Aanpak interieur dorpshuizen Alleen noordbuis Vlaketunnel open PZC PZC PZC Goes houdt als enige Autovrije Dag Woonzorg reserveert deel woningen voor zorgvragende oudere 13 Reimerswaal wil inventaris sneller vervangen in verband met klachten Speelgoedbeurs in bedrijfshal agenda Taxatiedag bieb Voor duizenden schade aan ruiten Veerse is portemonnee kwijt Computerapparatuur weg Tegen de lamp met gloeilamp Cd-wisselaar weg uit auto Sierhek gestolen in Vogelwaarde Winkeldief weg met scheermesjes Blikschade door voorrangsfout Abonnementstarieven dinsdag 17 september 2002 Hoor Rolf Bosboom KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal gaat de inrichting van de dorpshuizen in kaart brengen. Op die manier wil zij sneller delen van de inventaris vervangen, om de huidige stroom klachten daarover in de toekomst te voorkomen. De inventaris van de dorpshui zen wordt buiten het reguliere onderhoud van de panden ge houden. Het is tot nu toe gebrui kelijk de noodzakelijke vervan ging van spullen mee te nemen bij renovatie van de dorpshui zen. Dat blijkt in de praktijk tot problemen te leiden: in toene mende mate wordt de gemeente geconfronteerd met aanvragen voor reparatie en vervanging van delen van de inrichting. Klachten De jongste klachten komen met name van het dorpshuis in Waarde en De Meiboom in Krabbendijke. In overleg met de commissies die de panden behe- Advertentie mJACKIE'Sm JEANSSHOP St. Janstraat 32 - Middelburg REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ren, is inmiddels bekeken welke onderdelen daar daadwerkelijk aan vervanging toe zijn. Het ge meentebestuur is van mening dat die op korte termijn moeten worden aangepakt, ook al laat renovatie van de dorpshuizen voorlopig op zich wachten. Het gaat om een investering van ruim 24.000 euro. Het college van B en W vindt dat er een structurele oplossing voor het probleem moet komen, om her haling uit te sluiten. Dat geldt vooral voor de gebouwen die onder eigen beheer vallen. Dat zijn de dorpshuizen in Krab bendijke en Waarde en 't Tref punt in Yerseke. Voor de overige dorpshuizen moet worden geke ken naar grote vervangingen, zoals tafels en stoelen. Het gemeentebestuur gaat eerst bepalen wat allemaal onder de inrichting valt. Vervolgens wordt geïnventariseerd wat er in de diverse dorpshuizen aan wezig is, voor zover de spullen tenminste eigendom zijn van de gemeente. Aan de hand van de gegevens kan een planning voor de periode tot 2012 gemaakt, waarbij ook de kosten in beeld worden gebracht. Op die manier blijven klachten en onvoorziene uitgaven, als het goed is, binnen de perken. Het nieuwe systeem kan volgend jaar ingaan. De kwestie wordt dinsdag 24 september besproken in de ge meenteraad van Reimerswaal. Deze openbare bijeenkomst wordt gehouden in het gemeen tehuis in Kruiningen en begin om 19.30 uur. THOLEN - In een bedrijfshal op industrieterrein Welgelegen in Tholen-stad wordt vanaf mor gen drie dagen lang een beurs met tweehands kleding en speelgoed gehouden. De opbrengst is bestemd voor geitenboerderij De Mekkerstee in Ouddorp. De beurs is woens dag geopend van 9.00 tot 12.00 uur, donderdag van 13.30 tot 16.30 uur en vrijdag van 9.00 tot 11.30 uur. De bedrijfshal is ge vestigd aan de Ambachtsweg 13c. STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 09.00-12.00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop Kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga, Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patienten; Jan Lig- thartschool, 19.30 uur: Prijsklaverjassen; KAPELLE - Computerpraktijklokaal van Jongerencentrum Trinnety, (bij sport centrum) 9.30-11.30 uur: Computerin- loopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten voor ou deren; 14.00 uur: Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun try Club The Sounthern Riders; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde; Het Trefpunt, 14.00 uur: Bingo voor 50- plussers. GOES - In de Openbare Biblio theek in Goes wordt op vrijdag 27 september een taxatiedag ge houden. Iedereen kan zonder kosten tussen 110 0 en 160 0 uur bezittingen zoals postzegels, munten, papiergeld, ansicht kaarten en penningen op waar de laten schatten. Twee jaar geleden trokken raadsleden nog een kar door de stad als begin van de Autovrije Zondag in Goes. door Ingrid Huibers GOES - Goes gaat als enige Zeeuwse gemeente dapper door met het organi seren van de Autovrije Dag, dit jaar op zondag 22 september. Aan de dag die in heel Europa wordt gepromoot, deden afgelopen jaar 42 Nederlandse dorpen en steden mee. Omdat de start van de Landelij ke Fiets dag vorig jaar in Goes samenviel met de Autovrije Dag, was het een grootse happening. Maar ook dit jaar heeft de Werkgroep Autovrije Dag Goes een zeer uitgebreid programma samenge steld. Zo is er een skateparcours uitge zet vanuit Goes richting Kapelle en de Vlakebrug naar Wemeldinge en van daar via Kattendijke weer terug naar Goes. Deelnemers kunnen kiezen uit een afstand van 20, 35 of 40 kilometer. Grote delen van het parcours zijn auto vrij. Bijzonder ingenomen is de werk groep met de medewerking van water schap Zeeuwse Eilanden, waardoor ook de Kattendijksedijk autovrij is. Behalve voor skaters zijn er ook voor fietsers en wandelaars routes uitgezet. Ook deze tochten voeren over de Katte- dijksedijk. De start is zowel voor ska ters als wandelaars en fietsers om 12.00 uur op de Grote Markt. Er kan ook gewandeld worden in het Poelbos. Daar houden Staatsbosbeheer en het IVN vanaf 14.00 uur een nazo merwandeling. De nadruk ligt daarbij op paddestoelen. Er wordt verzameld aan de Teuniswegeling. Speciaal voor kinderen is er rondom de Grote Kerk ruimte gereserveerd waar ze hun oude spulletjes kunnen verko pen. Ook is er een springkussen, kan er een potje straatschaak worden ge speeld en kunnen de kinderen zich laten schminken. Skateliefhebbers kunnen zich melden bij de Hollandsche Hoeve. Daar is een parcours van twee kilome ter uitgezet. Ondernemers rondom de Vlasmarkt dopen hun pleintje tijdens de Autovrije Dag om tot kunstmarkt. Dit om nog eens te benadrukken dat zij hopen op een snelle herinrichting van de Vlas markt, die nu hoofdzakelijk als par keerplaats wordt gebruikt. Expositie Tien kunstenaars die onder de titel En Passant jaarlijks exposeren in de Grote Kerk, zullen nu vanaf 12.00 uur op de Vlasmarkt hun werk tonen. Het gaat daarbij niet alleen om kant en klaar werk, maar vooral ook om hun manier van werken. Zo laat Frida van Overbeeke-Ver- schuur zien hoe zij haar beelden van aluminium eerst van klei maakt. Ook wordt het publiek uitgenodigd om mee te werken aan een groot stilleven. Ver der zullen edelsmid Mare de Regt en de Kunstuitleen, die beide aan de Vlas markt gevestigd zijn, hun deuren ope nen voor het publiek. De Werkgroep Muziekfestival Goes en archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Forend Sound organiseren een gelui- denparcours door de binnenstad. Er kan tussen 14.00 en 17.00 uur worden geluisterd in het Stadhuis, de Manhuis- tuin, het Centrum voor de Kunsten van het ROC, op het Museumplein en voor de Grote Kerk. Brassband Excelsior uit Kloetinge speelt van 12.30 tot 13.30 uur in de Manhuistuin. Tussen 13.00 en 17.00 uur spelen de Guerilla Groovers Deluxe en het Free Style Fabrik Kamerorkest op de Grote Markt. De horecaonderne mers rondom Markt houden er een streetsoccertournooi. Er wordt in teams van steeds vij f mangespeeld tus sen 13.00 en 17.00 uur. Op de Beestenmarkt organiseert Podi um 't Beest een speciale festivaldag ten behoeve van een nieuwe oefenruimte. De bands X-proof, Zork, Flavour, Uni ted Forces, Puk en Eat Roadkill zullen er optreden. Ook de zangers Rob Rieser en Edwin Theenaart werken aan het festival mee. door Ingid Huibers VLAKE - Wegens werk zaamheden is alleen de noordbuis van de Vlak etunnel nog open voor het verkeer. Door middel van een inge wikkeld banenpatroon worden automobilisten op de A58 in twee richtingen door de noordbuis geleid. Het groot onderhoud aan de Vlaketunnel leidde vo rige week in beide rijrich tingen al tot fikse files. Rijkswaterstaat is er nog niet toe overgegaan om het verkeer om te leiden via de Oude Rijksweg. Afhankelijk van de file vorming wordt nog over wogen om bijvoorbeeld het vrachtverkeer om te leiden. Wel is de toerit tot de A58 ter hoogte van de Zanddijk afgesloten, zodat het ver keer dat van de veerboot in Kruiningen komt en rich ting Goes wil rijden, dat alleen over de Oude Rijks weg kan doen. Het werk aan de Vlaketun nel is naar verwachting 18 oktober af. foto Dirk-Jan Gjeltema KRUININGEN - Tn de nacht van zaterdag op zondag zijn en kele ruiten van een winkelpand op de Snellemarkt in Krui ningen met een scherp voorwerp bekrast. De schade bedraagt enkele duizenden euro's. VLISSINGEN - In het centrum van Vlissingen is zaterdag tussen 14.30 en 17.15 uur de portemonnee van een inwoonster van de gemeente Veere uit haar tas gestolen. In de portemonnee zaten enkele tientallen euro's en persoon lijke papieren. MIDDELBURG - Uit een woning aan de Oude Koudekerkse- weg in Middelburg is tussen zaterdag en maandag 8.00 uur computerapparatuur gestolen. De waarde van de apparatuur is onbekend. OOST-SOUBURG - Een potje groente en een gloeilamp, met een totale waarde van €2,67. Daarom was het een 39-jarige winkeldief maandag te doen geweest. De inwoner van Oost- Souburg werd om 11.40 uur aangehouden in een supermarkt in de Glacisstraat in Vlissingen. De man kreeg een dagvaar- ding. BRESKENS - Tussen zondag 19.00 uur en gisterochtend zijn er uit een auto van een negentienjarige Duitser op een par keerplaats aan de Langeweg te Breskens spullen weggeno men. De man mist een autoradio en een cd-wisselaar met tien cd's. Er is voor enkele honderden euro's schade aangericht. VOGELWAARDE - Een sierhek van meer dan vier meter lang en enkele meters hoog is tussen zaterdag en maandag 13.00 uur gestolen in de Bossestraat in Vogelwaarde. Het hek heeft een waarde van een paar honderd euro. BRESKENS - Maandag omstreeks 12.30 uur werd in een win kelpand aan het Spuiplein in Breskens door een onbekende een doosje met scheermesjes ter waarde van 17,99 gestolen. De man ging er na de diefstal vandoor in de richting van de Boulevard. TERNEUZEN - Op de kruising Mr. F.J. Haarmanweg/Dok- weg vond maandag om 7.28 uur een aanrijding plaats tussen een 32-jarige Terneuzense automobilist en een fietsende plaatsgenoot. De Terneuzenaar reed over de Dokweg, vanuit de richting Alvarezlaan. Hij verleende op bovengenoemde kruising geen voorrang aan de hem van links naderende 33-jarige fietser, die op de kruisende weg reed. Bij de aanrij ding raakten beide voertuigen beschadigd door Mieke van der Jagt GOES- De Stichting Maat schappelijke Belangen en de Regionale Woningbouwvereni ging Samenwerking hebben gisteren een handtekening gezet onder een contract met de Stichting Woonzorg Goes en omstreken: het zogenaamde Protocol Woningtoewijzing. Daarmee beloven de woning bouwcorporaties ernaar te zul len streven dat 40 procent van hun woningen die vlakbij de zorginstellingen liggen, zullen worden toegewezen aan oude ren met een zorgvraag. Daar door kan Woonzorg, een sa menwerkingsverband van de zorginstellingen dat thuiszorg biedt vanuit de instellingen, ge makkelijk en doelmatig thuis zorg bieden aan zelfstandig wo nende ouderen. Om de zorgcentra Ter Valcke, het Gasthuis, Randhof, Reho- both en Ter Weel in Goes en Ter Weel in Krabbendijke heeft de stichting Woonzorg cirkels ge trokken waarbinnen het moge lijk is verzorgingshuiszorg of verpleeghuiszorg te bieden aan ouderen die zelfstandig wonen buiten de muren van deze in stellingen. De woningcorpora ties hebben binnen die cirkels een bepaald aantal woningen. Door 40 procent op termijn te verhuren aan ouderen met een hulpvraag,komen de corpora ties ook tegemoet aan hun eigen doelstelling. Zij willen namelijk voldoen aan de groeiende vraag naar woningen voor senioren. Advertentie Mede als gevolg van gestegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van de abonnementstarieven noodzakelijk. Per 1 oktober 2002 zijn de abonnementsprijzen van de PZC als volgt: bij automatische incassobetaling 20,50 55,10 €110,20 €209,90 bij acceptgiro betaling n.v.t. 57,10 €112,20 €211,90 Maandabonnement Kwartaalabonnement Halfjaarabonnement Jaarabonnement Per 1 oktober 2002 zijn de losse verkoopprijzen als volgt Maandag t/m vrijdag 1,10 Zaterdag 1,65 Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied van deze krant. Bij postabonnees worden portikosten doorberekend. Wij nemen graag aan dat abonnees die een machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt, akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. Voor meer informatie, bijvorbeeld over de nieuwe tarieven voor de postbezorging, kunt u contact opnemen met onze afdeling Lezersservice, bel gratis (0800) 0231 231 pf (0800) dekrant. Recente restyling van het dagblad PZC met duidelijk herkenbare pagina's en thematische katernen stelt ons in staat u dagelijks te voorzien van een kwaliteitsproduct. Directie Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant b.v.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31