Liever ringrijden dan voetballen PZC SSV'65 en Goes zijn nog ongeslagen KHH Borssele verrast Luctor en gaat verder in beker Rillandia flink op schot tegen Kogelvangers: 7-1 Krijger schiet De Meeuwen langs Breskens 17 Noodelftal van Domburg buigt voor Serooskerke: 3-1 Veere in hard duel langs Oostkapelle Tweede plaats driebanders wb maandag 2 september 2002 door Eldridqe Pentury SEROOSKERKE - Meerdere hobby's hebben, dwingt soms tot keuzes maken. Zeven Dom burgers lieten zaterdag het ringrijden prevaleren boven het voetbal en ontbraken in de be kerwedstrijd tegen Seroosker ke. Het noodelftal dat Stoffel Schipper het veld in stuurde was van goede wil, maar te zwak om van Serooskerke te winnen: 3-1. Geen Ko Brand, Ramon Vader, Robert-Jan Provoost, Micha en Maurice Bernard, Coen en Mar- tijn Minderhoud in de Dom- burgse gelederen. Wel Martijn van 't Westeinde, Rick van de Driest, Robin Gee- len, Richard Koops (allen B-ju nioren), Jan-Jaap Corré (tweede/derde team) en André Coomans (tweede elftal). Zij vormden samen met vaste krachten Jacco Leijdekkers, Je roen van Wallenburg, Ko Uit- terhoeve en Wilco van Eijzeren zaterdag eenmalig Domburg 1. ,,De ringsteek wedstrijd in Domburg is een heel bijzonde re", wist Stoffel Schipper. „Het is een jubileumwedstrijd die veel jongens niet wilden missen. Ze hadden dat al ruim van tevo ren aangegeven." Voorstel Schipper, zelf ook een fanatiek ringrijder, vertelde dat Dom burg er alles aan had gedaan om de wedstrijd tegen Sersoosker- ke te verplaatsen. Domburg had een voorstel ge daan waarin Serooskerke zich prima kon vinden, maar poule- genoot Veere (de onderlinge wedstrij d tegen Veere moest ook verschoven worden) ging niet akkoord. Dus zat er voor de Domburgers niets anders op dan met een ge havend team naar Serooskerke te komen. Schipper: „Daar heb je mee te maken als je bij een kleine club werkt. Wij hebben veel jongens in de ploeg die op zaterdag moe ten werken. Waren wij maar in gedeeld met de zondagclubs Noormannen, Walcheren en VLISSINGEN - De op dit ni veau debuterende arbiter Vin cent Wagenaar trof het niet, om dat beide teams er vanaf het beginsignaal keihard tegenaan gingen. Het leverde de thuis ploeg twee en de bezoekers liefst zes gele kaarten op. Twee gele kaarten (dus rood) waren er voor Oostkapelle-spe- ler Rick Pattenier. Hij kon een kwartier voor tijd inrukken. De wedstrijd was erg opwindend Al na twee minuten kwam Veere via Theo van Tatenhove, die zijn tegenstander Roel Latuheru kansloos liet, op 1-0. Turgut Ki- zilarslan zorgde acht minuten later wel voor een gelijkmaker, maar vijf minuten later stond de thuisploeg opnieuw op voor sprong. Van Tatenhove liep wederom door de verdediging, waarna de bal na zijn voorzet door Joël Pattenier in eigen doel werd ge- werkt.Diezelfde Van Tatenhove moest even later na een forse overtreding geblesseerd het veld verlaten. Na de pauze was het voetbal lend veel minder. De voor Van Tatenhove ingevallen Gaza Ambiti verknoeide in die twee de helft, waarin arbiter Wage naar zich beter manifesteerde, twee enorme kansen. Vijf minu ten voortijd zorgde René Michel Gerritsen met een fraaie lob voor de beslissende 3-1. ROOSENDAAL - Het drieban denteam van Hoondert/De Waard is in het toernooi om de West-Brabant Cup als tweede geëindigd. In de finale werd ver loren van Doggen Timmerbe drijf uit Hoeven. De formatie uit Rilland leverde een knappe prestatie door in het sterk bezette toernooi de finale te halen. In de eindstrijd die in De Distel in Roosendaal werd gespeeld verloor de ploeg met 30-25,5 van Doggen Timmerbe drijf uit Hoeven. Sjaan van Kuyk speelde remise tegen Mark van de Boom. Gerrit Blom verloor, ondanks goede tegenstand, van Jacques Dog gen en Bram de Waard moest zijn meerdere erkennen in Leo Wennekers. Het toernooi waar van de opbrengst is bestemd voor diverse organisaties in de gehandicaptenzorg leverde de lieve som op van 12.850 euro. voor mijn part Goes. Nu zitten we met drie zaterdagclubs in één poule, dat is niks voor ons." Routinier Johan van de Berg was zaterdag ook afwezig bij Domburg en dat liet zich voelen in de aanval. Domburg kon de bal voorin moeilijk vasthouden, om over doelrijpe kansen nog maar niet te spreken. Seroos kerke had het meeste balbezit en nam verdiend een voor sprong via aanvalsleider Frank Allaart, die een voorzet van Marcel Vader binnenschoot: 1- 0. Stoffel Schipper: „De jonge jongens durfden niet veel. Ik heb ze in de rust gezegd dat ze brutaler moesten zijn." Dat bleek enigszins in de tweede helft, al bleef Serooskerke de dienst uitmaken. Tien minuten na rust profiteerde Robin Vos van de ruimte die de Domburgse defensie hem gunde. De van Middelburg Al overgekomen lichtgewicht draaide weg en schoot de bal met links achter invaller Oscar Jacobs: 2-0. Frank Allaart tilde de stand la ter naar 3-0, maar in dezelfde minuut plaatste Domburg een tegenstoot via linkshalf Wilco van Eijzeren: 3-1. Het beker- avontuur kwam daarmee ten einde voor Domburg, dat vol gende week debuteert in de der de klasse van het zondagvoet bal. Voorbereiding De voorbereiding lijkt verre van geslaagd. Stoffel Schipper: „Te gen Veere waren we ook incom pleet. Dinsdag spelen we de laatste poulewedstrijd tegen Oostkapelle. Dat wordt de laat ste echte test, want dan is ieder een aanwezig." De trainer uit Grijpskerke vertrouwt op een vruchtbare voetbaljaargang. „Aan de wedstrijd tegen Seroos bewaar ik ook positieve herin neringen, hoor. Robin Geelen had ik bijvoorbeeld nog nooit zien spelen. Hij deed het als rechtsbuiten niet verkeerd. Ro bin ga ik van nu af aan in de ga ten houden. Hoe gehavend we ook waren, de instelling was bij iedereen goed. Als dat in de competitie ook zo is, ben ik ner gens bang voor." Serooskerke - Domburg 3-1 (1-0). 30. Frank Allaart 1-0, 55. Robin Vos 2-0, 62. Frank Allaart 3-0, 63. Wilco van Eijzeren 3-1. Scheidsrechter: J. Kopduel tussen Peter Kastelein van Nieuw dorp (links) en Walter de Kok van 's-Heer Arendskerke. van onze sportredactie VLISSINGEN - In poule 6 strijden Ar- nemuiden, RCS en MZVC morgen voor twee plaatsen in de tweede ronde van de districtsbeker. Arnemuiden en MZVC hielden elkaar zaterdag in evenwicht, terwijl RCS Dauwendaele versloeg. De Goese ploegen SSV en Goes doen het goed. Beide teams zijn na twee duels ongeslagen, wat Goes in poule 3 al een plaats in de volgende ronde opleverde. Poule 1. Zierikzee-Noad'67 3-0: Het duel was van een niet al te denderend niveau. Zierikzee bracht vooral voor rust aanvallend te weinig tegen het fy siek sterke Noad'67. Door een treffer van Patrick Verkaart kwam Zierikzee op een 1-0-voorsprong. Nog voor rust tekende Thomas Vos voor de tweede Zierikzeese treffer. In de tweede helft, waarin Zierikzee-doelman Jaco van der Schee vrijwel werkloos kon toekij ken, scoorde Thomas Vos opnieuw. Poule 2. Duiveland-WHS 7-3: Een ze venklapper voor Duiveland met Lex Zwang in de hoofdrol. De thuisploeg liep simpel uit naar 4-0 door goals van Dennie le Comte, Lex Zwang, Ronald Zwager en wederom Zwang. Pas daar na kon WHS door een treffer van Pa trick Ketting iets terugdoen. In de tweede helft speelde Duiveland de 'klassegenoot' naar de ruime nederlaag door treffers van opnieuw Zwager en tweemaal Lex Zwang. Pas bij een 7-1- achterstand deed WHS door goals van Patrick Ketting en Egbert Moerland nog iets terug. Tholense Boys-SSV'65 0-4: De tweede bekerwinst voor SSV'65. Pim Bruins zette de eersteklasser na een klein half uur op een 0-1-voorsprong en tot aan de rust bleef die stand ongewijzigd. De festiviteiten van vrijdagavond in Tho- len leken hun weerslag te hebben op de thuisploeg want in de tweede helft kwamen de Boys er niet meer aan te pas Maurice van den Hemel zorgde voor de 0-2 en een met vlagen zeer sterk spelend SSV'65 zag daarna Christiaan Boon nog tweemaal doel treffen. Poule 3. Goes-GPC Vlissingen 3-1: Het eerste kwartier was nog voor GPC, maar daarna had de thuisploeg steeds het beste van het spel. Johan Tuin zorg de tien minuten voorrust voor 1-0, Ser ge Berrevoets direct na de pauze voor 2- 0 en Niels Paardekooper acht minuten voor tijd voor de 3-0. Jeroen van Om men redde de eer voor GPC. Poule 4. 's-Heer Arendskerke-Nieuw- dorp 1-2: Nieuwdorp verraste de thuis- spelende tweedeklasser. 's-Heer Arendskerke kwam nog wel op de voor sprong dankzij Ard Eversdijk, maar nog voor de rust boog Nieuwdorp de achterstand om in een 2-1-voorsprong door doelpunten van Turan Dogan en - vlak voor rust - Ferhan Topal. Beide ploegen kregen in de tweede helft kan sen, maar die werden niet benut. Apollo-Patrijzen 0-0: De bezoekers ki-egen in de gelijkopgaande wedstrijd foto Willem Mieras wel de betere kansen, maar de uitblin kende doelman Peter Bleumink was onpasseerbaar. Poule 6. MZVC-Arnemuiden 1-1: De bezoekers hadden steeds het beste van het spel, maar de al na drie minuten verkregen voorsprong via Corjan Ma rijs werd ondanks diverse mogelijkhe den niet verder uitgebreid. Tien minu ten voor tijd was een van richting veranderde vrije trap van Alexander Bom voldoende voor een ietwat geflat teerde gelijkmaker. RCS-Dauwendaele 2-0: Voor rust was de thuisclub de betere ploeg en de 1-0 van Martin Janse na prima voorberei dend werk van Wessel Vermeulen was dan ook verdiend. Direct na de rust nam Dauwendaele het initiatief over. De ploeg kreeg via Edwin Leonhart twee kansen op de gelijkmaker, maar de an ders zo trefzekere spits liet beide riante mogelijkheden onbenut. Een kwartier voor tijd liet Al win van Ham de beslis sende 2-0 aantekenen. van onze sportredactie VLISSINGEN - Zaterdagtwee deklasser Rillandia draait soe peitjes in poule 10 van de dis trictsbeker. De ploeg van Paul van Buuren haalde zaterdag stevig uit tegen Kogelvangers, dat één klasse hoger speelt: 7-1. In de eerste wedstrijd was de Rillandia al met 5-1 te sterk voor WC'68. Volharding was met 4 -3 te sterk voor Wissenker- ke en Kruiningen versloeg het naar de zondag derde klasse ge promoveerde Hontenisse. Poule 8. Hontenisse-Kruinin- gen 1-4: Kruiningen had meer fysieke kracht dan de thuis ploeg en kon tevens op de best uitgevoerde aanvallen en kan sen bogen. In de 16e minuut opende Edwin van Houte de score voor de bezoekers. Daarna liet Adriaan van de Plasse na een fraaie aanval 0-2 noteren. Op slag van rust werd een treffer van de thuisploeg afgekeurd. Even leefde Hontenisse op. Dat was in de 69e minuut toen Ed ward Tieleman 1-2 liet noteren. Enkele minuten later was het duel beslist. E wout Dek bepaal de de stand op l-3.Gert-JanPo- ley maakte er met een fraai af standsschot nog 1-4 van. Zaamslag-Yerseke 0-0: Qua kansen mocht Zaamslag de meeste aanspraak op de over winning maken. De ploeg liet echter enkele fraaie mogelijk heden, onder meer via Jacco den Mevo sticht gevaar voor het doel van Kwadendamme. Hamer, onbenut. Yerseke vond vaak de uitstekende Zaamslag- doelman Bart Corstanje op zijn weg. Poule 10. Rillandia-Kogelvan- gers 7-1: De nieuwe eersteklas ser werd door de thuisploeg compleet van het veld gespeeld. Hakam Didi zorgde na dertien minuten voor 1-0. Via twee doelpunten van Arjan Koop- mans, waaronder een fraaie lob, was het bij rust al 3-0. Binnen zes minuten na de rust maakte Hakam Didi er 5-0 van, waarna Barry Ekelmans vanaf elf meter voor 5-1 kon zorgen. Koopmans maakte hierna uit een straf- foto Dirk-Jan Gjeltema schop 6-1. Moerad Gokoglugil bepaalde na een overtalsituatie (Hollander en Vriens van Kogel vangers werden door arbiter Cor Bos van het veld gestuurd) de eindstand op 7-1. Poule 14. Volharding-Wissen- kerke 4-3: In een spannend duel bleek Volharding net iets door- Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Aantal toeschouwers: 100. Serooskerke: Jerry Holmes; Huibert Deurloo, Rudi Geense, Willem-Jan Schoe (45. Frank Rooze), Anthony Poppe, Jeroen Geense (40. Renco Franke), Erik van Middekoop (45. Alex de Visser), Nicky Holmes, Frank Allaart, Robin Vos, Marcel Vader. Domburg: Jacco Leijdekkers (45. Oscar Jacobs), Martijn van 't West einde, Ko Uitterhoeve, Jeroen van Wallenburg, André Coomans, Arjan Brouwer, Rick van de Driest, Wilco van Eijzeren, Miclc Vujovic (62. Ri chard Koops), Jan-Jaap Corré, Ro bin Geelen. van onze sportredactie BRESKENS - Breskens-trainer Rinus Zegers was zaterdag na afloop van het met 1-0 verloren bekerduel in poule 7 met De Meeuwen niet mals met zijn kri tiek. „Wat we hier vandaag heb ben laten zien was van een be droevend niveau. Er zat totaal geen beweging in de ploeg. Ik vraag me af wat we de afgelopen vijf weken gedaan hebben." Zegers draait er nooit omheen en ook zaterdag was het duide lijk wat hij bedoelde. Met een 'sorry' richting voorzitter Jack Kou wijzer ging het richting kleedkamer, waar de deur vlug dichtging. Breskens verloor dus met 0-1 door een treffer van Ar nold Krijger in 58e minuut en was daarmee uitgeschakeld. Datzelfde Breskens had wel kansen gehad om op zijn minst de gelijkmaker te scoren, maar Serge de Ruysscher koos in de blessuretijd van de eerste helft de verkeerde hoek. En in de 85e minuut tikte Meeuwen-doel man een inzet van de voor Erik de Rechter ingevallen Barry Polderman met een schitteren de reflex via de lat uit zijn doel. D e Meeuwen verdiende de winst op basis van de eerste twintig minuten, want toen kwam Bres kens er niet aan te pas. Ondanks dat overwicht, met Ab Louws als de grote dirigent op het mid denveld, konden de vogels uit Zoutelande weinig kansen creë ren. En als er dan al een kans kwam, stond een weer voortref felijk keepende Roy den Dun nen op de juiste plaats. Eén keer grabbelde hij de bal van de voe ten van de bedrijvige Patrick Koppejan. Voor De Meeuwen kan het be- keravontuur een vervolg krij gen als morgenavond gewonnen wordt van Zeelandia Middel burg. „Er liggen mogelijkhe den", liet de nieuwe Meeuwen trainer Niek van den Houten weten. Hi] was tevreden over zijn ploeg. „Het spel was goed en als je het dan nog winnend af sluit, is het dubbel positief. De jongens toonden agressiviteit en ze lieten ook nog een keer goed positiespel zien. We gaan er dinsdag voor." Dat zal dan op nieuw zonder de geblesseerden Michiel Brouwer en Wilco Din- gemanse zijn. Breskens-de Meeuwen 0-1 (0-0). 58. Arnold Krijger 0-1Scheidsrechter- J. Wisse (Koudekerke). Gele kaar ten: Ab Louws (Meeuwen), Dwight van Hulle (Breskens). Aantal toe schouwers: 150. De Meeuwen: Danny de Vries, Eddy Matthijsse, Wim-Jan Brasser, Mar tijn Hengst, Michiel Köther, Rogier Sinke (59. Johnny Adriaanse), Jan- Pieter de Vries, Ab Louivs, Arnold Krijger, Lennard Bommeljé (86. Ruud. Buteijn), Patrick Koppejan. VCK-Zeelandia Middelburg 2-4: In het andere duel in poule 7 nam VCK in de eerste twintig minuten een 2 - 0 -voorsprong vi a treffers van Arjan Kats en Ste fan Wielemaker. Alberto Mor- gano zorgde na een halfuur voor 2-1 en Ruud Sanders vlak na rust voor de gelijkmaker. Nadat eerst nog een treffer voor de thuisploeg wegens buitenspel was afgekeurd, kwamen de Middelburgers via Mark Roose halverwege de tweede helft op 2-3. Vlak voor tijd zorgde Daan Eikenhout voor 2-4. Poule 27 Poule 27. MOC'17-Smerdiek 2-2: De Thoolse bezoekers maakten een 2-0-achterstand op het nippertje ongedaan. MOC'17, ook vierdeklasser, nam in de eerste helft een 2-0- voorsprong dankzij Jan Glerum en Hans Nuyten. Nog voor de rust profiteerde Souleyman el Bouzzaoui van een goed toege paste voordeelregel van de scheidsrechter, toen Erik van Haaften in het zestienmeterge bied werd gevloerd. Vlak voor tijd herstelde Elmar van de Griek van dichtbij de balans: 2-2. FC Bergen-Vosmeer 8-1: Bij rust leidde Bergen al met 3-0 en na de pauze werd de score ver der uitgebouwd. Thomas Bergs (3x), Robby Stoffels (3x) en Vin cent Baartmans (2x) scoorden voor Bergen. Jacco Vaders redde de eer voor Vosmeer. tastender bij het afmaken van de kansen. John Platschorre en Rob van Eekelen scoorden voor rust namens Volharding en Martijn Koole en Mark van Leeuwarden deden dat voor de bezoekers. Door goals van Ray mond Verbart en Ronnie Jacobs liep de ploeg uit Ovezande na rust uit naar 4-2. Sander van Gilst bepaalde de eindstand op 4-3. Poule 16. Mevo-Kwadendam- me 2-2: Tot tweemaal toe kwam de ploeg uit Zierikzee aan de lei ding maar twee keer kwam ook Kwadendamme langszij. Adri aan Wandel opende de score en in de 20e minuut en Erik Trom- per raakte namens Mevo de lat. Acht minuten later scoorde Ruud de Jonge 1-1. Kort na de pauze maakte Wandel zijn tweede treffer maar naarmate de wedstrijd vorderde, vloeiden bij de thuisploeg de krachten weg. Vijf minuten voor tijd kwam Kwadendamme, door foutief uitverdedigen van Me- vo-doelman Arno Schipper, via Johan Beulens aan de gelijkma ker. WIK'57-Colijnsplaatse Boys 3-1: De ploeg uit Kerkweive be nutte de kansen beter. In de eer ste helft kwam WIK'5 7 door twee goals van Marco Ganze- man op 2-0. Leon Hendrikse maakte er in het tweede bedrijf 3-0 van. Ronald Jansen redde de eer. WIK'57 plaatste zich door de tweede overwinning op rij voor de volgende bekerronde. van onze sportredactie VLISSINGEN - Borssele heeft zich geplaatst voor de volgende ronde van de districtsbeker dankzij een verrassende zege bij Luctor. Bij Heinkenszand kon voor het eerst sinds 2 maart de vlag in top, na een benauwde overwinning op Hansweertse Boys. Poule 17. Luctor-Borssele 0-3: De bezoekers wonnen verdiend en plaatsten zich door de over winning voor de tweede ronde. William Boone liet tien minuten voor rust de 0-1 aantekenen. Vijf minuten na de pauze werd het 0-2 door de pas zestienjarige Toon van Liere. René de Jonge maakte er vijf minuten voor tijd 0-3 van. Wolfaartsdijk-Wemeldinge 1-2: In een gelijkopgaande wedstrij d werd het drie minuten na rust 1-0 door John Timmerman. John Mol liet twaalf minuten voor tijd een prachtkans op een gelijkmaker liggen door een strafschop tegen de paal te schieten. Vijf minuten later zorgde hij toch voor de 1-1 en vlak voor tijd ging de winst zelfs naar de bezoekers door een tref fer van Bart Meijer. Poule 18. Hoedekenskerke- Krabbendijke 0-5: In de eerste helft bood de thuisploeg gede gen tegenspel, maar na de rust (0-2 via Danny Weber en Ardjan Verburg) bouwde Krabbendijke de voorsprong regelmatig uit. Pascal van Zweeden, Michel Bal en Martin Bal scoorden. Heinkenszand-Hansweertse Boys 1-0: De eerste overwinning van Heinkenszand sinds 2 maart. De 1-0 was slechts een magere afspiegeling van de ver houdingen. Heinkenszand gros sierde in kansen, maar alleen Nigel Holmes verzilverde één van. Hansweertse Boys kwam in de laatste vijf minuten zelfs nog tweemaal oog in oog met de Heinkenszand-doelman, maar kreeg de gelijkmaker er niet in. Poule 19. Noormannen-Nieuw- land 0-0: Een evenwichtige wedstrijd, waarin de thuisploeg meer aanviel. Het aanvalsuo Sjaak de Pagter/Mark Minder houd kwam verschillende keren in kansrijke positie, maar vond de uitstekende doelman Johan Fritz op de weg. Lewedorpse Boys-Walcheren 0- 5: Na een halfuur kwam Wal cheren op voorsprong via Mi chel van Dalen. Mike Geljon be paalde met twee doelpunten vervolgens de ruststand op 0-3. Ook na rust had de zondagvijf- deklasser weinig in te brengen. Opnieuw Geljon en Paul Bun- nik zetten de 0-5 op het score- bord. Poule 20. Vlissingen-Schoon- I dijke 2-0: Vlissingen-trainer 1 Ruud Pennings was allerminst 1 tevreden over zijn ploeg. „We speelden in een te laag tempo"I zei hij na afloop. Desondanks kreeg Vlissingen genoeg kansen om Schoondijke naar een grote re nederlaag te spelen. Het bleef bij doelpunten van Chris Maas (een van richting veranderde a vrije trap) en Khaled Boufrahi, 1 die voor rust voor de 2-0-eind- stand tekenden. Poule 21. Hoofdplaat-Jong Am- bon 2-3: De thuisclub gaf een 2- 0-voorsprong uit handenRalph Kramer en Alf Waatjes, na een vloeiende aanval, hadden een i sterker Hoofdplaat bij de rust naar 2-0 geschoten. In de twee- j de helft waren de rollen omge- keerd. Jong Ambon kwam eerst i via treffers van Rui da Silva Go- mesenMarsalRirihenaopgelij- ke hoogte: 2-2. In de slotfase j verraste Rui da Silva Gomes i Hoofdplaat-doelman Conrad van de Velde in de korte hoek, waardoor de Middelburgers de volle winst pakten en zich i plaatsen voor de volgende ron- J de. Cadzand-Zeeland Sport 1-2: i Een rommelig duel met weinig kansen. Door Dennis Bootsge- i zei opende Zeeland Sport in de twintigste minuut de score. Een j kwartier na de pauze zorgde Ro- land Cosijn voor 0-2. Nauwe- lijks een minuut later werd het opnieuw spannend toen Moktar 1 Abid 1-2 liet noteren. Daarna j volgde een enerverend slot, J waarin niet meer gescoord 1 werd. Poide 26. Stavenisse-SPS 3-1: De thuisploeg maakte het ver- schil in de tweede helft. Wim de i Groen zette SPS in de eerste helft op voorsprong, maar met drie fraai uitgespeelde treffers maakte Stavenisse de schade na de rust ongedaan via Jeremy Gierman, Kees van Putte en Pe ter Eerland. fwÜl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17