Fl(f* tv the Sea EEN VLOED AAN FILMS SN VLISSINGEN! PZC W12 Kaartverkoop www.filmbythesea.wanadoo.nl zaterdag 7 september 2002 Komt u ook over de rode loper Alles is in gereedheid gebracht: de paviljoens rond Cinecity zijn opgebouwd, uit alle hoeken van de wereld worden films binnengebracht en de rode loper is uitgelegd: Vlissingen is klaar voor de vierde editie van het Internationaal Filmfestival FILM BY THE SEA. U heeft daar vast wel iets over ge hoord of gelezen, want het festival timmert flink aan de weg. Dat is ook leuk voor de promotie van Vlissingen en Zeeland. Al maanden kijken twee blauwe ogen u aan vanaf vele posters en een groot billboard aan de gevel van Cinecity. Of misschien bent u Renee, 'onze zeemeermin dit jaar' wel tegengekomen bij de reclamefilmpjes in de bioscoop of op televisie. Het beeldmerk van Film by the Sea dit jaar is overigens gemaakt door de internationaal bekende fotograaf Erwin Olaf. Nu nodigt Renee u uit u onder te laten dompelen in een oceaan aan nieuwe films. Films die u soms pas maanden later in de bioscoop kunt zien. Kunt u uw vrienden en familie vertellen dat u die film al lang gezien hebt. Wij hebben er alles aan gedaan om het u naar de zin te maken. Van 's ochtends 9.00 uur tot 's avonds 24.00 uur worden van maandag 9 tot en met zondag 15 september 75 nieuwe films vertoond. Voor iedereen en op ieder tijd stip is er wel een film naar zijn of haar gading. En we hebben, zoals u van ons gewend bent, weer veel filmmakers uitgenodigd aanwezig te zijn. Dat is mooi meegenomen, want je komt niet zomaar iedere dag een filmmaker of een bekende schrijver als José Saramago tegen. U kunt met ze in gesprek gaan. Was het boek nu beter of de film Komt Egbert-Jan Weber samen met Katja Schuurman naar de talkshow over 'de Oesters van Nam Kee' voor scholieren? Van welke films houdt Remco Campert eigenlijk? U kunt natuurlijk ook gewoon naar nieuwe films gaan kijken met sterren als Harrison Ford, Jennifer Lopez, Jodie Foster en Julia Roberts. En - gaat u iets kopen bij één van de winkels in Vlissingen die meedoen aan de etalagewedstrijd (maar liefst 40 winkels) - dan krijgt u een bonnetje. Met twee bonnetjes krijgt u al een gratis filmkaartje. Ook dat is mooi meegenomen. Overigens: op zondag 15 september vertonen we bijna alle films nog een keer tijdens de PZC voordeeldag. De entree is dan slechts 5 euro per film. Wij helpen u graag met het maken van een keuze uit het grote aanbod. Op deze pagina vindt u enkele tips En mocht u vierkante ogen hebben gekre gen van het kijken naar al die mooie films, dan kunt u 's avonds genieten en dansen op muziek van topbands uit binnen- en buitenland. 9-15 rep+etwfrer 2001 |/(issinsen Films van Fons Rademakers. Verleden jaar was deze Oscar winnaar voorzitter van de jury. Nu stelt hij drie films aan u voor op dinsdagochtend half tien de film 'DORP AAN DE RIVIER', op donderdagochtend half tien MAX HAVELAAR en op vrijdag ochtend half tien DE AANSLAG. Max Havelaar is ook te zien op zaterdagmid dag 12.00 uur. Op donderdagmiddag schuift Fons Rademakers aan tafel voor een gesprek over de relatie tussen Nederland en Indonesië. Filmmakers uit Indonesië, Bisschop Muskens van Breda en Wim Manuhutu, directeur van het Moluks Museum zijn dan zijn gesprekpartners. Is bisschop Muskens echt boos De bekende filmmaker Constantin Costa-Gravas maakte een film over Paus Pius Xn, gebaseerd op het toneelstuk Der Stellvertreter van Rolf Hochhuth onder de titel Amen. In de pers maakte bisschop Muskens van Breda zich boos omdat de film een beeld oproept alsof joden in Rome in de tweede wereldoor log zijn weggevoerd zonder protest van de film. Bisschop Muskens en Costa Gravas kruisen de degens na de vertoning van Amen. op woensdag 19.00 uur. Carolijn Visser leidt een Tibetaanse film in. De uit Zeeland afkomstige schrijfster van reisverhalen Carolijn Visser leidt op dinsdag 20.45 uur de prachtige Tibetaanse film THE SAMSARA in. In de voetsporen van de Vlissingse globetrotter Samuel van de Putte trok zij te voet en te paard door Tibet. Haar boek verschijnt deze winter, maar nu kunt u reeds kennismaken met haar ervaringen met dit boeiende land. Roosje Op zaterdag 14 september gaat het muziekdrama en het kroeglied ROOSJE in première tijdens Film by the Sea. Roosje is gebaseerd op het gedicht van de Vlissingse dichter Jacobus Bellamy Tegelijkertijd zal er een boek gepresenteerd worden, waarin het oorspronkelijke gedicht van Bellamy wordt afgedrukt als de gehele uitgave van het muziekdrama. Daarnaast is een nieuwe bewerking van Bellamy's gedicht tot een kroeglied in het boek opgenomen, welke door de bekende dichter Ed Leeflang is gemaakt. ROOSJE is te zien op zaterdag 14 sep tember om 19:30 uur en zondag 15 september om 11:30 uur. 'De Ramp' dagelijks te zien De ontroerende documentaire 'De Ramp' over de watersnoodramp van 1953' en gemaakt door de uit Zeeland afkomstige filmmaker Koert Davidse krijgt een speciale première voorstelling op dinsdag 19.00 uur. De film is dagelijks te zien: woensdag 10.30 en 16.00 uur, donderdag 15.30 uur, vrijdag 13.30 en 15.30 uur, zaterdag 15.00 uur, zondag 14.30 uur. Een film die iedere Zeeuw gezien moet hebben De i minuten gaan privé In diverse woonkamers en andere locaties zijn van dinsdag tot en met vrijdag kunstfilms te zien uit 24 verschillende landen met een speelduur van minuut Talkshows met juryleden Anke Tanihatu ontvangt de juryleden in haar talkshow die zijn opgezet volgens de formule van het programma 'Zomergasten'. De juryleden laten hun favo riete filmfragmenten zien van literatuurverfilmingen. Dinsdag i6.30u Digna Sinke en 19.00U Kristien Hemmerechts Woensdag i6.30u Jos Stelling en ig.oou Kees van Beijnum Donderdag i6.30u Rinus Ferdinandusse en ig.oou Remco Campert Na afloop van de vertoning van een aantal films vinden kleine gespreken plaats met de gasten. Zo gaat René Mioch in gesprek met Ismail Merchant (the Mystic Masseur) op vrijdag (19.15 uur), met de acteur Ciaran McMrnamin (To end all wars, vrijdag 2i.oou) en Jeroen Wielaart gaat in gesprek met Anand Padwardhan, de maker van de indrukwekkende film 'War and Peace' over het dreigende kernwapenconflict tussen India en Pakistan. Zie voor de andere talkshows de informatie in de PZC komende week en in de dagkrant. Tentoonstelling Erwin Olaf en 'deMeerminnen' Dagelijks te zien in de Willem^ kazerne tussen 12.00 en 17.00 uur. Leuke films o.a. The guru, My big fat Greek wedding, Bend it like Beckham, the Boat trip, Elling, Welcome to Collinwood, Nine Queens, Monsoon Wedding Spannende films o.a. K 19 - the Widow- maker, Insomnia, the Bourne identity, the Tunnel, As far as my feet will carry me, changing lanes Ontroerende films o.a. de Ramp, Nirgendwo in Afrika, Stille Liebe, Wit, Last orders, Heaven, Till human voices wake us Belangwekkende films o.a. 11/09/01, War and Peace, Split wide open, Treasure, Wit, the Tunnel, Lagaan Literatuurverfilmingen in competitie Burning in the wind, the Dancer Upstairs, Elling, Last orders, the Mystic Masseur, Nowhere, Nirgendwo in Afrika, To end all wars Buiten competitie: the Divine secrets of the ya-ya sisterhood, the Bourne iden tity, het Stenen vlot, the Dangerous lives of the Altar boys en Possession. De film en literatuurprijs wordt op zaterdag 14 september 16.30 uur uitgereikt door de heer José Saramago, winnaar van de nobelprijs voor literatuur. Een aantal filmmakers zijn aanwezig, waaronder Ismail Merchant (the Mystic Masseur) en Silvio Soldini (Burning in the Wind). Het Stenen Vlot, geregisseerd door George Sluizer en gebaseerd op het boek van José Saramago krijgt een speciale première voorstelling op zaterdag 19.00 uur Indonesische films What's up with love, Whispering Sands, November 1828, de Stand van de zon, Max Havelaar Vrijdag de dertiende: horrornacht Maar liefst vier nieuwe horrorfilms worden op vrijdag de dertiende van 19.00 tot 2.00 uur vertoond in 'De Piek' in 'de All night horror show part X'. De Piek is omgetoverd tot 'the horrorplace' bij uitstek. Eurofocus: Duitse cinema Tien recente Duitse films worden gepresenteerd. Het Duitse programma wordt op dinsdag geopend door de Duitse Ambassadeur Dr.Duckwitz met de vertoning van de film 'HALBE TREPPE'. Het International Documentary Filmfestival Amsterdam presenteert op woensdag twee Duitse documentaires, Dagkrant Dagelijks verschijnt rond 17.00 uur een dagkrant met interviews, laatste nieuwtjes, wijzigingen etc. De krant is verkrijgbaar in Cinecity en diverse i horecagelegenheden in Vlissingen. Slotavond zaterdag 14 september Slotfilm dit jaar is de span nende film INSOMNIA met Al Pacino en Robin Williams in een ver rassende rol. De aanvang is 21.15 uur. Daarna is er een exclusief concert van de Italiaanse band 'ROY PACI ARETUSKA'. Dat wordt swingen De entree vor film en band is 16,00 en alleen voor het slotfeest 10,00 Eten en drinken In het festivalhart, het Cinecafe kunt u dagelijks terecht voor een drankje en een hapje. Ook de nieuwe brasserie 'de Gekroonde Liefde' heeft een speciaal festival cafe met aantrekkelijke aanbiedingen. Speciale festivalmenu's kunt u vinden bij Restaurant Solskin, Grand hotel Arion, Hotel Avylon, Holland Hotel Royal, Grieks restaurant 'Poseidon',, restaurant 'de Sardijn', restaurant de Bourgondiër, cafe restaurant Soif, Restaurant Bley, Auberge de Kampveerse, Toren in Veere, Hotel Zuiderduin in Westkapelle. Bij cafe Popeye kunt u terecht voor een drankje. Kaartjes kunt u reserveren via de kassa van Cinecity, tel. cm8 - 418810, via de belbios: 0900 - 9363. U kunt ook kaartjes kopen bij de Drvkkery in Middelburg. Informatie over het festival: de bijlagen bij Vrij Nederland en de PZC, de website: Bij Cinecity en de Drvkkery is een catalogus te koop voor 3,50 met uitgebreide informatie over de films. Populaire band K-otic geeft een concert Film by the Sea is ook leuk voor kinderen. Op woens dag 13.30 uur beleeft de hilarische kinderfilm DONDERBROEK - EEN SCHEET IN DE RUIMTE haar Nederlandse pre mière. Na de filmvoorstel ling is er een geweldig con cert van de populaire band K-otic, bekend van het pro gramma Starmaker. En op zaterdagmiddag, ook om half twee, is de pre mière van de film 'PETER PAN, TERUG IN NIEMANDSLAND'. Kom als piraat verkleed want daarmee kan je een leuke prijs winnen. Na de voorstelling is op het Nollestrand een schatgraverij Gratis Openlucht filmvoorstelling met 'Amélie' swingen Verleden jaar beleefde de film 'Le fabuleux destin d'Amélie Poulain' haar pre mière tijdens Film by the Sea. De film is inmiddels een grote hit geworden. De film wordt nu vertoond op een enorm filmdoek van 20 bij io meter aan het Bellamypark op vrijdag 13 september, aanvang 21.30 uur. De entree is gratis. De filmvoorstelling gaat niet door bij slecht weer (zie de PZC van vrijdag 13 september). Na afloop treden maar liefst drie bands op in Cinecity, het festivalhart: THE DIRECTORS, een band bestaande uit Nederlandse filmmakers, acteurs en actrices (o.a. Dick "Flodder" Maas, Nouchka van Brakel, Esmee Lammers, Monique Kleeman en vele anderen. Daarna treedt de band FRESH CREAM op, een band waar je niet stil kan blijven zitten en de première van de nieuwe Vlissingse band ORPHAN GUNS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42