Hulp dorp nodig na bedreiging 11 HZ begint opleidingen informatica I Komst van een casino in Sluis stap dichterbij Politie laat granaat in tuin liggen Bouw Alhambracomplex begonnen Waterschap praat met politie over ongevallen bij doseerinstallatie Burgemeester roept op tot waarheidsvinding in Arnemuiden Organiste geblesseerd HOEKMAli& 11 lui 118111 i?rC;-Y! j I"' Vrachtauto's opengebroken Van Gelder op werkbezoek in gemeente Sluis-Aardenburg zeeuwse almanak Botsauto's J WALCHEREN dinsdag 3 september 2002 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Een Middel burgs gezin heeft vermoedelijk een handgranaat in de tuin. De dertienjarige zoon van de fami lie heeft het explosief zondag middag gevonden op het voor malige sportpark de Nadorst en het mee naar huis genomen. De granaat ligt er nog steeds. De politie heeft hem afgedekt met een bloempot. De ouders van de jongen kregen zondag de schrik van hun leven. „Hij kwam er vrolijk mee naar huis", zegt zijn moeder. Bang dat de granaat alsnog explodeert, is ze niet. „Als dat ding er sinds de Tweede Wereldoorlog zo heeft gelegen, denk ik niet dat hij nu ineens af gaat." De jongen zelf had geen idee wat hij precies had meege nomen. „Het had ook een knop van een hek kunnen zijn", aldus zijn moeder. De politie heeft de vondst zondag geïnspecteerd en vastgesteld dat het hoogstwaar schijnlijk om een granaat gaat. De agenten hebben er een bloempot overheen gezet en zijn vertrokken. Het gezin heeft, tot hun verbazing, vervolgens niets meer gehoord. „De explosieven opruimingsdienst is ingelicht en die komt de granaat één dezer dagen ophalen", zegt een woordvoerster van de politie. Volgens haar is dat de normale gang van zaken bij een klein ex plosief dat niet op scherp staat. De politie laat de afhandeling van de zaak verder over aan de explosievenopruimingsdienst en vindt het niet nodig een on derzoek in te stellen op het sportpark. De gemeente Middelburg was gisteren nog niet op de hoogte van de vondst. door Ab van derSluis ARNEMUIDEN - Burgemees ter K. Schouwenaar en de poli tie hebben de bewoners van Arnemuiden gisteravond opge roepen mee te helpen bij het on derzoek naar de bedreiging van een Marokkaanse vrouw. „Het is in ons aller belang", aldus Schouwenaar tijdens een verga dering van de Wijktafel, „dat er waarheidsvinding plaats vindt." De vrouw kreeg vorige week dinsdagavond een dreigbrief, waarin haar een ultimatum werd gesteld. Zij en haar drie kleine kinderen kregen een maand de tijd om uit Arnemui den te vertrekken. Zou het gezin niet ingaan op de eis, dan zou de vrouw verkracht en haar kinde ren levend verbrand worden. De brief was ondertekend door 'de jongens uit Arnemuiden'. Schouwenaar noemde het zeer betreurenswaardig dat het vis sersdorp door de dreigbrief lan delijk negatieve publiciteit heeft gekregen. Hij zei dat dreigbrieven, gericht aan al lochtonen, overal in Nederland voorkomen. „Maar het is nu eenmaal gebeurd. We kunnen het niet terugdraaien." De recherche van de politie Zee land heeft de zaak in onderzoek. Zolang niet duidelijk is wie ach ter de dreigbrief zit, is het vol gens de Middelburgse burge meester moeilijk vragen te beantwoorden. „Er zijn heel weinig ingangen en aankno pingspunten. We moeten er niet zonder meer vanuit gaan dat het MIDDELBURG - De Middel burgse organiste Margreeth de Jong, die vanavond zou spelen in de Nieuwe Kerk in Middel burg, is geblesseerd uitgevallen. Haar optreden zou de aftrap vormen van de serie orgelcon certen Nazomer Lucht, die in de Abdij gegeven worden in het ka der van het Zeeland Nazomer Festival. De organisatie heeft een vervanger gevonden in or ganist Ignace Michiels uit Brug ge. Het concert van Michiels be gint om kwart over acht. Advertentie onderzoek van de politie klaar heid brengt en antwoord geeft op al onze vragenD e gemeente Middelburg ziet zich intussen voor de vraag gesteld of er mo gelijkheden zijn incidenten te voorkomen. Het college zal zich ook buigen wat het kan doen voor het be dreigde Marokkaanse gezin. Dat heeft volgens de brief nog een kleine drie weken de tijd om het dorp te verlaten. Schouwe naar vroeg zich bijvoorbeeld af of B en W voor vervangende huisvesting kunnen zorgen, als het gezin daarom vraagt. Voorzitter J. Walhout van de Wijktafel noemde het 'intriest' dat mensen in Arnemuiden een dreigbrief in een brievenbus stoppen. „Het is absoluut on toelaatbaar dat men zo met el kaar omgaat in ons dorp." De bezoekers van de Wijktafel na men een minuut stilte in acht om de twee jongetjes te herdenken, die vorige maand bij het spelen verdronken in het dorp. Wethouder A. de Vries maakte bekend dat hij zo goed als over eenstemming heeft bereikt met de projectontwikkelaar van de supermarkt over het realiseren van twaalf zorgappartementen. Bewoners kunnen daar 24 uur per dag verzorging krijgen als zij daaraan behoefte hebben. De gemeente overlegt nog met de projectontwikkelaar over de bouw van een aantal levens- loopbestendige woningen. „Ook daar is serieus zicht op." De Vries verwacht overigens dat de bouw van de supermarkt in 2005 kan beginnen. Of een nieu we sporthal in Arnemuiden ge bouwd kan worden, is pas in het voorjaar van 2003 duidelijk. Volgens de wethouder is de bo dem van de gemeentelijke schatkist in zicht. Mocht het college toch geld vinden, dan kan de bouw van de sporthal in 2004 beginnen. Wij richten kantoren in Noordzandstraat 6 Yerseke tel. (0113) 57 29 07 lax (0113) 57 38 73 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De eerste aanzet is gegeven voor de bouw van het appartementencomplex Alhambra in Vlissingen. Er wordt momenteel een stevige dam- wand geslagen voor de aanleg van een parkeergarage. Het bouwplan bevat 26 appartementen en ruim 300 vierkante meter aan bedrijfsruimte. De verwachting is dat de werkzaamheden ongeveer een jaar in beslag zullen nemen. Het heeft lang geduurd voordat Prover- ko woningbouw groen licht voor de bouw kreeg. De locatie ligt binnen de zogenoemde risicocontour van de Westerschelde. De ministeries van Volkshuisves ting Ruimtelijke Ordening en Milieu (Vrom) en Ver keer moesten het bouwplan goedkeuren. De contour markeert het gebied waarbinnen de kans op letsel bij een scheepsramp groot wordt geacht. Bin nen de contour mag uit veiligheidsoverwegingen niet onbeperkt worden gebouwd. Daar geldt de eis dat het aantal inwoners met niet meer dan 10 procent mag groeien. Enige tijd geleden oordeelden de ministeries dat de voormalige cinema Alhambra volledig kon worden aangemerkt als vervangende woningen en dat alle 26 appartementen gebouwd mogen worden. Al hambra wordt vijf lagen hoog. Op de bovenste verdie ping zijn twee penthouses ingetekend. foto Lex de Meester door Rolf Bosboom GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden gaat met de politie rond de tafel om te praten over de doseerinstallatie bij Goes. Aanleiding zijn twee ongeluk ken die er onlangs hebben plaatsgevonden. Het water schap wil precies weten hoe die hebben kunnen gebeuren. De omstreden doseerinstallatie op de Verbartelweg, ter hoogte van Hotel Goes, is sinds gisteren weer in gebruik, na een week van incidenten. Vorige week einde werd een van de twee be weegbare blokkades in de weg aangereden door een auto. De installatie werd de maandag daarop hersteld. Twee dagen later was het we derom raak, toen de andere blokkade het moest ontgelden bij een botsing. De reparatie ervan vond vrijdag plaats, maar door een techni sche storing als gevolg van de aanrijding functioneerde de do seerinstallatie pas gisteren weer naar behoren. Hoe beide ongelukken hebben kunnen gebeuren, is voor het waterschap nog onduidelijk. In beide gevallen is de installatie vermoedelijk met hoge snelheid geraakt. Bij het tweede ongeval belandde de betrokken wagen zelfs in de sloot en waren er geen remsporen te zien. Om eventu eel aanvullende maatregelen te kunnen nemen, wil Zeeuwse Ei landen duidelijkheid over wat er exact is misgegaan. De politie kan daarover uitsluitsel geven, verwacht het waterschap. „We hebben al eerder extra belijnin gen en borden geplaatst, maar die helpen blijkbaar niet echt", zegt woordvoerster D. Laing. Bumperkleven Sinds de ingebruikname van de doseerinstallatie, begin april, is er een groot aantal incidenten geweest. In juli werden er zelfs schoten op gelost. De meeste on gelukken waren het gevolg van automobilisten die, als het stop licht op groen sprong, achter hun voorganger aan reden. De installatie is echter berekend op één wagen per keer. De tweede auto stuit daardoor op de opko mende blokkade, met alle scha de van dien. Laing gaat ervan uit dat de jongste ongelukken niet het gevolg zijn van per on geluk 'bumperkleven'. De doseerinstallatie, die het sluipverkeer door De Poel moet ontmoedigen, geldt als proef project voor het totale werkge bied van het waterschap (Mid den- en Noord-Zeeland). Komend najaar volgt een evalu atie. door Henk Postma VLISSINGEN - Op de Hoge school Zeeland in Vlissingen zijn gisteren twee nieuwe oplei dingen, beide in de 'digitale sfeer', te water gelaten. Direc teur J. Bakker van internetpro- vider Zeelandnet verrichte de officiële opening: hij wierp een fles champagne tegen een fees telijk versierd beeldscherm. He lemaal vlekkeloos verliep dit spektakelstuk niet. Bakker moest twee keer gooien alvorens de fles uiteen spatte. De twee nieuwe opleidingen richten zich op hogere en op be drijfskundige informatica: ken nis van computerprogramma's. Het zijn de eerste opleidingen die de hogeschool op dat vlak te bieden heeft. De hogeschool haalde er in dit eerste jaar me teen al zo'n 75 nieuwe studenten mee binnen. De twee vierjarige opleidingen richten zich in de eerste plaats op Zeeuwse studenten. Daar naast loopt een Engelstalig programma voor Aziatische studenten, voornamelijk af komstig uit China. De opleidin gen zijn opgezet volgens de nieuwste inzichten. Er wordt nauw samengewerkt met het bedrijfsleven. Zo bestaat het docententeam voor een belang rijk deel uit deskundigen die in het bedrijfsleven werkzaam zijn. Docenten verzorgen ook cursussen en adviezen voor Zeeuwse bedrijven. j: L. m 11 Ui j i. -V'V i 11 door Raymond de Frel SLUIS - De komst van een casi no naar de Dikke van Dale in Sluis hangt alleen nog af van het kabinetsbesluit om meer speelgelegenheden in Neder land toe te laten. Burgemeester B. Straatsma laat weten dat de gemeente Sluis-Aardenburg de procedure voor de komst van een casino wil beginnen. De Verdonck Group, eigenaar van drie casino's in België, heeft al geruime tijd plannen om zich in de Dikke van Dale te vesti gen. President-commissaris W. Verdonck verplichtte zich tot de huur van een deel van het leegstaande voormalige hotel aan de Sint Annastraat. Ver donck moet echter nog steeds wachten op een besluit van de minister van Justitie om meer casino's in Nederland toe te la ten en het staatsbedrijf Holland Casino het huidige monopolie te laten verliezen. Het kabinet neemt hierover eind oktober een beslissing. „Wij hebben in het kader van deze wetswijziging juridische bijstand genomen. Mocht het besluit negatief zijn, dan moe ten de plannen worden bijge steld. Hoe die dan vorm zullen krijgen, hangt af van de motiva tie voor de afwijzing.", aldus Verdonck. De concessiehouder en exploitant van casino's in Oostende, Spa en Chaudfontai- ne hoopt in juli 2003 in de Dikke van Dale aan de slag te kunnen. De opening van de speelgele- genheid zal dan nog een aantal maanden op zich laten wachten. Burgemeester Straatsma van Sluis-Aardenburg zal commis saris van de koningin W. van Gelder op woensdag 18 septem ber informeren over het initia tief voor het casino en de trans formatie van de Dikke van Dale tot een hotel met allure. „Onze gemeente wil meewerken aan de komst van "het casino, maar het doorbreken van het monopolie van het Holland Casino is voor rekening van De Verdonck Group. Het casino zou een forse impuls voor de werkgelegen heid in Sluis betekenen. Als de wetswijziging niet doorgaat, blijft de ombouw van het pand tot hotel overeind staan, maar zal de exploitant van het casino het waarschijnlijk heel moeilijk krijgen. Wij zullen ons inzetten voor de komst, zodat op ge meentelijk niveau alles is gere geld. meldt Straatsma. Berichten dat Holland Casino zich in Terneuzen zou willen vestigen, worden door be- stuurssecretaris H. van Erven van Holland Casino afgezwakt. „Wij hebben dit voorjaar in de Panorama uit de losse pols een aantal plaatsnamen genoemd. Daar zat Temeuzen ook bij, maar deze plaats is voor ons niet meer dan een optie. Het gaat ons erom dat de zogeheten 'witte vlekken' in Nederland worden opgevuld. Het gaat ons dus niet specifiek om Terneuzen, maar om het gebied. Vlissingen zou ook een optie kunnen zijn. Maar als er ruimte komt voor meer ca sino's en wij blijven de enige aanbieder, dan willen wij in Zeeland zeker een vestiging openen", aldus Van Erven. HULST - Afgelopen weekend werden op verschillende plaat sen in Zeeuws-Vlaanderen 23 vrachtwagens opengebroken. In de gemeente Hontenisse wer den twaalf vrachtauto's het doelwit. Voor zover bekend werd hieruit niets weggenomen. In de gemeente Hulst werd inge broken in elf vrachtwagens. Hier bestond de buit uit com- municatie-apparatuur en cos- metica-artikelen met een nog onbekende waarde. SLUIS - Commissaris van de koningin W. van Gelder brengt woensdag 18 september om 14.00 uur een werkbezoek aan de gemeente Sluis-Aardenburg. Van Gelder zal een toelichting krijgen en op de hoogte worden gesteld van een aantal lopende zaken in de gemeente. Op het programma van de be spreking staan actuele onder werpen als de voortgang van de gemeentelijke herindeling, grensoverschrijdende samen werking, 'Sluis aan Zee', het multifunctioneel centrum en lo kale problemen. Na de bespre king in het stadhuis krijgt de commissaris in hotel De Dikke van Dale de plannen voorgelegd voor het gebouw, dat nu nog in de steigers staat. Het bezoek wordt om 16.00 uur afgesloten met de opening van het Family Fun Pare Tover- Sluis. Burgemeester Straatsma van Sluis-Aardenburg zal Van Gelder vergezellen. Advertentie Splijtstof Kernenergiecentrale Borssele op transport EPZ gaat weer gebruikte splijtstofelementen transporteren uit de kernenergiecentrale Borssele. Als'goede buur'willen wij u daaipver graag informeren. Op 21 augustus is een lege container bij de centrale gearriveerd. Hierin zijn zeven splijtstofelementen geladen. Deze container vertrekt nu op woensdag 4 september per spoor naar Frankrijk voor recycling. Wilt u meer weten? Kijk dan op www.epz.nl. Daar geven wij u alle informatie. U kunt er ook terecht met uw vragen. EPZ, Postbus 130,4380 AC Vlissingen, tel. (0113) 356000 Met champagne 'doopt' directeur J. Bakker van Zeelandnet een beeldscherm, als symbool voor de nieu we opleidingen. foto Lex de Meester De chauffeur uit Schoondij- ke dacht aanvankelijk dat hij droomde toen hij op de boot Breskens/Vlissingen een au to langzaam achteruit zag rijden. Dat hij klaanoakkerwas, be sefte hij toen enkele tellen la ter het duidelijke geluid van metaal op metaal weerklonk. Vervolgens zag hij de bewus te auto langzaam naar voren rijden waarna wederom dat scheurend/krakende geluid te horen was. Hij sprong uit zijn auto want hij besefte dat iemand vergeten was de handrem aan te trekken. En kele anderen stapten ook uit en samen slaagden ze erin de auto in bedwang te houden tot de vergeetachtige chauf feur arriveerde. Die man kwam nietsvermoedend en lachend aangelopen. Zijn humeur veranderde spoor slags toen hij de schade op nam. Zijn woede reageerde hij tot verbazing van de om standers af op zijn vrouw: „Altijd heb jij commentaar op mijn rijden. Altijd doe dit, doe dat. Waarom heb je niet gezegd dat ik deze maal de handrem moest aantrek ken." De vrouw zweeg, deed haar deur open en pakte de verzekeringspapieren. Vul die nu maar eerst in, noteer de gegevens van de andere auto's en straks praten we verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 9