PvdA wil rondweg Kapellebrug PZC Matig jaar voor zwembaden Auto's in Ijltempo over parallelweg Axel-Hulst CARIANNE PZC NIEUWE KOLLEKTIE HZ begint opleidingen informatica 11 Ontsluitingsweg volgens Hulster fractie noodzakelijk voor toerisme Zeskamp in Oostburg Tractaatweg dicht voor onderhoud Weer vrachtwagens opengebroken Kernafval weer naar Frankrijk Veilig papier ophalen in Heikant Nieuwe burgemeester voor Kapelle Tankstation moet wilg herplanten PvdA geeft inspraak in verkiezingsprogramma dinsdag 3 september 2002 door Sheila van Doorsselaer HULST - PvdA Hulst pleit in haar verkiezingsprogramma voor de aanleg van een rondweg bij Kapellebrug. Deze ontslui tingsweg is volgens de sociaal democraten nodig om de be reikbaarheid van Hulst te be vorderen, nu de Expressweg N49 wordt omgevormd tot au tosnelweg. Omdat het tracé be hoorlijk ingrijpend voor de om geving is, pleit de PvdA voor dubbele natuurcompenstatie. PvdA Hulst gaat er vanuit dat de Expressweg (Antwerpen- Belgische kust) veel intensiever gebruikt zal worden als de be langrijke verkeersader wordt omgevormd tot autosnelweg. De Expressweg wordt dan een nog snellere verbindingsweg. Daarnaast wordt, en is al, een aantal afritten afgesloten waar door de verkeersintensiteit via Kapellebrug zal toenemen. De PvdA acht een goede ontslui tingsweg tussen Hulst en de Ex pressweg noodzakelijk voor de laereikbaarheid van de stad OOSTBURG - In het centrum van Oostburg wordt er zaterdag 7 en zondag 8 september ge zweet en geploeterd tijdens een zeskamp. Teams uit Oostburg en omlig gende kernen wagen zich tij dens dit sportieve evenement op de Markt en het Ledelplein aan zes uiteenlopende onderdelen. Zo worden ze op de proef gesteld op een zeephelling, evenwichts- balk en hindernisbaan. Daar naast is er een fiets wedstrijd met ongelijke wielen, een tan demtank wedstrijd en een trans portwedstrijd. Het evenement start zaterdag om 13.00 uur met de voorrondes. Zondagmiddag staat om 14.00 uur de finale op het programma. De allerkleinsten kunnen zich vermaken op een mega-spring- kussen. Hulst. De rondweg zal, als die er komt, wel veel natuurgebied doorsnijden. Daarom moet dit dubbel worden gecompenseerd. De Hulster sociaal-democraten besteden in hun verkiezings program veel aandacht aan in frastructuur. Zo wil de PvdA ook een goede verbinding van Oost-Zeeuws-Vlaanderen naar de Westerscheldetunnel. De aansluiting van Hulst via Axel naar de Tractaatweg speelt daarin een belangrijke rol. Door het wegvallen van de veerver- binding Perkpolder-Kruinin- gen zullen de verkeersbewegin gen minder noord-zuid gericht zijn (Hulst-Perkpolder), maar meer oost-west (Hulst-Terneu- zen). De oost-west verbinding moet daarom verbeteren zodat toeristen in West-Zeeuws- Vlaanderen eerder geneigd zijn naar Hulst te komen. De aanleg van de Rondweg Ter hole wordt door de PvdA ge steund. Ook lokaal gezien streeft de PvdA naar verbete ringen van de bereikbaarheid; met een fiets- eri wandelbrug over de buitenvest moet de nieu we Hulster wijk Groote Kreek een directe verbinding krijgen met de binnenstad. Ook moet een gedegen verkeerscirculatie plan worden opgezet, dat moet voorkomen dat chauffeurs on nodig rondjes gaan rijden in de Hulster binnenstad op zoek naar een parkeerplaats. Woningbouw Ook woningbouw is een van de peilers van het verkiezingspro gram. Opmerkelijk is dat de PvdA streeft naar een nieuwe verdeelsleutel van contingen ten. De PvdA is tegen de uit gangspunten dat in heel Zee land slechts enkele gemeenten als groeikern worden aangewe zen. Daarom beloven de soci aal-democraten hun uiterste best te doen woningbouw in de kernen mogelijk te maken. Ze spreken zich uit voor een ver houding van 60 procent woningbouw in de kernen en veertig procent in de grote uit breidingsplannen. Dit moet de groeikansen van de kernen be vorderen. Wethouder Spuesens (rechts) feliciteert de heer De la Ruelle. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - De vier gemeentelijke openluchtzwembaden in Oost-Zeeuws- Vlaanderen hebben een mager seizoen ach ter de rug. Dat constateren de badmeesters nu ze, deze laatste week dat de zwembaden open zijn, de balans opmaken. De badmeester van het zwembad in Koe wacht verkeert in mineurstemming. „Een heel, heel zwak seizoen is het geweest. Het bezoekersniveau bevindt zich dit jaar op dat van het slechtste jaar tot nu toe, 1981. Toen kwamen er 21.000 bezoekers. In een normaal seizoen trekt het zwembad 35.000 bezoekerspiet uitschieters tot 50.000." Het andere openluchtbad in de gemeente, 't Plaatje in Axel, verwelkomde dit jaar- rond de 40.000 bezoekers. Vorig jaar waren dat er 10.000 meer. Wethouder E. Spuesens van de gemeente Sas van Gent huldigde gisteren in het plaat selijke openluchtbad de 30.000e bezoeker, F. de la Ruelle. Hij is een trouwe bezoeker, die vaak twee keer per dag een uurtje komt zwemmen. Volgend jaar mag hij het hele jaar gratis zijn baantjes komen trekken. De badmeester van het Sasse zwembad is evenmin tevreden over de bezoekersaantal len. „Veelte weinig. Normaal hebben er zo'n zeven- tot achtduizend meer. Maar het is wel logisch gezien het slechte weer." De badmeester van zwembad De Honte in Kloosterzande, tenslotte, kwalificeert het zwemseizoen in die plaats met ongeveer 21.000 bezoekers als 'zeer matig'. „Geen rampzalig jaar, maar wel minder. Vorig jaar waren er 26.000 bezoekers. Dat was in ver gelijking met andere jaren trouwens ook niet al te denderend. Maar tegenwoordig is het zo dat er alleen veel bezoekers komen als het een aantal dagen aan een stuk lekker warm weer is." WESTDORPE - De Westkade in Sas van Gent krijgt de ko mende twee weken het nodige extra verkeer te verwerken. Dat heeft te maken met de werkzaamheden aan de Tractaat weg tussen Westdorpe en de Belgische grens. Dit weggedeelte wordt vernieuwd en is daarom sinds gisterochtend afgesloten voor alle verkeer. De kruising van de Stekkerweg en de zuid oostkant van de kruising Molenstraat met de Tractaatweg zijn tot 16 september niet toegankelijk. Alleen fietsers en bromfietsers kunnen nog van de kruising gebruik blijven ma ken. De aansluiting van de Oostpoort op de Tractaatweg blijft intact, maar het verkeer moet wel over één rijstrook. De werkzaamheden gaan dag en nacht door, en ook in de weekeinden wordt er doorgewerkt. HULST - Afgelopen weekend werden op verschillende plaat sen in Zeeuws-Vlaandern weer 23 vrachtwagens opengebro ken. In de gemeente Hontenisse werden twaalf vrachtauto's het doelwit. Voor zover bekend werd hieruit niets weggeno men. In de gemeente Hulst werd ingebroken in elf vrachtwa gens. Hier bestond de buit uit communicatie-apparatuur en cosmetica-artikelen met een nog onbekende waarde. BORSSELE - Voor de negende keer sinds de hervatting in ja nuari 2001 gaan deze week gebruikte splijtstofelementen van de kerncentrale Borssele op transport. De container met zeven elementen gaat vandaag over de weg naar het rangeer terrein op het Covra-terrein. Daar verrichten EPZ en de in spectiedienst van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer (VROM) metingen. Daarna vertrekt het transport in de loop van woensdag per spoor naai de opwerkingsfabriek van Cogéma in het Franse La Hague. Daar worden de nog bruikbare stoffen uit de splijtstofele menten gehaald, zodat 95 procent van het materiaal voor her gebruik beschikbaar komt. HEIKANT - De muziekvereniging Heikant heeft een nieuwe papierwagen in gebruik genomen. De aanhanger is voorzien van een zwaailicht en er is een deugdelijke zij bescherming aangebracht. Om de veiligheid van de papierophalers nog te verhogen vraagt de muziekvereniging aan de bewoners van de Julianastraat om het papier aan de oneven zijde van de weg te zetten en in de Vylainlaan aan de even zijde. Daarmee wordt voorkomen dat de ophalers telkens de straat moeten oversteken, met alle gevaren van dien.Het oud papier wordt in Heikant iedere eerste zaterdag van de maand opgehaald. De ophaalploeg vertrekt dan om acht uur 's ochtends. KAPELLE - Kapelle heeft per 1 oktober een nieuwe burge meester. Het is de 55-jarige S. Kramer die de gemeenteraad van Kapelle in meerderheid voordroeg om G. de Groot, die vo rige week vertrok, op te volgen. Siebe Kramer, in Goes gebo ren maar in Brabant getogen, is tot 1997 wethouder in de gemeente Zevenbergen geweest. Al bij de benoeming van De Groot, verklaarde Kramer bij zijn voordracht, had hij Kapelle gezien als een mooie gemeente om op termijn naar te sollicite ren. Dat kwam er dus van toen De Groot aankondigde met vervroegd pensioen te gaan. Koningin Beatrix heeft vrijdag haar handtekening onder de benoeming van Kramer gezet. door Eugène Verstraeten AXEL - Veel automobilisten die gebx-uik maken van de parallel weg langs de provinciale weg tussen Axel en Hulst rijden veel te hard. Vanuit het verkeerspro- ject De Ruit is de politie inmid dels gevraagd meer snelheids controles te houden. „De hoge snelheden zijn een probleem", zegt hoofd wegen R. van de Runstraat van het Wa terschap Zeeuws-Vlaanderen. „Niet alleen op de parallelweg, maar het probleem speelt eigen lijk in heel het buitengebied." Voor de wegen binnen het pro ject De Ruit is een maximum snelheid van 60 kilometer per uur ingesteld, maar menig auto mobilist rijdt er vele kilometers per uur sneller. De meeste auto mobilisten op de provinciale weg houden zich netjes aan de 80 kilometer-limiet. Die zien met grote regelmaat bestuur ders op de naastgelegen paral lelweg met hoge snelheden REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 ACTERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voorbij scheuren. „Je kunt de maximumsnelheid op twee ma nier handhaven", stelt Van de Runstraat. „De weg zo inrichten dat je gewoon niet harder kunt rijden, of frequente controles door de politie. De ervaringen in West-Zeeuws-Vlaanderen leren dat het aanleggen van een hele boel bulten en hobbels niet het gewenste effect heeft. Drempels veroorzaken soms juist nog meer problemen Sinds er een bussluis in de Hul- sterse weg ligt en de Tweede Ver korting niet meer toegankelijk is via de provinciale weg is het verkeer op de parallelweg fors toegenomen. Vorig jaar werden er per etmaal 280 voertuigen ge teld. Dat aantal is nu gestegen tot 797 voertuigen. Een toename met 185 procent. „De parallel weg is bedoeld om het verkeer op te vangen en van de hoofdrij baan af te halen", zegt Van de Runstraat, „dus wat dat betreft is die opzet dus geslaagd." In hoeverre het gaat om bestem mingsverkeer of sluipverkeer is niet bekend. „Het is natuurlijk wel een flinke toename. Er is ook over gesproken in het Ruit- overleg, maar 797 voertuigen geeft geen aanleiding tot onge rustheid. Bovendien ligt er een fietspad gescheiden naast de parallelweg, zoadat de fietsers geen hinder van het autoverkeer hebben." Van de Runstraat denkt dat de telcijfers geen aan leiding zijn voor extra maatre gelen. „Als we alle wegen met 800 voertuigen als probleem er varen, hebben we veel proble men in Zeeuws-Vlaanderen." Advertentie COPINES by Claudia SCr#ter JOYE FUN BETTY BARCLAY GIL BRET MAURA by Claudia Striiter ARA MODEN GERRY WEBER COURT ONE P.A HEIDEMANN MONARI ET DIEU CREA LA FEMME OUI IN SEIN LECOMTE en andere... CARIANNE mode Markt 10 - 4501 CJ Oostburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur Als officiële openingsdaad gooit directeur J. Bakker van Zeelandnet een fles champagne tegen een beeldscherm. foto Lex de Meester door Henk Postma VLISSINGEN - Op de Hoge school Zeeland in Vlissingen zijn gisteren twee nieuwe oplei dingen, beide in de 'digitale sfeer', te water gelaten. Direc teur J. Bakker van internetpro- vider Zeelandnet verrichte de officiële opening: hij wiep een fles champagne tegen een fees telijk versierd beeldscherm. Helemaal vlekkeloos verliep dit spektakelstuk niet. Bakker moest twee keer gooien alvorens de fles uiteen spatte. De twee nieuwe opleidingen richten zich op hogere en op be drijfskundige informatica: ken nis van computerprogramma's. Het zijn de eerste opleidingen die de hogeschool op dat vlak te bieden heeft. De hogeschool haalde er in dit eerste jaar me teen al zo'n 7 5 nieuwe studenten mee binnen. De twee vierjarige opleidingen richten zich in de eerste plaats op Zeeuwse studenten. Daar naast loopt een Engelstalig programma voor Aziatische studenten. De opleidingen zijn opgezet volgens de nieuwste in zichten. Er wordt nauw samen gewerkt met het bedrijfsleven. Zo bestaat het docententeam voor een belangrijk deel uit des kundigen uit het bedrijfsleven. Docenten verzorgen ook cur sussen en adviezen voor Zeeuw se bedrijven. OOSTBURG - De verplichting om een wilg bij het tankstation aan de Bredestraat in Oostburg te herplanten, blijft ook na een uitspraak van de Raad van State van kracht. Het college had de verplichting opgelegd aan ex ploitant De Pooter Olie BV, nadat deze de boom zo fors had gesnoeid dat hij als verloren moest wor den beschouwd. Eigenlijk had De Pooter de boom willen vellen om er een naambord voor zijn tank station te kunnen plaatsen, maar daarvoor werd geen kapvergunning gegeven. Toen De Pooter vervolgens eigenhandig overging tot het snoeien, volgde de aanschrijving om een boom te herplan ten. Dat moest een forse boom zijn met een waarde van bijna 3500 euro, zo besliste de gemeente. De Pooter ging eerst in beroep bij de rechtbank in Middelburg, maar die weigerde inhoudelijk op de zaak in te gaan omdat het bezwaarschrift te laat was ingediend. De Pooter gebruikte als argument dat hij de eerste aanschrijving van de gemeente nooit ontvangen had en dat hij dus ook niet tijdig kon reageren. De rechtbank vond dat verhaal niet geloofwaardig. De Pooter ging in hoger beroep bij de Raad van State, die nu ook heeft beslist dat De Pooter te laat bezwaar heeft gemaakt en dat de herplantplicht dus van kracht blijft. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Partij van de Arbeid geeft de inwo ners van de nieuwe gemeente Terneuzen vooraf inspraak in het verkiezingsprogram ma voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. De sociaal-democraten wil len daarmee bereiken dat de beleidsuitgangspunten van de PvdA meer aansluiten bij de wensen van de bevolking. De PvdA heeft de besturen van maatschappelijke orga nisaties in de gemeenten Ax el, Sas van Gent en Terneu zen uitgenodigd voor een bijeenkomst op woensdag 18 september in Terneuzen om het voorgestane beleid te be spreken. De partij heeft voor de nieu we gemeente overigens al wel een verkiezingsprogramma in ontwerp opgesteld. Het al gemeen uitgangspunt is dat het beleid vernieuwend moet zijn. „Daadwerkelijk in spraak geven aan de burgers door ze heel direct en in een vroeg stadium te betrekken bij het beleid; samen met de gemeente de woonomgeving invullen", schrijft de PvdA. De partij pleit daarbij ook voor toepassen van het refe rendum. De PvdA wil verder meer ambtenaren de wijk in om de burgers ter wille te zijn, waardoor er minder papie ren rompslomp is. Parkeer- gelden moeten in de visie van de sociaal-democraten wor den afgeschaft en dure ad viesbureaus buiten de deur worden gehouden. Veel aan dacht moet er zijn voor het aan het werk helpen van in woners. Samen met maatschappelij ke organisaties wil de PvdA die en andere beleidspunten bespreken. Aanvullingen en eventuele wijzingingen in het verkiezingsprogramma kunnen dan worden meege nomen, voordat het pro gramma definitief wordt vastgesteld. „Als organisa tie", zo schrijft de PvdA, „kunt u op deze manier al in vloed uitoefenen op het be leid van de nieuw te vormen gemeente." Advertentie Spontane jonge vrouw gezocht Bliekmode met vestigingen in Goes, Middelburg en Terneuzen zoekt voor het filiaal in Terneuzen een (assistent) Bedrijfsleidster fulltime/parttime Heb je interesse in een leuke baan, een goed gevoel voor mode en leidinggevende capaciteiten? Schrijf dan een brief met CV naar: BLIEKMODE T.a.v. dhr. M.B. van Battum Noordstraat 23 4531 GB Terneuzen NOORDSTRAAT 23 4531 GB TERNEUZEN INTERNET; WWW.BLIEKMODE.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37