Streng toezicht woonwagenkamp PZC Tholen vraagt meer aannemers wegens bouwfraude-nieuws PZC Zonnemaire acht weken tijdloos Honderdjarige geniet van rust in de polder 11 Bedrijfsmatige activiteiten taboe op nieuwe locatie in Hansweert Muziekdag in Renesse Kindermiddag in museum Oostkapelle Minikermis Zonnemaire Organiste geblesseerd Kernafval weer naar Frankrijk Drankrijder is rijbewijs kwijt Wilg bij tankstation moet terug Politie deelt 23 bekeuringen uit Stichting stuurt vracht hulpgoederen naar landbouwschool Afrika Kerken zetten deuren open op Orgeldag agenda dinsdag 3 september 2002 door Rolf Bosboom HANSWEERT - Onder geen be ding mogen in de toekomst bedrijfsmatige activiteiten worden uitgevoerd op het woonwagenkamp in Hans weert. Daarop wordt ook streng toegezien. Die garantie gaf A. Nijssen van Nijbod Consultan cy, het bedrijf dat het kamp beheert, gisteravond tijdens een inspraak- en informatie avond. De gemeente Reimerswaal wil meewerken aan een renovatie en uitbreiding van het kamp aan de Maartenbroersweg. De plan nen houden in dat het aantal RENESSE - Muziekvereniging Luctor et Emergo in Renesse treedt dit jaar samen met zus terverenigingen Witte van Haemstede en Crescendo op als gastheer voor de jaarlijkse Ei- landelijke Muziekdag, die za terdag 14 september in het centrum van Renesse wordt ge houden. In twee muziektenten rond de kerk brengen de muziekgezel- 1 schappen diverse muziekstuk ken ten gehore. Ook zullen de marchingband Schouwen-Dui- veland uit Zierikzee en de drumband van Apollo uit Brou wershaven een muzikale rond gang door het dorp maken. Na het startsein volgt een pro gramma met onder meer optre dens van de Ministars, Con Amore Noordgouwe, Apollonia en brassband Apollo uit Brou wershaven. Ook harmonieor kest Kunst Eer uit Zierikzee is van de partij. Bij regenachtig weer kunnen de muziekliefhebbers uitwijken naar het Dorpshuis Renesse. Om ongeveer 18.30 uur zullen de laatste noten klinken en zal het muziekfestijn afgesloten worden door Nut Uitspan ning uit Zonnemaire. OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oost kapelle houdt woensdag 11 september een kindermid dag. Het thema is (W)onderwa- terwereld, dat aansluit op de tentoonstelling Jurassic Pol derland. Deze tentoonstelling gaat over Nederlandse amfibieën en rep tielen. De kindermiddag duurt van twee tot vier uur en is be doeld voor kinderen van zes tot en met tien jaar. Het programma bestaat uit een binnen- en een buitendeel. Bin nen wordt een videofilm over reptielen bekeken en er is een speurspel langs de tentoonstel- Ung. Buiten wordt er gezocht en ge vist naar waterleven. De kinde ren ontvangen een (w)onderwa- terpaspoort. Daarin kunnen zij hun vondsten noteren of nate kenen. Tussen beide programma's door krijgen de kinderen een passen de consumptie. De kosten be dragen 2,95 euro per kind. Vooraf aanmelden is volgens het museum noodzakelijk. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl standplaatsen wordt uitgebreid van vijf naar acht. Deze schui ven iets op, zodat de bodem van het huidige terrein kan worden gesaneerd. Het nieuwe terrein wordt omgeven door veel groen. De bedrijfsactiviteiten verhui zen naar het bedrijventerrein in Kruiningen. De plannen kwamen recent in een stroomversnelling, nadat de bewoners begin mei actie voer den door de Maartenbroersweg te blokkeren. Toen bleek de ge meente bereid de benodigde grond tegen een zacht prijsje te verkopen en eventuele schadeclaims van omwonen den voor haar rekening te ne men. Als tegenprestatie zorgt het woonwagenschap voor het schoonmaken van de vervuilde grond. Over die overeenkomst werd gisteravond niet meer gespro ken. Omwonenden wilden wel onder meer weten of zij in de toekomst verschoond blijven van hinderlijke bedrijfsactivi teiten, zoals nu nog het geval is. Die garantie kregen ze. „Dat is onderdeel van de deal", zei bur gemeester A. Verbree, die wel aangaf dat de aanleg van de nieuwe werkterreinen in Krui ningen nog altijd niet rond is. „Er is nog verschil van mening over de pecunia. Dat moet je wel opgelost hebben voordat je ver der gaat." Ruzie Een van de aanwezigen infor meerde ook naar de ruzie die en kele maanden geleden tussen de bewoners van het kamp onder ling bleek te bestaan. Toen lie ten zij ineens weten de voorkeur te geven aan twee aparte kam pen. Volgens een van de bewo ners, M. Huiskes, is dat niet meer het geval. „In elke familie gebeurt er wel eens wat. Dat waait wel weer over. Daarwordt hard aan gewerkt." Omwonenden zeiden zich ook zorgen te maken over de veilig heid, aangezien het nieuwe kamp slechts één ontsluitings- weg krijgt: in de bocht van de Maartenbroersweg. Als bij de ingang brand uitbreekt, zou er geen ontsnappingsmogelijk heid meer zijn. Burgemeester Verbree zei dat de brandweer haar zegen aan het ontwerp heeft gegeven. Niettemin zeg de hij toe dat; de situatie nog eens tegen het licht wordt ge houden. Om de plannen te kunnen uit voeren, is ontheffing van het geldende bestemmingsplan no dig, waarvoor een procedure in drie stappen nodig is. De eerste inspraakronde daarvoor loopt woensdag 25 september af. Ver bree zei te hopen dat de uitvoe ring volgend jaar april of mei kan beginnen. De klok is voor restauratie uit de kerktoren gehaald. door Famke van Loon ZONNEMAIRE - De bewoners van Zonnemaire zijn de komende acht weken aangewezen op hun eigen uurwerk. De klok in de kerktoren wordt gerestau reerd en deels vernieuwd. Aftandse onderdelen van het uurwerk worden vervangen en de wijzers en cij fers krijgen een laagje bladgoud. De grote kraan naast de kerktoren in Zonnemaire zorgt voor het nodige spektakel. Bouwbedrijf Quant BV uit Zierikzee heeft de hoogwerker nodig om de wijzers van het uurwerk te verwijderen. Grote delen zullen volgens J. Haaij van de gemeente Schouwen- Duiveland vernieuwd worden omdat dat goedkoper en beter is dan opknappen van de verweerde onderde len. Met de demontage van de klok is gisteren een grote onderhoudsklus aan de toren begonnen. Bij een re cente inspectie bleek dat houtwerk in de toren aange tast is door houtworm en boktor. Het Zierikzeese be drijf dat door de gemeente regelmatig voor dergelijke klussen wordt ingeschakeld, zal de aangetaste bal klagen behandelen en herstellen. Tegelijkertijd zullen foto Pieter Honhoff in de toren kleine bordessen en vaste ladders worden aangebracht om toekomstige inspectie snel en vol gens de ARBO-eisen te kunnen uitvoeren. Naast het réparatiewerk zal de toren worden voorzien van een nieuw afwateringssysteem. De huidige goten lopen nu vaak over omdat vogels er nestelen en zo doende de afvoeren verstopt raken. De goten en de overloopbakken zullen groter gemaakt worden, zodat ook bij flinke regenval het water volgens de gebruike lijke kanalen wordt afgevoerd. Het werk aan de kerktoren van Zonnemaire zal naar verwachting acht weken in beslag nemen. door Esme Soesman SINT-MAARTENSDIJK - Met de hete adem van de bouwfrau de-actualiteit in de nek wordt het aantal aannemers dat uitge nodigd wordt aan te besteden voor de nieuwe rotonde bij Sint- Annaland, uitgebreid van zes tot acht. De Thoolse wethouder L. van Doorn deed deze belofte gister avond in de vergadering van de commissie gemeentelijke ont wikkeling. De fracties Chris tenunie, PvdA en Algemeen Belang Tholen (ABT) zetten tij dens deze vergadering vraagte kens bij de wazige financiële uitleg bij het voorstel om een ro tonde aan te leggen op de krui sing Veilingweg met de Lange- weg. Was eerst nog uitgegaan ZONNEMAIRE - De christelij ke basisschool De Zonnewijzer in Zonnemaire houdt op vrijdag 13 september een kermis voor kinderen. Vanaf half vier 's middags zijn er voor de jongere bezoekers aller lei activiteiten, zoals biljart knikkeren, sjoelen en schmin ken. Verder biedt de kinderker- mis kramen met diverse versna peringen en zal er voor de be zoekers een 'levend standbeeld' te bewonderen zijn. van een investering van zo'n 550.000 euro, volgens de laatste berekening blijkt er 'slechts' 378.000 euro met de aanleg ge moeid te zijn. Met name de vertegenwoordi gers van ChristenUnie en PvdA vinden dat je, zeker nu, elke schijn van onderhands handje klap uit de weg moet ruimen. L. Blom (PvdA) pleitte voor een open en openbare aanbesteding. J. Aarnoudse (SGP) wees op het door de raad vastgestelde aan bestedingsbeleid, waar de ge meente zich met het benaderen van zes aannemers keurig aan houdt. Wil je de wijze van aan besteding veranderen, stelde de SGP'er, dan zul je daar apart een keer over moeten praten. Van Doorn en de betrokken ambtenaar probeerden uit te leggen dat de huidige aanbeste- dingswijze zuiver is. Het is niet zo, stelden zij, dat bij elke klus steeds dezelfde zes aannemers benaderd worden. Zij worden elke keer afzonderlijk geselec teerd. Regelmatig zitten er in de club van benaderde firma's dan ook nieuwe namen. Die uitleg bleek voor de critici niet genoeg. Je moet, stelde Piet, ook lering trekken uit wat er om je heen gebeurt. Het voorstel om voor deze klus nog twee aanne mers extra te benaderen, vond Piet vooralsnog genoeg. De nota aanbesteding komt op een later tijdstip nog eens uitgebreider in discussie. MIDDELBURG - De Middel burgse organiste Margreeth de Jong, die vanavond zou spelen in de Nieuwe Kerk in Middel burg, is geblesseerd uitgeval len. Haar optreden zou de aftrap vormen van de serie orgel concerten onder de titel Nazo mer Lucht, die in de Abdij ge geven worden in het kader van het Zeeland Nazomer Festi val. De organisatie heeft een ver vanger gevonden in organist Ig- nace Michiels uit Brugge. Het concert van Michiels begint om kwart over acht. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - In de kalme omgeving van Vredestein, het verzorgingshuis in Wissenkerke waar ze al tien jaar woont, is Maria Broekhoven-Kramer af gelopen zondag honderd jaar geworden. Gisteren vierde ze dat met haar nichtjes en neefjes en met de bewoners van Vrede stein. Geboren in de Noord-Beve- landse polders, begon de jarige na haar huwelijk in een piep klein huisje samen met haar man aan een leven van hard werken in de landbouw. Na een aantal jaren verhuisden ze naar een polderhuisje aan de Dorps weg in Wissenkerke, waar ze voor zichzelf een aantal kleine percelen landbouwgrond be werkten. Terwijl haar man nog bij andere boeren uit werken ging, zaaide en oogstte Maria Broekhoven op het eigen be drijfje. Toen beide echtelieden de 65 waren gepasseerd, ver huisden ze naar een bejaarden woninkje aan de Beatrixstraat in Wissenkerke, waar ze 25 jaar bleven wonen. Toen de jarige tien jaar geleden weduwe werd, verhuisde ze naar Vredestein, waar ze het erg naar haar zin heeft. Samen met een groep medebe woners brengt de eeuwelinge haar dagen door in het zoge naamde Ter Valcke-project, BORSSELE - Voor de negende keer sinds de hervatting in ja nuari 2001 gaan deze week gebruikte splijtstofelementen van de kerncentrale Borssele op transport. De container met zeven elementen gaat vandaag over de weg naar het rangeer terrein op het Covra-terrein. Daar verrichten EPZ en de in spectiedienst van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieubeheer (VROM) metingen. Daarna vertrekt het transport in de loop van woensdag per spoor naar de opwerkingsfabriek van Cogéma in het Franse La Hague. Daar worden de nog bruikbare stoffen uit de splijtstofele menten gehaald, zodat 95 procent van het materiaal voor her gebruik beschikbaar komt. RENESSE - De politie heeft twee automobilisten aangehou den voorrijden onder invloed van alcohol. Op de Ramp weg te Renesse is zaterdagavond het rijbewijs ingevorderd van een 19-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duive- land. De man kreeg een bekeuring voor het stilstaand voeren van blauwe zwaailichten. Uit een blaastest bleek dat de man 3,5 maal te veel alcohol had gedronken. Hij kreeg hierop een rijverbod van 12 uur. Een half uur later werd hij rijdend ach ter het stuur aangetroffen. Naast invordering van zijn rijbe wijs ontving hij een dagvaarding. Zondag is een 53-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede tweemaal aangehouden voor rijden onder invloed van alco hol. Dit gebeurde op de Kuijerdamseweg te Scharendijke. Een rijverbod van 3 uur was het gevolg. Hij werd eveneens enige tijd later achter het stuur aangetroffen op de Stoofwek- ken in Renesse, wat hem andermaal een proces-verbaal ople verde. OOSTBURG - De verplichting om een wilg bij het tankstation aan de Bredestraat in Oostburg te herplanten, blijft ook na een uitspraak van de Raad van State van kracht. Burgemees ter en wethouders hadden de verplichting opgelegd aan ex ploitant De Pooter Olie BV, nadat deze de boom zo fors had gesnoeid dat hij als verloren moest worden beschouwd. Ei genlijk De Pooter wilde de boom vellen om er een naambord voor zijn tankstation te plaatsen, maar kreeg geen kapver- gunning. Toen De Pooter eigenhandig overging tot het snoei en, volgde de aanschrijving om een forse boom te herplanten. De Pooter ging eerst in beroep bij de rechtbank in Middel burg, maar die weigerde inhoudelijk op de zaak in te gaan om dat het bezwaarschrift te laat was ingediend. De Pooter ge bruikte als argument dat hij de eerste aanschrijving van de gemeente nooit ontvangen had en dat hij dus ook niet tijdig kon reageren. De rechtbank vond dat verhaal niet geloof waardig. De Pooter ging in hoger beroep bij de Raad van Sta te, die nu ook heeft beslist dat De Pooter te laat bezwaar heeft gemaakt en dat de herplantplicht dus van kracht blijft. VLISSINGEN - De politie heeft gisteren bij controles in de omgeving van Westerzicht en de Nieuwe Zuidbeekseweg in Vlissingen in totaal 23 bekeuringen uitgedeeld. Tien mensen moeten betalen omdat ze met hun fiets reden waar dat niet mocht en vijf bestuurders werden betrapt op een bromfiets met te veel vermogen. Eén chauffeur kreeg een boete omdat hij met een mobiele, niet-hands free-telefoon belde in een au to. Verder was er sprake van door rood licht rijden, een onver zekerde bromfiets, een bestuurder zonder bromfietscertifi caat en vier snelheidsovertredingen. De 100-jarige Maria Broekhoven-Kramer. foto Willem Mieras waarin voor een zinvolle dagbe steding wordt gezorgd. Doordat haar ogen slecht zijn, kan Maria Broekhoven geen televisie meer kijken en niet meer lezen, maar ze is graag gezellig onder de mensen. Ze bleef kinderloos, maar met de kinderen van haar broers en zusters heeft ze altijd een goed contact gehad. door Mieke van der Jagt NIEUWDORP - De stichting Zeeland helpt Zambia heeft gis teren een container vol goede ren verscheept naar het Chi- pembi Farm College in Zambia. De actie is erop gericht de land bouwschool in Chipembi zich zelf te laten bedruipen en een economische factor te laten worden in het straatarme plaatsje. De stichting Zeeland helpt Zambia werkt op drie sporen. Vrijwilligers van de stichting gaan regelmatig naar Zambia om te helpen met de opbouw van een landbouwschool, die niet door de regering wordt gesubsi dieerd. De school is inmiddels ook een bedrijfje, dat met eie ren, kippen, varkens en tomaten zelf inkomens voor de school en voor de families er omheen ge nereert. In Zeeland verzamelt de stich ting goederen voor een doelma tig functioneren van de school. Zo zaten er in de container die maandag werd verscheept, een pick-uptruck en een complete garageuitrusting, maar ook wasbakken, wc-potten, land bouwwerktuigen en een broed machine. Sommige dingen zijn gekocht, andere gekregen en op geknapt. Het verzenden van de spullen kost veel geld, maar ook aan be geleiding van de hulp is de stich- RENESSE - De deuren van de Jacobuskerk in Renesse en de Corneliuskerk in Noordwelle staan zaterdag 14 september open voor de Nationale Orgel- De Orgeldag wordt voor de eer ste keer gehouden en valt samen met de Open Monumentendag. Voor de bezoekers is er gelegen heid om zelf het orgel te bespe len. De beide kerken zijn van 10.30 uur tot 16.00 uur geopend. Be zoekers die het optreden van het Vocaal Ensemble uit Sint Lau rens willen bijwonen, zijn wel kom om 12.00 uur in de Jacobs- kerk te Renesse. ting veel kwijt. Zo kwam een le raar uit Chipembi op kosten van de stichting naar Nederland om zich in het pluimveevak te be kwamen. Ook moest een water pomp op zonne-energie worden aangeschaft om het tomaten- project uit te breiden. Het is de stichting gelukt een gepensio neerd waterbouwkundig inge nieur naar Zambia te krijgen, die drie weken heeft geadvi seerd over irrigatiesystemen. Benefietconcert Behalve via het openstellen van een banknummer, haalde de stichting geld binnen met een benefietconcert en verschillen de sponsoracties. De basisscho len in Nieuwdorp hebben in middels regelmatig contact met de landbouwschool in Chipem bi. Hoewel de ondersteuning werkt zoals de stichting had gehoopt - leerlingen van de school werken inmiddels op boerderijen, bou wen een familiebedrijf op of ge ven zelf les - blij ven geld en goe deren hard nodig.. De stichting gaat dus door tot er een nieuwe container vol is. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur. Bezichtiging monu menten; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 09.00-12,00 uur en 13.00-15.00 uur: Ver koop Kleding en meubelen tbv maat schappelijke dienstverlening; Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbespeling door Sjoerd Tamminga; Revalidatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma en CODP-patiënten; HANSWEERT - Zaal Zeelandia, 14.00 uur: Bingo voor 50-plusers; KAPELLE - Computerpraktijklokaal van Jongerencentrum Trinnety, (bij sport centrum) 9.30-11.30 uur: Computerin- loopochtend voor ouderen; De Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar ten voor ouderen; 14.00 uur: Welfare- werk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 6,7,en 8; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We ntel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30-22,00 uur: Line Dance door Coun try Club The Southern Riders, YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27