'Nee' gemeenten tegen WCT blijft PZC 114 Bazaar in dorpshuis Grijpskerke is een begrip Ketelfabriek AKF weer ketelfabriek Vlissingen vreest schadeclaim in zaak Britannia Sint-Annaland krijgt rotonde Sluitingstijden van strandpa vilj oens weer ter discussie Geluidsonderzoek spoorlijn overtuigt niet weekend diensten Rugby'ers van Oemoemenoe promoten sport Flitspaal vernield bij Draaibrug Noodlokalen mogen aan Goese weg vrijdag 30 augustus 2002 door Mieke van der Jagt GOES - De gemeentebesturen van Goes, Kapelle en Reimers- waal zijn op geen enkele manier onder de indruk van de Quick Scan Geluidsmaatregelen Zeeuwse Lijn, waarin geluids- beperkende maatregelen aan de spoorlijn langs de drie gemeen ten zijn onderzocht. Het gaat om maatregelen die kunnen worden genomen om de overlast van een uitbreiding van het treinverkeer bij de aanleg van een Westerschelde Contai ner Terminal (WCT) te beper ken. De gemeenten blijven er derhalve bij dat de WCT er niet moet komen. Dat standpunt hadden de ge meenten al eerder ingenomen, omdat niet duidelijk was wat de gevolgen voor de langs de spoorlijn gelegen bebouwing zou zijn. Er liepen toen nog drie onderzoeken, waarvan er nu een, de Quick Scan, is afgerond Die verandert niets in het stand punt, hebben de gemeenten het college van Gedeputeerde Sta ten laten weten. Trillingshinder Afgezien van het feit dat de con clusie van de Quick Scan in het geheel niet geruststelt, is een he leboel nog helemaal niet onder zocht, zo schrijven de dagelijkse gemeentebesturen in een brief naar Middelburg. Hoe zit het bijvoorbeeld met de trillings hinder? In hoeverre is er een overschrijding van het groeps- risico voor externe veiligheid op enkele plaatsen in het traject? Hoe zeer nemen de sluitingstij den van de overgangen toe en wordt het niet veel onveiliger op de spoorweg zelf? Allemaal vra gen waarover niet meer dan een natte vinger in de lucht is gesto ken. De Quick Scan gaat alleen over geluidsbelasting en komt daar bij nog tot de slotsom dat meer zaterdag 31 augustus en zondag 1 september 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 SCHOUWEN-DUIVELAND Huisartsen: Zierikzee, vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A.W. Audier, Noordgouwe, tel. (0111 401480. Spreekuur van 11.00-11.30 uur. Schouwen-Westhoek en Brouwers haven, zat. 08.00-zon. 08.00 uur: J, L. Flach en S. W. H. M. Simons, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. (0111) 461280. zon. 08 00-ma. 08.00 uur: M. Leenhouts en J. J. Roth, Dijkstraat 32, Scharendijke, tel. (0111) 691280 Spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Nieuwerkerk en Oosterland, vrij. 17.00-ma. 08.00 uur: R. Smits, Molenweg 61, Oosterland, tel. (0111)641280. Tandartsen: M. F. de Booij, Oudehaven 51, Zierikzee, tel. (0111)412693. Spreekuur 16.30-17.30 uur. Apotheken: onderzoek nodig is. Niet alleen om na te gaan of de geformu leerde beperkende maatregelen wel voldoende herrie wegne men, maar en - nog belangrijker - of de maatregelen zelf geen nieuwe problemen scheppen en hoe dat kan worden voorkomen. Goes, Kapelle en Reimerswaal houden vast aan het 'nee' zolang niet duidelijk is of de belemme ringen worden weggenomen. door Esme Soesman SINT-ANNALAND - De kruising Veilingweg met de Langeweg en Stoofweg in Sint-Anna- land wordt veranderd in een rotonde. De krui sing blijkt zowel subjectief als objectief gezien onveilig te zijn. Vanaf 2000 tot en met nu hebben op dit punt negen geregistreerde ongevallen plaatsgevon den De politie, die gevraagd is een analyse van het kruispunt te maken, adviseert daarom de aanleg van een rotonde. Het kruispunt wordt daarnaast ook als gevaarlijk ervaren. Door de ruime opzet van de oversteekplaats ontbreekt het aan duidelijkheid en treedt een zekere ge- makszucht op bij gebruikers. De voorrangssi tuatie lokt hoge snelheden uit en fietsers en bromfietsers moeten op een ongebruikelijk punt oversteken. Aanleg van een rotonde wordt als meest logische oplossing gezien. In het investeringsprogramma 2002 is met deze ingreep rekening gehouden, zij het met een te kortschietend budget. De gemeente Tholen heeft rekening gehouden met een investering van 272.000 euro. Nu blijkt echter dat ruim 375.000 euro nodig is om het plan te verwezen lijken. De commissie gemeentelijke ontwikke ling wordt om advies gevraagd op maandag 2 september. De commissie vergadert in het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk vanaf 19.00 uur. Opbrengst succesvol evenement dit jaar naar hulpproject Cambodja Carla Bonnneljé is bezig met het inrichten van de bazaar in Grijpskerke. Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111 412906, geopend za. van 09.00-12.30 uur en van 16.30 -17.30 uur. Zo. van 12.00- 12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Oosterschelde Thuiszorg: Schouwen-Duiveland: Tel. (0113) 249111. Dierenartsen: Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. MIDDELBURG - De Middel burgse Rugbyclub Oemoeme noe houdt zaterdag een blind- date-toernooi. Twaalf teams met veel onervaren spelers gaan de strijd aan op sportpark Voor- borch in Middelburg. Het toernooi begint om elf uur 's ochtends. De finale wordt om vier uur gespeeld. De wedstrijd is bedoeld om de rugbysport te promoten. Leden hebben op dracht gekregen om teams van vrienden of collega's te vormen. De teams bestaan elk uit zeven spelers, onder wie twee geoe fende rugbyers. Bekende rugbyers zijn scheids rechter bij het toernooi. Zo is oud-international Arno Seijbel aanwezig, samen met Benjamin Mast, speler van het Nederlands rugbyteam. door Ab van der Sluis GRIJPSKERKE - Elk jaar denkt de bazaarcommissie Grijpskerke dat het plafond be reikt is, maar elke keer opnieuw overtreft de opbrengst van de bazaar alle verwachtingen. Voorzitter Martin Dekker en commissielid Carla Bommeljé hopen ook nu weer op een bru- tobedrag van 22.000 euro. Het bedrag gaat naar de actie Zee land helpt Cambodja voor de bouw van een school in Poipet. De bazaar, morgen in het dorps huis en wijde omgeving, wordt voor de 25ste maal gehouden. Het evenement begon ooit om geld binnen te halen voor de res tauratie van de kerk, maar is nu onafhankelijk. Alleen de naam bleef hetzelfde. ,,Da's juist het leuke", vertelt Dekker. ,,Het is nu meer een dorpsgebeuren." De commissie zelf telt twaalf le den, maar wordt op de grote dag bijgestaan door honderdvijftig tot tweehonderd vrijwilligers. De commissie is het hele jaar druk doende met de organisatie. Dat begint al direct na afloop van de bazaar. Dekker: ,,We be ginnen dan meteen met een eva luatie. We bekijken wat fout is gegaan en we bepalen ook me teen het goede doel voor het vol gende jaar." In november krijgt elke dorpsbewoner via een briefje in de bus te weten wat de opbrengst was van de afgelopen bazaar en welke liefdadigheids instelling kan rekenen op een volgende gulle gift. Keuze De bazaarcommissie kan jaar lijks kiezen uit een aantal goede doelen. De organisaties weten de commissie te vinden .Elk jaar melden zich ongeveer zeven be langstellenden. De keuze is niet verstandelijk, maar gevoelsma tig. „We bekijken wel kritisch wat ons aanstaat en waar we het beste gevoel bij hebben." Klein schaligheid speelt ook een rol. De bazaarcommissie voelt er niets voor om bijvoorbeeld de Postcodeloterij te steunen. Die organisatie is te massaal. „We proberen zo concreet mo gelijk te helpen", vult commis sielid Bommeljé aan. „De actie Zeeland helpt Cambodja is kleinschalig, heeft een Zeeuws aspect en is dus niet echt ver van je bed. De kreet Zeeland helpt Cambodja is ook heel herken baar voor mensen. De bouw van het schooltje is ook iets waar je achter kunt staan. Je hebt iets concreets in handen." Het dorpshuis en de Kerkring zijn morgen het decor van een grootschalige rommelmarkt. Het hele jaar door zamelt de ba zaarcommissie spullen in. Die worden voorafgaand aan de rommelmarkt zorgvuldig ge sorteerd: pannen bij pannen, aardewerk bij aardewerk en kleding bij kleding. „Da's onze grootste kracht", weet Bommel jé. „Elk doosje gaat open. Alles wordt per item gesorteerd en al les staat elk jaar op dezelfde plek." Kostbare spullen worden apart gezet voor de verkoop bij opbod. Het meeste geld wordt 's avonds opgebracht door het Rad van Fortuin en de verloting. Dekker en Bommeljé verklaren het succes door de enorme om vang van de bazaar en het feit dat het evenement een naam heeft opgebouwd. „We weten", zegt Dekker, „dat mensen zelfs hun vakantie afstemmen op de bazaar. We krijgen ook spullen van mensen die verhuizen of overlijden, die weten dat de op brengst van hun spullen naar een goed doel gaat." Vrijwilligers Zonder alle vrijwilligers is het onmogelijk een bazaar te orga niseren, aldus Dekker. „We doen een beroep op mensen, die mis schien op een zonnige dag veel liever naar het strand gaan. Maar elk jaar weer staat ieder een klaar. Hebben we die men sen niet, dan kunnen we het or ganiseren van de bazaar wel vergeten. Aan het einde van de dag heeft iedereen een goed ge voel: dat hebben we als dorp toch weer met z'n allen goed ge daan." Voorzitter Hector Loontjes van de Stichting Sawasdee is met een informatiekraam aanwezig in het dorpshuis met videofilm pjes en informatie over het werk in Cambodja. Hij vertelt dat de school, die acht lokalen telt, in Het AKF-gebouw in Goes wordt waarschijnlijk tijdelijk door SICON BV uit Vlissingen-Oost in gebruik genomen om een groot aantal ke tels te repareren. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - Als het aan het Goese college van burgemeester en wethouders ligt, wordt het AKF-gebouw weer een ketelfabriek. SI CON BV, uit Vlissingen-Oost wil de giganti sche ruimte gaan gebruiken om een order van Peehiney af te werken, namelijk de re paratie van een groot aantal ketels. Het dagelijks gemeentebestuur van Goes vindt het een prima plan, mits SICON zorgt dat alle vergunningen in orde zijn. Dan gaat het om milieuvergunningen en gebruiks vergunningen met betrekking tot de brand veiligheid, want planologisch is alles dik voor mekaar. Uit het AKF-gebouw, samen gesteld uit twee enorme Engelse vliegtuig hangars, vertrok immers jaren geleden de Algemene Ketel Fabriek. De fabriek was een onderdeel van De Schelde, dat na de RSV-affaire ten onderging. Strikt genomen ligt op het AKF-terrein de bestemming 'Ke telfabriek'. Overigens gaat SICON BV in Goes geen ke tels bouwen, maar herstellen. Toch is voor de enorme gevaarten die het bedrijf er onder handen wil nemen, precies datgene nodig wat het AKF-gebouw te bieden heeft: een enorme, hoge ruimte en een aantal loopkra nen en ander hefmateriaal. Het komt goed uit dat dat er allemaal nog inzit. De gemeente Goes is blij met de tijdelijke oplossing. Verschillende activiteiten heeft het college op grond van het bestemmings plan en uit overwegingen van veiligheid moeten afwijzen, wat veel kritiek oplever de. De gemeente zou een puike bedrijfs ruimte uit een gebrek aan soepelheid en goede wil laten leegstaan. Nu is de hele AKF-loods in één keer vol voor een periode van tenminste negen maanden. Zo lang denkt SICON nodig te hebben voor het ke- tellapperswerk voor de aluminiumfabriek. De bedrijfjes die nu een ruimte in het AKF- gebouw huren, kunnen gewoon blijven zit ten, evenals de overige gebruikers van het terrein. SICON BV is, evenals de AKF, onderdeel geweest van de Koninklijk Maatschappij de Schelde. door Miriam van den Broek DOMBURG - De Veerse fractie Dorpsbelangen en Toerisme Veere (DTV) wil de discussie over de sluitingstijden van strandpaviljoens opnieuw op gang brengen. De sluitingstij den vormen al jaren een heikel punt, vooral doordat de pavil joens in het zuidwesten van Walcheren uren eerder dicht moeten dan de naastgelegen pa viljoens op Vlissings grondge bied. De Veerse paviljoens mogen in het zomerseizoen open blijven tot middernacht. Sommige fracties zeiden vorig jaar bij de zelfde discussie dat ze twaalf uur te vroeg vonden. Andere partijen vonden middernacht te laat. Vier jaar geleden mochten de paviljoens tot twee uur 's nachts open blijven, net zoals in Vlissingen. Maar om overlast en schade aan strand en natuur tegen te gaan, werd besloten dat de deuren om elf uur moesten sluiten. Uit een evaluatie bleek dat het vervroegen van de slui tingstijden wellicht een oorzaak was voor de toegenomen over last en vandalisme op de stran den. Daarna werden de tijden verruimd tot middernacht. In het Veerse collegeprogramma voor 2002 tot 2006 hebben bur gemeester en wethouders geen standpunt ingenomen over deze kwestie. De overlast door het verschil in sluitingstijden van strandpaviljoens in Veere en Vlissingen, werd tijdens de tot standkoming van het college programma nog onderzocht. Bovendien gaven B en W aan dat het onderwerp wat hun betrof, geen prioriteit had. Wel zeide de bestuurders open te staan voor discussie, als de gemeenteraad dat wenst. Onrecht Fractievoorzitter R. van dei- Meer van DTV heeft gisteren het college verzocht het onderwerp dit najaar nog op de agenda te zetten van de raadsvergadering. Van der Meer doet dan het voor stel de sluitingstij den van de pa- viljoens van Westkapelle tot aan dc Vlissingse grens gelijk t, trekken met die in Vhssmgeir „De vroege sluitingstijden voor onze paviljoens in vergelijking met Vlissingen, hebben we steeds als een onrecht gezien voor de exploitanten in onze ge- meen te", zegt hij. DTV wil dat de nieuwe tijden in de zomer van 2003 ingaan Daarom wil hij dit onderwerp nog dit jaar bespreken. „De pa viljoenhouders weten dan ook waar ze aan toe zijn." AARDENBURG - Op deDraai- brugseweg tussen Aardenburg en Draaibrug is in de nacht van dinsdag op woensdag een flitspaal ernstig vernield. De politie vermoedt dat de paal met behulp van een voertuig omver is getrokken. De schade aan de flitspaal, die een flinke knik vertoont, wordt geschat op ruim tienduizend euro. De ver nieling tussen Aardenburg en Draaibrug is de tweede in Zeeuws-Vlaanderen binnen een weekVorige week nam een van daal ter hoogte van de Braak man ook al een flitspaal onder handen. Dit apparaat werd voorzien van een vrolijk la chend gezichtje. Volgens poli tiewoordvoerder H. van Opdorp wordt dit flitsapparaat voorlo pig nog niet schoongemaakt, omdat de camera ondanks de blauwe verf gewoon dienst kan blijven doen. Van Opdorp deelde vorige week nog mee dat het aantal vernie lingen aan flitspalen in de afge lopen periode flink was gedaald en is dus logischerwijs hevig ontstemd over de recente ver nielingen. „Dit valt natuurlijk erg tegen. Verder wil ik er niet teveel over kwijt, want dan oog sten de daders alleen maar meer succes", aldus Van Opdorp. De defecte paal tussen Aardenburg en Draaibrug wordt zo spoedig mogelijk gerepareerd. foto Ruben Oreel september opengaat. „Wij heb ben de school voorgefinancierd, omdat we er alle vertrouwen in hebben dat de bazaar veel geld opbrengt.De school, waar dui zend leerlingen les kunnen krij gen, kost 35.000 Amerikaanse dollars. Het ministerie van Ont wikkelingssamenwerking en de Nationale commissie voor in ternationale samenwerking en duurzame ontwikkeling beta len de helft. De rommelmarkt begint om 9 uur en duurt tot 17 uur. Vanaf 20 uur is het dorpshuis open voor het Rad van Fortuin. door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De gemeente Vlissingen vreest een schade claim van Ontwikkelingsmaat schappij Britannia. Juridisch medewerker van de gemeente, W. Vael, zei dit gisteren bij de af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State in Den Haag. Het gemeentebestuur voerde daar een hoger beroepszaak te gen een voor haar negatieve uit spraak van de Middelburgse rechtbank. De gemeente hoopt met de rechtszaak bij de Raad van Sta te te bereiken dat de in 1999 ver leende bouwvergunning voor de verbouwing van het leegstaan de hotel aan de Boulevard Evertsen weer geldig wordt. Maar als de hoogste bestuurs rechter het beroep van de ge meente verwerpt, is volgens Vlissingen de kans groot dat de projectontwikkelaar bij de ge meente een claim neerlegt voor vertragingsschade. Het hotel is van binnen half gesloopt en is sinds tij den het domein van jun kies, zei Vael. Volgens raadsman B. Roozen- daal, die optreedt namens om wonenden van het hotel, is de dreiging met de claim onzin. Na de zitting van gisteren zei de raadsman dat de Ontwikke lingsmaatschappij Britannia pas in een later stadium in de procedure is gestapt. Het waren de bezwaren van de aanvanke lijke initiatiefnemer van de ver bouwing, Kruisveste Manage ment B.V., die door de gemeente veel te laat zijn behandeld. Kruisveste zou dan ook eventu eel recht van spreken hebben. Ontwikkelingsmaatschappij Britannia heeft het hotel echter pas later van Kruisveste overge nomen. Bovendien wist de Ont wikkelingsmaatschappij waar ze aan begon. Het probleem voor de gemeente en de projectontwikkelaar Bri tannia is dat de rechtbank in Middelburg de bouwvergun ning heeft vernietigd om forme le redenen. Het verzoek van de gemeente om de bouwvergun ning geldig te verklaren, is dan ook moeilijk te honoreren door de Raad van State. De lagere rechtbank heeft de vergunning immers niet op zijn inhoud be oordeeld. Wel keurde de Raad van State vorige maand het be stemmingsplan Boulevard 8e herziening goed. Volgens de omwonenden past het bouwplan voor het nieuwe hotel van geen kanten in het be stemmingsplan. De geplande bouwhoogte van 65 meter zorgt voor een enorme schaduwwer king op hun huizen, zo vrezen ze. De verleende bouwvergun ning zal dan ook alsnog inhou delijk door een rechter bekeken moeten worden, vinden ze. Dit scenario zal voor Britannia op nieuw forse vertraging beteke nen. Met de buurt valt wel te praten over een hotel van klei nere omvang. Uitspraak van de Raad van Sta te volgt. GOES - Op het veldje aan de Oranjeweg in Goes mogen noodlokalen worden neergezet om leerlingen van het Hoom- beeck College in onder te bren gen. Bestuursrechter T. Damsteegt wees gisteren een schorsmgs- verzoek van omwonenden af. Zijn uitspraak volgde op een woensdag gehouden zitting, waarin Cvan 't Westende en an dere buurtbewoners vroegen een bouwvergunning ongedaan te maken. De vergunning werd 22 augustus door de gemeente Goes verleend aan het Hoorn- beeck College, nadat eind juli de procedure was ingezet. Op het terrein aan de Van Dusseldorp- straat wordt op de plaats van het oude schoolgebouw een nieuwe school gebouwd. Tot de nieuwbouw klaar is, vermoede lijk eind 2003. moeten de ruim tweehonderd leerlingen elders worden ondergebracht. Het veldje aan de Oranjeweg willen omwonenden en hondenbezit ters liever niet kwijt. Het als hondenuitlaatplaats geldende veld is uitgegroeid tot ontmoe tingsplaats voor de buurt. Hoe wel de rechter de door de ge meente gevolgde procedure woensdag als knullig en slordig bestempelde, gaat hij niet met de omwonenden mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38