Poolsplein snel verkeersveilig PZC PZC Koos Alberts verovert Clinge Geen geld gemeente voor Irakese Huis Zenuwen voor auditie Local Heroes Otheens stel krijgt genoegdoening na zes jaar onenigheid 13 Verkeersproblemen in Kloosterzande eind dit jaar voorbij Drie boetes in een keer Fransman gepakt met drugs Museum Axel krijgt beurt Inbraak in bestelbus Excuses aan asielzoekertjes Veilig vervoer schoolspullen Rem op woningbouw volgens PvdA fnuikend voor kleinere kernen Bijbelstudie Filatelisten bijeen Gemeentebestuur wuift klacht Sluissenaar weg Akkerfestijn in Koewacht zaterdag 7 september 2002 door Jean-Lou de Gucht KLOOSTERZANDE - De ver keersproblemen aan het Pools plein in Kloosterzande zijn aan het einde van dit jaar opgelost. Tegelijk met het aanleggen van een bergbezinkbassin wordt ex- een verhoogd kruispunt in com binatie met een nieuwe over steekplaats voor fietsers aange- legd. De problemen aan het Pools plein spelen al jai-en. Het zijn vooral de fietsers die op het Poolsplein voor onveilige situa ties zorgen, omdat ze de drukke weg richting Hengstdijk op ver schillende plaatsen oversteken. In het verleden zijn er al diverse 'ongelukken gebeurd. Sinds twee jaar zijn cle gemeen te Hontenisse, de politie en de verkeersorganisatie 3VO met elkaar in gesprek over een aan vaardbare oplossing. Er ont stond een patstelling doordat de partijen een tegenstrijdige visie hadden. De oplossing die nu uit de bus is gekomen is het ooi'- spi-onkelijke plan dat 3VO heeft opgesteld. „En daar zijn wij na tuurlijk heel gelukkig mee", zegt A. Compiet van de 3VO af deling Hontenisse. Bij de ingang van het dorp komt straks een verhoogd kruispunt waar de fietsers moeten over- steken. „Dat is volgens ons de veiligste plaats", zegt Compiet. „Auto's moeten daar afremmen en fietsers hebben een heel goed zicht op de weg." Verkeersbor den waar-schuwen de automobi listen voor overstekende fiet sers. Volgens wethouder B. Pauwels dient er nog een gesprek met be trokkenen plaats te vinden voordat de werkzaamheden kunnen starten. „Dat ziet er po sitief uit. Ik verwacht dan ook dat we in het najaar aan de slag kunnen gaan." De verkeers maatregelen aan het Poolsplein door Ronald Verstraten OOSTBURG - De vereniging Het Irakese Huis krijgt voor het organiseren van activiteiten geen geld van de gemeente Oostburg, als het aan burge meester en wethouders ligt. De vereniging vraagt om een kleine vijfduizend euro. Eind vorig jaar kreeg de ge meente een verzoek om een bijdrage in de kosten. De ver eniging wilde activiteiten op zetten voor Irakezen in Zeeuws- Vlaanderen. Behalve voor taal-, computer- en inburgeringscur- sussen, wilde de vereniging ook geld voor een Irakees feest en voor het onderhouden van fami lierelaties in Nederland. Het college liet afgelopen mei aan de vereniging weten dat het daar niets voor voelde, omdat het om een vei-zoek ging van een vinden gelijktijdig plaats met het aanleggen van een bergbe zinkbassin. Pauwels: „We moe ten daar toch de weg openbre ken. Dan kunnen we gelijk de verkeei-svoorzieningen realise ren." Nu vindt er nog zo'n twaalf maal per jaar een ongezuiverde overstort plaats vanaf het Pool splein op het oppervlaktewater in de Hengstdijksestx-aat. Als het bergbezinkbassin in wer king is zal dat worden terug gebracht tot enkele keren per jaar. 'categoriale1 organisatie. Daai'- bij werd de mogelijkheid aange geven om het verzoek opnieuw in te dienen, zodat het door de gemeenteraad kon woi*den be keken. De vereniging ging daar op in, zodat de raad volgende week inderdaad een besluit moet nemen. In het voorstel aan de raad legt het college uit dat het beleid van de gemeente is gericht op inte gratie van alle buitenlanders, en niet alleen op groepen van een bepaalde nationaliteit. Boven dien zijn er volgens B en W genoeg organisaties die educa tieve, spoi*tieve, cultui-ele of so ciale activiteiten houden. De raad wordt dan ook voorgesteld het standpunt van het college over te nemen en het subsidie verzoek af te wijzen. De verga dering begint donderdag 19 september om 19.30 in het ge meentehuis in Oostburg. Dirigente Annie Overbeeke en regisseurs Leonard Dobbeleir en Nico Vonck (van links naar rechts) luisteren naar de auditie van kandidate Helena de Cooker. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De spanning was deze week te snijden in het Terneuzens café Ter Nose. Verspi'eid over drie dagen kwamen 33 vrou wen auditie doen voor het muzikale evene ment Local Heroes. Slechts negen dames worden uitverkoren om het koor te verster ken. „Zo'n grote belangstelling hadden we niet verwacht", zegt Mare Stam van de organi serende Stichting REM Produkties, die heeft besloten een tweede editie op touw te zetten van dit evenement. De eerste uitgave van Local Heroes was in 2000 en wei'd een davei-end succes. Het doel van Local Heroes is om amateurs op te laten treden in een pro fessionele omgeving. Ervaring is niet ver eist. Er wordt straks meer dan een jaar lang elke week geoefend. De 'artiesten' krijgen begeleiding van een ervaren dirigente. Het hoogtepunt is de opvoering van een specta culaire show. De basis van Local Heroes is een rockgroep die iedei-een begeleidt. Daarnaast is er on dersteuning dooreen orkest van strijkers en blazers en van een koor. Juist voor dat koor was de stichting op zoek naar versterking met een aantal vrouwen. Er i-eageerden er drieëndertig en dus moesten deze week de audities de doorslag geven. Volgende week is de uitslag bekend. Vrijdag 13 september begint in de kantine van Philips Terneuzen de eerste repetitie voor de volgende editie van Local Heroes. TERNEUZEN -In de Guido Gezellestraat in Terneuzen is gis- termoi'gen een 34-jarige automobilist uit Axel aangehouden. De man reed daar met hoge snelheid. Hij kreeg drie proces sen-verbaal: een voor het overtreden van de maximumsnel heid, een voor het niet kunnen tonen van een rijbewijs en een voor het opgeven van een valse naam. TERNEUZEN - Op de Westkolkstraat in Temeuzen is van middag een 27-jarige Fransman aangehouden voor het in be zit hebben van softdrugs. Hij had 4 gram hennep, 2,5 gram hash en twee joints op zak. Hij kreeg een boete van 200 euro. AXEL - Aan het Axelse streekmuseum moeten dringend on derhoudswerken uitgevoerd worden. Het gaat om het schil deren van de achtergevel, het opknappen van de zijgevel en bijkomende timmerwerkzaamheden. Met die klussen is een uitgave van 17.000 euro gemoeid. Burgemeester en wethou ders vragende gemeenteraad dat geld beschikbaar te stellen. De gemeenteraad vergadert donderdag 12 september om 19.30 uur in het Axelse stadhuis. Aan de orde komen vei-der ondermeer het afblazen van het windmolenpark in de Beoos- tenblijpolder, uitbreiding van kinderopvang in Axel en de herinrichting van de Bastionstraat. BROUWERSHAVEN - Uit een bestelbus die geparkeei'd stond op de Langendijk in Brouwershaven is donderdag rond het middaguur een aantal goederen weggenomen. De daders hebben zich onder andere geld, kleding, sieraden, sleutels en een mobiele telefoon toegeëigend. De waarde van de gestolen goederen bedraagt rond de duizend eui'o. BRESKENS - De asielzoekertjes die de openbare basisschool in Breskens bezoeken, worden in het vervolg weer netjes op gehaald. Taxicom heeft zich bij het Samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuwsch-Vlaanderen verontschuldigd voor het feit dat basisschoolleerlingen deze week na ander half uur wachten door leerkrachten en vrijwilligers naar het opvangcentrum in Cadzand moesten worden gebi'acht. Het uitblijven van een taxibusje berustte op een misverstand. „De chauffeur die de kinderen normaal haalt en brengt, meldde dat hij er niet op tijd kon zijn. Dat is doorgegeven aan de centrale, maar daar werd gedacht dat het alsnog door het be treffende taxibedrijf zou worden geregeld. Taxicom heeft ex cuses aangeboden en beloofd dat het niet meer voor zou ko men.", aldus voorzitter L. Wille. BURGH-HAAMSTEDE - Voor schoolkinderen die last heb ben van slingerende of zwiepende schooltassen is er morgen een informatiemiddag 'Veilig vervoeren van schoolspullen op de fiets', Dit in het kader van de vei'keersveiligheidsactie 'de scholen zijn weer begonnen'. Belangstellenden kunnen tus sen twee uur en vijf uur terecht bij het trampolinecentrum op het parkeeiterxein bij de Rotonde Westenschouwen. De orga nisatie is in handen van de regionale afdeling van de Fietsers- bond. door Jean-Lou de Gucht HULST - De voorzienixxgeix ixx de kleine kernen konxen onder druk te staaix als er in de toe komst niet meer woningen ge bouwd nxogen worden. Dat stelt PvdA lijsttrekker P. Wee- maes. Uit het onderzoek dat Scoop, het Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur heeft gehou den in opdracht van de gemeen ten Hulst en Hontenisse blijkt dat er in een aantal kernen een aanzienlijke terugloop is in het aantal nul tot viei'jai'igen. Wee- maes: „In Clinge is het aantal nul- tot vierjarigen veertig pro cent lager dan het aantal vijf tot negenjarigen. In heel Clinge zijn maar vier kinderen van één jaar. Dat is daar nog nooit voort gekomen. In Lams waarde zie je hetzelfde verschijnsel en in Sint Jansteen ziet het er niet veel gunstiger uit." De oor-zaak van de teruggang is volgens de PvdA te wijten aan REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de contingentex-ing, het slechts op beperkte schaal mogen bou wen in kex-nen. In kernen waar de afgelopen vier jaar wel vol doende gebouwd is, is er volgens Weemaes geen terugloop in het aantal nul- tot viex-jax-igen. „In Kloosterzande, Tex-hole en Graauw zijn er geen pi-oblemen te verwachten. Daar is de afge lopen jaren wel nieuwbouw ge weest." Wie durft te bewex-en dat de con- tingentering geen gevolgen zal hebben voor de kleine kernen slaat volgens Weemaes de plank mis. „De scholen en de vex-eni- gingen in een aantal dorpen gaan met een terugloop te ma ken krijgen als er niet snel wat gebeurt. We hebben de afgelo pen jaren te zwaar geïnvesteei'd in de kernen om dat te laten ge beuren. We moeten het sociale leven daar overeind houden." Inhaalslag De PvdA vindt het van essenti eel belang dat het nieuwe colle ge de situatie in een aantal ker- nen ombuigt. Er dient een inhaalslag bij de woningbouw plaats te vinden die volgend jaar al op papier moet staan. Wee maes: „Je zult keuzes moeten maken. Als er meer gebouwd gaat worden in de kleine ker nen, betekent dat minder bou wen in Hulst." BRESKENS - De christelijke vex-eniging Vei-gadering van Ge lovigen begint op dondei'dag 12 september een gespreksgroep in het gebouw voor clxx-istelijke sa menkomsten aan de Langeweg in Breskens. Tijdens de bijeen komst wordt er gediscussieei'd en uit de bijbel gelezen. De bij eenkomsten worden vanaf 12 september eens in de drie weken gehouden, telkens van 15.00 tot 16.30 uur. SINT JANSTEEN - De vereni ging van postzegelverzame laars Het Land van Hulst houdt zondag 8 september een bijeen komst in het gemeenschapscen trum De Warande. Er wordt een veiling gehouden van de aange boden kavels.Verder is er een kwartjesloterij en krijgt iedere bezoeker een gratis lot. Enkele handelaren zijn aanwezig om te ruilen en te kopen. Koos Albex-ts had op de Sterrefeesten een dankbaar publiek aan de cliënten van de instelling. foto Wim Kooyman door Gino van den Broecke CLINGE - De jaarlijkse Sterre feesten op het terrein van Stich ting Tragel wei-den gisteren ge opend niet een optreden van Koos Alberts. Hij wist met zijn Nederlandstalige meezingers de zaal volledig plat te krij gen. De Disco Twilight Show was om half drie al begonnen om de be zoekers in de grote feesttent op te wai-men. De tent aan de Ka- pelledreef zat met meer dan zes honderd mensen afgeladen vol. Dit waren niet alleen vei'stande- lijk gehandicapten en hun bege leiders. Er waren ook vele fans van Koos Alberts uit Nederland en België naar Clinge geko men om hun idool te horen zin gen. Rond half vier werd de Amster damse zanger met een 'Koossie, Koossie' uit de vele kelen ont haald op het podium. Met lied jes als Mooi is het leven, Zijn het je ogen, Ik verscheurde je foto, een Amsterdamse medley en een Après Ski-medley kreeg hij de sfeer er goed in. Op Koos' ver zoek wex-d een verhoging op het podium gezet, zodat hij ook voor de bezoekers achter in de zaal goed te zien was. De cliën ten mochten bij hem op het po dium zitten en dansen dat het een lieve lust was. Enkelen stel den tussen de liedjes door vra gen, waar de Amstei-damse volkszanger met zichtbaar veel plezier antwoord op gaf. Een aantal cliënten mocht zelfs een paar zinnen meezingen door zijn microfoon. Foto's Na afloop van het optreden was de belangstelling voor de foto's van Koos Alberts zo groot dat er binnenkox-t een extra zending naar Clinge zal wox-den opge stuurd. Leden van zijn Belgi sche fanclub stonden geduldig alle foto's aan de aanwezigen uit te delen. Alberts wex-d door de bewonei-s bedolven onder de briefjes, tekeningen en andere cadeautjes. Hij betaalde hen te rug met een onvergetelijke mid dag, een vriendelijke lach en honderden handtekeningen. Vanmiddag zullen de Sterre feesten door burgemeester A. Kessen en Trageldirecteur B. Gebruers officieel worden geopend. Daax-na zullen er van daag en zondag verschillende festiviteiten op het terrein plaatsvinden. door Eugène Verstraeten SLUIS - Burgemeester en wet houders van Sluis-Aardenburg wuiven de klacht weg van Sluis- senaar J. van Damme omtrent het niet nakomen van gedane toezeggingen. Van Damme had begin februari de gemeenteraad gevi-aagd om de voox-malige gemeenteloocls niet voor commerciële doelein den aan derden te vex-huren. B en W lieten daarop zwart op wit weten dat er in de beti-effende loods geen bedrijfsmatige acti viteiten mogen komen. In april besloot de raad echter de loods te verhuren aan een be grafenisonderneming. Dit om er een auto en wat lijkkisten te stallen. De klager vindt nu dat de gemeenteraad met dit besluit de door B en w gedane toezeg ging niet heeft nagekomen. De klacht is terechtgekomen op het bordje van de gemeentelijke klachtencommissie. Die heeft de brief van het college letter voor letter uitgeplozen en komt tot de slotsom dat 'niet zonder meer kan worden geconclu- deerd dat verhuur van de op stallen aan een bedrijf onmoge lijk zou zijn'. In de brief wordt namelijk ook gesteld dat de be stemming van de loods zal wor den gewijzigd in 'maatschappe lijke doeleinden'. De commissie vindt dat een begrafenisonder nemer best wel het etiketje 'maatschappelijk' opgeplakt kan krijgen. Dus moet ook de opslag van spullen van de be grafenisondernemer kunnen. B en W adviseren de raad de klacht ongegrond te verklaren. door Rene Hoonhorst TERNEUZEN - Het heeft lang geduurd, maar ze hebben 'ge rechtigheid' gekregen. De fami lie Levien uit de oude buurt schap Othene wil de wereld laten weten dat een omslachtige juridische weg via de Raad van State uiteindelijk toch resultaat kan opleveren. 'Onzorgvuldig afwegen van belangen' dooreen gemeente kan uiteindelijk toch - enigszins - worden rechtgezet, stellen de Leviens. Het echtpaar Levien maakte zes jaar geleden - augustus 1996 - bezwaar tegen een loods die vlak achter hun huis verrees. Dat de gemeente enkele mensen die de Reuzenhoeksedijk moes ten verlaten, bouwpei-celen aan de Otheense Kreek aanbood, was - hoewel jammer vanwege verlies van het prachtige uit zicht - nog te billijken. Maar dat een bedrijfsloodsje voor een be roepsvisser zodanig was gesitu eerd dat ook het uitzicht vanaf het balkon totaal verdween, ging de achterburen te ver. De gemeente Terneuzen had echter weinig oor voor de klach ten en verleende in het voorjaar van 1997 toch een bouwvergun ning. De Middelbui'gse rechter zag ook geen been in de bouw van de loods en daarom spanden de Leviens een procedure bij de Raad van State aan. Uiteinde lijk bepaalde de Haagse Staats- x-aad in februari 2001 dat de gemeente Terneuzen de bouw vergunning onterecht had ver leend. Het Terneuzense college probeerde de zaak vervolgens te schikken door de bezwaarma kers financieel te compenseren. Maar het ging het echtpaar Le vien 'om ons recht, en niet om de centen', aldus mevrouw Levien. Toen de gemeente na de afwij zing van een financiële vergoe ding bijna een jaar niets meer van zicli liet horen, dreigde het echtpaar opnieuw met het in gang zetten van juridische pro cedures. Vervolgens schakelde de gemeente een onafhankelijke stedebouwkundige in, die uit eindelijk met instemming van de Leviens en de eigenaar van de loods voorstelde het dak te ver lagen. Gunstig Mevrouw Levien: „Het heeft veel tijd en nog meer ergernis gekost, maar uiteindelijk heb ben we toch een beetje genoeg doening gekregen. Een uit spraak van de Raad van State kan dus, in tegenstelling met wat je vaak hoort, toch wel eens gunstig uitpakken voor een burger." Het echtpaar Le vien is wel ernstig teleurge steld in de handelswijze van de gemeente Terneuzen. Het ge meentebestuur gaat 'onzorg vuldig om met het afwegen van belangen', oordeelt het Otheen se stel. Nieuwe conflicten over bouw plannen, zoals Waterfront, Checkpoint en de Basaltpi'ome- nade, bewijzen dat, betoogt me vrouw Levien. Die vergelijking gaat woordvoerster A. Bosman van de gemeente te ver. „De wet telijke en juridische procedui'es voor die bouwprojecten zijn na tuurlijk van een geheel andere orde en zijn totaal niet te verge lijken met het bezwaar van het echtpaar Levien. De gemeente heeft hier juist laten zien hoe een slepend conflict kon worden opgelost door inschakeling van een onafhankelijke deskundige. Die kwam uiteindelijk met een oplossing op de proppen die voor alle partijen aanvaardbaar was", benadrukt de gemeente woordvoerster. KOEWACHT - In het verzor gingshuis de Lange Akkers in Koewacht wordt vandaag voor de zevende keer het akkerfestijn gehouden. Personeel en vrijwilligers heb ben een groot aantal activitei ten op touw gezet voor bewo- ners en bezoekers. De opbrengst van het Akkerfestijn, dat duurt van 10.00 tot 17.00 uur, komt geheel ten goede aan extra acti viteiten of benodigdheden voor de bewoners. Bezoekers kunnen snuffelen op de rommelmarkt of een kop kof fie drinken met zelfgebakken wafels. Verder is er enveloppen ti-ekken, een grabbelbingo, tweedehands kinderkleding, een springkussen en een kleur- wedstijd. Ook zijn er demon straties van een edelsmid, bloemkunst en betonfiguren en allerleie handwerk. Een mu ziekband luistert het Akkerfes tijn muzikaal op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 69