Spektaculair Circus van Azië PZC 124 dinsdag 17 september 2002 Het Groot Circus van Azië - nog tot en met 29 september op de Gedempte Zuiderdokken te Antwer pen - verenigt met de nieuwe voorstelling Ovations het Nationaal Circus van Noord-Korea met het spec taculaire Russische Paard- entheater Nugzarov. Aan deze show werken ruim hon derd personen mee, waaron der 25 ruiters en amazones! Ovations brengt naast de luchtnummers en acroba tiek uit Noord-Korea met Nug zarov een ode aan het paard. Deze 's werelds grootste djigit- tengroep ontving in Monte Car lo op het Internationale Circus festival de Gouden Clown - de Oscar van de circuswereld - uit handen van prins Rainier. Nugzarov brengt zijn sensatio nele maar ook ontroerende paardenmusical De Legende van de Liefde in de piste. Het is een spectaculair epos van ro mantiek, liefde, avontuur en strijd dat het publiek elke avond midden in de show tot staande ovaties brengt. De Djigitten-act van zeven minuten van tien jaar geleden, is uitgebreid tot een to taal-theaterachtige show van veertig minuten. Het Nationaal Circus van Noord-Korea werd onderschei den voor zijn sensationele luchtnummers, die men nu ook in Ovations kan zien. Fabuleuze sprongen en dubbele passages wisselen elkaar af, waarbij elke Scène uit de paardenmusical De Legende van de Liefde door het Russische Paardentheater Nugzarov. avond die spanning voelbaar is of de altijd voor onmogelijk ge houden viervoudige salto zal lukken... De grote vliegende trapeze uit Noord Korea is vol gens deskundigen de beste luchtact die ooit in een circus is gepresenteerd. Het is ook het eerste optreden van dit spec taculaire luchtballet buiten Noord-Korea. Het programma van Het Groot Circus van Azië, het grootste ter wereld, brengt het klassieke en nieuwe circus samen en geeft een duidelijk beeld van het cir cus van vandaag en morgen. Met spanning en sensatie, maar ook spiritualiteit en schoonheid. Sinds het circus zijn prachtige grote pagodetent heeft opgesla gen in Antwerpen is er grote be langstelling voor deze show. Zo wel vertegenwoordigers van The Greatest Show on Earth Barnum and Bailey als het In ternationale Circusfestival in Monte Carlo bezochten dezer dagen de show en waren daar bijzonder van onder de indruk. Het Groot Circus van Azië geeft dagelijks, behalve maandag, een vooorstelling om 20.00 uur, en zaterdag en zondag boven dien om 15.00 uur. Podium ANTWERPEN L. King of Pain Verhaal van King Lear in een bewerking van Luk Perceval door Het Toneelhuis. wo. t/m za. Bourlaschouwburg 20.00 uur Vrouwen!! De reis van de verleider. Toneel voorstelling van J.P. Arrou-Vig- nod, bewerkt door Herbert Flack; een reisweg door heden en verleden met een eerbetoon aan literatuur, de vrouw en de muze van het theater, wo. t/m za. Fakkeltheater 20.30 uur, zo. 15.00 uur True West John Sylvain in America Toneelvoorstelling en eigen be werking naar een theatertekst van Sam Shepard over de keer zijde van de American Dream door Haute Coiffure met Adri- aan Van den Hoof en Wouter Hendrickx. do. vr. en za. Monty 20.30 uur Dubbel Dubieus Toneelbewerking van La double inconstance van Marivaux waarin het thema van het ge vecht om de liefde en met zich zelf centraal staat, wo. t/m zo. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur Eten en Dansen Relatiekomedie van Haye van der Heyden. do. vr. en za. Theater Het Klok huis 20.30 uur Er was eens... en toen niet meer Een sprookje van Gerda Dendo- oven, geïnspireerd op het thema van de vicieuze cirkel, over op bouwen en afbreken, za. HetPaleis première 20.00 uur, avant-première, vr. 19.00 uur, wo. 15.00 uur Zwarte vogels in de bomen Toneelvoorstelling van Eric De Volder en Dick Van der Harst gespeeld door Toneelgroep Ce- remonia en Het Muziek Lod. zo. Bourla 20.00 uur The Moscow Chamber Acade my Klassiek concert. wo. St. Anna Kerk 20.30 uur II Trittico Opera bestaande uit de éénak- ters II Tabarro, Suor Angelica en Gianni Schicchi - naar Gia- como Puccini o.l.v. Silvio Varvi- so. do. za. en di. Vlaamse Opera 19.30 uur Russische Avond Concert met werken van Tsjai- kovski, Rachmaninov en Rimsi- -Korsakov door Het Nationaal Orkest van België o.l.v. Yuri Si- monov in het kader Festival van Vlaanderen. vr. C.C. De Mol 20.00 uur GENT Zwarte vogels in de bomen Toneelvoorstelling van Eric De Volder en Dick Van der Harst gespeeld door Toneelgroep Ce- remonia en Het Muziek Lod. wo. t/m za. Nieuwpoorttheater 20.30 uur Bloedarm Toneelvoorstelling naar Sam Shepard, waarin een gezin van 4 centraal staat, vader, moeder, zoon en dochter, maar waarin de harmonie ver te zoeken is, door het Toneelhuis. wo. Vlaamse Opera 20.00 uur Seizoensopening Vooruit Mousse Theatervoorstelling, waarin niets gaat zoals het wordt ver wacht, gespeeld door Kassys. do. en vr. Vooruit 20.00 uur Tinnitus Geluidsinstallatie van zelfge maakte instrumenten door Hans van Koolwijk en Moise Maker's Fifes, do. en vr. Vooruit 22.00 uur Sans Hedendaagse dansvoorstelling door Dansers van Martine Pisa- ni. do. en vr. Vooruit 20.00 uur 3 Obscene Fabels Toneelvoorstelling naar Dario Fo door Teater Krakeel. vr. en za. Theater Krakeel 20.15 Cabaret-te-rie Cabaretprogramma door Jo de Meyere, Oswald Versyp en Mar griet Bruggeman. do. vr. en za. Theater Tinnenpot 20.00 uur Tom waits for no Man Dans- en muziekvoorstelling voor jongeren over de zelfkant van de maatschappij en een zaamheid o.l.v. choreograaf Yves Thuwis en Jan van Outry- ve. do. vr. en za. Kopergieterij 20.00 uur II Trittico Opera bestaande uit de éénak- ters II Tabarro, Suor Angelica en Gianni Schicchi - naar Gia- como Puccini o.l.v. Silvio Varvi- so. wo. en vr. Vlaamse Opera 19.30 uur Splendeurs de Venise Concert met werk van Gabrieli en Schütz door het Collegium Vocale Concerto Palatino o.l.v. Philippe Herreweghe. di. Sint-Michielskerk 20.00 uur Suske en Wiske Musical over de stripfiguurtjes Suske en Wiske. vr. Capitole 15.00 uur en za. 19.30 uur Films ANTWERPEN Metropolis (tel. 36.00) - Wo. t/m di. 14.15 en 16.45 u.: Ice Age (Ned.); Peter Pan 2 (Ned.); Scooby-Doo; Lilo Stitch (Ned.); Stuart Little 2 (Ned.); wo. t/m di. 14.15, 16.45, 19.45 en 22.15 u.: About a Boy; Bad Company; Enough; Men in black II; Murder by numbers; One hour Photo; Reign of fire; Road to Perdition; Simone; The sum of all fears; Spider-Man; The 51st State; The accidental spy; The sweetest thing; Wind- talkers; wo. t/m di. 19.45 en 22.15 u.: 40 Days 40 Nights; Domestic disturbance; High crimes; wo. t/m di. 22.15 u.: Bla de 2; Dragonfly; Frailty; Sex Academy; do. 20 u.: 8 Femmes; wo. t/m di. 14.15 en 20 u.: Ice Age(orig-); wo.t/mdi. 14,16.45, 19.45 en 22.30 u.: K-19 the widowmaker; wo. t/m di. 16.45, 19.45 en 22.15 u.: Killing me softly; wo. en do. en ma. en di. 19.45 u.: L'Auberge Espagnole; wo. t/m di. 16.30 u.: Lord of the Rings; wo.t/mdi. 19.45 u.: Meis je; Unfaithful; wo. 20 u.: Sneak preview; wo. t/m di. 14 u.: Star Wars n. Cartoon's (tel. 0032.3. 232 9632) - Wo. t/mdi. 16 en 20.15 u.: Ten; wo. t/m di. 16.15, 20.15 en 22.15 u., ma. niet om 22.15 u.: Meisje; wo. t/m di. 22 u.: Un Honnête commercant; wo. t/m di. 18 en 22.15 u.: The last September; vr. en za. 00.15 u.: Y tu Mamam tambien; Heaven; Irreversible; wo. t/m di. 16.15 en 20 u., ma. niet om 20 u.: Les enfants de 1 'amour; wo. t/m di. 18 u.: Late marriage; Lucia y el Sexo; wo. enzaenzo. 14 u.: Villa des Roses; Pauline Paulette; Marie Jo et ses deux amours. GENT Decascoop (0032 9 265 0600) - K-19 The Widowmaker, Enou gh, Simone, Road to Perdition, Windtalkers, The Sweetest Thing, Reign of Fire, About a Boy, Men in Black 2 wo. en di. niet om 22.15 uur, do. niet om 19.45 uur), dag. 14.15, 16.45, 19.45 en 22.15 uur; Meisje NV, dag. 19.45 uur; Bad Company, Murder by Numbers, dag. 19.45 en 22.15 uur; Stuart Little NV, Ice Age NV, Peter Pan 2 NV, dag. 14.15 en 16.45 uur. The 51st Sta te, dag. 22.15 uur; GosfordPark, wo. 22.30 uur. KNOKKE Beverly Screens (0032 5 062 0620) - Enough, première, wo. do. ma. di. 20.00 uur, vr. 20.00 en 22.30 urn, za. enzo. 17.30,20.00 en 22.30 uur; Simone, première, Road to Perdition, wo. 15.00 en 20.00 uur, do. ma. en di. 20.00 uur,vr. 20.00 en22.30 uur, za. en zo. 15.00, 17.30, 20.00 en 22.30 uur; The sweetest Thing, wo. za. enzo. 15.00 en 20.00 uur, do. vr. ma. en di. 20.00 uur; About a Boy, vr. za. enzo. 22.3t) uur;Men inBlack2, wo. za.enzo. 15.00 en 20.00 uur, do. vr.ma. en di. 20.00 uur; Peter Pan 2, za.enzo. 15.00 uur; Men in Black II, za. en zo. 17.30 uur. Exposities ANTWERPEN Diamantmuseum: tot 29 sep tember - Tweemaal 1001 nacht. Diamantjuwelen en hun ver haal door gevestigd en jong ta lent. Museum Mayer van den Berg: tot 20 oktober - De schatkamer van Mayer van den Bergh: 21 schilderijen uit de 14de en 15de eeuw, voorzien van een paneel met informatie. Etnografisch Museum: tot 26 oktober - Maya-klederdrach- ten/Spiegels van een wereld beeld. KMSKA: tot 27 oktober - Groe- ninge te gast, 16de, 17de en 18deeeuwse Brugse kunste naars uit het Groeningemuse- um. Openluchtmuseum Middel- heim: tot 17 november - Video kunstenaars Harahld Thys Jos de Gruijter; Installaties van Honoré d'O Francisca Lam- brechts. Museum Plantin-Moretus/Stedelijk Prentenkabinet: tot 1 december - Het testament van William Tyndale, de eerste Engelse bij belvertaler. Rubenshuis: tot 8 december - De wereld is een tuin. Hans Vrede man de Vries en de renaissance kunst. Letterenhuis: tot 31 december - Literaire expositie, Leeuwen van Vlaanderen Hendrik Con science. Nationaal Scheepvaartmuse um: tot 31 december - Landver huizers, Antwerpen als kruis punt van komen en gaan. Pagaddertoren: tot 31 december - Stad aan de stroom, een reïn carnatie van de koopmanschap van Antwerpen. GENT Bijlokemuseum: tot 29 septem ber - Objecten van Gentse Lo ges. 8 september- in het kader van Open Monumenten dag Thema Symbolen. Centrum voor Jonge Kunst (CJK): tot 6 oktober - Verande ringen. Museum voor Schone Kunsten: tot 27 oktober - Groeningemu- seum Brugge te gast; Symbolis ten en Vlaams Expressionisme en Modernisme uit de Brugse en Gentse collectie. Caermersklooster: tot 6 oktober - Zinnebeeldig, Symbolen van hedendaagse kunst, werk van Claerbout, Delvoye en Fabre. Hortus Michel Thiery: tot eind december - de oudste heemtuin van België en Nederland. Kunsthal Sint-Pietersabdij: tot eind december - Tussen hemel en aarde tentoonstelling over geschiedenis van de abdij. Tot 5 jan. - 7000 Jaar Perzische Kunst. 't Kliekske De Vlaamse groep 't Kliekske brengt muziek uit de tijd van Breu ghel tot leven. Het betreft muziek bij kinderspelen, steltendansen, zwaard- en stokkendansen, heksendansen, bezemdansen enzovoort. Daar voor worden instrumenten gebruikt die ook op de schilderijen van Breughel staan, zoals doedelzak, draailier, mondharp, rom melpot en vlierenfluit. 't Kerkje, Ellewoutsdijk, 20.00 uur Alte Musik De Akademie für Alte Musik Berlin treedt op. Op het programma staan werken van Johann Sebastian Bach zijn zoon Carl Philipp Emanuel en van Gerog Philipp Telemann' In het kader van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Rk Kerk, Axel, 20.00 uur Jörgen Raymann Jörgen Raymann brengt zijn cabaretprogramma. Deze Surinamer, die zich bekwaamde bij de stand-up comedy, kent zowel de Nederlandse als de Surinaamse cultuur door en door. Hij meent dat de mensen zijn in te delen in twee groepen: slaven en verslaafden. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.15 uur Emmy Verhey Stervioliste Emmy Verhey geeft een concert. Zij wordt begeleid door het jonge ensemble Camerata Antonio Lucio. Er staan werken op het programma van Andriessen, Vi- valdi, Duindam en Tsjaikovski. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur The Spirits De Stichting Rasela houdt een reggae-avond. Medewerking verlenen The Spirits O've Jah en T&C Soundsys- tem. Ras Amos, oprichter van The Spirits O've Jah, is een echte Rastaf ari, zodat de band roots rastareggae ten gehore brengt. De bandleden komen uit de Zaanstreek, maar hebben ook roots ii Suriname en de Kaapverdische eilanden. De Piek, Vlissingen, 22.00 uur After Forever After Forever is een Nederlandse metalband. De muziek van deze formatie zit vol versnellingen, onverwachte zijpaden en verschillen in dynamiek. Dit concert had aanvanke lijk 9 februari zullen plaatsvinden, maar kon toen niet doorgaan wegens een infectie aan de luchtwegen van de klassiek geschool de zangeres Floor Jansen. Het voorprogramma komt voor reke ning van Black Forest, een band uit de donkere wouden van Flakkee. Naast covers van onder meer The Gathering, Therion en Dreamscape speelt men ook melodieus en sfeervol eigen werk. Brogum, Zierikzee, 22.00 uur ZONDAG Today Everyday Tot en met zondag wordt het muziekfestival Today Everyday ge houden. Deze dag staan op het programma Guerilla Grooves Deluxe, Freestyle Fabrik Kamerorkest, KontHaar HaneKam en Track- addicts. Daarnaast is er aandacht voor graffity, video, fotografie en schilderijen. Om 13.00 en 14.00 uur is er een performance Schouwvrouwen. Grote Markt, Goes, 12.00 uur Oefenruimte Een speciale festivaldag moet geld opbrengen voor een oefen ruimte. In de loop der jaren is de functie van 'tBeest als oefenruimte voor beginnende bands in de verdrukking geraakt. Om toch aan deze behoefte te kunnen voldoen wil men een aparte oefenruimte bouwen. Het startbedrag daarvoor moet met dit festival binnen gehaald worden. De volgende bands worden in ieder geval ver wacht: Eat Roadkill!Rob Reiser, Zork, Flavour, X-proof, Puk, Gutfuck, United Forces, Edwin Theenaart, The Speed Kings en Reineke. Podium 't Beest, Goes, 12.00 uur Manhuistuin Wekelijks wordt er een concert gegeven in de Manhuistuin. Deze zondag is de muziekvereniging Excelsior uit Kloetinge een uur te beluisteren. Bij minder goed weer wordt uitgeweken naar de rk Maria Magdalenakerk. Manhuistuin, Goes, 12.30 uur Ozan De Turkse groep Ozan brengt de nieuwe show Mirrors. Het folklore/theatergezelschap gaat in dit programma in het toekomstige jaar 2222 op zoek naar de sporen van oeroude tradi ties, wat gepaard gaat met dans, muziek, sketches, traditionele instrumenten, klederdracht en theatereffecten. Na afloop is er een f eestelij k programma in de foyer met muziek van een Turkse band. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 14.00 uur Lucia de Moucheron Lucia de Moucheron is een muziektheaterspektakel rond dc voc. Zie zaterdag. Stadsschouwburg, Middelburg, 15.00 uur Cobla La Principal Podium Het Moment Jongerentoneel in het kader van Brugge 2002 do. en vr. De Werf 20.30 uur Eurocarillion Beiaardconcer ten door Europese beiaardiers op het Belfort Avondconcert 37 door Frank Deleu uit België, wo. 21.00 22.00 uur Slotconcert zomerseizoen 2002 door Aimé Lombaert, za. 20.30 22.00 uur Matineerecital door Frank De leu, zo. 14.15 15.00 uur Avondconcert 39 door Aimé Lombaert, ma. 21.00 22.00 uur Verzoekprogramma door Aimé Lombaert, di. 21.00 22.00 uur Orchestre National de Lille Concert door het Nationaal Or kest van Lille uit de Regie Noord - Pas de Calais, do. Concertgebouw 20.30 uur The Finest in Belgian Jazz Jazzconcert door het Bert Joris Quartet. do. Picanol leper (Oude Monta gehall) 20.30 uur Übung Het concert bij de film, beelden worden verbonden met een mu zikale compositie, met twee kla vieren, gitaar en slagwerk, alles elektrisch of elektronisch van Gosse De Pauw met muziek van componist Pierre Vervloesem en een aantal acteurs, do. t/m za. De Republiek 20.30 Minguet Quartet Strijkkwartet. vr. Concertgebouw 20.30 uur Sambuca Openluchtconcert door Mu ziekgroep Sambuca uit Neder land. za. Walplein 14.00 15.00 uur 16de Belgian Festival of Coun try Music Country Muziekfestival met The Liza Marshall Band (GB), Bandit (B), The Old Hippies (Nld), Rahwide (B) en The Du kes Band (B). za. Boudewijnpark 19.30 uur Woyzeck Hedendaagse dans van de cho- regraaf Josef Nadj in een bewer king van het werk van Georg Büchner. vr. en za. De Biekorf 20.30 uur Oude Films op het Water Beelden van Brugge zoals het was op een groot beeldscherm te zien op een boot die vaart van Brugge naar Zeebrugge. do. t/m zo. Boudewijnkanaal, inschepen Louis Coiseaukaai 20.00 23.00 uur Chemie Literair Programma met inter nationale auteurs, za. Concertgebouw 20.30 uur Doe het op Straat! Muziek, dans en themawande lingen Van Stadsschouwburg tot Concertgebouw en Van Burg tot Potterie in een auto vrije stad tussen 11.00 en 19.00 uur. zo. Dienst Toerisme 10.00 uur, vooraf aanmelden. Exposities Memling Museum/Sint-Jans- hospitaal: tot 25 september - 17de Eeuwse wandtapijten, In confrontatie met frisse boeketten, festoenen en slin gers. Kunsthalle Lophem: tot 29 sep tember - Incubatieproject: Wer ken van Honoré d'O, Maria Airo Seppo Renvall en start van Kunstenparcours. Stedelijk Museum: tot 30 sep tember - Oudenburg-Brugge, Brugge-Oudenburg, tentoon stelling over eeuwenoude rela tie tussen Brugge en Ouden burg. Huis Brugge 2002/Perez de Malvenda: tot 4 oktober - Werk groep Kunstambacht Brugge 2002, met keramiek, bloemen, glasramen, papier, grafiek en juwelen. C.C. De Valkaart: tot 4 oktober - Herinneringen aan herinne ringen; funeraire cultuur in beeld. Belfort: tot 6 oktober - The Eu rope of the Founding Fathers, foto's van Fred Maroon; de jaren 50 in beeld. Lissewege, Domein ter Doest: tot 16 oktober - Ik weet nog hoe het was. Een vergelijking van het huidige witte dorp met vroe ger in een openluchttentoon stelling. Bogardenkapel: tot 21 oktober - Josef Nadj Installations Mini atures. Pompstations in Vlaanderen: tot 1 november - Station 2 Sta tion; kunstenaars palmen ben zinestations in. Oud Sint-Jan: tot 17 november - Brugge-Kantstad, religieuze en profane kant; naald-en klos- kant. De Burg: tot 18 november Pavil joen van Toyo Ito, hedendaagse architectuur en Ontwerp van deze Japanse Architect. Huis 2002: tot 18 november - The People Netwerk - Multime- diaproject, computergestuur de database van gedachten, dromen, beschouwingen en bedenkingen van mensen over hun leven, hun land en de we reld. Bovenstromen Onderstromen: tot 18 november - Hedendaagse kunst in het Stadsbeeld en Brugge op zijn Kant, Themati sche wandelingen. Ondergrondse Parkings: tot 18 november - Brugge Inside Out, F ototentoonstelling. Station Brugge: tot 18 novem ber - Lost Locations, Interna tionale fotografen palmen het station in. Stadshallen: tot 1 december - Salvador Dali. Cobla La Principal d'Amsterdam geeft een swingend concert. Op het programma staat onder meer een Catalaanse bewerking van de Rhapsody in Blue van Gershwin met medewerking van de uit Vlissingen afkomstige pianiste Marianne Boer. Verder hoort men de sopraan Karin van Ar kei in werk van Joan Josep Blay. Het cobla staat onder leiding van Rutger van Leyden. In het ka der van het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen. Porgy Bess, Terneuzen, 16.00 uur DINSDAG Lucia de Moucheron Lucia de Moucheron is een muziektheaterspektakel rond de VOC. Zie zaterdag. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Cabaret Twee cabaretvoorstellingen op één avond. Het duo Vriends De Graaf (winnaars van het Deltion Cabaret Festival 2001) brengen hun programma Wat Heet en Javier Guz man (winnaar zowel jury- als publieksprijs Leids Cabaret Festi val 2002) komt met de voorstelling Bot. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Nostall Jazz Five Het combo The Nostall Jazz Five maakt nostalgische muziek. Veel nummers uit de j aren twintig tot vij ftig worden op een swin gende wijze ten gehore gebracht, zoals composities van George Gershwin tot Joe Young. De Mug, Middelburg, 21.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 46