PZC Goud voor zwemsters Koewacht Junior tussen de senioren De Nooijer en Moens stellen aanval op werelduurrecord uit Mark Boot sterk in Veendamse cross 17 Rally crossers protesteren tegen wedstrijdleider Marinka Bil zwemt naar tweede plaats Klassement rtSCo*. uitslagen agenda Zege Smit dinsdag 10 september 2002 door Henk de Winter MAASMECHELEN - De start van de vijfde wedstrijd voor het Belgisch kampioenschap rallycross op de Duivelsberg liet lang op zich wachten. Alle aanwezige coureurs uit de Di visie 1 (Supercars) weigerden namelijk te rijden. De rijders eisten het vertrek van wed strijdleider Jean Filippini. De Divisie 1-coureurs kregen daarbij steun van de rijders in de andere klassen. De beslis- singen die wedstrijdleider Fi lippini een maand geleden nam, tijdens de race voor het Europees kampioenschap op het Belgische racecircuit, vormden de aard van het con flict. De afgelopen wedstrijden waren er te veel dubieuze en onduidelijke beslissingen. „De EK-race is bij ons de bekende druppel", klonk het uit de mond van verschillende pro testerende rijders. Na ongeveer vier uur koorts achtig overleg tussen rijders en organisatie bleven de rijders voet bij stuk houden. Er werd niet gestart. Wedstrijdleider Filippini trok zich daarop te rug als wedstrijdleider voor de komende twee races op de Dui velsberg. Zijn plaats werd in genomen door Jaak Kirkels. Kirkels zwaaide van '74 tot eind '97 de scepter als wed strijdleider op het Belgische racecircuit. Twee uur later dan gepland werd er toch begonnen met de wedstrijd. Ko Kasse had zich niet van wijs laten brengen van de late start en zette de snelste trainingstijd achter zijn naam, een tiende sneller dan regerend Europees kampioen, de Belg Ronny Scheveneels. Een sterk begin van de wedstrijd voor de Nieuwdorpse autocoureur. Ook in de drie te rijden heats liet de Nieuwdorper van zich spreken. Voor de eerste keer dit jaar plaatste Kasse zich met zijn Opel Astra OPC op de bes te startplaats (pole-position) van de A-finale in Divisie 2 (Groep N). Kasse werd in de A-finale tweede en staat met nog twee races te gaan, komend week einde in Arendonk en begin ok tober in Maasmechelen, op een derde plaats in de tussenstand van het Belgisch kampioen schap. Verkuringen blijft lei der in de Divisie 2 en de uit Oostende afkomstige Jody Lannoye in de Seat Ibiza staat tweede met één punt voor sprong op Kasse. door Nora van Bambost TILBURG/ROERMOND - De vijftien jarige Marinka Bil uit Arnemuiden heeft in het landelijke langebaanklas- seinent een zilveren medaille behaald. De vrouwenploeg van zwemclub Koe wacht behaalde goud op het onderdeel j schoolslag en brons op de vrije slag. Er I was ook goud voor de talentvolle lan- I gebaanzwenuner Niek de Ridder van ZCK. I Marinka Bil van De Stormvogel be haalde op de vrije slag bij de meisjes jeugd 1 en junioren 2 een tweede plaats in het landelijke klassement. De strijd I speelde zich in het afgelopen lange- baanseizoen vooral af tussen de uit Haarlem afkomstige Viki Boviatsis en de zwemster uit Arnemuiden. Slechts I eenmaal kon Marinka Bil de Haarlem- j se aftroeven, maar tijdens de overige langebaanwedstrijden moest ze steeds haar meerdere erkennen in Boviatsis. Een andere concurrent die op de loer I lag voor de tweede plaats was de uit I Zuiddorpe afkomstige Carmen de Rid der, tweelingzus van de succesvolle Niek de Ridder. Marinka Bil toonde zich echter sterker dan de ZCK-zwem- ster en was niet meer in te halen door Carmen de Ridder, die in het algemeen klassement een tweede plaats behaalde op de schoolslag. Vijfmaal in de week ligt Marinka Bil in het Kanaal door Walcheren. Elke avond gaat ze, samen met haar vader, vanuit Arnemuiden naar de training in Vlissingen. In het kanaal door Walche ren zwemt Marinka Bil dagelijks tus sen de drie en vijf kilometer, afhanke lijk van het eerstvolgende langebaan- programma. Ze wordt getraind door De vrouwenploeg van Koewacht behaalde goud op het onderdeel schoolslag en brons op de vrije slag. foto Wim Kooyman haar vader André Bil en ook begeleidt door Joop Herrebout. Zowel in Tilburg als in Roermond tikte Marinka Bil na haar rivale Boviatsis aan. Het verschil tussen beide vrouwen was het afgelopen seizoen vaak mini maal en dit duo werd steeds op de voet gevolgd door Carmen de Ridder en Vera van den Berg van Torpedo. Zowel Bil als Boviatsis zal volgend seizoen uitko men bij de vrouwensenioren, terwijl Carmen de Ridder nog mag zwemmen in de categorie meisjes jeugd 1 en junio ren 2. Zij zal in 2003 dan ook zeker een gooi naar de Nederlandse langebaanti- tel doen. Ook de Vlissingse Tamarah Loppies bewees tijdens het langebaanseizoen weer in goede vorm te zijn na een sle pende schouderblessure. Loppies legde beslag op de zesde plaats in het lange- door Koen de Vries MIDDELBURG - Bram Moens en Leo de Nooijer stellen hun poging om het werelduurrecord op de ligfiets te verbreken uit tot volgend jaar. Nadat voormalig profwielrenner Lars Teuten- berg het record vorige maand op 82.4 kilometer zette, zag het duo ervan af een aanval op het re cord te doen in Lommei. Ze den ken alleen een goede kans te ma ken op de testbaan van Opel bij Frankfurt. Moens (eigenaar van M5de lig- fietsenfabriek in Middelburg) en De Nooijer (de man die het re cord moet verbeteren) hadden goede hoop dit jaar het record met de M5 Low Racer te verbre ken. Tijdens een test enkele we ken geleden reed De Nooijer op de futuristisch uitziende ligfiets een afstand van 79.6 kilometer. Het was ondanks een zuchtje wind de op een na verste afstand ooit gereden, na het record van Teutenberg dat op 81.16 kilo meter stond. Vals plat De Nooijer: „Na tien minuten ging mijn kilometerteller kapot. Ik had dus geen idee hoe ver ik na een uur gereden had. Die 79.6 kilometer vielen me reuze mee. Ik wist dat ik tijdens een echte aanval op het record zeker an derhalve kilometer verder zou kunnen komen. Ik was niet tot het gaatje gegaan en wedstrijd spanning zorgt altijd voor iets extra's. Maar kort daarna bracht Teutenberg het record onverwacht op 82.4 kilometer. Omdat het moeilijk wordt om in Lommei verder te komen, zien we van een poging af." Volgens De Nooijer is de baan in Lommei, waar auto's van het merk Ford getest worden, niet de ideale locatie voor een re cordverbetering. „Er zit een stukje vals plat in en ook het as falt is niet optimaal. De test baan van Opel bij Frankfurt, waar Teutenberg het record ver beterde. is geschikter. Het asfalt is gladder en er is geen va ls plat Ik denk dat die baan zo'n twee kilometer sneller is. Het pro bleem is dat we verschillende keren geprobeerd hebben daar terecht te komen, maar dat is niet gelukt. Dat is natuurlijk ook niet zo vreemd. Je gaat de concurrent niet bellen om te vragen of hij het record wil ver beteren." De kans is echter groot dat er volgend jaar wel gelegen heid is om op de baan te fietsen. Een organisatie is van plan de beste ligfietsteams van de we reld uit te nodigen om te kijken wie nu eigenlijk het snelst is. Het enige struikelblok is nog het gebrek aan sponsors. Naast de teams van De Nooijer en Teu tenberg zouden ligfietsers uit Groot Brittannië en de VS moe ten worden uitgenodigd. De Nooijer: „Het wordt een moei lijke onderneming, maar Bram Moens denkt dat het kan en ik ook." Van Schaik op negentiende plek BERLARE - Johan van Schaik uit Oost-Souburg, lid van de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen, reed in het Belgi sche Berlare bij de elites zonder contract naar een negentiende plaats. Davy Dubbeldam uit Sluiskil werd twaalfde in dezelfde cate gorie in Sinaai-Waas. Bij de ju nioren blijft Ralph Schaalje uit Axel het uitstekend doen. In Oosterzele pakte hij opnieuw de zegebloemen. Emiel Nijsse uit Goes reed naar een zevende plaats bij de junioren in St.-Le- naarts. Karin de Krijger uit Breskens reed bij de elite vrou wen twee keer in de prijzen. In Desselgem werd ze zestiende en in Grembergen zeventiende. Van Lieren sterk met Ollright ROOSENDAAL - Met een fraaie derde plaats in de Prix Sint George reed Laurens van Lieren zich met Hexagon's Oll right aardig in de kijker. Hij stuurde in manege de Gou- bergh in Roosendaal de zesjari ge oudste zoon van zijn topper Hexagon's Rubiquil naar het goede totaal van 68.38 procent. De zege ging met een score van 69.33 procent naar de Braban der Alex van Silfhout met Lux- forman Nimbly. Vader en leermeester Leunis van Lieren stuurde in de Grand Prix Hexagon's Louisville met 64.70 procent naar een tweede plaats. Achter Patricia Celli- gan, die met 67.50 procent de ze ge opeiste. Niek van Sprundel: „Het is voor mij zaak om de vorm vast te houden en proberen meer goals te ma ken." foto Charles Strijd SINT-JANSTEEN - Aarden burg-voetballer Niek van Sprundel gaat aan de leiding in het PZC-topscorersklasse- ment. Met een totaal van vier doelpunten houdt hij Rieno van Oost (Hoek) en Johnny Lensen (HVV'24) achter zich. Beiden hebben drie keer ge scoord. Voetballers die uitkomen in het Zeeuwse amateurvoetbal (zaterdagcompetitie tot en met de derde klasse, zondag tot en met de vierde klasse) dingen mee naar de titel. Aan het einde van de voetbalcom petitie worden de beste drie schutters beloond met een waardecheque. De winnaar ontvangt een bon van 340 eu ro, nummer twee krijgt er één van 227 euro. De cheque die nummer drie krijgt is 113 euro waard. Tussenklassement: 1. Niek van Sprundel (Aardenburg) 4 doel punten; 2. Rieno van Oost (Hoek), Johnny Lensen (HW'24) 3; 4. Emiel Dorst (Kloetinge), Frank Goedegebure (Arendskerke), Ruud Hoogesteger (Kapelle), Christiaan Boon (SSV'65), Peter Hamelink (Zaamslag), Robin van de Moere (Bevelanders), Herbert van Waarde (Nieuwdorp), Jason Blommaert (Veere), Marcel Lou- rens (Zeelandia Middelburg), Den nis Bootsgezel (Zeeland Sport), Khaled Boufrahi (VC Vlissingen), Adri van Hanegem (IJzendijke), allen 2, Topscorer Niek van Sprundel wil stijgende lijn doortrekken door Jan-Jaap Corré AARDENBURG - Zeventien jaar is hij pas, maar de over stap naar het seniorenvoetbal lijkt hem geen enkele moeite te kosten. Niek van Sprundel verraste zondag vriend en vij and door in de eerste wedstrijd van zijn club Aardenburg te gen Renesse vier treffers voor zijn rekening te nemen. Daar mee is de jongeling koploper in het Zeeuwse topscorersklasse ment. Van Sprundel zit dit seizoen pas voor het eerst bij de hoofd macht van Aardenburg. „Vo rig jaar heb ik al wel een paar keer meegespeeld, maar ik zat nog niet vast in het eerste. Dat is dit seizoen pas gebeurd on der de nieuwe trainer Robbie de Muijnck", vertelt Van Sprundel. In de openingswedstrijd van de competitie tegen Renesse kreeg Van Sprundel het ver trouwen van De Muijnck en begon hij in de basis. Hij be schaamde dat vertrouwen niet en werd gelijk man-of-the- match. Met goed spel en twee goals in beide helften leidde hij zijn ploeg naar een 6-0- overwinning en de koppositie in de vierde klasse van het zon dagvoetbal. De kracht, of beter gezegd de zwakte van de verdediging van tegenstander Renesse heeft Van Sprundel wel enigs zins verbaasd. „Vorig jaar speelde ik met de B-junioren van Aardenburg in de hoofd klasse. Dat is natuurlijk al een redelijk hoog niveau en ik kwam daar vaak al goede te genstanders tegen. Het senio renvoetbal is fysiek wel zwaarder, maar de manier van verdedigen van Renesse viel me tegen." Voor de rest van het seizoen verwacht Van Sprundel veel van zijn ploeg. „Wij moeten voor de bovenste plaatsen mee kunnen doen", zegt de VBO- student die dit jaar zijn vijfde en laatste jaar ingaat. Over zijn eigen rol dit seizoen is hij minder zeker. „Ik weet niet of ik alles zal blijven spelen in het eerste elftal. In de voorberei ding heb ik ook veel gespeeld en een paar goals gemaakt en nu maak ik er vier in de eerste wedstrijd, maar dat blijft waarschijnlijk niet zo. Op dit moment is iedereen fit en sta ik in de basis, maar echt zeker ben je natuurlijk nooit. Het is voor mij zaak om de vorm vast te houden en meer goals pro beren te maken. Als dat lukt, kan ik al heel tevreden zijn en dan moet ik de keuze van de trainer maar afwachten. Hij blijft degene die de beslissing neemt." baanklassement op de vrije slag meis jes jeugd 1 en junioren 2. Tijdens het laatste weekeinde van de langebaanwedstrijden in Tilburg en Roermond waren er zowel zaterdag als zondag weinig verrassingen. Geheel volgens de verwachtingen werd Niek de Ridder op beide dagen eerste op de 10 0 0 meter vr i j e slag j ongens j unioren 2 en 3. Daarmee was hij de eerste Zeeuw die een Nederlandse langebaantitel pakte. Alle Nederlandse langebaan wedstrijden wist hij afgelopen seizoen in zijn categorie op de vrije slag op zijn naam te schrijven. Ook Selena van Hoek van De Stormvogel zwom erg goed. Ze was op beide dagen de beste Zeeuwse vrouw op de vrije slag. Oppermachtig De vrouwenploeg van Koewacht was ook dit jaar weer oppermachtig op de schoolslag. ZCK is de schoolslagclub bij uitstek en bewees dat dit jaar weer eens tijdens alle langebaanwedstrij den. Vijf vrouwen van ZCK zorgden dit jaar voor de Nederlandse langebaanti tel op het onderdeel schoolslag. Met een heel erg grote voorsprong op Zwem club Hoorn en MNC Dordrecht zorgden Linda en Petra Vink, Eline Nijskens, Anne Mortier en Stephanie Rombout voor de groepsoverwinning. In het in dividuele klassement greep Linda Vink net naast de bronzen plak, maar ze be zette samen met Eline Nijskens de vier de en vijfde plaats. Het vrije slag-vrouwenteam uit Koe wacht scoorde in het landelijke klasse ment eveneens hoge ogen met een bron zen plak. Het succesvolle team op de vrije slag bestond uit Carmen en Daisy de Ridder, Sabine van Waes en Linda en Petra Vink. van onze sportredactie VEENDAM - Mark Boot heeft prima gepresteerd in de derde finalewedstrijd van de jeugd- cross in Veendam. De motorcrosser uit Burgh- Haamstede werd tweede in de eerste manche en won de tweede Schouwse atleten op het podium ZIERIKZEE - De vijfde wed strijd van Zeeuwse atletiek- jeugd in de Ir. Knaappupillen competitie telde 102 deelne mers. Bijna de helft daarvan (48) was lid van atletiekvereni ging Delta Sport. De pupillen moeten in totaal ze ven wedstrijden afwerken. Elke wedstrijd bestaat uit een drie kamp en een los bijnummer. Er werd in acht categorieën, inge deeld naar leef tij d en j ongens en meisjes apart, enthousiast gelo pen, gesprongen en geworpen. Het bijnummer in Zierikzee is traditioneel de estafette, altijd weer een spectaculair en een on derdeel waar Delta Sport, ook tradiditoneel, goed in is. Ook nu stonden in bijna alle categorie- en de Schouwse atleten tijdens de prijsuitreiking op het erepo dium. Het meest aansprekende onder deel was het hoogspringen waar twee baanrecords werden ver beterd. Steven Nuytinck van AV'56 uit Goes sprong 1,42 me ter bij de jongens A2 en bij de meisjes A2 was het Delta Sport- atlete Hanna Maassen die met 1,40 meter het clubrecord eve naarde maar wel het baanre cord scherper stelde. manche. Daardoor is hij in het tussenklassement (klasse 65cc grote wielen) van de derde plaats gestegen naar de tweede plek. Boot reed in de door de KNMV georganiseerde wed strijd in Veendam als vijfde weg in de eerste manche. In twee ronden nestelde hij zich op de tweede positie. Boot bedreigde de Letlander August Just, maar slaagde er niet in om te winnen. In de tweede manche ging Boot als tweede weg achter Rico van Laarhoven uit Den Bosch. Al na een halve ronde nam de Schou- wenaar de kop over. Boot stond die plek niet meer af en finishte met een voorsprong van twaalf seconden op zijn achtervolgers. Boot staat nu op de tweede plaats in het tussenklassement. Hij heeft een achterstand van een punt op leider August Just. Met nog vier manches te gaan, heeft Boot de eerste plaats nog steeds in het vizier. Zeeuwse atleten in achterveld ROTTERDAM - De Zeeuwse B- junioren zijn zowel bij de jon gens als bij de meisjes in de lan delijke atletiekfinale in Rotter dam niet verder gekomen dan de tiende plaats. Toch waren er bij de jongens twee zeges te vieren. Bart van Kralingen (Delta Sport) schreef het kogelstoten op zijn naam met 13 meter en 13 centimeter. Wouter Saman (Wielingen) overbrugde een knappe 1 meter en 85 centimeter op het hoog springen, goed voor de winst. Jisca Docters (Scheldespori) pakte brons op het speerwerpen met 34 meter en 19 centimeter.. Atletiek Zierikzee. Ir. Knaappupillen competitie. Resultaten Delta Sport. JC: 1 Tommy Staal, 2. Patrick Elfrink, 5. Tymen Kort, 7. Ruben Maassen, 8. Rob Fluijt, 9. Tomas Scharff, 10. Sietse Veerman, 11. lain MacKay, 12. Thom Jansen. MC: 2. Aileen Blommaert, 3. Hilde Doeleman, 4. Lotte Boogert, 6. Lianne hagesteijn, 7. Eline Dorst, 8. Youki Lagendijk, 9. Isla MacKay, 10. Manori Jansen. JB: 6. Joost Geluk, 8. Ramon de Feijter, 11. Joost Hoeksema, 12. Tim Por. MB: 2. Annejet Mol, 6. Anne- lies Blommaert, 7. Merle Boogert, 8. Jo- landa 't Jong, 9 Paula Schot, 13. Anne- marie de Vos, 14. Annemiek van de Velde, 15 Mariske Schot. JA2: 3. Mark Mol, 4. Jochem Holty, 5. Davy Werrij, 6. Robert-Jan de Vos, 8. Roland Berghout, 12. Ruben Willemsen. MA1: 2. Kelly van Harmeien, 5. Ilse Smits, 7. Kristy Blom maert, 9. Suzanne Staal, 10. Lisa van Oost, 13. Manon de Jonge, 14. Samanta Beekmans. MA2:1 Hanna Maassen, 4 Fe mke Kort, 7. Eva Bruggeman, 9. Maartje Hoeksema, 10. Evelien Doeleman, 11. Iris Boogert. Paardensport Calgary. CSIO. Grote Prijs van Spruce Meadows: 1. Ludger Beerbaum (Dui) GoldfeverOstrafpunten/92,00 seconden, 2. Millar (Can) Aftershock 1/92,03, 3. Mc- Naught (Zwi) Fleur 4/92,39. Tafeltennis Burgh-Haamstede. Vierde editie Scaldi- na-toernooi. D, E, F-hoofdtoernooi. 1. Peter de Jong (ttv De Sprint, Brielle), 2. Alfred Dubbers (ttv Slagvast, Kamper land), 3. Hans Volkeri (ttv Scaldina, Zie rikzee). D, E, F-groep 2: 1 Maurice van Slobbe (ttv Kerkwerve), 2. Arjan Bom (ttv Scaldina, Zierikzee), 3. Klaas Grinwis (ttv De Treffers, Melissant). G/H-groep 1: 1 Jacco Oosthoek (ttv De Treffers, Melis- sant), 2. Arthur Schenk (ttv Scaldina, Zie rikzee), 3. Martin Verschuure (ttv Kapelle G/H-groep 2:1. Bert van der Wielen (ttv Scaldina, Zierikzee), 2. Bastiaan Stougje (De Treffers, Melissant), 3. Hans Jonker (Scaldina, Zierikzee). Tennis New York. US Open, 16.250.000 euro. Mannen finale: Sampras (VSt/17) - Agas si (VSt/6) 6-3 6-4 5-7 6-4. Dubbelspel jongens, finale: Koning/Van der Valk (Ned/5) - Baker/Guccione (VS- t/Aus/3) 6-4 6-4. Tasjkent. Mannen, 560 000 euro. Eerste ronde: Beek (Slw) - Sluiter (Ned) 6-1 7-6, Ljubicic (Kro/6) - Verkerk (Ned) 6-4 6-1 Kapelle. Zeeuwse dubbelkampioen- schappen. VD 635+: Coppens/Vreke-Be- kenkamp/Masius wo, VD 7 35+: Hooger- heide/Kole-Van Keulen/van de Linde 6-1 6-4, MD 617+: Lamse/Smits-Alders- /Lau 6-2 6-1, MD 817+. De Feiter/van der Wei-Jaspers/Terlouw 6-2 6-3, GD 617+: De Booy/Clausing-Janse/van de Ende 5-7 6-4 7-5, GD 6 35+: Breen/van Trigt- -Schrijver/Burgel 6-3 6-1, GD 8 17+: Mascle/Beulens-De Marco/Verkamman 7-6 6-4. Vandevelde (VSt), 70. Moerenhout 0.59, 138. Tankink 3.46,190. Blijlevens 19.06. Lausanne. Wereldranglijst vrouwen: i. Melchers (Ned) 814 punten, 2. Arndt (Dui 711,65, 3. Brandli (Zwi) 513 (4), 4. Ljungskog (Zwe) 449 (5), 5. Rossner (Dui) 436,65 (3), 14. Mansveld 231 (17), 25. Grimberg 134 (28), 34. Chantal Beltman 106 (32), 46. Zijlaard-Van Moorsel 75 (36 57. Ghita Beltman 56 (88), 62. Bosman 51. Sopot. Ronde van Polen. Eerste etappe, Gdansk -Sopot: 1. Hunter (ZAf) 178km in 4.02.20, 2. Lewandowski (Pol), 3. Mickie- wicz (Pol), 4. Tombak (Est), 5. Aug (Est). Saint-Amand-Montrond. Ronde van de Toekomst. Vijfde etappe, Vatan - Saint- Amand-Montrond: 1. Pozzato (Ita) 148 km in 3,11.17, 2, Oesov (WRu), 3. Tereni- ne (Rus), 4. Eisel (Oos) 0.02, 5, Florencio (Spa), 6. Dumoulin (Fra). Algemeen klas sement: 1. Wilson (Aus) 15.56.27,2. Gon zalez-Larranaga (Spa) 0.01, 3. Pozzato 0,05,4. Salanson (Fra), 5. Wiggins (GBr). 6 Hushovd (Noo) 0.21. Zwemmen Tilburg. Langebaanwedstrijd. Mannen. 3000 m vrije slag mannen: 17. Jeroen Dellebeke (STV). 1000 m vrije slag jon gens junioren 2 en 3: 1. Niek de Ridder (ZCK) Vrouwen. 500 m schoolslag meis jes 1987 e l.: 1. Carmen de Ridder (ZCK). 2 Stephanie Rombout (ZCK), 6. Mariska Hamelink (ZCK), 12. Ilse Beezemer(SCH). 3000 m vrije slag vrouwen: 6. Selena vèn Hoek (STV), 12. Petra Vink, 14. Linda Vink, 15. Sabine van Waes. 1000 m vrije slag meisjes 1989 e.l: 3. Mariska Hame link, 7. Michelle den Hamer (ZCK). 1000 m vrije slag meisjes 1988 e.l: 2. Marinka Bil, 3. Carmen de Ridder. 4. Stephanie Rombout 1000 m schoolslag masters 45 2. Ingrid van Assche (SCH). Roermond Langebaanwedstrijd Man nen. 1000 m schoolslag masters 25+: 3. Arjen Dekker (ZCK). 2000 m vrije slag he ren: 24. Michiel Soolsma (STV), 40. Je roen Dellebeke (STV), 51. Jeroen van Gastel (OND). 500 m vrije slag minioren: 7. Roderick van Doeselaar (ZCK). 1000 m vrije slag junioren 1. 4. Yaïr Klazen (STV). 1000 m vrije slag junioren 2 en 3: 1. Niek de Ridder, 8. Robert Stroo (STV). 2000 m schoolslag mannen: 22. Gino van Dam me (ZCK). Vrouwen, 1000 m schoolslag masters 45+: 3. Ingrid van Assche (SCH) 2000 m vrije slag vrouwen: 12. Selena van Hoek (STV), 14. Daisy de Ridder, 15. Petra Vink, 20. Linda Vink, 22. Sabine van Waes, 32. Michelle den Hamer. 500 m schoolslag meisjes jeugd 1 junioren 2:1. Carmen de Ridder, 8. Ilse Beezemer. 500 m vrije slag minioren: 6. Lieke Beezemer (SCH). 1000 m vrije slag meisjes junioren 1: 2. Mariska Hamelink (ZCK), 7. Nikita Kruis (STV), 9. Manon Knuist (STV), 42. Sabine van Doeselaar (ZCK), 20. Freya de Nijs (ZCK). 1000 m vrije slag meisjes jeugd 1 junioren 2:3. Marinka Bil, 4. Car men de Ridder, 6. Stephanie Rombout, 12. Christel v.d. Guchte (STV), 13. Joan Fonteine (ZCK), 19. Josine van Doeselaar (ZCK). 1000 m vrije slag masters 35+: 7. Marijke van Hoek (STV). 3000 m school slag vrouwen: 3. Linda Vink, 9. Stephanie Rombout, 10. Eline Nijskens, 12. Petra Vink, 13. Anne Mortier. Voetbal Schouws voetbal: DFS 1-Nieuwland 1 1- 1DFS 2-Colijnsplaatse Boys 2 5-1, DFS 3- SKNWK 4 3-2, Krabbendijke A1-DFS A1 3-3, DFS C1-Arnemuiden Cl 1-1, WHS MC1-DFS MCI 9-1, DFS Dl-Brouwersha- ven Dl 18-0, Duiveland D1-DFS D2 13-1, DFS E1 -Mevo E1 7-0, Bruse Boys E3-DFS E2 0-7, Bruse Boys F1 -DFS F1 5-6, DFS F2- SKNWK F2 0-13. VVC'68-Bruse Boys 1-0, Pelikaan 3-Bruse Boys 2 3-0, Bruse Boys 3-ZSC62 31 -4, Ar nemuiden 5-Bruse Boys 5 4-1, Bruse Boys Bi-Halsteren B2 10-1, Bruse Boys C1-BSC B2 5-3, Steenbergen 01-Bruse Boys D11-3, Brouwershaven MD2-Bruse Boys D2 2-0, SKNWK F1 -Bruse Boys F1 5- 2, Bruse Boys E3-DFS E2 0-7, Bruse Boys F1-DFS F1 5-6, ZSC'62 F2-Bruse Boys F2 3-3. _dinsdag_ Wielrennen Murcia. Ronde van Spanje. Derde etap pe, San Vicente del Raspeig - Murcia: 1. Cipollini (Ita) 134 km in 3.07.37, 2. Petac- chi (Ita), 3. Zabel (Dui), 4. Freire (Spa), 5. Teutenberg (Dui). 6. Klemencic (Slv), 7. Edo (Spa), 8. Garrido (Arg), 9. Guillamon (Spa), 10. Svorada (Tsj), 14 Blijlevens, 37. Moerenhout 0 06,193. Tankink. Algemeen klassement: 1. Beloki (Spa) 7.33.39, 2 Zarrabeitia (Spa), 3. Igor Gon zalez de Galdeano (Spa), 4. Azevedo (Por 5. Serrano (Spa), 6. Jaksche (Dui), 7. Gutierrez (Spa) 0.09,8. Zabel 0.12,9. He- ras (Spa) 0.14,10. ■H Voetbal Eredivisie: AZ-PSV, Feyenoord-Excelsi or, FC Utrecht De Graafschap. Eerste divisie: Den Bosch, FC Den Bosch Stormvogels/Telstar Oss, TOP - GA Eag les. ■H Wielrennen Grote Scheldeprijs voor vrije renners Locatie- Hulsterloostraat, Nieuw-Na men 16.30 uur: D/E/F/G-categorie. 18.15 uur: A/B/C-categorie en eliterenners. ALBLASSERDAM - Eddie Smit uit Kerkwerve heeft in AI - blasserdam de tweede Neds- taalloop over vijf kilometer bij de mannen H50 gewonnen. Op een parcours dat gedeeltelijk was uitgezet door de fabrieks hallen van Nedstaal noteerde Smit een tijd van 18 minuten én 3 seconden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31