Clausing treurt niet om verlies Ilyo de Loos is niet te stuiten Derde divisie van driebanden groot een ware loterij Tjoba-coach Fokke na verlies minder zeker van zijn zaak Van Acker derde in Hilversum Vasseur klopt Kuzee in Almere Tweede verlies voor judoka's Derde plaats Zeeuwse atletes Hanneke Ketelaars wint in Vlissingen voor achtste keer op rij Rentmeester breekt weer sleutelbeen Teleurstellend WK Provoost Atletiekinterland De IJzendijkse darter Jean Paul van Acker is zaterdag in Hil versum als derde geëindigd in de tweede Nederlandse selec tieronde voor het EK darts in Mechelen van 16 tot met 20 ok tober. Zowel Vincent van der Voort, Co Stompé en Albertino Essers moesten met 4-1 het hoofd buigen voor de sterk spe lende Zeeuw. Raymond van Barneveld, tegenstander van van Acker in de eerste ronde van de World Darts Trophy van ko mend weekeinde, wist ternauwernood de partij naar zich toe te trekken. Van'Acker had de partij winnend kunnen afslui ten, maar verzuimde in de beslissende leg de partij uit te gooi en zodat van Barneveld alsnog de winst pakte met 3-2 in legs. In de eerste selectieronde werd van Acker vijfde. Deze week worden door de NDF de vier spelers bekend gemaakt wie Ne derland op het EK mag vertegenwoordigen. Gisteren werd van Acker in Den Haag negende tij dens de eerste speeldag van de NDF ranking. Hij verloor van Ronnie Arts met 3-2. ALMERE - Remy Vasseur uit Vlissingen heeft vrijdag in de Olympische triatlon van Almere voor de eerste maal in zijn triatlonloopbaan Jochem Kuzee (Sint Annaland) verslagen. In de haven van Almere-Haven moesten vier ronden van 375 meter worden gezwommen in deze elite-wedstrijd. Vasseur kwam als een van de laatste uit het water en moest zich vijf ki lometer uit de naad rij den om aansluiting te krijgen bij de der de groep. In de derde groep had Kuzee al een plaatsje ver overd. De twee Zeeuwen bepaalden in deze stayerwedstrijd het tempo van de groep. Vrijwel tegelijk begonnen ze aan de 10 kilometer hardlopen. Vasseur pakte uiteindelijk de der tiende plaats in het internationale veld, waar Kuzee met de veertiende plaats genoegen moest nemen. BASEL - De Nederlandse vrouwenploeg heeft het wereld kampioenschap voor landenteams in het Zwitserse Basel af gesloten met een tweede nederlaag. Nadat in de eerste ronde Japan veel te sterk was gebleken, verloren de judoka's van bondscoach Marjolein van Unen zaterdagmiddag in de her kansing met 5-2 van Zuid-Korea. Daniëlle Vriezema en Edith Bosch zorgden voor de twee pun ten. Vriezema won in de klasse tot 63 kilo op ippon van Lee- Bok, de nummer zeven van de wereld. Bosch deed hetzelfde in de klasse tot 70 kilogram tegen Kim-Mi-Jung. ,,Er had meer ingezeten. We verloren wat ongelukkig in de lichtere klas sen", zei Vriezema, die tegen de Japanse Tanimoto met een yuko nog op voorsprong was gekomen. Die eerste-rondepartij werd met 7-0 verloren. Tegen de ploeg met vier wereldkampi oenes in de gelederen verloren Vriezema, Bosch, Nynke Klop- stra, MiriamPolak, Claudia Zwiers en Jessica van der Spil al len op ippon. Alleen Natascha van Gurp verloor op koka, het kleinst mogelijke verschil. ANP ROOSENDAAL - De Zeeuwse vrouwencombiploeg is derde geworden tijden de atletiekcompetitiefinale in Roosendaal. De Zeeuwse vrouwen moesten alleen Panos (Amsterdam) en Ti on (Enschede) voor zich dulden. Overwinningen waren er voor Vera Wisse op de discus met 36 meter en 95 centimeter en Dorien Dek op de 100 meter in 13.05 seconden. Deknoteerde een tweede plaats op de 400 meter in 59.17 seconden. Vera Wisse had een pr nodig van 11 meter en 23 centimeter op de kogel om de zich van de derde plaats te verzekeren. Wendy Dockters was eveneens goed voor de derde plaats op hoog springen met 1 meter en 45 centimeter. maandag 2 september 2002 door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Frank Clausing heeft een mooie week gehad op het Theelen Van der Weele A- toernooi in Vlissingen. Hij haal de de finale en verloor die van zijn dubbelpartner Boy Wijn malen: 7-6 6-3. Maar dat vond hij niet eens zo erg. „Meer dan dit zat er niet in", wist de realis tische tennisser uit Wemeldin- ge. Ook de winst in de dubbelfi- nale ging aan zijn neus voorbij. Van teleurstelling was bij Clau sing geen sprake. Dat hij als nummer acht van de plaatsings lijst de enkelfinale haalde, vond hij al heel mooi. De negentienja rige Clausing traint namelijk niet meer zo vaak, sinds hij in maart besloot niet meer voor een profcarrière te gaan. Clau sing: „Nadat ik die beslissing had genomen, was de motivatie om te gaan trainen even weg. Nu ben ik al blij als ik één of twee keer per week op de baan sta. Daarom heb ik niet zo'n goede conditie meer. In ieder geval was het niet genoeg om Wijnmalen in de tweede set af te stoppen." In de eerste set kon de Wemel- dingenaar goed bijblijven. Wijnmalen kwam weliswaar met 4-1 voor, maar daarna knokte Clausing terug tot 4-4. De twee tennissers stevenden af op een tiebreak, waarin Wijn- ROTTERDAM - Wielrenner Niek Rentmeester heeft bij een dernywedstrijd in Rotterdam zijn sleutelbeen gebroken. Voor de zestienjarige nieuweling was het de tweede keer binnen tien weken dat dat gebeurde. De val van Niek Rentmeester overschaduwde de prestatie van zijn broer in Hilvarenbeek. De achttienjarige Ruud Rentmees ter werd namelijk tweede in een mountainbikewedstrijd over vijf kwartier. malen uiteindelijk aan het lang ste eind trok. Het frappante van de tiebreak (8-6) was dat de spe lers moeilijk hun eigen service punten wisten te behouden. Tot aan 4-3 regende het minibreaks. Wijnmalen was de eerste die zijn eigen punten weer pakte en dat leverde hem de set winst op. Clausing: „Ik maakte in die tie break twee dubbele fouten. Dat zijn twee gratis punten voor Wijnmalen. Die waren cruci aal." In de tweede set was het vervol gens over met de vechtlust van de Zeeuw. „Doordat hij de eer ste set had gewonnen voelde hij zich sterk. Ik was niet fit genoeg meer om dat te doorbreken. Ik moest hem diep houden en zor gen dat hij de fouten ging ma ken, maar dat lukte niet", zei Clausing, die zodoende twee keer werd gebroken: in zijn eer ste en zijn laatste servicegame. Het werd 6-3. Rot De winnaar van het toernooi, de man die 1600 euro verdiende, had het niet makkelijk gevon den om tegen zijn dubbelmaatje te spelen. Wijnmalen: „Dat is echt rot. Ik speel liever tegen ie mand die ik helemaal niet ken. Dan is het ook niet zo erg als je verliest. Maar nu speelde ik te gen een bekende en dan moet je winnen." Wijnmalen was het overigens wel aan zijn stand verplicht om van Clausing te winnen. De Ha genaar heeft - in tegenstelling tot Clausing - van tennissen zijn beroep gemaakt. Hij speelt het hele jaar door toernooien in Eu ropa en staat rond de achthon derdste plek op de wereldrang lijst. Het lukt hem echter nog niet helemaal om internatio naal door te breken. „Ik moet langzaamaan in het buitenland gaan doen wat ik hier in Neder land doe: winnen." Samen met Clausing heeft Wijnmalen al een grote staat van dienst opgebouwd in de dubbel. Clausing: „Vorig jaar hebben we van de dertig partij en die we hebben gespeeld er maar één verloren. We hebben toen ook zes A-toernooien op rij Boy Wijnmalen (links) was de sterkste in de finale van het A-toernooi van LTC De Schelde. Frank Clausing (rechts) kon leven met zijn ver lies in de eindstrijd. foto Lex de Meester gewonnen." Maar in Vlissingen - hun eerste toernooi dat ze weer samen speelden - zegevierden ze niet. In de eindstrijd waren Ru ben de Kleijn en Rick Schalkers met 6-3 en 6-2 te sterk. Ketelaars Bij de vrouwen ging de overwin ning voor de achtste opeenvol gende keer naar Hanneke Kete laars. De Veghelse tennisster kreeg in de eerste set van de fi nale nog wel wat tegenstand van Stephanie Gomperts (6-4), maar in de tweede set was het verzet van de Haagse gebroken. Het werd 6-0 in de set waarin Gomperts meer tegen zichzelf speelde dan tegen Ketelaars. De Veghelse nummer twee van Nederland stond al twee keer eerder dit jaar tegenover Gom perts in een finale. En beide ke ren, tijdens het Den Haag Open en bij de KNLTB Masters, won Ketelaars ook. „We kennen el kaar inmiddels van haver tot gort. Ik weet precies met welke tactiek zij speelt. Ze loopt veel, maakt veel gebruik van de drop shots en houdt van slice-ballen. Maar verder doet ze te weinig met de ballen. Dat maakte het voor mij makkelijk", zei Kete laars. Gomperts had dus geen ant woord op het baseline-spel van Ketelaars, net als Marleen Maenhout, Carly Eichhorn, Ma- non van der Beek en Bregje Bruis. Ketelaars verloor maar zestien games in vijf duels. Ze gaf toe dat het haar allemaal makkelijk was afgegaan deze week. Maar wat haar geheim is, wilde ze niet kwijt. „Ja hé, ik ga een beetje vertellen hoe ze mij moeten verslaan. Nee, dat moe ten ze zelf maar uitzoeken." Het Vlissingse A-toernooi is het toernooi dat Ketelaars het vaakst heeft gewonnen. „Erzijn wel toernooien die ik al vier keer heb gewonnen, maar acht keer is me verder nergens gelukt. Het is hier dan ook heel gezellig, ik voel me al aardig thuis. Telkens als ik hier terugkom, hoef ik me niet meer voor te stellen. Ik kan gelijk de draad weer oppakken. En dat is lekker. Bovendien is de zee lekker dichtbij, daar ga ik dan altijd even heen tussen de partijen door." Veelvraat Ketelaars maakte la ter op de dag ook deel uit van het winnende vrouwendubbel. Met haar partner Mireille Bink zette ze Stephanie Gomperts en Deb bie Haak opzij6-3 6-4. Voor het duo Ketelaars/Bink was dit de vierde dubbelzege binnen vier maanden. Volgend jaar is Ketelaars er weer bij in Vlissingen. „Het wordt misschien wat eentonig voor u", sprak ze in haar dank woordje, „maar ik vind het nog steeds leuk. Dus kom ik terug." Ilyo de Loos was in Hulst superieur, zowel in de klasse ZZ als in de klasse M. foto Peter Nicolai van onze sportredactie VLISSINGEN De landelijke competitie in de derde divisie van het driebanden groot gaat vandaag van start. Doordat de vorming van een vierde divisie is uitgesteld naar volgend jaar komen liefst 202 teams verdeeld over vijftien poules aan het ver trek. Vijf Zeeuwse teams zijn van de partij. Door het op de langebaan schui ven van de "vierde divisie krijgt het nieuwe seizoen voor veel teams de vorm van een loterij. Immers, na dit seizoen wordt de degradatie naar en de vorming van de vierde divisie geforceerd doorgevoerd. Dit betekent dat in alle poules, bestaande uit dertien of veer tien teamsvoor de ploegen van af de achtste plaats degradatie een feit is. Vijf Zeeuwse teams storten zich in deze tombola. Er is nogal wat veranderd ten opzichte van vo rig seizoen. 3BSD, weer terug gekeerd in Zierikzee, komt in het Huis van Nassau met twee teams aan de tafels. Het eerste team, bestaande uit Johan en Peter Flikweert, teamcaptain Peter van Houwelingen, Jan Eickenboom, nieuwkomer Mar tin Capelle en John Hatzman (overgeheveld van het tweede CONTY - Voor Christiaan Pro voost is het WK mennen in het Franse Conty teleurstellend ge ëindigd. De koetsier uit Dom burg eindigde als 26e. Na een teleurstelleende dres- suurproef wist Christiaan Pro voost zich dankzij een uitste kend gereden Marathon zater dag van de 27e plaats op te wer ken naar de achtste stek in het voorlopig klassement. Met slechts tien straf puntjes achter stand en de vaardigheidproef nog voor de boeg was er voor de Zeeuwse aanspanning toen nog alles mogelijk. Bij het kegeltjes rijden ging het voor Provoost echter volledig mis. Vier ballen en een aantal strafpunten we gens tijdsoverschreiding gooide de Zeeuwse combinatie terug naar de achterhoede. team) lijkt ook dit jaar weer een serieuze kandidaat voor de bo venste regionen in poule 6. Het tweede team, uitkomend in poule 5, is duidelijk versterkt. Kopman Philip van der Male krij gt nu ondersteuning van J an Suykerbuyk en Piet Kox (over gekomen van BV Jacobs), Sjaak de Visser (vorig jaar reserve bij het eerste team), Ton van Beve- ren en Ron Speijer. Of de versterkingen voldoende zijn voor behoud van een plaats in de derde divisie zal aan het einde van het seizoen blijken. Bij Hoondert/De Waard (poule 6) zijn er geen wijzigingen. Ook voor Frans de Koek, Sjaan van Kuijk, Gerrit Blom, Johan Vis ser, Eddie der Weduwe, Bram de Waard en Wim Jeremiasse wordt het naar verwachting een strijd om behoud. Tegenstand DGV Euro Ginseng lijkt op pa pier voor de moeilijkste op dracht te staan. In de zoge naamde Brabantse poule (8) wacht een bijzonder sterke te genstand. Het zal het een strug gle for life worden voor de formatie uit Rilland. Kopman Tonnie van Iwaarden, Kimmo Pankow, Jan Westdorp, Piet Schrier, Jan Jacobs (gekomen van BV Jacobs maar voorlopig door ziekte geveld), Frits van der Vliet en teamleider Joop van den Oudenhoven (eveneens we gens ziekte voorlopig niet inzet baar) zullen alle registers moe ten opentrekken wil behoud verwezenlijkt worden. BV Jacobs is van de kaart ver dwenen. Een nieuw 'gezicht' in het Zeeuwse driebandenwe reldje vormt het team van Des- tenebrug. Dit Goese team, dat bij Yip Pla za in Goes zijn thuishaven heeft gevonden, start in poule 4. Kan sen op handhaving zijn er voor de nieuwelingen, gezien de pou le samenstelling, zeker. Teamcaptain Ries Rijn (Wilhel- minadorp) vormt met Piet Koek (Goes), Jaap Hameling (Kwa- dendamme), Arjo Hollestelle (Heinkenszand), Marco van der Hout (Melissant), Wim de Kok en Ad Menheere (beide Lewe- dorp) op papier een niet te on derschatten tegenstander. Zij bijten vanavond in een thuis- wedstrij d het spits af tegen Café de Uitspanning uit Baren- drecht. door Lucien Roelandt HULST - Ilyo de Loos is klaar voor de eerste Hippiade, de Nederlandse titelstrijd. Zelfs de in Hulst aanwezige Bra bantse profs bleken niet in staat de overwinningdrang van de Zeeuwse kampioen te stuiten. In de klasse ZZ eiste De Loos met zijn kampioens paard Nadir de hoogste eer op. In de klasse M toonde de ruiter uit Hulst zich, evenals een week eerder tijdens de titel strijd in Nieuwvliet, met Ora- niki de beste. In de klasse ZZ hield Ilyo de Loos met zijn springkanon Nadir als enige het strafblad blank. De hengst toonde weer eens zijn enorm vermogen. Ook Pieter-Jan Berkens van de vermaarde Van de Vorm-stal uit Dinteoord haalde met Agrovorm's Calypso geen splinter van het hout, maar kreeg een kwart straf punt we gens tijdsoverschreiding aan de broek. De Brabants Lia Ver hoeven eiste als snelste vier- fouter de derde plaats op. In de klasse Z had men kenne lijk het kruit in het basispar koers verschoten, want nie mand hield in de beslissende ronde de lei blank. De Zeeuw se kampioene Linda Cornelis- sens reikte zelfs niet verder dan de derde stek. De amazone uit Vogelwaarde toonde zich in de beslissende ronde met Noblesse duidelijk de snelste. Maar in de haast werd de mer rie te vlak en trok daarmee drie palen naar de grond. De Bra bander Koen Leemans liep met Dopharma's Chery tegen een springfout aan, maar mocht zich hiermee toch als eerste opstellen. Stylist In de klasse M deed Ilyo de Loos wat men van een kampi oen mag verwachten. De sty list uit Hulst wist met Oraniki als enige in de beslissende ron de de nul op het strafblad te houden. Bovendien toonde de Plulsterse combinatie zich met Indoctro-dochter zich ook nog duidelijk de snelste. Koen Lee mans wist met Dopharma's Midria de schade tot een paal de beperken en werd daarmee tweede. Door de drie eerste plaatsen op te beslisten de ruiters van de thuisclub de confrontatie met de Brabanders duidelijk in hun voordeel. Eerste barrage- starter Romy van de Veer uit Sprundel sleepte met De Veer's Investment Chicago twee bal ken naar de bodem. Ilyo de Loos stuurde vervolgens Palotti VDL als een raket door het parkoers. De kersverse Zeeuwse kampioen realiseer de ook hier duidelijk de snelste tijd. Maar voor De Loos zat het venijn in de staart, want op de laatste hindernis was een lich te touchering van het hout al voldoende om een balk in het gras te laten ploffen. Angelique de Beule bewees dat het foutloos kon. De voor de thuisclub uitkomende ama zone uit Kapellebrug stuurde de Ramiro-dochter Loes fout loos naar de finish. Maar de tijd van 41.16 bleek voor De Beule lang niet toereikend voor de zege. Dat maakte club genoot Luc Cornelissens in de volgende rit al duidelijk Als een scheermes stuurde ruiter uit Nieuw-Namen de ruin Pa- trott als een scheermes over cle bouwsels. Hij mocht beslist niet klagen dat bij enkele flin ke aanrakingen van het hout alles netjes op zijn plaats bleef maar liet de klok wel op 37.37 stil staan. Pieter-Jan Berkens leek echter een Hulsterse zege in de weg te staan. Maar een achterbeen foutje op de laatste hindernis van de overigens su per springende bruine Agro vorm's Olandgirl deed Pieter- Jan uiteindelijk op de vierde plaats belanden. Ook Willem- Jan Piggen met Agrovorm's Royal Classic en Jeanette de Bree bleken niet in staat om de Hulsterse hegemonie te bre ken. Peggen haalde een paal uit de lepels. De Zundertse Ja- nette Peggen zag haar jacht naar de zege wreed verstoord doordat ze door Lincoln met een verrassende weigering op de laatste hindenis uit het za del werd gegooid. Stijl In de klasse B van het klassiek parkoers hield de Dinteloord- se Lia Verhoeven met Agro vorm's Oriane en de Belg Jonas Bauwens met Pirouette van 't Merelnest in de barrage de lei blank. Qua stijl toonde de Bra bantse zich echter beter dan de ruiter uit De Klinge. Mare Geensen haalde in de beslis sende ronde met de Clinton- zoon een paal naar het grasDe ruiter uit Heikant eindigde daarmee als snelste vierfouter op de derde stek op. door Jan Roovers VLISSINGEN - De start van de landelijke competitie veldkorf- bal is voor een aantal Zeeuwse ploegen teleurstellend verlo pen. Niet voor winnaars Fortis en Blauw Wit, wel voor Tjoba, TOP, Swift en Zaamslag, die in de openingswedstrijd een ne derlaag leden. Fortis-Avanti 11-9. De thuis ploeg, met debutanten Rob San- derse (Swift) en Ingrid de Pagter (Fortis 2), kende een moeilijke start van het seizoen. In de eer ste helft was het zoeken naar het juiste ritme. Avanti liep uit naar 3-0. Pas in de vijftien minuten voor rust kwamen de Soubur gers op dreef. Bij rust was de achterstand nog maar 5-6. Na de pauze kreeg Fortis de geest. Binnen tien minuten liep de ploeg uit naar 10-6. Avanti uit Pijnacker kwam nog wel dicht bij (10-9), maar kreeg Fortis niet op de knieën. Scores Fortis: Jouri van de Broeke, Chaïm Koole en Wander Koole 3, Es ther Kasse en Ingrid de Pagter 1. Albatros-Tjoba 15-13. „We gaan voor de titel", riep coach Wilko Fokke aan de vooravond van de competitie. Na de neder laag was Fokke wat minder zelfbewust: „Deze ploeg kan kampioen worden, pas op de streep worden de prijzen ver deeld", klonk het. Na de goede start en 2-5 werd het na een ge miste strafworp geen 2-6, maar 5-5 omdat de thuisploeg ge bruik maakte van de traditio neel mindere periode die Tjoba inlaste. „Die moet er uit", had Fokke vooraf ook al aangege ven. Mooi niet dus. Na de 5-5 ging Albatros door en een kwar tier na de rust keek Tjoba tegen 11-6-achterstand aan. Via 11-9 werd de inhaalrace bij 13-13 succesvol afgesloten en kon de wedstrijd weer alle kanten op. Voor Tjoba ging het echter de verkeerde kant op: 15-13. Coach Fokke schreef de nederlaag voor een groot deel toe aan dom me persoonlijke fouten op cru ciale momenten. Scores Tjoba: Astrid Koole 5, Jo- landa Koole 4, Mark de Schipper 2, Arnold Glaseren Gerben van Boven 1. TOP-Nieuwerkerk 10-12. TOP moet in de eerste helft van de competitie thuis de punten pak ken. Met die opdracht stuurde coach Gijs Hollestelle zijn ploeg het veld op. De 10-12-nederlaag kwam dan ook hard aan. „Maar het veldspel was ruim voldoen de en geeft vertrouwen voor de toekomst", troostte hij de ploeg en zichzelf. Na een gelijkop- gaande eerste helft (6-7 bij de rust) had TOP steeds meer m oei- te met de lengte van de tegen standers. Na 8-11 kwam de thuisploeg wel terug tot 10-11, maar het team kon nooit de aan sluiting maken. Scores TOP: Leon Kloet 4, Ramon van de Gruiter 2, Jantine Meulmees- ter, Nathalie Marijs, Hannuel Kra mer en Ad Bezemer 1 Oranje Zwart-Swift 16-15. Vijf minuten voor tijd dacht Swift bij de 13-15-voorsprong de buit binnen te hebben. Het pakte toch anders uit, in de slotminu ten bleef de thuisploeg strijden voor een beter resultaat, maakte de aansluiting en ging ook nog over zijn tegenstander heen. „De les van deze wedstrijd is dat je op dit niveau alleen aan tech nisch vermogen niet voldoende hebt. Je zult tot de laatste mi nuut moeten knokken", aldus coach Leo Langebeeke. Werk- korfbal dus. Het pas gepromo veerde Oranje Zwart streed wel tot de laatste minuut en liet Swift met lege handen achter. Scores Swift: Sjoerd Sanderse en Richard Geldof 4, Paul van de Berg 3, Anita Hoekstra 2, Mabel van de Velde en Ivo de Hond 1 Zaamslag-Blauw Wit 6-15. De bezoekers waren op alle onder delen een klasse beter dan de te genstander, maar brachten dat onvoldoende in de score tot uit drukking. De ruststand was 3-8 Pas in de slotfase kwam de Blauw Wit-aanval echt op gang Bastiaan Rijk en Arnold Flipse waren met vier doelpunten de topscorers. EEDE - Drie Zeeuwse vetera nen zijn geselecteerd voor de at letiekinterland tegen Duitsland in Eede op 14 september. Mauricio Gonzales (Dynamica) vertegenwoordigt Nederland op de 5000 meter in de categorie H40. Eddie Smit (Delta Sport) neemt de vijf kilometer voor zijn rekening bij de H50. De 100 me ter, de 200 meter en de estafette wordt gelopen door Hermien Roggeband (Delta Sport)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21