Bikkelaar doet Schijndel pijn Kloetinge zit in de penarie PZC PZC Zeelandia Middelburg haalt uit tegen Dosko Khaled Boufrahi dupeert Ylissingen tegen Aardenburg 19 Dennis de Kraker uitblinker, Stefan Saey scoort voor Terneuzen: 0-1 Katwijkse derby eindigt onbeslist TOP alleen aan de leiding maandag 16 september 2002 door Barry van der Hooft SCHIJNDEL - Technische hoogstandjes hoeven ze van hem niet te verwachten. Daarin schuilt zijn kracht ook niet. Dennis de Kraker is een bikke laar van het eerste uur, gaat voorop in de strijd en is daar door een onmisbare schakel binnen het elftal van Terneuzen. Hij was gisteren in Schijndel de beste man bij de Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser, die iet wat gelukkig, maar zeer verras send drie punten pakte: 0-1. Met die overwinning, op het vooraf als titelkandidaat be stempelde Schijndel/Datelnet, herhaalde Terneuzen het kunst stukje dat het vorig seizoen op hetzelfde veld bewerkstelligde. Toen won Terneuzen de eerste wedstrijd als hoofdklasser met "3-1, nu boekte de ploeg na twee gelijke spelen een nipte over- winning door een doelpunt van invaller Stefan Saey, tien minu ten voor tijd. De niet geheel fitte Belgische matchwinnaar was na 63 minu ten in het veld gekomen voor de geblesseerd geraakte Nico van der Meer, die beter speelde dan vorige week tegen OJC Rosma len. Van der Meer vormde samen met De Kraker het hart van de Zeeuws-Vlaamse ploeg en die tactiek van Dimitri Mbuyu pak te goed uit. „Maar ik kon ook niet veel an ders", zei Mbuyu. „Dinsdag heb ikmetzeven man getraind, don derdag met elf spelers. We heb ben vandaag laten zien dat je met een goede instelling een heel eind kunt komen. Mis schien kregen we wel iets te veel, maar vorige week was het iets te weinig. Dus dat compenseert el kaar." De Koeijer Mbuyu liet zijn ploeg bij balver lies terugplooien in een 4-5-1- systeem, met Mike But als een zame en enige aanvaller. De flankspelers Remco van Leeu- wen en Jordy Bakker kwamen naar binnen om Johan van Rumst, De Kraker en Van der Meer te ondersteunen. Mbuyu VLISSINGEN - Voor vierdui zend toeschouwers vochten Quick Boys en Katwijk in de hoofdklasse A van het zaterdag- voetbal een enerverende derby uit. Beide ploegen hielden el kaar in evenwicht: 1-1. Scheveningen (1-0 tegen Excel sior Maassluis) en Volendam (0-2 bij Capelle) boekten hun eerste overwinning.. Quick Boys-Katwijk 1-1 (0-1). 40. Sander Molenaar 0-1, 58. Remco Torken (strafschop) 1-1. Scheids rechter: G.A. van Breughen (Sche veningen). Gele kaart.: Hensen, L'A- mi (beiden Katwijk), Mussche (Quick Boys). Aantal toeschouwers: 4000. FC Lisse-Noordwijk 1-0 (1-0). 16. Jerrel Linger. Scheidsrechter: A. Ze- gers (Ede). Aantal toeschouwers: 1200. Capellc-Volendam 0-2 (0-1). 22. Joeri Molenaar 0-1, 70. Jacky Tol 0-2. Scheidsrechter: J.A.M. Stange ZevenbergenAantal toeschou wers: 800. Schcveningen-Excelsior Maassluis 1-0 (0-0). 60. Jimmy Charité (straf- schop) 1-0. Scheidsrechter: A. Boonman (Terneuzen). Rode kaart: Elkadi (Scheveningen). Aantal toe- schouwers: 1100. Marken-Ter Leede 2-2 (0-2). 15. Alan Campfens 0-1, 41. Jack Hons- beek 0-2, 87. Jaap Cornells Teerhuis 1-2, 88. Carlos Hasselbaink 2-2. Scheidsrechter: R. Breebaard (Am- r sterdam). Aantal toeschouwers: 400. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Roeland van Vliet Eldridge Pentury CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl had zijn ploeg gewaarschuwd voor de eerste twintig minuten, want daarin had Schijndel in de voorgaande twee duels toege slagen. De thuisploeg kwam in dat tijdsbestek tot drie mogelijkhe den, maar het kreeg de bal niet voorbij de sterk keepende Erik de Koeijer. Daarna kroop Ter neuzen uit zijn schulp en oefen de het wat meer druk uit. Tot echte kansen leidde het niet en De Koeijer (schot en een volley van de razendsnelle Carlo Vor- stenbosch) en Geert Bosschaart (redding op de lijn) hielden hun ploeg in de wedstrijd. Nadat De Koeijer in de tweede helft opnieuw een inzet van Vor- stenbosch en een hard schot van Jerry Manneh onschadelijk had gemaakt, sloeg Terneuzen tien minuten voor tijd genadeloos toe. Johan van Rumst, die als meest vooruitgeschoven mid denvelder een uitstekende wed strijd speelde, speelde Stefan Saey vrijDe invaller nam de bal eerst rustig aan en schoot ver volgens met zijn linker diago naal raak. De tegentreffer leidde bij de Brabanders tot frustraties en opmerkingen aan het adres van scheidsrechter Sijbers. Olaf Schaap en Remco Evers kregen geel voor praten en twee minu ten later mocht Evers na een late tackle op Van Rumst met rood vertrekken. De laatste aanval van Schijndel werd vervolgens met wat kunst- en vliegwerk on schadelijk gemaakt. De eerste overwinning van dit seizoen was binnen voor Terneuzen. Ontregelen De absolute uitblinker aan Ter- neuzen-zijde bleef nuchter on der zijn goede spel. „Ik heb rus tig gespeeld en geprobeerd de boel te controleren", zei Dennis de Kraker, die overal opdook en bijna al zijn duels winnend af sloot. „Ik probeer het spel van de te genstander altijd te ontregelen, dat is vandaag wel aardig ge lukt. Van mijn inzet moet ik het nu eenmaal hebben. En voor het geven van mooie passes hebben we andere spelers." Door de vele blessures mocht De Kraker weer centraal op het middenveld spelen. Op die posi tie leefde hij zich helemaal uit. „Ik ben geen flankspeler die een man uit kan spelen. Daarom speel ik liever centraal, want dan kan ik alle kanten op. Voor al in de tweede helft heb ik ge probeerd zoveel mogelijk ballen bij Johan van Rumst in te leve ren, want hij moet het spel ver delen. Dat lukte aardig. En dat we dan ook nog winnen is hele maal mooi", aldus De Kraker. Schijndel/Datelnet-Terneuzen 0-1 (0-0). 80. Stefan Saey 0-1. Scheids rechter: F. Sijbers (Lierop). Rode kaart (2x geel): Remco Evers (Schijndel/Datelnet). Gele kaart: Stefan Saelmans, Olaf Schaap (bei den Schijndel/Datelnet), Danny Magito (Terneuzen). Aantal toe schouwers: 550. Terneuzen: Erik de Koeijer; Geert Bosschaart, Danny Magito, RoelAl- berti, Hubert van den Hemel; Remco van Leeuwen (90. Randy Lauret), Dennis de Kraker, Johan van Rum st, Nico van der Meer (63. Stefan Saey), Jordy Bakker (82. Hairam Collin); Mike But. SS9S3SÉ Terneuzenaar Mike But probeert de bal onder controle te krijgen. foto Clemens Ie Blanc Hoofdklasser na verlies tegen Kozakken Boys (2-1) op laatste plaats door Jan Dagevos WERKENDAM - Voor paniek is het nog te vroeg in het seizoen, maar reden tot enige zorg is er inmiddels wel bij Kloetin ge. De Bevelandse hoofdklasser beleeft met één schamel puntje uit drie wedstrij den de slechtste competitiestart sinds ja ren. De Zeeuwse formatie vindt zich na het 2-1-verlies tegen Kozakken Boys van afgelopen zaterdag zelfs terug op de laat ste plaats in de hoofdklasse A. Sinds de rentree op het hoogste niveau in 1998 wist Kloetinge altijd wel raad met de seizoensouvertures. Nog nimmer wer den uit de eerste drie wedstrijden minder dan vier punten vergaard. Vorig seizoen overtrof Kloetinge zichzelf en had het na drie duels al zeven punten. Dit jaar moet Kloetinge dus met veel minder genoegen nemen. Trainer Diederik Hiensch: „Elke ploeg heeft wel van die fases. Het verve lende is alleen dat het bij ons nu meteen in het begin van de competitie valt. Daardoor krijg je toch een gevoel van on zekerheid. We moeten ons alleen niet gek laten maken door de plaats waar we nu staan. Het is zaak die drie punten een keer te pakken, dan sluit je weer aan bij de middenmoot." Gepraat Als het aan Hiensch ligt wordt volgende week in de thuiswedstrijd tegen FC Lisse de daad bij het woord gevoegd, maar eer het zo ver is zal er deze week nog veel ge praat, gemasseerd en hard gewerkt moe ten worden. Wilco de Valk en Erik de Groene zijn hopeloos uit vorm, terwijl spelers als Micha Lekawael, Erwin van der Woerdt, Pieter de Graaff en Merlijn Swennen alle zeilen moeten bijzetten om het vereiste niveau te halen. Daarnaast loopt de defensie niet over van zelfver trouwen, hetgeen met acht tegendoel punten in drie wedstrijden niet zo vreemd is. De hoop is gevestigd op ervaren krachten als Emiel Dorst en Pieter de Munnik, maar het is de vraag of zij komende za terdag in actie kunnen komen. Beiden vielen afgelopen zaterdag al vroeg uit met op het oog ernstige blessures. Dorst moest na 21 minuten met een spierbles sure de strijd staken, De Munnik volgde hem achttien minuten later met een rug kwetsuur. „We zitten even in die bekende hoek", stelde Hiensch zaterdag mismoe dig vast. „Dan zit alles tegen." De trainer had recht van spreken, maar het is inmiddels ook duidelijk dat de se lectie van Kloetinge zeker in kwalitatief, maar ook in kwantitatief opzicht niet al te breed is. Dat bleek vorige week al toen een aantal spelers er flink doorheen zat en Hiensch te weinig mogelijkheden had Kloetinge-spits Erik de Groene (links) duelleert met Paul Soethout van Kozakken Boys. om spelers te vervangen. Zaterdag in de uitwedstrijd tegen Kozakken Boys was het misschien goed geweest om spits Erik de Groene uit zijn lijden te verlossen, maar op de bank zaten slechts verdedi gers en middenvelders. En dus mocht de topschutter van vorig seizoen voort blijven ploeteren. Het le verde hem zowaar nog een treffer op ook. In blessuretijd bezorgde hij Kloetinge uit een vrije trap nog een sprankje hoop. De Groene schoot met links langs de muur raak: 2-1. Kloetinge zette hierna nog aan voor een alles-of-niets-offensief, maar de ploeg verliet uiteindelijk met lege handen het fraaie sportcomplex De Zwaaier. Op zich was dat niet zo vreemd. Niet dat Kozakken Boys nu zo indrukwekkend speelde, maar Kloetinge miste daad- en slagkracht in alle linies. De aanvallers waren niet scherp genoeg, de middenvel ders misten creativiteit en de verdedigers waren bij vlagen niet meedogenloos ge noeg. En toen vervolgens ook nog eens Emiel Dorst en Pieter de Munnik - hij vormde als rechtsback een lichtpuntje - van het toneel verdwenen, bleef er een elftal over dat wel wilde zwoegen, maar nimmer de echte overtuiging toonde. Dat was jammer, want als er ooit een kans was om Kozakken Boys een nieuwe draai om de oren te geven, dan was het zater dag wel. De thuisploeg speelde onsamen hangend, slordig en zonder vertrouwen. Zondagsschot Pas toen Dennis Scharrenburg in de 37e minuut de score via een zondagsschot had geopend, kwam er wat meer vuur in het spel van Kozakken Boys. Het was echter ook zo weer gedoofd, waarna het twaalf minuten voor het einde opnieuw oplaaide. Marco Kant schoot uit een hoekschop van dichtbij raak: 2-0. De beide doelpunten werden door Kloe- foto Ad van Hasselt tinge fel aangevochten en daar was iets voor te zeggen. Bij de eerste treffer werd er een overtreding op John Bentschap Knook begaan en bij het tweede doel punt was duidelijk zichtbaar dat Kant de bal met de hand beroerde. „In zo'n slech te wedstrijd kunnen dat soort momenten je punten kosten", mokte Hiensch nader hand, waarna de emotie snel weer plaats maakte voor de ratio. Alle tegenslagen ten spijt had Kloetinge tegen Kozakken Boys gewoon meer moeten bieden. Kozakken Boys-Kloetinge 2-1 (1-0). 37. Den nis Scharrenburg 1-0, 78. Marco Kant 2-0, 90 Erik de Groene 2-1. Scheidsrechter: F. Brant ('s-Gravenhage). Gele kaart: Marco Kant, Mark Noorlander (beiden Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 1200. Kloetinge: Merlijn Swennen; Pieter de Mun nik (39. Jeffrey Frijters), John Bentschap Knook, Enoin van der Woerdt, Arno Melaard; Emiel Dorst (21 Micha Lekawael), Pieter de Graaff, Wouter Labrujère; Wilco de Valk, Erik de Groene, Ronald Zuijdwegt. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Voorafgaand aan de start van de nieuwe com petitie werd Dosko door velen als titelkandidaat in de derde klasse A genoemd. Na de neder laag van vorige week tegen Domburg stond de ploeg uit Bergen op Zoom gisteren in Middelburg met een 4-0-eind- stand opnieuw met lege handen. Hontenisse boekte een minima le, maar daardoor niet minder verrassende zege op Patrijzen via een treffer van Dave de Booij. Domburg kon geen ver volg geven aan de goede sei zoensopening en verloor op ei gen veld met 1-3 van RCS. Na twee duels gaan Goes (4-2 tegen Breskens), Zierikzee (1-0-zege op Steen) en Zeelandia Middel burg nu zonder puntenverlies aan de leiding. Zeelandia Middelburg - Dosko 4-0: De thuisploeg kende voor rust een licht overwicht, maar ging wat slordig met de kansen om. Er werd veel balverlies ge leden waardoor ook Dosko en kele mogelijkheden kreeg om de score te openen. Toch leidde de fusieclub halverwege met 1-0 door een treffer van Marcel Lourens. Evert Eikenhout be sliste het duel een kwartier voor tijd door 2-0 aan te tekenen. Hierna liep de thuisploeg verder uit naar 4-0 via treffers van Al berto Conde Mogado en op nieuw Marcel Lourens. Hontenisse-Patrijzen 1-0: Het gemis van vier basisspelers leek de thuisploeg op te gaan breken, want Patrijzen was vrijwel de hele wedstrijd de betere ploeg. Het probleem bij de bezoekers was echter de afwerking. Ook in de tweede helft was het de ploeg uit 's-Heerenhoek die het initiatief nam. Toch was het in de 73e minuut Hontenisse dat scoorde: na een prima actie van Alain Joos die drie tegenstan ders uitkapte, tekende Dave de Booij 1-0 aan. Goes - Breskens 4-2 (1-1). 14. Maar ten Griep 1-0, 38. Robbie van de Wijnckel 1-1, 64. Angelo Cornells 1-2, 73. Johan Tuin 2-2, 77. Johan Tuin 3-2, 93. Rosanno Acton 4-2. Scheidsrechter: P.M. Nefs (B. op Zoom). Rode kaart (2x geel): 80. Es- ad Osmanovski (Breskens). Gele kaart Jeroen Kooien en Anne Wille- boordse (Goes). Aantal toeschou wers: 200. Zierikzee - Steen 1-0 (1-0). 43. Pa trick Roggeband 1-0. Gele kaart: Lee Mol, Remco van der Wekken (Zierikzee), Gino Vink (Steen). Scheidsrechter: W. Broekhoven (Middelburg). Aantal toeschouwers: 175. Domburg - RCS 1-3 (1-1). 36. Alwin van Ham 0-1, 40. Paul Reiter 1-1 (eigen doelpunt), 59. Wessel Ver meulen 1-2, 90. Niels Tournoy 1-3. Scheidsrechter: S.E.V. Cairo (Den Bosch). Gele kaartChris van Heu- ven van Staereling (RCS), Roel Wil- lemse en Maurice Bernard (Dom burg). Aantal toeschouwers: 80. TERNEUZEN - TOP komt na de knappe zege op UDI'19 alleen aan de leiding in de hoofdklasse B van het zondagvoetbal. UNA haalde fors uit tegen Gemert door met 8-2 te winnen. SV Deurne-JVC Cuijk 1-2 (0-1). 36. Dinand van Haaren 0-1, 55. Jeroen van de Kerkhof 1-1, 80. Ramon Schaap 1-2. Scheidsrechter: H. Vluggen (Beek). Aantal toeschou wers: 600. OJC Rosmalen-Panningen 2-0 (0-0 71. Nico Koningstem 1-0, 80. Bob by Schoonens 2-0. Scheidsrechter: T. Eckhard (Spaarndam). Rode kaart (2x geel): Robbert Hartogs (OJC Rosmalen). Aantal toeschou wers: 650. 1VS-FC Vinkenslag 1-3 (0-1). 25. Bart Janssen 0-1, 60. Nico Reviers 1-1, 70 Theo Pernot 1-2 (eigen doel punt). 85. Michael Ramakers 1-3. Scheidsrechter: P. Govers (Loon op Zand). Aantal toeschouioers: 200. UNA-Gemert 8-2 (6-0). 4. Ruud Spooren 1-0, 14. John Verbeek 2-0, 22. Laudin Curiel 3-0, 31. Laudin Curiel 4-0, 34. Ritchie Schiffer 5-0, 41. Laudin Curiel 6-0, 52. Myron Jourdain 7-0,58. Laudin Curiel 8-0, 78. Anthony Geurts 8-1, 87. Luc Verkuijlen 8-2. Scheidsrechter: T. Hoeben (Venlo). Gele kaart: Ronny Dirks (UNA), Jacco Hofmans (Ge mert). Aantal toeschouwers: 500 TEC-SV Meerssen 1-0 (0-0). 65. Hanky Leatemia 1-0 (strafschop). ScheidsrechterP. van Loenen uit Oost-Souburg. Gele kaart: Farid Idrissi (TEC). Aantal toeschouwers: 1000. UDI'19-TOP 1-2 (0-2). 7. Erik de Groot 0-1, 30. Naoufel Tlili 0-2, 52. Peter van de Heuvel 1-2. Scheids rechter: H. Brouwer (Enschede). Aantal toeschouwers: 800. door Jos van Belzen VLISSINGEN - In Vlissingen stonden gisteren twee ploegen tegenover elkaar die met over winningen van respectievelijk 5-0 en 6-0 in hun eerste duel een prima seizoensstart kenden. Vlissingen-Aardenburg ging lange tijd gelijk op, maar een ro de kaart voor Khaled Boufrahi was het breekpunt, waardoor Aardenburg kon uitlopen naar 3-1 via twee treffers van Ronnie Tresonie. Dankzij deze zege voeren Aar denburg en Walcheren (0-2 bij Oostburg) met het maximale puntenaantal de ranglijst aan in de vierde klasse A. Zeeland Sport volgt op twee punten af stand na het 2-2-gelijkspel te gen De Noormannen. Onderaan de ranglijst wachten Hulsterloo (2-1-nederlaag bij Axel) en Re- nesse (op eigen veld 0-5-verlies van Ria W) nog op hun eerste punt. VC Vlissingen-Aardenburg 1-3: Een goede start van Vlissingen leidde al in de twaalfde minuut tot een 1-0-voorsprong: Roe- pesh Bhagola werd gevloerd waarna Lunven Vermeer de toe gekende strafschop benutte, 1-0. Vreemd genoeg werd het spel van de thuisploeg hierna minder waardoor Niek van Sprundel nog voor rust gelijk kon maken, 1-1. Ook na rust begon Vlissingen sterk met al direct een goede kans voor invaller Leroy Groot- faam. Breekpunt was de rode kaart die Khaled Boufrahi in de 55e minuut ontving wegens aanmerkingen op de leiding van scheidsrechter Martin. Aarden burg buitte de overtalsituatie goed uit en besliste het duel via twee treffers van Ronnie Treso nie in zijn voordeel, 1-3. Zeeland Sport-De Noormannen 2-2: In een leuk duel zonder gele kaarten kopte Mark Minder- houd de bezoekers in de 20e mi nuut op voorsprong, 0-1Na een halfuur was het weer gelijk: op aangeven van Roland Cosijn te kende Ruben de Keizer 1-1 aan. Vlak voor rust bracht Jackie Minderhoud de bezoekers met een fraaie stiftbal opnieuw op voorsprong, 1-2 halverwege. In de tweede helft ging Zeeland Sport op zoek naar de gelijkma ker, en deze kwam er dan ook na een uur spelen: Ruben de Keizer zette voor waarna Dennis Bootsgezel de bal bij de tweede paal van dichtbij kon intikken, 2-2. Renesse-Ria W. 0-5: De gasten kwamen al na tien minuten op voorsprong via een treffer van Ludwig van Gremberghe, 0-1. Hierna ging het duel gelijk op totdat Dimitri Pluym er in de 35e minuut 0-2 van maakte. Toen opnieuw Ludwig van Gremberghe vijf minuten later zelfs 0-3 aantekende was de wedstrijd beslist. Ria W kon het duel in de tweede helft rustig uitspelen en zelfs nog verder uitlopen naar 0-5 via doelpun ten van Steven Koster en Niki de Wolf. Oostburg-Walcheren 0-2: Al leen in het eerste halfuur kende de thuisploeg een licht over wicht dat echter niet tot veel kansen leidde. Een technisch beter Walcheren kon na deze be ginfase het spel naar zich toe trekken. Kort voor rust leidde dit tot de openingstreffer van Roelof Siereveld, 0-1. In de tweede helft bleef het spelbeeld hetzelfde, maar beide ploegen wisten zich weinig echte kansen te creëeren. Tien minuten voor het einde besliste Jeroen Dijker de wedstrijd in het voordeel van de Vlissingers door 0-2 aan te tekenen. IJzendijke-Clinge 1-2: Met een halfuur vertraging begonnen de ploegen onder leiding van in valler-scheidsrechter Ivens uit Sluiskil aan dit duel. Het gemis van enkele vaste krachten waaronder topschutter Adri van Hanegem leek de thuisploeg op te gaan breken, zeker toen Rudy Luycks Clinge na een halfuur op voorsprong bracht. IJzendijke herpakte zich hierna echter, maar pal, lat en een goe de doelman Siegfried van den Berg stonden de gelijkmaker lang in de weg. Pas in de 75e mi nuut bracht Thijs Musson de thuisploeg langszij, 1-1. In de laatste minuut zorgde de zojuist ingevallen Davy van Puyvelde ervoor dat de drie punten toch nog meegingen naar Clinge, 1-2. Axel-Hulsterloo 2-1 (1-0). 24. Ran dy Zandstra 1-0, 53. Winand van Haelst 1-1,62. Joep van den Broeke 2-1. Scheidsrechter: D. Luijcks (Clinge). Gele kaart: Michael Freijzer (Axel). Aantal toeschou wers: 125.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19