Ozb Reimerswaal stijgt niet extra Verkeerssituatie in Sloe wijzigt door komst bedrijf PZC PZC Afscheid van een buitengewoon burgemeester Structuurplan haven Sint-Annaland oogst verdeelde reacties 13 College bezuinigt zes ton op andere posten Noodlokalen mogen aan Oranje weg Inzamelingsactie Rommelmarkt Aviornis Toch subsidie orkest zeepbellen Gronddepot reserveren Justitie wil Rhodos niet vervolgen Scooter gestolen in Middelburg Vrouw beroofd van schoudertas Rugby'ers Oemoemenoe promoten sport agenda Motortocht door Zuid-Beveland 0800 - 0231 231 (GRATIS) vrijdag 30 augustus 2002 door Rob Paardekam KRUININGEN - De onroerend zaakbelasting (ozb) in Reimers waal wordt in 2004, 2005 en 2006 niet met twee procent ex tra verhoogd. Het college heeft voor ruim zes ton besparingen weten te vinden. Om het financiële plaatje rond te krijgen, stelde het college in de kadernota voor de ozb in de genoemde jaren met twee pro cent extra te verhogen, dus bo venop de inflatiecorrectie. Daar stak de raad echter een stokje GOES - Op het veldje aan de Oranjeweg in Goes mogen noodlokalen verrijzen om leer lingen van het Hoornbeeck Col lege in onder te brengen. Bestuursrechter T. Damsteegt wees gisteren een schorsings- verzoek van omwonenden af. Zijn uitspraak volgde op een woensdag gehouden zitting, waarin C. van 't Westende en an dere buurtbewoners vroegen een bouwvergunning ongedaan te maken. De vergunning werd 22 augustus door de gemeente Goes verleend aan het Hoorn beeck College, nadat eind j uli de procedure was ingezet. Op het terrein aan de Van Dus- seldorpstraat wordt op de plaats van het oude schoolge bouw een nieuwe school ge bouwd. Tot de nieuwbouw klaar is, vermoedelijk eind 2003, moeten de ruim tweehonderd leerlingen elders worden onder gebracht. Het veldje aan de Oranjeweg willen omwonenden en hondenbezitters niet kwijt. Het als hondenuitlaatplaats geldende veld is uitgegroeid tot ontmoetingsplaats voor de buurt. Hoewel de rechter de door de gemeente gevolgde pro cedure woensdag als knullig en slordig bestempelde, gaat hij niet met omwonenden mee. GOES - Dorkas houdt zaterdag 7 september een kledinginza- meling in Goes. Van 9.00 tot 11.30 uur kunnen schoenen, kleding en beddengoed in plas tic zakken worden ingeleverd bij de Sionkerke aan de Louise de Collingnylaan en bij De Le vensbron aan de Mansholtlaan. De spullen gaan naar Oost-Eu ropa en het Midden-Oosten. HEINKENSZAND - Handbal vereniging SV Orion houdt ko mende zaterdag een rommel markt op het plein voor de Rabobank in Heinkenszand. Te vens worden bij opbod spullen van waarde verkocht. De rom melmarkt begint om 9.00 uur en duurt tot 12.30 uur. HEINKENSZAND - Aviornis, de vereniging van liefhebbers van park- en sierwatervogels, houdt maandag 2 september een bijeenkomst in De Stenge in Heinkenszand. DeheerBalken- baars verzorgt een dialezing over de bescherming van de ijs vogel in het wild in Nederland. De bijeenkomst begint om 19.30 REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E mail: redgoes@pzc.ril Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl voor. De extra verhoging mocht van een ruime meerderheid niet doorgaan en dus moesten bur gemeester en wethouders op zoek naar posten waarop be spaard kan worden. Het gemeentebestuur heeft een voorstel aan de gemeenteraad gedaan waarin voor 629.000 euro aan suggesties worden ge daan. Zo wordt de brandweer kazerne in Yerseke niet ver nieuwd, maar opgeknapt en worden de plannen voor een lift in het dorpshuis van Kruinin- gen geschrapt. Dorpshuis Voor de renovatie van het dorps huis in Waarde was in de kader nota 200.000 euro gereserveerd, maar dat komt volgens het col lege voor heroverweging in aan merking. Onderzoek heeft uit gewezen dat er technisch gezien geen aanleiding is voor renova tie. De investering van 57.000 euro voor de kleedaccommoda tie van de voetbalvereniging in Waarde willen B en W ook schrappen. De levensvatbaar heid van de vereniging zou in gevaar zijn en een dergelijke in vestering zou daarom onver standig zijn. Verder wordt voor gesteld enkele infrastructurele maatregelen enkele jaren door te schuiven. Het college houdt wel vast aan het niet meer doorsluizen van het dividend van Delta Nutsbe drijven aan de burgers. Dit on danks kritische noten van veel raadsleden. Momenteel wordt vijftig procent vanhet Delta-di vidend uitbetaald aan de bewo ners. In 2003 zal dat nog hetzelf de zijn, maar in 2004 wordt nog maar 25 procent doorgesluisd. Vanaf 2006 vindt geen uitbeta ling meer plaats. Deze maatre gel levert de gemeente 380.000 euro op. De suggesties van het gemeen tebestuur worden woensdag 4 september besproken in de com missie financiën en algemene zaken. Deze openbare vergade ring begint om 20.00 uur in het gemeentehuis in Kruiningen. Kapellenaren kwamen scheidend burgemeester De Groot de hand schudden tijdens een receptie in De Vroone. door Mieke van der Jagt KAPELLE - 'Buitengewoon' dat woord viel veelvuldig tijdens het afscheid van G. de Groot als burgemeester van Ka- pelle. Want buitengewoon, zo bleek uit de speeches, waren de inzet, de accura tesse en het perfectionisme van de bur gemeester. Buitengewoon was ook de warmte in een stampvolle grote zaal van De Vroone en verder is 'buitengewoon' ook een favoriet woord van De Groot als hij in superlatieven gaat spreken. Want, zo viel op te maken uit zijn dankwoord, hij heeft het in Kapelle zeker naar zijn zin gehad. Zelfs verstandhoudingen die een moeilijke start hadden, konden la ter inspirerend, doelmatig en uiterst zinvol worden. Buitengewoon ook dat tijdens een afscheidsfeestje zulke za ken gememoreerd worden. De scheidend burgemeester werd toe gesproken door een reeks van mensen die nauw met hem hebben samenge werkt. Wethouder G. Burger, namens het college, WD-raadslid C. Kole, na mens de raad en secretaris R. van Wal lenburg, namens de ambtelijke organi satie, prezen de goede eigenschappen van de burgemeester, waarna zijn col lega's D. van der Zaag van Goes en A. Verbree van Reimerswaal dat nog eens overdeden. N. Wisse sprak namens de Kapelse brandweerkorpsen, J, van der Meer-Steverdink namens de raad van toezicht van het Oosterscheldezieken- huis en J. Jorritsma namens de Stich ting In De Vrijheid in Wemeldinge. T-shirt De Groot had gevraagd eventuele ge schenken, flesjes wijn en bloemen ach terwege te laten en iets te storten op de rekening van In de Vrijheid. Die stich ting helpt op grond van het geloof in Christus, verslavingszieken zonder een cent subsidie. De betrokkenheid van de burgemeester bij de stichting werd be loond met een T-shirt met het opschrift Clean is Kicken. Zelf deelde cle burgemeester wel bloe metjes uit. Hoewel een aantal mede foto Willem Mieras werkers in het grootste geheim te werk is gegaan om een gesmeerd afscheids feest te organiseren, had de burgemees ter toch in de gaten gekregen dat ze zich het vuur uit de sloffen liepen. De Groot liet de bloemist komen om zijn dank baarheid te uiten. Hoewel de Groot moeite heeft moeten doen om een goede relatie met de ambtelijke dienst op te bouwen, zette hij twee ambtenaren: ge meentebode J. Moerdijken 'chef staf'J. Priem ook nog in de bloemetjes. Voordat hij de ambtsketen van Kapelle overdeed aan loco-burgemeester Bur ger kwam er nog een Tip van De Groot: ,,Hou op met praten over gemeentelijke herindelingen maar werk samen aan een goed regionaal beleid." MIDDELBURG - De Goese kunstenares Ingrid van der Linde krijgt toch een subsidie van 2500 euro van Gedeputeerde Sta ten voor haar project Een orkest van zeepbellen. Daarmee wijken ze af van een negatief advies van de Raad van Cultuur. Die vond namelijk dat ze geen recht had op een eenmalige sti muleringsbijdrage. GS hebben dat advies genegeerd omdat het 'Orkest' een groot publiek inzicht heeft gegeven in het le ven van kunstenaars in het dictatoriaal geregeerde Birma. Die inzet mag beloond worden, vindt het dagelijks provincie bestuur. Ook verwees ze naar het leed van de dwangarbeiders die onder dwang van Japanse militairen werkten aan Birmas- poorweg. Het Orkest van zeepbellen was te zien in de Zeeuwse Biblio theek en de Kapel van Hoogelande.Inspiratie voor de exposi tie deed Van der Linde op tijdens een reis door het Zuidoost- Aziatische land. SEROOSKERKE - Vertegenwoordiger P. de Koeijer van Agrarisch Schouwen-Duiveland binnen de Landinrichtings commissie Schouwen-Oost maant tot voorzichtigheid met het afvoeren van afgegraven grond uit natuurherwinningsge- bied De Prunje. De Dienst Landelijk Gebied (DLG) heeft bij de provincie toestemming gevraagd om bij uitzondering via de loswal in de Schelphoekhaven grote hoeveelheden grond te mogen verschepen. Daar is een gedoogbeschikking en een aanpassing van de Pro vinciale Milieuvergunning voor nodig. De betreffende loswal ligt namelijk binnen de begrenzing van het stiltegebied dat in de Schelphoek van toepassing is. „Weeg goed af wat goedko per is. De grond geheel verkopen en afvoeren of een deel reser veren voor het ophogen van agrarische gronden. Anders moe ten daar straks weer transportkosten voor worden betaald, aldus De Koeijer. MIDDELBURG - Justitie ziet niets in het vervolgen van het Grieks restaurant Rhodos in Middelburg. Officier van justitie A. Flikweert vroeg gisteren de rechtbank in Middelburg het openbaar ministerie in die zaak niet-ontvankelijk te verkla ren. Het restaurant verkeert in staat van liquidatie en de vier familie-vennoten zijn failliet verklaard. ,De zaak is niet meer opportuun. Er is geen enkel doel mee ge diend", vond de officier. Het restaurant wordt belastingfrau de verweten. De rechtbank neemt op 11 september een beslis sing. MIDDELBURG - Vanaf het Parelplein in Middelburg is in de nacht van woensdag op donderdag een zwart/witte Beta scooter gestolen. Het kenteken van de scooter is TLW282. De waarde is onbekend. VLISSINGEN - Een 22-jarige Vlissingse is in een horecagele genheid in haar woonplaats haar schoudertas kwijtgeraakt. De diefstal vond plaats in de nacht van woensdag op donder dag. De vrouw had de tas naast haar neergezet, maar merkte later dat deze was verdwenen. De inhoud bestond uit persoonlijke papieren, een klein bedrag aan contant geld, een brillenkoker en kleding. door Ben Jansen VLISSINGEN - De verkeerssituatie in het westelijke deel van het haven- en industrie gebied Vlissingen-Oost verandert. De Rit- themsestraat, die het gebied in westelijke richting verbindt met Oost-Souburg en de A58, wordt woensdag ter hoogte van de toe gangsweg naar de Koninklijke Schelde Groep afgesloten. Doorgaand verkeer kan dan niet recht streeks verder naar de Engelandweg, maar wordt via een nieuwe weg in noordelijke en vervolgens in oostelijke richting naar de ro tonde Europaweg-Noord/Engelandweg ge leid. De afsluiting van de Ritthemsestraat is een gevolg van de vestiging van het Antwerpse scheepvaart- en transportbedrijf Cobelfret Ferries. De ï'oll-on roll-off terminal van Co belfret krijgt vier los- en laadplaatsen voor schepen aan de Sloehaven, pal ten oosten van de Schelde-kavel en een opstelterrein voor de vrachtwagens, containers en perso nenauto's die het bedrijf vervoert aan de noordkant. Om een goede verbinding te be werkstelligen tussen beide delen van de ter minal wordt de Ritthemsestraat van de toegang naar De Schelde tot aan de Enge landweg aan het verkeer onttrokken. Hoogwaterkering De afgelopen maanden is aannemingsbe drijf Sagro in opdracht van havenschap Zeeland Seaports druk bezig geweest met de voorbereidingen voor de vestiging van Cobelfret. Die hielden onder meer in dat de hoogwaterkering, die langs de Ritthemse straat liep, is verlegd. Achterlangs het ha- venschapsgebied, naast de Sloeweg, is een nieuwe dijk aangelegd. Nadat die gereed was, kon in de bestaande dijk een door braak worden gemaakt voor de nieuwe weg MIDDELBURG - De Middel burgse Rugbyclub Oemoeme noe houdt zaterdag een blind- date-toernooi. Twaalf teams met veel onervaren spelers gaan de strijd aan op sportpark Voor- borch in Middelburg. Het toernooi begint om elf uur 's ochtends. De finale wordt om vier uur gespeeld. De wedstrijd is bedoeld om de rugbysport te promoten. Leden hebben op dracht gekregen om teams van vrienden of collega's te vormen. De teams bestaan elk uit zeven spelers, onder wie twee geoe fende rugbyers. Bekende rug byers zijn scheidsrechter bij het toernooi. Zo is oud-internatio nal Arno Seijbel aanwezig, sa men met Benjamin Mast, speler van het Nederlands rugbyteam. om het Cobelfretterrein heen. Het zand voor de nieuwe hoogwaterkering is gehaald uit een zanddepot op de plaats van de toekom stige Cobelfretvestiging. De afgraving die hierdoor is ontstaan, zal worden opgevuld met zand dat vrijkomt bij de aanleg van de haven voor het scheepvaart- en transport bedrijf. Vorige week is aannemingsbedrijf Van Oord ACZ begonnen met het heiwerk voor het landhoofd. Met een persleiding wordt het zand uit d.e haven naar de bestem de plaats gebracht. „We hebben te maken met een krappe plan ning", vertelt beleidsmedewerker nieuwe werken P. van de Schraaf van Zeeland Sea ports. „Cobelfret wil op 1 januari met zijn activiteiten in Vlissingen-Oost beginnen We zitten gelukkig keurig op schema.Daar waren wel extra inspanningen voor nodig. Zo heeft Sagro tijdens de bouwvakvakantie doorgewerkt. De nieuwe hoogwaterkering volgt aan de westkant voor een deel de Koedijk. Hier komt een fietspad bovenop de dijk. Het doorgaand fietsverkeer in oostelijke rich ting kan verder de onderhoudsweg volgen tot aan de weg die volgende week in gebruik wordt gesteld. Daar is weer een fietspad aangelegd. De nieuwe dijk doorsnijdt het crossterrein dat in afwachting van een bedrijf tijdelijk op deze plaats was gevestigd. door Esme Soesman SINT-ANNALAND - Een mooi plan, oordeelden verschillende aanwezigen gisteravond tijdens de presentatie van de structuur visie havengebied Sint-Anna land. Anderen vroegen zich af of het financieel wel haalbaar is. Het plan is deels op toerisme en recreatie gestoeld. Zo maakt een park met recreatiewoningen in de Kleine Suzannapolder, gele gen tussen haven en dorp, deel uit van het door Rothuizen van Doorn 't Hooft (RDH) ontwik kelde plan. Uitbreiding van de camping en uitbreiding van de jachthaven met 55 ligplaatsen vormen andere elementen van de structuurvisie. Tesamen dragen zij bij aan al lerlei mogelijkheden tot econo mische ontwikkeling. Zoals een op maritieme ondernemingen gericht bedrijventerrein, een boulevard en sfeervol ingericht plein, waar ruimte is voor een combinatie van detailhandel en wonen. Uitgangspunt is dat dorp en haven dichter naar el kaar toegetrokken worden. Maar daar is, zo bleek uit de woorden van één van de inspre kers gisteravond, niet iedereen voorstander van. Door detail handel op het Havenplein te concentreren trek je, redeneerde hij, bedrijvigheid weg uit de Voorstraat. „Dan wordt alles uit het dorp getrokken, in plaats Uitstraling STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrtidiskerk, 13.00-16,00 uur. Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; COC-Café, 22.00 uur Vrijdagavondcafé; GOES - Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen; Erasmusflat, 20.00 uur: Optreden Zeeuwse troubadour Anja Kopmels en klassieke muziek door Moniek en Barre; 's-GRAVENPOLDER Supermarkt de Golf, Bloembollenactie van Oranjever eniging; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17,00 uur; Biljartclub senioren; RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: Bingo voor55-plus; Brandweerkazerne, 19.00 uur; Knutsel- avond bij knutselclub De Plakvingers; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde. „Ik ben bang dat alles gedaan wordt voor de periode dat de re creant er is", stelde een ander. Dat betekent dat er een maand of drie per jaar leven op het dorp zal zijn, en de rest van het jaar niets. Die periode omvat zo'n zeven of acht maanden, gaf wet houder W. van Kempen op zijn beurt te kennen. Al lang voor het zomerseizoen wordt er bijvoor beeld aan boten gesleuteld. „Dit heeft een bepaalde uitstraling", probeerde hij tegenstanders uit te leggen. „Ik denk dat er voor een heleboel mensen een boter ham aan is te verdienen. Verschillende aanwezigen uit ten lof over de structuurvisie. Eén van hen gaf direct wat sug gesties mee die juist ook de dorpelingen ten goede kunnen komen. „Zorg voor een afgeba kend deel waarin activiteiten kunnen worden opgezet en maak van een deel van de dijk een soort arena-achtige tribu ne." Diverse sprekers gaven na drukkelijk aan dat de verande ringen niet louter ten gunste van toeristen moeten worden inge zet. Juist ook de eigen inwoner moet van de ontwikkelingen kunnen genieten. De presentatie van het concept plan is een eerste stap in de ont wikkeling van een structuurvi sie. Eerder deze week is het plan ook al aan belanghebbenden, mensen die bezit hebben in het. gebied, gepresenteerd. De uit eindelijke versie moet een handvat bieden bij het verder ontwikkelen van het havenge bied. KWADENDAMME - De Zeeuwse Motor Toer Club Elec tron houdt zondag 1 september de Zaktoer vanuit tapperij 's Lands Welvaren in Kwaden- damme. Alle soorten motoren kunnen aanhaken bij enkele voorrijders, die de Zak van Zuid-Beveland verkennen. De start is om 13.30 uur maar in schrijven kan al vanaf 12.00 uur bij 's Lands Welvaren. Advertentie Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33