat niveau ge woon mee te kunnen. Dat geeft een goed gevoel voor de komen de twee duels. Feyenoord - Juventus (Ita) 1-1 (0-1). 31. Camoranesi 0-1, 75. Van Hooijd onk 1-1. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Gele kaart: Emerton, Kalou (Feyenoord), Ferrara, Fresi, Nedved (Juventus). Aantal toe schouwers. 41.000. Dinamo Kiev (Oek) - Newcastle United (Eng) 2-0 (1-0). 17. Sjatskich 1-0, 62. Khatskevitsj 2-0. Scheids rechter: Gonzalez (Spa). Gele kaart: Hughes (Newcastle), Sjatskich (Di namo). GPD van onze sportredactie RIJSWIJK - Barcelona huurde Louis van Gaal in 1997 in om de belangrijkste Europa Cup te veroveren. In 2000 was Bar^a een eind op weg, maar was Va lencia te sterk in de halve finale. Exit Van Gaal. Nu dan de her kansing. Met op het oog, Club Brugge, een lekkere opponent in groep H om tegen te beginnen. Luis Enrique bewees die stel ling van de socios al na vijf mi nuten. Hij zorgde op aangeven van de opnieuw excellerende Kluivert voor 1-0. Van Gaal had vooraf echter gewaarschuwd voor gemakzucht. „We zijn am bitieus, we zullen hard werken om ver te komen, maar het zou arrogant zijn de kansen van Barcelona op een overwinning hoger in te schatten dan die van andere clubs. Brugge speelt met overleg, heeft een prima mid denveld en aanvallers die kun nen scoren." Aanvalsgeweld Dat gebeurde ook in Nou Camp, vanaf de elfmeterstip. Simons benutte een strafschop nadat doelman Valdes Englebert on deruit had gehaald. Dat was voor Barcelona, met ook De Advertentie Siemens Pentavox Compacte draadloze ISDN-huiscentrale Twee analoge poorten voor bestaande telefoons Aansluiting voor max. 2 DECT-handsets om draadloos te bellen Eén USB-poort (ISDN-modem) voor pc of laptop Siemens Pentavox 199,- Gigaset 4000 Comfort-handset 167,50 Van 366,50 Voor 339,- Extra inruilkorting" 40.- Pakketprijs 299,- Siemens Gigaset 4170 Veelzijdige ISDN-huiscentrale voor draadloos bellen en internetten Twee analoge poorten voor bestaande telefoons Aansluiting voor max. 6 DECT- handsets om draadloos te bellen Eén USB-poort (ISDN-modem) voor pc of laptop Draadloos internetten mogelijk via draadloos modem M-105 Extra inruilkorting 40,- bij inlevering van uw oude ISDN-huiscentrale "Vraag in de winkel naar de voorwaarden. Siemens Gigaset 4170 315,- Gigaset 4000 Comfort-handset 167.50 Van 482,50 Voor 439,- Extra inruilkorting" 40,- Pakketprijs 399,- (met draadloos modem t.w.v €122,-V or€499.-> ül IÊ Primafoon opent je wereld Boer en Cocu in de basis, het sein voor nog meer aanvalsge weld. De Brugse defensie wan kelde en werd nog voor rust ge slecht. Mendieta schoot een vrije trap fraai en onbereikbaar voor Verlinden binnen, Saviola bepaalde de ruststand op 3-1. In de tweede helft pi-obeerde Brugge nog van alles, met als belangrijkste resultaat meer ruimte voor de Spanjaarden. Die bleken best bei'eid de aan hang meer fraais te tonen. Aan vallen en technische hoog standjes, maar niet meer goals. Toen Bar?a daarin berustte, scoorde Engelbert voor Brugge met een van richting veranderd schot. Dat veroorzaakte vijf mi nuten benauwdheid, maar geen onterechte verrassing. Fatih Terim had een goed ge sternte voor wisselen. De coach van Galatasaray stuurde twin tig minuten voor tijd Moham med Sarr het veld in voor WK- ster Hasan Sas. Tot dat moment was er weinig opzienbarends gebeui-d in Moskou tegen Loko- motiv. De 18-jarige Senegalese invaller kopte, met één van zijn eerste balcontacten, de 0-1 bin nen op aangeven van Fabio Pin to. Arif Erdem bezorgde de Turkse kampioen de eerste winstpremie van ruim 340.000 euro definitief: 0-2. Van Nistelrooij Manchester United liet zich in groep F even verrassen door Maccabi Haifa. Yaniv Katan zag na acht minuten een gaatje in de defensie en prikte de 0-1 achter Barthez. Het ongeloof van de Mancunians duurde twee minuten. Toen herstelde Giggs het evenwicht. Solskjaer maak te er 2-1 van, Ruud van Nistel- LONDEN - Dennis Bergkamp is beschikbaar voor de uitwed strijden van Arsenal in de Champions League. Dat heeft de oud-Ajacied in Londen verklaard. De Amsterdammer nam dinsdag tegen Borussia Doilmund (2-0) het eerste doelpunt voor zijn rekening. Bergkamp weigert nog altijd te vliegen, maar is bereid per boot, trein of auto naar de tegenstander te reizen. Arsenal is in groep A ingedeeld met PSV, Borussia Dortmund en Auxerre. ,Ik heb de manager verteld dat ik beschikbaar ben. Ik weet de weg naar Eindhoven", aldus Bergkamp. Arsenal speelt vol gende week tegen PSV. RTR PARIJS - Het Nederlands elftal is op de ranglijst van de we reldvoetbalbond Fifa gestegen van de veertiende naar de twaalfde plaats. Oranje passeei'de Denemarken en Ierland, na de winst in de EK-kwalificatie op Wit-Rusland. Brazilië blijft de ranglijst aanvoeren. Franki-ijk deelt de tweede plaats met Spanje. Argentinië zakte van de tweede naar de vijfde plaats. Turkije haalde voor het eerst in de ge schiedenis de top tien (zevende). Het klassement: 1. Brazilië 858 punten, 2. Frankrijk (3), Spanje 774, 4. Duitsland 770 (5), 5. Argentinië 760 (2), 6. Mexico 730,7. Turkije 721 (11), 8. Verenigde Staten 720 (9), 9. Engeland 718 (7), 10. Italië 717 (9), 12. Nederland 708 (14). AFP RIO DE JANEIRO - Brazilië heeft opnieuw twee voetballe gendes verloren uit de jaren vijftig en zestig. De voormalige aanvallende middenvelder Dida overleed dinsdag op 68-jari- ge leeftijd aan maagkanker. Luttele uren later bezweek zijn teamgenoot Mauro Ramos de Oliveira (72). Hij was ook onge neeslijk ziek. Mauro, een begenadigd vei"dediger, en Dida veroverden in 1958 met Brazilië de wereldtitel, de eerste van het land. De laatste had een groot aandeel met vier goals in zes duels. Hij was het gi-ote voorbeeld van Zico, een vedette uit later jaren. „Dida was mijn idool, nog voor Pele." Dida maakte meer dan 500 goals voor Flamengo, waarvan 244 in de reguliere compe titie. Op de eeuwige ranglijst van de volksclub uit Rio de Janeiro is hij daarmee tweede achter Zico (508). AFP ROTTERDAM - Steve Olfers blijft toch gewoon bij Excelsior. Het conflict over het contract van de verdediger is opgelost. Olfers wilde terugkeren naar Feyenoord, omdat zijn verbin tenis niet verbeterd wei"d toen Excelsior de ei-edivisie haalde. ,Het probleem is opgelost, Steve meldt zich vandaag weer op de training", zei trainer Adrie Koster van Excelsior. ANP TRIPOLI - De Libische voetbalbond heeft de spelers van het nationale voetbalelftal collectief weggestuurd. De Italiaanse bondscoach Francesco Scoglio kreeg eveneens ontslag. De maatregelen volgden op de nederlaag tegen Congo (3-2) in de kwalificatie voor de Afrika Cup. Een nieuw team met spelers van slechts drie clubs mag de kwalificatie voortzetten. Een van de clubs is Al-Ittihad van Al-Saadi Gaddafi. De 28-jarige zoon van staatshoofd Muam- mar al-Gaddafi trok zich onlangs terug als voorzitter van de voetbalbond om zich op zijn carrière als speler te richten. SID Pierre van Hooijdonk (uiterst rechts) wordt achtervolgd door juichende spelers na de gelijkmaker tegen Juventus. Vlnr. Bombarda, Emerton, Ono, Kalu, Van Wonderen, Van Haaren en Buffel. foto Paul Vreeker/RTR rooij gaf de pass. De Nederland se spitsdie tot dusver opvallend droog staat, had zelf na rust ook eindelijk succes. Dat gebeurde pas nadat Veron de wedstrijd al had beslist. Het zou uiteindelijk 5-2 worden. Dat was niet de topscore van de avond. Leverkusen was vorig seizoen nog een smaakmaker in hetEuropees voetbal, woensdag begonnen de Duitsers met een zeperd van jewelste. Olym- piakos Piraeus bleek met liefst 6-2 te sterk. De Joegoslaaf Pre- drag Djordjevic scoorde drie maal. Groep F. Manchester United (Eng) - Maccabi Haifa (Isr) 5-2 (2-1). S. Ka- tan 0-1, 10. Giggs 1-1, 35. Solskjaer 2-1, 46. Veron 3-1, 54 Van Nistel rooij 4-1, 85. Cohen 4-2, 89. Forlan 5-2 (strafschop). Scheidsrechter: Al- laerts (Bel). Gele kaart: Rosso (Mac cabi). Aantal toeschouwers: 65.000 Olympiakos Piraeus (Gri) - Bayer Leverkusen (Dui) 6-2 (3-1). 22. Eleftheropoulos 0-1 (eigen doel), 27. Kleine 1-1 eigen doel), 38. Gianna- kopoulos 2-1, 44. Djordjevic 3-1, 64. Djordjevic 4-1 (strafschop), 73. Djordjevic 5-1, 78. Schneider 5-2 (strafschop), 87 Zetterberg 6-2. Scheidsrechter: Ibanez (Spa). Gele kaart Giannakopoulos, Djordjevic, Karembeu, Ze Elias (Olympiakos), Ramelow (Leverkusen). Aantal toe schouwers: 15.000. Groep H. FC Barcelona (Spa) - Club Brugge (Bel) 3-2 (3-1). 5. Luis Enri que 1-0, 22. Simons 1-1 (strafschop), 40. Mendieta 2-1,43. Saviola 3-1,85. Engelbert 3-2. Scheidsrechter: Flei scher (Dui). Gele kaart: Navarro, Motta (Barcelona), Martens, Lesn- jak, Ceh (Club Brugge). Aantal toe schouwers: 80.000. Lokomotiv Moskou (Rus) - Galata saray (Tur) 0-2 (0-0). 72. Sarr 0-1, 81. Arif 0-2. Scheidsrechter: Busacca (Zwi). Gele kaart: Evsejev, Patsjinin (Lokomotiv). Aantal toeschouwers: 26.000. ANP door Gert Lammerink JEREZ - IJsbrand Chardon ligt bij de Wereldruiterspelen in het Spaanse Jerez op medaille- koers. Dat is onverwacht. De vierspanner uit Schipluiden zag door tegenslag in de afgelopen maanden nagenoeg al zijn ba- sispaarden wegvallen. „Dat ik hier sta, is alleen al een won der." Na de eerste dag van de dressuur staat de menner aan kop van het klassement met een span dat hij in deze samenstelling nog niet eerder op wedstrijdniveau uit bracht. Voor Nederland kwam ook Mark Weusthof in actie. Hij is voorlopig 21e, maar weet dat zijn kracht vooral ligt in de cross van morgen. Na de succesvolle dag sprak Chardon van een klein mirakel. Vier dieren had hij in gedachten, toen hij begon aan de selectie procedure voor het WK. De eer ste (Iwan) brak in Aken op weg naar de veterinaire keuring zijn been. Vervolgens kreeg er één een peesblessure en viel een an der uit met een pijnlijke knie. Chardon heeft negen paarden op stal, geschikt voor de wed strijden. „Ik ben er wel eens om uitgelachen, nu zie je hoe hard het nodig is." Helemaal genoeg was het niet, omdat nog niet alle diex'en vol doende ervaring hadden. Voor de marathon, morgen op het programma, leende Chardon daarom een paard van een ande re menner, Ad Aarts. De uithoudingsproef van mor gen is gebouwd door een land- genoot, Arjan Brink uit Apel doorn. Voor de Nederlanders, die zijn werkwijze kennen, is dat een klein voordeel. Chardon heeft er voor gekozen als een na laatste te starten, zodat hij weet wat de concurrentie heeft ge daan. Het ï'isico is dat het ter rein in de loop van de dag door eventuele regen veel zwaarder kan worden. „Ik neem de gok. Wie goud wil moet dux*ven." ANP JEREZ - Drie Nederlanders hebben gisteren bij het eerste onderdeel van het springen bij de Wereldruiterspelen in Jerez de schade beperkt weten te hou den. In het jachtspringconcours eindigden Gert-Jan Bruggink, Angelique Hoorn en Jeroen Dubbeldam op iets meer dan één springfout van de top. Thomas Fuchs won de wed strijd. De Zwitser deed dat met Tin ka's Boy. Tweede werd de Fransman Eric Levallois met Diamant, derde Ludger Beer- baum. De Duitser bereed Glad- dys. Het drietal behoort tot de gi-ote favorieten voor de eindze ge. Het onderlinge verschil is minder dan een punt. Beste Nederlander was Brug gink. De jonge debutant staat met Joël voorlopig 20e, op een achterstand van 4,21 van de klassementsaanvoerder. Hoorn is met Hascal 21e op 4,28, Dub beldam met De Sjiem 23e op 4,90. ANP door Peter van Leeuwen COLLADO VILLALBA - Pablo Lastras heeft in de Ronde van Spanje zijn tweede etappezege behaald. De renner van Banesto was in de elfde etappe de snelste in een kopgroep van drie na de 166,1 kilometer van Alcobendas naarCollado Villalba. Oscar Se- villa behield de leiderstrui. Lastras ontsnapte vijf kilome ter voor de meet met zijn land genoot Rubeldia en de Deen Möller uit de kopgroep van ne gentien renners met daarin alle kanshebbers. Het drietal hield op de streep negen seconden over. Lasti'as won de sprint voor Rubeldia en Möller. De bergrit door de Sierra de Ma drid met vier beklimmingen werd verzwaard door hevige re genval en forse wind. De Kazak Vinokoerov ging gis teren niet van start. De kopman van Telekom had griep. Hij stond zesde in het klassement en was de eerste niet-Spanjaard. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19