opzc Weinig overtuiging in derby op knieën Acton krijgt Breskens De Ridder sluit af met overwinning Lebo kansloos tegen sterk Vivoo Waterpoloërs Schelde treffen Stormvogel HVV'24 keert terug in de harde realiteit Hoopvolle start van i handballers EMM 21 Invaller zorgt dat Goes 2-1-achterstand ombuigt in 4-2-zege Schaalje komt net tekort wb maandag 16 september 2002 2-i j.doorKo Mechielsen m 2 0 VLISSINGEN - De mannen van |ej I Schelde hebben in de voorronde lia i van de bondsbeker fors uitge- I haald tegen Zeester uit Uden, 3 dat gedegradeerd is uit de twee- M de klasse bond en dit jaar tegen 2-1 Schelde uitkomt in de competi- !-0 1 tie. In Terneuzen werd het 31-3. :4° I „r! j Zeester heeft vorig j aar wat spe lers verloren en zal het dit jaar weer lastig krijgen. Schelde speelde vanaf het begin scherp, want de winnaar van dit duel speelt zaterdag in Vlissingen te gen Stormvogel, In de eerste pe riode werd al snel 6-1 en was het duidelijk dat Zeester geen partij I was voor Schelde. Uiteindelijk I won Schelde dik verdiend met 31-3 en kan er ondanks de pro motie van Stormvogel naar de tweede klasse dit toch een Zeeuwse derby gespeeld wor den. De mannen van Ganze, traditio neel sterk in de districtsbeker, maakten zaterdag opnieuw een goede start op weg naar de fina le. Een jonge Warande-ploeg uit Oosterhout kon in de eerste pe riode nog tegenstand bieden: 1-0. Daarna maakte Ganze het verschil en liep snel uit naar een 6-1-voorsprong. Ganze nam gas terug maar Warande kon niet imponeren zodat de Goese ploeg verdiend won met 8-3. Scores Ganze: Maarten Buijs 3, An dre van Zijp 2 en Guido Vermeulen, Bram van der Leden en Cheyenne van Berkel 1. -5 Moor Nora van Bambost 1 ys |-HULST - Het langebaangala in 3\. Hulst was zaterdag de afsluiting 2 van een prachtig seizoen. Voor 3 I ZCK Koewacht deed het 14-ja- "3 rige zwemtalent Niek de Ridder .3 i weer van zich spreken. De uit Zuiddorpc afkomstige zwem mer zorgde op het slotgala voor drie beste jaargangprestaties en .twee NK-limieten op de vrije l-slag. SINT DENI.IS-ZWEVEGEM - Bij een wielerkoers voor junio ren in het Belgische Sint Denijs- Zwevegem is Ralph Schaalje zaterdag derde geworden. De Axelse coureur kwam vijf se conden tekort op het leidende j tweetal. I Het slot van de 83 kilometer lan- I ge koers was levendig. Er waren diverse ontsnappingen, maar I die waarbij Schaalje betrokken I was bleek niet de goede. Hij ging I °P de laatste klim nog op jacht naar de koplopers maar redde I het net niet. Gistermiddag overkwam de I Zeeuws-Vlaming in Kapellen jets soortgelijks. Ook in deze koers omtsnapte een groepje van tien man. Schaalje won de I sprint van het achtervolgende I Protonen werd dus elfde. Op het jaarlijkse gala, dat tradi tiegetrouw door ZCK werd ge organiseerd, kwamen veel top pers aan de start. Astrid Koert van MNC Dordrecht zwom op de 1500 meter schoolslag vrou wen een nieuw galarecord met 22.00,32. Linda Vink van ZCK werd op deze afstand vierde. Lesley Voorn van AZ&PC uit Amersfoort was op de 1500 me ter schoolslag een klasse apart. De beste Zeeuw op deze afstand was Rene van Oudenaarde van Zeelandia met een vijfde plaats. Op de 1500 meter vrije slag vrouwen was het een boeiend gevecht tussen Katinka van Vastenhove van Alicante, Vera van den Berg van De Torpedo en de Koewacht-zwemsters Car men de Ridder, Petra Vink en Stephanie Rombout. Katinka van Vastenhoven tikte als eerste aan. Het gevecht om de derde en vierde plaats ging tussen Car men de Ridder, Stephanie Rom bout en Petra Vink. Carmen de Ridder bleek de snelste van die drie. Niek de Ridder was op de 1500 meter vrije slag bij de mannen de beste Zeeuw. Hij werd in een zeer sterk deelnemersveld ne gende met een goede tijd: 18.02.16. Die eindtijd is goed voor deelname aan de NK in de cember in Eindhoven. Op de 400 meter werd voor de Ridder eveneens een NK-limiet ge klokt. Harold Vermeulen van RCS (14) verovert de bal in het duel met Domburg. Ko Brand en Ramon Vader (achter) komen te laat. foto Ruben Oreel RCS beter in afronding dan Domburg door Pieter van Klinken DOMBURG - De wedstrijd tussen Domburg en RCS bood gisteren geen aantrekkelijk schouwspel. Gelukkig voor het publiek scheen de zon. RCS en Domburg maakten niet de indruk vol voor de winst te gaan. De wedstrijd verdiende daardoor geen win naar, maar RCS was gelukkiger in de afron ding en won met 1-3. De affiche was veelbelovend: één van de Walcherse derby's in de zondag derde klas se. RCS was op papier licht favoriet. Daar stond tegenover dat de Souburgers vorige week tegenvallend gelijkspeelde tegen Hontenisse en dat Domburg verrassend won van Dosko. Tel daarbij het prachtige weer op sportpark Oosterloo op en de ingre diënten voor een heerlijke voetbalmiddag leken aanwezig. Het mocht echter niet zo zijn. De wedstrijd werd, vooral in de tweede helft, gekenmerkt door mat voetbal. Veel balverlies, veel slor digheden en weinig strijd op weg naar de goal. Domburg kon niet echt en RCS leek niet te willen voetballen. Twee van de vier doelpunten kwamen uit dode spelmomenten; twee keer een hoek schop. Eén van deze twee doelpunten was bovendien nog een eigen doelpunt van RCS- verdediger Paul Reiter. Het eerste halfuur van de wedstrijd boeide nog. Vooral Domburg kreeg enkele grote kansen, maar die werden door de eigen aan vallers om zeep geholpen. RCS verdedigde op lijn, zonder laatste man. Domburger Ko Brand kon telkens weer de bal over de Sou- burgse verdediging liften en Chiel Maranus en Johan van de Berg hadden enkele keren de hoek voor het uitzoeken. Eigen doelpunt De openingstreffer werd echter door RCS gemaakt. Na een halfuur kreeg de ploeg van trainer Hans de Nooijer meer vat op de wed strijd en Martin Janse zette vanaf rechts één van de weinige goede aanvallen van de wed strijd op. Hij gaf de bal voor op Harold Ver meulen, die op zijn beurt de bal teruglegde. Alwin van Ham kon daarop vanaf zestien meter binnenschuiven. Het eigen doelpunt van Paul Reiter zorgde er echter voor dat de teams in evenwicht richting de thee konden: 1-1. Na de 1-2, gescoord door Wessel Vermeulen uit een hoekschop, was het enige vermel denswaardige feit in de tweede helft de 1-3. RCS had de hele tijd de wedstrijd op het ge mak gecontroleerd, zonder daarbij te impo- door Jos van Belzen VLISSINGEN - Na twee duels is alleen Dreischor nog zonder puntenverlies in de vijfde klasse B. De ploeg van trainer Wim van de Linde scoorde gisteren in het duel met Robur driemaal, waar van één treffer in eigen doel, zo dat een nipte 2-1-zege werd be haald. Vivoo dat vorige week met 6-0 verloor van Kwaden- damme, herstelde zich met een zevenklapper tegen Lewedorp- se Boys. Vivoo-Lewedorpse Boys 7-0: Bij de thuisploeg waren Martijn van den Berg en Danny Brijs- sinck, die vorige week om uit eenlopende redenen ontbraken, er weer bij en dat hebben de Boys gemerkt. De spelers vier den hun rentree met respectie velijk drie en twee treffers in dit eenzijdige duel. De zevenklap per werd volgemaakt door twee doelpunten van Roel van der Schot. Volharding-FC Bergen 0-2: Het verschil tussen beide ploegen zat hem in de afwerking in het goede doel. Via een eigen doel punt en één van Thomas Bergs leidden de gasten halverwege met 0-2. In de tweede helft drong Volharding wel aan, maar zelfs na tweemaal rood aan de zijde van FC Bergen wist de ploeg niet tot scoren te komen. Dreischor-Robur 2-1: Een ge- lij kopgaande eerste helft werd met 0-1 afgesloten via een eigen doelpunt van Jerry Verwest, na een misverstand met zijn eigen doelman. Een aandringend Dreischor kwam kort na rust langszij via Patrick Berrevoets op aangeven van Luciën Vroegh. In de slotfase lag het initiatief bij Robur, maar via een uitval besliste Luciën Vroegh het duel kort voor tijd in het voordeel van de thuisploeg, 2-1. Jong Ambon-Kwadendamme 2-0: Een sterk op de defensie leunend Kwadendamme werd in de eerste helft op achterstand gezet door Paulo da Silva Go- mes. Na rust veranderde er wei nig aan het spelbeeld. Marsal Ririhena besliste het duel door 2-0 aan te tekenen. Luctor'88-Hansweertse Boys 1-0: De defensie van Luctor on der leiding van Jan-Kees de Jonge gaf weinig kansen weg. Aan de andere kant sloeg Marco Utermark na twintig minuten wel toe na een aanval over links en kreeg dezelfde speler nog voor rust kansen de score verder uit te bouwen. Een minuut voor het einde redde doelman Ron Tempelaars een punt voor de thuisclub door de bal uit een vrije trap fraai uit de bovenhoek te plukken. Vosmeer-FC Moerstraten 1-1: Met name in de eerste helft wa ren de beste kansen voor de thuisploeg, onder meer voor John Vroegop vrijwel direct vanaf de aftrap. Gescoord werd er echter niet. Dat duurde tot de 72e minuut toen Danny Istha op aangeven van Rini Plompen de score opende, 1-0. Tien minuten later was het gelijk: iedereen wachtte op een fluitsignaal we gens een blessure van de Vos meer-doelman, maar toen dit uitbleef kon Marco Loos een voudig gelijkmaken, 1-1. Oemoemenoe wint in Frankrijk VLISSINGEN - Oemoemenoe ging het afgelopen weekend op bezoek bij RC Douai in Noord- Frankrijk, waar oud-speler Laurent Daugé is neergestre ken. De senioren zegevierden met 24-10, de veteranen speel den met 10-10 gelijk en ondanks een uitstekende wedstrijd ver loren de beloften met 25-0. De senioren werden in het begin van de wedstrijd onder druk ge zet door de thuisclub, die al snel een 5-0-voorsprong nam. Hal verwege de eerste helft kwam Oemoemenoe via Sander de Looff en Bats de Leeuw op een 5-7, maar vlak voor rust kwam Douai opnieuw op voorsprong. Na rust was Oemoemenoe beter op dreef. Eerst boog oud-inter national Arno Seijbel de achter stand om in een 10-12-voor- sprong en vervolgens breidde Harry van Helsland de score vanuit een gewonnen line-out uit tot 10-19. In de slotfase be paalde Kees van van Beek de eindstand op 10-24. neren. Na een goede voorbereiding van Sjoerd van Kortenhof kon Niels Toumoy in de tweede minuut van de blessuretijd de 1-3 binnenschieten. RCS-aanvoerder Martin Janse sprak na af loop van een moeizame wedstrijd. „Dom burg kon maar moeilijk de opening in onze verdediging vinden. Die stond dan ook goed. Wij hadden moeite met aanvallen, doordat spelers te veel pingelden. Alles bij elkaar hebben wij meer geluk gehad in de afwerking dan Domburg." Stoffel Schipper, trainer van Domburg, weet het verlies van zijn ploeg aan de oner varenheid. Vooral de onderlinge coaching moet nog veel beter. „Dat Chiel Maranus één van die grote kansen in de eerste helft miste kwam door een gebrek aan coaching. Hij dacht dat er iemand in zijn rug stond, terwijl hij zo vrij stond als een vogel." Domburg: Jacco Leidekkers; Micha Bernard, Ko Brand, Jeroen van Wallenburg, Maurice Bernard Ramon Vader, Patrick Provoost, Roel Willemse 82. Ko Uitterhoeve), Martijn MinderhoudChiel Maranus, Johan van de Berg (64. Coen Minder houd). RCS: Arvid Pieterse; Niels Toumoy, Michael Ca- benda, Sander Schutte, Paul Reiter; Harold Ver meulen, Chris van Heuven, Alwin van Ham, Ruud Verbeek (82. Asraf Elhrouz); Martin Janse, Wessel Vermeiden (84. Sjoerd van Kortenhof). door Jack Begijn HULST - Even waande HVV'24 zich vorige week na de riante overwinning op Rood-Wit in de zevende hemel. Gisteren keerde de tweedeklasser weer hard te rug op aarde. In een matige ver toning werd met 3-2 verloren van een zwak SCO uit Ooster hout. Trainer Eddy van der Hooft had zich een ander thuisdebuut voorgesteld, maar berustte na afloop snel in dg nederlaag. „Vorige week lukte bijna alles en kwamen we vrij snel tegen tien man te spelen. Vandaag kwamen we denk'ik twee pro cent en veel geluk tekort. Mijn dragende spelers gaven van daag om verschillende redenen niet huis. Danny Vlassenrood en Johnny Lensen presteerden on der de maat, terwijl Harald Ver schuren nog last had van een blessure." Daarnaast vielen de nieuwkomers Percy Vertinden, Kees Duitemeyer, Hans van Damme en Dimitri Verlinde door de mand. Toch wil de formatie uit Hulst na de slechte ouverture thuis nog niet wanhopen. „Ik ken de kracht van de ploegen uit deze tweede klasse nog niet", zei Van der Hooft. „SCO was zeker geen klasseploeg, maar ze hebben wel verdiend gewonnen. Als wij de klasse kunnen opbrengen zo als in de wedstrijd tegen Rood- Wit, dan hoeven we niet bang te zijn. Vandaag misten we iets on definieerbaars. Onwillekeurig sloop er iets in de ploeg, waar door we het niveau van de vori ge week niet haalden." Verbaal Tegen SCO lagen er voor de thuisploeg kansen, maar die werden niet benut. De Ooster- houters maakten een zwakke indruk. Alleen verbaal stonden ze hun mannetje, want bij elke beslissing van de scheidsrechter gingen ze verhaal halen. De leidsman liet het allemaal over zich heenkomen en ondernam er niets tegen. De thuisploeg maakte onvoldoende gebruik van de snelheid om de zwakke en trage SCO-verdediging open te breken. Dat op zich zei al genoeg over de onmacht van de gastheren: veel balverlies, slecht inpassen en vooral verkeerd of op onjuiste momenten lopen. De behendige Resa Sari profiteerde na ruim een kwartier van de onoplet tendheid in het hart van de HV- V'24-verdediging. In een voor doelman De Keyzer onover zichtelijke situatie tikte hij de openingstreffer binnen. Fati Avci zette zijn ploeg tien minu ten voor de rust in een riante ze tel door de nummer twee (uit vermeend buitenspel) voor SCO aan te tekenen. Uit een hoekschop van Danny Vlassenrood profiteerde Hans van Damme van het feit dat alle Oosterhoutse spelers over de bal heen maaiden. Van Damme wist het leer wel goed te raken en tik te beheerst de aansluitingstref fer binnen. Na de hervatting be hoedde goalie Jean Pierre de Keyzer zijn ploeg voor een gro tere achterstand. Met twee kat achtige reflexen hield hij zijn team in de wedstrijd. Het was echter uitstel van executie, want halverwege het tweede be drijf moest hij voor de derde keer de weg naar het net maken Resa Sari prikte na een lange rush zijn tweede doelpunt ach ter De Keyzer. De ingevallen Evert van Dam me en Bernardo Kana zorgden voor een opleving bij de thuis ploeg. Van Damme onder streepte zijn goede optreden met een goal in blessuretijd. HVV'24-SCO 2-3 (1-2). 20. Rosa Sa ri 0-1, 35. Fati Avci 0-2, 40. Hans van Damme 1-2, 66. Rosa Sari 1-3, 90. Evert van Damme 2-3. Scheids rechter: J. Vleugel. Gele kaarten Ozkoya Toyfan (SCO) en Harald Verschuren (HVV'24). Aantal toe schouwers: 200. HVV'24: Jean Pierre de Keyzer, Ha rald Verschuren, (53. Hans Goethals Norbert Baart, Maarten Scheer ders, Kees Duitemeyer, Percy Ver- linden (65. Bernardo Kana), Kieran O'Shea, Danny Vlassenrood, Dimi- tn Verlinde, Hans van Damme, Johnny Lensen (72. Evert van Dam me). Basketballer breekt nekwervel ATLANTA - Basketballer Der- Marr Johnson van de Atlanta Hawks heeft bij een auto-onge luk in Atlanta een nekwervel gebroken. De toestand van de 22-jarige forward is stabiel. De prognoses voor genezing zij n op de lange termijn goed, vol gens de doktoren. Ze verwach ten niet dat de speler in het ko mende seizoen dat eind oktober begint, actief zal zijn. Johnson werd twee jaar geleden door de Hawks ingelijfd. In het afgelo pen seizoen was hij goed voor gemiddeld 8,4 punten. ANP buitenkansje wel raad wist: 2-2. Diezelfde Tuin wist nauwelijks vijf minuten later Goes zelfs op een 3-2-voorsprong te zetten, toen hij Breskens-keeper Roy den Dunnen met een laag schot verraste. „Heerlijk als je je thuisdebuut zo kan opluisteren", zei een te vreden Tuin na afloop. „We speelden in de eerste helft veel te laks, maar zo'n herstel mag er natuurlijk zijn." Nadat Esad Osmanovski na zijn tweede gele kaart door scheidsrechter Nefs van het veld werd gestuurd, was het nagenoeg gedaan met het verzet van het dappere Bres- kens.Misschien had ik Esad na zijn eerste gele kaart al moeten wisselen", peinsde Zegers na af loop. Dat Rosanno Acton in blessure tijd nog de 4-2 aantekende, kon de Breskens-coach niet al te veel meer deren. „We moeten nu oppassen dat we niet in de hoek komen waar de klappen vallen. Leo van der Weyden was blij dat zijn ploeg opnieuw een aanslag op het fysieke vlak overleefd had. „Daar leren die jonge gas ten alleen maar van. Tegen Moerse Boys kan ons dat vol gende week goed van pas ko men." Goes: Sven Wolkenhauer; Jeroen Kooien, Mart van de Guchte (80. An ne Willeboordse), Clarence Pahlad (55. Wander Snoeck), Shannon Bra- afhart; Queng Tran, Lars Wolken hauer, Niels Paardekooper, Serge Berrevoets (64. Rosanno ActonJo han Tuin en Maarten Griep. 1-0. stel rinorRondeWaal GOES - Het had er gisteren lan ge tijd alle schijn van dat Goes in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen met lege handen de kleedkamers op moest zoeken, jtla de invalbeurt van Rosanno Acton kantelde de wedstrijd echter volledig en kon de derde klasser een 2-1-achterstand te gen Breskens alsnog ombuigen naar een geflatteerde 4-2-zege. 'Met een gezicht waar de teleur stelling van afdroop verliet Breskens-trainer Rinus Zegers het veld. Evenals vorige week iwas zijn ploeg zeker niet de min dere, maar na twee wedstrijden staat de teller voor de Zeeuws- Vlamingen nog steeds op nul. „Opnieuw zat er meer in", wist Zegers na afloop. „We hadden de wedstrijd onder controle, "maar kregen door verdedigende zwakheden het deksel alsnog op Het waren inderdaad vooral verdedigende één tegen één si tuaties waarin zijn spelers het onderspit dolven en daar had de nieuwe Breskens-trainer goed de pest over in. „Maar j a wat wil je ook, als je binnen korte tijd drie centrale verdedigers af ziet haken. Dat kunnen wij blijk baar niet voldoende opvangen", verdedigde Zegers zijn ploeg. De man die Breskens in het laat ste deel van de wedstrijd han den vol met werk bezorgde was invaller Rosanno Acton. Met enkele knappe individuele ac ties vanaf de rechterkant stelde hij centrumspits Johan Tuin tweemaal in staat om doeltref fend uit te halen, waarna de be hendige speler zelf de eindstand op 4-2 bepaalde. „Dat mannetje kan inderdaad wel wat", prees trainer Leo van der Weyden zijn invaller. „Daarbij kwam dat Rosanno de ruimte achter zijn directe tegenstander optimaal wist te benutten. De rugdekking bij Breskens ontbrak volledig." Voordat Acton het veld inkwam had Goes de grootste moeite om openingen te vinden in de de fensie van Breskens. Toch kwam de thuisploeg al na een kwartier spelen op voorsprong, toen Maarten Griep een afgemeten voorzet van Lars Wolkenhauer kon binnentikken: 1-0. Een identieke situatie aan de andere kant werd door Erik de Rechter voor Breskens onbenut gelaten. Verdiend Desalnietemin kregen de bezoe kers uit Breskens meer en meer grip op de wedstrijd en bezorg de vooral Robbie van de Wijn- ckel de Goes-defensie handen vol werk. Het was dan ook vol komen verdiend dat Breskens via diezelfde Van De Wijnckel een kleine tien minuten voor de rust weer langszij kwam: 1-1. „Wij schroefden het tempo na die 1-0 om onbegrijpelijke rede nen omlaag", verweet Leo van der Weyden zijn ploeg. Ook aan het begin van de tweede helft bleef Goes in een te laag tempo spelen, waardoor Breskens een voudig overeind bleef. Angelo Cornelis zette Breskens zelfs op een verdiende 2-1-voorsprong, waarna Leo van der Weyden het de hoogste tijd vond om te wis selen. Serge Berrevoets maakte plaats voor Rosanno Acton, die zijn ploeg direct weer op het juiste pad leek te plaatsen. Een afge meten voorzet van Acton be reikte Johan Tuin, die met dit door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbal lers van EMM zijn de voorberei ding op het nieuwe seizoen goed begonnen. Na een zege bij Heer- Ie (22-18) werd afgelopen zater dag SC Duiken het zwijgen op gelegd: 24-18. "Demotivatie in de Middelburg segelederen is groot. „Dat zie je meteen in het resultaat terug," had een tevreden trainer Rob de Groot gezien. Tegen het fysiek :sterke Duitse Duiken maakten vooral Jurgen Vermaat en Mar cello Tax (beiden 5 treffers) in druk op Rob de Groot. Een smetje in het vroege seizoen is de zware blessure van Ronny Onwijn. De Middelburgse routi nier haakte tegen Duiken af met een kwetsuur aan de schouder. Jïerder deze week moest ook Ri- 'naldo Schipper de trainingsar- foto DirkJan Gjeltema beid staken wegens een schou derblessure. De vrouwen van EMM stonden bij hun eerste oefenwedstrijd meteen voor een moeilijke op gave. Het Limburgse BFC is al veel verder, want de ploeg uit de eerste divisie staat al kort voor de competitiestart. EMM wilde desondanks een goed resultaat neerzetten, maar het klassever- schil was veel te groot om van een echte wedstrijd te spreken: 9-24. De conditionele slag waren de Middelburgse vrouwen een dag later in een driekamp nog niet te boven. Zowel tegen Hercules (14-18) als tegen Odis (12-19) werd aan het korste eind getrok ken. „Drie potjes is wat veel, maar daar word je wel sterker van. Positief was de inbreng van cle jonge garde. Die jonge mei den vechten voor hun plekje," aldus trainer Jos Aertssen. Shannon Braafhart van Goes (witte broek) in duel met een speler van Breskens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21