Een vriendendienst van ruim twee jaar Kinderartsen toch naar Vlissingen 11 I Gewapende man berooft taxichauffeur Nieuw pand Woningstichting Bewoners niet blij met komst hoge flat in Papegaaienburg Verdachte schot luchtbuks gepakt Inbreker steelt auto van oprit Onderzoeker ziet geen noodzaak voor fusie kindergeneeskunde Brandveiligheid Veers stadhuis staat niet meer dan 25 bezoekers toe 4 zeeland nazomer festival Mosselen eten Festivalcafé Zflf 2002 zeeuwse almanak Airco WALCHEREN vrijdag 6 september 2002 MIDDELBURG - Een 19-jari- ge taxichauffeur uit Vlissingen is in de nacht van woensdag op donderdag rond half vier be roofd in de Kruitmolenlaan in Middelburg. De taxichauffeur had kort daarvoor een onbekende man opgepikt bij het NS-station in Middelburg en stopte vervol gens op de kruising Kruitmo- lenlaan/VIuchtenburgstraat. Bij het afrekenen dwong de klant de taxichauffeur zijn portemonnee af te geven. Hij deed dit onder bedreiging van een wapen. Daarna rende de man weg in de richting van de Roozenburglaan. De recherche is op zoek naar eventuele getuigen. Zij kunnen contact opnemen met de politie via het telefoonnummer 0900- 8844. De overvaller heeft een Zuid-Europees uiterlijk, een gezet postuur, kortgeknipt donker haar en is ongeveer twintig jaar oud. Hij spreekt accentloos Nederlands. In de nacht van de beroving droeg hij een rood T-shirt en een blauwe spijkerbroek. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Enkele kinder artsen zijn bereid een baan in het ziekenhuis Walcheren in Vlissingen te aanvaarden, zon der de voorwaarde eraan te ver binden dat er één fusiezieken huis in Midden-Zeeland ontstaat. Die opmerking maak te T. Veraart van bureau Veraart en Partner HRM Solutions gis teravond in commissievergade ring Samenleving. Hij lichtte zijn onderzoek toe, dat hij in op dracht van de gemeente Vlissin gen heeft uitgevoerd. Aanleiding voor zijn onder zoeksopdracht was de uitge sproken wens van de Raden van Bestuur van de ziekenhuizen in Vlissingen en Goes om de klini sche kindergeneeskunde in het Goese Oosterscheldeziekenhuis te concentreren. De raden stel den dat kinderartsen naar Zee land wilden verhuizen als er een dergelijke fusie zou komen. Die samenbundeling is tegen de wil van het gemeentebestuur van Vlissingen. „Intussen hebben de gemeenten Middelburg en Veere ook verklaard dat de zorg op Walcheren compleet moet blij ven", zei wethouder L. Poppe- de Looff Het Vlissingse college van B en W voorziet een domino-effect. In het kielzog van de kinderge neeskunde verdwijnen andere specialismen, zoals gynaecolo gie, en wordt het Vlissingse zie kenhuis langzaam ontmanteld. „Straks zijn er op heel Walche ren geen thuisbevallingen meer mogelijk. Dat is onwenselijk en niet nodig", reageerde Poppe- de Looff. Partnerbaan Veraart stelde dat er kinderart sen zijn die niet naar Vlissingen willen verhuizen, omdat hun partners goede banen in de Randstad hebben en zij hun werk niet op willen geven. Hij ontwikkelde het plan om een baangarantie voor de partners in te stellen. Daarvoor legde het bureau contacten met bedrijven in de regio. „Dat heeft een ge wenst effect gehad." Een andere drempel voor speci- SINT-MAARTENSDIJK - De politie heeft een 28-jarige inwo ner van de gemeente Tholen aangehouden. De man wordt ervan verdacht drie weken geleden in Sint- Maartensdijk dirigent Peter de Rooij van muziekvereniging Euterpe met een luchtbuks te hebben beschoten. Dat gebeur de tij dens een repetitie in de tuin van de voormalige kleuter school aan de R. Barnenstraat. Het gezelschap was vanwege het mooie weer naar buiten uit geweken. Vermoedelijk heeft de dader zich gestoord aan de mu ziek. De Rooij bleef bij het inci dent, afgezien van een bloeduit storting op zijn arm, ongedeerd. Het onderzoek is volgens de po litie nog altijd in volle gang. alisten om naar een betrekkelijk klein ziekenhuis als Vlissingen te verhuizen is dat zij een hoge werkdruk in de 24-uursbezet- ting verwachten. „Dat willen kinderartsen niet meer." „Als je de obstakels kent, moet je ze wegwerken. Dat kan door te zeggen, dan gaan we iedereen van de klinische geneeskunde in één ziekenhuis onderbrengen. Maar die oplossing keurt het ge meentebestuur af. Er is een an dere oplossing voor te stellen, maar dan moet er ingegrepen worden in bijvoorbeeld het aan tal formatieplaatsen in Vlissin gen. Door meer personeel aan te trekken, kunnen de diensten in de nacht of het weekeinde beter verdeeld worden." Nachtdiensten Dat laatste heeft als nadeel dat de bedrijfsvoering niet doelma tig lijkt. In één fusieziekenhuis is het dienstenrooster van speci alisten eenvoudiger te maken en kan het ene team meerdere kin deren die de nacht in het zieken huis moeten doorbrengen in de gaten houden. „De samenwer king in de zorg is mogelijk zon der samenvoeging", beklem toonde Poppe-de Looff. Dan zal ook naar andere sectoren in de zorg gekeken moeten worden, zoals een GGD, Zorgstroom of andere zorgvoorzieningen. Alle instellingen en belanghebbende overheden bij elkaar zullen fi nancieel bij moeten springen. Poppe-de Looff deelde nog mee dat beide Raden van Bestuur in tussen het onderzoek in handen hebben. „Wij willen met hen over het rapport overleggen. Zij zijn nu in feite aan zet." door Miriam van den Broek KOUDEKERKE - De Woning stichting Walcheren heeft giste ren haar nieuwe kantoor aan het Karreveld in Koudekerke offi cieel in gebruik genomen. Tege lijk werd de nieuwe directeur van de stichting, A. Palar, voor gesteld. Palar is sinds 1 septem ber aangesteld en volgt de over leden directeur P. Bakker op. Vijf jaar geleden moest de wo ningstichting op zoek naar een nieuwe locatie. Het oude kan toor in Oost-Souburg was te klein en voldeed niet meer aan de arbo-eisen. „Soms schaamde je je als er mensen ontvangen werden", zei I. Ovaa van de Raad van Toezicht van de wo ningstichting gisteren tijdens de opening. In februari 1997 werd besloten dat er nieuw bouw zou komen. Het was nog een heel gepuzzel om te bepalen op welke locatie dat moest. Uit eindelijk viel de keuze op Kou dekerke, onder meer omdat zes tig procent van de woningen van de WSW in Veere staat. De kersverse directeur woont al geruime tijd in Vlissingen, maar komt oorspronkelijk uit de om geving van Eindhoven. Palar werkte voorheen bij de ABN Amro, de ING bank en de Rabo bank. In juli 1990 werd hij directeur van de ING bank in Vlissingen. Vanuit zijn bankwerk, kwam hij in contact met P. Bakker van de woningstichting en in 1994 werd hij lid van de Raad van Toezicht van de Woningstich ting Walcheren. In zijn toespraak maakte Palar bekend meer te willen samen werken met organisaties zoals de gemeente en de Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren. „Via een goede dia loog wil ik komen tot een sa menwerking die leidt tot de komst van bereikbare en betaal bare woningen voor met name ouderen, jongeren en gehandi capten. En dat is een prachtige uitdaging", zei hij. BROUWERSHAVEN - Bij een inbraak in een woning aan de Meeuwenstein in Brouwershaven zijn don derdagnacht enkele hon derden euro's, bankpas sen en een rijbewijs gesto len. De dader nam ook de autosleutels mee en ging er vandoor in de twee maanden oude BMW Ca- brio (met het Duitse ken teken K-AT1053), die op de oprit van de woning stond geparkeerd. Bram Koster met echtgenote Annie bij de gerestaureerde T-Fordbus: „Met dit busje bijna klaar, zijn al mijn wensen vervuld." foto Dirk-Jan Gjeltema door Anita Hoekman OUD-SABBINGE - „Het zit in mijn bloed." Dat is de enige verklaring die Bram Koster uit Oud-Sabbinge kan verzin nen. Hij is de tachtig al voorbij maar kan het niet laten om el ke dag zijn overall aan te trek ken om in de werkplaats aan oude autootjes te knutselen. Zijn laatste creatie is een T- Fordbusje. Volgens eigen zeg gen uniek in Nederland. Een vriendendienst die nu al ruim twee jaar duurt. Nu noemt Bram Koster het liefdewerk, maar vroeger moest hij er de kost mee ver dienen. Zijn vader was wa genmaker. Wegens een gebrek aan werk stortte de jonge Bram zich op de carrosserie- bouw. „Ik wilde voor mezelf begin nen Maar dan moest ik een te kencursus volgen en die moest natuurlijk betaald worden. Door in mijn vrije tijd meu bels te maken en te verkopen kon ik de cursus betalen. Ik ben 1 juli 1947 voor mezelf be gonnen en tot 1985, toen ik ziek werd, heb ik geen dag zonder werk gezeten." Koster Carrosserie werd al snel een goedlopend bedrijf. Voor vaste klanten had Bram veel over. Dat betekende on der andere tijdens een sneeuwstorm in de late avonduren nog een chauffeur in nood helpen wiens ruit ge sprongen was en minstens een keer in de week een nacht doorwerken. „Het was elke avond wel twaalf uur hoor. Toen heb ik nooit gedacht, kom laat ik na mijn pensioen gewoon lekker doorgaan met dit werk. Daar kon ik niet eens aan denken. Ik had er ge woonweg geen tijd voor." In zijn garage heeft hij twee oude wagentjes staan. Een Benjamin uit 1922 en een Donnet uit 1928. „Ik heb ook nog een Peugeot 201 van begin jaren dertig. Maar die staat bij mijn schoonzoon in de show room. Hij is mede-directeur van AMZ. Die bussen. Dat is wel leuk, want mijn kleinzoon is dus ook opgegroeid tussen de auto's. Nu is hij 25 en mon teur, maar op zijn tiende kon hij al rijden en op zijn vijftien de lieten we hem stiekem met een oldtimerrit op Walcheren rijden. We zeiden wel tegen hem: 'Als je politie tegenkomt, arm buitenboord en je vinger opsteken'. Het autobloed stroomt dus gewoon verder de familie in." Sinds twee jaar is Bram bezig met het opknappen van een oude T-Ford. In 1923 was het een brandweerauto in Veen- dam. Van dat oude beestje was alleen het chassis nog origi neel toen hij in handen kwam van zijn huidige eigenaar, een vriend van Bram. Die wilde er een busje van maken. Zomaar om eens met de kleinkinderen een ritje te kunnen maken. „Met wat hulp heb ik er een heel houten skelet opgezet. Via mijn schoonzoon kon ik namelijk aan allerlei foto's van oude T-Fordbusjes ko men. Ik wist precies wat er moest gebeuren. Alleen mist het plaatwerk aan de buiten kant. Dat wilde de eigenaar niet. Hij vond het hout veel mooier. Maar verder is hij zo origineel mogelijk nage maakt." Zwaar jaar Terwijl Bram in de werkplaats druk aan het werk is, inspec teert zijn vrouw Annie of ze al opgeschoten zijn. Terwijl ze rond het busje stapt zegt ze dat het waarschijnlijk wel de laatste klus van haar man zal zijn. Het echtpaar heeft na melijk een zwaar jaar achter de rug. Bram is zijn linkerarm verloren en wacht op een pro these. Eenmaal binnen achter een bak koffie blijkt dat Bram nog helemaal niet van ophou den wil weten. „Een kennis van me heeft een oude Bugatti gekocht. En dat is toch ook wel eens leuk om te maken. Niet dat ik nog wensen over heb hoor. Met dit busje bijna klaar, zijn al mijn wensen ver vuld. Ik heb alles mogen ma ken. Van vrachtwagens tot personenwagens en van lijk wagens tot en met dit busje, behalve een ziekenwagen! Maar dit busje is mooi. Echt uniek in Nederland. Nee, ik denk nog niet aan stoppen. Geld levert het niet op. Maar je rekent toch ook geen uren als je gaat vissen?" door Miriam van deri Broek VEERE - In het stadhuis in de kern Veere mogen niet meer dan vijfentwintig personen naar binnen. De inrichting van het stadhuis laat dat niet toe. Dat blijkt uit de brandveiligheids controle. Voor de ruim vijftig huwelijken en activiteiten die al besproken zijn, knijpen B en W een oogje toe. De gemeente gaat op zoek naar oplossingen zodat er in de toekomst meer personen naar binnen mogen. Het aantal van vijfentwintig personen is bepaald aan de hand van de draairichting van de eni ge toegangsdeur. Die gaat naar binnen open. Datzelfde is het geval met de deur op de eerste verdieping. Daardoor mogen ook boven niet meer dan vijfentwintig mensen tegelijk komen. Op het trappenhuis is in geval van nood geen goede doorsti'o- ming mogelijk. Het trappenhuis moet aangepast worden, zodat het dienst kan doen als vlucht route. Alle deuren die op het trappen huis uitkomen, moeten zelfslui- tend zijn. Ook moeten de deuren vuur kunnen tegenhouden ge durende dertig minuten. De zoldertrap is van hout en dus niet bepaald brandveilig. Deze trap is bovendien te smal en in te slechte staat om bezoekers toe te laten, concludeert de brand weer. Het college van B en W heeft naar aanleiding hiervan besloten dat de rondleidingen van de VW beperkt moeten blijven tot de begane grond en de eerste verdieping. niet verstrekt. De gemeente wil nu op de begane grond een extra uitgang creëren naar de tuin aan de achterkant van het gebouw. Als dit gerealiseerd is, mogen er op de begane grond meer men sen naar binnen. Ook op de eer ste verdieping moet een tweede vluchtmogelijkheid komen. Het college verwacht dat dit op be zwaren stuit van de monumen tencommissie. Advertentie STUNTVERKOOP TUINMEUBELEN Gildeweg 17 Vlissingen (t.o. Miro parkeerterrein) Geopend op donderdag en vrijdag van 12.00-18.00 uur en op zaterdag van 12.00-17.00 uur. ALLES MOET WEG!! Huwelijken In het stadhuis worden regel matig rondleidingen, huwe lijksvoltrekkingen, concerten en recepties gehouden. Er werd daarom een gebruiksvergun ning aangevraagd waarmee honderd vijf tig mensen in het gebouw zijn toegestaan. Die vergunning wordt voorlopig Advertentie vanavond van 17.30 - 19.30 uur onbeperkt 10,00 Abdijplein Middelburg verzorgd door Brasserie De Drvkkery en MuZEEumbrasserie De Gecroonde Liefde door Ellen De Vriend VLISSINGEN - De plannen voor de verbetering van het wijkwinkelcentrum Papegaai enburg in Vlissingen zijn met gemengde gevoelens ontvan gen. Een groot aantal omwonenden zet vraagtekens bij de bouw van een achttien meter hoge flat in de wijk. Ook vrezen zij een ver lies van parkeerplaatsen. De gemeente presenteerde de plannen gisteravond in het soci aal-cultureel centrum Het Bol werk. Ze beslaan de hoek tussen de Nieuwe Zuidbeekseweg en de Weyevlietweg. Opvallend is de hoogbouw tussen het winkel centrum en de watergang. Daar komt een flat van achttien me ter hoog die uitkijkt op de Nieu we Zuidbeekseweg. Haaks op die flat staat een L-vormige Advertentie festival hart Abdij Middelburg JAZZ IMPROVISATIES op kerkorgel, saxofoon, bas en slagwerk vr 6 sept 20u15 5,- Nieuwe Kerk zeeland nazomer festival 27 aug t/m 8 sept (0118) 659 659 www.nazomerlestlval.nl hoogbouw van twaalf meter. De begane grond van beide com plexen is bestemd voor winkels. De toevoerweg naar de huidige parkeerplaats wordt verlegd naar de Nieuwe Zuidbeekse weg. Verder komen er vijfender tig extra parkeerplaatsen tus sen Het Bolwerk en het winkel centrum. Op de kruising van de Weyevlietweg en de Nieuwe Zuidbeekseweg komen ver keerslichten. Twijfel De wethouder zei er zeker van te zijn dat de geplande parkeer ruimte toereikend is voor de be woners van de nieuwe flats en de bezoekers van het winkelcen trum. De aanwezige omwonen den betwijfelden dat. In het hart van het nieuwe win kelcentrum staat een bloemen kiosk gepland. Ook komen er twee fietsbrugjes. „Door de nieuwbouw die naast het pand van de voormalige Spar-supermarkt komt, moet een andere plek worden gezocht voor de cafetaria's", legde wet houder P. van der Maden uit. Eventueel komen op de super markt ook nog twee woonlagen. Het pand van orthodontist F.. Peerlings blijft bestaan. Daar naast is er plaats voor een soort gelijk gebouw. Bezwaren Omwonenden en winkeliers hadden tegen eerdere plannen voor de bouw van nieuwe win kels veel bezwaren. Het nieuwe plan ligt van 11 september tot en met 8 oktober ter inzage op het gemeentehuis. Tot die tijd kun nen ook schriftelijke reacties op het plan worden ingediend. Nog even wachten en de auto van die Goesenaar kan als een klassieker worden aan gemerkt. Nadeel van zo'n au tomobiel is dat het geen air conditioning aan boord heeft. Had hij zo'n voorziening niet gemist op zijn lange rit naar het zonnige zuiden, tijdens de afgelopen vakantieNee hoor, dat viel best mee. Dat kwam omdat hij zijn echtge note kaart had laten lezen. Dat leverde bij menig knoop punt op de autosnelweg een verhit moment op. Daarna was de atmosfeer in de auto kilometers lang ronduit ijzig te noemen. De hal van het nieuwe kantoor in Koudekerke. foto Ruben Oreel Advertentie \"Slim-Fasten lekker eten, voor jouw ideale gewicht!" Dat kan met het Slim-Fast- plan.Twee Slim-Fast maaltijden afwisselen met drie lekkere tussendoortjes en 's avonds een nor male maaltijd. Maak nu kans op één jaar lang 2 ons groente en 2 stuks i fruit per dag. Kijk op de actie verpakkingen of op www.slimfast.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11