Port Zélande knapt hele park op PZC Botresten liggen bloot op begraafplaats CDA in Vlissingen twijfelt aan aankoop terrein Schelde Reynaertcollege Hulst houdt leerlingen binnen Raad geeft college Noord-Beveland een veeg uit de pan b 14 Grote renovatie kost twintig miljoen euro Dijkdienst Gospelkoor Koeien jagen jonge vogels de dood in weekenddiensten Open huis bij nieuwe garages brandweer vrijdag 30 augustus 2002 door Harold de Puysseleijr OOSTBURG - Het gemeentebe stuur van Oostburg schaamt zich diep voor de fouten die ge maakt zijn tijdens het bijzetten van een overleden Bressiaander in het familiegraf op de begraaf plaats in Breskens. Medewerkers van het bedrijf dat de werkzaamheden uitvoer- de, lieten botresten en ijzerres- ten van de kist van degene die er al langer begraven lag, boven de grond liggen. „Het is gewoon een triest verhaal", zegt wet houder R. Leentfaar. „Dit is echt een grote uitzondering. maar het had natuurlijk nooit mogen gebeuren." Een lid van de familie in kwestie sprak tijdens een commissiever gadering haar ongenoegen uit tegenover de raadsfracties. De familie deed de lugubere ont dekking tijdens een bezoek aan het graf. PvdA-genieenteraads- lid M. van 't Land sprak namens de voltallige raadscommissie het schaamtegevoel uit. „Excu ses, duizend keer excuses past ons", aldus Van 't Land. Wet houder Leentfaar: „We gaan de zaak precies reconstrueren om duidelijkheid te krijgen. En ui teraard zullen we uitgebreid on ze excuses aanbieden aan de familie." Volgens Leentfaar hebben de gemaakte fouten 'nadrukkelijk te maken met het feit dat het om een begraving in een erg natte periode ging'. Ook het gegeven dat de gemeente de bijzetting had uitbesteed aan een particu lier bedrijf is misschien van in vloed geweest. De wethouder weet niet wat er met de botres ten en de resten van de kist is ge beurd. door Inge Heuff OUDDORP - Het twaalf jaar oude bungalowpark Port Zé- lande in Ouddorp gaat volledig op de schop. Maandag worden de eerste vijftig woningen uit de verhuur gehaald voor een op knapbeurt. Ook de algemene voorzieningen zoals de sport hal, sauna en het centrum Grand Place worden aange pakt. Eind maart moet Port Zé- lande klaar zijn. De renovatie van de bungalows zal gefaseerd plaatsvinden. El ke week worden er vijftig wo ningen uit de verhuur gehaald die in drie weken tijd een volle dige opknapbeurt krijgen. De bungalows worden geschilderd en alle losse inventaris, inclusief de stoffering, wordt vernieuwd. De badkamers, keukens en de verwarmingssystemen worden nagelopen en waar nodig wor den onderdelen vervangen. Mediterraan Het centrum met de winkeltjes en restaurants krijgt een schil derbeurt en de sauna wordt ge heel gerenoveerd. Het grote plein bij de hoofdingang krijgt een mediterrane uitstraling. Auto's, behalve van mindervali- de bezoekers, mogen alleen nog op de aankomst- en vertrekdag het park in. Daarom worden de parkeerterreinen buiten het park met 650 plaatsen uitge breid tot 1000 plaatsen. De overbodig geworden parkeer vakken in het bungalowpark worden veranderd in kinder- speelplaatsjes of met gras en struikgewas beplant. De sporthal van Port Zélande sluit half september om voor de kerstvakantie weer open te gaan als Adventure Factory. De hal moet een scala aan slecht- weervoorzieningen gaan her bergen. Zo kunnen gasten naast de traditionele sporten zoals tennis, squash, volleybal en badminton ook gaan beachvol- leyballen op een met zand vol gestort veld Verder komen er een overdekte midgetgolfbaan en een virtuele bowlingbaan. Een podium gaat plaats bieden aan spelshows en optredens. Voor karaokeliefhebbers is er een cabine waar een eigen band kan worden opgenomen. „Voor de plannen van de sporthal heb ben we uitgebreid onderzoek gedaan", vertelt Dappert.Er is een delegatie naar Amerika ge weest om zich te oriënteren op de mogelijkheden." Dappert spreekt van een megaproject dat pas eind maait afgerond wordt en dat in het totaal twintig mil joen euro gaat kosten. „Port Zélande draait heel goed maar na twaalf jaar wordt alles, ondanks het onderhoud, een beetje sleets. En om de wat rus tigere wintermaanden aantrek kelijker te maken, denken wij met de overdekte Adventure Factory een aanbod te hebben." door Edith Ramakers VLISSINGEN - De komst van de tweede ontsluitingsweg voor de Vlissingse binnenstad moet niet meer gekoppeld worden aan de aanschaf van het terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG). Die oproep deed de Vlissingse CDA-fractie gis teren in de gemeenteraadsver gadering. Alle aandacht moet uitgaan naar de aanleg van de weg. De fractie vraagt zich boven dien af of het nog zinvol is om over te gaan tot koop van het ge bied. dat slechts een deel van de oorspronkelijke oppervlakte behelst. Een van de redenen voor de koerswijziging van het CDA is dat de voorschriften van de rijksoverheid op het gebied van milieu, stevig zijn aange scherpt. Onlangs verboden Ge deputeerde Staten de gemeente Vlissingen nog om een flat in de Vlissingse binnenstad uit te breiden met een aantal apparte menten. Reden daarvoor was dat de nieuwe bewoners te veel geluidshinder van de Schelde- werf zouden krijgen. „Woning bouw op het terrein van de werf zelf wordt volgens ons daardoor vrijwel uitgesloten", zei C. Seij- bel van het CDA. Het CDA sprak ook van 'voortschrijdend inzicht'. Jaren geleden, bij de eerste berichten van de verhui zing van de KSG van de Vlis singse binnenstad naar het in dustrieterrein Vlissingen-Oost, werd een volledige verplaatsing van de onderneming bedoeld. Enige tijd later maakte de KSG bekend in de binnenstad toch ook enkele scheepsbouwactivi- teiten te willen blijven uitvoe ren. De gemeente was daar niet gelukkig mee. Het college had het liefst het hele terrein tot ei gendom gemaakt. Vier maanden geleden sloten de KSG en de gemeente deson danks een intentieovereen komst. Deze hield in dat de ge meente voorlopige exclusiviteit aan de onderhandelingstafel voor de koop van enkele gebou wen en grond van de KSG kreeg. De KSG stelde daar als eis een blijvende optimale bereikbaar heid voor zwaar transport te genover en ook wilde het bednif medewerking van de gemeente bij de afgifte van vergunningen voor milieu en geluid. „Belangrijke drijfveer voor de gemeente om toch terrein van de KSG te willen kopen, was altijd om daar de regiefunctie voor be bouwing te behouden", stelde Seijbel na afloop van de verga dering vast. „Nu het de ver wachting is dat woningbouw daar amper of niet mogelijk is kunnen we misschien op een an dere manier de leiding afdwin gen en kunnen we de verwerving aan een ander overlaten." Want straks heb je dure grond gekocht, maar mag je er weinig mee. Van een nieuwe ontslui tingsweg mag Vlissingen echter niet zo eenvoudig afstanddoen oordelen de centrum democra ten. De hele gemeenteraad heeft zich regelmatig uitgesproken over het belang van de nieuwe weg, die het verkeer in het cen trum moet ontlasten. „Daarom moeten we over het traject van de weg kunnen spreken, zonder de koppeling te maken met de koop van het Scheldeterrein en zonder het idee dat die weg over i het Scheldeterrein moet gaan." Wethouder H. de Haas zal 11 september ingaan op de opmer kingen van het CDA. YERSEKE - Op het terrein van de scouting aan de Burenpol- derweg in Yerseke wordt zondag 1 september een dijkdienst ge houden. Degezinsdienst,dieom 16.00 uur begint, heeft als the ma 'Vrijheid'. GOES - Gospelkoor Happiness uit Goes houdt maandag 2 sep tember een sing-in in de foyer van de Bethelkerk aan de Bea- trixlaan in Goes. Iedereen vanaf vijftien jaar is welkom op deze repetitie van 19.30 tot 21.30 uur. SEROOSKERKE (S) - Het inla ten van vee dit voorjaar in het natuurherwinningsgebied langs de zuidkust van Schou wen is op een ongelukkig geko zen moment gebeurd. De toe stroom van veel koeien op één dag heeft een grote sterfte onder jonge vogels tot gevolg gehad. Inwoner en agrarisch onderne mer in dit gebied J. van de Hoek liet zich gisterochtend in de ver gadering van de Landinrich tingscommissie Schouwen- Oost verbolgen uit over deze gang van zaken. Hij vindt het onvoorstelbaar dat juist op het moment dat er heel veel jonge vogels in dit gebied vertoeven plotseling zoveel koeien worden ingelaten. Volgens hem kan dat wel beter geregeld worden. „Als die beesten voor het broedsei- zoen waren ingelaten, waren de vogels vanaf het uitkomen van de eieren vertrouwd geraakt met de koeien. Nu kenden ze die dieren niet en sloegen op de vlucht vanuit het nest. Dan zijn ze de volgende dag dood, want ze kunnen nog niet bij de moe der weg. Het gaat echt om tien tallen jonge vogeltjes", aldus Van de Hoek. Hij liet de commissie weten bij Staatsbosbeheer naar de gang van zaken te hebben geïnfor meerd. Daar had hij te horen ge kregen dat 'de deskundigen daar heus wel weten hoe het moet'. Vertegenwoordiger G. van Zonneveld van de natuur organisatie binnen de LIC trekt zich het verhaal van Van de Hoek echter aan en vindt dat voorkomen moet worden dat zoietsl zich nogmaals voordoet. door Jean-Lou de Gucht HULST - Om de overlast van jongeren in de wijk te verminde ren gaat het Reynaertcollege aan de Gildenstraat in Hulst de leerlingen tijdens de schooluren zoveel mogelijk op het terrein van de school houden. In een brief aan de ouders van de leerlingen die buiten Hulst wo nen doet de school een dringend beroep op hen om hun kind geen toestemming te geven tussen de middag buiten de school te eten. Leerlingen die in Hulst wonen mogen tijdens de middagpauze wel het terrein verlaten om thuis te eten. Uit een enquête van wijkraad Langs de Linie kwam naar vo ren dat het overgrote deel van de bewoners van de wijk zich ma teloos ergert aan de overlast van schooljeugd in hun buurt. Voor al hun gedrag in het verkeer en het zwerfvuil dat ze achterlaten is de wijkbewoners een doorn in het oog. Ouderen voelen zich nogal eens geïntimideerd door rondhangende jongeren voor de ingang van de Golff supermarkt aan de Poorterslaan. In het leerlingenstatuut van het Reynaertcollege met locaties aan de Zoutestraat en de Gil denstraat staat dat leerlingen in verband met de verzekering tij dens schooltijd op het terrein moeten blijven. Dit gaat loca tiedirecteur T. de Rijcke van de Gildenstraat niet ver genoeg Degenen die van hun ouders toestemming krijgen om buiten de school te eten krijgen volgen de week een pasje. „Dan weten Het Reynaertcollege wil zijn leerlingen tijdens pauzes zoveel mogelijk op het terrein van de school houden. foto Wim Kooyman wij wie gerechtigd is om het ter rein te verlaten." Zij denkt dat ongeveer honderd van de zes honderd leerlingen die toestem ming krijgen. Volgens de Rijcke is het vanaf maandag niet meer nodig dat de schooljeugd zich tussen de mid dag en masse naar de Golff be geeft, omdat de supermarkt een aantal producten op school gaat verkopen. Zij geeft direct toe dat de maatregel betuttelend is. „Onze leerlingen dienen echter op school te zijn en niet op straat te lopen. Tijdens een schooldag zijn wij verantwoordelijk voor de kinderen." De wijkraad Langs de Linie is blij met de maatregel. „Dan hoop ik wel dat de school streng gaat controle ren", zegt secretaris B. Verbugt. „Het is natuurlijk heel makke lijk om pasjes aan elkaar door te geven." Verbugt hoopt dat er nu een einde komt aan het intimi derende gedrag van jongeren bij de Golff. „Jongeren versperren daar de toegang voor ouderen." De Rijcke vindt dat een groep jongeren die bij elkaar staat niet altijd intimiderend hoeft te zijn. zaterdag 31 augustus en zondag 1 september 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Goes/Kloetinge Patiënten huisartsen Huysman, Posthumus, Joosse, Slager, van Straalen en v.d. Werff, vrij. 18.00- zon. 19.00 uur: H. Slager, Van Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. (0113) 221344. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Patiënten huisartsen Kooiman, Oort- man. Rijken, Schmeitz, Schruer, Van der Stoep en Thijssen, vrij. 17.00-zon. 9.30 uur: J. Schmeitz, Stationspark 33, Goes, tel. (0113)216405 zon. 9.30-ma 7.30 uur: D. W. Thijssen, Heernisseweg 87, Goes, tel.(0113)215003. Spreekuur 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk,'s-H. Arendskerke, Hein- kenszand.Nieuwdorp, vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: R.B.T. Wolbers, Korte Achterweg 16, 's- H. Arendskerke, (0113) 561202 Heinkenszand e. o.vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: J. A. Fortrie, Zangvogelstraat 86, Hein kenszand, tel. (0113) 563074. Hansweert, Schore, Yerseke en Kruinin- gen, vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: C Vlak, Zeeburg 1, Yerseke (0113) 573520 Spreekuur 11.00-11.15en 17.00-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath, vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: C I Risseeuw, B. Vogelaarstraat 2a, Krui- ningen, tel. (0113)381566. Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekenskerke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's-Heeren- hoek: H. H. M, Zwartelé, Werrielaan 43, 's-Hee- renhoek, tel (0113) 351280. Kapelle en Wemeldinge, vrij. 18.00-zon 23,00 uur- H Bakx, Kapelle, tel (0113) 341264 (spreekuur Parklaan 1). Spreekuur 11.00-11.15 en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat. Kamperland en Wissenkerke: B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. (0113) 371338. Spreekuur 11.00-11.30 uur Tandartsen: Noord- en Zuid-Beveland: J. T. Castelein, v. d. Spiegelstraat 35, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11 00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Smit en de Wit tel. (0113) 220034 Apotheken: Weekenddienst zat 10.00-18.00, zon. 10.00 -12.00 en 16.00 -18 00 uur Apo theek de Pijlers, v. Dusseldorpstraat 1, Goes, tel. (0113) 227104. De avond- en nachtdiensten worden ver zorgd door De Zeeuwse Apotheek, Sta tionspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen: Goes, 's Gravenpolder. Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke. W L. Verboom, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: PC. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuurzat. 9 30-10 uur. Wijkverpleging: Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: I. van Zutphen en M. Stroo, tel. 0113 224099. Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118414444. Tholen en St. Philipsland Huisartsen: _Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen: Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24,00 uur: J. van Doesburg, Gripkeshof 8, Halste ren, tel 0164 684166 Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Dierenartsen: Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Oosterschelde Thuiszorg: Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. door Mieke van der Jaqt WISSENKERKE - Het wordt hoog tijd dat de gemeente Noord-Beveland een deugdelij ke onderhoudsplanning maakt voor scholen en gemeentelijke gebouwen. De gemeenteraad ging gisteravond in meerder heid wel akkoord met de inves tering van een deel van het reke ningoverschot over 2001 in acuut lapwerk aan twee scho len, maar wil toch dat er een ein de komt aan de reeks onaange name verrassingen. Degemeente blijkt in2001 bijna 454.000 euro in de knip te heb ben gehouden. Dat komt vooral door meevallers, bijvoorbeeld een extra uitkering uit het Ge meentefonds en een dividend uitkeringvan Delta Nutsbedrij ven. Het college stelde voor daarvan 57.000 euro te bestem men voor een nieuw dak voor de openbare basisschool in Kort gene. Het dak is gaar en ver nieuwing is heel hard nodig. Het dubbele moet met grote spoed worden gestoken in de christe lijke basisschool in Colijns plaat, waar het voegwerk erg slecht is en waar de kozijnen bij na uit de muren zijn gerot. Lijst De raad, met name de fracties van Noord-Bevelands Belang (NBB), SGP en WD, vroeg zich af hoe dat nu heeft kunnen ge beuren. Er is toch een lijst met dingen die gedaan moeten wor den en waarvoor ook geld be schikbaar is. NBB-raadslid A. Oudshoorn concludeerde dat, als er niet geschilderd is, het geld voor het schilderwerk kwijt moet zijn. Wethouder J. Meulenberg-op 't Hof bestreed dat. Ze wist te melden dat het groot onderhoud aan beide scholen op de meerjarenplan ning stond en alleen in tijd naar voren is gehaald omdat het zo hard nodig is. Oudshoorn wilde daarop weten wat de gemeente zou hebben gedaan als het batig saldo over 2001 een negatief sal do zou zijn geweest. Hij had al erg veel moeite met de dikke bom duiten omdat de gemeente de belastingen in 2001 met 15 procent heeft verhoogd om de begroting sluitend te krijgen. De fractie van NBB stemde uit eindelijk tegen het voorstel om het geld voor een groot deel te bestemmen. De andere fracties stemden ermee in, maar vinden wel dat de gemeente beter op de eigendommen moet passen en goede onderhoudsplannen moet maken. Een beetje zeer deed ook de be stemming van 80.000 euro uit het rekeningoverschot voor een nieuwe berging bij dorpshuis De Brug in Colijnsplaat. De raad stelde vast dat De Brug gloednieuw is en het veel goed koper had gekund, als het me teen in de bouw was meegeno men. P. de Putter (WD) had graag gezien dat de investering was meegenomen in een Noord- Bevelands accommodatiebe- leid, dat nog steeds moet wor den opgesteld. Dat komt nog, beloofde de raad zichzelf. Mijnketen De voorlopige jaarrekening over 2001 van United Fish Auc tions, de mijnketen waarbij de vismijn in Colijnsplaat is aan gesloten, baarde de raad grotere zorgen. Aan de teruglopende vangsten kan niemand iets doen, maar aan slechte organi satie en slecht management wel. Wethouder Meulenberg beloof de het kleine beetje invloed dat Noord-Beveland in het bestuur van de organisatie heeft -Co lijnsplaat vertegenwoordigt maar drie procent - aan te wen den om te trachten het tij te ke ren. ZOUTELANDE - De drie nieuwe brandweergarages in Oostkapclle, Westkapelle en Zoutelande worden zaterdag 7 september feestelijk geopend. Ook de nieuwe tankautospuit van de u trukpost in Zoutelande wordt officieel in gebruik geno men. In de post Westkapelle wordt die dag tevens een Rode Kruis-ruimte van het Neder landse Rode Kruis geopend. Be langstellenden kunnen 7 sep tember van 14.30 tot 16.30 uur een kijkje nemen achter de schermen bij de uitrukposten in Westkapelle en Zoutelande. De nieuwe kazerne in Oostkapelle houdt 5 oktober open huis. Port Zélande is twaalf jaar na de opening toe aan een grondige renovatie. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 34