Drugstoerist kiest voor Antwerpen 11 fit 2002 Vuur ruimt slootvuil Dierenambulance beperkt diensten Provincie stemt in met parkeergarage bij Scheldetheater Dwangsom dreigt afvalverwerker Heros in Sluiskil Extra aanbod van vrachtverkeer zet Sas aan tot actie Waterschap past fietspad tussen Aardenburg en Sluis aan Sluiskilse komt onder boete voor niet luisteren naar politie uit COUPURE PvdA Oost-Z-Vlaanderen stelt lijst vast Rechter beboet hardleerse chauffeur zonder rijbewijs Oplichters gaan langs de deuren zeeuwse almanak Auto Noord-Fransen kopen harddrugs steeds minder in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN SLUIS - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen is deze week begonnen met werkzaam heden aan de Kruisschans tus sen Sluis en Aardenburg. Deze wordt omgelegd om de fietspa den langs de Hogeweg en Heille- weg tussen Sluis en Aardenburg met elkaar te verbinden. De verbetering van het fietspa dennetwerk in dit deel van West-Zeeuws-Vlaanderen wordt uitgevoerd in het kader van Duurzaam Veilig. Door de werkzaamheden zijn de doorgaande wegen tussen Sluis en Aardenburg en Sluis en Heil- le ter hoogte van de Kruisschans in beide richtingen tijdelijk af gesloten. De afsluiting duurt tot 20 september. Naast de werken aan cle fietspaden en de Kruis schans worden op de wegvak- ken plateaus en drempels aan gebracht. De bermen worden opnieuw beplant. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Slachtoffer zijn van een mishandeling en dan zelf een bekeuring krijgen om dat je niet luisterde naar de poli tie. Dat overkwam een 21-jarige vrouw uit Sluiskil bijna. De of ficier van justitie en de kanton rechter staken er gisteren tij dens de rechtszitting in Terneuzen een stokje voor. Ze kreeg de boete voorwaarde lijk opgelegd. Als ze zich een jaar lang niet schuldig maakt aan een strafbaar feit, hoeft ze de bekeuring van 120 euro niet te betalen. De jonge vrouw was tijdens het afgelopen carnavalsfeest in Sas van Gent slachtoffer van mis handeling door een aantal jongens. Die zijn inmiddels veroordeeld en hebben haar schadevergoeding betaald. Meteen na het incident in de Sasse Noordstraat kreeg de Sluiskilse van de politie het be vel om weg te gaan, maar dat weigerde ze. Officier van justitie H. den Har- tog toonde daar wel begrip voor. „Ik kan me voorstellen dat je na zo'n mishandeling niet verstan dig meer handelt. Dat je denkt 'ik laat me niet kennen' en dat je het niet eerlijk vindt dat die jon- gens niet weg moesten. Aan de andere kant heeft de politie toch goed gehandeld, door op deze manier te proberen de rust te la ten weerkeren." Den Hartog vond een waar schuwing in de vorm van een voorwaardelijke bekeuring dan ook op zijn plaats. Kantonrechter C. Kool kon zich vinden in die eis. Advertentie theater op locatie bij Zonnemaire een zachtzinnig stuk over de harde werkelijkheid van 1953 di 3 t/m za 7 sept 20u30/€15,= Zonnemaire-polder (overdekte tribune) zeeland nazomer festival 27 aug t/m 8 sept (ons) 659 659 Dierenambulance-exploitant Van Geffen stopt met het ophalen van gezonde dieren, omdat die dienst te prijzig wordt voor de organisatie. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr HOEK - De Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen is deze week gestopt met het ophalen en vervoeren van gezonde dieren in de hele streek. Financieel gezien is het volgens exploitant E. van Geffen niet langer ver antwoord met deze dienstverlening door te gaan. Volgens Van Geffen loopt het voortbestaan van de die renambulance zelfs gevaar als die doorgaat met het ophalen en vervoeren van dieren die niet gewond zijn. ,,Op een gegeven moment moet je een streep trekken. Wij kunnen het financieel niet meer ophoesten. Ik heb er ook al 30.000 euro van mezelf inzitten." De dieren ambulance heeft jarenlang geprobeerd contracten af te sluiten met de gemeenten voor het ophalen van ge vonden dieren. „Na drie jaar vruchteloos onderhan delen met gemeenten en politie, vele toezeggingen en loze beloften is het voor onze organisatie niet meer verantwoord hiermee door te gaan", aldus Van Gef fen. „De kreet, ons Zeeuwen ben zuinig, wordt in Zeeuws-Vlaanderen letterlijk over de rug van dieren op een zeer dieronvriendelijke wijze in de praktijk ge bracht", voegt hij daar teleurgesteld aan toe. De dierenambulance heeft besloten alle meldingen over gevonden of vermiste dieren 24 uur per dag door te sturen naar de betreffende gemeente. Het gaat niet alleen om honden en katten, maar ook vele andere diersoorten zoals knaagdieren, herten, struisvogels, hangbuikzwijnen, bokken en geiten. De dierenambulance komt voortaan alleen nog in ac tie voor het ophalen en verzorgen van gewonde die ren. Verder kunnen ook particulieren tegen een gerin ge vergoeding de hulp van de dienst inroepen als ze met een ziek huisdier naar een dierenarts toe moeten, of als ze hun overleden dier willen laten cremeren. De Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen draait op de financiële steun van een groep van honderd tot honderdvijftig donateurs, die ieder jaarlijks 14 euro overmaken. De dierenambulance verzorgde dit jaar al tussen de vier- en vijfhonderd gevonden en gewonde dieren. door Jean-Lou de Gucht HULST - De PvdA-leden in Oost-Zeeuws-Vlaanderen zijn unaniem akkoord gegaan met de door het bestuur voorgestel de kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen. Wethouder P. Weemaes is voor de vijfde maal lijsttrekker. Fractievoorzitter P. Plasschaert staat tweede op de lijst en raads lid D. van Damme-Fassaert neemt de derde plaats in. „Er staan mensen met pit op die er heel veel energie in willen ste ken om de boodschap van de PvdA uit te dragen", zegt Wee maes over de lijst waar 24 kan didaten op staan. Weemaes hoopt dat de kiezers de moeite nemen om het pro gramma op waarde te beoorde len. „En vergeet daarbij niet wat we de afgelopen jaren in Hulst gerealiseerd hebben. Denk alleen maar aan de restau ratie van de monumenten en de projecten die op de jeugd ge richt zijn." Vijf zetels Voorzitter F. Smits hoopt op vijf van de eenentwintig raadzetels. „Dat aantal zetels verdienen we gewoon. We zijn al jaren een standvastige factor in de ge meentepolitiek. Bovendien hebben onze raadsleden zich de afgelopen jaren bewezen door hun kwalitatieve inbreng en hun doorzettingsvermogen." Naast de ervaring van de huidi ge raadsleden hebben de soci aal-democraten volgens Smits ook de vernieuwing niet verge ten. „Onze nummers vier en vijf zijn nieuwe gezichten." De eerste tien van de kandida tenlijst voor de gemeente Hulst: 1 P Weemaes, Hulst; 2. P. Plas schaert, Hulst; 3.D. van Dam me-Fassaert, Nieuw-Namen; 4. R. de Kort, Vogelwaarde; 5. R. van Domburg. Absdale: 6. J. van Dorsselaer-Weemaes, Clin- ge; 7. T. Compiet, Kloosterzan- de; 8. A. Verbraecken, Sint Jan steen; 9. W. Waumans, Hulst; 10. J. Burggrave, Hulst. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Gedeputeerde Staten hebben het licht op groen gezet voor de bouw van een par keergarage onder het nog aan te leggen plein voor het Schelde theater in Terneuzen. De gemeente Terneuzen krijgt van GS de benodigde verklaring van geen bezwaar. GS vinden dat de gemeente heeft gezorgd voor een goede ruimtelijke on derbouwing van het plan. „Te gen het voorgenomen project bestaan bij ons geen planologi sche bezwaren", aldus GS nog. Een inwoner van de Scheldeka- de in Terneuzen had de nodige bedenkingen tegen het bouw plan ingediend. Die zijn weer legd door de gemeente en GS onderschrijven dat. De inwoner vreest onder meer voor schade aan zijn woning door het heiwerk aan de dam- wand en eventuele bronbema- ling. Dit vanwege de korte af stand tussen de garage en de voorgevel van de woning en de manier waarop de woning gefundeerd is. B en W van Ter neuzen wijzen er echter op dat aannemer Van der Poel aan sprakelijk is voor eventuele schade aan belendende perce len. „Wij gaan ervan uit dat de verzekeraar van Van der Poel, zoals gebruikelijk, een opname zal laten doen van de belenden de percelen", aldus B en W. De betrokken inwoner eist ver der dat de huidige langparkeer- strook blijft bestaan tijdens de bouw van de parkeergarage, maar dat kan volgens de ge meente niet. Tijdens de bouw zal er alleen een ongeveer vier meter brede rijstrook overblij ven, zodat langparkeerders er niet meer kunnen staan. Daar voor in de plaats zullen de be trokken vergunninghouders kunnen parkeren in de haakse strook net om de hoek. Na de bouw van de parkeergarage komt de parkeerstrook weer te rug. Tenslotte heeft de bewoner ook nog gewezen op de bereikbaar heid van de woningen door poli tie, brandweer en hulpdiensten. Ook daarvoor zijn, zo verzekert de gemeente, allerlei afspraken gemaakt met de aannemer. HOOFDPLAAT - Medewerkers van het Water schap Zeeuws-Vlaanderen schonen jaarlijks ruwweg 3500 kilometer sloten en watergangen. Een omvangrijk karwei, maar vooral een noodza kelijke klus, zegt hoofd Ben de Kok van de afde ling waterlopen van het waterschap. De afvoer van overtollig water moet immers zijn gegaran deerd, vandaar dat vrijwel elke sloot jaarlijks een schoonmaakbeurt krijgt. Het karwei gebeurt voor het invallen van de herfst en de winter. De begroeiing wordt uit de water gang verwijderd en op land gedeponeerd. Land bouwers hebben wat dat aangaat, zoals dat in ambtelijke taal heet, een 'ontvangstplicht' en moeten de boel netjes opruimen. Bij droog weer gebeurt dat doorgaans door verbranding, zoals hier op de Sint-Pietersdijk onder Hoofdplaat. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten SLUISKIL - Afvalverwer kingsbedrijf Heros in Sluiskil krijgt tot 2 december om te vol doen aan de richtlijnen voor de opslag van allerlei afvalstoffen. Als blijkt dat het bedrijf zijn zaakjes dan nog niet voor elkaar heeft, moet er een dwangsom van 25.000 euro per week wor den betaald, met een maximum van 200.000 euro. Gedeputeer de Staten hebben dat gisteren besloten. Heros ligt al geruime tijd met de provincie in de clinch over het naleven van de milieuvergun ning. In april al wees de provincie op de bijna twintig duizend ton zand, bouw- en sloopafval en slakken die op het bedrijf zijn opgeslagen. Volgens de milieurichtlijnen mag het opslaan en bewerken van te sor teren bedrijfsafvalstoffen ech ter niet in de buitenlucht plaats vinden. Heros heeft nog geopperd om de situatie maar gewoon te legali seren, maar daar wil de provin cie niet aan beginnen. Het be drijf heeft vervolgens gemeld uitdrukkelijk pogingen te doen om in overeenstemming met de opgelegde normen te handelen, en waar dit niet het geval is naar een oplossing te streven. Vol gens GS is er nu alle reden om op dit moment over te gaan tot handhavend optreden, omdat er voorlopig nog niet veel terecht komt van de goede voornemens. Vorige maand heeft de provincie opnieuw gecontroleerd op het bedrijf en is geconstateerd dat het afval nog steeds in de bui tenlucht wordt opgeslagen. Daarom wordt nu overgegaan tot het opleggen van een dwang som. Het bedrijf krijgt tot 2 de cember de tijd om aan de regel tjes te voldoen. GS vinden dat een redelijke termijn, omdat het bedrijf al sinds mei de kans heeft gehad om actie te onder nemen. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Voor herhaal delijk rijden zonder geldig rij bewijs en amok maken in het centrum van Terneuzen, is een 26-jarige Hulstenaar gisteren door de kantonrechter veroor deeld tot een boete van 177 euro en een week voorwaardelijke hechtenis. De auto waar hij in reed was van een vriendin en werd verbeurd verklaard. De man werd in maart vorig jaar en in maart dit jaar aangehou den voor rijden zonder geldig rijbewijs. Omdat hij geen ver blijfsvergunning heeft, slaagde hij er naar eigen zeggen niet in om zijn buitenlands rijbewijs om te laten zetten naar een Ne derlands. Daarnaast verscheen hij voor de kantonrechter omdat hij zich bij een vechtpartij in de Terneuzen- se Nieuwstraat had misdragen. Dat hij zelf bij die vechtpartij betrokken was, viel niet te be wijzen. Wel vonden de officier van justitie en de kantonrechter bewezen, dat hij in dronken toe stand de orde had verstoord door hard te roepen en lawaai te maken met een stationair draai ende motor van een auto. Officier van justitie H. den Har tog eiste een totaal bedrag aan geldboetes van 227 euro on voorwaardelijk, 210 euro voor waardelijk en verbeurdverkla ring van de auto. Kantonrechter C. Kool hield er rekening mee dat de Hulstenaar rond moet komen van een uitkering van ze venhonderd euro in de maand. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Sas van Gent zucht weer onder een toevloed aan zwaar vrachtverkeer. Door werkzaamheden aan de Trac- taatweg tussen Westdorpe en Zelzate wordt al het verkeer omgeleid via de brug bij Sas van Gent en door de woonkern. Die omleiding leidde maandag op de rotonde bij de brug en de Westkade tot opstoppingen. Het gemeentebestuur van Sas van Gent overweegt nu om de weg versmallingen op de kade tijde lijk te verwijderen om de door stroming van het verkeer te verbeteren. Na de werken, na 16 september, worden ze dan weer teruggeplaatst. Voorts wil het college van Bur gemeester en Wethouders op zeer korte termijn overleg voe ren met de provincie een oplos sing te bedenken voor de ver keersproblematiek in het kanaalplaatsje. Het Sasse college streeft ernaar om het zware vrachtverkeer uit de kern te krijgen. Het bestuur wil een nieuwe route voor de vrachtwagens, namelijk van de N252 via de Sasse brug naar de Tractaatweg. Het vrachtver keer dat de fabrieken in Sas van Gent-zuid bedient, zou in de toekomst via de brug of tunnel in Zelzate moeten rijden. Het overleg met de provincie over de nieuwe route voor de transpor ten met gevaarlijke stoffen en het overige zware verkeer heeft tot nu toe niets opgeleverd. „De overlast blijft echter voort duren en daar willen we nu echt eens vanaf. Begin dit jaar moes ten we door de aanleg van de ro tonde en de reconstructie van de Westkade al het verkeer door de kern Sas van Gent leiden en dat bracht grote problemen met zich mee. Nu is de Westkade op nieuw ingericht en krijgen we weer eens een extra verkeers- vloed te verwerken, omdat de Tractaatweg opgebroken is. El ke keer is Sas van Gent de dupe en dat kan zo echt niet langer meer.", vindt wethouder R. Noët (verkeer). Noët vindt dat de provincie nu mee moet werken aan een wijzi ging van de routes voor het zwa re verkeer. Gebeurt dit niet, dan worden in de toekomst de pro blemen alleen maar groter. „Als straks de Westerscheldetunnel in gebruik is genomen, dan is de kans groot dat een deel van het vrachtverkeer de westelijke ka naaloever kiest om naar België te rijden, die route - de N252- gaat wel door Sas van Gent en dat moeten we trachten te voor komen", aldus Noët. ZAAMSLAG - De Dierenbe scherming Zeeuws-Vlaanderen waarschuwt via haar website voor mensen die ansichtkaarten proberen te verkopen onder het mom van de Dierenbescher ming. Volgens de vereniging gaan de nep-dierenbeschermers met name in Zaamslag langs de deuren. Een dochter uit Westkapelle vond dat haar 52-jarige va der het volume van de televi sie vaak te hoog opschroefde. Ze mopperde, tijdens de af was, dat hij maar eens iets aan zijn gehoor moest laten doen. Vader zit echter al een paar maanden in de ziektewet en heeft al menig bezoekje aan verschillende doktoren ach ter de rug. Dus op de uit spraak van zijn dochter „Dan laatje dat morgen me teen maar even doen als je naar de dokter gaat, dan vraag je maar om een grote beurt", antwoordde hij enigszins mismoedig. „Ja hoor, alsof ik een auto ben. Er is inmiddels al zoveel aan me gesleuteld, dat ik mezelf dan maar beter kan inruilen. twee koffieshops in Terneuzen enkel nog kopers van softdrugs. „We hebben niet de indruk dat ook die markt zich aan het ver leggen is", zegt woordvoer H. van As van koffieshop Check point. Van oudsher trekt de kof fieshop veel Franse en Belgische gebruikers van softdrugs. Ook burgemeester R. Barbé van Ter neuzen heeft niet de indruk dat het drugstoerisme afneemt. „Uit observaties van de politie blijkt wel dat het allemaal iets minder is, maar dan gaat het echt om marginale aantallen." De Antwerpse recherche rolde tussen april en j uli elf bendes op die zich hadden gespecialiseerd in de verkoop van drugs aan klanten uit met name Noord- Frankrijk. Bij 30 huiszoekingen werden in die periode 35 ver dachten opgepakt en voorge leid. De speurders namen een hoeveelheid drugs in beslag met een straatwaarde van bijna 358.000 euro. Daarbij ging het om bijna 13 kilo heroïne, 1,5 kilo cocaïne, 4,6 kilo marihuana, 972 gram hasj en 1751 xtc-pil- len. Bovendien werd ongeveer 77.000 euro aan 'verdacht geld' in beslag genomen. Bij de huis zoekingen stuitte de politie tel kens op vijf tot tien drugsge bruikers, die na verhoor weer op vrije voeten werden gesteld. De recherche richtte zich vooral op de grote dealers, terwijl de uniformdienst zich richtte op de straatdealers en de drugsrun ners. Op die manier zag de politie onder meer kans een can- nabisplantage in het oude stadscentrum op te rollen. Bij acties in het stadspark werden partijen cannabis, xtc-tablet- ten en ruim zeven gram cocaïne aangetroffen en in de politiezo- ne City, Borgerhout, Seefhoek stuitte de politie op bijna vier kilo heroïne, 427 gram cocaïne en 107gram cannabis. Bewo ners uit de verschillende wijken klaagden al geruime tijd over de overlast, die de straatdealers veroorzaakten. De politie pakte de individueel operei'ende dea lers bij afzonderlijke acties op. woensdag 4 september 2002 door Wout Bareman ANTWERPEN - In Antwerpen duiken steeds meer Franse drugstoeristen op. De Antwerp se politie heeft de indruk dat vooral de handel in harddrugs zich verlegd van Rotterdam naar de Vlaamse wereldhaven. Niet alleen de afstand speelt een rol, ook de prijs van met name heroïne zou in Antwerpen be duidend lager zijn dan in Rot terdam, dat de afgelopen jaren een harde strijd leverde tegen het drugstoerisme. In het verleden kochten veel Franse drugstoeristen hun harddrugs ook in Terneuzen, maar sinds een drastische be leidswijziging melden zich in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43