Elkweervoorziening onhaalbaar 11 Water voor Brouwershaven Kritiek op selectie kandidaten VVD Pitstop Bloemen voor de 25.000e in Dol-Fijn Mee Makel *üs laars tekent voor uw woning. U ook? Gemeente richt beleid preventie softdrugs ook op drankgebruik Weinig steun voor project bij transferium in Renesse Vrouw gewond bij val van flets Drie boetes in één keer zeeuwse almanak Hoera waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND zaterdag 7 september 2002 door Marcel Modde RENESSE - De plannen voor een elkweervoorziening bij het transferium in Renesse verdwij nen weer in de kast. Initiatief nemer H. van Oost krijgt voor alsnog onvoldoende steun van collega-ondernemers voor zijn ideeën. Ook wil hij nu zelf eerst de diverse andere ontwikkelin gen in de westhoek afwachten. Van Oost is al vanaf 1996 bezig met zijn plan voor een overdekte voorziening op creatief en re creatief gebied, in combinatie met een binnenspeeltuin. Een groepje plaatselijke onderne mers ondertekende indertijd een intentieovereenkomst voor realisatie van de plannen. Ver der dan een 'globaal concept' is het tot dusver niet gekomen en ook de nadere planuitwerking die Van Oost voor de zomerva kantie aankondigde, is niet ge lukt. „Er lopen momenteel in deze re gio zoveel verschillende sporen, dan is het beter eerst de dingen te doen die echt belangrijk zijn. De gemeente heeft toch ook geen ruimte om er planologisch nog iets bij te pakken." Hoofd zaak is volgens de eigenaar van camping De Oase de aanleg van de recreatieverdeelweg, waar inmiddels een begin mee is ge maakt. Het nieuwe traject moet zorgen voor een betere ontslui ting van het kustgebied. Schrikken Ook hecht Van Oost veel belang aan de uitkomst van een enquê te die deze zomer onder de toe risten in Renesse is gehouden op - initiatief van de plaatselijke ho reca- en ondernemersvereni ging- „Ik denk dat sommigen flink van die resultaten gaan schrik ken. Dat er behoefte bestaat aan een elkweervoorziening, daar ben ik van overtuigd. Maar op dit moment zit iedereen in Re nesse elkaar een beetje aan te staren en gebeurt er verder niks. In die zin maak ik me ook zorgen Advertentie Wij van De Groene-Goes combineren kwaliteit met snelheid als het gaat om onderhoud en reparatie van uw kostbare Volvo. Tijdens onze speciale show die we van 19-23 september houden kunt u een afspraak maken voor uw Volvo. We showen niet alleen het allernieuwste van Volvo... u kunt er ook zelf in rijden. Maak dus voor alle zekerheid een President Rooseveltlaan 768 4382 Vlissingen T 0118 - 42 04 00 Advertentie) Wij zijn open! TRUSSARDIJEANS SCAPA (SPORTS) GIGUE(S) CP COMPANY ROBERT FRIEDMAN LATRAM0DA Penthouse langeviele 18 Middelburg Tel. 0118-641511 over het draagvlak. Veel onder nemers vragen zich bijvoor beeld af wat er terecht is geko men van de campagne van de Stichting Promotie Schouwen- Duiveland in de 21ste Eeuw. Een aantal onder ons heeft daar best pittig in geïnvesteerd, me zelf meegerekend. Ik ben heel benieuwd of dat zin heeft gehad en op welke fronten we de boel eventueel zouden moeten bij stellen. Wat is er voor dat geld precies gebeurd en wat zijn de resultaten? Met plannen als een elkweervoorziening is het vaak ook puur een kwestie van het juiste moment. Nu staat het weer even op een laag pitje, maar het kan morgen opeens een fel vuur worden wanneer er een groepje opstaat dat z'n schouders er wil onderzetten." Volgens voorzitter E. Troost van de promotiestichting 21ste eeuw is er 'over de gehele linie genomen' geen reden voor onte vredenheid over de impact van de gezamenlijke campagne van de grotere Schouwse campings en hotels in binnen- en buiten land. Internetsite Met name de internetsite blijkt een probaat middel om boekin gen te vereenvoudigen. Van die mogelijkheid is 'in redelijke ma te' gebruik gemaakt, aldus Troost. Een minpunt is dat de si te niet regelmatig wordt geactu aliseerd en te weinig wetens waardigheden bevat. Ook wil Troost volgend seizoen meer doen met het gegeven dat het in de Kop van Schouwen vaak beter weer is dan elders langs de Nederlandse kust. ,,De campagne is de investering ze ker waard geweest. Wat mij per soonlijk is tegengevallen, was de bereidheid van ondernemers De zwemgroep Bewegen voor ouderen werd gisteren nog even in spanning gehouden: uiteindelijk kreeg Nelly Beije-Heijboer (met zwart haar, in het midden) de bloemen voor de 25.000e bezoeker van Dol-Fijn. foto Marijke Folkertsma door Margritta van den Berge NIEUWERKERK - Zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk ontving gistermiddag de 25.000e bezoeker. Nelly Beije-Heij- boer uit Bruinisse van de zwemgroep 'Bewegen voor ouderen' was de geluk kige. Hoofd zwemzaken R. Ooijevaar is dik tevreden over de toeloop sinds het ge meentelijk bad werd overgenomen door een groep inwoners van het dorp. Het bestuur grijpt dat succes aan om binnenkort met de gemeente te gaan praten over een verdere verlenging van de levensduur van de voorziening. Het is het tweede seizoen dat het bassin draait onder de vlag van de Stichting Zwembad Dol-Fijn. En de lijn van het aantal zwemmers is stijgend. Ooije vaar: „Vorig seizoen namen er zo'n 22.000 mensen een duik en dit jaar zit ten we al op 25.000." De stichting is blij met de grote belangstelling. Vooral om dat de toezegging van de gemeentelijke subsidie vooralsnog niet verder loopt dan een periode van vijf jaar. Het zwembad moet naast inkomsten uit les gelden rondkomen met een subsidie van ongeveer 75.000 euro per jaar (tot en met 2005). „Sinds de oprichting van de stichting is de bekendheid van het zwembad met sprongen vooruit gegaan. Wij ontvan gen zelfs liefhebbers uit Barendrecht. De activiteiten zijn de afgelopen twee jaar aanzienlijk uitgebreid. Zo bieden we naast particuliere- en schoolzwem- lessen bijvoorbeeld driemaal per jaar een zwemdisco aan die gretig aftrek vindt. Verder zijn er mogelijkheden voor verschillende leeftijdscategorie een, van babyzwemmen tot bewegen voor ouderen." Ook secretaris C. Bax hoopt dat het zwembad de deuren open kan houden, maar dat eindoordeel ligt nog steeds bij de gemeente, benadrukt hij. „Geen en kel zwembad in Nederland kan blijven bestaan zonder subsidie. Het zou te be treuren zijn als Dol-Fijn over vijf jaar zou verdwijnen, want naast Onderdak in Zierikzee is dit het enige instructie- bad op Schouwen-Duiveland. Wij voorzien dus wel degelijk in een be hoefte. En aangezien wij de gemeente verantwoordelijk achten voor de in standhouding van dergelijke voorzie ningen, hopen wij op verlenging van de termijn. In de loop van dit nieuwe schooljaar gaan we met de gemeente rond de tafel zitten om onze wensen kenbaar te maken." GOES - Een 66-jarige vrouw uit Goes is gistermiddag rond kwart over vijf met haar fiets gevallen in de Anjelierstraat in haar woonplaats, doordat ze door een passerende auto werd geschampt. Op de Anjelierstraat, ter hoogte van de Volvo-garage, werd de vrouw ingehaald door een rode personenauto. Deze auto raakte haar, waardoor zij met haar fiets op de grond viel. De bestuurder van de rode auto reed door. De vrouw liep schaaf wonden en een gat in haar knie op. "uk makelaardij is du- gord geregeld hij Meeüs. Daar tekenen we voor. Voor meer www.nieeits.eom. VERZEKERINGEN, IS/TEE tJS Gosc ge-'zgertCvs. HYPOTHEKEN, MAKELAARDIJ 1 >.G. BROUWERSHAVEN - Bij de Delingsdijk in Brouwershaven is in opdracht van het nutsbe drijf Delta begonnen met de aanleg van een nieuwe waterlei ding. Hiermee kan straks in kor te tijd meer water worden ver pompt. De hoofdader van de drinkwatervoorziening loopt ter hoogte van de Schelphoek bij Serooskerke tot aan de krui sing met de Blooise Dijk bij Brouwershaven. Dit is in totaal zeven kilometer. „Doel van de werkzaamheden is de kans op storingen te vermin deren en de leveringszekerheid te vergroten", aldus hoofd com municatie M. van Zuilen van Delta. „We hopen alle bewoners van om mee te doen. Vooral voor die digatale boekingen bestaat bij velen blijkbaar nogal wat hui ver. Daar moet men doorheen. Want het is wel de toekomst." De stichting wil volgend jaar met grootschalige evenementen Schouwen-Duiveland nadruk kelijker in de schijnwerpers plaatsen. Vrijwel zeker is al, zegt Troost, een honderd kilo meter lange skeelermarathon met prominente namen. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De prominente VVD'er J. Prins uit Nieuwer kerk heeft kritiek op de selectie procedure van zijn partij voor kandidaat-gemeenteraadsle den. Volgens Prins is het niet meer van deze tijd dat een com missie zonder duidelijke crite ria op pad wordt gestuurd om een lijst samen te stellen. Door die handelswijze vallen geta lenteerde nieuwkomers sneller buiten de boot en gaan zo niet zelden ook verloren voor de po litiek. Prins komt met zijn kritiek op basis van de evaluatie van de raadsverkiezingen. Die zijn voor de WD uitgedraaid op een fikse nederlaag. De partij ver loor drie van de zeven zetels. De schade was mogelijk minder groot geweest, denkt Prins, in dien zorgvuldiger met de kandi dering was omgesprongen. Onhandig was volgen hem de tweede plek op de concept-lijst van toenmalig fractievoorzitter J. Geleijnse. „Je moet je afvra gen of je iemand na 22 jaar raadslidmaatschap nog wel voor een nieuwe periode op een verkiesbare plaats moet zetten. Indien daar duidelijke criteria voor waren geweest, had je mis schien kunnen voorkomen dat de ledenvergadering hem de gradeerde naar de vijfde (en la ter onverkiesbare plek). Verge lijkbaar is de situatie van Janet Bos, een zittend raadslid dat zonder verdere motivatie op de dertiende plaats wordt gezet. Kennelijk heeft de selectiecom missie daarmee een signaal wil len afgeven, maar doe dat dan niet op zo'n manier! Het gaat om mensen, je moet ze de gelegen heid geven zelf hun consequen ties te trekken." Gekrakeel Wat de partij volgens Prins ook geen goed heeft gedaan, is het gekrakeel met ambiteuze nieuwkomers als J. van Felius en L. Velthuijsen. Beiden zagen hun naam op een onverkiesbare plaats belanden, ter glorie van de gevestigde en vertrouwde or de. Velthuijzen wilde prompt niets meer met de politiek te ma ken hebben en Van Felius begon zijn eigen partij. „En niet zon der succes, zo weten we inmid dels. Als we daar zorgvuldiger mee waren omgesprongen, wa ren de drie zetels van Alertmis schien bij de WD gebleven en hadden we bovendien een paar nieuwe gezichten in ons midden gehad die al hadden bewezen over bepaalde kwaliteiten te be schikken." Prins pleit voor een breuk met de traditionele selectiemethode bij zijn partij - zowel landelijk als bij de afdelingen - en de in voering van duidelijke criteria. „Solliciteer je naar een baan, dan moet je aan van alles vol doen. In de politiek wordt maar een slag geslagen naar de capa citeiten. Dat is toch vreemd?" Hij spreekt uit ervaring, na tal van bestuursfuncties binnen 'de club'. Ook heeft hij deel uitge maakt van de selectiecommissie voor de liberale fractie in het Europees Parlement. Zijn inzet voor de partij leverde hem onder meer de in die kringen felbe geerde Thorbecke-pen op. De sinds 1998 in Nieuwerkerk woonachtige Prins weet zich daarmee in gezelschap van 'po litieke instituten' als Wiegel en Vonhoff. „De maatschappij ver andert, de mensen veranderen, maar de politieke partijen niet. Dat is de ellende! Afdelingsvoorzitter W. van den Berg vindt de kritiek van Prins overdreven. Volgens hem is de gangbare methodiek van waar deringscijfers door de selectie- commisse op basis waarvan de uiteindelijke rangschikking wordt bepaald, zo verkeerd nog niet. „Op zich is het een hele de- gelij ke procedure. De WD is ge woon afgerekend op deelname aan het beleid de afgelopen vijf jaar. Een andere lijst had daar niet veel aan veranderd. Maar als de ledenvergadering straks bepaalt dat er criteria moeten komen waarmee de commissie op pad wordt gestuurd, dan staan we daar open voor. Waar om niet." door Rolf Bosboom GOES - Het preventiebeleid voor softdrugs zou zich ook moeten gaan richten op alcohol. Dat is het streven van het ge meentebestuur van Goes. De gemeente is momenteel in overleg met betrokken instan ties, met name het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), over hoe dat vorm kan krijgen. Goes kent inmiddels sinds enke le jaren twee gedoogde koffie shops. Onderdeel van het ge meentelijke gedoogbeleid is een preventieproject, dat zich voor al richt op de klanten van de koffieshops. Het voornaamste doel is het voorkomen van over matig gebruik van softdrugs. De uitbaters van de koffieshops be talen verplicht mee aan het pro ject. De politie houdt regelmatig controles om te zien of de ex ploitanten zich aan de regels houden. Het gaat daarbij onder meer om de leeftijd van de klan ten, de hoeveelheden die wor den verkocht en de eventuele overlast voor de omgeving. De jongste gegevens van de politie bevestigen het beeld dat er nau welijks sprake is van proble men. Financiering Om die reden wordt het huidige beleid voorlopig voortgezet, zo besloot het Goese college van B en W deze week. De financiering van het beleid is geregeld tot eind volgend jaar. Er wordt al voorzichtig gekeken hoe het daarna verder moet. Het college wil ook dat het pre ventiebeleid wordt uitgebreid. De afgelopen jaren is binnen de gemeenteraad al geregeld het signaal geuit dat er weliswaar veel wordt geïnvesteerd om het gebruik van softdrugs zoveel mogelijk onder controle te hou den, maar dat tegelijkertijd al coholmisbruik wordt geduld, wat vrijwel elk weekeinde in vooral de binnenstad voor pro blemen zorgt. „Het is onze bedoeling om in sa menwerking met het ZCAD en andere betrokken instanties te kijken of we het preventiebeleid kunnen uitbreiden met alco hol", zegt wethouder D. van Ewijk (GroenLinks, welzijn). Het gaat dan niet alleen om overmatig drankgebruik, maar ook om de combinatie van drugs en alcohol. „Een combinatie die soms moordend is", aldus de wethouder. De plannen moeten nog worden uitgewerkt. Van Ewijk: „Daar bij moeten we ook de discussie aangaan met de alcoholver strekkers, de horeca dus." Wat haar betreft gaan de kroegba zen, net zoals de koffieshophou ders nu doen, meebetalen aan het preventiebeleid. TERNEUZEN -In de Guido Ge- zellestraat in Terneuzen is gis termorgen een 34-jarige auto mobilist uit Axel aangehouden. De man reed met hoge snelheid over bovengenoemde straat. Hij kreeg drie processen-verbaal: een voor het overtreden van de maximumsnelheid, een voor het niet kunnen tonen van een rijbe wijs en een voor het opgeven van een valse naam. Schouwen-Duiveland zo meer zekerheid te bieden en in geval van calamiteiten van drinkwa ter te voorzien." De werkzaam heden worden rond 1 oktober afgerond. foto Marijke Folkertsma Eva van negen, doorgaans een slaperig stille klant aan de ontbijttafel van dat Vlis- singse gezin, liet deze och tend plots een ferme scheet waaien. Nog vóór haar vader haar kon terechtwijzen over zulk onwelgevoeglijk gedrag zei ze verheugd: „Je mag me feli citeren, papa!" Op diens vragende blik ver volgde ze: Dat was mijn tienduizendste windje. En die mag heenwaaien waar 'ie maar wil!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 57