Nieuwe opzet carambolebiljarten SAR'72 debuteert in eerste klasse Van den Dries/Asselman op dreef Sluitingskoers einde geslaagd wieier jaar WK met 932 roeiers uit 53 landen MVV verkoopt naam stadion Speler Stormvogels voor de rechter Gestopte Ankoné in marathonploeg Chantal Beltman geblesseerd NK moet in andere vorm aan populariteit winnen Verwachtingen hoog bij jongens van 't Zand Bosman trainer Businessloop is succesnummer SEVILLA - Aan het wereldkampioenschap roeien van 15 tot en met 22 september in Sevilla nemen 932 roeiers uit 53 lan den deel. Nederland is vertegenwoordigd met 35 roeiers in dertien ploegen. In totaal gaan 328 bemanningen de strijd aan voor 24 titels. In het deelnemersveld bevinden zich 49 medail lewinnaars van de laatste Olympische Spelen en 48 wereld kampioenen uit 2001. Het ministerie van VWS verstrekte de Nederlandse roeibond een extra subsidie om een gemengde vier-met voor aangepas te sporters naar Sevilla te kunnen afvaardigden. De wereld- roeifederatie heeft dit nummer voor de eerste keer op het pro gramma van de WK geplaatst. Het Nederlandse team bestaat uit: Pauline Ramaer, Catharina Bijl, Kees Looijen, Martin Lauriks en stuurvrouw Helen Op den Velde. ANP MAASTRICHT - MVV heeft de naam van stadion De Geusselt in de etalage gezet. De Maastrichtse eerstedivisionist zegt met een serieuze kandidaat in onderhandeling te zijn. Vorig jaar trachtte de armlastige voetbalclub de naam van het stadion reeds voor veel geld te slijten aan de Maastrichtse Stehgeiger André Rieu. Maar die poging was tevergeefs. Op zoek naar nieuwe financiële middelen hopen de Maastrichtenaren deze keer wel de stadionnaam aan een sponsor te kunnen verbin den. De club doet hetzelfde met de tribunes. Daarvoor hebben geïnteresseerde bedrijven zich al gemeld. GPD VELSEN-ZUID - Voetballer Germaine Levant (Stormvogels Telstar) moet 22 oktober voor de Amsterdamse politierechter verschijnen. Het Openbaar Ministerie acht hem schuldig aan het auto-ongeluk waar hij precies een j aar geleden bij betrok ken was. Als de rechter hem schuldig acht, dreigt een maximale cel straf van drie jaar en een forse boete voor Levant. Na een trai ning op 10 september kwam Levants BMW op de verkeerde weghelft terecht en ramde een tegenligger. In die auto zat een Haarlems paar dat als gevolg van het ongeluk het ongeboren kind verloor. GPD GRONINGEN - Ze had het helemaal gehad met schaatsen. Te veel zenuwen, geen plezier meer. Supertalent Fréderique An koné besloot er mee te stoppen. Maar niet voor lang. De Twentse (20) keert komende winter terug op het ijs. En wel in de Nefit-marathonschaatsploeg van Erik Huizebosch. Hui zebosch hoorde ook van Ankoné's abrupte besluit en nam contact op met de wereldkampioene junioren van 2000 en 2001. Veel moeite hoefde hij niet te doen om Ankoné terug te krijgen op schaatsen. GPD RIJSWIJK - Wielrenster Chantal Beltman verschijnt zondag niet aan de start van de wereldbekerfinale in Rotterdam. Zij ondervindt te veel last van een scheurtje in haar bekken, dat ze opliep tijdens de Holland Ladies Tour eerder deze maand. Ook oud-wereldkampioene Diana Zilioete, ploeggenote van Beltman in de Italiaanse formatie Acca Due O, ontbreekt in Rotterdam. Zij wil zich, na haar fikse valpartij tij dens de Hol land Ladies Tour, volledig richten op het wereldkampioen schap in Zolder (België) op 12 oktober. ANP vrijdag 13 september 2002 van onze sportredactie ROOSENDAAL - Met de voor wedstrijden libre slaat het Ne derlandse carambolebiljarten dit weekeinde een nieuwe weg in. Na het libre volgen, 0111 de drie weken, voorwedstrijden in de andere spelsoorten. Uitein delijk wordt van 16 tot en met 19 januari in Haaksbergen de grote finale, de Nederlandse titel strijd ereklasse nieuwe stijl, ge houden. In een weekend en op één locatie vinden dan in alle spelsoorten de finales plaats. In België doen ze het al jaren zo. En kennelijk naar tevreden heid, want de Belgische bond peinst er niet meer over om het anders te doen. Ook al mondt het Belgisch kampioenschap haast steeds weer uit in een one- manshow van Frédéric Caud- ron, die er jaren bij heeft dat hij in vier spelsoorten tegelijk na tionaal kampioen wordt. Die kant zal het in Nederland niet opgaan, hoewel Dick Jas pers al eerder heeft aangegeven het ook weer eens in het band stoten te willen proberen. In Haaksbergen zal geen nationaal kampioenschap driebanden worden gehoudenwel een elite- ranking Grand Prix in die spel- soort. De kansen op de meeste titels worden dan ook niet aan Jaspers, maar aan Henri Tille- man toegedicht. Hij is immers regerend Nederlands kampioen m de drie kaderspelsoorten, het 47/2,71/2 en 47/1. Opvallend is dat spelers als Til- leman en ook Jean-Paul de Bruijn, regerend nationaal en Europees titelhouder in het bandstoten, gewoon mee moe ten doen aan de voorwedstrij den. Vrijstellingen worden niet gegeven. De beste zes van de vijftien spelers in de voorwed strijden plaatsen zich in die spelsoort voor Haaksbergen. In Twente zal dat zestal worden verdeeld over twee poules van drie. De winnaars van de poules spelen de finale. De partijen gaan over forse lengten: 400 in het libre, 300 in het 47/2, 250 in het 71/2, 200 in het 47/1 en 150 in het bandstoten. De bedoeling die achter deze vorm wijziging zit, is duidelijk. De Nederlandse biljartbond hoopt dat het NK nieuwe stijl een grotere impact heeft dan dat met de som van alle afzonderlij ke spelsoorten het geval was. Verwacht wordt dat er meer toe schouwers komen, dat er meer sponsormogelijkheden zullen zijn, meer media-aandacht is en dat de nationale en internatio nale biljartkalenders hierdoor zullen worden ontlast. De vraag is nu wat daarvan te recht zal komen. Met de NOS is inmiddels afgesproken dat ui terlijk tien dagen tevoren be kend wordt of en hoe het kampi oenschap op tv gebracht zal worden. Garanties konden door 'Hilversum' niet worden ver strekt, ongetwijfeld zal tegen die tijd met name het schaatsen meer aandacht opeisen. Daar naast zijn er ook twijfels over de daadwerkelijke ontlasting van de kalender, nu het gevolg van Haaksbergen is dat er om de drie weken op drie plekken in het land voorwedstrijden moeten worden gespeeld. Regiospelers Over die voorwedstrijden ge sproken: aan het libre nemen dit weekeinde ook West-Brabantse spelers deel. René Luijsterburg (Oudenbosch) speelt in Wijchen, tegen onder anderen Meerwijk. Ad Klijn (Dongen) en Sjors van Ginnekken (Sprundel) komen in Deventer aan de tafel tegen Tilleman, Polman en Tuil. En zo gaat dat het hele, nog res terende, jaar door: voorwed strijden 47/2 op 5 en 6 oktober, bandstoten op 26 en 27 oktober, 71/2 op 16 en 17 november en 47/1 op 7 en 8 december. Een van de locaties waarin de voorwed- strijden 47/1 worden afgewerkt, is die van Amorti in Zevenber gen. Interessant daar zal vooral zijn om te zien hoe thuisspeler Joost Tielen zich zal houden te gen spelers als Van der Spoel, Christiani, Klok en Boer. Tielen promoveerde onlangs naar de ereklasse 47/2 en mag het zo doende ook in het eenstootska- der proberen. In eigen huis nog wel, op 7 en 8 december. Jeantien van den Dries (hier op archieffoto) is met Dominique Asselman dichtbij de Zeeuwse dubbeititel. foto Ruben Oreel door Willy van Leeuwen KAPELLE - Jeantien van den Dries en Dominique Asselman zijn uitstekend op dreef in het gemengd dubbel 3 14+ van de Zeeuwse dubbelkampioen- schappen in Kapelle. Van den Dries/Asselman won ook zijn tweede poule wedstrijd tegen Eline Meijer en Tom Felius. In de eerste set was de combina tie Van den Dries/Asselman veel te sterk en zegevierde gemakke lijk met 6-2. Toch gaven Eline Meijer en Tom Felius zich niet zomaar gewonnen en knokten zich goed terug in de wedstrijd. Ze wonnen de tweede set ver diend met 3-6. In de beslissende derde set waren beide koppels aan elkaar gewaagd, maar op nieuw toonden Jeantien van den Dries en Dominique Asselman zich de sterksten: 6-4, Hun der de en laatste poule wedstrijd te gen de favorieten Harold Schip per en Marjan Ganseman zal de beslissing moeten brengen wie de Zeeuwse kampioenen wor den. Marco Jongejan en Janine Da- vidse drongen door tot de kwartfinale in het gemengd dubbel 517+Ze verloren de eer ste set tegen Jolanda Burgs en Henk van Sabben met 4-6, maar kwamen toen op volle toeren en zegevierden tweemaal gemak kelijk met 6-1 6-2. In de kwart finale mogen ze nu proberen de favorieten Chantal en Chris Versteeg te verschalken. In het vrouwendubbel 5 17+ be reikten Jolanda Burgs en Linda Meeuwissen de halve finale door met 7-5 6-4 Bianca den Ouden en Marleen de Vlieger uit te schakelen. Burgs/Meeuwis- sen speelt in de halve finale te gen de favorieten Joke Ganse man en Chantal van Schelven. Sabrine de Marco en Chantal Versteeg gaan door naar de hal ve finale na een benauwde 6-4 6-4-overwinning op Els de Blaeij en Yvonne Huybrechts. Esther Zuijdweg en Marjan van de Ende zorgden voor een ver rassing in het vrouwendubbel 6 17+. Ze schakelden het als eerste geplaatste duo Myriam Cok/ ConnyDijkemauitmet7-5 6-1. Kloosterzandse tafeltennissters gaan voor lijfsbehoud van onze sportredactie MIDDELBURG - De tafelten- nisjongens van 't Zand verloren vorig jaar ongelukkig in de hal ve finale van het NK van Cos- mos. Dit jaar zinnen ze op wraak. Daarvoor moeten ze echter eerst in de komende lan delijke A-competitie bij de bes te twee teams eindigen. Coach Vincent Bliek dicht zijn team goede kansen toe. „Het gaat tussen ons, MZ en FvT, verwacht ik." Bliek houdt wel een slag om de arm. „Het is natuurlijk altijd afwachten hoe de rest er nu voorstaat. Wij heb ben goede vorderingen ge maakt, maar de rest heeft ook niet stilgezeten." MZ-speler Michel Sperling is wat minder optimistisch. „Ik hoop dat we bij de toptwee kun nen komen, maar zeker ben ik er niet van." Door het gebrek aan trainingsfaciliteiten bij zijn club verwacht hij een zware competitie. „Maar we hebben nu meer ervaring dan een jaar geleden." Ook bij de meisjes komt een Zeeuws team in de A-klasse uit. SAR'72 zal dit jaar minder kun nen profiteren van de inbreng van Debbie de Klerk. Desalniet temin hoopt trainer Joop Maas op een plaats in de middenmoot. „Tanaka en Westa zijn gewoon te sterk. Daarna zien we wel. We gaan de meiden die veel trainen vaker opstellen." Eén klasse lager komt een Arne- muiden-team aan de start. Om het team vol te maken trok de vissersclub Katinka Nijsse aan van Yerseke en dat lijkt geen verzwakking. Met Mieke Nieu- wenhuize en Griselda Meerman lijkt dit team een kandidaat voor de middenmoot, nadat het team vorig jaar niet onverdien stelijk debuteerde in deze klas se. Inde jongens C-klasse komt ook een team van Arnemuiden aan de start. Het wegvallen van Pe pijn Boeije hoeft volgens speel ster Tamara Meerman geen na delige gevolgen te hebben. „We zijn op trainingskamp behoor lijk vooruit gegaan. Ik denk dat we nu de laatste plaats van vorig jaar kunnen verbeteren." ALKMAAR - John Bosman zet te aan het eind van het afgelo pen seizoen een punt achter zijn voetbalcarière, nu is hij terug als spitsentrainer. Gisteren stond hij voor het eerst op het veld als lid van de technische staf van eredivisionist AZ. door Wim de Vos KRUININGEN - Nog voordat het seizoen afgesloten wordt, spreekt TMZ-voorzitter Leo Bakker reeds van een geslaagd wielerjaar. De preses van de trimorganisatie uit Midden- Zeeland baseert die conclusie op een aantal zaken zoals bij voorbeeld de stijging met tien procent van het aantal deelne mers, het sportieve verloop van de wedstrij den en de belangstel ling die organisaties hebben om volgend jaar ook een wedstrijd te willen organiseren. Als er morgen in Kruiningen definitief een punt achter het seizoen wordt gezet, kijken organisatie en renners al met belangstelling vooruit naar wat er komend sei zoen staat te gebeuren. Onder auspiciën van TMZ (Trimbelangen Midden-Zee land) werden dit jaar in totaal vijftien wedstrijden georgani seerd. In totaal kwamen er ver deeld over de verschillende ca tegorieën 1475 renners aan het vertrek. „Dat is een toename met zo'n tien procent en dat ter wijl er bij andere organisaties alleen maar sprake is van een te rugloop. Voorts hadden we dit jaar in totaal 156 licentiehou ders verdeeld over de drie cate gorieën zoals we die hebben. We hopen volgend seizoen dan ook op dezelfde voet verder te gaan. De werkwijze blijkt immers aan te slaan bij zowel de wieier- comités als bij de renners. We hopen de kalender dan met twee of drie wedstrijden uit te kun nen breide. Inmiddels worden daar onderhandelingen over ge voerd met enkele organisaties", aldus een tevreden Leo Bakker die morgen na afloop van de sluitingskoers de prijzen van de verschillende klassementen uit mag reiken. In de hoogste categorie - sport- klasse A en cyclosportieven - is Matti de Baat op de eerste plaats geëindigd. De coureur uit Nieuw-Vossemeer won drie wedstrijden (Ronde van Noord- Beveland, Ovezande en Bergen op Zoom), werd tweede in 's-Heer Abtskerke en Goes en derde in Heinkenszand. Ex-a mateur Wilfred Geijs, die begin dit jaar verrassenderwijs terug keerde in het peloton, eindigde op de tweede plaats; Geijs won eenmaal, in Westkapelle. Den nis Mesu won afgelopen zater dag in Hansweert en dat bleek voldoende om derde te worden om zodoende Johnny van der Klooster nipt voor te blijven. Bij de veteranen gaat de eerste plaats naar Christ de Baat zon der dat hij er ook maar één keer in slaagde een wedstrijd te win nen. Wel werd hij zes maal twee de en drie keer derde. De tweede en derde plaats gingen respec tievelijk naar de Belg Patrick Bolssens en Peter Heeren. De sluitingskoers wordt zater dag gehouden op het parkoers bij camping Den Inkel in Krui ningen. De start is om 14.00 uur. Eindstand sportklasse A/cyclospor- tieven: Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer) 176 punten, 2. Willfred Geijs (Kwadendamme) 155, 3. Dennis Mesu (Middelburg) 145, 4. Johnny van de Klooster (Lewedorp) 142, 5. René Minneboo (Roosendaal) 140,6. Andy van Loon (Hoogerheide 117, 7. Michel Sijmens (Rucphen) 109, 8. Patrick Goverse (Kapelle) 106, 9. Jorrit Lauwereijssen (Ruc phen) 100, 10. Johan Peemen (Rijs- bergen) 85. Veteranen: 1. Christ de Baat (Hoeven) 236, 2. Patrick Bols sens (B) 225,3. Peter Heeren (Sprun del) 217, 4. Evert Eckhardt (Krui ningen) 185, 5. Wim Hoondert (Heinkenszand) 161, 6. Jan Gelens (Sprundel) 142, 7. Wim Weihouwer (Sommelsdijk) 131, 8. Rudy van Vlimmeren (Sint-Willebrord) 105, 9. Wim Oosse (Middelburg) 100, 10. Ton Verhulst (Bosschenhoofd) 87. GOES - Atletiekvereniging AV'56 houdt vandaag in Goes de zevende editie van de Abab-bu- sinessloop. De combinatie van bedrijfsleven en sport is al een aantal jaren een succesformule, waardoor veel sterke atleten en recreanten 's avonds om half acht aan de start op de Grote Markt van Goes zullen staan. Er wordt gelopen in bedrijven- teams van vier atleten, waarvan de beste drie tijden bepalend zijn voor de eindrangschikking. Ook individueel meelopen is mogelijk. Zo vormt triatleet Floris Jan Koole een team met duatleet Wim Nieuw kerk en Ro nald Ovaa, die afgelopen week einde nog een halve marathon won in het Utrechtse Leersum. Jan de Wilde, Al win Vermeulen en waarschijnlijk Marlies Jon- gerius gooien hoge ogen bij de gemengde teams. Dit team neemt het op tegen een combi natie waarin Arjan Beije en An- jolie Wisse lopen. John Vermeu- le is eveneens gestrikt door een bedrij venteam. VLISSINGEN - Voor het eerst sinds ja ren tafeltennist er weer een Zeeuws vrouwenteam in de landelijke eerste di visie. Voor SAR'72, dat door een gelukje dit niveau bereikte, is handhaving in de competitie die morgen begint het voor naamste doel. Of, zoals coach Joop Maas het stelt, „Het gaat vooral om de ervaring die de speelsters meepikken, als we er ookinblijven is dat mooi mee genomen." In vergelijking met het vorige seizoen, toen SAR tweede werd in de tweede di visie, is het team op één plaats veran derd. Kim 't Hooft en Naomi Schelf hout waren vorig jaar de dragende speelsters en zijn ook nu weer van de partij. Supertalent Simone de Klerk - ze is pas twaalf jaar - is de derde speel ster. Maas: „Voor haar is het niet zo gun stig dat ze gelijk in zo'n hoge klasse begint. Elk potje dat ze pakt, is meege nomen. De andere twee speelsters moe ten op dit niveau meekunnen." Verwacht mag worden dat het Kloos terzandse team in de strijd om behoud te maken krijgt met Vice Versa en Do- cos. Deze beide teams zal SAR achter zich moeten houden. Maasbree, Bran- dersstad en Amsterdam'78 lijken op voorhand te sterk. Het hoogst spelende mannenteam in Zeeland is dat van 't Zand, dat uitkomt in de tweede divisie. Ook bij de Middel burgers is er een opvallende wijziging. Stefan de Groot debuteert in dit team, Hij speelde vorig jaar nog om het Ne derlands jongenskampioenschap. On danks de te verwachten aanpassings problemen van De Groot is zijn teamge noot Lennard Rodenburg optimistisch over de kansen op behoud. „Stefan speelt momenteel goed. Ik denk dat we in de middenmoot gaan eindigen." De andere spelers van 't Zand zijn Dennis Verdurmen en Marijn Veygen In de derde divisie komen twee Zeeuw se teams in actie en die hebben een ster ke poule getroffen. SAR'72 (Pascal Ne ve, Wim 't Hooft en Erwin Verdurmen) opende het seizoen al met 6-4 - winst te gen 21-Up. In dat duel had SAR'72 een puntje meer verdiend, vond 't Hooft. „7-3 had beter geweest. We spelen nu een paar keer met invallers, maar ook als we compleet hadden gespeeld was het aanpoten geworden om erin te blij ven. Op voorhand leek het niet zo zwaar, maar bijna alle teams zijn in eens versterkt. Ik denk dat het tussen ons, Arnemuiden en FvT 3 gaat om één plaats." Arnemuiden-speler Jan-Rien Meerman is optimistischer. „We zijn al ledrie fit en bovendien hebben we door- getraind in de vakantie. Dat zijn twee voordelen die we vorig jaar niet had den. Ik denk dat we het wel redden." S AR-trainer Joop Maas: „Het gaat vooral om de ervaring die de speelsters meepikken, als we er ook inblijven is dat mooi mee genomen." foto Peter Nicolai Naast Meerman spelen ook Jan Steijn en Marc Hackenberg in dit team. In de derde divisie vrouwen treedt SAR 2 aan. Lindsey Boerdam en Stefan ie Fassaert zijn de ervaren mensen in dit team. Zij worden aangevuld door de jeugdige tweeling Audrey en Lacey Koole. Coach Maas. „Dit is een sterk team in deze klasse. Het is nog even af wachten hoe Audrey en Lacey zich aan het seniorenspel aanpassen, maar ik denk dat dit team zeker in de top-3 kan eindigen." Slag om de arm Eén klasse lager komen twee Zeeuwse teams in actie, MZ en RdT. MZ (Lydia Prince, Monique Corver, Mirjam Wille- boordse en Wilma van de Bosse) miste vorig jaarop een haarnahet kampioen schap is nu weer één van de kampioens kandidaten. Prince houdt echter nog een slag om de arm. „Het zou wel leuk zijn om een keer kampioen te worden, maar het hoeft niet per se. We hebben toch geen team om in de derde divisie te overleven." Bij RdT zijn door het wegvallen van twee speelsters twee teams samge- voegd tot één. RdT lijkt ook bovenin mee te kunnen spelen. Met Martine Smolders heeft het team uit Lams- waarde er namelijk een constant sterke speelster bijgekregen. De overige speelsters zijn Cindy van Driessche, Marscha de Booij en Sandra Goossen. In de hoofdklasse treden drie Zeeuwse teams aan, één minder dan vorig jaar. 't Zand 2 (Jan Henk BomhofRiny Kasse, Jeroen Louws en Leo Zuid weg) geldt als titelkandidaat. Louws: „Het een en ander hangt af van de opstellingen die we kiezen. Eigenlijk zou het voor 't Zand beter zijn als we in de tweede helft kampioen werden, maar als we eerste kunnen worden zullen we het niet la ten." Het team zal moeten afrekenen met the Backhands uit Sint Willebrord, dat vorig jaar de strijd om promotie van Arnemuiden verloor. SAR 2 speelt voor behoud. Het team, dat bestaat uit Mare Maas, Johan en Kim 't Hooft, Noél Verdurmen en Alex Krappen, lijkt daarvoor kansrijk. Bel- crum 4 en Hotak 2 zijn namelijk geen hoogvliegers in deze klasse. Het derde Zeeuwse team in deze klasse is Arne muiden 2. Routinier Daan Mijnsbergen kampt met een tenniselleboog. Hij ve- reacht dat zijn teamgenoten (Coen mijsbergen, Robert Steenbeek, Leon van Boven en Hans Oosterling) er nog een harde dobber aan zullen hebben om zich te handhaven. „Er wordt gewoon doorgewisseld het is dus niet zo dat de sterkste spelers altijd spelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19