Invloed voor cliëntenraad bepleit SSur23 PZC zeeland Giro 860 STARTPROBLEMEN? Tienjarige blinkt uit in palingvissen Z-Vlaamse LPF'ers giro 55 2000 De NSGK geeft vakantiepret... X Parkeergarages zijn 's nachts weer dicht Middelburg twijfelt over afvalbod Delta LATEN JE NIET LOS. \fHJl 1/ WerelE0ijders b 14 Seniorenraad steekt energie niet langer in verzet tegen ziekenhuisfusie Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken gehandicapte kind Giro 860 Hersenstichting Nederland Hersenstichting Nederland dinsdag 17 september 2002 voor meer info kijk op www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het door René Hoonhorst TERNEUZEN - De verkiezin gen voor een gewestelijk be stuur van de Lijst Pim Fortuyn (LPF) in Goes worden al voor er een uitslag bekend is ongeldig verklaard door twee Zeeuws- Vlaamse bestuursleden. Hulstenaar R. Muste enTerneu- zenaar C. Freeke claimen de enige twee leden van het zitten de bestuur van LPF Zeeland te zijn. Een bestuursverkiezing zou volgens hen slechts uitge schreven mogen worden door bestuursleden van bij de Kamer van Koophandel ingeschreven verenigingen met volledige rechtsbevoegdheid. Dat top man E. Maas namens het lande lijke hoofdbestuur zijn goed keuring aan een provinciale Zeeuwse bestuursverkiezing geeft, kan volgens 'provinciaal contactpersoon' Muste hele maal niet. Muste heeft overigens al een aantal keren schriftelijk aan Maas laten weten dat de verkie zingen in Goes van vanavonj onwettig zouden zijn. En hot', wel hij voorspelde dat de pers weer zou smullen van nieuw; blunders van de LPF heeft hj geen reactie gekregen. Dj Zeeuws-Vlaamse LPF-lede; balen er een beetje van dat zi nooit krediet krijgen voor hei feit dat de 'zaakjes benedendt Westerschelde zonneklaar ii orde zijn', terwijl de 'rest van Zeeland door R. de Nooijer to taal wordt ontwricht'. Rechter Freeke liet gisteren, mede na mens zijn collega-bestuurslid Muste, dan ook weten dat dt Zeeuws-Vlamingen vanavond in Hotel Goes zullen schitteren door afwezigheid. De uitslag van de eventueel te houden verkiezingen zullen door de leden van de drie Zeeuws-Vlaamse afdelingen echter niet worden erkend, Freeke voegde er aan toe dat de leden de uitslag desnoods door de rechter nietig zullen laten verklaren. Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt De Westerschelde; leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde. GIRO 65 65 00. Vogelbescherming NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat loi. een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste -daarvan 'zijn; snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 ó'OÖO 300 of kijk op www.hartstichting.nl Nederlandse^!/ Hartstichting Sommige kinderen hebben een minder gelukkige start in hun leven. Bijvoor beeld omdat ze te vroeg geboren zijn. Dat kan leiden tot hersenaandoeningen. Ook in de loop van hun kinderleven. Voorbeelden zijn: autisme, ADHD, dyslexie, Gilles de laTourette. De Hersenstichting Nederland finan ciert wetenschappelijk onderzoek om hersenaandoeningen bij kinderen te voorkomen ofte genezen. Ook voorlichting krijgt veel aandacht. Uw steun is daarbij nodig. Geef daarom gul Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - De Seniorenraad Schouwen-Duiveland dringt aan op invloed van de cliënten raad bij de uitwerking van de fusie tussen de Stichting Oos- terscheldeziekenhuizen en de Stichting Ziekenhuis Walche ren. Vooral bij de invulling van de verschillende poliklinische voorposten in de regio's rond Goes, Middelburg/Vlissingen en Zierikzee wordt de inbreng van de cliëntenraad van groot belang geacht. De seniorenraad besloot gister ochtend tijdens een openbare vergadering tot deze schriftelij ke reactie op het fusiebesluit aan de Stichting Oosterschelde- ziekenhuis. Volgens J. Cohen Stuart van de seniorenraad heeft het geen zin te strijden te gen onvermijdelijke ontwikke lingen in de kader van deze schaalvergroting binnen de zie kenhuissector. Hij omschrijft verder verzet tegen het samen voegen van de beide ziekenhui zen als 'trekken aan een dood paard'. Cohen Stuart dringt erop aan als adviesorgaan voor ouderen de energie vooral te richten op inspraak vanuit de regio's. Juist de geografische situatie in Zeeland maakt het van be lang dat de specifieke belangen van de verschillende regio's on der woorden worden gebracht", door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De parkeer garages in Middelburg zijn voortaan 's nachts weer dicht. De gemeente heeft de afgelopen drie maanden een proef gehou den met nachtelijke openstel ling in de weekeinden. Daaruit is gebleken dat er weinig be hoefte is om 's nachts in een ga rage te parkeren. Gemiddeld stonden er twintig auto's per nacht in de drie parkeergarages. De gemeente Middelburg be sloot tot het experiment na vra gen van ondernemers in de bin nenstad. ,,De mensen hebben er blijkbaar geen behoefte aan", concludeert F. Polderman van de gemeente. ,,Er zijn 's avonds buiten genoeg plaatsen be schikbaar." door Frank Gijsel SLUIS - De tienjarige Tom Hubregtse uit de Kloosterstraat in Sluis verstaat de kunst van het vissen als geen ander. In de afgelo pen week wist hij maar liefst vijf keer een paling met een gewicht van rond de acht honderd gram naar boven te halen. Door zijn geslaagde vangsten raakt de diepvries van zijn ouders inmiddels al aardig vol. Zoals het een echte Kaaispuger betaamt is Tom regelmatig met zijn vriendjes aan de Kaai te vinden om zijn favoriete hobby te beoefenen. Echte geheimen, die ten grond slag liggen aan zijn succes heeft hij hele maal niet. ,,Ik heb drie keer met een stukje kaas de palingen boven gehaald. De andere keren met een worm en een voorntje. Meest al zit ik gewoon op de plek waar de water fietsen liggen. Ik wacht gewoon rustig tot ik beet krijg en dan moet je alleen maar rustig ophalen. Meer niet", meldt hij laconiek. Volgens Jan Clijncke, al jaren lid van de vis club Jantje van Sluis, is de vangst van Tom toch wel bijzonder te noemen. ,,Het is een absoluut unicum dat je in zo'n korte tijd zo veel grote palingen boven haalt, en dan ze ker op zo'n jeugdige leeftijd. Wel is bekend dat de grootste palingen gevangen kunnen worden met een stukje kaas aan de haak. Deze tijd is ook de tijd van de palingtrek. De meest gunstige periode om grotere te van gen." Een echte verklaring voor de aanwe zigheid van dergelijke palingen in de Kaai heeft Clijncke niet. Wel is algemeen bekend dat ze niet erg van koud water houden. Vooral in de winter zijn ze niet actief en moeilijk te vangen. Pas na warmeré perio des, aan het eind van de zomer, komt er meer beweging, waardoor ze ook makkelijker ge vangen kunnen worden. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl j WereldOuciers, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152,1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 É-mail: info@wereldouders.nl wvw.wereldouders.nl aldus Cohen Stuart. Hij ziet hier een uitgelezen kans voor stich ting Het Klaverblad die beleids beïnvloeding via de cliënten raad te bepleiten. In de optiek van de senioren raad biedt de cliëntenraad de enige mogelijkheid als 'outsi der' binnen te komen in de zie kenhuisorganisatie. Andere groeperingen die een belangrijk aandeel hebben in de beleids voering van het ziekenhuis, zijn Raad van Toezicht, Raad van Bestuur, Maatschappelijke Raad, Medische Staf en Onder nemingsraad. Daarbinnen is vanuit de bevolking geen in vloed uit te oefenen. Dat zou uitsluitend kunnen via de cliën tenraad. De seniorenraad dringt er daar om met klem op aan de cliënten raad zodanig te laten f unctione- ren dat de verschillende regio's die bij de fusie zijn betrokken, een duidelijke eigen stem kun nen laten horen. Volgens vice- voorzitter J. Hendrikse staat de seniorenraad niet alleen in dit pleidooi. Van de kant van de vakbonden van FNV en CNV is een verge lijkbare reactie te verwachten. Kopieën vah de brief van de se niorenraad aan de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen gaan naar de gemeente, de Stichting Het Klaverblad Zee land en de vereniging 'Houd de zorg op Schouwen-Duiveland Kerngezond.' Tom Hubregtse ving vijf palingen in zeven dagen. En zó dik waren ze. foto Peter Nicolai door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Middel burgse politiek twijfelt over de verkoop van de gemeentelijke reinigingsdienst aan Delta NV. De gemeenteraad wil zekerheid over het aantal deelnemende huishoudens in de rest van Zee land. Behalve het financiële voordeel ziet de raad nauwelijks argumenten om de dienst van de hand te doen. De overdracht aan de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD), een dochter van Delta, werd gister avond besproken tijdens de commissie stadsbeheer. Een de legatie van het personeel deed een beroep op de gemeenteraad om de dienst te behouden. De ondernemingsraad van de ge meente is het wel eens met dt overdracht, mits voor het eind van het jaar een toezegging wordt gedaan dat het minimiw aantal aansluitingen wordt ge haald De ZRD kan het huisvuil voo; een vergelijkbaar bedrag opha len als de gemeente zelf of com merciële bedrijven. Het verschil zit in de overnamesom. De ZEE biedt de gemeente eenmalig eet bedrag van 59 euro per aanslui ting, bijna 1,2 miljoen in totaal Samen met investeringen dit niet meer nodig zijn als de dienst wordt overgedragen, levert dal jaarlijks een verschil op van 21 euro per huishouden. De Middelburgse gemeenteraad, neemt aanstaande maandag eet beslissing over de verkoop var de reinigingsdienst. De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. GIRO 596890 Alleen op de wereld. De Straat als wercldkansen bieden. Het zijn de thuis en volledig aan het noodlot over- weeshuizen van WereldOuders die borg gelaten. Kinderen in Midden-Amerika slaan voor zorgen ontplooiingskansen, zonder familie, zwervend op zoek naar WereldOuders vormen een brug die warmte en geborgenheid. Jong leven deze verloren kinderen weer hou- dat al eindig lijkt voordal het is vast en toekomst geeft. Nood- begonnen. Door middel van A zakelijke steun die ons als opvang, liefde en scholing bi 9» WereldOuders nooit los laat. kunnen we deze weeskinderen 2 U toch ook niet! ^•'ESIS-VA Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32