Eorse achterstand bij schuldhulp PZCzeeland ij| Giro 860 Goesenaar zingt literair levenslied wfi. Stichting Jeugd zoekt band met dorpsraden giro 55 2000 gehandicapte kind LATEN JE NIET LOS. STARTPROBLEMEN? Giro 860 De NSGK geeft vakantiepret x Tientallen mensen wachten maanden op oplossing financiële problemen weekenddiensten Bejaarde met babbeltruc ruim €1500 ontstolen agenda Rode Kruis blikt terug op 2001 Er zijn al werkgevers gesignaleerd die er tijd voor vrijmaken WereiT>)uders Hersenstichting Nederland De Westerschelde VITAAL VOOR VOGELS 8 12 vrijdag 13 september 2002 Bert Kreeft uit Goes brengt volgende week zijn lied 'Eva' in de finale van het Leids Festival van het Levenslied. foto Di rk-Ja n Gjeltema door Rolf Bosboom GOES - Gebrek aan personeel heeft geleid tot forse achter standen bij het bureau schuld hulpverlening van de gemeente Goes. In totaal 57 mensen heb ben vijf maanden of langer moe ten wachten voordat hun aan vraag was afgehandeld. De fractie van GroenLinks, die de ■kwestie gisteren heeft aange kaart, spreekt van een onaan vaardbare situatie. Wie in financiële problemen zit en niet meer in staat is zijn s'chulden te voldoen, kan zich melden bij het bureau schuld hulpverlening, onderdeel van de gemeentelijke afdeling soci- •ale zaken. Het bureau bekijkt welke stappen kunnen worden ondernomen. Door ziekte van een van de twee medewerkers van het bureau is een deel van de aanvragen lang blijven liggen. Daardoor verkeerden mensen lange tijd in onzekerheid. Twee GOES - Een hoogbejaarde vrouw uit Goes is in haar wo ning aan de Rembrandtlaan te Goes het slachtoffer geworden van een babbeltruc. Drie onbekende vrouwen bel den aan. Met een smoesje wisten zij de hoogbejaarde vrouw te overtuigen hen binnen te laten. Terwijl één van hen de bewoon ster afleidde, doorzochten de andere twee de woning. Ze gin gen er met ruim 1500 euro van door. De bejaarde vrouw heeft a'angifte gedaan van diefstal. STREEKACTIVITEITEN BROUWERSHAVEN - Huis-aan-huis, ,18.00 - 20.00 uur: Lege flessenactie jeugdafdeling ASV; ZONNEMAIRE - CBS De Zonnewijzer, 15.30-19.00: Kinderkermis; gedupeerden hebben bij de frac tie van GroenLinks aan de bel getrokken. Die ging de signalen na bij de afdeling zelf, die aan gaf dat het om 57 mensen ging van wie de aanvraag langer dan vijf maanden in behandeling is geweest. Door de tijdelijke in schakeling van een externe me dewerker is het probleem voor lopig opgelost. Voor GroenLinks is de zaak daarmee niet afgedaan. „We moeten dit ook in de toekomst voorkomen", zegt raadslid R. van den Boorn. „Mensen moeten al een drempel over voordat ze zich aanmelden voor schuldhulpverlening. Het mag het niet zo zijn dat ze vervolgens maanden moeten wachten." Van den Boom vindt het vooral zorgwekkend dat lopende za ken bij afwezigheid van een van de ambtenaren niet zonder meer worden overgenomen door col lega's. „Je verwacht toch dat aanvragen dan niet in een bu reaula blijven liggen." Het raadslid vraagt zich af in hoe verre dat op andere afdelingen van de gemeente de praktijk is. De fractie heeft schriftelijke vragen gesteld en wil onder meer weten of excuses zijn aan geboden aan de gedupeerden, of eventueel gemaakte kosten zijn of worden vergoed en of het ge- meenbestuur bereid is 'voor de gedupeerden als pleister op de wonde 'iets' terug te doen'. De kwestie versterkt de zorgen die de partij al enige tijd heeft over de ontwikkeling van het ziekteverzuim bij de gemeente. Dat steeg vorig jaar tot zorg wekkende hoogte, van 4,8 tot 8,2 procent. Het gemeentebe stuur verklaart de stijging door het hoge aantal langdurig zie ken. Voor een deel wordt het verzuim veroorzaakt door 'niet cloor de gemeente te beïnvloe den factoren', zo staat in de jaarrekening 2001. Er zijn maatregelen genomen om het aantal ziektegevallen te beper ken, zoals extra aandacht voor de arbeidsomstandigheden en het gedrag van medewerkers en leidinggevenden. Ook hebben ambtenaren deelgenomen aan een cursus gezond werken. door Steffan ter Maat GOES - 'En wanneer hij schreeuwt, dan krimpt zij in el kaar. Vroeger had zij rode wan gen, en krullen in het haar... Zie je daar dat kind, haar ogen vol geluk. Ondanks pleisters op haar knieën, kan haar wereld niet stuk.Het is de tekst van het lied Eva van Bert Kreeft uit Goes. Volgende week zaterdag staat hij met het lied in de finale van het Leids Festival van het Levenslied. Kreeft, die afdelingsdirecteur is van het Buys Ballot College in Goes, houdt zich al ruim twintig jaar bezig met het Nederlands talige levenslied. „In de jaren 70 begon ik als zanger/gitarist te spelen innew wave-bandjes. We konden maar een akkoord of drie spelen en sommige covers hadden er wel vij fD at beteken de dat we al snel onze eigen mu ziek moesten maken om iets te kunnen spelen. Begin jaren tachtig verloor ik mijn hart de finitief aan het Nederlandstali ge lied. Ik schreef, net als nu, liedjes met een licht filosofi sche, literaire inslag. Ik kan me hierbij het best in het Neder lands uitdrukken. Kreeft omschrijft zijn nummers wel als levensliederen, maar hij plaatst zichzelf niet in dezelfde categorie als André Hazes of Zangeres Zonder Naam. „Het zit meer in de richting van Herman van Veen, Stef Bos of Harry Jekkers. Mijn teksten gaan over een gevoel dat ik heb of herken. Het gaat over levens gevoel en emotie. Uiteindelijk breng ik het beschouwend en niet, zoals bijvoorbeeld André Hazes, recht uit het hart. Hoe wel ik dat ook erg mooi kan vin den." Kreeft maakte door de jaren heen honderden liedjes. „Ik heb vervolgens meegedaan aan een liedjes wedstrijd van Basf. Ik mocht een cd met acht nummers in de Wisseloordstudio in Hil versum opnemen. Zodoende komt er over een week of zes een cd van mij uit." door Margritta van den Berge BROUWERSHAVEN - De Stichting Jeugd wil een nauwe re samenwerking met de dorps raden van Schouwen-Duive- land. De organisatie geeft woensdagmiddag 25 september om half vijf een aanzet door haar activiteiten te presenteren aan de dorpsraden in bunga lowpark Den Osse bij Brouwer shaven. Tijdens de bijeenkomst wordt formeel afscheid genomen van voorzitter Maaike de Jong en jongerenwerkster Sandra Loos. Laatstgenoemde wordt opge volgd door Marita van Prooijen. Coördinator Jaap Elenbaas be dacht dat de 'machtswisseling' een ideale gelegenheid is om vertegenwoordigers van de dorpsraden kennis te laten ma ken met de diensten en produc ten van de stichting. „Eén van onze activiteiten om vat de organisatie van een poli tieke j ongerendag in samenwer king met de instelling voor Sociaal Cultureel Werk De Lichtboei in Zierikzee. Stich ting Jeugd kijkt ook veel af van de activiteiten die op nationaal niveau plaatsvinden. Een voor beeld hiervan is de Roefeldag. Die naam is ontleend aan het Belgische werkwoord 'roefe len', wat bij ons 'snuffelen' bete- 14 en 15 september 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. de Jonge, Zierikzee, tel. (0111)412280. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: A. Baas, G. van Beek-Verbeek en P. Keulers, Burghseweg 54, Haamstede, tel.(0111)651861, zon. 08.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111 461280, Spreekuurvan 11.30-12.00 uuren van 16.30-17.00 uur. Bruinïsse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: R. v.d. Valk, Dorpsweg 5, Bruinisse, tel. (0111)482120. kent. De bedoeling van deze dag ïs kinderen een mogelijkheid bieden om te snuffelen in de we reld van volwassenen. Studie- dee is ook een project waar we druk mee bezig zijn. Het is be doeld om leerlingen van de Pon- tesscholengemeenschap locatie Pieter Zeeman in Zierikzee te helpen bij de invulling van het vrije deel van hun studieprofiel. Een mogelijke invulling is stage lopen bij een maatschappelijke organisatie." Wat de stichting verwacht van de dorpsraden, is aandacht voor al dit soort initiatieven, legt Elenbaas uit. „We hopen dat ze vaker bij ons aankloppen en ge bruik willen maken van onze diensten." BRUINISSE - De Schouwen- Duivelandse afdeling van het Rode Kruis blikt maandag van af 19.30 uur terug op het jaar 2001. Tijdens die algemene le denvergadering in dorpshuis worden onderscheidingen uit gereikt aan vrijwilligers die zich hebben ingezet voor het Rode Kruis. Ook krijgen de nieuwe EHBO'ers hun diploma en geeft de stichting Donorvoorhchting een presentatie. Tandartsen: A. Broere, Meekrabstraat7, Brouwersha ven, tel. (0111) 695555. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uuren 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat17te Zierikzee. HOREN, ZIEN EN HELPEN voor meer info kijk op www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het GIRO- Alleen op de wereld. De straat als thuis en volledig aan het noodlot over gelaten. Kinderen in Midden-Amerika zonder familie, zwervend op zoek naar warmte en geborgenheid. Jong leven 596890 wereldkansen bieden. Het zijn de weeshuizen van WereldOudcrs die borg staan voor zorg en ontplooiingskansen. WereldOuders vormen een brug die deze verloren kinderen weer hou- dat al eindig lijkt voordat het is vast ®n toekomst geeft. Nood- begonnen. Door middel van JL zakelijke steun die ons als opvang, liefde en scholing kunnen we deze weeskinderen U toch ook niel! If. rV WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152, 1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 - Fax: 035 626 4579 É-mail: info@wereIdouders.nl www.wereldouders.nl Sommige kinderen hebben een minder gelukkige start in hun leven. Bijvoor beeld omdat ze te vroeg geboren zijn. Dat kan leiden tot hersenaandoeningen. Ook in de loop van hun kinderleven. Voorbeelden zijn: autisme, ADHD, dyslexie, Gilles de la Tourette. De Hersenstichting Nederland finan ciert wetenschappelijk onderzoek om hersenaandoeningen bij kinderen te voorkomen of te genezen. Ook voorlichting krijgt veel aandacht. Uw steun is daarbij nodig. Geef daarom gul. Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage - 070 - 360.48.16 - w leder kind verdient toch het beste? Help mee. Geef daarom gul. Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage - 070-360.48.16 - www.hersenstichting.nl Als de hartspier aan kracht verliest en de pomp dus minder goed werkt, leidt dat tot een aantal lichamelijke klachten. De duidelijkste daarvan zijn: snel moe, kortademig en dikke benen door achterblijvend vocht. Zo wordt een glas water een dikmaker. Vragen? Bel gratis 0800 3000 300 of kijk op www.hartstichting.nl Nederlandsext' Hartstichting De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaan doeningen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschap pelijk onderzoek en geven we voorlichting. Sanne is een intelligent meisje van 8 jaar oud. Toch dacht men daar eerst anders over. Het lukte haar namelijk niet om goed te leren lezen en schrijven. Sommigen noemden haar dom en anderen vonden haar maar lui. Tot de juf er achter kwam dat ze dyslexie heeft. Nu krijgt ze speciale oefeningen om beter met taal te leren omgaan. Maar het gaat nooit echt over. De Westerschelde: leefgebied van de kluut en vele andere kustvogels. Scheepvaart en industrie bedreigen dit unieke gebied. Daarom hebben de vogels u hard nodig! Draag bij aan het behoud van een vogelrijke Westerschelde GIRO 65 65 00. Vogelbescherming NEDERLAND Telefoon 030-693 77 77 www.vogelbescherming.nl Als we nu niets doen, raakt de kluut zijn thuis kwijt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36