Buurt bestrijdt sloopvergunning bestuur LPF Zeeland Giro 860 Tienjarige blinkt uit in palingvissen m Koorschool begeleidt bedevaart Bisdom Breda naar Rome giro 55 2000 De NSGK geeft vakantiepret... LATEN JE NIET LOS. STARTPROBLEMEN? Rechtbank neemt vrijdag beslissing over Berghuijskazerne Middelburg Z-Vlaamse LPF'ers Computer gestolen gehandicapte kind Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken k WerelEqljders Giro 860 Hersenstichting Nederland Hersenstichting Nederland dinsdag 17 september 2002 door René Hoonhorst TERNEUZEN - De verkiezin gen voor een gewestelijk be stuur van de Lijst Pim Fortuyn (LPF) in Goes worden al voor er een uitslag bekend is ongeldig verklaard door twee Zeeuws- Vlaamse bestuursleden. Hulstenaar R. Muste en Terneu- zenaar C. Freeke claimen de enige twee leden van het zitten de bestuur van LPF Zeeland te zijn. Een bestuursverkiezing zou volgens hen slechts uitge schreven mogen worden door bestuursleden van bij de Kamer van Koophandel ingeschreven verenigingen met volledige rechtsbevoegdheid. Dat top man E. Maas namens het lande lijke hoofdbestuur zijn goed keuring aan een provinciale Zeeuwse bestuursverkiezing geeft, kan volgens 'provinciaal contactpersoon' Muste hele maal niet. Muste heeft overigens al een aantal keren schriftelijk aan Maas laten weten dat de verkie zingen in Goes van vanavond onwettig zouden zijn. En hoe wel hij voorspelde dat de pers weer zou smullen van nieuwe blunder's van de LPF heeft hij geen reactie gekregen. Dé Zeeuws-Vlaamse LPF-leden balen er een beetje van dat zi] nooit krediet krijgen voor hei feit dat de 'zaakjes beneden de Westerschelde zonneklaar orde zijn', terwijl de 'rest van Zeeland door R. de Nooijer to taal wordt ontwricht'. Freeke liet gisteren, mede na mens zijn collega-bestuurslid Muste, dan ook weten dat de, Zeeuws-Vlamingen vanavond in Hotel Goes zullen schitteren door afwezigheid. De uitslag van de eventueel te houden ver kiezingen zullen door de leden van de drie Zeeuws-Vlaamse af delingen echter niet worden er-, kend. Freeke zei dat de leden de uitslag desnoods door de rechter nietig zullen laten verklaren. door Mieke van der Jaqt GOES - Het Bisdom Breda maakt van 19 tot en met 2 7 okto ber een bedevaart naar Rome. Een bijzondere bedevaart, want omdat het bisdom 150 jaar be staat, gaan er 2000 mensen mee. En om het nog specialer te ma ken begeleidt de Zeeuwse Koor school de pelgrimage met con certen en gezongen missen. Hoogtepunt van de bedevaart is het opdragen van de mis door bisschop Muskens van Breda in de Sint Pieter in Rome. Bij hoge uitzondering mag de bisschop de eucharistie vieren op het zo genaamde Pausaltaar. Dat is het hoofdaltaar boven het graf van de apostel Petrus, aan wiens op volger de viering op dat altaar doorgaans is voorbehouden, Tijdens diemis zingen de 34 jon gens van de Zeeuwse Koor school, het Bredaas Mannen koor én een Romeins orkest de Krönungsmesse van Mo Ook een kinderkoor uit Ooster hout en het Goese katholieke mannenkoor gaan mee naar me. Op de terugweg doet de Bre dase bedevaart ook Assisië aan, waar ook in de Basiliek van Sint Franciscus een mis wordt ge vierd en gezongen. De reis gaat met een hele stoet bussen en de koorjongens worden, behalve door Evert Heijblok, al bijna 50 jaar directeur van de Zeeuwse Koorschool, en diens beoogd opvolger Marcel van Westen, begeleid door vrijwilligers. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg beslist vrijdag of de gemeente Middelburg mag beginnen met de sloop van de Generaal Berghuijskazerne aan de Zuidsingel. Omwonenden en andere belanghebbenden vroe gen de rechtbank gisteren de sloop tegen te houden tot een beslissing is genomen over het beroep dat is ingesteld tegen het verlenen van de sloopvergun ning. De Berghuijskazerne moet wor den gesloopt omdat de gemeen te op die plaats het nieuwe thea ter wil bouwen. De sloop had vorige week moeten beginnen, maar is in afwachting van de uitspraak van de rechtbank stil gelegd. De belangenvereniging van omwonenden had bij de ge meente bezwaar gemaakt tegen de sloopvergunning. Het college van B en W wees de bezwaren af, waarna de vereniging naar de rechter stapte. In afwachting van dat oordeel geeft de recht bank vrijdag een tussentijds oordeel. Niet bevoegd De belangenvereniging vindt dat het besluit om de vergun ning te verlenen onrechtmatig was. Het college heeft dat be sluit twee keer genomen. Het eerste besluit is door de gemeen te herroepen, omdat de vergun ning was verleend door een ambtenaar die daar niet toe be voegd was. De vereniging vindt dat de gemeente na het tweede besluit de aanvraagprocedure opnieuw had moeten voeren. Op die manier hadden belangheb- MIDDELBURG - Uit een wo ning aan de Oude Koudekerkse- weg in Middelburg is tussen za terdag en maandagochtend acht uur computerapparatuur gestolen. De waarde van de ap paratuur is onbekend. benden opnieuw hun bezwaren kenbaar kunnen maken. Naast de formeel juridische be zwaren heeft de vereniging ook inhoudelijke argumenten tegen de verleende sloopvergunning. De vereniging vindt dat de ver goeding van eventuele schade aan omliggende gebouwen niet goed gex-egeld is. Verder houdt de gemeente geen i'ekening met de aanwezigheid van asbest in de woningen in de omgeving van de kazerne. De bewoners zijn bang dat er asbest vrijkomt bij trillingen als gevolg van de sloop. Bovendien zou de ge meente de risico's die de sloop met zich meebrengt niet goed hebben ingeschat. Overlast Een eigenaar van een slagerij in de Korte Noox'dstraat maakt zich zorgen over het voortbe staan van zijn winkel. Een sla gerij moet aan allerlei wettelij ke eisen voldoen en de eigenaar is bang dat hij dat niet kan als de kazerne wordt gesloopt. Hij vreest overlast van stof en onge dierte uit de bouwput. Boven dien denkt hij dat zijn winkel tijdens de sloop en de daarop volgende bouw slecht bereik baar is. De ondernemer wil dat de gemeente van tevox'en toe zegt alle schade te vergoeden. Zowel de belangenvereniging als de slagerij vinden dat ze door de gemeente niet goed geïnfor meerd zijn. De stukken die de gemeente na het eerste besluit aan het dossier heeft toege voegd, hebben ze niet kunnen beoordelen. Ze hebben er ook geen bezwaar meer tegen kun nen maken. Nog steeds is het dossier niet volledig, betoogden ze bij de rechtbank. Een vertegenwoox'diger van de gemeente zei gisteren dat er geen gevaar bestaat dat er as best vrijkomt in de woningen. Alleen als er in de asbest ge zaagd en geboord wordt, be staat dat risico. Verder bestreed hij dat de gemeente de veilig heidsrisico's niet goed inschat. De gemeente wees ex'op dat de sloop in september moet begin nen om het theater op tijd af te kunnen krijgen. Tom Hubregtse ving vijf palingen in zeven dagen. En zó dik waren ze. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel SLUIS - De tienjarige Tom Hubregtse uit de Kloosterstraat in Sluis verstaat de kunst van het vissen als geen ander. In de afgelo pen week wist hij maar liefst vijf keer een paling met een gewicht van rond de acht honderd gram naar boven te halen. Door zijn geslaagde vangsten raakt de diepvries van zijn ouders inmiddels al aardig vol. Zoals het een echte Kaaispuger betaamt is Tom i'egelmatig met zijn vriendjes aan de Kaai te vinden om zijn favoriete hobby te beoefenen. Echte geheimen, die ten grond slag liggen aan zijn succes heeft hij hele maal niet. „Ik heb drie keer met een stukje kaas de palingen boven gehaald. De andex'e kex'en met een worm en een voorntje. Meest al zit ik gewoon op de plek waar de water fietsen liggen. Ik wacht gewoon rustig tot ik beet krijg en dan moet je alleen maar x'ustig ophalen. Meer niet", meldt hij laconiek. Volgens Jan Clijncke, al jaren lid van de vis club Jantje van Sluis, is de vangst van Tom toch wel bijzonder te noemen. „Het is een absoluut unicum dat je in zo'n korte tij cl zo veel grote palingen boven haalt, en dan ze ker op zo'n jeugdige leeftijd. Wel is bekend dat de grootste palingen gevangen kunnen worden met een stukje kaas aan de haak. Deze tijd is ook de tijd van de palingtrek. De gxxnstigste periode om grotere te vangen." Een echte verklaring voor de aanwezigheid van dergelijke palingen in de Kaai heeft Clijncke niet. Wel is algemeen bekend dat ze niet erg van koud water houden. Vooral in de winter zijn ze niet actief en moeilijk te vangen. Pas na warmere periodes, aan het eind van de zomer, komt er meer beweging, waardoor ze ook makkelijker gevangen kunnen worden. Dikmaker? voor meer info kijk op www.nsgk.nt nederlandse stichting voor het www. hand;] ehe lpennl GIRO 596890 Alleen op de wereld. De straat als wereldkansen bieden. Hel zijn de thuis en volledig aan het noodlot over- weeshuizen van WereldOuders die borg gelaten. Kinderen in Midden-Amerika staan voor zorgen ontplooiingskansen, zonder familie, zwervend op zoek naar WereldOuders vormen een brug die warmte en geborgenheid. Jong leven deze verloren kinderen weer hou- dat al eindig lijkt voordat het is vasl en toekomst geeft. Nood- begonnen. Door middel van A zakelijke steun die ons als opvang, liefde en scholing 6/ ÊÊk w WereldOuders nooit los laat. kunnen we deze weeskinderen U toch ook niet! ofin f WereldOuders, voorheen Stichting Onze KJeine Weeskinderen. Achterom 152, 1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 F-mail: info@\vereldouders.nI www.wereldouders.nl Sommige kinderen hebben een minder gelukkige start in hun leven. Bijvoor beeld omdat ze te vroeg geboren zijn. Dat kan leiden tot hersenaandoeningen. Ook in de loop van hun kinderleven. Voorbeelden zijn: autisme, ADHD, dyslexie, Gilles de la Tourette. De Hersenstichting Nederland finan ciert wetenschappelijk onderzoek om hersenaandoeningen bij kinderen te voorkomen of te genezen. Ook voorlichting krijgt veel aandacht. Uw steun is daarbij nodig. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - www hersenstichtlng.nl Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. NederlandseM/Hartstichting Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder: goed: werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste: daarvan zijn; snel moe, kortademig en dikke benen door: achterblijvend vocht. Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.ril

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36