Musea krijgen geen extra geld EIGEN PZC PZC ir Ook in uw vakantie dagelijks de PZC Schoolproject kan leiden tot Zeeuws jeugdjournaal ii ir Giro 860 MOEDER (WORDEN)? Zuidelijke politie op één computernet z-wear De NSGK geeft vakantiepret... 12 Instellingen moeten bestaande subsidie onderling beter verdelen Handelaar beboet voor zwarte vis textieldruk groothandel JJJD_r£j3_fJ Kinderen? www. pzc. n l/service .namens u. giro 55 2000 www.nsgk.nl Stop dan met roken WLEyttleisure" WAARDEBON VERSE SCHOUDER wMWMiiw.wnitt.NTi KARBONADE 4 kilo e 10.' VARKENSLAPPEN moe 2.98 FRICANDEAU moe 3.98 SUCADELAPPEN moe 3.98j De NSGK geeft vakantiepret. .namens u. giro 55 2000 Av( v*"' nederlandse stichting voor het gehandicapte kind dinsdag 10 september 2002 door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Zeeuwse po litiemensen kunnen eind 2003 direct gegevens halen uit de computerbestanden van hun collega's in Brabant en Limburg. Dan is het nieuwe, uniforme informatie-commu nicatiesysteem actief in de zes politieregio's beneden de grote rivieren. De invoering van het nieuwe systeem moet het uitwisselen van politiegevens vergemak kelijken. Tot nu toe werken de korpsen met diverse computer systemen. Dat kan problemen geven in si tuaties die snelle reacties ver gen, duidt voorlichter Enny de Wit van het korps Midden- en West-Brabant. „Bijvoorbeeld wanneer een achtervolging de regiogrens overschrijdt. Als het ene korps gegevens van een buurkorps nodig heeft, gaat dat nu veelal telefonisch. Straks kan zo'n bestand vanaf het eigen kan toor gewoon ingezien worden. De 8500 politiemensen in de zes regio's hanteren straks ook een uniforme werkwijze om in formatie op te slaan, te verwer ken en door te geven. De automatiseringsoperatie kreeg maandagmorgen het for mele startschot in Tilburg, waar het beheercentrum voor het nieuwe systeem is onderge bracht bij het korps Midden- en West-Brabant. De gelijk schakeling in automatisering waar de zuidelijke politiebu reaus aan werken moet op ter mijn voor heel Nederland gaan gelden. In de regionale hoofdbureaus in Middelburg, Tilburg, Eind hoven, Den Bosch, Maastricht en Venlo zijn al teams actief die de mensen in de regio onder steunen in het gebruik van in formatiesystemen door Marcel Modde ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland heeft geen extra geld over voor har monisatie van de musea op het eiland. Volgens cultuurwethou der A. van der Wouden (PvdA) kan op dit moment alleen een hei-verdeling van de bestaande subsidies de ongelijke situatie opheffen. Slaagt het museumplatform er niet in op dat cruciale punt on derling tot overeenstemming te kómen, dan zal de gemeente voor hen die keuzen maken. Deigemeenteraad sprak zich vo rig jaar rond deze tijd uit voor harmonisatie van de subsidies en een duidelijk beleid. Dat ge beurde in navolging van het ad vies van het Museumplatform Schouwen-Duiveland. Plat formvoorzitter L. Nederhoed- Zijlstra sprak onlangs tijdens een provinciale bijeenkomst in Dpeischor haar ergernis uit over hét feit dat de invoering van die Uniforme behandeling nog steeds op zich laat wachten. Van der Wouden vindt die openlijke kritiek 'niet helemaal op z'n plaats', zo zei hij gisteren in een reactie. Kort na zijn aantreden als wethouder werd afgesproken dat de musea on derling de financiële overeen komsten en verschillen op een rij zouden zetten. Op basis van die cijfers (de hoofdmoot wordt gevormd door de kosten voor huisvesting, personeel en col lectiebeheer) wordt verder ge sproken over de beoogde har monisatie. Eind deze maand komt het platform weer bij el kaar. „Ik ga er vanuit dat op z'n minst een deel van die exercitie dan is uitgevoerd. Aan de hand daarvan zullen we wel horen of ze er met elkaar uitkomen over een nieuwe verdeling van de be schikbare subsidies. Lukt dat niet - en eerlijk gezegd verwacht ik dat - dan zullen we als ge meente knopen moeten door hakken." De hoogte van de sub sidies voor de particuliere musea op Schouwen-Duiveland verschilt sterk. Dat heeft te ma ken met de uiteenlopende ge meentelijke steun in het tijd perk voor de bestuurlijke samenvoeging. Zogaathetleeu- wedeel van de inkomsten van Goemanszorg in Dreischor op aan huisvesting. Dat komt, legt Nederhoed uit, door de dure his torische accommodatie van de boerderij. Met dergelijke bij zondere culturele inspanningen dient volgens de voorzitter re kening te worden gehouden bij de subsidieverdeling. „En dus zal er over de volle breedte aar dig wat geld bij moeten." Prioriteiten Nederhoed beseft dat het lastig wordt om meer subsidie in de wacht te slepen. Ze vindt even wel dat de gemeente een reke ning uit het verleden heeft te vereffenen. „Dit hoort bij het bestaande beleid, dat reeds on der de vorige raad is ingezet. Zaken die op de rails waren ge zet, zouden in deze periode wor den afgerond, zo is afgesproken in het collegeprogramma. Een kwestie van prioriteiten stellen. Een gemeentebestuur is er niet Door de hoge huisvestingskosten in de monumentale boerderij, is streek- en landbouwmuseum Goemanszorg voor uitbreiding van de col lectie afhankelijk van giften. foto Marijke Folkertsma alleen voor de toeristische sec tor. Dit onderdeel valt onder een voorwaarden scheppend beleid voor de eigen inwoners. Wan neer het college en de raad het cultuurbehoud van dit eiland werkelijk een warm hart toe dragen, komen ze snel met eens luidende criteria voor beoorde ling van de subsidies." Van dei- Wouden boort de hoop op wat extra's op voorhand de grond in. „Dat is er op dit moment ge woon niet. Dus vindt het ene museum dat het tekort komt, dan zal het met het andere over eenstemming moeten bereiken over een herverdeling. Ik ben heel benieuwd hoe die discussie zal verlopen." door Ronald Verstraten OOSTBURG - Een eigen jeugd journaal voor Zeeuws-Vlaan- deren en als het even kan, liever nog voor heel Zeeland. Dat zou, als het aan de betrokkenen ligt, wel eens het vervolg kunnen zijn van een audio-visueel project dat op alle 24 Zeeuws-Vlaamse basisscholen wordt gehouden. Monique Aerssens, die als dra maturg/regisseur het project begeleidt, ziet mogelijkheden om er in de toekomst een vervolg aan te geven. „In het kader van het project laten we kinderen zien wat er in hun omgeving ge beurt en hoe zoiets op televisie komt. En hoe is het om met een camera te werken? Samen met leerkrachten zoeken we onder werpen die hen interesseren. De bedoeling is om daar een film of video van te maken en die uit eindelijk via tv uit te zenden." De video, die voor kerst klaar moet zijn, dient als afsluiting van het project. „Als omroepen of zenders willen meewerken, zou dat een mooi cadeautje voor de deelnemers zijn. Maar het zou nog leuker zijn, als het de start wordt van een eigen Zeeuws jeugdjournaal." Dat had Jaap Clement, consu lent kunsteducatie van de stich ting Scoop, niet voorzien, geeft hij toe. Scoop zette de Culturele Menu's op, waarbij schoolkin deren in aanraking komen met diverse kunst- en cultuurvor men. De invulling die Aerssens aan het Culturele Menu wil ge ven, en dan met name een voort zetting in de vorm van een Zeeuws jeugdjournaal, maakt volgens hem goede kans. „Het is denkbaar dat instellingen in Midden-Zeelancl het project 'adopteren'." Aerssens, met ervaring bij zowel Omroep Zeeland als de regiona le AVS, is reeds in gesprek met enkele radio- en tv-zenders. „Zij hebben immers de capaci teit en de kwaliteit. Persoonlijk vind ik trouwens dat Omroep Zeeland eigenlijk de verant woordelijkheid heeft om een jeugdjournaal aan te bieden," Met op de kop af 529 basis schoolkinderen die aan het pro ject gaan meedoen, staat het idee van een jeugdjournaal wel iswaar nog in de kinderschoe nen, maar Clement ziet vol doendemogelijkheden. „Als het wat wordt, komt het mogelijk bij de stichting terecht. Die ver vult immers een provinciale taak. Het zou best kunnen dat Scoop kiest voor Omroep Zee land, aangezien we daarmee va ker hebben samengewerkt." MIDDELBURG - De vis wordt duur betaald. Die conclusie kon gisteren in Middelburg worden getrokken uit de 2200 euro boe te die Vishandel Gocdegebure Boone uit Yerseke door de eco nomische politierechter kreeg opgelegd. In de bestelbus van de Yersekse vishandel trof de Algemene In spectie Dienst (AID) 14 decem ber vorig j aar in Vlissingen twee kisten tong zonder de vereiste documenten aan. Volgens raadsman J. Schieman komt het vaker voor dat er geen afspraken worden gemaakt en per ongeluk de vis in de auto te rechtkomt of pas later wordt aangeboden. „Mijn naam is haas en ik weet van niks, maar ze weten donders goed wat er aan de hand is", reageerde eco nomisch officier van justitie H. den Hartog fel. Zij wees op de zwarte-vispraktijken die in Zeeland bekend zijn. „Men pro beert de vis buiten de vismijn te verhandelen. Achter de visaf- slag is vlak na het aanmeren van de boten de vis in de bestelbus gezet", verzekerde de officier. Ze eiste naast cle 2200 euro boe te verbeurdverklaring van de vis. Economisch politierechter J. Begheyn vonniste conform de pak de telefoon en neem de kort; van idee naareindpr vanaf bierviltje, flopp pak de telefoon en neem de kortste weg van idee naareindprodukt! het idee levert U: uit uw hoofd, vanaf bierviltje, floppy of cd, de rest verzorgen wij, zelfs binnen een week: van tas tot jas, bedrukt of nief,l keer of 10.000 keer! HARINGVLIETPLEIN 7 ZIERIKZEE tel.: 0111 - 450026 fox 0111 - 450031 Rubriek voor gelukwens ..A, ter gelegenheid van geboorte. ...,t verloving, huwelijk, jubileum, examen, A, 'enz. Ook voor mededelingen over huisdieren. - Alleen voor particulieren. De teltsten en eventueel beeldmateriaal dienen twee dagen vóór plaatsing uiterlijk 16.00 uur in het bezit te zijn van de advertentie-afdeling te Vlissingen. Tarief: prijs per millimeter over I kolom: 0.51 Een regel met een grote letter is verplicht. Foto of tekening: maximaal 40 mm hoog, over I of 2 kolom. JAAP EN RIA Kijk eens naar dit leuke paar ha'25 jaar houden ze nog steeds van elkaar. Wij feliciteren jullie met deze feestelijke dag. De Smitjes JAAP EN RIA dat fraaie stel ij U;herkent ze vast en zeker wk j Vandaag is het 25 JAAR ;j geleden dat ze in het hu- welijk zijn getreden, j Van harte gefeliciteerd. Annie, Gre, Lia, Jozien, i Anne,Willy, Jane m BH Ben je moeder of wil je moeder worden? Slop dan mei roken. Het is slecht voor jezelf eo voor je longeöoreoj kind. Meer lolgrasile? Sei 09G0 9380 |l 0 0.10 p,'o| .-2 V nederlandse stichting voor het i gehandicapte kind 'Kan ie nou nooit eens stilzitten? Waarom kan hij zich niet concentre ren?' Dat zeiden vertwijfelde onder wijzers van Bas, tien jaar oud. Een leuke knul, maar wel één met ADHD. Dankzij medicijnen gaat het nu een stuk beter, ook thuis. Maar voordat zijn ouders wisten wat er aan de hand was De Hersenstichting Nederland wil investeren in snellere diagnostiek en betere behandeling voor deze en andere aangeboren hersenaandoenin- gen bij kinderen. Daarom financieren we wetenschappelijk ondezoek en geven we voorlichting, leder kind verdient toch het beste? Geef daarom gul. Hersenstichting Nederland Korte Houtstraat 10, 2511 CD 's-Gravenhage 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl Ben je moeder of wil je moeder worden? Stop dan met roken. Het Is slecht voor jezelf en voor je (ongeboren) kind. Dit zijn de feiten; Roken kan tot verminderde vruchtbaarheid leiden, Roken is zowel voor, tijdens als na de zwangerschap schadelijk.. Rokende zwan gere vrouwen hebben meer kans op een miskraam of een vroeggeboorte. Het geboortegewicht van baby's van rokende moeders is gemiddeld 250 gram lager. Ook vergroot roken tijdens de zwangerschap de kans op luchtweginfecties en wiegendood in het eerste levensjaar. Kanker en jonge vrouwen In het jaar van "Jongeren en Kanker" lanceren de Nederlandse Kankerbestrijding/ KWF en Defacto de campagne Stoppen met roken, speciaal voor jonge vrouwen tussen de 25 en 35 jaar. Meer informatie over stoppen met roken? Bel met Defacto; 0900 - 9390 0,22 0,10 p/m) DEFACTO K EDERLANDSE KANKERBESTRIjDING Een z.w'einbad in uw eigen tuin. Dat is pas écht genieten volgens Ilexileisure. Zwemmen (lobberen, spaileïen, ontspannen... genieten. U kunt kiezen uit talloze formaten. Zelf bouwen of die mensen van Flexi bun werk laten doen. Het is betaalbaar! En het kan snel. Graag vertellen we ook ilicer over onze bubbelbaden en massage baden. Het toppunt van genieten... De Roterij 4 Burgh-Haamstede 0/1/ 652300 IEDERE WEEK: WWW.MAROS.NL S.V.P. WOONPLAATS INVULLEN MADE Den Deel 4 SCHIJNDEL Hoofdstr. 166 - WAALWIJK Grotestr. 309 ROO&NDAAL -OOST Voltastr. 9 iv?v-2 www.nsgk.nl agü I B. 9 S P B R S 0 P O Vakantie in Nederland: Wanneer u uw vakantie in Nederland doorbrengt, kunnen wij er voor zor gen dat de PZC op uw vakantieadres wordt bezorgd. De bezorging bij u thuis wordt dan tijdelijk stopgezet. Ook kunt u de PZC tijdelijk bij iemand anders laten bezorgen. Geef ons naam en adres op en wij bezorgen daar gedurende uw vakantie de PZC. Vakantie in het buitenland: Als u met vakantie naar het buiten land gaat, bieden wij u de volgende mogelijkheden: it U doet tijdens uw vakantie een an der een plezier met de PZC. Geef ons naam en adres op en wij bezor gen daar gedurende uw vakantie de PZC. ie U laat de PZC opsturen naar uw va kantieadres in het buitenland. Geef ons uw vakantiebestemming en wij sturen geheel voor uw risico de PZC dagelijks aan u op. Kosten volgens PTT tarief. onderbreekt tijdelijk uw abonne ment (minimaal voor een week). Het teveel betaalde abonnements geld wordt dan verrekend. Vul de gegevens hiernaast in, knip de ze bon uit en stuur 'm minstens twee weken voor het begin van uw vakan tie naar ons op. Ter voorkoming van onjuiste adressering kunnen opdrachten per telefoon NIET in behandeling worden genomen. GEGEVENS ABONNEE: naam: adres' postcode: woonplaats". telefoonnummer: eerste verzenddag: eerste dag weer thuis bezorgen. Li bezorg de krant op onderstaand va kantieadres: naam: adres: postcode'.,, woonplaats: Li geef mijn abonnement gedurende mijn vakantie aan: naam: adres: postcode: woonplaats: U onderbreek mijn abonnement en ver reken het abonnementsgeld. eerste dag geen krant: eerste dag weer thuis bezorgen: Stuur deze bon naar: Provinciale ZeeuwseCourant Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen (postzegel niet nodig) e-mail: abo@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30