Thijs organiseert, roeit en wint Zeeuwse ruiters in de frontlinies hockeysters Rapide Van Loon wint laatste koers TMZ 23 Voortrekker roeifietsen legt beslag op Open Europese titel Derde plaats voor joëi Dieieman Marathontitel voor atlete IJsebaert Stokman naar werperstest Van den Berg wint Zomercup De Visser zeilt naar tweede plaats Rinus van de Ven wint in Brabant Klappen voor driebanders Rentmeester grijpt naast zege maandag 16 september 2002 VLISSINGEN-Joël Dieieman uit Vlissingen is gisteren derde geworden bij een mountainbikewedstrijd over veertig kilo meter in de omgeving van Bouillon in de Belgische Ardennen. De tocht ging over een zwaar parkoers met grote hoogtever schillen. Zijn teamgenoten Leen Schoe en Peter Boone, beiden uit Vrouwenpolder, finishten in de wedstrijd, Grand Raid Godef- roy genaamd, als 43e en 59e. WINSCHOTEN - Ingrid IJsebaert uit Hulst is zaterdag in het Groningse Winschoten nationaal kampioene op de marathon bij de vrouwen-veteranen geworden. Het was voor de Hulster atlete, lid van RKHAV, pas haar tweede marathon uit haar loopbaan. Begin april debuteerde de Zeeuws-Vlaamse op de 42 kilometer en 195 meter in de overbekende marathon van Rotterdam. Ondanks haar Nederlandse titel was ze toch niet helemaal te vreden. Met name niet over haar tijd van 3 uur, 19 minuten en 33 seconden. ,,Ik heb veel te lang in een te laag tempo gelopen. Te bang voor de klap die je in iedere marathon krijgt. Pas na twintig kilometer ben ik vol dooi'gegaan, maar toen bleek een verbetering van mij n pei'soonlijk record van 3 uur en 14 minu ten, er niet meer in te zitten." GOES - De werptalenten van Stefan Stokman uit Goes zijn niet onopgemerkt aan de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (Knau) voorbijgegaan. Naar aanleiding van zijn prestaties op het Nederlands kampi oenschap en de resultaten van dit seizoen in andere wedstrij den is Stokman uitgenodigd om op 29 september deel te nemen aan een testdag in Dordrecht. Onder leiding van een aantal nationale coaches en trainers worden een aantal testen uitgevoerd. Aan de hand de resultaten worden een aantal at leten uitgenodigd om de centrale trainingen in Papendal te volgen. WESTENSCHOUWEN - Dick van den Berg uit Gapinge heeft zaterdag in Westenschouwen de laatste wedstrijd van de Zomercup mountainbike gewonnen. Het evenement werd georganiseerd door Extreme. Hij legde ook beslag op de zege in het algemeen klassement. Huib Slabbekoorn uit Kapelle won het klassement bij de veteranen. Thijmen van de Vrede en Maurice van den Berge (beiden uit Goes) wonnen de wedstrijden bij de jongens met ruime voor sprong en werden ook eerste in het algemeen klassement. Bij de meisjes werd Anne Terpstra eerste. Zij won ook het alge meen klassement. ANTWERPEN - Zeiler Pim de Visser is op het Open Belgisch kampioenschap in de Finn-klasse tweede geworden. De 17- jarige De Visser kwam over zes races vijf punten te kox*t op winnaar Fons van Gent. In de derde race stuurde de Goese- naar zijn boot Finntielök zelfs naar de winst. Door deze pi'estatie stijgt De Visser in de Performance Ranking (een Nederlandse ranglijst) van de 26e naar de 21e plaats. Op de wereldranglijst staat hij nu 171e. Komende week neemt de zeiler deel aan het Nederlands kampioenschap bij Medemblik. door Jan-Jaap Corré NEELTJE JANS - Twee grote wagens met daartussen een spandoek, een paar dranghek ken en een man met een micro foon. De meeste mensen zullen bij het zien van zo'n decor den ken aan iets wat misschien lijkt op een dorpskampioenschap touwtrekken. Bij Neeltje Jans was het dit weekend echter het decor van een EK: het Open EK roeifietsen. Veel stelde het alle maal niet voor, maar de blijd schap van animator en winnaar Derk Thijs was er niet minder om. Het zag er allemaal wel ex-g een voudig uit. De vierde editie van het Open Europees kampioen schap roeifietsen trok nauwe lijks publiek en van enige span- •J ning in de wedstrijd was ook I geen spi'ake. Middelburger Derk Thijs liet op alle onder-de len de concurrentie achter zich en won zodoende ook het alge meen klassement. Verrassend vond Thijs zijn over winning wel enigszins. „In 1999 heb ik het EK gewonnen, in 2000 werd ik tweede en in 2001 VELDHOVEN - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft de derde wedstrijd om het Nederlands kampioenschap 85cc hoge wie len overtuigend gewonnen. De veertienjarige Soubui-ger won beide manches. Van de Ven, die de race in Veldhoven ver koos boven de Str-andcross in Vlissingen, had vorige week een i polsblessure. Na een val zat zijn arm drie dagen in het gips. Toch kon hij in Brabant rijden. En on danks de pijn die hij verbeet én een kapotte voorrem zette hij ie dereen op ruime achterstand Door zijn overwinning is Van de Ven dichtbij de Nederlandse ti tel. Volgende week is er een race in Valkenswaai'd. Als de jonge Zeeuw daar beide manches wint, is het kampioenschap voor hem. derde, dus er zat een dalende lijn in. Ik had er dus ook niet op ge rekend dat ik makkelijk zou gaan winnen dit weekend." Waar het er bij de wedstrijd klasse, waar Thijs winnaar van werd, nog serieus aan toe ging, was dat bij de zogenaamde Open class veel minder het ge val. De finale van deze klasse ging tussen Allert Jacobs en Cor Geluk, maar op het moment dat de finale ging beginnen was de laatste al huiswaarts gegaan. Hierdoor kwam Jacobs alleen aan de start om zijn roetstech- niek te tonen. Waar Geluk naar toe was op dat moment wist Thijs ook niet precies. „Volgens mij had hij wat problemen met zijn band en kon hij daardoor niet aan de start komen. Maar dat weet ik niet zeker." Buitenlanders Positief aan het EK van dit jaar was het aantal deelnemei's. Aan de start kwamen namelijk 56 roetsers en dat is een record. Thijs: „De sport is nog heel klein, maar ik heb goede hoop dat het zal gaan groeien. Nu is de Thijs-bike, die ik zelf maak, nog de snelste, maar ik heb veel contact met een Amerikaan die ook al een aantal jaren bezig is en steeds betere rowingbikes maakt. Daarnaast hadden we dit jaar ook voor het eerst een Slowaakse deelnemer en nu hoop ik dat het in dit land ook een beetje loskomt. Zo hoop ik dat de sport steeds groter zal worden, want nu is het nog heel klein en onbekend." Ondanks de zeer magere ambi ance is het Open EK roeifietsen volgens Thijs wel een officieel EK. „Het EK is uitgeschreven door de International ROwing- bikes Federation (Irof). Dit is wel een federatie die in Neder land is opgezet, maar wel in staat zo'n EK uit te schrijven. Het is wel zo dat we het gezien de geringe buitenlandse deelna me net zo goed Open NK hadden kunnen noemen." „Het feit dat er geen volksliede ren gespeeld worden en derge lijke is omdat het nog een toer- nooi is op erg amateuristische basis. Dat het Open is wil zeggen dat er ook rowingbikers van buiten Europa mee mogen doen. In de afgelopen jaren mocht dat ook al, maar waren er nog geen deelnemei's van buiten Europa. Dit jaar waren er Amerikanen en Canadezen. Dat is goed voor de spoil; en op die manier hoop ik dat het steeds groter wordt." Een tegenvaller voor de organi satie was het wegblijven van twee leden van de gouden Hol land Acht roeiformatie. Waar vorig jaar nog Nico Rienks, Niels van Steenis, Henk-Jan Zwolle en Ronald Florijn deel namen, lieten de laatste twee dit jaar verstek gaan. Thijs: „Henk- Jan Zwolle zou eigenlijk ook weer meedoen, maar brak vori ge week zijn rib, waardoor dat onmogelijk werd. De reden dat Florijn niet meedeed weet ik niet precies. Hij had geen zin denk ik." Voor de toekomst wil Thijs de populaxiteit, maar vooral ook de bekendheid van het roeifiet sen vergroten. „Veel mensen we ten niet wat het inhoudt en als je als sport niet bekend bent kun je ook niet populair worden. Doel is dus om het bekender te maken en dan toernooien als deze lang zaam uit te bouwen." Het EK in het buitenland laten plaatsvinden behoort volgens Thijs niet tot de plannen. „We hebben nog altijd veiTeweg de meeste Nederlanders aan de start. Daarbij komt dat Neeltje Jans een schitterende locatie is, waar we weinig tot geen last hebben van het verkeer." Favoriet Ymte Sijbrandij (foto) moest de zege laten aan Derk Thijs. foto Marijke Folkertsma GOES - De Zeeuwse teams die in de landelijke competitie driebanden groot en de bekerstrijd uitkomen, kregen rake klappen. Van Dik Hout-Deste- nebrug 8-0: De thuisclub deed zijn naam eer aan. Met hoge moyennes wer den de Goesenaren in de hoek gezet. Ondanks be hoorlijk verzet van de de butanten Wim de Kok en Ad Menheere bleek er niets te halen in Rotter dam. Jaap Hameling en Arjo Hollestelle konden hun goede start van vorige week geen vervolg geven. Van Rossum L&B-DGV Euro Ginseng 8-0: De gas ten konden weinig uit richten. Alleen Jan West dorp en Kimmo Pankow boden tegenstand van be tekenis. Piet Schrier liet de winst glippen en Frits van der Vliet mist de vorm van vorig seizoen om ge vaar te kunnen stichten. Hoondert/de Waard-Nis- san Cas Lamens 4-4: De Rillanders kwamen on danks slecht spel tot 4-4. Frans de Koek en Wim Je- remiasse verloren. Eigen lijk presteerde alleen Sjaan van Kuyk op ni veau. Hij won. Johan Vis ser pakte, ondanks een zeer sleclit gemiddelde van 0.284, ook de punten. 3B-SD 1-Optiek Vis 6-2: De eerste winst voor 3B- SD. De Rotterdammers liepen tegen him tweede nederlaag op rij aan. Jo han Flikweert, Peter van Houwelingen en Peter Flikweexl wisten zonder groots spel overwinnin gen te boeken Jan Eic- kenboom werd door de naamgever van de tegen standers weggespeeld. Bekercompetitie. 3B-SD 1-Marans Volvo Onderde len 2-6: De ploeg uit Zie- rikzee smaakte het genoe gen tegen een eerste-divi- sieteam uit Veldhoven te mogen aantreden. Team captain van Houwelingen beet diep in het stof voor Van Wijk; 0-3. De gebroe ders Flikweert boden meer tegenstand maar verloren echter ook met 0-3. De enige winstpartij kwam op naam van Mar tin Capelle die Van de Heuvel met 7-15 (14), 15-14 (30) en 15-8(14). Drie keer goud en drie keer zilver op de Hippiade NiptC IlCdcrlciclg VJJI1 door Lucien Roelandt ERMELO - Met goud voor Ca- rolein van de Plasse, Kim Meijer en Amber van de Parel was Zee land in Erinelo sterk vertegen woordigd tijdens de afsluitende kampioenenparade van de Hip piade. Het zilver van Thamar Zweistra, Wilma Salm en Mari- cella Bouchout onderstreepte nogmaals het succes van de Zeeuwse afvaardiging tijdens het kampioenschap van de KNHS (Koninklijke Neder landse Hippische Sportfedera tie). Het was vooral de Zeeuwse jeugd die zich op deze eerste Hippiade, het breedte-kampi oenschap van Nederland, in de kijker reed. Acht jaar nadat broer Christiaan van de Plasse de eerste Levade-titel van de KNF voor ZZ pony's op zijn naam schreef, eiste zusje Ca- i'olein de eerste Hippiade-titel in de hoogste klasse van de paarden kleine maat voor zich op. Christiaan mocht zich destijds de beste noemen van de grootste hippische basisorgansatie van Nederland. Na de fusie van alle basisruitersportbonden mag Cai'olein van de Plasse zich met recht kampioen van Nederland noemen. „Christiaan was twee keer ZZ Levade-kampioen en ik een keer indoor-kampioen. Daaimee werd ik wel eens ge plaagd door hem. Maar na van daag staan we mooi gelijk. Op punten versla ik hem, want dit is toch het eerste echte kampioen schap van Nederland", aldus de dolgelukkige Carolein van de Plasse na afloop. Het betekende een fraaie afslui ting van een mooie pony-carri ère. Voordat de zestienjarige vwo-studente zich de beste van Nederland mocht noemen steeg de adrenaline bij de Zeeuwse aanhang naar een hoogtepunt. Springfout Met een fouloze rit en de over winning in het jachtspringen begon de amazone uit Yerseke met Delta Mossel's Lady Ratina aan de finale met 4.42 punten voorsprong op de Brabander Arne van Heel. Met een spring fout was er voor de Zeeuwse combinatie dus nog geen vuiltje aan de lucht. Die balk viel ech ter al op de tweede hindernis. Maar met een feiloos veiwolg maakte Van de Plasse duidelijk dat dit foutje als een incident moest worden gezien. In de hoogste niveau van de dressuur pony's, de klasse Z2 categorie E, toonde Kim Meijer zich met Heidehof's Gentleman duidelijk de beste. De vijftienjarige Ril- landse stuurde de fraai bewe gende ruin naar de goede score van 64.30 procent en bleef daar mee de Papendrechtse Pascalle Ridderhof ruim een procent voor. Na de indoortitel zette Van de Parel met Heidi nu de kroon op het werk. De uit drie leden be staande jury zette de Kruining- se unaniem en met grote voor sprong op de eerste plaats. Het kampioenschap betekende voor de derde jaars gymnasium-stu dente het afscheid van Heidi „Ik word gewoon te groot voor Heidi. Mijn voeten slepen sti'aks over de bodem. Dat is geen zicht, je verspeelt er punten mee. Met Larouche heb ik een uitstekende opvolger. Dat is ook nog een E-pony. Als ik te oud word kan ik daarmee ook bij de paarden starten." Een zesde plaats in de vooiron- de van de klasse Z1 dressuur paarden was voor Thamar Zweistra met Hexagon's Oakly net voldoende zich voor de fina le te plaatsen. Daarin toonde ze haar klasse door de zich fraai tonende Cyrain-nakomeling naar het totaal van 66.20 pro cent te sturen. Zweistra kwam daarmee een fractie tekort om de Utrechtse Moniek van Dijk met Now I'me Here van de titel af te houden. Ilyo de Loos zorgde in Ermelo voor een flinke kater. Met een foutloze rit en een overwinning in het jachtparcours ging de rui ter uit Hulst met Nadir na de eerste dag aan de leiding. Op de tweede dag ging het echter to taal mis. Nadir toonde zich in het eerste klassiek parcours wat mat en haalde twee balken naar de bodem, waardoor de combi natie op de zesde stek belande. Door een springfout in de finale zakte De Loos zelfs naar de ne gende plaats in het eindklasse ment. door Peter Snelders TERNEUZEN - Het vrouwen team van Rapide redde het net niet in de derde klasse D van de hockeycompetitie. Van het vooraf hoog ingeschatte Liberty werd met 2-1 verloren. Vlissin gen was in deze klasse voor de tweede opeenvolgende week vrij. In de vierde klasse D mannen boekte Vlissingen de tweede ze ge op rij. In Oudenbosch werd het gelijknamige team met 3-2 verslagen. Middel burg-Goes was een aanti'ekkelijk duel, dat in 3-2 eindigde. Rapide moest zijn meerdere erkennen in titel kandidaat Mistral (3-1) en het thuisspelende Olympia gaf de winst uit handen tegen DDHC: 3-3. Vrouwen. Derde klasse D. Li- berty-Rapide 2-1: In de eerste helft domineerde Liberty. Een groot veldoverwicht leverde met uitzondei'ing van enkele strafcorners echter niet veel kansen op. Toch nam de thuis ploeg al in de derde minuut de leiding. Op slag van rust, net na dat Leonie de Bruijne een reu- zenkans op 1-1 had gemist, werd het 2-0. In de tweede helft waren de rol len omgedraaid en kwam Rapi de enkele keren gevaarlijk voor het doel van Liberty Al na vijf minuten zorgde Annemarie Tot- té voor 2-1. Daarna ki'eeg Rapi de via onder meer Leonie de Bruijne en Sonja Matena kan sen op de gelijkmaker, maar de bal wilde er niet in. Mannen. Vierde klasse D. Mid- delburg-Goes 3-2: Een gelijk- opgaande wedstrijd van een be hoorlijk niveau. De thuisploeg nam de leiding via Derk-Jan van Mackelenbergh, maar nog voor de pauze kwam Goes op ge lijke hoogte via een fraaie solo van Floris Oosterveld. Het was in de tweede helft de beloftevol le jeugdspeler Wouter van Hout die Middelburg de winst be zorgde. Hij liet 2-1 aantekenen, zag die voorsprong nog teniet gedaan worden door opnieuw een knappe individuele actie van Floris Oosterveld, maar leg de kort daarna de 3-2-eindcij- fers vast. Oudenbosch-Vlissingen 2-3: Een belangrijke zege voor Vlis singen, want Oudenbosch had een week eerder net als Vlissin gen fors gewonnen. De thuis ploeg nam de leiding uit een strafcorner. Jurjen Schuurmans bracht de bezoekers nog wel langszij, maar nog voor de pauze kwam Oudenbosch opnieuw op voor sprong. In de tweede helft voer de Vlissingen de druk op en kwam verdiend langszij door Pieter Liezenga. Tien minuten voor het einde moesten de bezoekers wegens een gele kaart met tien man ver der. Toch scoorde die ploeg de belangrijke winnende treffer via opnieuw Pieter Liezenga. Olympia-DDHC 3-3: Olympia gaf de winst weg. Het team speelde vooral in de eerste helft beter dan een week eerder tegen Rapide en nam een verdiende 2- 0-voorsprong door treffers van Paul van Hemert (solo) en Gijs Schueler (na een combinatie)In de tweede helft zakte Olympia conditioneel weg en kwam DDHC langszij. Toch zorgde Gijs Schueler uit een strafcor ner nog voor 3-2. In de slotse conden gaf een moegestreden thuisploeg die voorsprong nog uit handen. Mistral-Rapide 3-1: In de eerste helft bood Rapide goed tegen stand aan de nummer drie van de vorige competitie. Snel nam de Hulster ploeg de leiding via Michiel van Putte maar nog voor de pauze kwam de thuis ploeg op gelijke hoogte. In de tweede helft domineerde Mis tral, vooral via een sterk mid denveld. Rapide werkte heel hard, maar kon daaimee het verschil in kwaliteit niet com penseren. Er waren twee straf- corners voor nodig om de thuis ploeg de winst de bezorgen. HOLTEN - Mountainbiker Ruud Rentmeester is bij een na tionale wedstrijd voor junioren tweede geworden. Winnaar werd Nederlands kampioen Dennis van Uden. De Goesenaar moest achteraan starten omdat hij te laat in schreef voor de wedstrijd. Hij begon aan een indrukwekkende inhaalrace en lag halverwege al derde. Aan het begin van de laatste ronde had hi] 55 secon den achterstand op Van Uden. De 18-jarige Zeeuw knabbelde daar nog 40 seconden vanaf maar verder kwam hij niet. In het algemeen ldassement over alle natioanle junioren wedstrijden staat Rentmeester nu zesde. door Wim de Vos KRUININGEN - De Sluitingskoers van TMZ (Trimbelangen Midden-Zeeland) eindigde zaterdag in Kruiningen in een spurt tussen vijf renners die bijna de helft van de wed strijd aan de leiding hadden gereden. Andy van Loon bleek de snelste en slaagde er daar door in om zo tegen het einde van het seizoen nog een overwinning op zijn naam bij te schrijven. Bij de veteranen ging de overwin ning naar Rudy van Vlimmeren terwijl Maar ten Goeree middels een solo in de slotkilome- ters naar de zege bij de recreanten reed. De laatste wedstrijd van het seizoen bracht in totaal zo'n 70 renners aan het vextrek. Het waren voornamelijk de renners die voorin in de vei'schillende Massementen van dit sei zoen zijn geëindigd. Na de wedstrijd werden immers de prijzen daaxvan uitgedeeld en de pi'ijzen moesten pei'soonlijk moesten woi'den afgehaald. Het betekende het einde van opnieuw een ge slaagd seizoen voor TMZ met veel deelne mei's en ook spannende wedstrijden. Er wa ren dit jaar vijftien wedstrijden en daarbij waren niet minder dan elf verschillende win naars. Niet één van de renners die in de sportklasse A voor in het klassement eindigde kon zich zaterdag voorin melden toen halverwege de wedstrijd vijf renners op avontuur gingen. Andy van Loon was de rapste met Glenn van Gessel en oud-Nederlands kampioen bij de vrije renners. Bas Raas, respectievelijk als tweede en derde. De wedstrijd bij de veteranen verliep iden tiek. Ook hier slaagden vijf renners er in om zich van de rest af te scheiden en ook zij gin gen gezamenlijk naar de eindstreep toe. Ex- -beroepsrenner Rudy van Vlimmeren toonde zich de sterkste voor Peter van der Geest uit Lepelstraat en Teun van Dijke uit Tholen. De wedstrijd bij de recreanten leek op een mas saspurt uit te draaien, maar Maarten Goeree dacht daar anders over De coureur uit Drie wegen reed zo'n twee ronden voor het einde bij de rest weg en werd niet meer achterhaa ld. De wielrenners in actie in de polders rondom Kruiningen. foto Dirkjan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23