Het publiek mag best gedachteloos meebrullen PZC Spinning Gratis in de trein met boekenweekgeschenk 29 Eve rapt vlijmscherp Smullen voor Pixies-fans Hiphophuis in Rotterdam Baby voor Beckhams woensdag 4 september 2002 1. Las Ketchup - The Ketchup Song (Asereje) (1 2. Jan Wayne - Because The Night (2) 3. In-Grid - Tu Es Foutu (3) 4. K-Otic -1 Surrender (4) 5. Avril Lavigne- Complicated (28) 6. Tiziano Ferro - Perdono ("5) 7. Atomic Kitten - The Tide Is High (35) 8. Elvis Vs Jxl - A Little Less Con versation (6) 9. Liberty X - Just A Little (8) 10. Celine Dion - I'm Alive ("13) 11Nelly - Hot In Herre (9) 12. Def Rhymz - Ik Ben Niet Te Stoppe (11 13. Sophie Ellis-Bextor - Get Over You (20) 14. Britney Spears - Boys (24) 15. Shakira - Underneath Your Clothes ("10) 16. Timdeluxe - It Just Won't Do (15) 17. Grad Damen - Selina (7) 18. P. Diddy Ft. Usher Loon -1 Need A Girl (12) 19. K3 - Feest (14) 20. Ronan Keating - If Tomorrow Never Comes (18) 21. Kate Ryan - Desenchantee (19) 22. Move-It! -1 Save The Day (17) 23. Mary J. Blige Ft. Ja Rule - Rai ny Dayz (16) 24. Brainpower - Voel De Vibe (27) 25. Vanessa Carlton - A Thousand Miles (21 26. Jennifer Lopez - I'm Gonna Be Alright (22) 27. Sugababes - Round Round (-) 28. Truth Hurts - Addictive (-) 29. Drunkenmunky - E (39) 30. Eminem - Without Me (25) 31De Dijk - Zoals Nog Nooit (33) 32. Re-Play - Niemand (26) 33. Sensation - TheAnthem 2002 (23) 34. Khia - My Neck, My Back (Lick It) (30) 35. Scooter - Nessaja (60) 36. Novaspace - Time After Time (29) 37. Brooklyn Bounce - Loud Proud (32) 38. Bryan Adams - Here I Am (34) 39. Marco Borsato - Zij (36) 40. Karaja - She Moves (La La La) (49) 41. Leona - Summer O/Y Radio- /Zomer O/J Radio (38) 42. Beenie Man Ft. J. Jackson - Feel It Boy (-) 43. O-Town - All Or Nothing (31) 44. David Guetta - Love, Don't Let Me Go (44) 45. M-Kids - The Jungle Song (37) 46. J.C.A. -1 Begin To Wonder (56) 47. Nickelback - Too Bad (41 48. Sita - Selfish (89) 49. Mis-Teeq - Roll On (40) 50. Red Hot Chili Peppers - By The Way (42) 51Blof - Mooie Dag (43) 52. 4 Strings - Diving (57) 53. Batiste - Vakantieliefde (52) 54. Soulvation - Summer In The City (45) 55. Memories Band - Jij En Ik (Nog Een Keer Samen) (75) 56. A*Teens - Can't Help Falling In Love (50) 57. Van Katoen - Alweer Een Dag (46) 58. Kate Ryan - Mon CoeurResis- te Encore (-) 59. Jive Jones -1 Belong (-) 60. Brainpower - Dansplaat 53) 61. Billy Crawford - When You Think About Me (47) 62. Beyonce - Work It Out (51 63. Sean Paul - Gimme The Light (76) 64. Anastacia - Why'd You Lie To Me (-) 65. Sophie Ellis-Bextor - Murder On The Dancefloor (59) 66. Mental Theo - Revolution (-) 67. Ronan Keating -1 Love It When We Do (79) 68. Twan Lijten - Puur Op Het Ge voel (69) 69. F. Boeyen P. Jakobsen - Geen Gevaar (-) 70. Relax - Calling Ye Name (Right Here) (84) 71. Hulagirl - Hulatrain (65) 72. Safri Duo Ft. M. Mcdonald - Sweet Freedom (55) 73. Van Dik Hout - Volle Maan (-) 74. Laava - Wherever You Are (I Feel Love) (72) 75. Di-Rect - Free (58) 76. Ms Dynamite - It Takes More (68) 77. Dj Tiesto - 643 (Love's On Fi re) (61) 78. Fm - Laat Me Je Horen (70) 79. Coldplay - In My Place (71 80. M. De Hey/S. Cinema - Dance Valley Theme 2002 (67) 81Intenso Project - Luv Da Sun shine (-) 82. Puddle Of Mudd - She Hates Me (-) 83. Venice - Think Again (74) 84. Linkin Park - Points Of Autho rity (63) 85. George Michael - Shoot The Dog (54) 86. Incubus - Are You In 7 (98) 87. Lucrecia - Mi Gente (94) 88. Lutricia Mcneal - Perfect Love (92) 89. Dina Vass - The Love I Have For You 91) 90. Edsilia Rombley - Gotta Let Me Go (87) 91Beef - Late Night Sessions (90) 92. Nek - Cielo E Terra (95) 93. Solomon Burke - Don't Give Up On Me (93) 94. Paul Oakenfold - Starry Eyed Surprise (-) 95. Andre Hazes - Bloed, Zweet En Tranen (-) 96. Underworld - Two Months Off(-) 97. Zucchero J. Lee Hooker - AH D'oro (-) 98. Cue - Hello (88) 99. Het Gebaar - Als Ik Jou Was (86) 100. Counting Crows - American Girls (96) Van Dik Hout voelt zich sterker dan ooit. De titel van de nieuwe cd spreekt wat dat betreft boekdelen. Van daag Alleen Maar Winnaars verschijnt op 17 september. „Deze cd is het eerste hoofd stuk van Van Dik Hout deel twee." Pauze nemen, zoals De Dijk dat deed. Het is volgens Martin Buitenhuis (33) nog nooit in de leden van Van Dik Hout opgekomen. Acht jaar lang al geven ze vol gas, resulte rend in vijf studioalbums en een stuk of tien hitsingles. Honderd keer per jaar staat de band op het podium. In feesttenten én schouwburgen, want Van Dik Hout richt zich op een breed pu bliek. Vandaag Alleen Maar Winnaars is harder dan zijn voorganger, Ik Jou Jij Mij uit 2000. „Met de verzamelaar van vorig jaar heb ben we een periode afgesloten", zegt Buitenhuis. „Deze cd is het eerste hoofdstuk van Van Dik Hout deel twee. Het is een gi taarplaat geworden, zoals we die vroeger maakten. Een plaat ook die helemaal is ontstaan in de oefenruimte. Erwin Musper, de producer, heeft in de studio het live-geluid bijgeslepen." Uitgerekend de eerste single van het album, 'Volle Maan', is een ballade. Maar dit nummer is dan ook de titelsong van de ge lijknamige speelfilm van Costa! -regisseur Johan Nijenhuis, die in oktober in première gaat. „Het is de eerste keer dat we in opdracht muziek hebben ge schreven", zegt de zanger en tekstschrijver. „Vijf jaar gele den had ik me daartoe niet in staat geacht, maar ik denk dat ik nu zelfs voor anderen zou kunnen schrijven." Eddy Terstall gebruikte twee jaar geleden 'Dromendief' voor zijn film Rent-a-Friend, maar dat nummer lag al op de plank. „Deze keer kregen we alleen het verhaal van de film te horen. En de titel, uiteraard. We wilden een echt Van Dik Hout-nummer schrijven, dat ook zonder de film sterk overeind zou blijven. Dat is gelukt, volgens mij Tijdsdruk Zoals gebruikelijk bij Van Dik Hout, is de nieuwe plaat onder grote tijdsdruk gemaakt. In ja- nuai'i begon de groep met het schrijven van nieuwe nummers, maar de optredens gingen on dertussen gewoon door. „Op het moment dat de tournee op houdt, heb ik twee weken de tij d nodig om weer bij te komen", zegt Buitenhuis. „Je lichaam went kennelijk aan die dage lijkse adrenalinestoot om tien uur 's avonds. Op het moment dat je dan eindelijk aan schrij ven toekomt, moet je alweer zo wat de studio in. De afgelopen acht jaar zijn we voortdurend aan het werk geweest. Ik ben be nieuwd wat we zouden preste ren na anderhalf jaar pauze." Schrijven is voor Buitenhuis een kwestie van inspiratie. „Ik kan niet gaan zitten en op com mando een tekst afleveren. Maar ik ben wel blij dat mijn huisvesting er kort geleden op vooruit is gegaan. Jarenlang heb ik in een kippenhok ge woond, zonder eigen studeerka mer. Nu heb ik eindelijk de dis cipline om dingen af te maken, in plaats van ze vooruit te schui ven." Als tekstschrijver heeft Buitenhuis een eigen plaats in de nederpop. Hij is minder di rect dan Huub van der Lubbe van De Dijk, maar specifieker dan Thé Lau van The Scene. „Ik beschouw Henny Vrienten als een van de beste tekstschrijvers van Nederland. Hij maakt di recte, simpele en pakkende tek sten, zonder al te veel te leunen op leuke vondsten. Dat is knap Bij Van Dik Hout zijn tekst en muziek gelijkwaardig aan el kaar, vindt de zanger.Zeker als je uitgaat van een heel album. Er moeten gewoon een paar lek kere knallers op staan, die het ook in de zaal goed doen. Ik heb er geen enkel probleem mee als mensen lekker gedachteloos meebrullen. Daar is popmuziek ook voor bedoeld. In de rustige re nummers gaat een tekst van zelf meer de diepte in. Met 'Meer Dan Een Ander' of 'Laat Het Los' krijgen we het publiek wel stil." Optreden wordt steeds leuker, zegt Buitenhuis. „We hebben nu 65 liedjes waaruit we kunnen kiezen. Toen we net be gonnen waren dat er tien. Dus speelden we 'Stil In Mij' twee keer op een avond, omdat we niets anders hadden." De laatste jaren is Van Dik Hout een bedrijf waarvan minstens tien mensen moeten leven. Mar tin Buitenhuis laat zich er niet nerveus doormaken. „Sommige dingen heb je niet in de hand; die moet je dus van je afzetten. Het enige dat echt van belang is, is de kwaliteit van onze muziek. In de oefenruimte ligt de basis van alles wat we hebben opge bouwd. Als we geen goeie liedjes maken, houdt het vanzelf op." Internet En als er geen cdtjes meer wor den verkocht? „Dat is inder daad een probleem", beaamt Buitenhuis. „Ook bij ons zijn de verkoopcijfers niet meer wat ze geweest zijn. Dertig tot veertig procent van onze fans heeft ille gale kopieën in huis. Er is geen wetgeving die de instrumenten biedt om er iets tegen te doen. En er is geen manier om het technisch tegen te houden. Ik ben benieuwd naar een top 10 van liedjes die op het internet gedownload worden. Ik denk dat we er aardig in zullen sco- Martin Groenewold Alle kinderen die in de Kin derboekenweek (van 2 tot en met 12 oktober) het boeken weekgeschenk in handen krij gen, kunnen dit boek gedurende die tien dagen als gratis trein kaartje gebruiken. Dit kan bui tengewoon volle treinen op gaan leveren, aangezien het boekenweekgeschenk Boris en het woeste water, geschreven door Rindert Kromhout, in een oplage van 365.000 exemplaren verschijnt. Onder het motto 'Ay ay kapitein' is het thema van de Kinderboekenweek dit jaar 'Boeken over boten'. De gratis-treinreizenactie van de NS, hoofdsponsor van deze 48e Kinderboekenweek, is slechts een van de talloze extra- tjes voor kinderen in die okto berdagen. Boris en het woeste water wordt gratis verstrekt bij aankoop van kinderboeken ter waarde van minmaal 8,88. Ook is er speciaal voor deze boe kenweek een prentenboekje voor de allerkleinsten te koop voor€ 2,25. Het is dit jaar ge maakt door de Duitse illustra trice Rotraut Susanne Berner. Daarnaast krijgen kinderen die in deze 'feestdagen' een biblio theekbezoeken een 'Kinderboe- kenweekQuiz' cadeau, waarin allerlei vragen over jeugdboe ken staan. Op de dag dat de Kinderboeken week van start gaat, wordt in de Kunsthal in Rotterdam de ten toonstelling Wonderland ge opend. Een kinderboekenexpo sitie van deze omvang is nog nooit eerder gehouden. In boe kenwanden met een totale leng te van 160 meter kunnen groot ouders, ouders en kinderen him favoriete boeken bekijken. Alle tentoongestelde exemplaren zijn afkomstig van de Konink lijke Bibliotheek die in totaal 125.000 kinderboeken in zijn bezit heeft. De expositie duurt tot 5 januari 2003. Meer informatie over de Kin derboekenweek en de expositie Wonderland is te vinden op www.kinderboekenweek.nl en www. kbnl/wonderland Tedere zondagmorgen stap ik Lvol goede moed de sportzaal binnen. Dan is het is weer hoog tijd om me weer ee?is in het zweet te werken. Twee maanden geleden is in Breskens een be ginnerscursus Spinning van start gegaan. Samen met een vriendin ben ik eerst wezen kij ken naar een demo. Spinning is eigenlijk een soort wielrennen op een hometrainer. Het klinkt heel moeilijk maar het valt reu ze mee. Spinning doe je in een groep va riërend van vijf tot vijftien men sen. De fiets heeft een vliegwiel van zeventien kilo. Het is dus niet zoals met gewoon fietsen, dat als je benen eenmaal in be- iveging zijn, je benen ook zo maar kunnen stoppen. Door het vliegwiel blijven je benen ge woon doordraaien. Hetvlieg- iviel kun je lichter en zwaarder laten draaien. Tijdens de les word je begeleid door een in structeur. Zo moetje bijvoor- beeld sprinten, in een versnel ling fietsen en gewoon fietsen. Dit alles onder het genot van een muziekje. Nu was ik vanioege vakantie een maand niet meer geweestdus had ik redelijk wat gemist. Ge lukkig was ik de zaterdagavond niet weg geweest, dus was ik nog redelijk wakker. Het wil name lijk wel eens voorkomen dat ik maar een paar uurtjes heb gesla pen, als de wekker om acht uur weer afloopt op de zondagmor gen. Rond elf uur is spinning weer af gelopen, kunnen de fietsen weer de berging in en is het hoog tijd voor een douche. En als je dan in de spiegel kijkt... Wat een rood hoofd zeg! Datsporten heel goed voor je is, ben ik heel erg met je eens. Ik ben ook niet voor niets weer gaan sporten, ivant er moest nogal het een en ander aan mijn conditie veranderen. Maar datje er na afloop zo uit ziet.. Het is zelfs zo erg dat ik, als ik om twaalf uur thuiskom, nóg een rood hoofd heb en dat het lijkt of ik 40 graden koorts heb. Uiteraard zijn er ook wel goede kanten aan het sporten hoor. Ik voel me voor de rest van de week een stuk beter. Maar vooral kan ik het merken als ik op de fiets van Oostburg naar de Braak man fiets. Dat gaat me nu een stuk beter af! Wat ik in de Braakman moet doen? Zeilen natuurlijkook een leuke sport! Alhoewel de meningen daar over verdeeld zijn. Is zeilen nu i oei of geen sport. Ik vind het wel een sport, de mooiste die er is. Tenminste, als het een beetje hard waait. Maar, dat is natuur lijk mijn mening... Ellen Stoffels Dr. Dre herkende haar talent, maar had even geen tijd voor rapster Eve Jihan Jeffers. Gelukkig vond zij vervolgens al snel onderdak bij de Ruff Ry- ders. Er kan kennelijk ook nog goede hiphop gemaakt worden zonder dat de machtige produ cer zich ermee bemoeit. De zelf verklaarde 'First Lady Of The Ruff Ryders' - naar haar debuut uit 1999 - doet op Eve-Olution alle moeite die status te bevesti gen. Eve rapt vlijmscherp en ve nijnig, confronterend en agres sief. Het zingen laat ze over aan beroemde gasten als Alicia Keys ('Gangsta Lovin"), Gwen Stefa- ni en rijzende ster Truth Hurts, terwijl ook Snoop Dogg, Nate Dogg en Jadakiss Styles Of The Lox een steentje bijdragen. Op haar best is Eve ditmaal niet, want op een enkele uitschieter na - 'Let Me Blow Ya Mind' - mist Eve-Olution nummers die beklijven. Peter van der Heide Eve: Eve-Olution (Ruff Ryder- /Interscope), speelduur 58.48 Na Tom Waits komen ook oud-Pixiesman Frank Black en zijn Catholics met twee cd's tegelijk. Waarom toch? Wel ke moeten we kopen? Wat kwantiteit betreft is het duide lijk: Black Letter Days is twee keer zo lang als Devil's Work shop. Achttien opvallend tradi tioneel getinte liedjes (waarvan tweemaal Waits' 'The Black Ri der') in ruim een uur. Folk, country, blues, veel steelguitar met altijd een rare draai van Black. Soms pakt dat prachtig uit, maar als geheel is Black Letter Days niet meer dan leuk - te lang en te vrijblijvend. Nee, neem dan Devil's Workshop. Slechts de helft van de tijd, maar wat een heerlijke plaat! Smullen voor Pixies-liefheb- bers, dit is Black Francis in bij na ouderwetse vorm. Oké, de chemie en gekte van zijn oude band zijn er niet meer, maar oud-gitarist Joey Santiago le vert een onmiskenbare bijdrage en popliedjes zo opwindend en pakkend als die van Black zijn er weinig. Volgende keer weer alle aandacht op één plaat, als tublieft. Ergens zit een meester werk verscholen. Maaike Borst Frank Black: The Catholics Black Letter Days en Devil's Workshop (Cooking Vinyl), speelduur Black Letter Days: 65.26 min., Devil's Workshop: 33.16 min. Afgelopen weekend is hip hophuis The Foundation in Rotterdam geopend. Tijdens het vierde Internationale Bx'eak- dance Event (IBE) in Nighttown werd dit heugelijke feit wereld kundig gemaakt. The Founda tion is uniek in Nederland en biedt een hoop voor de moderne danser. Vanaf 1 oktober kunnen breakers van alle leeftijden te recht op de Coolhaven 100a in Rotterdam. Je kunt daar alle moves leren. The Foundation voldoet aan de eisen waaraan een dopeplek om te breaken moet voldoen. Retro-graffitti siert de muren, een dj spint plaatjes en de vloer is strak. Animo genoeg in Rotterdam, want sinds een jaar of vijf lijkt het wel of er een nieuwe genera tie bi'eakdancers is opgestaan. Hopelijk blijft het betere foot work niet teveel binnen de mu ren van The Foundation. Het zou leuk zijn als de moves ook weer op straat te zien zijn. Want daar is het per slot van i'ekening allemaal begonnen. Ex-spicegirl Victoria en voet baller David Beckham heb ben zondagnacht een zoon ge kregen. Het jongetje is voor David en Victoria de tweede telg. Drie jaar na zijn geboorte heeft Brooklyn er dus een broex> tje bij gekregen. Mogelijk is de naam van de pasgeborene geïn spireerd door een stad (Rome), net als bij Brooklyn het geval 1. Andre Hazes - Strijdlustig (-) 2. De Dijk - Muzikanten Dansen Niet (1 3. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (-) 4. Shakira - Laundry Service (3) 5. Helmut Lotti - My Tribute To The King (5) 6. Red Hot Chili Peppers - By The Way (2) 7. Bruce Springsteen - The Rising (4) 8. Celine Dion - A New Day Has Come (6) 9. Marco Borsato - Onderweg (8) 10. Blof - Blauwe Ruis (7) Zanger Mailin Buitenhuis van Van Dik Hout: „Optreden wordt steeds leuker We hebben nu 65 liedjes waaruit we kunnen kiezen." foto Chris van Houts/GPD ÉPTHOÜCÏ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 29