De stille krachten van Fortis PZC in Vlissingen Voor Tjoba telt alleen de titel Eurocup-wedstrijd voor RS-boten bij zeilschool in Bruinisse 21 Debbaut rekent op acht punten in eerste helft van veldseizoen Souburgse vrouwen halen veel voldoening uit dienende rol Edith VRI1 Dijk Selecties Zeeuwse clubs Indeling competities Schouwse Boys uitgeschakeld door Apollo'69 Kalun Yu naar WK studenten Sterk bezette wielerronde van Hansweert vrijdag 30 augustus 2002 OOST-SOUBURG - Leonard Debbaut, trainer van korfbal vereniging Fortis, hoopt op een j minder spannend veldseizoen dan vorig jaar. Toen stelden de I Souburgers een langer verblijf in de overgangsklasse pas in het laatste duel veilig. Nu wil de oe- fenmeester daar al twee wed strijden voor het eind van de competitie zeker van zijn. I Debbaut rekent daarom op acht punten uit acht wedstrijden te staan voor het begin van de zaalcompetitie. Dat is een ver- dubbeling van het resultaat van vorig jaar, toen Fortis een zeer I slechte eerste helft van het veld- I seizoen kende. „Dat niet weer", stelt Debbaut. Makkelijk wordt het geenszins om die acht punten bij elkaar te I rapen. Dat weet de oefenmees- I ter zelf ook: „TOP Sassenheim I speelt in de zaal hoofdklasse en I is op het veld uit de hoofdklasse I gedegradeerd. En verder zitten er bijna allemaal gerenommeer de hoofdklassers bij ons in de I poule. Alleen GKV en Vrienden schaar (dat Fortis voor de zaal al i twee keer treft) hebben geen er varing in de overgangsklasse. Maar ja, bij Vriendenschaar I spelen wel drie oud-hoofdklas sespelers. Terwijl wij er maar één hebben: Rob Sanderse." Morgen speelt Fortis tegen Avanti, maar Debbaut kan dan j niet over de volledige selectie i beschikken.Ruth Hoogwerf en ChaïmKoole zijn in het slot van I de voorbereiding geblesseerd I geraakt. Ik hoop dat zij kunnen spelen, maar zeker is dat nog niet. Elze Blankenburgh kan vrijwel zeker niet spelen. De kans dat ze zaterdag fit is, schat ik op vijf procent." Door het ontbreken van Blan- kenburgh zal Hagar Hoogwerf tegen Avanti spelen. Vorig sei zoen was de lange Hoogwerf al- een vaste waarde in het team van Debbaut, maar nu staat ze in het tweede omdat ze in sep tember op vakantie gaat. Waar schijnlijk wordt Hagar Hoog werf in de zaal weer in het eerste team opgenomen. Debbaut: „Hagar koos ervoor laat op va kantie te gaan en wist wat daar van de consequentie was. Dat heeft ze ook moeiteloos geac cepteerd." X 71 Bestaan de paaldames nog in het korfbal? Moeten vrouwen nog altijd i?i dieiist spelen van mannen? Op beide vragen is het antwoord in principe nee, maar in de praktijk komt het er vaak toch wel op neer. De stille krach ten van Fortis - Esther Kasse, Ruth Hoogwerf, Elze Blanken burgh en Ingrid de Pagter - over hun rol binnen het team en hoe zij zich daarin voelen, door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Mannen scoren meer dan vrouwen, dat gaat ook op bij het eerste team van korfbalvereniging Fortis. In het veldseizoen van afgelopen jaar scoorden de Souburgers 158 keer, liefst 123 (zo'n 78 pro cent) daarvan kwamen uit man nenhanden. In de zaal waren de verhoudingen van gelijke aard. „Ach, uit een goede pass haal ik net zoveel voldoening", relati veert Elze Blankenburgh de cij fers. Het 'probleem' bij Fortis is dat de mannen allemaal vrij klein van postuur zijn. Chaïm en Wander Koole en Jouri van de Broeke hebben niet de lengte, maar wel de snelheid. En ook Robin Wisse (na afgelopen sei zoen gestopt) was kleiner dan bijvoorbeeld Ruth Hoogwerf. Zijn vervanger, Rob Sanderse, is wel lang, maar hij zal zich moeten aanpassen aan de speel wijze van Fortis. En dus veran dert er voor de vrouwen dit sei zoen niet veel: afvangen, aange ven, rebounden en op de ge schikte momenten voor de eigen kansen gaan. Het viertal schikt zich vrij mak kelijk in die rol. Blankenburgh: „Mijn functie is om samen met Ruth vanuit die paalzone te ope reren, ter ondersteuning van Wander Koole en Jouri van de Broeke. Zo wil Leonard Deb baut (de trainer) dat we spelen. Maar ik wil dat pakket nog wel uitbreiden door meer voor mijn eigen kansen te gaan. Overigens voel ik me geen paaldame hoor. Als je daar altijd maar staat, wordt het voor de tegenstand sters heel voorspelbaar. Ik ben De Fortis-vrouwen, met de klok mee, linksboven beginnend: Elze Blankenburgh, Ruth Hoogwerf, Ingrid de Pagter en Esther Kasse. foto Lex de Meester dus ook zeker voor in het vak te vinden. Maar in de eindfase van een aanval zullen Ruth en ik wel vaak in de paalzone staan." Haar vakgenote, de langste van de vier 18 6 meter) en bij uitstek geschikt als afvang, weet niet beter dan dat ze dicht bij de korf speelt. Hoogwerf: „Ik ben al heel mijn korfballoopbaan lang, dan schik je je daar in. Soms vind ik het wel jammer dat ik niet in de punt van de aan val kan spelen, maar aan de an dere kant ben ik ook van nature geen echte aanvalster. Ik pro beer wel eens wat op te zetten, maar als dat niet lukt, ga ik toch weer op de positie spelen waar ik me het meest zeker voel. En dat is onder de korf. Ik geniet dan ook volop als één van de jongens kan scoren doordat ik op het juiste moment instap of een goede aangeef aflever." Afleggen Esther Kasse scoorde afgelopen seizoen de meeste doelpunten van de vier. „Iedereen in de overgangsklasse kent haar, zo gevaarlijk is ze", zegt Debbaut over haar. Maar als het aan Kas se zelf ligt wordt ze nog gevaar lijker. „Ik ben wel een puntspeelster, maar moest af gelopen seizoen veel ballen af leggen op de mannen omdat Ha gar (die op vakantie gaat en dus niet in de selectie zit) in de af vang stond", vertelt Kasse. „Dit seizoen heb ik misschien meer kansen. Ik sta bij nu bij Chaïm, Rob en Ingrid. Rob is een lange heer en kan dus ook goed in de afvang komen. Misschien kan ik dan wat meer voor mijn eigen kansen gaan." Overigens heeft Kasse wel een verklaring voor het feit dat mannen vaker scoren dan vrou wen. „Mannen laten zich eerder naar de korf afzakken als ze zien dat vrouwen aanleggen om te schieten. Dan kun je maar beter niet schieten en de bal afspelen naar één van de mannen, die dan meer ruimte hebben om te schieten. Andersom is dat niet het geval. Vrouwen laten zich niet zo snel afzakken." Voor nieuwkomer Ingrid de Pagter - zij werd in de selectie procedure verkozen boven Re- nate Bebelaar - is het afwachten wat haarpreciezerol wordt. Met haar trainer heeft ze het al ge had over een zekere dienende rol. „Ook ik zal wel vanuit de korf gaan spelen en zo mijn doelpunten proberen mee te pakken. In het tweede, vorig jaar, heb ik ook wel een aantal doelpunten gemaakt." Wat moet het viertal nu doen om meer in de score voor te komen? Blankenburgh: „In ieder geval hoeven we niet bepaald brutaler te worden. Dan moet je namelijk oppassen dat je niet heel egoïs tisch gaat spelen. Wel moeten we nog beter opletten waar onze kansen liggen. We moeten heel goed kijken hoe de mannen be wegen en daar goed op in spelen. In de voorbereiding heb ik zo al heel wat kansen gekregen, ze moeten er alleen nog wel in." door Nora van Bambost VLISSINGEN - De winnaars van de Zeelandbeker in het lan- gebaanzwemmen worden dit weekeinde bekend. Zaterdag en zondag zijn de laatste wedstrijd om die trofee. Het meedoen van Edith van Dijk geeft de wed strijd van zondag in Vlissingen extra cachet. Zaterdag wordt in het Kanaal naar Goes bij Wilhelminadorp de Ganzetrek gezwommen en zondag de Kanaalrace in het Kanaal door Walcheren tussen de Keersluisbrug en de brug in Souburg. Grote publiekstrek ker in Vlissingen is de tweevou dig Europees kampioene op de 10 en 25 kilometer Edith van Dijk. Zij zal starten in de 3000 meter vrije slag dames. De langebaanwedstrijden in Goes en Vlissingen zijn nog van groot belang voor het landelijke langebaanklassement en bepa lend voor het klassement om de Zeeuwse langebaanbeker. Vooral de zwemmers van ZCK uit Koewacht en de Stormvogel uit Vlissingen hebben zwem mers in hun gelederen die favo riet zijn voor de Nederlandse ti tel in hun categorie. Zo is Niek de Ridder van ZCK al zeker van de Nederlandse langebaantro- fee bij de junioren 2 en 3 en zal Marinka Bil van de Stormvogel, die zondag een thuiswedstrijd zwemt, nog een felle strijd moe ten leveren om de tweede plaats, Haar grootste concurrent Viki Boviatsis uit Haarlem is al zeker van de winst in de junioren 2 en 3 categorie. Vooraanstaand In het landelijke ploegenklasse- ment is het de Zwemclub uit Koewacht die een vooraan staande rol speelt. Momenteel bezetten de ZCK-dames in de landelijke ranglijst op de schoolslag de eerste en bij vrije slag de tweede plaats. Met nog twee langebaanwedstrijden voor de boeg, in Tilburg en Roermond, zullen de ZCK- zwemsters er alles aan doen de ze plaatsen te behouden. Vooral de zusjes Carmen en Daisy de Ridder spelen hierin een rol van betekenis. Daisy staat landelij ke op de vijfde plaats op de vrije slag, terwijl Carmen bij de juni oren op de schoolslag de tweede plaats bezet. In de strijd om de Zeelandbeker zal het vooral bij de mannen vrije slag een sportief gevecht worden tussen Charles Potin van Luctor en de Bruinvis zwemmer Roel Dellaert. Beide zwemmers zijn favoriet voor de Zeeuwse langebaantitel. Bij de vrouwen vrije slag staat Maartje van Keulen uit Vlissingen fier aan de leiding, gevolgd door Pe tra Vink uit Koewacht. De schoolslagafstanden wor den, evenals voorgaande jaren, beheerst door de zwemmers van ZCK. Ruud Pieterse en Linda Vink maken in het Zeeuwse klassement de dienst uit, waar bij Ruud Pieterse felle tegen stand zal kunnen verwachten van Rene van Oudenaarde van Zeelandia. De landelijke toppers Niek de Ridder en Marinka Bil spelen uiteraard ook in het Zeeland klassement een hoofdrol in de categorie junioren 2 en 3, even als Yair Klazen van de Stormvo gel die bij de jongens junioren 1 de Zeeuwse beker vrij wel op zak heeft. Bij de meisjes junioren 1 zal er nog een spannende strijd moe ten worden gestreden. Dit weekeinde kan nog veel veran dering in het klassement bren gen. De Terneuzense zwemster Shanyra van Bambost van de Schelde gaat momenteel aan de leiding, maar wordt op de hielen gezeten door ZCK-zwemster Mariska Hamelink, Nikita Kruis en Manon Knuist van de Stormvogel. In de jongste categorie is het bij de meisjes Danique van Peenen uit Vlissingen die haar kopposi tie voor de Zeelandbeker kan verstevigen en bij de jongens zullen Peter Comelis en Vincent Keijmel, beiden van Schelde- stroom uit Breskens, strijden om de hoogste Zeeuwse eer. Fortis Vrouwen: Elze Blankenburgh, Ruth Hoogwerf, Esther Kasse, Ingrid de Pagter. Mannen. Jouri van de Broe ke, Chaïm Koole, Wander Koole, Rob Sanderse Trainer/coach: Leo nard Debbaut. Tjoba Vrouwen: Ilse Boogaard, Jolanda Kole, Astrid Koole, Anita Cijsouw. MannenGerben van BovenArnold Glaser, Mark Peter van der Meer, I Mark de Schipper. Trainer/coach: Wilko Fokke. TOP Vrouwen: Jitske van de Gruiter, Na thalie Marijs, Jantine MeuLmeester, Marlies Nieuwenhuyzen, Ria de Ridder Mannen: Ad Bezemer, Ra mon van de Gruiter, Leon Kloet, Hannuel Kramer. Trainer/coach: Gijs Hollestelle. Swift Vrouwen: Anita Hoekstra, Margreet Rotte, Mabel van de Velde, Desiree Voshart. Mannen: Paul van de Berg, Richard Geldof, Sjoerd Sanderse, Ivo de Hond, Trainer/coach: Leo Langebeeke. Ail Ready Nog geen definitieve selectie. Vrou wen; Ingrid Brul, Hetty Melissant, Esther Talen, Mirjam van Tiggelho- ven, Manon Torensma, Saar Torens- ma, Debbie Voshart. Mannen: Bram Bolle, Maurice Brul, Luuk van Eij- kenHenk de Graaf, J an-Willem van Nieuwenhuyzen, Remy Quist, Ro nald Snoek. Trainer/coach: Harm Brandt. Ondo Vrouwen: Sandra van de Broek, Audry Dekker, Mirte Hoogwerf, Jo landa Vogel. Mannen: Wim Allaart, Christian Hoefkens, Joris Hoog werf, Iwan de Pagter. Trainer- /coach: Ralph Gillissen. Stormvogels Vrouwen: Sabine Dommisse, Loura Kleinepier, Jacqueline Verhulst, Marianne Verhulst. Mannen: San- der Koole, Jos Reijnierse, Jan Theu- ne, Adjan Verhage. Trainer: Blaas de Ridder. Olympia W Vrouwen: Anouk Dalebout, Petra Gouweleeuw, Corina den Toonder, Jacqueline van Waarde. Mannen: Ramon Gouweleeuw, Benny de Jon ge, Marco de Jonge, Joop Kole, Re my Lemmens. Trainer/coach: Dick Moerland. Volharding Vrouwen: Anja de Koeyer, Elze Pou- welse, Elize Quist, Tanja Wisse. Mannen: Antjan Laban, Niels van Kruiningen, Colin van Putten, Jac- ky Scheffers, Antoine Steketee. Trainer/coach: Huib Pouwelse. Seolto Vrouwen: Ellen Harthoorn, Jolanda Harthoorn, Anja Ovaa, Christine Steketee, Ineke Stroo. Mannen: Rob Harthoorn, Harry Kerkhof, Johan Ovaa, Peter de Pagter, Jeroen Ver hage. Trainer/coach: Wim Voorne- veld. Atlas VrouwenMiranda van Keulen, Kim van der Kuijl, Diana Mulder, Anne ke de Visser. Mannen; Jan Gillis Goedhart, Hanco van Keulen, Rob de Pagter, Michel Wezemer. Trai ner/coach: Harry Koppejan en Mi chel Wezemer, Blauw Wit Vrouwen: Danielle van de Berge, Sylvia Flipse, Heieen Nousse, Clau dia Timmermans, Miranda Wage naar. Mannen: Edwin Bommeljé, Arnold Flipse, Danny Hoogstrate, Bastiaan Rijk, Andries Westhuis. Trainer/coach: Kees Broerse. Togo Vrouwen: Susanne Dronkers, Es ther Lobbezoo, Lieske Maas, Johan- neke Vleugel. Mannen: Dick Krij ger, Edwin Machielse, Roel Schip per, Marcel Viergever. Trainer- /coach: Eric Dijselynck. De indeling van de Zeeuwse ploegen in de landelijke competitie veld- korfbal ziet er als volgt uit: Overgangsklasse B: Antilopen (Leus den), Avanti (Pijnacker), Fortis (Oost- Souburg), GKV/Nettorama (Gorin- chem), KCC/Van Santen (Capelle aan de IJssel), SDO K (Kamerik), TOP Sas senheim, Vriendenschaar H (Hard.- Giessendam), IF: Albatros (Zwijndrecht), HKC (Hard.-Giessendam), Kinderdijk (Al- blasserdam), Maassluis, ODO M (Maasland), Pernix (Leiden), Tjoba ('s Heer Hendrikskinderen), VEO (Leid- schendam). 1G: Bolnes (Ridderkerk), Dijkvogels (Maasdijk), Koag (Krimpen aan de IJs sel), Nieuwerkerk, Oranje Wit (Dor drecht), RWA (Poortugaal), Snel/Kooi man (Dordrecht), TOP (Arnemuiden). 2G: ADO Cs-Gravendeel), Merwede (Sliedrecht), Oranje Zwart (Mijnshee- renland), Rust Roest (Eindhoven), Sa- Tjoba, hier met rechts Mark de Schipper in de wedstrijd tegen Maassluis van afgelopen seizoen, gaat puur en alleen voor het kampioen schap in de eerste klasse. foto Marijke Folkertsma gitta (Ridderkerk), Swift (Middelburg), Vios W (Willemstad), Vitesse/T.van Es (Barendrecht). 3A: ACKC (Almkerk), All Ready (Zierik- zee), BKC (Breskens), DVS (Hendrik Ido Ambacht), Olympia S (Spijkenisse Spirit (Vlaardingen), De Voltreffers (Oosterhout), Vriendenschaar (Bode graven). 3B: DSO (Klundert), Good Luck (Mid- delharnis), Korbis (Waddinxveen), NIO (Rotterdam), Ondo (Middelburg), Oranje Nassau (Vlaardingen), Reeu- wijk. Stormvogels (Westkapelle) 4A: Luctor (Terneuzen), Olympia W (Wilhelminadorp), Seolto (Vlissingen Thor (Rotterdam), Vios N (Numans- dorp). Volharding (Verseke), Zeven bergen, Korbatjo (Oud-Beijerland). 4B: Argento (Schoonhoven), Atlas (Ritthem), Blauw Wit (Kloetinge), 't Capproen (Hellevoetsluis), Gemini (Gouda), Nikantes (Hoogvliet), Togo (Goes), Zaamslag. door Jan Roovers VLISSINGEN - Met een kampioenschap voor TOP Arnemuiden en hoge klasseringen voor Tjoba, Blauw Wit, Stormvogels en To go leek het Zeeuwse korfbal vorig seizoen op het veld aardig te scoren. Dat beeld werd echter overhoop gehaald door een Zeeuws gezelschap van zeven ploegen, dat onder aanvoering van over- gangsklasser Fortis strijd leverde tegen de degradatie. Dat moet dus beter. Maar zit dat er ook in? Eerste klasse Bij Tjoba bestaat daar geen enkele twijfel over. Sterker nog: Coach Wilko Fokke stelt onomwonden dat de ploeg voor de titel gaat. Hij roept niet zomaar iets, maar baseert die stellige uitspraak op een aantal factoren als een brede selectie, de ruimschoots aanwezi ge kwaliteiten, de resultaten van vorig sei zoen en een beste oefencampagne. „Het team is tot meer in staat dan wat ze vorig seizoen heeft laten zien. De prestaties moe ten stabieler worden, ook in mindere perio des moeten punten worden gepakt. Het moet er nu maar eens uit komen", vindt Fokke. Coach Gijs Hollestelle van TOP is na de pro motie begrijpelijk wat voorzichtiger. Maar het strijdplan om in de eerste klasse te over leven ligt klaar. De eerste helft van de com petitie bepaalt voor een groot deel of lijfsbe houd ook verzekerd kan worden. „We zijn dan nog onbekend bij een aantal tegenstan ders. Het is erg belangrijk om dan de punten te pakken", weet Hollestelle. Tweede klasse Bij tweedeklasser Swift is het roer om. Na de neergang die bij de eeuwwisseling inzet te, heeft coach Leo Langebeeke als enige opdracht om in drie seizoenen weer aanslui ting te maken met de Zeeuwse top. Lange beeke wil daar met een sterk verjqngd team wel voorgaan. Nog verder wegzakken is uit gesloten. Ook zonder Claudia Fritz, Pascal Castenmiller en Rob Sanderse ziet Lange beeke kansen om met een gedreven selectie dit seizoen al een heel eind te komen. Derde klasse Waar All Ready (in de derde klasse) en Stormvogels (in de vierde klasse) vorig sei zoen naar behoren presteerden, zat Ondo tot de laatste competitiedag in de hoek waar de klappen vallen. Net gered door de gong laat Ondo (3B) nu een heel ander geluid horen. Coach Ralph Gillissen gaat met zijn groep voor promotie „De ploeg heeft kwaliteit, is prestatiege richt en enthousiast, maar moet technisch en tactisch worden bijgeschaafd en ook het schotpercentage moet omhoog", aldus Gil lissen. Wim Allaart (van Swift) en Joris Hoogwerf (van Fortis) zijn belangrijke ver sterkingen. Ook All Ready (3 A) gaat voor een toppositie. „Dat lijkt me een heel aardig idee en een uit daging die de ploeg ook waar moet kunnen maken"vindt coach Harm Brandt. Gelet op de smalle bezetting (vooral bij de vrouwen) hoopt Brandt wel een blessurevrij seizoen te kunnen draaien. Nadat Stormvogels (3B) vorig seizoen net achter BKC was geëindigd, was de verras sing groot toen in juli bij de nieuwe indeling bekend werd dat de ploeg toch gepromo veerd was naar de derde klasse. „Op dat ni veau zullen we het, gelet op het aantal nieu we mensen dat we in moeten passen, best moeilijk krijgen", verwacht Blaas de Rid der, die (omdat, de club geen nieuwe trainer vond) de Westkappelse vereniging de hel pende hand biedt. Vierde klasse Van de acht vierdeklassers zien alleen Seol to (in 4A), Blauw Wit en Togo mogelijkhe den om bovenin mee te doen. „Het scorend vermogen moet omhoog, de mentale instel ling moet verbeterd worden en tactisch moet de ploeg nog groeien", beseft coach Wim Voorneveld van Seolto. In dezelfde vierde klasse A kampen zowel Olympia W als Volharding met personele problemen. Joop Kole en Harry Chnstiaans verwachten dan ook een zwaar seizoen. In de vierde klasse B zijn Blauw Wit en Togo uitgespro ken titelkandidaten. Coach Kees Broerse van Blauw Wit zwakt een dergelijke prog nose nog wel af door te wijzen op het feit dat drie jongeren hun opwachting maken. Eric Dijserijnck van Togo is ervan overtuigd dat het team klaar is voor de strijd om het kam pioenschap. door Inge Heuff BRUINISSE - Op 20, 21 en 22 september worden bij zeil school Aquavitesse in Bruinisse de afsluitende circuitkampi oenschappen voor de Eurocup 2002 in de RS-klasse gehouden. Aquavitesse verwacht circa 65 een- en tweemansboten met over de honderd zeilers uit ver schillende landen. De RS-klasse valt onder de skiffboten, wat kleine, snelle zeiljachten zijn. Sinds een jaar of vijf worden er in circuitver- band kampioenschappen voor de Eurocup georganiseerd. Het is dit jaar voor het eerst dat er een circuit in Nederland wordt gezeild. De andere Eurocupcir- ZIERIKZEE - Schouwse Boys heeft de eerste ronde van de dis trictsbeker niet overleefd. De futsallers uit Zierikzee verloren thuis met 4-3 van de dit seizoen opgerichte tweedeklasser Apol lo'69. In het begin van het bekerduel kwam Schouwse Boys nog wel twee keer op voorsprong. Serge Berrevoets zette de thuisploeg op een 1-0-voorsprong en na de gelijkmaker van de bezoekers zorgde John van der Have voor 2-1. Daarna maakte Apollo via effectieve counters de achter stand ongedaan en vervolgens nam de Bevelandse formatie een 4-2-voorsprong. Serge Berre voets wist de marge daarna nog wel terug te brengen tot één doelpunt (4-3). VLISSINGEN - Kalun Yu en Kapo Yu doen volgende week mee aan de wereldkampioen schappen tafeltennis voor stu denten. Het WK is van 4 tot 8 september in het Poolse Wro claw. Kalun Yu is één van de vijf Ne derlandse mannen die is afge vaardigd, Kapo Yu behoort tot de vijf beste studentes van Ne derland. cuits 2002 werden eerder deze zomer in het Franse Bretagne en op het Gardameer in Italië ge houden. Richard Rot van Aquavitesse is sinds twee jaar Nederlands im porteur voor de Engelse RS-bo ten. De RS (RS staat voor Real Sailer) bestaat nu zo'n negen jaar in verschillende series voor een solozeiler of als twee- en driepersoonsboten. Rot ziet de belangstelling voor de RS ge staag groeien. „De Nederlander loopt over het algemeen niet zo snel warm voor vernieuwingen in de zeilsport, ik denk dat er nu zo'n dertig tot veertig RS-boten in Nederland varen. Het zijn handzame zeilboten die met een lekker windje de snelheid van een catamaran benaderen." In Engeland is de RS inmiddels razend populair geworden. Om van de Eurocup toch een Euro pees circuit te maken, is dit jaar besloten dat er in Engeland voor deze kampioenschappen niet langer een circuit gezeild wordt. „De Engelsen bleven massaal in Engeland en deden er nog een wedstrijdje in Duitsland of Frankrijk bij", weet Rot. „Nu moeten ze wel naar het vaste land komen." HANSWEERT - De Wieier- stichting Hansweert heeft voor zaterdag een aantrekkelijk wie- Ierprogramma op de kalender gezet. Er strijden drie categorieën op een parkoers van 1250 meter met start en finish op de Zeedijk van Hansweert, Jaap Westrate en Wim Koks zijn de favorieten bij de recreanten die om 13.00 uur van start gaan voor 35 kilo meter. Rudy van Vlimmeren, die onlangs in Hoeven Nederlands kampioen werd is de te kloppen man op de 50 kilometer bij de veteranen en krijgt onder meer af te rekenen met Peter Heeren. Johnny van de Klooster en Wil fred Geys moet er in een 60 kilo meter lange koers voor zorgen dat zij gaan uitmaken wie de winnaar wordt bij de Cyclo- sportieven A, die om 15.30 uur beginnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21