Tegenvallers voor Middelburg Geen straf voor verhuurder van loods vol wiet Slechtvalk leert weer vliegen Wijkcomités sluiten elkaar in de armen Dubbel feest voor Vlissingse Bodemsanering nodig voor bouw op kavel De Groene in Goes zeeuwse almanak Manhaftig Handtekeningen voor rubberen tegels op plein basisschool Landelijke LPF erkent alleen gekozen bestuur Zeeuwse lijst Gemeenteraad moet nog twee jaar wachten op uitvoering nieuwe plannen HoorNadia Berkelder MIDDELBURG - Het college van burgemeester en wethou ders in Middelburg is er niet in l geslaagd geld vrij te maken voor de nieuwe plannen van de ge meenteraad. Dat bleek gisteren bij de presentatie van de miljoe nennota over volgend jaar. Door een aantal tegenvallers kunnen de plannen die in het raadspro- gramma zijn afgesproken op zijn vroegst pas over twee jaar worden uitgevoerd. Bovendien stijgen de lasten voor de inwo ners van Middelburg. „We hadden heel graag meer ge daan", zei wethouder P. Bruin- ooge van financiën. „Maar op j dit moment kan dat helaas niet." De inkomsten vallen te gen. De gemeente krijgt minder geld van het Rijk dan waar op was gerekend. Sommige posten slokken extra geld op. Door de grote vraag naar voorzieningen en vervoer stegen de kosten voor de uitvoering van de Wet Voor- Iziening Gehandicapten (WVG). Daar wordt volgend jaar 800.0 0 0 euro extra voor uitge trokken. De miljoenennota be- I vestigt wat in het voorjaar al i werd gevreesd: er is geen geld I voor nieuw beleid. Delasten voor de burger worden hoger. De rioolheffing stijgt met Advertentie STUNTVERKOOP TUINMEUBELEN Teak en eikenhout collectie 2002 Gildeweg 17 Vlissingen (t.o. Miro parkeerterrein) Geopend op donderdag en vrijdag van 12.00-18.00 uur en op zaterdag van 12.00-17.00 uur. ALLES MOET WEG!! bijna 7 procent, de afvalstoffen heffing met gemiddeld ruim 11 procent. Oorzaak zijn de stij gende kosten voor afvalverwer king en de milieustraat. „Het storten en verbranden van huis vuil is duurder geworden", ver klaart Bruinooge de hogere las ten. „De milieustraat is een groot succes. Die is wel gratis, maar dat leidt tot hogere tarie ven achteraf." De hoeveelheid afval die bij de milieustraat wordt aangeboden, is de afgelo pen jaren verdubbeld. Als de ge meentelijke reinigingsdienst wordt overgenomen door Delta NV, levert dat voor elk huishou den alsnog een voordeel van elf euro op. De gemeenteraad had het colle ge van B en W gevraagd geld vrij te maken voor sociaal beleid. Dat is nog niet gelukt. Het colle ge verwacht pas in 2004 geld over te hebben voor nieuw be leid. Om alle punten uit het raadsprogramma te kunnen uit voeren, moet bezuinigd worden op andere zaken. „Er valt niet aan te ontkomen dat er pijn moet worden geleden", aldus de wethouder. „Er moeten keuzes worden gemaakt." Het college komt in het voorjaar met con crete plannen. „Daar is over ge filosofeerd", zei Bruinooge. „Maar daar zeg ik nu nog niets over. We sluiten niets uit, we moeten dat afwegen tegen het wensenlijstje. De gemeenteraad zal tijdens de begrotingsbehan deling in november zelf ook wel met ideeën komen." Vorig jaar was de stemming bij de presentatie van de begroting heel anders. Toen kon de ge meente ruim drie miljoen euro extra verdelen. Dat geld is be steed aan onder meer sport- voorzieningen en onderwijs huisvesting. Bruinooge is door de tegenvallers voor komend jaar niet meteen pessimistisch. „We hebben een sluitende be groting, we hebben een goede reservepositie. Er zijn alleen nieuwe wensen geformuleerd." pagina 11: waarschuwingen geven we niet Tien is hij nu, die Middel burgse jongeman, en met weemoed ziet zijn moeder de eerste tekenen die voorspel len dat hij weldra zijn kin dertijd achter zich zal laten. Maar voorlopig zit hij nog heerlijk op de wip tussen pu berenkind. Zodat hij na een dag vol stoe re, ernstige en belangrijke bezigheden nog even gezellig naast zijn moeder kan krui pen in bed, voor wat brood nodig bijkletsen. Het gesprek kwam laatst op eten. Hoe kwam het toch, vroeg hij, dat zijn moeder precies wist wat wel en wat niet voor te schotelen aan opa en oma, ook als ze bij voorbeeld taco's nog niet ge proefd hadden? „Tja, als je iemand al heel lang kent, weet je ongeveer wat ze lekker zullen vinden en wat niet,legde ze uit. Blijkbaar was dat aanleiding voor Thim om de paar voed- selaversies waar hij zelf nog aan onderheviq is, te overwe gen. En het bleek weer tijd voor grensverlegging. Een nieuwe stap in zijn toekomst. Hij ver mande zich en verklaarde dapper: „Volgens mij ben ik nu wel klaar voor spruiten. WALCHEREN door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het buurtcomi- té Bonedijke en het comité Schildersbuurt in Vlissingen gaan fuseren tot één vvijkcomité voor het Middengebied-oost. De samensmelting is ingegeven door een tekort aan bestuurders en het ontbreken van opvolgers voor deze functies. Daarnaast wil het gemeentebestuur het liefst praten met één bewoners vertegenwoordiging. Het buurtcomité Bonedijke heeft het werkgebied binnen de ring President Rooseveltl- aan/Koudekerkseweg en Schuitvaartgracht. Het comité Schildersbuurt is actief in de ring Beatrixlaan/Van der Helstlaan/Meindert Hobbema- laan/Adriaen Coortelaan/Rem- brandtlaan/Anjelierenlaan. De comités vergaderen één keer in de twee maanden en worden on dersteund door de stichting Pal ladium. De komende jaren ondergaat het Middengebied een ingrij pende gedaanteverwisseling. Honderden woningen worden afgebroken om plaats te maken voor nieuwbouw. Om draagvlak te krijgen onder de bewoners is het belangrijk dat geregeld overleg wordt met bewoners, de woningcorporatie en scholen. De beide buurtcomités kennen een bestuurdersprobleem door het vertrek van de voorzitter bij het buurtcomité Bonedijke en het vertrek van de secretaris bij het comité Schildersbuurt. Door het ontbreken van opvol gers voor beide functies is de vraag aan de orde gekomen hoe het verder moet met beide buurtcomités. Werkgebied De twee comités behandelen vaak zaken en problemen die voor beide buurten van belang zijn. Ze staan ook vaak tegelijkertijd op de agenda's. Het is om die re den voor de hand liggend dat beide buurtcomités fuseren tot één buurtcomité Middenge bied-oost. Het werkgebied kan dan uitgebreid worden met de buurten Het Fort en de Bloe- menbuurt. Afgesproken is dat lokale werk groepen gewoon kunnen blijven bestaan en hun werk kunnen doen. Het gaat om de werkgroe pen containerdag, ontvangstco mité en buurtpreventie. Het buurtcomité Bonedijke ver gadert maandag over de voorge nomen fusie. Dat gebeurt om 19.30 uur in de Ravenstein- school aan de Hogeweg. VLISSINGEN - R. Hamers uit Vlissingen is een handtekenin genactie begonnen voor een nieuwe ondergrond voor het schoolplein van basisschool de Vlieger in Westerzicht. Hamers heeft kinderen op deze school en vindt de ondergrond, houtsnippers, niet veilig ge noeg. Met deze actie wil hij be reiken dat ze worden vervangen door rubberen tegels. Hamers: „Laatst heeft een kind dat van een speeltoestel viel, een splinter in de hand gekregen. Ik pleit daarom voor rubberen te gels als ondergrond, want dat is veel veiliger.Hamers is ook van mening dat rubberen tegels veel schoner zijn. „Ik zie vaak hon den en katten tussen de hout snippers wroeten. Je kunt je wel voorstellen wat ze dan doen." R. Bongaards, locatieleider van de Vlieger, is verrast door Ha mers' handelswijze. „Ik vind zijn actie voorbarig. Wanneer ouders klachten hebben, lijkt het mij logisch dat ze daarmee eerst naar mij toe komen. Ik kan dan overleg plegen met het be stuur en tot een oplossing pro beren te komen. Zo is het niet gegaan, want ik hoor nu voor het eerst over deze klacht." Bongaards vertelt dat de onder grond van houtsnippers is goed gekeurd door de Arbowet. „Er is dus niets mis mee." door Frank de Klerk DEN HAAG - De advocaat van een 55-jarige palingvisser uit Bruinisse toonde gisteren bij het Haagse gerechtshof een foto van een bord met de tekst: Taling verkopen wij niet, tegenwoor dig doen wij aan nederweed'. Met de foto onderstreepte de ad vocaat dat zijn cliënt door de buurt al streng is gestraft. Zelf zei de man zich meer slachtoffer dan dader te voelen.,Ik ben erin gelopen. Het is stom." De Bruënaar vertelde over een nette man, die de loodsen op zijn bedrijf huurde. Maar toen de palingvisser er achter kwam dat er hasj in de loods werd ver bouwd, was de man niet meer zo netjes. Hij zou dreigende taal hebben uitgeslagen. Voor de politierechter in Mid delburg was deze bedreiging geen excuus. Hij legde de visser 180 uur werkstraf op voor de 66 kilo hennepdie de politie na een anonieme tip op 14 februari vo rig jaar in de loods aantrof. „Een veel te hoge straf voor iemand die er niet bij betrokken is", vond de verdachte, die daarom in beroep was gegaan. Hof aanklager J. Wesselink hield de man wel verantwoorde lijk voor wat er in zijn loodsen gebeurde. Hij gaf hem echter het voordeel van de twijfel, omdat niet duidelijk was op welk mo ment de man wist over de hen nep. „Ik krijg de indruk dat hij er inderdaad is ingeluisd", zei de aanklager. Daarom eiste hij de man schuldig te verklaren zon der oplegging van straf. Uitspraak over twee weken. MIDDELBURG - Het bestuur dat de Zeeuwse leden van de Lijst Pim Fortuyn (LPF) op 17 september kiezen, krijgt het als enige het keurmerk 'officieel goedgekeurd' van de landelijke partijleiding. E. Maas laat dit namens de LPF weten in een brief aan de leden in Zeeland. Vanaf dat moment worden andere besturen niet meer als zodanig erkend, ook niet de vereniging die zich nu presenteert onder de naam LPF Zeeland en geleid wordt door Middelburger L. Sturm. Als het nieuwe bestuur niet als zodanig wordt geaccepteerd, zal de lan delijke LPF zonodig juridische stappen nemen. door Britta Janssen VLISSINGEN - Het was gisteren dubbel feest voor Catrien Bosselaar uit Vlissin gen. Niet alleen vierde ze haar negentigste verjaardag, er werd ook geproost op haar 45-jarig lidmaatschap van de Vlissingse kegelvereniging Onze Vrije Middag (OVM). Voor de overige leden was dat re den genoeg om Catrien te verrassen met een feestje. „Dit is toch niet de bedoeling", roept de jarige, terwijl ze in haar handen klapt van plezier. De zaal van de club is aangekleed met slingers en ook haar stoel is versierd. Net wanneer ze wil gaan zitten, komt er l een boerinnetje binnen. Het is één van de leden, verkleed als 'Tanne uut Kwaaien- 1 damme'. Ze heeft cadeautjes bij zich en vertelt Catrien een heel verhaal. Die luis tert ademloos. „We hebben haar hier met een smoes weg kunnen houden. We beginnen normaal gesproken altijd om één uur met kegelen, maar toen waren we nog niet klaar met de voorbereidingen. We hebben iemand naar haar huis ge stuurd met de mededeling dat het plafond gerepareerd moest worden en dat ze daar om pas om half twee kon komen", aldus kegelaarster Corrie Rouw. Tranen Wanneer Tanne is uutgepraet, is het tijd voor koffie met gebak. Catrien heeft even de gelegenheid om bij te komen. Veel rust is haar echter niet gegund en wanneer er een speciaal gedicht wordt voorgedragen, wordt het de jubilaresse te veel. Tranen van ontroering lopen over haar wangen. „Dat ze dit allemaal voor mij geregeld hebben. Prachtig." Catrien had vandaag eigenlijk willen trakteren voor haar ver jaardag, maar op aandringen van de rest heeft ze dat uitgesteld tot volgende week. „Nu begrijp ik waarom, maar reken maar dat er volgende week weer gebak is." Catrien vertelt dat ze destijds is begonnen met kegelen op aandringen van haar echt genoot. „Ik was nooit geïnteresseerd in kegelen, tot mijn man vroeg of ik een keer met hem mee wilde gaan. Ik vond het hart stikke leuk en ben het sindsdien wekelijks blijven doen. Maar de laatste jaren dacht ik altijd: 'als ik negentig ben, dan stop ik ermee'." Wanneer de anderen haar dit ho ren zeggen, wordt er meteen luid gepro testeerd. „Jij mag helemaal niet stoppen, want jij bent onze mascotte!" vrijdag 13 september 2002 door Rolf Bosboom GOES - Voordat er woningen kunnen worden gebouwd op ka vel-De Groene in Goes, moet eerst een bodemsanering wor den uitgevoerd. Het gaat niet om ernstige verontreinigingen. De Groene Groep, die het pro ject wil ontwikkelen, heeft in middels een saneringsplan in gediend. Dat ligt tot en met 10 oktober ter inzage bij onder meer de gemeente Goes. Onderzoek door het Rotterdam se bureau Royal Haskoning heeft verontreiniging met mine rale olie aangetoond in de buurt van de voormalige tank voor huisbrandolie, ten zuiden van de showroom van het huidige garagebedrijf. In het grondwa ter zijn daar bovendien sporen van onder meer arseen aange troffen. Het terrein ter plaatse van het voormalige tankstation is in 1995 al schoongemaakt. Toch blijkt er nog een beperkte ver ontreiniging met minerale olie te zijn achtergebleven. Verder is in de noordwestelijke hoek van het perceel wat stort materiaal achtergebleven dat licht verontreinigd is met mine rale olie. Hoewel de vervuilingen niet ernstig zijn, moet er wel wat ge beuren om woningen met tuinen op de locatie te mogen realise ren. Dat geldt vooral voor de plaats bij de voormalige tank. Om geen last te hebben van het grondwater is bronbemaling tijdelijk noodzakelijk. Na af loop van het graafwerk wordt het grondwater opnieuw onder zocht om te bekijken of dat ook gesaneerd moet worden. De locatie komt binnenkort vrij Autobedrijf De Groene, dat er nu gevestigd is, verhuist naar een nieuw pand op bedrijven terrein De Poel II, dat nu in aan bouw is. De Groene Groep wil op het huidige terrein in totaal 37 woningen en appartementen realiseren. Over de precieze uitvoering is herhaaldelijk overleg geweest met gemeente en omwonenden. Hoewel het leek dat de plan in middels dusdanig was aange past dat iedereen ermee kon le ven, bleek afgelopen voorjaar tijdens de eerste stap van de of ficiële planologische procedure dat er nog altijd veel verzet te gen het project is. Advertentie door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Vogel- en egelopvang De Mikke in Mid delburg heeft een nieuwe logé. Een in Zeeuws-Vlaanderen aangetroffen slechtvalk is in een van de hokken aan het bijko men. De vogel had volgens be heerster Coby Louwerse een blokkade van het zenuwstelsel in zijn rug, waardoor hij niet meer kon lopen of vliegen. De slechtvalk werd enige tijd geleden gevonden langs de weg in IJzendijke. De vogel werd naar de dierenarts in Breskens gebracht, maar die had te wei nig ruimte. „De slechtvalk kon zijn poten niet meer bewegen, hij was verlamd en lag als een hoopje ellende op de grond", weet Louwerse. „Met veel zorg en moeite hebben we hem weer op de been gekregen. Wij berei den ons er nu op voor hem weer los te laten." Louwerse is zestien j aar beheer ster van De Mikke. „Dit is pas de tweede keer dat ik een slecht valk binnen heb gekregen. En de eerste werd dood binnenge bracht." Dat de vogel- en egel- opvang nu weer een roofvogel verzorgt, is volgens haar een duidelijk teken dat de slecht valk zich weer aan het nestelen is in de provincie. De slechtvalk is met behulp van een antibioticakuur weer op de been geholpen. „We hebben hem wel dwangmatig moeten voeden, want hij kon zijn prooi niet vasthouden." De vogel kreeg in stukjes geknipte muis, maar is inmiddels weer zover opgeknapt dat er wordt getest of hij levende prooi kan vangen. Volgende week mag de slecht valk laten zien hoe het staat met zijn vliegprestaties. Louwerse hoopt de roofvogel in overleg met de Roofvogelwerkgroep weer in Zeeuws-Vlaanderen los te laten. Morgen houdt De Mikke open dag van 10.00 tot 16.00 uur. Vrij willigers van de vogel- en egel- opvang vertellen over hun werk. Voor kinderen zijn er allerlei ac tiviteiten. Het verblijf in De Mikke heeft de slechtvalk goed gedaan; hij is bijna klaar voor uitzetting. foto Ruben Oreel Catrien Bosselaar had gisteren op de kegelclub twee redenen voor een feestje. foto Ruben Oreel Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp Dagbladen [Wjj9g_2.1 miljoen ex.) Moor informatie: e-mail: infO^NRp.nl o.v.v. Nieuws gelipl voor ui Maaltijd+ ook prima ontbijt! Voor iedereen die snel makkelijk en gezond wil afvallen is Maaltijd+ (caloriearme maaltijdshake) van Weight Care de ideale oplossing. Een shake bevat namelijk slechts 200 calorieën en alles wat u per maaltijd nodig heeft. Vervang naar keuze 2 maaltijden per dag door Maaltijd+ om af te vallen of vervang af en toe 1 maaltijd om op gewicht te blijven Krijgt u 's ochtends geen hap door uw keel of heeft u geen tijd voor een ontbijt3 Ook hiervoor is Maaltijd+een prima oplossing Het is een makkelijk I en compleet ontbijt Maaltijd+ is in verschillende smaken verkrijgbaar Maaitijd* is bij diverse supermarkten en drogisterijen verkrijgbaar Voor meer informatie surf naar www weightcare nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9