Toeren langs een palmbomenkust Kom en laatje betoveren tijdens het Halloween Festival Sky Park Camerino Barcelona Mijnen Palio Taca Motortrip Engeland zaterdag 7 september 2002 Tenerife heeft sinds kort het Sky Park, een centrum voor extreme sporten.Men kan daar bungee-jumpen vanaf een zes tig meter hoge toi'en, plaatsne men in de wolkenkrabber schommel of in de Bungeeraket. Kinderen kunnen zich verma ken in een groot waterpretpark met trampolines en een spring- toren. Sky Park is gevestigd in Torviscac dichtbij Adeje. Meer informatie: www.webte- nerife.com Precies vijfhonderd jaar na dat Cesare Borgia een einde maakte aan de culturele bloei van Camerino, toont de stad in het Klooster van San Domenico alle pracht en praal die de Re naissance daar had voortge bracht. Er is een tentoonstelling samengesteld met meer dan honderd schilderijen, houten sculpturen, aardewerk, juwelen en andere objecten. Tussen de schilderijen hangen werken van Carlo da Camerino en Arcange- lodi Cola. Openingstijden tot 15 september: 10. tot 20 uur en van 16 september tot en met 17 no vember: van 10 tot 13 uur en van 15 tot 19 uur. Toegang 7 euro. Meer informatie: telefoon 0737- 402309 of website: www.came- rino.snp.net/camerino/ quattrocento/quattrocento html Rondrijden met het openbaar vervoer in Barcelona is nu nog goedkoper als men langer dan drie dagen in deze Spaanse dag wil vertoevenDe Barcelona Card voor een, twee of drie da gen kostte respectievelijk €16,25, €19,25 of €22,25. Daar zijn nu ook kaarten voor vier en vijf dagen bijgekomen die res pectievelijk €24,- en €26,- kos ten. Met deze kaart krijgt men ook 50 procent korting bij mu sea, winkels en restaurants en vervoersmiddelen als Tombbus en de Tibibus. De kaart is verkrijgbar bij de VW-kantoren in cle stad, op het vliegveld, bij het treinstation Sants en het busstation Barce lona Noord. De Italiaanse gemeente Cog- ne heeft in samenwerking met lokale musea en het gewest Valle d'Aosta - een route uitge stippeld langs de oude schach ten en mijndorpen in de streek. Begin-en eindpunt ishetMuseo Minerario Alpino (Alpen-mij- nenmuseum). De route voert door het hart van een mooi na tuurgebied, met adembenemen de uitzichten op de Mont Blanc. Een routekaart is verkrijgbaar bij het Nationaal Italiaans Ver keersbureau. De Palio is een jaarlijkse paardenrace in het Itali aanse Siena. In het Belgische Hasselt houden ze er ook een, maar dan op fietsen, ter gele genheid van de week van het WK wielrennen, van 8 tot en met 13 oktober op en rond het Cir cuit van Zolder. De Hasseltse Palio begint vrijdag 11 oktober om 18 uur op het Kolonel Dus- artplein. Een kermiskoers zoals die zeventig jaar geleden werd gehouden is donderdag 10 okto ber te zien in het vlakbij Hasselt (en Genk) gelegen domein Bok rijk. Daar verschijnen renners op heel oude racefietsenin oude racetruitjes, met de reserveban den om de schouders, de drink bussen aan het stuur. Oud-we reldkampioenen als Eddy Merckx, Freddy Maertens, Rik van Steenbergen, Claude Cri- quelion en Johan Museeuw worden verwacht. Meer informatie: Dienst Toeris me Hassselt, tel. 0032 - 11 23 95 40, e-mail: toerisme@hass- selt.be of website www.has- selt.be Het wordt makkelijker een reis te regelen naar bestem mingen in Midden- en Zuid- Amerika. TACA, een lucht vaartmaatschappij uit San Sal vador, heeft een samenwer kingsverband gesloten met de KLM, dat z'n passagiers in Houston, Miami, Mexico, New York, of Lima over kan laten stappen op TACA-vliegtuigen. Meer informatie op website www. f 1 i tereps .com Heerlijk motorrijden over kronkelpaadjes, stenen bruggetjes en tussen eeuwenoude bomen in het Dartmoor National Park. foto Frits Lambregts De graafschappen Devon en Dorset aan de Engel se zuidkust laten pastorale gelukzaligheid zien. Veel mensen zie je niet op dit En gelse platteland. Maar over al lopen grazende schapen in glooiende weilanden, waar in reusachtige eiken en hout wallen vol vogeltjes ge spaard zijn gebleven. Even later rijd je weer in een dicht woud, dat naar uien geurt; daslook. Als je zo op je motorfiets door het Engelse landschap toert, vallen je meer speciale Britse geuren en kleuren op. Zo kan het er nadrukkelijk naar kokos ruiken. Die geur wordt verspreid door de gele struiken die van een afstand op brem lij ken, maar van dichtbij gewoon gaspeldoorn heten. Heel Groot- Brittannië ziet er geel van. De andere overheersende kleur in het landschap is het paarsblauw van de bluebells, hyacintachti ge bloemen die soms hele heu vels bedekken. Onze motortocht naar het zuid westen van Engeland begint in Harwich. Van daaruit heb je de keuze om boven of onder Lon den langs naar het zuiden te rij den. Veel maakt het niet uit. De noordelijke route gaat via Ox ford. Wij kiezen echter voor de Dartmore Tunnel, ten oosten van Londen, naar het zuiden, omdat we denken dat we dan het eerst de zon te zien krijgen. De eerste nachtelijke tussen stop is de New Forest, net voor bij havenstad Southampton. De New Forest staat bekend om zijn pony's die al aardig op paar den beginnen te lijken. Ze lopen met honderden vrij rond in een gigantisch natuurreservaat, waarin kleine dorpjes liggen te relaxen. Het is goed uitkij ken op de kronkel weggetjes door het gebied, want na elke bocht kan er een pony op en in de weg Stena Line vaart elke dag van Hoek van Holland naar Har wich; een keer met een nachtfer- ry (vertrek 22 uur) en twee keer met een snelle catamaran (7.20 en 16.00 uur). Een motor met be stuurder kost, afhankelijk van het seizoen, tussen de 160 en 234 euro retour. Een auto met be stuurder overzetten kost tussen de 258 en 404 euro retour. Extra passagiers kosten 38 euro per persoon. Een kort retour van vijf dagen is een stuk goedkoper. Info: 0900 8123 of www.stenali- ne.nl. Motoerit vakantiereizen uit Oosterhout is gespecialiseerd in motorreizen naar Engeland: 0162 436305 of www.motoe- rit.nl staan. Het woordje 'nieuw' in New Forest is een relatief be grip. Willem de Veroveraar ver klaarde het bosgebied al in 10 7 9 tot zijn 'nieuwe' jachtterrein en de bomen zijn er sinds die tijd niet jonger op geworden. Een extra attractie van de New Forest is zijn ligging aan de En gelse zuidkust, je rijdt als het ware vanuit het bos zo de zee in. Het dorpje Buckler's Hard staat bekend om zijn historische ha ven, waar in een ver verleden de beroemde houten oorlogssche pen van admiraal Nelson wer den gebouwd. Aan de overkant van het water ligt het eiland Wight, te bereiken met de ferry vanuit Southampton en Ly- mington. In Beaulieu (op z'n Engels uit te spreken als 'bjoelie') staat het National Motor Museum, waar een indrukwekkende verzame ling motor- en autotechniek bij elkaar verzameld is in een prachtige setting. We ontdek ken er de eerste gemotoriseerde koetsen; de eerste Engelse sportwagen in racing-green: een Rolls Royce Silver Ghost uit 1909de meest mislukte auto al- lertijden (DeLorean), de Ferrari Dion van Mark Knopfler; een Jaguar E-type natuurlijk en formule-1 wagens als de Wil liams Renault van Alain Prost. Daarnaast is veel ruimte inge ruimd voor historische motoren van merken als Norton en BSA/Thriumph. Voortdurend wordt stilgestaan bij een beslis sende sprong in de techniek, zo als de introductie van de vierci- linder, 750 cc Honda, die van wege zijn betaalbaarheid de Engelse motorindustrie bijna om zeep hielp. Maar de overtref fende trap staat in het Sammy Miller Museum in New Milton. De liefhebber van historische motorfietsen mag dat niet over slaan, want daar staat - perfect gerestaureerd - de hele wereld geschiedenis van de motorsport bijeen. Heesters Liefhebbers van bloeiende heesters komen aan hun trekken in de wereldberoemde Exbury Gardens: een bedwelmende zee van rododendrons en azalea's, waar de gemiddelde leeftijd van de bezoekers zo rond de zeven tig ligt. De 'buggy service' is goed geregeld, maar de vraag hoe 'lovers lane' aan z'n naam komt valt moeilijk te beant woorden. Tuinliefhebbers kun nen zich overigens in Zuid-En- geland wekenlang vermaken. Eigenlijk is Zuid-Engeland één grote tuin. De toer door Devon en Dorset voert over binnenweggetjes langs sfeervolle herbergen. Die reis gaat via een pontje in Bournemouth naar Corfe Cast- Ie, een gigantische kasteelruïne op een heuvel boven een slape rig dorp j e. We kiezen vervolgens voor de kronkelweggetjes door het betoverende landschap van Dorset, vlak langs de kust. De aan flarden geschoten tanks in het landschap bewijzen dat de militaire opleidingsschool in de regio zijn vruchten heeft afge worpen. Tijdens schietoefenin gen is het hier levensgevaarlijk en dus verboden te rijden. Af en toe is er ook wat heel gebleven, die hele tanks staan in het nabij e Tank Museum. Op een kalkheuvel in de verte noeg schoonheid. Vooral de 'jurassische' kustlijn bij Lul- worth en Kimmeridge, die op hebben ze hetzelf de gedaan met punten. Ook zonder daar bij stil het punt staat om tot werelderf- heeft de prehistorische mens een groot wit paard uitgesne den. Vei'derop, bi] Cerne Abbas De mensheid was hier al vroeg actief en de erfgoedkaart van Dorset staat vol historische een mannelijke figuur. te staan biedt het landschap ge- goed uitgeroepen te worden, is spectaculair. Wie van fossielen en dinosaurusvoetstappen houdt moet hier zijn. Wie op het Engelse strand wil liggen moet naar Chesil Beach voorbij Port land. En wie denkt dat zwanen groot uitgevallen, agressieveeenden zijn, moet naar de 'Swannery'. In een waterpark worden daar al sinds de Middeleeuwen prachtige witte zwanen ver zorgd. Je kunt ze niet aaien, maar je kunt er wel opmerkelijk dicht bij komen, voordat ze be ginnen te blazen. Palmbomen We naderen onze eindbestem ming: Torquay aan de Engelse Rivièra, een van de stadjes die je aan het wankelen brengen. Het is aan deze kust net of je aan de Franse Rivièra zit met al die sfeervolle havenstadjes vol jachten en palmbomen, alleen rijdt iedereen hier links en de Engelse pond doet net of hij een euro is. Groot-Brittannië is nu eenmaal een lekker eigenzinnig land, met een totaal andere sfeer dan het continent, maar de prij zen van eten, drinken, slapen en entreegelden maken het niet goedkoop. Je moet wat over hebben voor die Engelse eigen- wijzigheid. Torquay is de geboorteplaats van Agatha Christie en de plaats speelt in veel van haar boeken een rol. Zo staat er het Majestic Hotel dat bekend is uit haar boeken. Tegenwoordig heet het Imperial Hotel. Vanuit Torquay is een rit door het Dartmoor National Park een 'must'. Bossen vol eeuwen oude loofbomen, kale heuvels met wilde pony's en koeien, stromende bergbeken, stenen bruggetjes en picknickplaatsen. Deze regio is vergeven van de nationale parken, dus de lief hebbers van natuur en bochten werk hoeven zich hier niet te vervelen. Frank Lambregts Advertentie In eerr Disney Land niet ver weg, komen zowaar enkele schurken bij elkaar voor overleg. Er brèken donkere tijden aan? Lukt het Mickey en zijn vriendjes om de slechteriken weg te jagen? Gelukkig, het is niet meer dan een ha-ha-Halloween sage. Vanaf 1 oktober t/m 3 november 2002 in het Disneyland® Park. Bezoek Disneyland® Resort Paris en beleef het veelbelovende, betoverende en spannende Halloween Festival in het Disneyland® Park. Laat uw dromen werkelijkheid worden in een magische wereld vol fantasie, plezier en spannende ontdekkingen. Neem ook een kijkje achter de schermen in de wereld van film, animatie en televisie in het Walt Disney Studios® Park. In Disney® Village kan het feest beginnen met talrijke mogelijkheden van vermaak en met een verblijf in een Disney-Hotel is de magie compleet Ook in de herfstvakantie hebben wij nog volop kamers beschikbaar. De betovering is nabij! Magische aanbieding Arrangement 'Classic' 4 dagen va. 184 Prijs per volwassene, op basis van 2 volwassenen. U verblijft 3 nachten in Disney's Hotel Santa Fe®, inclusief ontbijt Met uw 3-daags hopperticket heeft u onbeperkt toegang tot het Disneyland®^Park en het Walt Disney Studios® Park. Per kind 'van 3 t/m 11 jaar dat dezelfde kamer deelt betaalt u 81. Aankomst op 1, 8, 9, 10, 16 en 17 oktober 2002. Wijzigingen Gratis Disney video Ontvang bovendien een GRATIS Disney video* bij reservering van een arrangement Disneyland® Resort Paris met aankomst tijdens het Halloween Festival. Ga voor informatie en boekingen naar uw ANVR reisburo. RESORT V Holland International Geldig voor boekingen gemaakt tussen 7 september en 1 oktober 2002 en zolang de voorraad strekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33