Reynaert houdt leerlingen binnen 11 Geen taxipalen bij ziekenhuislocaties Znf 2002 Ouders vragen om gerichte adviezen over opvoeding JSTSTL Botresten liggen bloot op begraafplaats Graauw op zoek naar vrijwillige chauffeurs buurtbus Boompjes treuren alvast op kerkhof Wijkraad De Linie klaagt over gedrag scholieren Flitspaal omver getrokken bij Draaibrug Pleidooi voor boothelling Sas FLIP K0WLIER Tas gestolen zeeuwse almanak Nadeel ZEEUWS-VLAANDEREN vrijdag 30 augustus 2002 b tuur van Oostburg schaamt zetting had uitbesteed aan een zich devour de fouten die ge- langer begraven lag, boven de de familie in kwestie sprak tij- raadslid M. van 1 Land sprak construeren om duidelijkheid particulier bedrijf is misschien maakt zijn tijdens het bijzetten grond liggen. „Het is gewoon dens een commissievergade- namens de voltallige raads- te krijgen. En uiteraard zullen van invloed geweest. De wet- van een overleden Bressiaan- een triest verhaal", zegt wet- ring haar ongenoegen uit te- commissie het schaamtegevoel we uitgebreid onze excuses houder weet niet wat er met de der in het familiegraf op de be- houder R. Leentfaar. „Dit is genover de raadsfracties. De uit. „Excuses, duizend keer ex- aanbieden aan de familie botresten en de resten van de graafplaats in Breskens. Mede- echt een grote uitzondering, familie deed de lugubere ont- cuses past ons", aldus Van 't Volgens Leentfaar hebben de kist is gebeurd, werkers van het bedrijf dat de maar het had natuurlijk nooit dekking tijdens een bezoek aan Land. Wethouder Leentfaar: gemaakte touten nadrukke- werkzaamheden uitvoerde, mogen gebeuren." Een lid van het graf. PvdA-gemeente- „We gaan de zaak precies re- lijk te maken met net teit dat lieten botresten en ijzerresten van de kist van degene die er al de school te eten krijgen volgen de week een pasje. „Dan weten wij wie gerechtigd is om het ter rein te verlaten." Zij denkt dat ongeveer honderd van de zes honderd leerlingen die toestem ming krijgen. Volgens de Rijcke is het vanaf maandag niet meer nodig dat de schooljeugd zich tussen de mid dag en masse naar de Golff be geeft, omdat de supermarkt een aantal producten op school gaat verkopen. Zij geeft direct toe dat de maatregel betuttelend is. „Onze leerlingen dienen echter op school te zijn en niet op straat te lopen. Tijdens een schooldag zijn wij verantwoordelijk voor de kinderen." De wijkraad Langs de Linie is blij met de maatregel. „Dan hoop ik wel dat de school streng gaat controleren", zegt secreta ris B. Verbugt. „Het is natuur lijk heel makkelijk om pasjes aan elkaar door te geven." Ver bugt hoopt dat er nu een einde komt aan het intimiderende ge drag van jongeren bij de Golff. „Jongeren versperren daar de toegang voor ouderen.De Rijc ke vindt dat een groep jongeren die bij elkaar staat niet altijd in timiderend hoeft te zijn. Het Reynaertcollege wil zijn leerlingen tijdens pauzes zoveel mogelijk op het terrein van de school houden. CW-bestuur ziet niets in elektronisch ritboeksysteem voor ouderenvervoer foto Wim Kooyman door Jean-Lou de Gucht HULST - Om de overlast van jongeren in de wijk te verminde ren gaat het Reynaertcollege aan de Gildenstraat in Hulst de leerlingen tijdens de schooluren zoveel mogelijk op het terrein van de school houden. In een brief aan de ouders van de leerlingen die buiten Hulst wo nen doet de school een dringend beroep op hen om hun kind geen toestemming te geven tussen de middag buiten de school te eten. Leerlingen die in Hulst wonen mogen tijdens de middagpauze wel het terrein verlaten om thuis te eten. Uit een enquête van wijkraad Langs de Linie kwam naar vo ren dat het overgrote deel van de bewoners van de wijk zich ma teloos ergert aan de overlast van schooljeugd in hun buurt. Voor al hun gedrag in het verkeer en het zwerfvuil dat ze achterlaten is de wijkbewoners een doorn in het oog. Ouderen voelen zich nogal eens geïntimideerd door rondhangende jongeren voor de ingang van de Golff supermarkt aan de Poorterslaan. In het leerlingenstatuut van het Reynaertcollege met locaties aan de Zoutestraat en de Gil denstraat staat dat leerlingen in verband met de verzekering tij dens schooltijd op het terrein moeten blijven. Dit gaat loca tiedirecteur T. de Rijcke van de Gildenstraat niet ver genoeg. Degenen die van hun ouders toestemming krijgen om buiten AARDENBURG - Op deDraai- brugseweg tussen Aardenburg en Draaibrug is in de nacht van dinsdag op woensdag een flitspaal ernstig beschadigd. De politie Zeeland vermoedt dat de paal met behulp van een voertuig omver is getrokken. De schade aan de flitspaal, die een flinke knik vertoont, wordt ge schat op ruim tienduizend euro. De vernieling tussen Aarden burg en Draaibrug is de tweede in Zeeuws-Vlaanderen binnen een week. Vorige week nam een vandaal ter hoogte van de Braakman ook al een flitspaal onder handen. Dit apparaat werd voorzien van een vrolijk lachend gezichtje. Volgens poli tiewoordvoerder H. van Opdorp wordt dit flitsapparaat voorlo pig nog niet schoongemaakt, omdat de camera ondanks de blauwe verf gewoon dienst kan blijven doen, Van Opdorp deelde vorige week nog mee dat het aantal vernie lingen aan flitspalen in de afge lopen periode flink was gedaald en is dus logischerwijs hevig ontstemd over de recente ver nielingen. „Dit valt natuurlijk erg tegen.", aldus Van Opdorp. De defecte paal tussen Aarden burg en Draaibrug wordt zo spoedig mogelijk gerepareerd. SAS VAN GENT - De gemeente Sas van Gent is bereid te onder zoeken of het een haalbare kaart is een boothelling ten behoeve van pleziervaartuigen aan te leggen op de punt van het Ka naaleiland. Gemeenteraadslid M. Weemaes deed die suggestie tijdens de laatste gemeenteraadsvergade ring. Weemaes had er eerder al voor gepleit tijdens de vergade ring van de commissie Volks huisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieu. Volgens het raadslid past de aanleg van een helling voor de watersport prima in de plannen die in Sas bestaan voor de op waardering van het centrum. Ook de herinrichting van het ge bied rond de jachthaven aan de Oostkade maakt onderdeel uit van het project, dat de naam Vi taal Sas van Gent draagt. Wethouder R. Noët noemde het voorstel van Weemaes 'een goed idee' en zegde toe dat in samen spraak met de watersportver eniging serieus op zijn haal baarheid en wenselijkheid te beoordelen. doorConny van Gremperghe TERNEUZEN - Er komen voor lopig geen taxipalen bij de drie ziekenhuislocaties in Zeeuws- Vlaanderen. Het dagelijks be stuur van het Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen (CW) voelt er niets voor om voor de aanschaf van drie palen 27.000 euro subsidie beschikbaar te stellen. De directie van Regie BV, de taxi-combinatie die in Zeeuws- Vlaanderen het collectief ver voer uitvoert, had om subsidie voor de servicepalen gevraagd. Met die voorzieningen - bedoeld om ritten te boeken met mag neetkaarten en telefonisch con tact te krijgen met de centrale post van de vervoerders - zou de service voor de reizigers verbe terd kunnen worden, zouden de ziekenhuisrecepties minder be last worden met vragende reizi gers en kon het imago van het CW worden opgekrikt. Het CW-bestuur denkt daar echter wezenlijk anders over. Het be stuur is van mening dat de doel groep - overwegend ouderen - geen affiniteit heeft met een dergelijk technisch systeem. Verwacht wordt juist dat de weerstand tegen een elektro nisch ritboeksysteem groot zal zijn. Kosten Daarbij komt nog dat het CW- bestuur vindt dat de kosten van de taxipalen, als ze er zouden moeten komen, niet voor.reke ning mogen komen van het in tergemeentelijk samenwer kingsverband. Aangezien Regie BV en het ziekenhuis van het systeem voordeel zouden kun nen hebben, lij kt het het bestuur vanzelfsprekend dat de kosten ervan gedragen worden door de instanties die er profijt van heb ben. Regie BV hoeft ook niet te reke nen op een bijdrage van het CW in de kosten voor de aanschaf van 45 zogenaamde chip-pay- terminals. Het bestuur heeft er geen enkele moeite mee dat de taxi-combi natie extra betalingsmogelijk heden voor reizigers in de taxi's aanbrengt. In het verleden is echter met de combinatie over eengekomen dat in alle 135 taxi's die de groep voor het col lectief vervoer inzet een auto matisch incassosysteem voor ritten is aangebracht. Aan die afspraak wil het CW-bestuur niet tornen. De subsidieverzoe ken worden donderdag 5 sep tember besproken in een verga dering van het algemeen bestuur van het collectief ver voer. De bijeenkomst wordt gehou den in het stadhuis van Terneu- zen en begint om 15.00 uur. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Ouder- en Kindzorg van de Stichting ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen moet ouders van peuters en kleuters meer adviezen op maat geven. Daarnaast moet de zorg dienst meer bekendheid geven aan haar activiteiten. Zo weten, getuige de tevredenheidsmeting van afgelopen voorjaar, veel ou ders niet wat Ouder- en Kind zorg allemaal voor kleuters kan doen. De Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen (die samen met het Ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen de Stichting Zorg Saam vormt) hield in de eerste helft van dit jaar een tevreden - heidsonderzoek. Driehonderd ouders van kinderen van nul tot en met vier jaar ontvingen een enquêteformulier. Van hen rea geerden er 139. „Dat lijkt niet veel, maar 45 procent reacties is een redelijk resultaat voor zo'n onderzoek. Het is alleen jammer dat er een ondervertegenwoor diging is van allochtone res pondenten", meldde beleids- adviseur M. van Putte van Thuiszorg. Wachtlijsten Uit het onderzoeksrapport 'Ou der- en Kindzorg in de peiling' komt naar voren dat ouders over het algemeen tevreden zijn over de behandeling, de deskundig heid en de adviezen van de Thuiszorgmedewerkers. Wel moet er meer aandacht zijn voor het bekorten van wachttijden, dienen medewerkers en des kundigen ook buiten kantoor uren bereikbaar te zijn en zou er meer informatie voorhanden moeten zijn over de zaken waar bij Ouder- en Kindzorg kan hel pen. Echt grote klachten kwa men uit het onderzoek niet naar voren. Wel bleek de Stichting Thuiszorg dat veel mensen nog onbekend zijn met de klachten regelingen en de cliëntenraad van de Stichting ZorgSaam. door Sheila van Doorsselaer GRAAUW - De Graauwse dorpsraad begint een wervings actie voor vrijwillige chauffeurs voor de buurtbus. In een extra uitgave van de 'dorpswijzer' zal een oproep worden gedaan om zodoende zo'n twintig bestuur ders te kunnen rekruteren. Eén bereidwillige chauffeuse heeft zich al gemeld. Om Graauw weer sinds jaren van een vorm van openbaar ver voer te voorzien, wordt, als alles volgens plan verloopt, de buurt bus ingezet. De buurtbus is een vorm van openbaar vervoer waarbij de dienstregeling wordt uitgevoerd door vrijwilligers. Graauw voldoet aan alle eisen die nodig zijn voor het instellen van een buurtbusproject; het dorp is gelegen in landelijk ge bied en telt minstens achthon derd inwoners. De buurtbus (een klein busje voor acht passagiers) zal be stuurd worden door vrijwilli gers. Enthousiaste mannen en vrouwen tussen de 19 en 70 jaar die niet in het bezit hoeven te zijn van een bijzonder rijbewijs, maar wel van vrije tijd. Zo'n twintig bestuurders zijn nodig om de ritten te rijden. Minder kan eventueel ook als de chauf feurs bereid zijn meer dan één dagdeel per week te rijden. Ook vrijwilligers uit andere dorpen zijn welkom. De dorpsraad heeft tot januari de tijd om vol doende chauffeurs te zoeken. Die Vlissinger brengt zijn va kanties bij voorkeur door op een klein Grieks eiland. Spijs en drank zijn er vriendelijk geprijsd, goed weer is er ver zekerd en zo'n eiland heeft een overzichtelijkheid die houvast biedt. Deze zomer ging de reis even wel naar Noorwegen. Een nieuwe relatie opent soms letterlijk nieuwe horizonten. Het beviel hem - afgezien van het samenzijn met de nieuwe relatie - maar matig. Op het weer viel weliswaar niets aan Een gedegen voorlichtingscam pagne moet daar de komende jaren verandering in brengen. Een aantal ouders dringt aan op het instandhouden van zoveel mogelijk spreekuren en consul tatiebureaus. Een half jaar gele den leek de regio nog veel bu reautjes te zullen verliezen, maar intussen ziet de toekomst er hoopvoller uit, liet manager T. Fockenier van Ouder- en Kindzorg weten. Weliswaar is er minder plaats voor aparte bu reaus in veel dorpen en steden, maar consultatiebureaus kun nen in de nabije toekomst veelal in brede scholen en andere sa menwerkingsverbanden wor den ondergebracht. Ook de dienstverlening lijkt voorlopig op peil te kunnen blijven. De fi nanciering gaat over naar de ge meenten, maar het Rijk heeft het takenpakket al min of meer vastgesteld, zodat veel gelden al geoormerkt zijn. Alleen het cur susaanbod op het gebied van opvoeding en gedrag, nu veelal gesubsidieerd, is nog niet veilig gesteld. De toekomst van de Ouder- en Kindzorg ziet er echter redelijk zonnig uit. Samen met de leden van de cliëntenraad zal de Stichting ZorgSaam de komen de jaren de vinger aan de pols houden om te zorgen dat dat zo blijft, beloofde Fockenier. Advertentie festivalhart Abdij Middelburg West-Vlaamse luisterpop za 31 aug/20u30/€10,= zeeland nazomer festival 27 aug t/m 8 sept (0ii8) 659 659 www.nazomerfestival.nl Zij krijgen overigens een onkos tenvergoeding. Voorzitter R. Jaberg van de dorpsraad heeft nog geen idee of het moeilijk zal zijn voldoende vrijwilligers te werven. „We hebben al één aanmelding voor dat de actie begonnen is. Dat is toch bemoedigend." Mocht de wervingsactie van de dorpsraad te weinig respons opleveren, dan is daar nog altijd het aan bod van de gemeente Hulst. Die zal, als het lokale initiatief niet loont, helpen door middel van het plaatsen van advertenties. Ook in Nieuw Namen is sprake van het opzetten van een buurt bus Omdat er plannen leven lij n 19 van openbaar vervoersbe drijf Connexxion mogelijk ook over Nieuw Namen te laten rij den, is de buurtbus daar wel licht niet meer nodig. TERNEUZEN - Een 38-jarige vrouw is gistermiddag rond half vier in de Axelsestraat in haar woonplaats beroofd van haar tas. De vrouw had de tas, die ze ach ter op haar fiets vervoerde, laten vallen. Toen zij terugreed om deze op te rapen, zag ze dat twee personen op een scooter de tas al hadden opgepakt en er mee wegreden in de richting van de Frederik van Eedestraat. In hun haast om weg te komen, reden de scooteraars ook nog een voet ganger aan. te merken. Op de hoge prij zen van alcoholische dran ken die de Scandinavische landen teisteren, was gere kend door een aanzienlijke hoeveelheid drank van huis mee te nemen. Nee, wat hem echt tegenviel waren de lange wandelingen die overal in het Land der Vi kingen konden worden ge maakt. „Weet je", sprak hij nog merkbaar vermoeid, „dat is het grote nadeel van Noorwegen. Ze hebben daar geen korte afstanden." BRESKENS - Bomen kunnen niet horen, zien, praten en denken. Bomen groeien slechts, zich daarbij aan niets en niemand storend. Maar een aantal onlangs in Bres kens geplante exemplaren lijkt verdraaid goed te beseffen op wat voor grond zij zich bevindt: de Nieuwlandsche Kreek, ofte wel de nieuwe begraafplaats van het vis sersdorp. Alsof de boompjes weten wat voor droevige gebeurtenissen er in de ko mende jaren in hun omgeving zullen plaatsvinden, buigen ze voorover. Eerbie dig, troosteloos en ogenschijnlijk treu rend. En dat terwijl de begraafplaats nog niet eens in gebruik is genomen. De gemeente Oostburg is op de hoogte van de weinig florissante toestand van de bomen. Over de oorzaak tast zij in het duister. In de herfst worden er op de toekomstige rust plaats opnieuw bomen geplant. Dan wordt de treurige gesteldheid nader on derzocht. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41