Defensie van Zierikzee potdicht Filius grijpt terug op routine Afgekeurde goal nekt Duiveland Zwakke vertoning van A-junioren ZSC'62 veel te lief voor Serooskerke Zonnemaire herstelt zich tegen Zierikzee 3 SKNWK maakt korte metten met Vrederust Zege WIK-vrouwen Patrick Roggeband matchwinnaar in duel met Steen: 1-0 maandag 16 september 2002 door Klaas Verspoor FIJNAART - In de zeventigste minuut van het treffen FSV Duiveland scoorde Oosterlan- der Dannie le Comte een loep zuiver doelpunt. Op advies van de FS V-grensrechter keurde ar biter Nefs de treffer echter af omdat de bal de achterlijn zou zijn gepasseerd voordat Le Comte afrondde. Mede door de ze arbitrale dwaling ging Dui veland tegen FSV met 1-0 on deruit. Duiveland-trainer Piet Roks kon de afgekeurde goal bij een 0-0-tussenstand nog maar moeilijk bevatten. „Ik heb nog nooit iemand van achter de lijn zien scoren. Die bal was abso luut niet buiten geweest. Maar het was wel een moment was de wedstrijd in ons voordeel had kunnen laten kantelen." Roks zag dat Duiveland en FSV gedurende de gehele wedstrijd een evenwichtige strijd uit vochten. FSV kreeg via Jos Elenbaas en Edward de Rooy voor rust kansen en Duiveland stelde daar twee grote kansen voor Lex Zwang en Barry Steenpoorte tegenover. Na rust gaf Duiveland weinig kansen meer weg en had de ploeg dus eigenlijk, met de afge- j keurde goal en een aantal goede mogelijkheden, op voorsprong moeten komen. Waar de bezoe-1 kers niet scoorden deed thuisploeg dat wel. Jos Elen baas prikte in de 80e minuut d bal achter Hans Capelle, die overigens opnieuw sterk speel de. Een teleurstellend resultaat voor Duiveland, zo concludeer de Roks. „Over de hele wed strijd gezien was een gelijkspel terecht geweest. Het had ook 2-2 of 3-3 kunnen worden. Ik wil niet zeggen dat het allemaal aan de scheidsrechter ligt want wij moeten de kansen gewoon zelf afmaken." Duiveland: Hans Capelle, Mark IJzelenberg, Mamix van der Hulk 6Bart van der Hulle), Leo Bur gers en Jasper van Almenkerk, Jan IJzelenberg, Jaco de Bruine enDen- nie le Comte (75. Marcel de Bruine), Ronald Zwager, Lex Zivang en Bar ry Steenpoorte. van onze sportredactie KERKWERVE - Van de drie Schouwse vrouwenvoetbal teams presteerde WIK'57 zater dag het best. De derdeklasser won in de tweede competitie wedstrijd op eigen veld met overtuigende cijfers van GJS: 5- 0. ZSC'62, dat eveneens in de derde klasse speelt, kreeg in ei gen huis klop van Capelle (1-5). Vierdeklasser Zierikzee was kansloos bij Nieuwland (10-2). WIK'57 - GJS 5-0: WIK voet balde minder goed dan in de openingswedstrijd (5-0-zege op Nieuwdorp). De ploeg, die ge traind wordt Kees van de Velde en Kees Westdorp kwam welis waar op een 2-0-voorsprong via Saskia Kloet en Ellen Schreurs, maar speelde niet overtuigend. WIK, dat na de degradatie uit de tweede klasse graag wil promo veren, liep uit naar een gef teerde 5-0-zege. De goals wer den gemaakt door Saskia Kloet (2x) en Jaimy van Beveren. ZSC'62 - Capelle 1-5: Net als in de eerste competitiewedstrijd tegen GW'63 was ZSC kans loos tegen Capelle. De ploeg van Kees Snoek keek al bij rust te gen een 3-0-achterstand aan, De Scharendijkse formatie- scoorde pas tegen toen Capelle met 4-0 leidde. De Schouwse goal kwam van Michelle Brond- geest. Capelle won met 5-1. Nieuwland - Zierikzee 10-2: De vrouwen van Zierikzee beleef den een nare seizoensouverture. Ze kwamen er niet aan te pas te gen Nieuwland. Zierikzee haal de de rust met 6-2-achterstand, maar kon niet voorkomen dat Nieuwland in de tweede helft nog viermaal scoorde. De Zie- rikzeese goals kwamen van El- j len Bijzet en Femke Akkersdijk. i van onze sportredactie ZIERIKZEE - De A-junioren van Zierikzee gaven tegen SC Gastel onnodig de drie punten uit handen. Het duel in de hoofdklasse van de oudste jeugdcategorie eindigde in een 3-1-overwinning voor de bezoe kers uit Oud-Gastel. Op de Brabantse overwinning viel weinig af te dingen. „De ne derlaag was terecht", vond ook Koster. „Maar het was niet no dig geweest", voegde de trainer snel toe. De eerste helft speelde Zierikzee volgens Kosters zeg gen lamlendig. „Het spel zag er niet uit, er was geen beleving en we gaven teveel ruimte weg." SC Gastel kwam uit een vrije trap op 0-1 en een te zachte pass van Marvin de Reuver op Mar- tijn van Grunsven leidde de 0-2 in. Keeper Stefan Smalheer was nadat de bal onderschept werd kansloos. Na rust startte Zierik zee feller en dat resulteerde in een treffer van Patrick Knijnen- burg. De speler kopte de bal uit een door Mischa Hrac genomen vrije trap achter de Gastel-kee per. Nadat Merlijn Lems voor Zierikzee een kans op de gelijk maker had laten liggen besliste SC Gastel het duel. Net buiten het strafschopgebied maakte de Zierikzeese ploeg een domme overtreding die keihard werd afgestraft met een treffer. De in de rust ingevallen doel man Antoine Kleingeld bleek namelijk kansloos op de vrije trap. door Maurice Steketee ZIERIKZEE - De voetballers van Zierikzee hebben gister middag opnieuw bewezen dat ze over een zeer solide defensie beschikken. De ploeg van John de Frel gaf tegen Steen nauwe lijks kansen weg. De Schouwe- naren mochten zichzelf alleen het verwijt maken dat ze slechts eenmaal scoorden uit de diverse opgelegde kansen: 1-0. Vooral in het laatste halfuur verscheen de één na de andere Zierikzeese aanvaller oog in oog met Steen-doelman Danny Op peneer, maar geen van allen wist de uitblinker aan de kant van Steen te verschalken. De Zeeuws-Vlamingen speelden op dat moment alles of niets, om dat het door een treffer van Pa trick Roggeband op achter stand stond. Zierikzee ving de bezoekers uit Sint-Jansteen in de tweede helft op eigen veld simpel op en was op de counter veel gevaarlijker dan Steen. „We hebben na die 1-0 het initi atief genomen en dan weet je dat je in de verdediging gaten laat vallen", zei Steen-trainer Ard- jan Lekaj na afloop van de wed strijd. „Maar we hebben in ieder geval wel lef getoond en ons vandaag niet ingegraven." Ook in de eerste helft waren de beste kansen voor de thuisclub. Eerst was het Patrick Rogge band die een vrije trap op de rand van het zestienmeterge bied tegen de buitenkant van de paal schoot en even later kopte zijn collega-spits Thomas Vos op de bovenkant van de lat. Steen kon daar nauwelijks mo gelijkheden tegenoverstellen. Alleen Eddy van den Bosch kop te vanuit een hoekschop net naast. Voor de rest kwamen de bezoekers niet verder dan wat afstandschoten uit de tweede lijn. Zierikzee was daarentegen con stant dreigend, maar schoten van opnieuw Roggeband en Vos werden prima gepareerd door Oppeneer. Toch was de doelman van Steen vlak voor rust kans loos op een inzet van Patrick Roggeband. Een geblokt schot van Vos kwam precies in zijn voeten terecht en met een diago nale schuiver liet hij Oppeneer kansloos. „Meestal als wij op voorsprong komen, kunnen we die vaak vasthouden tot het eind van de wedstrijd. Dat was vorige week tegen Breskens al het geval en ook nu is dat gelukt. Alleen speelden we vandaag veel beter. We mogen het ons al leen aanrekenen dat we de counters niet beter hebben uit gespeeld, want de score had veel hoger uit moeten vallen. Maar door pech en een paar goede reddingen van hun keeper is dat helaas niet gelukt", zei match winnaar Patrick Roggeband na afloop. Na rust had Steen veruit het meeste balbezit, maar de Zeeuws-Vlamingen slaagden er maar niet in een bres te slaan in de hechte Zierikzeese verdedi ging. Het gemis van topschutter Werner Bisschop deed zich dan ook voelen. Zierikzee was daar entegen veel gevaarlijker. Via snelle uitvallen mochten Lee Mol en invaller Patrick verkaart (2x) alleen op de Steen-doelman afgaan, maar ze faalden hope loos. We hadden het veel eerder moeten afmaken. Nu bleef het onnodig spannend tot het eind. Maar het belangrijkste is dat we veel kansen hebben gecreëerd", verklaarde Roggeband. Steen-trainer Ardjan Lekaj wilde het gemis van Bisschop niet als excuus aangrijpen. „We zullen Werner nog wel vaker moeten missen door blessures dit seizoen. De jonge jongens moeten zich nu gaan waarma ken. En daar heb ik ook alle ver trouwen in. We hebben nu twee keer nipt verloren, maar ik ben zeker nog niet wanhopig. Het verschil tussen derde en vierde klasse is groot. Daar moeten we nog aan wennen. Zierikzee: Jaco van der Schee; Barry Hage, Erwin Nelissen (85. Ben Ver west), Michel Winkels. Martin van der Schee (33. Remco van der Wek ken); Robin van Welt, Robbert Rog geband, Lee Mol, Jamo Vermeulen, Thomas Vos (74. Patrick Verkaart) en Patrick Roggeband. Steen: Danny Oppeneer; Rudy Go- vaert, Michiel Vink, Michel van de Bosch, Danny van Daalen; Gino Vink (60 Stijn Dobbelaer), Eddy van de Bosch, Gino van de Broek; Erik Jan Naudts (60. Pascal Lensen), Wouter de Neijs en Serge Merckx. Vreugde bij Zierikzee nadat er is gescoord. foto Marijke Folkertsma door Ko de Ridder SEROOSKERKE - Derdeklas ser ZSC'62 was zaterdag op sportpark Noordhout in Seroos kerke nogal lief voor de thuis club. Na een 2-1-ruststand werd het uiteindelijk 3-1 voor Se rooskerke. Het gebeurde na acht minuten dat ZSC'62-doelman Leon Wee- da al direct in actie moest ko men en op fraaie wijze de inge schoten bal van Nicky Holmes wist te stoppen. Kort hierna volgde een kleine plaagstoot van ZSC-er Martin Kiezenberg die echter ook de poging zag mislukken. Maar in de zeventiende minuut kreeg Serooskerke het eerste kado. De verdediging van ZSC'62 bleef als aan de grond genageld staan en Serooskerke- -aanvaller Frank Allaart liet die kans niet aan hem voorbij gaan: 1-0. Een serie goede aanvallen via de vleugelspelers van Serooskerke volgde. In het centrum werd echter niet voldoende aangeslo ten. In de 30e minuut werd een zelfde soort verdedigingsfout gemaakt door de Serooskerke- -verdediging en dit kansje werd door Martin Kiezenberg op be kwame wijze verzilverd; 1-1 In de 35e minuut was het Jeroen Geerse die na een goede voorzet vanaf de rechterflank, verzon den door Frank Allaart, voor Serooskerke scoorde: 2-1. Serooskerke bleef aanvallen, echter zonder resultaat. De rust brak aan met een 2-1-stand. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien: een aanvallend Seroos kerke en een mat spelend ZSC'62. ZSC'62-trainer Ton van der Spaan: „We speelden in een te laag tempo en gaven te veel vrije ruimte aan de tegen stander." Zijn collega Leendert Geelhoed van Serooskerke zei: „ZSC'62 is zeker geen slechte ploeg, maar wij maakten dank baar gebruik van de ruimte die ZSC ons bood. Het duurde tot de veertiende minuut in de tweede helft dat Serooskerke via Jeroen Geerse een goede kans kreeg de score op te voeren. ZSC'62-doelman Le on Weeda trad echter goed op. De enige aanvallende acties van ZSC'62 liepen middels een serie goed genomen vrije trappen van vooral Martin Kiezenberg. Ech ter allemaal zonder resultaat. Na dertig minuten voetballen in de tweede helft zorgde Alex de Visser - na goed voorbereidend werk van Nicky Holmes - voor de knock-out van ZSC: 3-1. Serooskerke: Jerry Holmes, Antho ny Poppe, Frank Rooze, Huibert Deurloo, Rudi Geerse, Renco Franc- ke, Alex de Visser (80. Jan Willem Franclce), Nicky Holmes, Frank Al laart (85. Robin Vos), Jeroen Geerse, Marcel Vader (86. Patrick van de Putte). ZSC'62: LeonWeeda, Thomas Petiet (85. Marco de Jonge), Jan Willem Dorreman, Werner Klaassen, John Dorreman (86.Peter Stoel), Wouter Fioole, Gerard Verhoek, Michel van de Hoek, Jacco Heijboer, Sebastiaan Vaane, Martin Kiezenberg van onze sportredactie ZONNEMAIRE - De voetbal lers van Zonnemaire hebben gisteren revanche genomen voor hun slechte competitie start van vorige week in de re serve-vierde klasse van het zondagvoetbal. Na de 7-1-ne- derlaag tegen Vlissingen 3 ver sloeg de debuterende ploeg nu Zierikzee 3 met 4-2. Zonnemaire speelde een be droevend slechte eerste helft. Zierikzee 3 maakte dankbaar gebruik van het feit dat vele spelers pas diep in nacht waren teruggekeerd van een vrijgezel- lenparty van één van hun mede spelers. Na een 2-0-achterstand kon Rutger Kooman vlak voor rust voor de aansluitingstreffer zor gen. Na de hervatting ging de ploeg op jacht naar de gelijkma ker, maar die wilde er aanvank- lijk niet in. Pas een kwartier voor tijd was de 2-2 een feit dankzij Ronald van Dongen, die uit een scrimmage scoorde. Daarna profiteerde de thuis ploeg van het gebrek aan condi tie bij de tegenstander. Via Rut ger Kooman en Marnix Eijskoot werd het uiteindelijk 4-2. Bruse Boys-speler Theunis-Henk van den Berge, die tegen Klundert eenmaal scoorde voor zijn ploeg (links) in duel met zijn directe tegen stander. foto Marijke Folkertsma Bruse Boys-trainer ziet ploeg met 4-0 winnen van Klundert door Klaas Verspoor BRUINISSE - Een winnende trainer heeft altijd gelijk. Althans, zo wordt over het al gemeen geoordeeld. Bruse Boys-trainer Olaf Filius had zijn elftal voor het duel met Klundert drastisch gewijzigd. 'Bru a la Fili us' had tegen Klundert alle wind mee en won afgetekend, maar tevens geflatteerd, met 4-0. Zodoende pakte Bruse Boys in de derde klasse B de eerste drie punten van het nog prille voetbalseizoen. Filius is al vanaf zijn komst op zoek naar zijn favoriete elf en experimenteert regel matig. Na het verloren duel met WC'68 van vorige week greep hij opnieuw in, „Het is drastisch maar we hebben er veel over ge sproken. De afgelopen week en ook voor de wedstrijd nog. Ik vond het nodig", aldus de trainer. Filius' hand kostte een viertal spelers hun basisplaats van vorige week. De broei-s Jo- han en Marien Benard begonnen op de bank.Voor de jongelingen Ricardo de Win ter en Erik Giljam, onder Ronald van Oeve- ren verzekerd van een plaats binnen de eer ste selectie, was er niet meer dan een plaats in het tweede elftal weggelegd. „Ik vond dat Ricardo in de voorbereiding heel sterk be gon maar daarna zakt het geleidelijk af. Hij geeft dat zelf ook toe. En Erik Giljam is niet blij als hij een bal in zijn voeten aangespeeld krijgt. Ik vind dat Alex Andeweg gemakke lijker de pass hanteert. Dit is mijn keus." De drie wisselspelers van vorige week, Ru ben van de Berg, Tonnie van den Berge en Mujo Avdic, kregen daardoor een basis plaats. Soms moet je als trainer geluk heb ben bij het doorvoeren van spelersmutaties. „Ik wilde voetballend wat meer balvastig- heid. En met Tonnie en Theunis-Henk van den Berge denk ik dat te hebben"sprak Fi lius nog vooraf. Achteraf haalde hij zijn ge lijk: Tonnie en Theunis-Henk zijn geslepen voetballers en toen zij er uit gingen in de tweede helft bloeide de wedstrijd dood," Vreemd duel Op het moment dat het tweetal het veld ver liet, was de wedstrijd al gespeeld en leidde Bruse Boys met 4-0. Bruse Boys-Klundert was te bestempelen als een vreemd duel. De eerste 35 minuten heerste Bruse Boys maar kwam de thuisploeg gelukkig aan de ope ningsgoal. In de 16e minuut herleefden oude tijden. Tonnie van den Berges ingooi werd door Jacob van den Berge achter de doel man gekopt. Achter de keeper, maar ook voor de lijn! Scheidsrechter Bruijnooge oordeelde echter van grote afstand dat de bal echter de doellijn gepasseerd was: 1-0. Trainer Henk van de Ent van Klundert moest al in de eerste helft driemaal wisse len. Zo botste zijn doelman, Kees van Eeke- len, op een eigen speler bij een diepe bal van Alex Andeweg en moesten ook twee andere spelers geblesseerd naar de kant. „Dit heb ik echt nog nooit meegemaakt", beklaagde Van de Ent zich langs de lijn. Na de eerste goede fase zakte Bruse Boys nog voorrust ver terug. In de laatste vijf mi nuten kreeg Klundert vier honderd-procent kansen op de gelijkmaker. Bruse Boys-doelman Mark Giljam toonde al vormbehoud maar had het geluk dat drie van de vier doelpogingen het doel misten. Eerst schoot Rob van Baren over, daarna redde Giljam met zijn vingertoppen op een kopbal van dezelfde speler en vervolgens misten ook Erwin Tak en Pascal Kreeft op gelegde mogelijkheden. In plaats van 1-1 kort voor rust werd het in de eerste minuten na rust 3-0. Bij een Bruse aanval door het midden bediende Theunis- -Henk van den Berge op links Mujo Avdic die de niet eenvoudige bal achter reserve keeper Bert van Opdorp schoot. Tonnie van den Berge schoot in de 51e minuut uit een vrije trap de 3-0 binnen. „Ik zag de keeper helemaal verkeerd staan, De 3-0 kwam prachtig uit want ik kon er direct uit." Van den Berge had al na een half uur last van zijn spieren en werd kort na de goal preven tief gewisseld. Na een uur kopte Theunis- -Henk van den Berge uit een corner van Av dic de 4-0 binnen en korte tijd later verliet ook hij het veld. Klundert raakte daarna via Andre Knook nog de paal en aan de andere kant had de thuispl oeg de score via de inval lers Johan Benard (schot gered op de doel lijn) en Marien Benard (schot op paal) nog kunnen uitbouwen. Bruse Boys: Mark Giljam, Marco Ketting, Eric Bleiji, Alex Andeweg en Simon Boogaard; Ruben van de Berg, Theunis-Henk van den Berge (65. Johan Benard), Tonnie van den Berge (53. Marien Benard) en Mujo Avdic; Jacob van den Berge (75. Jacob Muller) en George Geluk. van onze sportredactie VLISSINGEN - Wemeldinge en Wissenkerke zijn na twee speel dagen de verrassende leiders in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal. SPS is samen met Brouwershaven (0-2-nederlaag tegen Cadzand) hekkensluiter. In 4B gaan DVO en Chrislandia zonder puntenverlies aan de lei ding. Smerdiek herstelde zich via een 5-0-zege bij Vrederust knap van de nederlaag van vori ge week, maar WIK liet het te gen Halsteren lelijk met liggen met een 4-1-nederlaag. SKN WK overklaste Vrederust: 0-5. Nieuwland-Wemeldinge 2-3: Dries Koole opende de score voor de bezoekersmaar Nieuw land kwam via Bart Jan Kroes snel weer op gelijke hoogte. Het counterende Wemeldinge kwam na rust door Ferry van de Sluis op 1-2 en op 1-3 door Wouter Dagevos. Richard Jacobs teken de vanaf elf meter voor 2-3 SPS-Wissenkerke 3-4: In de 40e minuut werd het 1-0 door Sjaak Quist, maar in de slotminuut van de eerste helft tekende Mar cel van Hekken nog voor 1-1. Quist schoot zeven minuten na de thee keihard op de lat en ter wijl de thuisclub nog aan het treuren was, counterde Wissen kerke zich via opnieuw Van Hekken naar 1-2. Hij maakte ook 1-3. Invaller Mark van Leeuwarden zorgde na een urn- spel voor 1-4, maar via René van Vossen (68e min) en Erwin Fey- tel (89e min) kwam SPS nog sterk terug. Heinkenszand-Colijnsplaatsc Boys 4-2: Nigel Holmes tekende voor de 1-0 ruststand. Gerben Menheere maakte er vijf minu ten na de thee 2-0 van en tien mi nuten later 3-0. Halverwege de tweede helft werd het zelfs 4-0 voor de thuisploeg via opnieuw Holmes. Heinkenszand nam daarna gas terug en een kwar tier voor tijd werd het in de re bound van een strafschop van Koen Wisse door Robert-Jan van de Genugten 4-1Koen Wis se maakte 4-2. Brouwershaven-Cadzand 0-2: De bezoekers wonnen de matige wedstrijd verdiend via Peter Nieskens in de eerste helft en Angelo Martlé in de tweede. Mevo-Borssele 3-2: Matthijs Heeres tekende na een kwartier voor 1-0 en via twee treffers van Bouba Keita (19 en 26e min) liep Mevo verrassend simpel uit tot 3-0. De bezoekers leken ge klopt, maar één minuut na de 3-0 kopte Kees de Ruiter in ei- gen doel (3-1) en in de eerste mi- j nuut na rust tekende William Boone al voor 3-2. De bezoekers verzuimden daarna uit de veel heid van mogelijkheden de ge-1 lijkmaker te produceren, Spui-DFS 1-4: De thuisploeg kwam na drie minuten op voor- j sprong door Martin Kalisvaail 1 Net voor rust kwam DFS op ge-1 lijke hoogte door Magazzi en na j rust drukte de Schouwse ploeg door. Richard Kint, Marico Rouw en Anco van der Linde te kenden voor de ruime 1-4. DVO'60-Wolfaartsdijk 5-1: De eerste twintig minuten waren voor Wolf aartsdijk en de 2-0- ruststand door John Hartman en Hakim Didi was dan ook ge flatteerd. De 3-0 van opnieuw Hartman besliste de wedstrijd. Na de 4-0 van Azaime werd het door Arnold van Gemerden nog 4-1 en via Rachid Didi 5-1 Stavenisse-Chislandia 0-3: Sonneveld tekende na vijf mi nuten voor de 0 -1maar pas vlak voor tijd ging de winst via doel punten van Otto en Huitkar de finitief naar de bezoekers. Vrederust-SKNWK 0-5: De thuisclub kreeg voetballes. Voor rust werd de wedstrijd al beslist door goals van Gert-Jan Tierie, Maarten Padmos en Ronald van Vossen. Na rust tekenden nog maals Padmos (strafschop) en Gert-Jan Tierie voor de 0-5. Hoedekenskerke-Smerdiek 2- 2: Een knap hakballetje van Fred Velkers leverde na 11 mi nuten 1 -0 op en halverwege de eerste helft tekende hij uit een scrimmage ook voor de 2-0. Gert Jan van Ham miste een straf schop voor Smerdiek, maar het werd toch 2-1 door Niels Hage, Elmar van de Griek maakte 2-2. Krabbendijke-DSE 3-2: Martin Bal maakte 1-0, maar twee mi nuten later was het 1-1 dooreen benutte strafschop van Rasen- berg. Martin Bal (60e min) en Hein Lobbezoo (67) drukten het overwicht van de thuisclub na rust in treffers uit, maar omdat de bezoekers via Kant ook nog tot 3-2 terugkwamen, had de thuisploeg het toch moeilijk, i Halsteren-WIK 4-1: WIK begon aardig, maar de degradant uit de derde klasse kon na twee treffers van John Lambregts f niet terugkomen. Ali Maarif te- j kende na de rust ook nog eerst i voor 3-0, voordat Leon Hen drikset wintig min uten voor tijd de WIK-eer kon redden. Een derde treffer van Lambregts le- verde een kwartier voor tijd 4-1 op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34