VVD wil overleg raad en politie Zllf 2002 Opvang en speelzalen moeten praten Meerderheid in raad gunt lokale radio extra geld Schelpenpad langs Vroongebied verder van tuin en camping if 4 Meevaller bij bouw nieuw gemeentehuis valt toch nog tegen Verdachte schot luchtbuks aangehouden zeeuwse almanak Airco Fracties steunen plan regelmatig gesprek Tractor vat vlam door Famke van Loon BURGH-HAAMSTEDE - Het schelpenpad voor fietsers langs het Vroongebied komt minder dicht langs de woonhuizen en campings te liggen dan gepland. De provincie Zeeland heeft na opmerkingen van de omwonen den het tracé van het fietspad aangepast. Op twee plekken langs het pad, ter hoogte van camping De El zenhof en de Halve Maan, moet extra afrastering ervoor zorgen dat bezoekers geen sluiproute naar de Hoge Zoom kiezen. Dit alternatief is gisteren gepresen teerd. Wanneer de zuidtak van de re- creatieverdeelweg is aangelegd wordt de Vroonweg - de huidige verbindingsweg tussen Burgh- Haamstede en Renesse - ge sloopt. Hierdoor moet natuur in dit gebied ruim baan krijgen. Ook wordt sluipverkeer tussen de twee Westschouwse dorpen zo in de kiem gesmoord. Om die zelfde reden zullen de Hoge- zoom en de Lagezoom met drempels onaantrekkelijk ge maakt worden voor auto's. Schelpenpad Het nieuwe natuurgebied gaat voor het publiek niet op slot. Langs de Vroongronden komen een (schelpen)fietspad en een ruiterpad. De komst van dit schelpenpad heeft in de landin richtingscommissie Schouwen- West al veel discussie opgele verd. Twijfel bestaat of een nieuwe route voor het fietspad bedacht moet worden, aange zien er een pad ligt langs de Vroonweg. Maar de provincie wil niet dat de fietsers dwars door het natuurgebied rijden en heeft het plan geopperd aan de rand van de Vroongronden een pad aan te leggen. Dit stuit ech ter op verzet van bewoners, die niet zitten te wachten op colon nes fietsende toeristen langs hun tuinen. Zij vrezen voor ge luidsoverlast, zwerfvuil en ver lies van privacy. Naar aanleiding van de bezwa ren heeft de provincie een alter natief plan voor het fietspad gemaakt. Het pad is nu een stuk het gebied ingeschoven en de kronkelige bochten zijn afge sneden. Daarmee komt het schelpenpad verder van de cam pings en tuinen af te liggen. ,,En het natuurgebied blijft groot", aldus Bij de Vaate gisteren in de landinrichtingscommissie. De snelle presentatie van het al ternatief zit toehoorders op de publieke tribune niet lekker. ,,Ik vind het een beetje vreemd dat we nó de hoorzitting met een an der tracé worden geconfron teerd. Ik wil ervoor pleiten dit nu niet te behandelen, maar het eerst aan de burgers bekend te maken", aldus inspreker J. Hen- drikse. Van een echte behande ling van het alternatieve plan voor het schelpenpad was geen sprake. R de Koeijer (ZLTO) kondigde al wel aan dat over het fietspad nog de nodige discussie gevoerd zal worden. Wethouder G. van de Velde-de Wilde vond niet dat de provincie nu een 'overvalstechniek' ge bruikt om een tweede tracé snel te lanceren. Gedeputeerde Sta ten moeten de nieuwe route nog goedkeuren, waarna bewoners ruim de tijd krijgen hun kritiek op het plan te uiten. Advertentie festival hart Abdij Middelburg JAZZ IMPROVISATIES op kerkorgel, saxofoon, bas en slagwerk vr 6 sept 20u15 5,- Nieuwe Kerk zeeland nazomer festival 27 aug t/m 8 sept (0118) 659 659 www.nazomerlestival.nl door Marcel Modde ZIERIKZEE - De lokale omroep Radio Schouwen-Duiveland (RSD) kan dit jaar waarschijn lijk alsnog rekenen op een extra bijdrage van 4600 euro. Een meerderheid van de commissie algemene en interne zaken toonde zich gisteren gevoelig voor het pleidooi van het om- roepbestuur om de hogere Rijksuitkering dit keer wel door te sluizen. Eerder deze week ving RSD nog bot in de commissie maatschap pelijk aangelegenheden. De fi nanciële woordvoerders van de fracties Alert!, ChristenUnie, Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) en het CDA toonden zich wél gevoelig voor de argumen ten van de omroep. Daarmee tekent zich een raadsmeerderheid af die het verzoek steunt. De omroep maakt aanspraak op 4600 euro die het Rijk over dit jaar extra uitkeert in verband met de eerdere afschaffing van de wettelijke omroepbijdrage. Burgemeester en wethouders willen dat bedrag in eigen knip houden. De bijdrage is immers niet gelabeld en hoeft dus niet naar de omroep, motiveert het college zijn standpunt. Een ex tra uitkering bovenop het be drag dat jaarlijks al wordt door gesluisd naar de lokale zender vinden B en W onnodig. Het stichtingsbestuur is danig in zijn wiek geschoten door deze opstelling. Temeer omdat de organisatie volgens de strikte normen van de landelijke koe pelorganisatie van lokale om- roepen(OLON) over de twee voorgaande jaren nog zo'n tien duizend euro tegoed zouden hebben van de gemeente. Daar bij gaat het om de uitkering die het Rijk voor dit doel heeft over gemaakt, maar die niet door de gemeente in z'n geheel is door betaald aan de omroep. De ChristenUnie en LSD toon den zich gisteren verbaasd dat de gemeente altijd een deel van de Rijksuitkering in de eigen al gemene reserve heeft gestopt. Volgens LSD-fractievoorzitter P. Berrevoets-Ringelberg is door de vorige gemeenteraad afgesproken dat de bijdrage in z'n geheel naar de omroep zou gaan. Huidige wethouder fi nanciën J. van Felius (Alert!) kent die afspraak niet. ,,Dat zal ik voor de volledigheid nazoe ken." Steunzender Secretaris-penningmeester D. Groenendijk van Radio Schou wen-Duiveland voerde voor de commissie aan, dat de omroep al het geld dat ze kan krijgen de komende jaren hard nodig heeft. Voor een beter bereik is een steunzender in Bruinisse vereist en ook is diverse appara tuur aan vervanging toe, even als de reportagebus. PvdA en WD hadden daar geen bood schap aan. Indien de omroep om een extra bijdrage verlegen zit, moet ze gewoon 'net als iedere andere vereniging of stichting' een begroting en subsidiever zoek bij de gemeente indienen, stelde PvdA-voorman W. Ren den resoluut. De fractie van GroenLinks volgt de coalitie partijen op dat punt. Advertentie STUNTVERKOOP TUINMEUBELEN Gildeweg 17 Vlissingen (t.o. Miro parkeerterrein) Geopend op donderdag en vrijdag van 12.00-18.00 uur en op zaterdag van 12.00-17.00 uur. ALLES MOET WEG!! SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft een 28-jarige inwo ner van de gemeente Tholen aangehouden. De man wordt ervan verdacht drie weken geleden in Sint- Maartensdijk dirigent Peter de Rooij van muziekvereniging Euterpe met een luchtbuks te hebben beschoten. Dat gebeur de tijdens een repetitie in de tuin van de voormalige kleuter school in Sint-Maartensdijk. Het gezelschap was vanwege het mooie weer naar buiten uit geweken. Vermoedelijk heeft de dader zich gestoord aan de muziek. De Rooij bleef bij het incident, afgezien van een bloeduitstorting aan zijn arm, ongedeerd. Het onderzoek is volgens de po litie nog altijd 'in volle gang'. Nog even wachten en de auto van die Goesenaar kan als een klassieker ivorden aan gemerkt. Nadeel van zo'n au tomobiel is dat het geen air conditioning aan boord heeft. Had hij zo'n voorzie ning niet gemist op zijn lange rit naar het zonnige zuiden, tijdens de afgelopen vakan tie? Nee hoor, dat viel best mee. Dat kwam omdat hij zijn echtgenote kaart had laten lezen. Dat leverde bij menig knooppunt op de autosnel weg een verhit moment op. Daarna was de atmosfeer in de auto kilometers lang ronduit ijzig te noemen. De peuterspeelzalen (hier in Oosterland) willen eerst intern orde op zaken hebben voor ze praten over samenwerking met de kinderopvang. foto Marijke Folkertsma door Famke van Loon ZIERIKZEE - De Stichting Kinderop vang Schouwen-Duiveland en de Stichting Samenwerkende Peuter speelzalen moeten snel verder praten over samenwerking. Dat vindt wethou der A. van der Wouden. Een verschil van mening, dat nu ogenschijnlijk tus sen de twee stichtingen bestaat, mag de besprekingen voor de toekomst niet hinderen. Beide directrices van de stichtingen be nadrukken dat samenwerking zeker niet van de baan is. Over het tempo waarin dat zou moeten gebeuren zijn zij het niet eens. Kinderopvang wil het liefst zo snel mogelijk de handen ineen slaan. De Stichting Peuterspeelzalen wil eerst zelf sterker groeien, voordat samenwerking ter sprake komt. Wat het probleem tussen de twee stich tingen precies is, wordt niet duidelijk. Tijdens een vergadering van de raads commissie maatschappelijke aangele genheden deze week, bleek dat het bestuur van de Kinderopvang op het allerlaatste moment een offerte had ingetrokken om de Stichting Peuter speelzalen te helpen bij de administra tie. De reden hiervoor wil E. Jörg, directeur van de Kinderopvang, niet prijsgeven. Directeur C. van Vliet van de Peuterspeelzalen houdt ook haar kiezen op elkaar. Gissen Voor wethouder Van der Wouden (wel zijn) blijft het zodoende gissen naar de oorzaak van de impasse. Het maakt hem weinig uit, mits het 'akkefietje' snel wordt opgelost. Want wat de wet houder betreft is het helder dat zo snel mogelijk doorgepraat moet worden over een mogelijke samenwerking tus sen de twee stichtingen. „Ze moeten zich daarbij niet te veel laten hinderen door de pijn die er nu is." De gemeente wil graag dat de twee stichtingen de krachten bundelen. Zo wel de kinderopvang als de peuter speelzalen zijn wat organisatie betreft 'kwetsbaar'. Door het voormalige ge meentebestuur is daarom al eens geop perd te kijken naar samenwerking. Van der Wouden denkt dat bij samenwer king zowel voor de twee stichtingen als voor de gemeente 'winst te behalen' is. Zo zou eerder duidelijk kunnen worden wanneer een kind achterstand in zijn ontwikkeling oploopt. Nu wordt dat soort informatie niet overgedragen wanneer een kind van de kinderopvang naar de peuterspeelzaal verkast. Daar naast kunnen de stichtingen elkaar versterken. Van der Wouden wil daar om snel met beide stichtingen om de ta fel. Het belang van samenwerking is zowel bij de stichting Kinderopvang als de Peuterspeelzalen niet vergeten. „Wij zijn klein en best kwetsbaar. Wij den ken nog steeds dat het noodzakelijk is en wij willen graag onderzoek doen naar samengaan", stelt Jörg van de stichting Kinderopvang. Lager pitje Ook Van Vliet van de Samenwerkende Peuterspeelzalen ziet dat belang, maar bij deze stichting staat het onderzoek op een iets lager pitje. Komend najaar wil het stichtingsbestuur samen met de negen deelbesturen van de verschillen de peuterspeelzalen eerst voor zichzelf de toekomst uitstippelen. „We willen eerst onze eigen toko op orde hebben." waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND door Marcel Modde ZIERIKZEE - De VVD-fractie van Schouwen-Duiveland wil dat de gemeenteraad regelma tig gaat overleggen met de poli tie. Volgens fractievoorzitter A. Verseput bestaat van beide kan ten behoefte bepaalde ontwik kelingen nader te bespreken en te toetsen aan het beleid. Het initiatief wordt unaniem ge steund door de raadscommissie algemene en interne zaken (AIZ). Het voorstel van de WD komt naar aanleiding van een werk bezoek aan het politiebureau in Zierikzee. Volgens Verseput krijgen gemeenteraadsleden niet zelden zaken op hun bordje die nadere afstemming verdie nen met de politie. Als voor beeld noemt hij problemen in sommige wijken. „Maar ook van politiezijde is men vaak be nieuwd hoe wij nou over sommi ge ontwikkelingen denken. Zo als de inzet van Duitse collega's in het hoogseizoen en wat wij vinden over een later slui tingsuur van de horeca. Het ontbreekt aan een duidelijk platform waar de dagelijkse praktijk vanuit verschillende invalshoeken kan worden ge toetst. Wij raadsleden horen re gelmatig wat, de politie krijgt weer andere signalen, die con tacten moet je met enige regel maat samenbrengen", aldus Verseput. De fractievoorzitter is er voor stander van twee keer per j aar te overleggen, bij voorkeur aan het eind van het toeristenseizoen en in maart. Hij ziet mogelijkheden om op basis van de dagelijkse ervaringen eventueel de priori teitstelling van de politie bij te stellen. Lijstje „Daarbij kun je denken aan het verschijnsel van nachtelijke overlast op de stranden. Wan neer wij als politiek vinden dat daaraan paal en perk gesteld moet worden, maar iets derge lijks bij de politie niet echt hoog op het lijstje staat, kun je daar in zo'n platform mee aan de gang." Het initiatiefvoorstel van de WD kreeg gisteravond una- ELLEMEET - Op een akker aan de Kuijerdamseweg in Ellemeet is gistermiddag een tractor in brand gevlogen. De boer was strobalen aan het persen, toen de achterzijde van de tractor vlam vatte. Vermoedelijk is de motor te warm geworden. De brandweer bluste de brand. Advertentie door Marcel Modde ZIERIKZEE - De bouwkosten van het nieuwe gemeentehuis in Zierikzee liggen aanmerkelijk hoger dan toenmalig verant woordelijk wethouder C. Veer- hoek (VVD) de gemeenteraad kort voor de verkiezingen heeft voorgespiegeld. Herberekenin gen hebben aangetoond dat de meevaller geen 1,2 miljoen, maar 408.402 euro bedraagt, al dus de huidig portefeuillehou der J. van Felius (Alert!). Van Felius deed de mededeling gisteravond in de commissie al gemene en interne zaken. Het verschil in de voorlopige tus senstand op 25 februari en de jongste gegevens, schuilt vol- vrijdag 6 september 2002 De inzet van Duitse collega's in het hoogseizoen zou besproken kunnen worden in het regelmatige over leg tussen politie en politiek. foto Marijke Folkertsma niem steun van de andere frac ties. Ook burgemeester J. Asselbergs, die als portefeuille houder openbare orde regelma tig met politie en justitie rond de tafel zit, staat achter het plan. Zijn suggestie om tevens de korpsleiding en de regio-offi cier van justitie bij het perio diek overleg te betrekken, werd door Verseput positief ontvan gen. Al benadrukte de WD'er dat het zijn partij primair gaat om gesprekken met 'de mensen van de straat'. „Zij weten als geen ander wat er in het dage lijks leven op Schouwen-Duive land allemaal speelt. Dus is het vooral van belang dat die groep af en toe z'n ei kwijt kan aan de politiek." gens de wethouder in het feit dat bij het vorige overzicht geen re kening is gehouden met lopende verplichtingen en rechten. Daarbij gaat het om nota's voor bouwmaterialen en interieurar tikelen die nog moesten komen. „Vergelijk het met een huishou den: je denkt aan het eind van de maand aardig wat over te hou den, maar je bent vergeten de elektriciteits- en telefoonreke ningen er bij te tellen.De com missie leek amper verbaasd over de tussentijdse correctie die Van Felius onaangekondigd uit zijn hoed toverde. Alleen het GroenLinks-raadslid H. de Vries vroeg zich hardop af of de vorige wethouder de raad in fe bruari niet op het verkeerde been had gezet. Van Felius waagde zich niet aan een uit spraak in die richting. Hij hield het er op dat de toenmalig ver antwoordelijken domweg niet aan de lopende verplichtingen hebben gedacht. De wethouder deed de toezeg ging binnenkort met een gede tailleerd eindoverzicht van de exacte bouwkosten te komen. Daarin wordt ook het btw- voordeel van 2,7 ton meegeno men, zodat uiteindelijk ruim zeshonderdduizend euro over schiet Overigens benadru kte Van Feli us dat de kosten nog altijd bin nen het door de raad bepaalde budget van 21 miljoen euro (46,3 miljoen gulden) zijn gebleven. „Dat pakt bij de meeste grote projecten wel anders uit. Ik moet Veerhoek nageven dat die opdracht hem aardig is gelukt." zeeland nazomer festival vanavond van 17.30 - 19.30 uur onbeperkt Mosselen eten 10,00 Festivalcafé Abdijplein Middelburg verzorgd door Brasserie De Drvkkery en MuZEEumbrasserie De Gecroonde Liefde ji?.a r(>r>rï«K is opgenomen in alle regionale oagfiladen van NR? Dagolaüen [(oplage 2.1 miljoen ex.) Meer informatie: e-mail; infogfJRp.nl o fltemvs getipt voor u! Advertentie "Slim-Fast en lekker eten, voor jouw ideale gewicht!" Dat kan met het Slim-Fast- plan.Twee Slim-Fast maaltijden afwisselen met drie lekkere tussendoortjes en 's avonds een nor male maaltijd. Maak nu kans op één jaar lang 2 ons groente en 2 stuks fruit per dag. Kijk op de actie verpakkingen of op www.slimfast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33