Vuelta is er voor de Spanjaarden Surfen bepaalt leven Roel Verhuist PZC Volleybalsters verslaan Duitsland Kloetinge wil in eerste thuisduel iets rechtzetten Geldgebrek nekt Grand Prix judo in Sevilla Jeroen Blijlevens nog in recordlijsten ,21 Slechts drie Nederlanders aan de start in rittenkoers Hondo wint derde etappe Ronde Hessen Yu verliest finale WK studenten Drie miljoen voor nabestaanden van Spelen 1972 uitslagen zaterdag 7 september 2002 door Ad Pertijs VALENCIA - De Tour de France krijgt vaak het verwijt dat het de Ronde voor de Fransen is. Vergeleken met de twee andere grote rittenkoersen, de Italiaan se Giro en de Spaanse Vuelta, is de Grande Bouclé echter de minst chauvinistische van alle maal. Vandaag start in Valencia de Ronde van Spanje en het moet raar lopen wil er geen thuisrijder winnen. Het veld is internationaal ge zien breder dan dat van de Giro, maar de koers leeft vooral bij de Spanjaarden. Omgekeerd is er voor hen ook maar één echt be langrijke wedstrijd: hun Vuelta d'Espagna. De organisatie helpt de toppers daarbij graag een handje. Wat US Postal is in de Tour, moet Once worden in de komende ronde. De drieweekse rittenkoers start met een ploe gentijdrit van dertig kilometer en de hele wielerwereld weet dat die een prooi gaat worden voor de jongens van Manoio Saiz. Die tijdrit moet voor hem het start sein worden voor de grote re vanche. De Once-baas kondig de in juli aan de Tour te gaan winnen. Toen bleek dat Arm strong en zijn ploeg daar iets te sterk voor waren, restte hem niet anders dan de Vuelta. Met Beloki en Gonzalez de Galdea- no heeft Saiz een koningskoppel in huis. De concurrentie komt voornamelijk uit de Kelme- hoek, waar Sevilla er op ge brand is zijn vorig jaar op de valreep verloren ronde alsnog naar zich toe te trekken. De vraag is in hoeverre de derde grote Spaanse ploeg iBanesto in staat is zich te mengen in dit duel. US Postal brengt een sterke ploeg aan de start, maar laat Lance Armstrong thuis. Vorig jaar speelde de Amerikaanse Tour-winnaar nog met de ge dachte om meesterknecht Heras aan de zege in de Vuelta te hel pen. Hij kon er echter geen tijd voor vrij maken, iets dat Heras hem overigens nooit verweten heeft. Dit keer stelde Armstrong al veel eerder niet te zullen ko men. Kopman Heras Kopman Heras weet twee sterke semi-toppers aan zijn zijde: Ru- biera en Pena. Belangrijker is dat de ploeg de koers niet hoeft te dragen. Na morgen zal dat ongetwijfeld (met alle plezier) de taak van Once zijn. De Italiaan Simoni lijkt de enige buitenlander die zich kan men gen in de strijd om de leiders trui. Met pek en veren besmeurd moest hij na een dopingaffaire de Giro verlaten. In de Tour was hij niet welkom, waardoor Spanje als enige grote ronde overblijft om zijn faam als klas sementsrenner waar te maken. De verwachting is dat er snel duidelijkheid komt in het klas sement. Na de ploegentijdrit van onze sportredactie VALENCIA - Sprinter Jeroen Blijlevens mag dan al enkele jaren geen ritzege in een grote ronde meer hebben geboekt, de sprinter uit Brabant komt in de recordlijsten van de Ronde van Spanje nog wel voor. Met vijf ritzeges is hij de nummer zes in het klassement van nog ac tieve renners. Ranglijst ritzeges: 1. Rodriguez (Spa) 39, 2. Jalabert (Fra), Van Looy (Bel) 18,4.Kelly (Ier) 16, 5. Karstens (Ned) 14. Ranglijst ritzeges nog actieve renners: 1. Jalabert 18, 2. Jimenez (Spa), Zülle (Zwi) 9, 4. Minali (Ita) 7, 5. Olano (Spa) 6, 6. Blijlevens (Ned) 5, Mauri (Spa) 5. volgen drie vlakke ritten en dan wachten de bergen van de Sier ra Nevada al. Niet meer dan vijf of zes renners zullen daarna over zijn voor de strijd om de eindzege. De sprinters komen later weer aan bod. Cipollini (toch weer), Freire, Zabel en Petacchi zijn op papier de rapste mannen. Je roen Blijlevens hoopt zich op een mooie dag tussen hen te mengen. Hij is een van de drie Nederlanders op de deelne merslijst. Samen met Koos Moerenhout (die net als Blijle vens nog een contract moet ver dienen voor volgend jaar) en Bram Tankink. Rabo laat de ronde dit jaar links liggen. De ploeg van De Rooij heeft al twee grote ronden afgewerkt. Een derde is voor het team niet te be mannen. GPD Ingrid Visser probeert een smash van de Duitse Verena Veh te blokken. van onze sportredactie RIESA - De Nederlandse vol leybalsters hebben hun eerste wedstrijd in de tweede ronde van het WK gewonnen. De ploeg van bondscoach Angelo Frigoni versloeg het gastland met 3-1 (18-25 28-26 25-17 25-23). Ondanks de hectische omstan digheden in de bomvolle Erdgas Arena in Riesa kon Nederland, met de in de basis debuterende Staal voor de geblesseerde Flier, de Duitse vrouwen in de eerste set lang bijhouden. In de slotfase wist Duitsland de winst toch te pakken. In het tweede bedrijf knokte Oranje zich knap terug. De ploeg werkte drie set- punten weg en won met 28-26. De derde set was voor Oranje met 25-17 Duitsland leek zich te herstellen en nam de leiding in de vierde set. Mede dankzij een sterke ser- vicebeurt van Elles Leferink foto Matthias Hiekel/EPA kwam Nederland terug. Met 25- 23 kreeg Oranje de sporthal stil. Met de zege heeft Nederland de eerste stap naar een plaats bij de laatste acht gezet. De eerste twee in de groep en de twee beste nummers drie van de in totaal drie poules plaatsen zich voor de kwartfinales. ANP doorJan Dagevos VLISSINGEN - Kloetinge gaat vandaag in de thuiswedstrijd tegen Quick Boys op jacht naar de eerste drie punten. Na de 3-1- nederlaag van vorige week in het openingsduel met Ter Leede wil de Bevelandse ploeg iets rechtzetten. „De spelers zijn enorm gretig", zegt oefenmees- ter Diederik Hiensch. „We moe ten er alleen voor waken dat we ons zelf voorbij rennen." De hernieuwde kennismaking met de hoofdklasse A verliep vorige week niet geheel naar wens. Het spel was niet onaar dig, maar het ontbrak Kloetinge aan slagvaardigheid. „We heb ben het gevoel dat het nog veel beter kan", zegt Hiensch. „We gaan wel door op de weg die we zijn ingeslagen." Opponent Quick Boys begon vo rige week met een 2-1-zege op Kozakken Boys. Hiensch: „Het is een jonge, gretige ploeg, die 4- 4-2 speelt. Qua mentaliteit steekt die ploeg prima in elkaar. Het is voor ons zaak om heel scherp te spelen. We zullen pro beren het initiatief te nemen." Kloetinge moet het vandaag stellen zonder Niels Lodewijk, die met een ribblessure tobt. Zijn vervanger is Wouter La- brujère. Johan de Goederen on derging afgelopen week een kijkoperatie aan de knie. Bij die ingreep is de meniscus bijgesle pen. Hoek Hoek kende vorige week een prima start. Op eigen veld werd FC Lisse verslagen. „De eerste helft was wat nerveus, iedereen wilde zich heel graag bewijzen. Na rust hebben we de zaak rechtgezet", zegt Nijskens. „Lisse is die tweede helft bijna niet meer over de middenlijn ge weest. Ik vond ons conditioneel heel sterk." Vandaag wacht de uitwedstrijd tegen Katwijk. Nijskens: „Ik verwacht een zware wedstrijd. „Katwijk heeft een heel snelle voorhoede. Het is een beter voetballende ploeg dan Lisse. Daar komt nog bij dat Katwijk zich natuurlijk graag wil mani festeren in die eerste thuiswed strijd. Het zou niet gek zijn als we daar zouden kunnen stun ten." Hoek moet het doen zonder Bar ry van der Hooft (voetblessure) en Björn Langeveld (geschorst). Daar tegenover staat de terug keer van Musa Kanu. Hij is her steld van zijn liesblessure. Terneuzen Terneuzen hield een positief ge voel over aan het 0-O-gelijkspel tegen SV Meerssen op de ope ningsdag van de competitie. „Dat was een enorme opsteker", stelt trainer Dimitri Mbuyu. „Gezien alle perikelen was dat eigenlijk een overwinning." Terneuzen werd in de aanloop naar de competitie nogal ge kweld door blessureleed. Uit eindelijk werden veel spelers nog klaargestoomd, maar lang niet iedereen was topfit. Ook af gelopen week verliep de voorbe reiding op de thuiswedstrijd te gen OJC Rosmalen niet geheel naar wens. Jacky Lambert en Ronald van Sliedregt sukkelden met een blessure. „Het was op nieuw improviseren", zegt Mbuyu. „Zaterdag- of zondag morgen zal moeten blijken of ze kunnen spelen. Het is natuurlijk vervelend voor een trainer, maar dit soort dingen gebeurt. Ik klaag niet en gebruik het ook niet als excuus. We hebben ze ventien spelers en het moet op te vangen zijn. Vorige week waren nogal wat spelers ontgoocheld omdat ze niet speelden, maar ik heb gezegd dat we het niet met elf spelers kunnen redden. We hebben er 1718 nodig. En als ie mand een kans krijgt, moet die 'm pakken." De scouts van Terneuzen zagen OJC Rosmalen twee keer aan het werk. De Brabantse forma tie kon in die duels niet echt im poneren. „OJC zal proberen om de zaak achterin gesloten te houden. Het is aan ons om de boel te slopen, al zullen we ons niet over de kop moeten lopen." BENSHEIM - Danilo Hondo heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Hessen ge wonnen. De Duitse wielrenner won na 191 kilometer, tussen Hanau en Bensheim, de massasprint. Landgenoot Steffen Radochla werd tweede, voor de Oostenrij ker Werner Riebenbauer. Klas- sementsleider blijft Julian Dean uit Nieuw-Zeeland. Hij werd vierde in de sprint. Dean heeft twee tellen voorsprong op een drietal renners: de Duitser Se bastian Siedler, ritwinnaar Hondo en Radochla. SID VLISSINGEN - Kalun Yu heeft met het nationale team in het Poolse Wroclaw de finale van het WK-studenten verloren. De Middelburgse tafeltennisser moest met zijn Limburgse team genoten Daan Sliepen en Mi- chiel Jansen tegen China met 3- 0 het hoofd buigen. Kalun Yu was tot gisteren onge slagen in de landen wedstrijden van het WK. Hij won zijn partij- en tegen achtereenvolgens van Tsjechië, Taiwan, Egypte en Ja pan. Tegen zijn Chinese tegen- stander, die overigens niet op de wereldranglijst genoteerd staat, was hij met 3-0 kansloos. Vol gens bondscoach Achim Sialino begon Yu al vermoeid aan de fi nalewedstrijd. MÜNCHEN - De nabestaanden van de Israëlische atleten die tijdens de Olympische Spelen van 1972 werden vermoord, krijgen uit Duitsland 3 miljoen euro. De regering, de staat Bei eren en de stad München zijn de gevers. Het gaat volgens een ge zamenlijke verklaring om een humanitair gebaar. Gisteren vond in Fürstenfeld- bruck bij München een herden king plaats. De gijzeling begon op 5 september 1972, toen Pa- lestijnen twee Israëliërs dood schoten en negen anderen gij zelden. Ook zij werden gedood bij een mislukte reddingsactie. Vlak na de tragedie kregen de nabestaanden omgerekend 510.000 euro. DPA Vlissinger kijkt uit naar wedstrijden in Domburg door Jan-Jaap Corré VLISSINGEN - Tien jaar was hij toen hij voor het eerst in aanraking kwam met het windsurfen. Roel Verhulst (24) ging mee met zijn vader naar het strand van Domburg en was meteen verkocht. De daarop volgende vakantie schafte hij in Frankrijk zijn eerste board aan en sindsdien speelt surfen een grote rol in zijn leven. Inmiddels is hij de nummer één van Zeeland op het gebied van golf- surfen, en er zit nog rek in zijn carrière. „Ik word nog elk jaar beter", weet Ver hulst. Op het Domburgse strand Noordduine wordt dit weekeinde de achtste editie van de sportshop Domburg Oxbow Classics surfwedstrijd gehouden. Vlis singer Roel Verhulst isevenals de voor gaande zeven jaar, één van de deelne mers. Op het onderdeel shortboarden gaat hij de strijd aan met de Nederland se top en ook goede buitenlanders. Verhulst, ooit derde bij de Oxbow Clas sics: „Er doen veel goede boarders mee, zoals Chris Pronk en Patrick Smit. Het is voor velen en zeker ook voor mij dé wedstrijd van het jaar. Voor mijn kan sen is het belangrijk wat voor golven er staan. Ik ben op mijn best met sterke golven, dus als er veel wind staat kan ik best ver komen. Wat dat betreft zijn de weersverwachtingen gunstig, maar als het niet zo is, wordt het ook wel een ge slaagd weekend. Het is er altijd gezellig en daarnaast wordt er ook serieus naar de prestaties van de boarders gekeken. Verhulst is, naast het beoefenen van zijn hobby, ook altijd zijn school seri eus blijven nemen. Na de middelbare school ging hij er eerst een jaar tussen uit. Nadat hij twee maanden met een vriend naar Bali was geweest, trok hij met zijn vriendin Chantal vier maan den door Spanje, Portugal en Frankrijk en bezocht hij veel surfspots in die lan den. Het schooljaar erop verkaste hij naar Den Haag, waar hij een HTS-op- leiding werktuigbouwkunde ging vol gen. Verhulst: „Ik had maar zes uur in de week les en dus bleef er veel tijd over om samen met mijn vriendin Chantal, die ook in Den Haag studeert, te boar- den in Scheveningen. Daar zag ik echt de besten van Nederland aan het werk en heb ik heel veel bijgeleerd." Dit jaar probeert hij zijn studie af te ronden. Hij heeft zijn afstudeerperiode op het surfen weten af te stemmen. „Ik ga als laatse opdracht van mijn oplei ding naar New Quay in Engeland, waar een vriend van mij, Nigel Semmens, een bedrijf heeft dat surfboarden produ ceert. Ik ga daar maandag naartoe en mijn opdracht is om het productiepro ces te verbeteren. Daarnaast zal ik, ook omdat Nigel een echte surfliefhebber is, veel aan boarden toekomen." Reclame Ook zijn vakanties staan in het teken van het golf surf en. „Chantal en ik gaan elke zomer vijf a zes weken naar Hos- segor in Zuid-West Frankrijk op va kantie. Dat is de beste plaats van Euro pa om te boarden. Afgelopen november ben ik met mijn sponsor Billabong naar Mexico geweest om daar reclame te ma ken voor het merk." Ook voor de toekomst heeft Verhulst nog plannen op het gebied van surfen. „Samen met Frank Borghstein wil ik een film maken over surfen, waarbij we bekenden en onbekende surfspots in Nederland bezoeken. De eigenaar van sportshop Domburg, Jan Sanstra, helpt ons daarbij en probeert sponsors te vin den. Als dat lukt willen we de opnames uitbrengen op video en DVD", vertelt Verhulst trots. Voordat dit alles aan de orde is, staan dus nog eerst de kampioenschappen golfsurfen van dit weekeinde op het programma. Publiekstrekkers voor dit evenement zijn oud Europees en Engels kampioen Nigel Semmens en semipro- fessional Mike Young uit Australië. Maar alle Zeeuwse ogen zijn natuurlijk op een andere deelnemer gericht: Roel Verhulst. Roel Verhulst: „Ik word nog elk jaar be ter." foto Lex de Meester door Hans Koenekoop SEVILLA - De Grand Prix judo voor vrouwen op 26 oktober in Sevilla gaat niet door. De Spaanse stad heeft de financie ring niet rond voor het enige ju dotoernooi waar deelnemers prijzengeld kunnen verdienen. De Europese Judo Unie (EJU) bevestigde de afgelasting. De EJU introduceerde vorig jaar de judo-Grand Prix voor mannen en vrouwen. De beste judoka's van de wereld mochten vechten om een prijzenpot van 100.000 dollar per toernooi. Mark Huizinga en Deborah Gravenstijn mochten meedoen aan de eertse Grand Prix. Een woordvoerder van de EJU benadrukt dat de Grand Prix voor mannen in Moskou op 2 no vember wel doorgaat. „Het pro bleem ligt in Spanje. Sevilla kan dit jaar het sponsorgeld niet bij eenkrijgen. De EJU gaat er van uit dat het toernooi in 2003 wel gewoon doorgaat." Vijf Nederlandse judoka's had den voor Sevilla een uitnodi ging. Deborah Gravenstijn in de klasse tot 57 kilogram, Danielle Vriezema (tot 63 kg), Edith Bosch (tot 70 kg), Claudia Zwiers (tot 78 kg) en Franfoise Harteveld (boven 78 kg). Bondscoach Cor van der Geest vindt het jammer dat het toer nooi in Sevilla is geschrapt, maar is er verder niet rouwig om. „De winaar in een ge wichtsklasse vangt 6000 dollar en dat is voor een judoka een heel bedrag. Maar ik kan op voorhand zeggen dat onze judo ka's internationale kampioen schappen en Olympische Spelen veel belangrijker vinden." Voor de nationale selectie heeft het geen gevolgen, vervolgt Van der Geest. „Ik begrijp dat Mos kou wel doorgaat. Daar gaan we dan heen met een paar man." ANP Atletiek Berlijn. Golden League, laatste wed strijd. Vrouwen, 100 m: 1. Jones (VSt) 11,01,2. Lawrence (Jam) 11,12,3. Fergu son (Bah) 11,20, 4. Edwards (VSt) 11,20, 5. Mani (Kam) 11,34,6. Hurtis (Fra) 11,36. 5000 m: 1. Adere (Eth) 14.41,43,2. Kidane (Eth) 14.43,53,3. Johnson (Aus) 14.47,60, 4. Pavey (GBr) 14.48,66, 5. Worku (Eth) 14.48,99, 6. Dibaba (Eth) 14:49,90. Mannen, 100 m: 1. Chambers (GBr) 10,02,2. Miller (VSt) 10,07,3. Collins (SKi 10,15,4. Williams (VSt) 10,18, 5 Patton (VSt) 10,19, 6. Greene (VSt) 10,20. 1500 m: 1. El Guerrouj (Mar) 3.30,00, 2. Lagat (Ken) 3.32,91, 3. Rotich (Ken) 3.33,81, 4. Higuero (Spa) 3.33,94,5. Sjaboenin (Rus) 3.34,14,6. Kipchirchir (Ken) 3.34,22. Basketbal Beachvolleybal Bowling Hockey Iceberg 0-39,17,3. Quintana (Arg) Lacost 0-39,56, 4. Millar (Can) Nicos 0-39,73, 5. Geerink (Ned) Joint Venture 0-40,5, 11. Zoer (Ned) Lincoln 8-37,12, uitgescha keld: 25. Tacken/L'Unique, 30. Tacken- /Montana, 37. Van der Schans/.Atlantic, 38. Houtzager/Heaume des Malais. Springconcours, 1,30-2,20 m. na barra ge: 1. Van Paesschen (Bel) O De Pomme 0-40,02,2. Simpson (VSt) El Campeons 0- 40,66, 3. Kurten (Ier) Helena 0-40,69, 4. Markus Fuchs (Zwi) G ran ie 0-44,58,5. Mi- chaels-Beerbaum (Dui) Stella 0-46,90, uitgeschakeld: 11. Houtzager/Jacomar. 17. Geerink/Larino, 23. Zoer/Lowina, 24. Van der Schans/Atlantic. Sportprijsvragen Indianapolis. WK mannen. Kwartfinales: Joegoslavië - Verenigde Staten 81-78, Duitsland - Spanje 70-62, Nieuw-Zeeland - Puerto-Rico 65-63, Argentinië - Brazilië 78-67 Halve finales (vandaag): Nieuw- Zeeland - Joegoslavië, Duitsland - Ar gentinië. Palma de Mallorca. World Tour beach, Spaans Open. Vrouwen, voorronde groep E: Leenstra/Kadijk (Ned) Riera/Luge (Fra) 2-0 (21-15 21-18); acht ste finale: Leenstra/Kadijk - Braga- do/Wood (VSt) 2-1 (15-21 22-20 15-13); kwartfinale: Celbova/Dosoudilova (Tsj) - Leenstra/Kadijk 2-0 (21-18 23-21). Bowling Vereniging Middelburg. Maan dagleague: Pets place - E-property 4-0, Fine line tattoo - Pelgrim 0-4, Pelgrim 2 - Computer service 1-3, Spruyt - Pro shop Goes 0-4, Kapsalon Duck - Imtech 0-4, Hart van Middelburg - Hertel service 4-0, Euro Damplein - Kwik kwek kwak 3-1. Stand na 3 games: Pro shop 4, Pelgrim 4, Pets place 4, Hart van Middelburg 4, Im tech 4, Euro Damplein 3, Computerservi ce 3, Pelgrim 2 1, Kwik kwek kwak 0, Spruyt 0, E-property 0, Fine line tattoo 0, Kapsalon Duck 0. Woensdagleague: Mont.bedr - Zandee en de Kuyper 4-0, Van Kampen schoenen - Herwegh 1-3, Johns-Theo maakt't 3-1, de Voogd-Mo- rena 2-2, Schrobbelerke - Taekwondo 4- 0, Auto Louwerse - Poseidon 1-3, Bigge- kerke - Full house 0-4, Vergosport - Tim mermans 3-1. Stand na 3 games: Schrobbelerke 4, Full house 4, Mont.be dr. 4, Herwegh 3, Poseidon 3, Vergosport 3, Johns 3, Morena 2, de Voogd 2, Van Kampen 1, Auto Louwerse 1, Timmer mans 1, Theo maakt 't 1, Zandee en de Kuyper 0, Taekwondo 0, Biggekerke 0. Donderdagleague: EPZ - EPZ 2 3-1, Auto Ram - Wondergem 3-1, Fonsies - East man 4-0, De rekening - Kruitmolen 0-4. Stand na 3 games: Kruitmolen 4, Fonsies 4, Auto Ram 3. EPZ3, Wondergem 1,EPZ 2 1, De rekening 0, Eastman 0. Tafeltennis Seoul. Korean Open, 95.000 euro. Man nen, eerste ronde: Heister (Ned) - Duan Yong Sun (ZKo) 4-2(11-1311-811-611-8 10-12 14-11). Tweede ronde: Heister (Ned) - Saive (Bel) 4-2 (12-1411-611-911- 2 5-11 11-9). Heister zaterdag in achtste finales tegen Ryu Seung Min (ZKo). Tennis New York. US Open, 16,25 miljoen euro. Mannen, kwartfinales: Schalken (Ned )/24) - Gonzalez (Chl/28) 6-7 6-3 6-3 6-7 7- 6. Sampras (VSt/17) - Roddick (VSt/116- 3 6-2 6-4. Mannen dubbel halve finales: Novak/Stepanek (Tsj/11 )-Björkman/- Woodbridge (Zwe/Aus/4) 6-2 7-6, Bhupa ti/Mirnyi - Bryan/Bryan (VSt/6) 6-3 3-6 6- 3. Finale: Bhupati/Mirnyi (lna/WRu/3)- Novak/Stepanek (Tsj/11) 6-3 3-6 6-4. Vrouwen dubbel, kwartfinales: Demen tjeva/Husarova (Rus/Slw/4) - Clijsters- /Shaughnessy (Bel/VSt/15) 6-46-3. Halve finales: Ruano-Pascual/Suarez (Spa/Arg/2) - Petrova/Pratt (Rus/Aus) 6-3 6-1, Dementieva/Husarova (Rus/Slw/6) - Black/Likhovtseva (Zim/Rus/3) 7-5 6-1. Gemengd dubbel, halve finales: Srebot- nik/Bob Bryan (Slw/VSt) - Callens/Koenig (Bel/ZAf) 6-4 3-6 7-6, Raymond/Mike Bry an (VSt/2) - Morariu/Gimelstob (VSt) 6-3 6-3, Finale: Raymond/Mike Bryan (VSt/2) - Srebotnik/Bob Bryan (Slv/VSt) 7-6 7-6. Voetbal Oefenduels. Ajax - Jong Ajax 4-0 (3-0). Machlas 1-0, Pienaar 2-0, Machlas 3-0, Sikora 4-0. Vitesse - Haarlem 4-0 (2-0). Mbamba 1-0, Rankovic 2-0, Verhaar 3-0, Mbamba 4-0 VoMeybal Riesa. WK vrouwen, tweede ronde, eer ste wedstrijd. Groep G: Nederland Duitsland 3-1 <18-25 28-26 25-17 25-23), Verenigde Staten - Brazilië 3-0 (25-20 25- 21 26-24). Groep E: Cuba - Griekenland 3- 1 (19-25 25-21 25-15 25-18). Groep F: Zuid-Korea - Puerto Rico 3-0 (25-1425-12 25-17). Keulen. Champions Trophy, mannen. Vijfde ronde: Duitsland-Nederland 2-5 (1-1). 14. Geeris 0-1, 31. Emmerling 1-1 (sc). 39. Kunz 2-1 (sc), 42. Lomans 2-2 (sb 46. Taekema 2-3 (sc), 66. Froger 2-4,67. Ronald Brouwer 2-5. Scheidsrechters: Gentles (Aus), O'Connor (Ier). Toeschou wers: 6000. Gele kaart. 45. Emmerling (Dui). Pakistan - Australië 2-0 1 -0), Zuid-Korea - India 4-2 (2-0). Eindstand groepsronde: 1. Nederland 5-13 (21-9), 2. Duitsland 5- 12 (13-12), 3 India 5-7 (13-14), 4. Pakistan 5-6 (11-10), 5. Zuid-Korea 5-6 (11-14), 6. Australië 5-0 (7-17). Wielrennen Paardensport Calgary. CSIO. Springconcours, 1,30- 2,00 m, na barrage: 1. Hassmann (Dui) Landstreicher 0-39,16. 2. Van Dijck (Bel) Ronde van Hessen. Derde etappe, Hanau - Bensheim: 1. Hondo (Dui) 191 km in 4.29.05, 2. Radochla (Dui), 3. Riebenbau er (Oos), 4. Dean (NZe), 5. Poitschke (Dui 6. Wegmann (Dui). Klassement: 1. De an 13.05.25, 2. Siedler (Dui) 0.02,3. Hon do. 4. Radochla. Bonchamp-les-Laval. Ronde van de Toe komst. Eerste etappe, Saint-Grégoire - Bonchamp-les-Laval: 1 Oesov (WRu) 193 km in 4.23.12,2. Olivier (Fra), 3. Hus- hovd (Noo), 4 Casper (Fra), 12. Dekkers, 55. Eltink, 60. Posthuma, 72. Weening, 100. Ten Dam. Klassement: 1. Hushovd 4.33.58,2. Pozzato 0.01,3. Wiggins (GBr), 4. Petrov (Rus) 0.02, 5. Krivtsov (Oek) 0.03, 6. Cabre (Spa) 0.05, 47. Posthuma 0.31,63. Dekkers 0.36,69. Weening 0.38, 71. Ten Dam 0.39,90. Eltink 0.51.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 63