Feyenoord figurant bij show Real Schalken blijft oerdegelijk PZC Maase verpulvert record tien km Zware loting Nederlandse clubs in Uefacup Hockeysters doen kleine stap vooruit Ajax-aanhang moet zondag thuisblijven 19 Rotterdammers missen echte klasse in Supercup-duel: 3-1 Oranje-vrouwen starten met zege op WK volleybal RKC maar net langs Twente Real doet ultiem bod op Ronaldo Spaanse keeper voor Manchester Kroon nog twee jaar bij Rabo Van der Gun naar Willem II Wereldbeker driebanden geschrapt Flo en Stewart naar Sunderland Arrows niet in GP van België Provoost stelt teleur op WK Krajicek kan dit seizoen vergeten zaterdag 31 augustus 2002 door Marcel van der Kraan MONACO - Het feestje was mooi, de entourage impone rend, maar een cadeautje in de vorm van een Supercup was voor Feyenoord in het prinsdom Monaco gisteravond niet weg gelegd. Het grote Real Madrid liet tegen de Uefa Cup-winnaar 1 zien wat het verschil is tussen de echte Europese top en een club uit de topdrie van Nederland: 3-1. In het uitverkochte Stade Louis II gaf de Koninklijke een show weg waarbij Feyenoord het j grootste deel van de avond i slechts figurant mocht zijn. De klasse droop er bij Real vanaf en de 160 0 0 toeschouwers - inclu- I sief ruim vijfduizend Rotter- I damse fans - moeten likkebaar dend naar de magische bewegingen en ingevingen van vooral Zinedine Zidane hebben I gekeken. De Fransman, de avond ervoor in Monte Carlo nog gekozen tot beste speler in de Champions League, stond symbool voor de superieure kwaliteiten bi] de Spaanse landskampioen, die natuurlijk nog wel wat grootheden in het veld had staan. Met de overwinning maakte Real na vijf jaar een einde aan het onvermogen van de Cham pions League-winnaars om de houder van de Uefa Cup te ver slaan. Sinds 1997 was dat niet meer gelukt. Feyenoord moest zich gelukkig prijzen met het gegeven dat het mocht meespelen. Sinds de edi tie van 1996, toen Ajax in twee wedstrijden Real Zaragoza (1- 1, 4-0) aan de kant zette, had geen enkele Nederlandse club zich meer in de strijd om de Su percup kunnen mengen. Weggevaagd Meedoen en niet meer dan dat dus. Want in de eerste helft werd Feyenoord weggevaagd door BRUSSEL - Kamiel Maase heeft in de Memorial van Dam me revanche genomen voor zijn mislukte Europese titelstrijd. De 30-jarige atleet uit Wagenin- gen liep tijdens de Golden lea guewedstrijd in Brussel liefst acht seconden af van zijn natio naal record op de 10.000 meter. „Dat bewijst dat ik in Munchen op het podium had moeten staan." Maase klokte 27.26,29, veel sneller dan zijn oude toptijd uit 1999 (27.34,02). In het tjokvolle Koning Boudewijn Stadion liep hij de frustraties van zich af. Drie weken geleden startte hij als een van de favorieten bij de EK in Zuid-Duitsland. Na 4 ki lometer aan kop te hebben gelo pen, viel Maase over de benen van een Fransman die vlak voor hem ter aarde stortte. Maase besloot de vakantie uit te door Anton Lippold GRONINGEN - Ajax-suppor- ters zijn zondagmiddag niet welkom in Groningen. Burge meester Wallage besloot dat de eredivisiewedstrijd van FC Groningen tegen Ajax moet worden gespeeld zonder sup porters van de bezoekende club. Tot woede van Ajax. Directeur Van Eij den eiste daar op van de KNVB de wedstrijd uit het programma te halen, om dat Groningen niet bereid is 800 kaarten aan Ajax-fans te geven zoals de profclubs op 13 juni hebben afgesproken tijdens de algemene vergadering. De KNVB willigde de eis niet in. De bond legt zich neer bij het be sluit van Wallage. Pas als Groningen de kaarten le vert, wil Ajax de wedstrijd spe- SCHWERIN - Spanning i en druk waren de afgelopen jaren de grootste tegenstanders van de Nederlandse volleybalsters. Met een 3-1 (25-22 25-19 27-29 25-16) overwinning op Roeme nië in de openingswedstrijd van het WK liet het team van bonds coach Angelo Frigoni gisteren zien dat het wel degelijk kan winnen als er iets op het spel staat. „De wedstrijd was ook voor mij een belangrijke test", zei de bondscoach na afloop. „Ik ben zeer tevreden over wat het team heeft laten zien. Natuurlijk kan het altijd beter, maar met dit re sultaat kunnen we verder." Door gebrek aan concentratie in de derde set liet Nederland de kans op een perfecte start lig gen. De vrouwen van Frigoni lieten bij een stand van 26-25 een wedstrijdpunt liggen. Op het vierde setpunt sleepte Roe menië er nog een verlenging uit, maar daarin maakte Nederland het uiteindelijk toch overtui gend met 25-16 af. Elles Leferink, die haar twee honderdste interland speelde, toonde als topscorer meteen weer haar waarde bij haar ren tree op een titeltoernooi. Vorig jaar leek haar loopbaan in Oranje ten einde. De Twentse voelde zich ondergewaardeerd. Na een gesprek met coördinator Toon van der Burgt besloot ze in Oranje terug te keren. ANP Real. Zidane zette de aanvallen op, Roberto Carlos meldde zich aan het front en vervolgens vlo gen de doelpunten er achter el kaar in. Bij de eerste treffer kreeg de Braziliaanse vleugel verdediger nog de hulp van Pa trick Paauwe, maar nummer twee was er een van ongekende schoonheid. Er ging een serie van technische hoogstandjes aan vooraf. In dat eerste bedrijf schreeuwde trainer Bert van Marwijk zich de longen uit het lijf om zijn spe lers tactisch in het gareel te krij gen. De snelheid waarmee de Spanjaarden de bal lieten rond gaan was eenvoudig te veel voor Feyenoord. Het was hoge schoolvoetbal zoals alleen Real dat in Europa kan laten zien. Maar gesterkt door het succes eerder in de week tegen Fener- bahce en gedragen door zijn ei gen aanhang knokte Feyenoord terug. In het Stade Louis II heerste door de aanwezigheid van een gigantisch Rotterdams legioen toch een aardige Europa Cup-sfeer. De Uefa Cup-win naar werd gesteund door dui zenden supporters, die niet al leen de tribunes rood en wit kleurden, maar ook heel Mona co op de dag van de wedstrijd in hun bezit hadden genomen. Voor die fans liet Feyenoord zien dat het niet naar Monaco stellen en zich nog één keer op te laden voor een krachtsexplosie. In Brussel volgde hij het spoor van de pijnsnelle Afrikanen. De Keniaan Sammy Kipketer trok het veld aan en liep 26.49,38, de beste tijd van het seizoen. Maase liep heel lang alleen. „De Brit Keska zou me helpen, maar die bleef achter me hangen." De lange Nederlander loste hem en wist in de slotfase diverse Afri kaanse toppers te kloppen. Marion Jones (100 m) en Felix Sanchez (400 m horden) hielden in Brussel met een overwinning de hoop levend op de jackpot van 50 kilo goud. Die prijs is be stemd voor atleten die hun on derdeel de hele Golden League domineren. Tim Montgomery was snel op de 100 meter man nen in 9,91. Olympisch kampi oen Maurice Greene werd slechts zesde (10,11). ANP len. Vorig seizoen mocht Ajax geen fans meenemen naar Hee renveen en dit seizoen niet naar Vitesse. Volgens Wallage is het risico van gewelddadigheden te groot. Hij vreest dat meer Ajax-aanhan- gers van plan zijn naar Gronin gen te komen dan er plaats is. In overleg met politie en justitie besloot Wallage deze in Gronin gen zeldzame maatregel te ne men. De burgemeester wil geen inzet van politie die buiten proporties is. Het gaat Wallage te ver poli tiemensen uit Friesland en Drenthe op te trommelen. Bo vendien is het koopzondag in het centrum en dan zijn er veel meer mensen dan gewoonlijk in de stad. „Alles kan, maar je moet het ook willen", stelt de burgemeester, die het besluit „niet met plezier heeft geno men". Justitie zegt overtreders zonodig aan te pakken en voor te geleiden. Via verschillende politiebron nen, het internet en een flyer, bleek volgens de politie dat sommige Ajax-supporters zon der gebruik te maken van de combiregeling (trein plus kaart) naar Groningen wilden afrei zen. Wallage zegt voor hij zijn besluit nam ook overleg te heb ben gevoerd met de voetbal clubs, de politie van Amsterdam en de KNVB. De politie zal zondag trachten te voorkomen dat de Ajax-aan- hang zich alsnog richting het stadion begeeft. ANP Feyenoorder Paul Bosvelt vecht een kopduel uit met Zinedine Zidane. foto Patrick Gardin/AP was gekomen om zich door de voetbalmiljonairs van Real voor schut te laten zetten. Harde charge Het sein daarvoor werd gegeven door Patrick Paauwe. Meteen na rust maakte de centrumver dediger aan Zidane kenbaar dat de Fransman zich veel mocht permitteren, maar dat er ook grenzen waren. Zidane kwam met een keiharde charge inge stormd op de Feyenoord-verde diger, die hem vervolgens net zo hard van repliek diende. Paau we boog daarna nog even over de gekwetste ster-speler heen om hem te vertellen dat hij de opge lopen blessure aan zichzelf te danken had. Daarna deelden de Rotterdam mers een aantal aardige spel denprikken uit en kwamen via Pierre van Hooijdonk ook heel even terug in de wedstrijd. De topscorer van het afgelopen sei zoen gebruikte er zijn handels merk voor. Een vrije trap in de kruising achter de kansloze Iker Casillas zorgde voor een klate rend applaus in het volgepakte stadion van AS Monaco: 2-1 Maar net zo rap prikte Real er bij Feyenoord weer eentje in. Guti rondde een aanval af, waarop de hele Rotterdamse de fensie geen antwoord had. Shinji Ono schoot daarna van afstand nog een paar keer op Casillas, maar meer dan één goaltje stond de Spaanse top club niet toe. Het werd een leerzame avond voor Feyenoord en daarin zat misschien de enige winst, wil Van Marwijk met zijn spelers dit seizoen een ronde verder komen in de Champions League, Real Madrid (Spa)-Feyenoord (Ned) 3-1 (2-0). 15. Paauwe 1-0 eigen- doelpunt21. Roberto Carlos 2-0, 56. Van Hooijdonk 2-1,59. Gutti 3-1. Scheidsrechter: Dallas (Sch). Toe schouwers: 17.000. Real Madrid: Casillas; Salgado, Hierro, Helguera en Roberto Carlos; Figo, Makelele, Zidane (86. Solari) en Cambiasso (87. Pavon); Raul en Gutti (71. Portillo). Feyenoord: Zoetebier; Gyan (72. Buffel), Van Wonderen, Paauwe en Rzasa; Emerton, Bosvelt, Ono en Lurling; Kalou en Van Hooijdonk. GPD WAALWIJK - RKC Waalwijk voorkwam gisteravond in de derde wedstrijd voor de compe titie op het nippertje het eerste puntenverlies. Op eigen veld stond het tegen FC Twente lange tijd gelijk, maar de thuisploeg scoorde in de slotfase: 3-2. Hoogendorp scoorde twee keer voor RKC, op de valreep zorgde Putter voor de winnende goal. ANP Limburger naar derde ronde US Open door Martijn van Beeten NEW YORK - Driemaal daags innemen. Voor veel tennissers zijn pijnstillers al jaren een vast onderdeel van de maaltijd. Sjeng Schalken, gehinderd door een peesontsteking onder de rechterknie, zit nu ook aan de 'snoepjes'. De pijn wordt onder drukt en zijn degelijkheid is nog niet aangetast. Dat ondervond de Kroaat Ivan Ljubicic in de tweede ronde van de US Open: 6-3,6-3 en 6-4. Marat Safin, de nummer twee van de plaatsingslijst, kwam gisteravond niet door de tweede ronde. De Rus verloor in drie sets kansloos van de Braziliaan Gustavo Kuerten: 6-4 6-4 7-5. De 25-jarige Sjeng Schalken moet overleven, nog een week of acht. Hij heeft een toernooizege in Stockholm en kwartfinales in Tasjkent, Tokyo en Parijs te ver dedigen. De man die zich al ruim twee jaar handhaaft in de top- dertig van de wereld, evenaarde gisteren in elk geval zijn resul taat van vorig jaar in New York. Ook toen haalde Schalken de derde ronde, waarin hij verloor van de Zwitser Roger Federer. De pijn in de knie is hinderlijk, maar tot dusverre draaglijk. Schalken, die in New York ook nog meedoet aan het dubbel- toernooi, loopt in elk geval niet het risico dat hij de pees kapot maakt. De Limburger brak eerder dit jaar met zijn coach Alex Reijn- ders en wordt op de US Open be geleid door Willem-Jan van Hulst. Het is de bedoeling dat hij net als Reijnders vijftien weken per jaar meereist Ljubicic, die altijd een foto bij zich draagt van zijn landgenoot Goran Ivanisevic met de Wim- bledon-trofee, is een man met een markant levensverhaal. Als 13-jarige ontvluchtte hij in 1992 Bosnië, waar tijdens de Balkan oorlog tal van Kroaten werden vermoord. Met zijn moeder en broer wist hij zich in een van de laatste vluchten naar Belgrado te wurmen. Vanuit de Joegosla vische hoofdstad kwam hij na een busrit van 48 uur bij een Kroatisch vluchtelingenkamp terecht. Door onder het prikkel draad door te kruipen vonden de drie een veilig heenkomen. De nu 23-jarige Ljubicic, een uitstekend tennisser bij de juni oren, kwam als tiener terecht in Italië, bij een club die deze kin deren in nood wilde helpen. „Ik zag er straatarm uit, was dat ook, maar ik kon tennissen." Nu is Ljubicic de nummer 38 van de wereld en vorig jaar boekte hij in Lyon zijn eerste en tot dusverre enige toernooizege. Schalken, die in zijn loopbaan al zes overwinningen heeft ge boekt en dertien plaatsen hoger staat op de wereldranglijst, kwam nauwelijks in de proble men. De Kroaat heeft een uitste kende opslag, maar moest in de slagenwisselingen zijn meerde re erkennen in de oerdegelijke Limburger. Hij had wel in de eerste ronde het geluk dat de Australiër Mark Philippoussis op een voorsprong van 2-1 in sets moest opgeven met een knie blessure. Ljubicic, vooraf ook ingeschat als een lastige oppo nent, kon Schalken echter geen moment bedreigen. GPD door Anton Lippold RIJSWIJK - De Nederlandse clubs hebben het niet getroffen bij de loting voor de eerste ronde van de Uefa beker. Vooral FC Utrecht werd aan een zware te genstander gekoppeld: Legia Warschau, de kampioen van Po len. Vitesse en SC Heerenveen ontmoeten respectievelijk Ra pid Boekarest en National Boe karest. De eerste wedstrijden zijn op 19 september, de return is 3 okto ber. FC Utrecht en Heerenveen spelen eerst uit, Vitesse begint met een thuiswedstrijd. „Een heel zware kluif", noemt Foeke Booy Legia Warschau. De Utrechtse trainer zegt dat hij wel even moest slikken toen de Poolse landskampioen uit cle koker rolde. „We leveren een fantastische prestatie als we verder komen." Booy: „Het had nog zwaarder gekund, maar goed, het is een voordeel dat we eerst uit spelen We hebben een voordeel met ons thuispubliek als we iets neer moeten zetten. Wij zijn duide lijk de underdog." Rapid Boekarest is voor Vitesse de grote onbekende, zegt trainer Mike Snoei. „Ik heb geen beeld van de club, we zullen ons er snel in verdiepen. Daarbij is het een voordeel dat Stefan Nanu daar heeft gespeeld. Hij heeft nog veel contact met zijn vader land", aldus Snoei. De Joegoslavische verdediger Dejan Stefanovic kent het Roe meense voetbal: „Dit was de moeilijkste tegenstander die we konden treffen. De ploeg is fy siek en mentaal sterk, met fana tieke supporters." Net als bij Vitesse heeft ook Heerenveen geen idee hoe sterk de Roemeense tegenstander is. National Boekarest is met Ra pid Boekarest koploper in de competitie. „We hebben niet veel ervaring met Roemeens voetbal, maar als je wilt mee doen, moet je de strijd maar aangaan", reageerde Foppe de Haan schouderophalend. Uefa beker. Loting le ronde, speel- data 19 september en 3 oktober. Vitesse (Ned)-Rapid Boekarest (Roe National Boekarest (Roe)-SCHee- renveen (Ned), Legia Warschau (Pol )-FC Utrecht (Ned), VfB Stuttgart (Dui)-FK Ventspils (Let), Aberdeen (Sch)-Hertha BSC (Dui), Metalurg Donetsk (Oek)-Werder Bremen (Dui Gomel (WRu)-Schalke 04 (Dui), Paris St. Germain (Fra)-Ujpest Boe dapest (Hon), Sporting Lissabon (Spa)-Partizan Belgrado (Joe), Real Betis (Spa)-Zimbru Chisinau (Mol), FC Sarajevo (BHe)-Besiktas (Tur), CSKA Moskou (Rus)-Parma '(Ita), Levski Sofia (Bul)-Brondby (Den), Anderlecht (Bel)-Stabaek IF (Noo), Lazio Roma (Ita)-Skoda Xanthi (Gri), Ipswich Town (Eng)-Sartid Zmerderevo (Joe), Maccabi Tel Aviv (Isr)-Boavista (Por), AIK Solna (Zwe)-Fenerbahce (Tur), Sparta Praag (Tsj)-Siroki Brijeg (Bhe), Au stria Wenen (Oos)-Shaktor Donetsk (Oek), Denizlispor (Tur)-Lorient (Fra), Chelsea (Eng)-Viking Stavanger (Noo), Hapoel Tel Aviv (Isr)-FC Karaten (Oos), Dynamo Zagreb (Kro)-Zalaegerszegi (Hon), FC Kopenhagen (Den)-Djurgarden Stockholm (Zwe), Viktoria Zizkov (Tsj)-Glasgow Rangers (Sch), Leeds United (Eng)-Metalurg Zaporizhya (Oek), Servette (Zwi)-Amica Wron- ki (Pol), Sturm Graz (Oos)-Livings- ton (Sch), Ferencvaros (Hon)-Ko- caelispor (Tur), Zeljezniear Saraje vo (BHe)-Malaga (Spa), Girondins Bordeaux (Fra)-SKM Puchov (Slv), Slovan Liberec (Tsj)-DynamoTbhsi (Geo), Leixoes SC (Por)-PAOK Sa- loniki (Gri), Liteks Lovech (Bul)- Panathinaikos (Gri), Rode Ster Bel grado (Joe)-Chievo (Ita), Hajduk Split (Kro)-Fulham (Eng), NK Pri- morje (Slv)-Wisla Krakau (Pol), Grazer AK (Oos)-Apoel Nicosia (Cyp), Celta de Vigo (Spa)-Odense BK (Den), Celtic (Sch)-FK Sudava (Lit), Porto (Por)-Polonia Warschau (Pol), Grasshoppers (Zwi)-Zenit St. Petersburg (Rus), Ankaragucu (Tur )-Alaves (Spa), Anorthosis Fama- gusta (Cyp)-Iraklis Thessaloniki (Gri), Midtjylland (Den)-Varteks Varazdin (Kro), CSKA Sofia (Bul)- Blackbum Rovers (Eng), Slavia Praag (Tsj)-Excelsior Moeskroen (Bel). ANP MONACO - Real Madrid heeft op de valreep een nieuw bod uitgebracht op Ronaldo. De winnaar van de Champions Lea gue is bereid om Internazionale 40 miljoen euro te betalen voor de Braziliaan. Inter krijgt op de koop toe de Argentijnse middenvelder Santiago Solari. Het bod komt een dag voordat de internationale transfermarkt op slot gaat. Real staakte vorige week nog de onderhandelingen over Ro naldo. De Spaanse club kon niet tot een akkoord komen met Inter. Ronaldo, topscorer van het WK voetbal in Zuid-Korea en Japan, heeft zelf herhaaldelijk te kennen gegeven dat hij weg wil bij Internazionale. AFP MANCHESTER - Manchester United heeft de Spaanse doel man Ricardo Lopez overgenomen van Real Valladolid. De 30- jarige international tekende voor drie jaar bij de club waar de Fransman Fabien Barthez eerste doelman is. Manchester be taalde ongeveer 2,2 miljoen euro voor Lopez, de eerste Spaan se keeper in de Premier League. Bij het nationale elftal was Lopez bij het WK reserve, achter Iker Casillas. RTR RIJSWIJK - Wielrenner Karsten Kroon rijdt ook de komende twee jaar voor de Rabobank. De winnaar van de achtste etap pe in de Ronde van Frankrijk bereikte met de leiding overeen stemming over contractverlenging tot en met 2004. „Ik kreeg direct een goed voorstel. De organisatie en de sfeer binnen de ploeg zijn prima in orde, en ik kan een heel mooi programma rijden. Dus we waren er snel uit", aldus de Drentse pedaleur", aldus de renner die volgende week aan de start komt in de Del ta Profronde. ANP TILBURG - Cedric van der Gun speelt de rest van het seizoen op huurbasis voor Willem II. De aanvalller speelde 45 wed strijden voor Ajax, maar maakte dit seizoen geen deel uit van de A-selectie. Het is de tweede keer dat Ajax de speler ver huurt; hij kwam eerder uit voor FC Den Bosch. Van der Gun weigerde eerder naar RBC Roosendaal te gaan. ANP OOSTERHOUT - De wereldbeker driebanden wordt dit jaar niet uitgereikt. Net als in 2000 heeft de organiserende bond BWA niet voldoende toernooien op de biljartkalender om een echte cyclus te organiseren. In 2000 werden twee toernooien gespeeld, dit jaar nog geen. De enige zekerheid op de BWA- kalender, het toernooi in Oosterhout, valt in 2002 ook al weg. De toernooileiding besloot gisteren de traditionele wedstrijd, voorzien in december, te schrappen. Sinds 1989 vond het toernooi in de Brabantse plaats onafgebroken elk jaar plaats. Maar de organisatie is tot de slotsom gekomen dat er op dit moment geen draagvlak is voor een wereldbekercyclus. ANP LONDEN - Sunderland heeft twee aanvallers aangetrokken, Tore Andre Flo en Marcus Stewart. De Engelse ploeg trok de Noor Flo aan van de Glasgow Rangers, waar hij als collega- spitsen onder anderen Michael Mols en oud-Ajacied Shota Arveladze had. De Engelsman Stewart komt van Ipswich Town. Beide spelers hebben voor drie jaar getekend. AFP van onze sportredactie MACAU - Beter laat dan nooit. De Nederlandse hockeysters kwamen gisteren in de vijfde en laatste groepswedstrijd van de Champions Trophy in Macau eindelijk tot winst. Na vier op eenvolgende gelijke spelen ver sloeg Oranje hekkensluiter Engeland met 2-0. Daarmee verzekerde de selectie van bondscoach Mare Lammers zich van de strijd om het brons. „Het is een kleine stap vooruit", constateerde de Brabander. „We zijn in elk geval bevrijd van het angstbeeld dat we om de vijfde plaats moesten gaan spelen. Nu moeten we zondag ook de kleine finale nog winnen om het posi tieve gevoel vast te houden. Daar hecht ik veel waarde aan." Zonder de technische leiding spraken de Nederlandse speel sters donderdag op de rustdag een hartig woordje met elkaar. Het gebrek aan succes in China vormde de aanleiding voor een grondige zelfanalyse binnen de ploeg.. „Het was zeker geen slecht nieuws gesprek of crisis beraad", benadrukte Lammers. „Het kan soms nuttig zijn be paalde dingen met elkaar en niet over elkaar uit te spreken, zodat er weer duidelijkheid en rust komt. In de aanloop naar het WK in Perth in november biedt dat enige houvast." Lammers bespeurde in het duel met het matige Engeland, dat alleen tegen China (1-1) niet verloor, meer bezieling bij zijn ploeg. „Maar van een echte ken tering was geen sprake. We wa ren veel beter dan Engeland, maar speelden nog lang niet op SPA - Het team van Arrows doet zondag niet mee aan de Grand Prix van België Formule 1. De met een schuld van 100 miljoen euro kampende renstal was gis teren wel aanwezig op het cir cuit, maar reed in de vrije trai ning geen meter. De Britten misten al de laatste race in Hongarije, maar vonden deze week een Amerikaanse ko per. Een intentieverklaring is getekend, maar een contract nog niet. Daarom wil Arrows niets doen, dat een definitief ak koord zou kunnen verhinderen. AFP/ANP topniveau. Te veel overtalsitua- ties bleven voorin weer onbe nut. Feitelijk hadden we deze wedstrijd met een nulletje of vijf moeten winnen." Lammers was tijdens de wed strijd tegen Engeland nadruk kelijk aanwezig langs de lijn. Zeker na de 1-0 van Scheepstra in de dertigste minuut liet hij zich verbaal stevig gelden. „Ik zag weer angst in de ploeg ko men. Veel speelsters leken bang dat het opnieuw fout zou gaan. Door agressief te coachen heb ik geprobeerd snel die tweede tref fer te forceren. Dat lukte nog ook. Daarna speelden we een gewonnen wedstrijd." Nederland - Engeland 2-0 (1-0). 30. Scheepstra 1-0, 37. Booij 2-0 (sc). Scheidsrechters: Dtmcan (GBr)/De Klerk (Zaf). ANP CONTY - Christiaan Provoost is het WK enkelspannen in Frank rijk teleurstellend begonnen. Na het eerste onderdeel, de dressuur, staat de koetsier uit Domburg op de 27e plaats. Met het nationale team neemt hij voorlopig een achtste plaats in. „Teleurstellend, maar nog niet hopeloos", vatte Provoost het eerste optreden samen. De Finse wereldkampioene Ar- ja Mikkonen gaat na de eerste dag van de dressuur aan de lei- ding. WAGENINGEN - Richard Kra jicek komt dit jaar niet meer in actie. De tennisser heeft maan dag in zijn partij in de eerste ronde van de US Open tegen de Tsjech Novak een pees ge scheurd onder de linkervoet. Dat bleek gisteren na onderzoek door sportarts Peter Vergou wen. De tennisser loopt momenteel op krukken. Volgende week meldt hij zich in het Erasmus MC in Rotterdam bij chirurg Heijboer. Die onderzoekt de voet nogmaals, waarna in over leg met Krajicek en Vergouwen wordt besloten of een operatie noodzakelijk is. De hersteltijd van de blessure is nog onbe kend. Krajicek streeft ernaar om in januari 2003 zijn eerstvol gende toernooi te spelen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19