Borsele pompt miljoenen in riool Goesenaar zingt literair levenslied PZC PZC PZC Buitenaardse wezens op Zierikzeese weekmarkt Trekpaarden ploegen om de hoogste eer 11 Gemeente wil afvoer regenwater scheiden van afvalwater Bejaarde met babbeltruc ruim €1500 ontstolen agenda Open tuin Vervoer naar school kan beter Auto's opengebroken Politie neemt rijbewijs in Boetes bij verkeerscontrole Schot in verkoop villa's Sluis Aanklager eist geen straf tegen Bruse paling visser EEipraaaBd PZC-Voordeeldag! Zondag 15 september vrijdag 13 september 2002 door Rolf Bosboom HEINKENSZAND - De ge meente Borsele wil de komende vijfjaar 3,7 miljoen euro inves teren in haar rioleringsstelsel. Het meeste geld, ruim de helft, is bestemd voor de aanleg van bergbezink- en regenwaterrio len, die er vooral voor moeten zorgen dat het oppervlaktewa ter schoner wordt. Borsele heeft een nieuw riole ringsplan gereed, dat gister avond aan de raadsleden werd gepresenteerd. Het plan geeft aan hoe het momenteel met de riolering is gesteld en wat er de komende vijf jaar aan moet ge beuren. De onderhoudstoestand van de riolering wordt omschreven als 'redelijk tot goed'. Het overgro te deel van de buizen is nog niet op leeftijd en het aantal zorg wekkende gedeelten is gering. Om die reden is het de komende periode ook nauwelijks nodig om delen te vervangen. Schoon oppervlaktewater is een van de voornaamste doelstellin gen van het plan. Het streven is het regenwater zoveel mogelijk te scheiden van het afvalwater. Daardoor is de kans op over- storten, waarbij verdund afval water op het oppervlaktewater GOES - Een hoogbejaarde vrouw uit Goes is gistermiddag in haar woning aan de Rem- brandtlaan te Goes het slacht offer geworden van een babbel truc. Drie onbekende vrouwen bel den aan. Met een smoesje wisten zij de hoogbejaarde vrouw te overtuigen hen binnen te laten. Terwijl één van hen de bewoon ster afleidde, doorzochten de andere twee de woning. Ze gin gen er met ruim 1500 euro van door. De bejaarde vrouw heeft aangifte gedaan van diefstal. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13,00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monu menten; COC-Café, 22.00 uur: Vrijdagavondcafé; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; Zeelandhallen, 17.00-21.00 uur: Antiek beurs; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; RILLAND - Voormalige brandweerkazer ne, 19.30 uur: Knutselclub De Plakvin- gers, groep 2; SINT-MAARTENSDIJK - Partycentrum Haestinge, 20.30 uur: After Summer Par ty door J&S's Partytime; WISSENKERKE - Restaurant Aphrodite, 18.00-18.30 uur: Herfstavondtocht; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur: Weekmarkt; Achter het havenmeesterkantoor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oos- terschelde. WOLPHAARTSDIJK - Maria Vermue uit Wolphaartsdijk houdt morgen van 10 tot 17 uur open dag in haar modeltuin met medicinale planten uit zowel de oosterse als westerse genees kunde. Ook wordt haar nieuwe praktij kruimte in gebruik geno men. Het adres is Perponcher- polderweg4. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl wordt geloosd, ook kleiner. In dat verband is de aanleg van di verse bergbezink- en regenwa- terrioleren voorzien, met name in 's-Gravenpolder (Hortensia-, Prunus-, Fortrapa- en W. de Goedestraat), Heinkenszand (Roofvogelstraat, Heinkens- zandseweg, J. Valckestraat, Giervalk, Torenvalk), Hoede- kenskerke (Vinningestraat), Nieuwdorp (Oranjeplein/Cou- dorp), Oudelande en Ovezande (Oud-Ovezandseweg) Om schoner water te krijgen zet het rioleringsplan verder in op het stimuleren van het gebruik van regentonnen en op voor lichting. Voor het buitengebied zijn ideeën om installaties voor hergebruik van water te subsi diëren. Door in de bouw geen materialen zoals lood, zink en koper meer te gebruiken en door bij onkruidbestrijding geen chemische middelen te gebrui ken, kan worden voorkomen dat schadelijke stoffen het water vervuilen. De gemeente heeft bijna achthonderd percelen, vooral in het buitengebied, die nog niet op de riolering zijn aan gesloten. In 107 gevallen, waarbij de aan- legkosten binnen de perken blij ven, gebeurt dat de komende tijd alsnog. Daarmee is al een begin gemaakt. In de resterende gevallen, waar de kosten van riolering te hoog zouden wor den, moeten eigenaren zelf zor gen voor een voorziening in de vorm van een verbeterde sceptic tank of een zogeheten iba. De gemeente betaalt daar, net zoals de provincie en het waterschap, aan mee. Het plan beoogt verder water overlast te voorkomen. De regel is dat er na regenval maximaal een half uur water op straat mag blijven staan. In de Jacob Valc kestraat in Heinkenszand en de Prunusstraat in 's-Gravenpol der wordt die norm soms niet gehaald. Er wordt samen met het waterschap naar oplossin gen gezocht. Problemen met het grondwater doen zich in Borsele weinig voor. Alleen in 's-Heer Abtsker- ke, Lewedorp en 's-Gravenpol der is plaatselijk sprake van hinder. In die gevallen is draina ge een mogelijke oplossing. De gemeente is niet van plan een apart grondwaterplan op te stellen, maar wil wel problemen op dat gebied nader inventari seren. Paarsblauwe wezens mengden zich donderdag onder het publiek in de binnenstad van Zierikzee. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Vier ferme buitenaardse wezens paradeerden gisteren met plof fende passen door Zierikzee. Af en toe hielden de aliens halt voor een knuffel met enkele verbijsterde bezoekers van de weekmarkt op het Havenplein. De wezens behoren tot straattheater groep Close Act en openden gisteren het Festival Muziek Monumentaal in Zie rikzee. Rond het middaguur steekt de eerste alien zijn kop buiten de deur van het monumentale stadhuis aan de Meelstraat. Weldra volgen zijn drie makkers. Passanten blijven verbaasd stilstaan bij het zien van deze opmerke lijk paarsblauwe wezens met hun hoe pelachtige lijven, spiraalachtige lange nekken en grote bolle ogen. De lange flappers aan hun voeten produceren een staccato plofgeluid dat tevens hun tempo aangeeft. De groep gaat in op tocht naar de Schuithaven voor een presentatie in hun opmerkelijke kos tuums. Een Duitse toerist maant zijn vrouw snel zijn fotoapparat te pakken. Hij wil dit fraaie tafereel graag even vastleg gen. Een chauffeur van Van Gend en Loos blijkt aanzienlijk minder enthou siast. Hij zet zijn vrachtwagen midden op de Schuithaven stil. Als organisator Harry van der Wekken van Muziek Mo numentaal informeert of dat werkelijk moet, laat de man kortaf weten hier nou eenmaal een doos moet bezorgen. Meer ruimte voor hun optreden hebben de leden van Close Act op het Haven plein. Vanaf het terras bij restaurant Concordia stijgt applaus op als de bui tenaardse wezens zich vriendelijk bui gend presenteren. De ene alien krijgt een koekje, de ander kriebelt met zijn snavel een blonde man uitbundig in de haardos. Een klein keffend hondje laat vanuit een fietsmandje overtuigend zijn afkeer tegen deze rare figuren ho ren. Veel kleine kinderen sluiten me teen vriendschap met de paars-blauwe marktbezoekers. Vol vertrouwen legt een meisje haar hand in de grote de klauw van één van de wezens en wan- foto Marijke Folkertsma delt spontaan met hem mee rondom de markt. Later op de middag maken de leden van Close Acts opnieuw een ron de door Zierikzee. Het Festival Muziek Monumentaal wordt vandaag voortge zet met een concert van Duitse chan sons door Patricia Beijsens en haar ensemble in de Vierschaar van het stad huis. Zaterdag zijn er op diverse loca ties in de binnenstad optredens van on der meer Kindertheater Rijn en Trijn, Blaasorkest Waarschuwing voor de Scheepvaart en het Tango-ensemble El Conjuncto. Het Vocaal Ensemble St. Laurens geeft korte concerten in de Lu therse kerk in Zierikzee, in de ridder zaal van Slot Haamstede en in de ker ken in Renesse en Brouwershaven. door Steffan ter Maat GOES - 'En wanneer hij schreeuwt, dan krimpt zij in elkaar. Vroeger had zij rode wangen, en krullen in het haar... Zie je daar dat kind, haar ogen vol geluk. On dankspleisters op haar knieën, kan haar wereld niet stuk.' Het is de tekst van het lied Eva van Bert Kreeft uit Goes. Vol gende week zaterdag staat hij met het lied in de finale van het Leids Festival van het Levenslied. Kreeft, die afdelingsdirecteur is van het Buys Ballot College in Goes, houdt zich al ruim twintig jaar bezig met het Neder landstalige levenslied. ,,In de jaren 70 begon ik als zanger/gita rist te spelen in new wave-bandjes. We konden maar een akkoord of drie spelen en sommige covers hadden er wel vijf. Dat betekende dat we al snel onze eigen muziek moesten maken om iets te kun nen spelen. Beginjaren 80 verloor ik mijn hart definitief aan het Nederlandstalige lied. Ik schreef, net als nu, liedjes met een licht filosofische, literaire inslag. Ik kan me hierbij het best in het Nederlands uit drukken." Kreeft omschrijft zijn nummers wel als levensliederen, maar hij plaatst zichzelf niet in dezelfde categorie als André Ha- zes of Zangeres Zonder Naam. „Het zit meer in de richting van Herman van Veen, Stef Bos of Harry Jekkers. Mijn teksten gaan over een gevoel dat ik heb of herken. Het gaat over levensgevoel en emotie. Uiteindelijk breng ik het be schouwend en niet, zoals bijvoorbeeld André Hazes, recht uit het hart. Hoewel ik dat ook erg mooi kan vinden." Kreeft maakte door de jaren heen hon derden liedjes. Hij schreef zo'n 60 a 70 nummers die hij voor zichzelf als 'cd- waardig' beschouwt. Hoewel hij dus veel nummers schreef, deed hij er verder wei nig mee. „Alles ging de bureaula in, tot dat mijn vrouw mij stimuleerde om eens wat meer met de muziek te gaan doen. Ik heb vervolgens meegedaan aan een lied jeswedstrijd van Basf. De beste twaalf inzendingen kwamen op een cd uit. De gene die daar weer het beste nummer van had, mocht een cd met acht nummers in de Wisseloordstudio in Hilversum opne men. Zodoende komt er over een week of zes een cd van mij uit." Tijdens de voorrondes van het Leids Fes tival van het Levenslied viel Kreeft enigszins uit de toon. Hij stond in cafés waar vooral bier werd gedronken en er geen aandacht was voor zijn luisterlied jes. „De jury waardeerde het kennelijk wel, want ik sta toch in de finale. Ik heb een aantal van de vijf andere finalisten gezien en zij zingen vooral smartlappen. Ik denk dat ik wat dat betreft tijdens de finale ook uit de toon val en niet veel kans maak om te winnen.", vertelt Kreeft. De OUDE TON GE - Kinderen op de verkeerde zitplaats, geen ge bruik van autogordel en het neerzetten van de auto op een plek die hinderlijk is voor andere weggebruikers. Dat waren de overtredingen die de politie van het wijkteam Goeree- Overflakke woensdag in Oude Tonge en Dirksland vaststelde tijdens een controle op het vervoer van kinderen naar school. De controles werden gedaan in het kader van de actie 'Wij gaan weer naar school'. Er werd vooral gekeken naar de wijze waarop ouders hun kinderen per auto naar school brachten. Diverse ouders werden aangesproken op de overtredingen. Er werden geen boetes uitgedeeld. ZONNEMAIRE - Op een bedrijfsterrein in Zonnemaire is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken in twee voertuigen. De dieven gingen er vandoor met gereedschap en navigatieapparatuur. De exacte omvang van de schade is niet bekend. Ook in Bruinisse waren autokrakers actief. Uit een aan de Hageweg geparkeerd staande personenauto werd een tiental cd's met een totale waarde van enkele honderden eu ro's gestolen. VROUWENPOLDER - De politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag het rijbewijs ingenomen van een 39- jarige automobilist uit Emmen. De man reed 's nachts slingerend over de Vrouwenpolders- weg. Uit een blaastest bleek dat hij ruim 3,5 maal te veel had gedronken. De politie nam daarop zijn rijbewijs in. Met een dagvaarding op zak, werd de Emmenaar weer in vrijheid ge steld. KOUDEKERKE - Bij een verkeerscontrole op de Middel burgsestraat in Koudekerke heeft de politie gisterochtend vijf bekeuringen uitgedeeld. Vier automobilisten kregen een boete voor het niet dragen van de autogordel. De politie slin gerde een fietser op de bon, omdat hij door rood licht reed. Op de Meindersweg/Zwagermansweg in Biggekerke/Grijpsker- ke werd ook gecontroleerd. Daar schreeft de politie één pro ces-verbaal uit aan een automobilist, die een inrijverbod ne geerde. SLUIS - De verkoop van woningen in het ambitieuze villa park Groenevelt, aan de rand van Sluis, verloopt naar wens. Een kwart van de huizen is al verkocht. Het zag er een tijd naar uit dat het plan om honderd kapitale woningen aan de voet van de wallen neer te zetten, niet van de grond zou ko men. „Doordat er in de beginfase op een verkeerde manier met het project is omgegaan, is er enige vertraging ontstaan, met alle gevolgen van dien. De al gebouwde woningen stonden er te lang armoedig bij. Maar op dit moment kunnen we gerust spreken van een forse doorbraak", meldt wethouder F. van Dongen verheugd. Het merendeel van de nieuwe bewoners komt van buiten Zeeuws-Vlaanderen. Volgens Van Dongen was dat ook een van de voorwaarden van de provincie. De wethouder hoopt nog dit jaar toestemming te krijgen voor uitbreiding van het plan. „In de eerste fase worden 65 wonin gen gebouwd. Later willen we er graag nog eens 3 5 bij bouwen in de wat goedkopere prijsklasse." door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland houdt zaterdag 28 september de provinciale ploeg- en trekwed- strijden. Het evenement vindt plaats op kaasboerderij Schel lach aan de Prooyenseweg 26 in Middelburg. Met de wedstrijden wil de stich ting laten zien hoe het boeren land vroeger werd geploegd. Naar verwachting doen onge veer vijftien spannen paarden mee uit de hele provincie, maar ook uit België, Brabant en Noord-Holland. Er zal worden gewerkt met twee-, drie-, en zelfs vierspannen paarden. Een deskundige jury bekijkt het ploegwerk. Ook het publiek kan meedoen aan de beoordeling. Bezoekers kunnen aangeven welk perceel naar hun mening het beste is geploegd. Na de wedstrijd zullen alle spannen achter elkaar in een parade een stukje ploegen. Na afloop van het ploegen wordt een trekwedstrijd gehou den. Hierbij gaat het om het sterkste paard. De paarden trekken over een afstand van dertig meter een met mensen be laste landslede. Door die elke vijf meter te belasten met steeds meer mensen kan de winnaar worden aangewezen. Dat is het paard dat de zwaarste last over de langste afstand trekt. Het evenement begint om 10.00 uur met de aankomst van de paarden, het inspannen en het proefploegenHet echte ploegen start om 12.00 uur. Om 14.30 uur eindigt de wedstrijd, om 15.15 uur gevolgd door de trekwed strijd. De prijsuitreiking is om 16.15 uur gepland. Alleen bij extreme weersom standigheden gaat het evene ment niet door. De locatie van het terrein is aangegeven met borden. door Frank de Klerk DEN HAAG - De advocaat van een 55-jarige palingvisser uit Bruinisse toonde gisteren bij het Haagse gerechtshof een foto van een bord met de tekst: 'Paling verkopen wij niet, tegenwoor dig doen wij aan nederweed'. Met de foto onderstreepte de ad vocaat dat zijn cliënt door de buurt al streng is gestraft. Zelf zei de man zich meer slachtoffer dan dader te voelen. „Ik ben erin gelopen. Het is stom." De Bruënaar vertelde over een nette man, die de loodsen op zijn bedrijf huurde. Maar toen de palingvisser er achter kwam dat er hasj in de loods werd ver bouwd, was de man niet meer zo netjes. Hij zou dreigende taal hebben uitgeslagen. Voor de politierechter in Mid delburg was deze bedreiging geen excuus. Hij legde de visser 180 uur werkstraf op. Hof aan klager J. Wesselink hield de man wel verantwoordelijk voor wat er in zijn loodsen gebeurde. Hij gaf hem echter het voordeel van de twijfel, omdat niet duidelijk was op welk moment de man wist over de hennep. Advertentie Bert Kreeft brengt volgende week zijn lied 'Eva' in de finale van het Leids Festival van het Levenslied. foto Dirk-Jan Gjeltema zanger ziet het niet echt zitten om zich beroepshalve met de muziek bezig te gaan houden. „Ik heb een prachtige baan als onderdirecteuren er moet heel wat te genover staan voor ik dat opgeef. Ik moet wel toegeven dat ik met mijn 42 jaar nog altij d de droom heb om één keer een echte hit te scoren. Ik hoop dat ik dan op mijn zestigste tegen mijn kleinkind kan zeg gen: 'Kijk, op die verzamel-cd staat opa ook nog'." Film by the Sea Entree slechts 5,00 per film! Kijk voor meer info op www.filmbythesea.wanadoo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31