Tegenslag voor woonzorgcentrum UITVERKOOP! 30% korting!!!! PZC Herstel arbeidershuisjes hersenkraker Burgemeester vraagt Arnemuiden hulp bij onderzoek naar dreigbrief Drogisterij-Parfumerie Doolaege Noordstraat 77 in Terneuzen houdt Driedaagse mars herdenkt bevrijding Lamswaarde heeft ^C-J' hoge verwachtingen V JÈ Sociale Zaken Hulst van nieuw Hulst i 'rit !- naar vrijkomend HHHH bankgebouw KBC Molenbolwerk is verkeersveilig zl2 RZVW zoekt nieuw terrein in Philippine na afkeuren te krappe locatie agenda Daarom geven we in de week van dinsdag 3 september tot en met zaterdag 7 september Uitgezonderd geneesmiddelen en actie artikelen. J dinsdag 3 september 2002 doorConny van Gremberghe PHILIPPINE - De bewoners van Philippine moeten er voor lopig niet op rekenen dat op kor te termijn wordt begonnen met de bouw van een woonzorgcom plex in het mosseldorp. Deze maand leek het er op dat in het centrum van het dorp, tus sen Philipsplein en Kasteel straat, een geschikte locatie voor handen was. De eigenaren van voormalig autobedrijf Se- gers en de oude molenberg waren bereid om een grond- door Jean-Lou de Gucht LAMSWAARDE - De inwoners van Lamswaarde hebben hoge verwachtingen van de komende herindeling in Oost-Zeeuws- Vlaanderen. Vooral de manier waarop de gemeente Hulst met dorpsraden omgaat spreekt hen wel aan. Dat bleek tijdens de be wonersavond waar de concept kernbeschrijving van het dorp werd besproken. De doipsraad is ontevreden over de contacten met de huidi ge gemeente Hontenisse. Vanuit de gemeente zelf is er te weinig contact met de dorpsraad en als de dorpsraad zelf een brief schrijft naar de gemeente, krijgt ze geen antwoord. „We stellen gewoon eenvoudige vragen en er wordt niet op gereageerd. Dus moet je er zelf constant achter aan om een reactie te krijgen." De dorpsraad heeft geprobeerd een dorpsplan op te zetten. Zij heeft hiervoor een leefbaar heidsenquête gehouden. Voor het vervolg, de vertaling van de gegevens in een dorpsplan, heeft de dorpsraad de gemeente transactie aan te gaan met de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woningbouwvereniging (RZ VW), maar na enig rekenwerk moest geconcludeerd worden dat het terrein te klein is. Directeur C. Reinhoudt: „Ieder een was erg enthousiast. Het terrein in kwestie ligt centraal, is goed bereikbaar, alleen; het bleek te klein te zijn om er min stens 25 ouderenwoningen en een aantal groepswoningen voor gehandicapten op kwijt te kunnen. Dat is nu eenmaal no dig om zo'n centrum exploitabel te krijgen. Spijtig genoeg zijn gevraagd om ondersteuning. Dit verzoek is niet gehonoreerd! en het dorpsplan is er tot op he den niet gekomen. Met de nieuwe gemeente Hulst wil de dorpsraad regelmatig overleg. Een dorpsplan staat hoog op de agenda. Toch zijn er onder de bewoners ook zorgen over de fusie tussen Hulst en Hontenisse. De subsidies aan verenigingen mogen in de toe komst niet minder worden en de nieuwe gemeente moet niet te veel geld uitgeven aan onder zoeken die vervolgens in een la verdwijnen. Op diverse polderwegen rond Lamswaarde schort het aan de verkeersveiligheid. Bewoners wensen bijvoorbeeld in de Lan ge Nieuwstraat snelheidsrem- mende maatregelen. Vraagte kens worden gezet bij invoering van een dertig-kilometerzone in de kern Lamswaarde. Bestaan de verkeersremmers in het dorp zijn een punt van kritiek. Bewo ners stellen voor de remmers weg te halen en in plaats daar van snelheidscontroles uit te voeren of eenrichtingsverkeer te overwegen. we nu weer terug bij af." 'Terug bij af' betekent voor de woning bouwcorporatie niet dat het woonzorgplan in de ijskast gaat. „Het probleem blijft een geschikte locatie vinden. Wij vinden nog steeds dat de meest geschikte plek voor zo'n cen trum het Spuikompark is. De gemeente Sas van Gent wil daar echter niet aan en de dorpsraad is er verdeeld over. Een tweede plek die nog aan de orde is, is het Ankerhof, maar daar zijn wij niet zo gelukkig mee. Zouden we daar namelijk een centrum bouwen, dan moeten we zo'n dertig ouderenwoningen slo pen, moeten we voor de mensen die daar nu wonen vervangende huisvesting zien te vinden in het dorp en dat zal echt problema tisch worden", zegt Reinhoudt. De gemeente Sas van Gent wil het centrum het liefst aan de Oude Kerkstraat zien verrijzen op de plek waar nu nog palletf a- briek Spamix staat. Dat terrein is echter verontreinigd en komt pas als bouwlocatie in beeld na dat het bedrijf verhuisd en het terrein gesaneerd is. TERNEUZEN - In het eerste weekend van oktober wordt een driedaagse herdenkingsmars gehouden in West-Zeeuws- Vlaanderen. De mars is bijna identiek aan die welke eerder dit jaar door een viertal jonge ren is gelopen. Deze keer gaat het echter om een veel groter ge zelschap. Initiatiefnemer en organisator is oud-Terneuzenaar M. van der Lugt. Hij liep de mars begin dit jaar met zijn broer en twee vrienden uit Terneuzen. Het viertal liep een tocht langs plek ken die een belangrijke rol heb ben gespeeld bij de bevrijding in 1944 door de Canadezen. „We volgen nagenoeg dezelfde route, maar met veel meer deelnemers. door Sheila van Doorsselaer HULST - De dienst Sociale Za ken van de nieuwe gemeente Hulst wordt ondergebracht in het vrijkomende pand van de KBC-bank aan de Houtmarkt in Hulst. De Stuurgroep Herinde ling (burgemeesters en wethou ders van Hulst en Hontenisse) moest op zoek naar extra huis vesting omdat in geen van beide gemeentehuizen na de herinde ling ruimte is voor de circa twin tig ambtenaren. Besloten is de dienst Sociale Za ken elders onder te brengen. Daarbij is het oog van de Stuur groep gevallen op het bankge bouw van de KBC aan de Hout markt. Dit gebouw komt in de loop van 2003 vrij omdat Hul ster vestiging van deze bank wordt opgeheven. Het pand is eerder ook al in ge bruik geweest als huisvesting voor gemeentelijke diensten, namelijk van 1991 tot en met 1993, toen het Hulster stadhuis We rekenen op minimaal 75 en maximaal 150 mensen. Er heeft al een aantal Canadezen toege zegd te zullen komen en er komt een afvaardiging van de Cana dese ambassade", vertelt Van der Lugt. Onder de deelnemers bevinden zich alvast zo'n vijfentwintig mannen in historische unifor men. Daarnaast rijdt er een tiental oude legervoertuigen mee. „Ik denk dat het een gigan tisch mooi evenement wordt", voorspelt Van der Lugt. Belang stellenden kunnen zich melden bij het comité Historische Her denkingsmars. Dat kan via e- mail: h.van.der.lugt@freeler.nl, maar ook telefonisch (076- 5031154) bij Van der Lugt inEt- ten-Leur. De mars is op 4, 5 en 6 oktober. De route begint in Bel gië en eindigt in Cadzand. werd verbouwd. Begin dit jaar nog gingen de gemeenten er vanuit dat de circa 230 mede werkers van de nieuwe gemeen te Hulst ondergebracht zouden kunnen worden in de gemeente- j huizen in Kloosterzande en Hulst. Uit het huisvestingsplan bleek echter dat volgens de Ar- bo-normen ongeveer twintig ambtenaren niet gehuisvest konden worden in de bestaande i secretariegebouwen. In het huisvestingsplan zijn op I diverse locaties loketten voor zien. De toekomstige dienstver- lening van het team bevolking is als eerste onder de loep geno- men. Momenteel wordt bekeken op welke locaties en op welke tijd stippen de burgers terecht kun nen voor de diensten van het team en wat hiervan de eventue le financiële consequenties zijn. Nadat de Stuurgroep voor wat betreft bevolking een besluit heeft genomen, wordt de dienst verlening van de andere dien sten nader bekeken. Felix Impens laat de leerlingen het certificaat zien dat de school verdiend heeft. foto Peter Nicolai door Wilma Valk IJZENDIJKE - Basisschool Molenbolwerk in IJzendijke heeft gisteren een verkeersvei- ligheidslabel van 3VO ontvangen. De school krijgt het label voor haar inspanningen op het gebied van verkeerseducatie. De uitreiking van het label door een verte genwoordigster van 3VO was gisteren de start voor de feest week van basisschool. Felix Impens, een van de 'verkeersouders' van de school, mocht het certificaat in ont vangst nemen. „Wij werken niet mee aan het educatieve onderdeel van de verkeersles- sen, maar we houden fietskeuringen en een straatspeeldag. Verder zorgen we voor ma teriaal en uitleg voor de kinderen van groep acht zodat ze voorbereid zijn op hun tocht met bus of fiets naar hun toekomstige school", legt hij uit over de functie van ver keersouders. Scholen die in aanmerking willen komen voor het verkeersveiligheidslabel, moeten aan een aantal criteria voldoen en kunnen hiervoor punten halen:,Er zijn 5 9 punten te verdienen en een school moet er zeker 3 5 ha - len," wist Felix. „Onze school heeft het er niet slecht afgebracht, we hadden maar liefst 50 punten." Omdat het om rijksmonumenten gaat, vergt de restauratie van de twee arbeiderswoninkjes heel wat denkwerk. foto Willem Mieras door Inqrid Huibers KLOETINGE - De twee verval len arbeiderswoninkjes naast de monumentale molen in Kloe- tinge worden de komende maanden grondig gerestaureerd en weer bewoonbaar gemaakt. De huisjes, die rond de eeuw wisseling zijn gebouwd, zijn rijksmonumenten. En dat vergt behoorlijk wat denkwerk bij een verbouwing, vertelt André Dek van Bouwgroep Peters in Middelburg, die het werk heeft aangenomen. „De muren zijn bijvoorbeeld verzakt, maar daar mogen we niets aan doen. Die lijn moeten we gewoon vol gen." Hij vindt het een mooie klus. „Het is weer eens wat anders dan nieuwbouw hè?", zegt Dek, terwijl hij zich enthousiast over de bouwtekening buigt. „Kijk, vroeger stond de wc achter de woninkjes. Nou ja, wc, het was niet meer dan een gat in de grond. Riolering was er niet." Appartement Beide huisjes worden samenge trokken, zodat een appartement van zo'n zeventig vierkante me ter ontstaat. „Het dak is te laag om een volwaardige tweede ver dieping te kunnen maken", zegt Dek. „Wel wordt er een plafond aangebracht, zodat er een vlie ring ontstaat." De begane grond krijgt een bad kamer met ligbad, een woonka mer, keuken, slaapkamer en een hal met toilet. De familie Bie- rens, eigenaar van de arbeiders woninkjes, is van plan het ap partement te verhuren. Het is de bedoeling dat de wo ning eind november klaar is. De familie, die onlangs de gloednieuwe woning naast de molen betrok, is bij de koop van de grond overeengekomen dat de huisj es die al j aren leeg staan in ere zouden worden hersteld. door Ab van der Sluis ARNEMUIDEN - Burgemees ter K. Schouwenaar en de poli tie hebben de bewoners van Arnemuiden gisteravond opge roepen mee te helpen bij het on derzoek naar de bedreiging van een Marokkaanse vrouw. „Het is in ons aller belang", aldus Schouwenaar tij dens een verga dering van de Wijktafel, „dat er waarheidsvinding plaats vindt." De vrouw kreeg vorige week dinsdagavond een dreigbrief, waarin haar een ultimatum werd gesteld. Zij en haar drie kleine kinderen kregen een maand de tijd om uit Arnemui den te vertrekken. Zou het gezin niet ingaan op de eis, dan zou de viouw verkracht en haar kinde ren levend verbrand worden. De brief was ondertekend door 'de jongens uit Arnemuiden'. Schouwenaar noemde het zeer betreurenswaardig dat het vis sersdorp door de dreigbrief lan delijk negatieve publiciteit heeft gekregen. Hij zei dat dreigbrieven, gericht aan al lochtonen, overal in Nederland voorkomen. „Maar het is nu eenmaal gebeurd. We kunnen het niet terugdraaien." De recherche van de politie Zee land heeft de zaak in onderzoek. Zolang niet duidelijk is wie ach ter de dreigbrief zit, is het vol gens de Middelburgse burge meester moeilijk vragen te beantwoorden. „Er zijn heel weinig ingangen en aankno pingspunten. We moeten er niet zonder meer vanuit gaan dat het onderzoek van de politie klaar heid brengt en antwoord geeft op al onze vragen. "De gemeente Middelburg ziet zich intussen voor de vraag gesteld of er mo gelijkheden zijn incidenten te voorkomen. Het college zal zich ook buigen wat het kan doen voor het be dreigde Marokkaanse gezin. Dat heeft volgens de brief nog een kleine drie weken de tijd om het dorp te verlaten. Schouwe naar vroeg zich bijvoorbeeld af of B en W voor vervangende huisvesting kunnen zorgen, als het gezin daarom vraagt. STREEKACTIVITEITEN AXEL- Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Bil jarten en jokeren; De Halle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13 u.: Kaarten en biljarten, sjoe len; CLINGE - Café de Gouden Kroon, 14,00 uur: Kaarten; Voorzitter J. Walhout van de Wijktafel noemde het 'intriest' dat mensen in Arnemuiden een dreigbrief in een brievenbus stoppen. „Het is absoluut on toelaatbaar dat men zo met el kaar omgaat in ons dorp." De bezoekers van de Wijktafel na men een minuut stilte in acht om de twee jongetjes te herdenken, die vorige maand bij het spelen verdronken in het dorp. Malpertuus, 13.-30 uur: KBO volksdan sen, zingen en biljarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; NIEUW-NAMEN - Café St.Cecilia, 20.00 uur: Kaarten; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: KBO biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38