Scherpe controle op Drankwet Vergane glorie bij oesterputten Twee jury's kiezen boek van Slingenberg als beste van 2001 11 D66 wil bruggen beperkt openen voor pleziervaart Schouwenaar krijgt uitleg over vismijn Servicepunt post in supermarkt Paauwenburg moet weg uit slijterij gedeelte "Doordraaien" RAYMOND VAN HET GR0ENEW0UD Zilt 2002 Kennisgeving over stremming sluizen wordt verbeterd Pony veroorzaakt aanrijding op weg naar huis zeeuwse almanak Kater WALCHEREN zaterdag 31 augustus 2002 door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Keurings dienst van Waren heeft in ze ventien Vlissingse bedrijven ge constateerd dat de Drank-en Horecawet wordt overtreden. Een daarvan is de supermarkt in de wijk Paauwenburg. Het TPG-servicepunt in die zaak loopt gevaar, omdat direct naast de sterke drank geen post zegels verkocht mogen worden. De Keuringsdienst heeft on langs de bedrijven die in over treding zijn en de gemeente Vlissingen op de hoogte ge bracht. Een enkeling heeft voor de overtreding al een flinke boe te gekregen. P. Kruit, afdeling milieu van de gemeente Vlissingen: „De wet is in 1996 in werking getreden, maar de keuringsdienst is on langs uitgebreid met veertig in specteurs. De controles zijn overal in het land extreem toe genomen, met veel aanmanin gen als gevolg." Interieur In de jongste gemeenteraads vergadering wees raadslid J. Koppejan van de RPCU op de explosieve groei van controles. Ook de Golff Supermarkt in de Vlissingse wijk Paauwenburg is door de keuringsdienst op de vingers getikt. Zonder aanpas singen in het interieur mag de winkel geen postzaken meer aanbieden. N. Peters, van de su permarkt: „Hier kunnen bijna alle postzaken worden uitge voerd, uitgezonderd een stor ting op de eigen rekening en het aangetekend/verzekerd ver zenden van brieven. We geven ook vaak informatie over bij voorbeeld het versturen van pakketjes." Advertentie Wij zijn open! TRUSSARDIJEANS SCAPA (SPORTS) GIGUE(S) CP COMPANY ROBERT FRIEDMAN LATRAMODA CHACOK Penthouse Langeviele 18 Middelburg Tel. 0118-641511 Advertentie Onze persen draaien door, ook als anderen vakantie houden.... Ook voor u interessant? De Veyviestdagh Pres. Rooseveltlaan 737 Vlissingen Telefoon 440555 Advertentie Advertentie festival hart Abdij Middelburg zijn Straffe Mannen za 7 sept 22u15 10,= zeeland nazomer festival 27 aug t/m 8 sept (0118) 659 659 www.nazomerlesIival.nl In de wijk wonen ongeveer 6500 mensen. Als het service-punt van TPG post moet sluiten, zijn Paauwenburgers aangewezen op het postkantoor in het cen trum, aan de Aagje Deken straat. De winkel in Paauwenburg heeft ruimtegebrek. „Die pak ketten moeten opgeslagen wor den. Vandaar dat we de postza ken hebben ondergebracht in het slijterijgedeelte van de win kel." En daar zit het probleem. Kruit: „De keuringsdienst wil geen vermenging van sterk al coholische dranken en een aan tal andere producten. Dat komt door het alcoholmatigingsbe- leid." In een slijterij mogen wel kurkentrekkers, frisdranken en glaswerk verkocht worden, maar geen postzegels of tabak. Dagelijks levert Peters twee volle postzakken af. „Klanten zouden het erg vinden als we moeten sluiten. We willen de service blijven verlenen, maar we willen ons niet in de kosten steken." Want over 'pakweg twee jaar', verwacht de Golff dat het nieu we winkel/appartementencom plex aan de overzijde van de Paauwenburgweg klaar is. „We verhuizen naar het nieuwe com plex. Dan is het niet aantrekke lijk om nu hier ingrijpend te verbouwen." Hij is met de ge meente in gesprek om te onder zoeken of er een tussenoplos sing mogelijk is. Volgens Kruit lopen de 'tekort komingen' in de diverse etablis sementen sterk uiteen. Bij de een ontbreekt een verbodsbord je waarop aangegeven wordt dat er alleen sterke drank ver kocht mag worden aan 18 jaar en ouder. Een slager, zegt hij, moet de verkoop van alcohol houdende mixdrankjes stopzet ten. „Dit uit het oogpunt van concurrentievervalsing", legt Kruit uit. De gemeente Reimerswaal gaat een visie ontwikkelen voor de oesterputten in Yerseke. door Rob Paardekam YERSEKE - De gemeente Reimerswaal gaat een visie ontwikkelen voor de oes terputten in Yerseke. Tot het zover is, zijn werkzaamheden of bouwwerken in het gebied uit den boze. De oesterputten werden begin dit jaar plots weer actueel toen de raad sprak over de uitbreiding van een visverwer- kend bedrijf aan de Havendijk, waar ook de oesterputten liggen. Mede om die reden was niet iedereen enthousiast over de uitbreiding. De gemeente gaat nu een visie ontwikkelen waarin duide lijk wordt gemaakt wat ze van plan is met de oesterputten. Zo'n visie is volgens de meeste raadsle den meer dan welkom. Het gebied is volgens hen gigantisch aan het verslon zen. „Dit kun je toeristen toch niet laten zien?", zegt A. van Stee (SGP). „Ik schaam me er gewoon voor." M. van der Meijden (WD) doet er nog een schepje bovenop. „De tranen springen je in de ogen als je in de buurt van de oesterput ten komt." CD A-fractievoorzitter P. Koeman spreekt over een monument dat behouden moet blijven. Ook over het dijkje voor de oesterput ten maakt de politiek zich zorgen. „Er moet snel wat aan gedaan worden, want het kalft steeds verder af'", zegt A. Jumelet (ChristenUnie). Koeman deelt zijn zorgen. „Laten we voorko men dat er nog een deels verdronken dorp bijkomt." Volgens de CDA'er moet de gemeente spoed maken met de visie over het gebied. „We moeten snel vast stellen wat we willen." Toch zal de visie nog een tijd op zich la ten wachten en daarom is een voorbe- reidingsbesluit genomen. Daarmee wordt voorkomen dat in de tussentijd ongewenste bouwsels verrijzen bij de oesterputten. Volgens wethouder M. van Overloop is dat noodzakelijk, om dat onder de huidige bestemmings plannen voor het gebied bijna alles mo gelijk is. Volgens Van Overloop zal bij het maken van de visie rekening worden gehouden met historische, toeristische en econo mische waarden. Op dat laatste hamert SGP'er Van Stee met nadruk. Enkele grote oesterkwekers zijn al vertrokken foto Willem Mieras naar onder meer de Korringaweg, maar volgens hem zijn er nog altijd veel jonge ondernemers die graag bij de oester putten zitten. „Houd daar rekening mee." Volgens Jumelet gaan bedrijvig heid en toerisme prima samen. „De be drijven moeten zeker blijven, want leegstand is verval. Bovendien vindt de toerist het leuker om de oesterputten te bekijken als er daadwerkelijk bedrij vigheid is." Omdat de oesterputten onder de noe mer bedrijventerrein vallen, hoopt de gemeente bij het ministerie van econo mische zaken subsidie te krijgen voor de revitalisering van bedrijventerrei nen. Ook zal worden bekeken of er in Brussel wat te halen valt. door Miriam van den Broek VEERE - Het kinderboek 'Een e-mail van Lumie' van Veerenaar Ben Slingenberg is door de vakjury van Het Hoogste Woord uit geroepen tot het beste christelijke kinder boekvan 2001. Ook de kinderjury oordeelde dat het boek van Slingenberg het beste kin derboek is van vorig jaar. „Ik vind de kinderprijs heel belangrijk", zegt de Veerenaar. „Ik schrijf voor kinderen dus zij moeten het mooi vinden. Maar daar naast vind ik ook de combinatie met het oor deel van de vakjury leuk. Zij letten op ande re dingen dan kinderen, zoals stijl en - als ik dat woord maar even gebruik - literaire in houd. Deze prijs is dan toch een stukje er kenning." 'Een e-mail van Lumie' is Slingenbergs eer ste boek en gaat over een meisj e wier klasge noot je ziek i s en niet meer beter kan worden Slingenberg beschrijft de emoties die een meisje van twaalf doormaakt als iemand in haar omgeving ernstig ziek is en dood gaat. De droevige passages zijn afgewisseld met vrolijkere gedeelten. Het boek is niet specifiek christelijk. „Na tuurlijk ontkom je in zo'n verhaal niet aan geloof en hoop. Maar ik heb geprobeerd niks aan de kinderen op te dringen. Het ergste wat iemand kan doen is een mooi verhaal overgieten met een christelijk sausje. Ik heb het wat geloof betreft, zo neutraal mogelijk gehouden. Ik heb mijn boek bewust daarop laten screenen. De term 'christelijke kin derboek', vind ik daarom zelf nogal zwaar." Op zaterdag 21 september krijgt de winnaar de prijs van 850 euro en een bronzen beeld uitgereikt tijdens de start van de Christelij ke Kinderboekenmaand in Zwolle. Het kinderboek Een e-mail van Lumie van Veerenaar Ben Slingenberg uitgeroepen tot het beste christelijke kinderboek van 2001. foto Ruben Oreel Na zijn tweede kinderboek 'Soms wens je alles anders', komt over enkele weken Slin genbergs derde boek uit. „Ik heb zojuist het eerste exemplaar per post ontvangen", zegt hij. Het nieuwe boek heet 'Dan gaan we sa men'. „Het gaat over Lotte. Zij gaat een spannende tijd tegemoet, want zij krijgt er een broertje bij", vertelt Slingenberg. „Een pleegbroertje van een jaar of tien, net zo oud als Lotte zelf. De nieuwe broer komt uit een crisissituatie. Dat veroorzaakt toch proble men in het nieuwe gezin," Slingenberg ver wacht dat het boek over een week of twee in de winkel ligt. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De Vlissingse fractie van D66 vindt dat de openingstijden van de bruggen voor de recreatievaart vanaf volgend jaar veranderd moeten worden om files in de stad te voorkomen. Als oplossing voert D66 aan dat de bruggen minder vaak opengaan voor de recrea tievaart. Daarbij is het mogelijk vaste openingstijden aan te wij zen. De recreatievaart en de weggebruikers weten dan pre cies wanneer ze stremmingen kunnen verwachten. Het Kanaal door Walcheren moet altijd toegankelijk blijven voor de beroepsvaart, vindt raadslid N. Peters van D66. Maar voor de recreatievaart ligt die situatie anders, meent hij. „Honderden automobilisten die naar hun werk moeten of er van terug komen, staan keer op keer met ronkende motoren te wach ten voor vijf of zes vakantiegan gers. Dat is heel frustrerend", zegt hij. „Én gevaarlijk. Auto mobilisten zoeken sluiproutes door Oost-Souburg of keren op gevaarlijke punten. Recreanten kunnen best wachten, vinden wij. In Amsterdam mogen boten met een staande mast pas na elf uur 's avonds en tot vier uur 's ochtends langs de bruggen. Wij willen hier ook dat de recre- atievaart overdag niet langs de bruggen mag." Een andere mogelijke oplossing volgens de fractie is dat geen re- creatievaart wordt toegestaan tussen de Sloebrug in Vlissingen en de Stationsbrug in Middel burg. Met dit voorstel blijven de jachthavens van Vlissingen vanuit de Westerschelde bereik baar en de jachthavens van Middelburg vanuit het Veerse Meer. De fractie wil dat het college van burgemeester en wethou ders naar de provincie en Rijks waterstaat stapt om te bespre ken wat de mogelijkheden zijn. Wethouder P. van der Maden van verkeer heeft toegezegd het punt voor te leggen aan de ande re overheden. Hij merkte wel op dat Rijkswaterstaat op het standpunt staat dat vaartuigen net zo belangrijk zijn als voer tuigen. (Advertentie) September "^2 Maak nu voordelig kennis met onze uitgebreide sauna en betaal deze maand slechts een kinderprijsje! Van 13,50 voor slechts 6,50. Bovendien profiteert u deze maand van maar liefst 10% korting op de 10- of 20-badenkaart en 5% korting op een jaarkaart! Vanaf 2003 ook cursussen voetreflexologie en mandala tekenen. Vraag nu alvast naar de mogelijkheden. Babelweg 2, Domburg Telefoon: 0118-588261/276 E-maib info@hofdomburg.nl Internet: www.roompot.nl DE, PAREL, VLISSINGEN - Rijkswater staat Zeeland gaat de beroeps vaart beter inlichten over stremmingen van sluizen. De dienstkring Schelde-Rijn voert met ingang van de eerste week van september een proef uit, waarbij gebruik gemaakt wordt van informatieborden aan de binnenzijden van de sluisdeuren. Op die borden van 12 bij 1 meter komt te staan in welke periode, vanwege onder houd aan de sluizen, stremmin gen te verwachten zijn. De bor den zullen vier weken vantevo- ren worden aangebracht. De manier van informatiever strekking aan schippers, verge lijkbaar met de wijze waarop automobilisten worden geat tendeerd op wegwerkzaamhe den, is in Nederland niet eerder toegepast. De proef wordt ge houden bij de Kreekraksluizen op de vaarroute Rotterdam- Antwerpen en de Krammerslui zen en de sluizen van Hansweert op de vaarroute Rotterdam- Vlissingen/Terneuzen, In de week van 30 september wordt één kolk van de Krammerslui zen en één kolk bij de sluizen van Hansweert voor een aantal dagen gestremd. Daarover wordt met behulp van de borden vanaf begin september infor matie verstrekt. Tot nu toe werden schippers over stremmingen geïnformerd met scheepvaartberichten via de krant, vakbladen en radio. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Burgemeester K. Schouwenaar van Middel burg heeft gisterochtend een werkbezoek gebracht aan de vismijn in Vlissingen. Hij werd ontvangen op de Arm 22 van schipper Blaas Marijs. De Mid delburgse burgemeester, wijk wethouder van Arnemuiden, kreeg een rondleiding aan boord van het vissersschip en liet zich de werkwijze van de vismijn uitleggen. „Het was de moeite waard", al dus Schouwenaar na afloop. „Het was heel interessant." Het was voor de burgemeester de eerste keer dat hij een vismijn bezocht. „Je kon merken dat de bemanning heel trots was op het schip en hun spullen. Varen en vissen is iets waarbij je steeds op de klok kijkt. Ik heb bewonde ring voor de lange werktijden en de harde manier van werken van vissers." Ervaring Voor de burgemeester het pu blieke ambt koos, was hij onder meer marine-officier. „Ik heb", zei hij, „ervaring met varen en schepen, zij het op een ander schip dan een vissersschip." De marine was vroeger onder meer verantwoordelijk voor de visse rij-inspectie. Die taak behoort nu toe aan de Algemene Inspec tie Dienst (AID). Orion-vlieg tuigen van de marine verlenen hand- en spandiensten. „Ik heb wel gemerkt", lachte hij, „dat de marine niet de grootste vriend is van de vissers." Schouwenaar is inmiddels ze ven maanden burgemeester in Middelburg. Kritiek dat hij rij kelijk laat de voor Arnemuiden zo belangrijke vismijn bezocht, verwierp hij. „Ik doe mijn best om overal langs te gaan. Ik ben met de belangrijkste zaken be gonnen, brandweer en politie. Daarna volgden bedrijven, ver enigingen, kerken en sport clubs. Ik vind mijn bezoek aan de vismijn nog vrij vlug. Je kunt in één jaar niet alles zien. En er moet af en toe ook nog gewerkt worden." BIGGEKERKE - Een overste kende pony heeft gisterochtend op de Rondweg Biggekerke een ongeval veroorzaakt. Het dier was weggelopen van zijn bege leider en op eigen houtje rich ting huis gegaan. Vanaf de Koolesweg stak het rond half elf de Rondweg over. Een 69-jarige automobilist uit Rucphen, die vanuit de richting Koudekerke naderde, kon de pony niet meer ontwijken. Geen van inzittenden raakte ge wond. De verwondingen van de pony vielen ook mee. Het liep al leen een ontvelde neus op. Tot de werkzaamheden die in die Vlissingse woning wor den uitgevoerd ter verhoging van het woongenotbehoor de deze week het storten van een betonnen vloer. Een en ander verliep gladjes maar de vloer dreigde grote onef fenheden op te lopen door het optreden van Mickey, een sullige, hardhorende, vijftien jaar oude kater die in de herfst van zijn bestaan als een willoos, verdord blad lijkt te worden verplaatst. Onwetend van de bouwacti viteiten begaf Mickey zich aanstonds na het afstrijken van de vloer op het zachte materiaal en plaatste een reeks pootafdrukken. De heer des huizes was er niet verrukt van. Tierend ging hij aan slag om de schade te her stellen. Waarbij hij met een erg hard dreigement kwam. Als je dat nog eens flikt, stort ik je compleet in het be ton, riep hij naar de kater. Die, doof en onaangedaan, een eindje verderop in een trog cement de sanitaire han deling zat te verrichten waarvoor een heel andere bak beschikbaar is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11