Afke Hartog voelt zich kiplekker Van Gaals tweede huwelijk met Barca Minstens tien miljoen euro nodig voor redding van NAC Blessure van Kanu is streep door de rekening bij Hoek Frank Clausing in twee halve finales Oud-tennisster van De Schelde speelt beste seizoen sinds jaren Dubbel succes Van Grunsven Van der Weijde loopt rondje om de wereld uitslagen agenda door Jan Dagevos VLISSINGEN - Hoek heeft vlak voor het begin van de competi tie nog een fikse tegenvaller moeten incasseren. Op de laat ste training voor de thuiswed strijd tegen FC Lisse raakte Mu- sa Kanu geblesseerd aan de lies. De kwetsuur van de middenvel der is zo ernstig dat hij vandaag niet in actie kan komen. „Het is heel sneu voor die jon gen", stelt trainer Angelo Nijs kens. „Hij heeft de beste voor bereiding uit zijn loopbaan gehad en dan gebeurt er een paar dagen voor het begin van de competitie zoiets. Dat is domme pech." De blessure van Kanu is voor Nijskens een streep door de re kening. Hij moet zijn elftal en de speelwijze nu iets aanpassen. De verwachting is dat Arjan Human als aanvallende mid denvelder zal opereren, terwijl Barry van der Hooft en Rieno van Oost de frontlinie zullen vormen. Nijskens zelf wil over de samenstelling van zijn team niks kwijt. Hij maakt pas van daag zijn opstelling bekend. Hoek krijgt in eigen huis een ge duchte tegenstander tegenover zich. „FC Lisse is een typische bollenstreekploeg", vindt Nijs kens. „Het is een voetballende ploeg, die graag aanvalt en dan het liefst 3-4-3 speelt Bij bal verlies spelen ze 4-3-3. We heb ben ze twee keer bekeken en we hebben twee keer geconstateerd dat ze zich niks van de tegen stander aantrekken." Kloetinge Kloetinge staat vandaag in Sas- senheim voor een krachtproef. De Bevelandse hoofdklasser moet op bezoek bij Ter Leede, één van de kampioenskandida ten. „Ze staan bekend om hun eerste halfuur", zegt Kloetinge- trainer Diederik Hiensch. „Ter Leede probeert de tegenstander dan te overrompelen. Het is aan ons om al die aanvalsgolven te weerstaan. We zullen zwaar op de proef worden gesteld." Het elftal van Kloetinge zal er anders uitzien dan in de voorbe reiding. Na de zware nederlaag tegen Baronie heeft Hiensch be sloten, met name in verdedi gend opzicht, in te grijpen. „De speelwijze blijft hetzelfde, het gaat alleen om een andere invul ling van de posities." Wie er vandaag in actie komen, wil Hiensch nog met zeggen. Op die manier hoopt hij Ter Leede te kunnen verrassen. Het enige dat hij kwijt wil is dat Merlijn Swennen voorlopig de eerste doelman is. Bij Kloetinge ontbreken Jeffrey Frijters (knieblessure) en Johan de Goederen (binnenband van knie verrekt). Wouter Labrujère is na een belssure op de weg te rug en zit op de bank. Terneuzen Terneuzen kan morgen in de uit- wedstrijd tegen SV Meerssen niet beschikken over Matti Buijsse, Dominique Verlinde en Geert de Poorter. Zij zijn al lan gere tijd geblesseerd. Achter de namen van Erik de Koeijer, Ste fan Saey, Benoit Moukoke en Nico van der Meer staan nog vraagtekens. „Zij moeten nog een ultieme test afleggen", zegt oefenmeester Dimitri Mbuyu. „Ik hoop dat we er nog twee a drie kunnen klaarstomen voor de wedstrijd." Johan van Rumst is nog in af wachting van zijn overschrij ving, maar de verwachting is dat hij zondag gerechtigd is om in actie te komen voor Terneu zen. „De Belgische bond heeft hem vrij gegeven", weet Mbuyu. De trainer kan nog moeilijk een oordeel geven over de kracht van zijn ploeg. „We hebben een aardige oefencampagne achter de rug, maar ik heb niet één keer met de basiself kunnen spelen die ik in mijn hoofd had. Toch hebben de jongeren zich goed gemanifesteerd." SV Meerssen is in de ogen van Mbuyu een lastige opponent. „Het is een atletische ploeg, die op onze scouts veel indruk heeft gemaakt. Het is zaak het eerste kwartier goed door te komen. Als dat lukt, kan het alle kanten op." zaterdag 31 augustus 2002 van onze sportredactie VLISSINGEN - Frank Clausing is doorgedrongen tot de halve fi nales van het toernooi van LTC De Schelde. De Wemeldingse tennisser versloeg Ruben de Kleijn in drie sets: 3-6 7-6 6-4. De einge overgebleven Zeeuw in het enkelspel treft vandaag in de halve eindstrijd de als zesde geplaatste Rick Schalkers, die Rik Turkensteen met 6-2 7-6 versloeg. De andere halve finale gaat tussen Stephan Aarts en Boy Wijnmalen. Ilona Somers, Bregje Bruis, Stephanie Gom- perts en Hanneke Ketelaars zijn laatste vier overgebleven vrou wen in het enkelspel. Somers re kende af met Mireille Bink (7-6 3-6 6-3), Bruis gaf Debbie Haak klop (6-1 6-3), Ketelaars zette Manon van de Beek opzij (6-0 6- 2) en Gomperts werkte zich langs Alexa de Bont (6-2 6-1). Frank Clausing bereikte ook in het dubbelspel de halve finales. Met Boy Wijnmalen worging hij over Maarten Meijs en Rik Tur kensteen: 6-7 6-2 6-2. Clausing en Wijnmalen hadden in de eer ste ronde een bye. Marc Felius en Johnny Quaak, de andere Zeeuwen in het man- nendubbel vlogen er in die eer ste ronde al tegen Jasper Hunting en Erik Reuijl: twee keer 6-1. Dat duo drong vervol gens ook door tot de halve fina le, net als Kenny Kandel/Joost Jansen en Patric Couprie/Maar- ten Paas. i door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Het zit Afke Hartog, een geboren Vlissingse, maar niet mee op het Theelen Van der Weele A-toernooi bij LTC De Schelde. „Elke keer kom ik in de tweede ronde de nummer één of twee van de plaatsingslijst tegen en lig ik er uit." Zo gebeurde dat woensdag in het enkelspel en gisteren in het dubbelspel. Maar balen doet ze niet, ze kan wel lachen om die botte pech. Hartog (25) zit namelijk lekker in d'r vel en dat komt niet in de laatste plaats door haar hoge notering op de nationale rang lijst. Ze staat momenteel 49e, haar hoogste klassering ooit. „Begin juni heb ik mijn eerste A-toernooi gewonnen. Dat was in Uden. Ik had eerst het kwali ficatietoernooi moeten spelen en stoomde toen zo door naar de finale. Dat was echt mooi, er stonden zelfs ballen jongens rond de baan. En ik won", glun- dert Hartog. „Toen heb ik dus een heel grote sprong op de ranglijst gemaakt." Ooit droomde Hartog zelfs van een hoge klassering op de we reldranglijst. Met haar privé- trainer Serge Carpentier ver trok ze bij De Schelde en ging ze op jacht naar ATP-punten. Ze wilde van tennis haar beroep maken: op naar de top. Twee weken liep ze stage op de tennis- school van Nick Bolletieri in Florida. Hij zei gecharmeerd te zijn van haar backhand en moe digde haar aan vooral hard te werken. Work hard for it or go home. Maar het lukte niet om de nationale en internationale top te halen. „Blessures", is de veelzeggende uitleg van Hartog nu. Na negen maanden brak ze met Carpen tier en zette de hoge ranking uit haar hoofd. „Ik legde me neer bij een plaats rond de zeventig a tachtig op de nationale rang lijst. Op een plaats bij de top- vijftig had ik allang niet meer gerekend." Eén van de eerste mensen die Hartog belde toen ze van haar 49e plek hoorde, was haar oud trainer. „In zijn actieve loop baan was Carpentier niet verder gekomen dan de 52e plek. Dat wilde ik een keer overtreffen. Hij kon er wel om lachen toen ik hem meldde dat ik dat 'doel' had bereikt." Overgang Inmiddels zit Hartog alweer ze ven jaar bij ETC in Eindhoven, waar ze ook woont. Destijds was de overgang heel groot voor de Vlissingse. Andere club, andere trainer en ander niveau. „In Zeeland had je maar één A-toer nooi en ongeveer zes spelers met wie ik kon trainen. Ik was Zeeuws B-kampioen en stond bijna elke week in de krant. Maar in Eindhoven was ik een nobody. Dat was heel goed voor me: ik stond weer met beide be nen op de grond. Daar merkte ik dat ik de echte top nooit zou ha len." Hartog ging aan de heao be drijfseconomie studeren en be haalde een aantal trainersdi ploma's. Nu geeft ze 32 uur in de week training bij de Nuenense tennisvereniging. En ze begint volgende week aan de universi taire studie economie (deeltijd). „Want ook met mijn werk geldt dat ik de top wil halen. Ik wil niet het bedrijfsleven instappen zonder daar goed op voorbereid te zijn." Zodoende staat haar eigen ten niscarrière op een relatief laag pitje. Ze traint twee keer per week en fitnesst twee keer. Al leen in de zomer speelt ze toer nooien. „Het is niet dat ik niets doe, maar ik focus me niet meer alleen zo op tennis." Laatste toernooi Het Vlissingse A-toernooi was Hartogs laatste toernooi van dit jaar. „Het was leuk om hier te rug te komen. Veel mensen spra ken me aan en dan hoopte ik tij dens het gesprek te herinneren hoe diegene ook alweer heette en wat zijn of haar functie des tijds was. Maar vooral voor mijn ouders was het leuk dat ik hier meedeed. Zij zien mij namelijk nooit meer spelen." In het enkelspel verloor Hartog woensdag in de tweede ronde van Stephanie Gomperts, de nummer zeven van Nederland en als tweede geplaatst. Vorig jaar vloog ze er al in de eerste ronde uit omdat ze toen ook de nummer twee van de plaat singslijst trof. En gisteren zat het weer niet mee in het dubbeltoernooi. De eerste ronde overleefde ze sa men met Bregje Bruis vrij ge makkelijk. Karin Lems en Marit Blom werden opzij gezet met 6- 2 6-0. Maar later op de dag trof het gelegenheidsdubbel het als eerste geplaatste paar Hanneke Ketelaars/Mi reille Bink. Tegen hen hadden Hartog en Bruis geen kans, het werd 6-1 6-3. Maar erg was dat niet, verlies met ruime cijfers was ingecalculeerd. Afke Hartog: „Elke keer kom ik hier in de tweede ronde de nummer één of twee van de plaatsingslijst tegen en lig ik eruit." foto Lex de Meester Trainer steekt veel energie in relatie met Spaanse sportpers ROTTERDAM - Anky van Grunsven beheerste gisteren op het CHIO in Rotterdam de Grand Prix dressuur. Ze won de wedstrijd met Gestion Salinero en behaalde de tweede plaats met Gestion Krack. Derde werd Tinneke Bartels met Broere Jazz. Van Grunsven en Bartels waren de enigen uit de Nederlandse equipe van de Wereldruiterspe- len in Jerez die in het Kralings Bos meededen. Beide amazones hebben nog jonge paarden, voor wie het vasthouden van ritme van belang is. Bovendien is Bar tels in september in de Spaanse stad reserve. Met Krack gaat Van Grunsven naar de Wereldtitelstrijd, met de nog jongere Salinero (8) was ze de sterkste in Rotterdam. Niet geheel onverwacht. Ghis- lain Fouarge, de bondscoach: „Wat betreft dit paard zijn de verwachtingen hoog. Alleen is het dier nog jong." Thamar Zweistra uit Geersdijk reed zich in de kijker. Ze behaal de bij haar eerste internationale optreden in de Grand Prix met de ruin Hexagons Kyrain een vijfde plaats, met een score van 67.67 procent. Die klassering le verde haar een startbewijs op voor de Grand Prix Speciaal die zondag wordt verreden. ANP KAPELLE - Ultrasporter Jan van der Weijde is bezig aan een opmerkelijke prestatie. Nog even en hij heeft in zijn carrière zoveel (officieel geregistreerde) kilometers als de omtrek van de aarde. Vandaag zal Van der Weijde (57) zijn de laatste kilometers van zijn virtuele reis afleggen. De totale omtrek van de aarde is 40.075 kilometer en 719 meter- Voor hem resteren nog 34 kilo meter en 17 meter. Die legt hij af op de braderie van de Kapelse Dag in Kapelle op een speciale loopband. Die is gepositioneerd voor de ABN/Amro-bank Hij begint om 12.00 uur met lopen en hoopt binnen drie uur klaar te zijn. Aanvankelijk zouden dit Van der Weijdes laatste kilometers worden. Toch denkt de Kapelle- naar nog niet aan stoppen. „Als ik ook volgend jaar weer spon sors heb, wil ik nog in zeven etappes het Pieterspad (507 ki lometer) lopen. Ik ben nog net zo fit als tien jaar geleden." door Henk van den Boom BARCELONA - Het tweede hu welijk van Louis van Gaal met voetbalclub Barcelona is, van beide kanten, met de beste voor nemens van start gegaan. Maar voetballiefde is broos en slaat in Spanje snel om in haat. Alles hangt af van de resultaten die de voormalige bondscoach van Nederland de Catalanen dit sei zoen kan voorschotelen. De kop is eraf. Met de dubbele overwinning op Legia War schau heeft Bar?a zich weer ge plaatst tussen de groten van Eu ropa. Als de club morgen ook nog de eerste wedstrijd van het nieuwe voetbaljaar tegen Atle- tico Madrid wint, kan Van Gaal met opgeheven hoofd het sei zoen tegemoetgaan. Een seizoen trouwens dat net als veel andere Europese competities wordt ge kenmerkt door soberheid. De 92 miljoen euro die de 20 clubs in de hoogste divisie dit jaar samen hebben uitgegeven aan nieuwe spelers steken schril aftegen de ruim 300 miljoen van vorig jaar. Zes clubs hebben de hand zelfs helemaal op de knip gehouden. Landskampioen Va lencia en de winnaar van de Champions League, Real Ma drid hebben niet één euro uitge geven. Meedenken Deportivo heeft met 22 miljoen nog het diepst in de buidel ge tast. Atletico Madrid, dat zijn rentree maakt in de hoogste di visie, heeft noodgedwongen 20 miljoen euro geïnvesteerd om elk risico op een nieuwe degra datie uit te sluiten. Barcelona heeft een bescheiden 11 miljoen euro in nieuw talent gestoken en daar zit al de eerste frictie tus sen Van Gaal en het 'meeden kende' voetbalpubliek. Het vertrek van Rivaldo naar AC Milan wordt op het conto van de nieuwe trainer geschre ven. Zowel de Braziliaanse ster speler zelf als Van Gaal heeft er geen geheim van gemaakt dat ze, op zijn zachtst gezegd, niet zo erg goed bij elkaar passen. Voor Rivaldo is niemand in de plaats gekomen. Iedereen, ook Van Gaal zelf, vindt dat Barce lona te weinig doelpunten maakt, maar de trainer weigert om grote Braziliaanse namen in huis te halen omdat ze volgens hem niet passen in het team zo als hij dat voor ogen heeft. Be halve Rivaldo heeft hij deze week ook de terugkeer van Ro- naldo naar Camp Nou tegenge houden. Opvallend was hoe uitgebreid de coach de tijd nam om de sportmedia nogmaals zijn filo sofie uit te leggen. Grote sterren zijn volgens hem niet types als Rivaldo, Romario of Ronaldo. Van Gaal zegt te kiezen voor ty pes als Keane, Beckham en Zi- dane, spelers die zich in dienst stellen van het elftal. Die visie botst met de opvattingen van voetbalminnend Spanje die ab soluut niet zonder zijn helden kan. Vooralsnog krijgt de Neder landse coach het voordeel van de twijfel, maar hij weet beter dan wie ook dat de media en de voetbalfans de messen hebben geslepen om hem te scalperen zodra zijn filosofie niet tot een verrijking van de prijzenkast leidt. Vijandschap De coach die twee jaar geleden Barca verliet in een sfeer van vijandschap, stopt momenteel veel energie in de relatie met de Spaanse sportpers. Hij is ook veranderd, zegt hij zelf tegen een verslaggever van El Pais. „Vijf jaar geleden, toen ik voor het eerst bij Bar?a kwam, ging ik veel te snel in de verdediging. Dat moet ik nu anders doen. Het lukt me ook beter, omdat ik nu de taal beter beheers." Van Gaal wil ook een poging doen om de van onze sportredactie BREDA - De toekomst van de Bredase eredivisieclub NAC hangt opnieuw aan een zijden draad. Het kost de gemeente Breda tenminste tien miljoen euro om betaald voetbal te be houden. Komt dat geld er niet, dan is NAC ten dode opgeschre ven. Dat staat in het rapport dat de accountants van Ernst Young in opdracht van de gemeente raad hebben gemaakt. De ac countants stellen vast dat de fi nanciële problemen bij NAC grotendeels zijn ontstaan door manier van denken en vragen stellen van de Spaanse journa listen beter te begrijpen. „Dat hoort ook bij mijn functie." Van de kant van de Spaanse me dia wordt ook duidelijk gepro- een te optimistische inschatting van de inkomsten, terwijl de kosten consequent te laag zijn voorzien. Bij NAC is bovendien sprake van een onnodig gecom pliceerde organisatiestructuur. Enkele toezichthoudende func tionarissen zijn naast sponsor ook financier en betrokken bij onroerend goed. Wethouder J. Oomen van finan ciën zei in een reactie dat de ge meente alleen kan helpen als al le andere betrokkenen bij NAC dat ook doen. Hij doelt op exter ne financiers, sponsors, spelers en supporters. „NAC is een ern stig zieke patiënt Die is alleen te genezen als hij zelf onvoor- beerd om de 'dictatoriale Ne derlander' wat beter te leren begrijpen. Maar ze zijn ver baasd als hij aardig is tegen kin deren of oude mensen. Of als hij vertelt over zijn privé-leven en waardelijk meehelpt en als hij de beste geneesheren rond zijn bed weet", aldus de wethouder. In juni werd op basis van infor matie van NAC nog gedacht dat een lening van 4,2 miljoen euro de club voldoende soelaas zou bieden. In het reddingsplan van Ernst Young staat dat de fi nanciers van NAC hun leningen moeten omzetten in aandelen kapitaal. Aandelen van een be drijf met problemen scoren op de beurs niet hoog. Aan de bak De gemeente moet voor haar ei gen bijdrage dus een dekking vinden. Dat kost 5 miljoen euro. zijn opvattingen over maat schappelijke vraagstukken. En steeds wordt uitdrukkelijk ver meld wanneer de coach glim lacht of in een goed humeur is GPD ,Voeg daarbij de lening en de re organisatiekosten en je komt op 10 miljoen euro", zegt Oomen. NAC zal zelf ook aan de bak moeten, vindt hij. De perso neelskosten zullen drastisch omlaag moeten. Er zullen dus spelers verkocht moeten wor den. Oomen kan zich niet goed voor stellen dat NAC voor het voet bal verloren zou gaan. „Ik wil graag de traditie van NAC in Breda in stand houden, maar niet ten koste van alles. Er zijn legio groepen in de Bredase sa menleving die met evenveel recht extra geld kunnen clai men." ANP Atletiek Brussel. Golden League, Ivo van Oamme Memorial. Mannen. 100 m: 1. Montgomery (VSt) 9,91, 2. Obikwelu (Por) 10,01, 3. Collins (SKi) 10,01. 3000 m. 1. Goumri (Mar) 7.35,77,2. Chebii (Ken)7.36,58.10.000 m. 1. Kipketer (Ken) 26.49,38 (bwp), 2. Mez- gebu (Eth) 26.49,90, 10. Maase 27.26,29 (nr). Vrouwen. 100 m: 1 Jones (VSt) 10,88, 2 Pintoesevitsj (Oek) 10,90 3000 m: 1Ade- re (Eth) 8.26,14, 2. Szabo (Roe) 8 26,15. 1500 m: 1. Ayhan (Tur) 3.57,75,2 Turova (WRu) 4.00,76. 200 m: 1. Jones (VSt) 22,11,2. Pintoesevitsj (Oek) 22,24, 3. Fer guson (Bah) 22,58. 400 m: 1. Guevara (Mex) 49,69,2. Fenton (Jam) 50,17. Bridge Montreal. WK bridge. Finale open paren, na twee van de vijf zit tingen: 1. Mahmood/Rosenberg (VSt) 58,09 procent, 2. Sontag/Weichsel 56,46, 39. Maas/Ramondt. Dammen Velp. NK. Elfde ronde: Wesselink - Van Dusseldorp 1-1, Clerc - Gérard Jansen 1- 1, Thijssen - Barkel 1-1, Heusdens - Scholma 1-1, Meijer-Mathijsen 3-0, Win kel - Hans Jansen 1-1, Van den Akker - Dolfing 1-1. Hockey Macau Champions Trophy, vrouwen. Nederland - Engeland 2-0 (1-0). China - Nieuw-Zeeland 1 -0 (0-0), Argentinië - Au stralië 2-2 (1-1). Eindstand groepsronde. 1. Argentinië 5-9 (9-4), 2. China 5-9 (5-3), 3. Australië 5-8 (7-4), 4. Nederland 5-7 (6- 4), 5. Nieuw-Zeeland 5-4 (8-7), 6. Enge land 5-1 (1-14). Paardensport Rotterdam. CHIO. Dressuur. Grand Prix: 1. Van Grunsven (Ned) Gestion Salinero 1761 punten, 2. Van Grunsven/Gestion Krack 1732, 3. Bartels (Ned) Broere Jazz 1707,4. Capell- mann-Lütkemeier(Dui) Amando 1702,5. Zweistra (Ned) Hexagon's Kyrain 1694, 6. Marlies van Baaien (Ned) Idocus 1684. Tennis New York. US Open, 16.250.000 euro. Mannen enkelspel, tweede ronde: Kuer ten (Bra) - Safin (Rus/2) 6-4 6-4 7-5, Chela (Arg/26) - Llodra (Fra) 7-6 6-3 6-2, Schal ken (Ned/24) - Ljubicic (Kro) 6-3 6-3 6-4, Novak (Tsj/14)-Van Lottum (Ned) 6-4 7-6 6-1, Hewitt (VSt/1- Okun (Isr) 7-6 6-4 6-1 Hrbaty (Slw) - Kafelnikov (Rus/4) 6-3 6-1 6-1, Agassi (VSt/6) - Gimelstob (VSt) 6-0 6-1 6-1, Ferreira (Zaf) -Costa (Spa) 1-6 6-7 6-4 7-5 6-4, El Aynaoui (Mar/20) - Arazi (Mar) 6-3 6-4 2-0 opgave Arazi, Rios (Chl/20) - Soderling (Zwe) 6-4 3-6 6-3 6-3, Henman (GBr/5) - Norman (Bel) 6-3 6-47- 5. Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Ca priati (VSt/3) - Pisnik (Slv) 6-4 6-2, Daven port (VSt/4) - Mandula (Hon) 6-4 6-2, Fra- zier (VSt) - Sugiyama (Jap/18) 6-4 6-2, Ve nus Williams (VSt/2) - Molik (Aus) 6-1 6-2, Capriati (VSt/3) - Pisnik (Slv) 6-4 6-2, Da venport (VSt/4) - Mandula (Hon) 6-4 6-2, Seles (VSt/6) - Schwartz (Oos) 1-67-66-2, Hingis (Zwi/9) - Serra Zanetti (Ita) 6-4 6-1 Mauresmo(Fra/10)-Torrens Valero (Spa zaterdag HU Voetbal Amstel Districtsbeker. Zaamslag-Yerse- ke (14.30 uur). 7-6 6-2, Maleeva (Bul/16) - Loit (Fra) 4-6 6-3 7-5, Coetzer (Zaf) - Smashnova (Isr) 6- 2 6-4, Frazier (VSt) - Sugiyama (Jap/18) 6- 4 6-2, Casanova (Fra) - Raymond (VSt/21 6-4 6-2, Panova (Rus/22) - Zuluaga (Col) 5-7 7-5 6-4, Schnyder (Zwi/23) - Sucha (Slw) 6-36-3,, Rubin (VSt/14) - Barna (Dui) 6-4 6-1, Clijsters (Bel/7) - Washington (VSt) 6-1 7-6, Zvonareva (Rus) - Nagyova (Slw) 6-1 6-0, Muller (Dui) - Schett (Aus/29) 5-7 6-2 7-5, Raymond (VSt/21) - Casanova (Zwi) 6-4 6-2, Yoon-Jeong Cho (ZKo) - Suarez (Arg/32) 6-4 6-4 Derde ronde. Hénin (Bel/8) - Bielik (VSt) 7-5 6-1, Bovina (Rus) - Foretz (Fra) 6-2 5-7 7-5, Schiavone (Ita) - Panova (Rus/22) 3-6 6-4 6-3. Vrouwen dubbelspel, eerste ronde: Boo- gert/Oremans (Ned) - Krizan/Srebotnik (Slv/9) 0-6 6-2 6-3. Theelen Van der Weele-toernooi De Schelde Vlissingen. Kwartfinale. HE: Rick Schalkers - RikTur- kensteen 6-2 7-6; Frank Clausing - Ruben de Kleijn 3-6 7-6 6-4; Stephan Aarts - Erik Reuijl 3-6 6-4 6-1; Boy Wijnmalen - Joost Jansen 7-6 6-3. DE: Ilona Somers - Mireille Bink7-6 3-6 6- 3; Bregje Bruis - Debbie Haak 6-1 6-3; Stephanie Gomperts - Alexa de Bont 6-2 6-1; Hanneke Ketelaars - Manon van de Beek 6-0 6-2. HD: K. Kandel/J. Jansen - J. W. Roep/J. Bok 6-1 6-2; J. Hunting/E. Reuijl - C. Cir kel/T. de Rooij 6-2 7-6; B. Wijnmalen/F. Clausing - M Meijs/R. Turkensteen 6-7 6- 2 6-2; R. de Kleijn/R, Schalkers - P. Coup- rie/M. Paas 6-4 3-2 opgave. DD: D. Haak/S. Gomperts - L. van der Wart/M. Gregoor6-1 6-0; H. Ketelaars/M. Bink - A. Hartog/B. Bruis 6-1 6-3; S. And- rade/M. van de Beek - A. de Bont/E. Pera 7-6 6-3. Voetbal Eerste divisie. Emmen - Go Ahead Eagles 4-3 (3-1). 16. Junqueira 1-0, 20. Junqueira 2-0, 27. Kooijman 2-1, 43. De Groot 3-1, 50. De Groot 4-1, 70. Leferink 4-2,83. Leferink 4- 3. Scheidsrechter: Jol Helmond Sport - BV Veendam 0-2 (0-0) 57. Weerman 0-1, 90. Buurmeijer 0-2 Scheidsrechter: Oskam. TOP/Oss - Haarlem 2-0 (1-0). 27. Van den Berg 1-0, 56. Onyeike 2-0. Scheidsrech ter: Langkamp. Cambuur Leeuwarden - VVV 4-1 (3-1). 9. Bruin 1-0, 16. Jacobs 1-1, 17. Bruin 2-1, 22 Bruin 3-1, 78. Heidens 4-1. Scheids rechter: Van Meenen. Stormvogels/Telstar - FC Dordrecht 2-0 (1-0). 27 Holwijn 1-0, 89. Holwijn 2-0. Scheidsrechter: Van Beek, ADO Den Haag - FC Eindhoven 1-0 (0-0) 82. Calabro 1-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. MVV - Fortuna Sittard 0-0. Scheidsrech ter: Van Huiten. FC Volendam - Sparta 3-2 (1-2). 7. Koe vermans 0-1, 41. Buys 1-1 (strafschop), 45. Koevermans 1-2, 75. Ouhsaine Oui- chou 2-2, 86. Henar 3-2. Scheidsrechter: Van Dongen. Volleybal Schwerin. WK vrouwen. Groep B, eerste wedstrijd: Nederland - Roemenië 3-1 (25-22 25-19 27-29 25-16). Basel EK beachvolleybal Vrouwen, vierde ronde: P Yanchulo va/T. Yanchulova (Bul) - Kadijk/Leenstra (Ned/1) 21-18 18-21 15-8. Wielrennen Spijkenisse. Profronde. 1 Boogerd (Ned), 2. Van Velzen (Ned), 3. De Groot (Ned), 4. Hordijk (Ned), 5. Thijs (Bel), 6 Leysen (Bel). Holland Ladies Tour Eerste etappe, Haaften - Haaften: 1 Mansveld (Ned) 124,5 km in 3.06.45, 2. Longhin (Ita), 3. Bates (Aus), 4. Zilioete (Lit), 5. Symington (GBr). Klassement: 1. Mansveld 3.06.29, 2. Longhin 0.10,3. Bates 0.12. Louis van Gaal liet niet alleen de Braziliaan Rivaldo vertrekken, maar wilde ook Ronaldo niet naar Barcelona halen. foto Olaf Kraak/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21